Van Mierlo in Spijkenisse voor stampvolle kerk „Problemen opgelost" zegt mgr. Bluyssen Nederlandse economie in handen van maar 200 man Rennies Jacqueline Kennedy werd mevrouw Onassis tajkac de individuele haarlotion Langdurig applaus na boeiend betoog „Mercurius''' eist rectificatie van Telegraaf Twee gewonden lagen 3 kwartier op straat VROUW TAS MET f 17.000 OP STRAAT ONTSTOLEN Acteur Wiegman omgekomen bij autobotsing „Abortus door arts niet strafbaar stellen" Jongen verdronken na sprong uit bus Bezetting maakt zicli gereed voor aftocht Confectiebedrijf ontslaat 40 man Biafranen houden nog stand BIJ DE TIJD GLASHELDER GEEN POLITICUS NEERGESLAGEN GEMASKERD PUBLIEKE OPINIE NIET GUNSTIG BIJ TERUGKEER UIT ROME: N.K.V.-VOORZITTER MERTENS: GEEN OPLOSSING TEGENBEWEGING Conferentie Humanisten Brandend maagzuur, AA MAANDAG 21 OKTOBER 1968 Alleen dank zij uitstekend telefonisch gidswerk van pater Piet Wesseling bekend van radio en televisie is zijn noodkerkje in Spijkenisse (ter bescher ming tegen het industriële geweld van Europoort) gemakkelijk te vinden. De pater heeft ook nog gewaarschuwd: „Kom een beetje vroeg, want het loopt storm: het is helemaal uit de hand ge lopen". Hij doelt op de aangekondigde spreek beurt van mr. Hans van Mierlo, tijdens de eucharistieviering om twaalf uur van deze wonderschone najaarszon- dag. De waarschuwing bljjkt niet voor niets te zijn gegeven. Al om kwart voor twaalf is er geen stoel meer vrjj. De laatkomers moeten staan. Bij gebrek aan een consistorie ver schijnt de pater zelf om tien voor twaalf door het middenpad, in zon dags burger. Om twaalf uur precies Hans van Mderlo en echtgenote. Tien minuten later begint de dienst met een uitleg van pater Wesseling: ,.De eucharistieviering zal worden on derbroken voor de toespraak van de heer Van Mierlo. Kardinaal Alfrink heeft juist deze week die pauze als mo gelijkheid goedgekeurd. Dus u ziet, wij zijn hier bij de tijd". In de Volkskrant van zaterdag schrijft een boze mevrouw uit Tilburg onnder meer over Van Mierlo en de kerk: „Wat is er met de kerk gebeurd die zich waagt aan dergelijke gevaarlijke en on sympathieke experimenten". Het is een van de zeer vele anti-reacties op pater Wesselings experimenten met de gods dienstoefening. De reactie van de pater: „Dit is een ruimte waarin onder andere gekerkt wordt. Maar er wordt ook feest in ge vierd, er worden judolessen in gegeven. Het is alleen geen ruimte voor erger nis". Hans van Mierlo is niet de eerste gastspreker. De lbo Oskin Bokafor is hem voorgegaan, evenals Godfried Bo- mans, Bouke Poelstra (toen nog bij de VPRO) en pater De Greeve. Pater Wes seling: „Het is gewoon eens wat anders, dan tegen mijn vervelende smoel aan te kijken. Verdenk mij er niet van dat ik u een bepaalde politieke richting op wil dringen; dergelijke gedachten zijn onzindelijk en schadelijk. Toen Bouke Poelstra hier sprak, was dat toch ook niet met de bedoeling u lid te maken van de VPRO?" En zo leidt hij ten slotte de heer Van Mierlo in: „De socialist Nederhorst zou op zijn kamer de spreuk hebben han gen: O God, help mijn mond te houden tot ik weet waar ik het over heb. Die spreuk hangt bij mij ook en hopelijk ook bij u". De fractieleider van D'66 spreekt een half uur en hij weet waar hij het over heeft. Het wordt een boeiende, glashel dere schets van zijn visie op de feilen van onze samenleving. Geen politieke pragmatiek (een „uitvinding" van zijn partij) maar een sterk menselijke be trokkenheid. De angst van de Tilburgse dame is voorbarig geweest. De vraag „Wat is er met de mens gebeurd" krijgt een antwoord in drieën, in drie werelden: De wereld van de twijfel, de wereld van raadsels en de wereld van vervreemding. Over de wereld van de twijfel: „Overal zoeken we naar nieuwe waar den, het geven van nieuwe inhoud aan moraal, maar ook aan scholen, aan ge zinnen. Er is geen plaats meer voor ideologieën, dogma's en absolute waar heden. Over een tijd zijn er misschien nieuwe ideologieën en andere dogma's, maar nu leven we in een wereld van twijfel tegenover de wereld van zeker heden van vroeger". Over de wereld van raadsels: „Dat zijn de tegenstrijdigheden, de dingen die we niet begrijpen. Voor de Olympi sche Spelen is een dorp gebouwd voor een half miljard gulden, temidden van krotten. En dan vraagt die regering tan de bewoners die krotten een verfje te geven. Dat is een van die dingen die we in- triensiek aanvoelen als een tegenstrij digheid. De Black Power demonstratie en de reactie daarop, de Verenigde Naties die het laten afweten wanneer werkelijk de rechten van de mens in het geding zijn. Het zijn onbegrijpelijke te genstrijdigheden". Over de wereld van vervreemding: „De samenleving, vooral die van de welvaartsmensen, is zo gecompliceerd geworden dat de individuele mens daar geen vat meer op heeft. Ik geloof dat dit voor ons het meest kritieke aspect is. Men voelt dat men er niet meer bij kan en men probeert het daarom ook niet meer" Na onder meer de rellen in Frankrijk te hebben aangehaald: „Het is de hoog ste tijd dat we dit beseffen. Als we hier niet revolutionair gaan ingrijpen de revolutie maken voordat zij uit breekt dan zal gebeuren zoals een P;a- rfjse vriend het zei: Je moet eens ko men kijken hoe hier de Westeuropese samenleving omkantelt". Het is bepaald geen politicus, maar #en sterk geëngageerd mens die ten UTRECHT De bij het N.V.V. aan gesloten algemene bond Mercurius heeft zia zijn advocaat mr. M. G. Rood de hoofdredactie van De Telegraaf ge sommeerd uiterlijk woensdag 23 okto ber een op 11 oktober door de Tele- graaf-medewerker Leonard Huizinga ge dane beschuldiging te rectificeren. In dien daaraan geen gevolg wordt gege ven zal mr. Rood namens Mercurius een kort geding aanspannen tegen De Tele graaf. Nadat Mercurius naar aanleiding van de affaire Frits van der Poel zijn ver ontrusting had uitgesproken over de rechtszekerheid van de programmame dewerkers bij de omroep, deed de Te legraaf columnist een aanval op Mercu rius. Hij noemde het bestuur van de be drijfsgroep radio en televisie van deze bond een stelletje neo-anti-semieten. slotte een langdurig applaus in de herin nering en de Odyssee van Homerus in de hand mee naar huis neemt. De dienst heeft lang geduurd, het is tien voor half twee. Pater Piet Wesse ling maakt er snel een eind aan. Hij wordt even later door een wagen van de NTS opgehaald en weggevoerd, richting Rome. Daar zal hij, in navolging van zijn opzienbarend gesprek met kardi naal Ottaviani (samen met Carel Enke laar), nu een gesprek hebben met de Paus. Het resultaat zendt de NTS met Kerstmis uit. Ate hun zieleherder is vertrokken, blijven de kerkgangers achter bij de vers gezette koffie (limonade voor de kinderen). Mr. Van Mierlo schudt "nog een paar dankbare handen. Het is een goede, dienst geweest. TWIJZELERHEIDE Drie kwar tier hebben gisteravond twee mensen die waren gewond bij een verkeerson geluk moeten wachten op de zieken auto's. De twee slachtoffers, de tienjarige Jitske Rinsema en haar 29-jarige zuster mevrouw A. Koster-Rinsema werden om half zeven door een auto geschept toen zij op de fiets in Twijzelerheide reden. De bestuurder van de auto zei tegen de politie dat hij verblind was ge raakt door een tegenligger. De ziekenvervoerder T. C. Stellema uit Dokkum werd door een onbekende gevraagd één ziekenauto te sturen. De wagen ging onmiddellijk op weg en was drie kwartier na het ongeluk ter plaatse. De politie, die om zeven uur van het ongeluk hoorde, bestelde een tweede ziekenauto in Leeuwarden. Die was een kwartier later op de plaats van het on geluk. De tienjarige Jitske Rinsema was gis teravond in levensgevaar. De mens van morgen, mr. Hans van Mier lo en pater Piet Wesseling werelden van twijfel, raadsels en vervreemding In Amsterdam en Rotterdam Is dit weekeinde een reeks berovingen gepleegd. Zaterdagavond om ongeveer kwart over zeven was de eigenares van een Rotterdamse wijnfirma het slacht offer. Mevrouw L. van der Heyden- Hentzen (52) haalde, zoals iedere za terdag, het kasgeld op van enkele fi lialen van haar wijnhandel. Toen zij uit het laatste filiaal in de Bergse Dorpsstraat naar buiten kwam en naar haar auto liep, werd zij van achteren vastgepakt door een ongeveer 25-jarige jongeman met een bol, blo zend gezicht. De man rukte haar een plastic boodschappentas uit de hand. In de tas zat ruim zestienduizend gulden en een portefeuille met onge veer duizend gulden. De man vluchtte een bouwterrein op. Hoewel de politie onmiddellijk met speurhonden de omtrek afzocht, bleef de rover onvindbaar. Ongeveer twee uur later werd in Rotterdam de 48-jarige ambtenaar O. H. Pardoen door twee mannen neerge slagen en mishandeld. De daders be roofden hun slachtoffer van een porte feuille met ongeveer 850 gulden. Met hun schoenen trapten zij de heer Par doen in het gezicht. Hij is in het zie kenhuis opgenomen. Na de overval vond de politie op de plaats van het misdrijf een stuk harde worst van veertig centimeter lang en zeven centi meter dik. De politie vermoedt, dat de ambtenaar met deze worst werd neer geslagen. Dezelfde avond werd in Rotterdam een zestienjarige kinderverzorgster van haar handtas beroofd. Het meisje reed op haar bromfiets. Haar tas had zij achterop de bagagedrager gebonden De duopassagier van een passerende brommer rukte de tas weg. Zaterdagochtend beroofden in Am sterdam twee gemaskerde mannen de veertigjarige heer T. T. Lie, eigenaar van een restaurant. Toen de heer Lie de hal van zijn flatgebouw in de Bur gemeester Hugguerstraat wilde binnen gaan, werd hij gegrepen door twee mannen, met doeken voor hun gezicht. Een van hen gaf de heer Lie met een omwonden ijzeren staaf een klap op het hoofd. Vervolgens werd hem een koffertje met zestienduizend gulden en buitenlands geld uit de hand gerukt. AMSTERDAM „Laat niemand denken dat ik iets tegen de kerk in Nederland heb". Met deze boodschap van de paus is mgr. J. Bluyssen, de bisschop van Den Bosch, zaterdag uit Rome in Nederland teruggekeerd. De paus is wel p(jnljjk ge troffen door de vaak felle persoonlijke kritiek die op hem uit Nederland wordt geuit, zo voegde mgr. Bluyssen er aan toe. Mgr. Bluyssen zei dat alle problemen waarvoor hij in Rome- op het matje was geroepen, waren opgelost. Hij be schouwde het incident als gesloten. Zo als bekend waren in Rome bezwaren gerezen tegen enkele beleidsbeslissin gen van mgr. Bluyssen, o.a. zijn hou ding jegens uitgetreden priesters en de handhaving in een officiële kerkelijke functie van een priester die het ambt had verlaten. Om hun bezwaren duide lijk te laten uitkomen, hadden de Ro meinse bestuursinstanties mgr. Bluys sen uitgesloten van de bijeenkomsten van de liturgische commissie, waar van hij deel uitmaakt. Op wiens gezag was dat gebeurd? Mgr. Bluyssen antwoordde dat het ini tiatief hiervoor van de Congregatie voor de geloofsleer was uitgegaan, maar dat de paus het advies had be krachtigd. „Maar ik weet hoe dat gaat", voegde mgr. Bluyssen er vergoe lijkend aan toe, „je krijgt tussen het vele werk dat je moet doen een advies voorgelegd en je geeft je toestemming zonder-helemaal de draagwijdte ervan te beseffen". Tijdens het gesprek tussen de paus en mgr. Bluyssen is ook de kwestie van de Nieuwe Katechismus ter sprake ge komen. De bisschop wilde hier echter niet verder op ingaan. Hij zei dat de hele kwestie nog in het stadium van beraad was. De oorzaak van de moeilijkheden SNEEK Er zal in Nederland heel wat moeten gebeuren aan vernieuwing van de maatschappij. Als de werkge vers niet bereid zijn op nationaal ni veau daaraan mee te werken, zal de vakbeweging niet schromen zich terug te trekken uit de organen waarin zij thans met de werkgevers zit. Dit zei zaterdag de voorzitter van het Nederlands Katholiek Vakverbond, de heer P. J. J. Mertens, op een bijeen komst in Sneek ter gelegenheid van het gouden jubileum van het district Friesland van het N.K.V. Hij noemde het onaanvaardbaar, dat de samenle ving waarvan de werknemers het overgrote deel vormen, geen of nauwe lijks enige invloed kan uitoefenen op het bedrijfsleven. Het N.K.V. wenst, zei de heer Mer tens, dat degenen die leiding geven in de bedrijven, verantwoording afleggen over de wijze waarop zij die leiding uitoefenen. Hij zag voor het hele vraagstuk van medezeggenschap geen oplossing in de wetsontwerpen inzake de jaarrekenin gen van ondernemingen en de herziening van het enquêterecht. Echte medezeggenschap, zei hij, is in eerste en laatste instantie een zaak die bij de ondernemingen thuis hoort. De voorzitter van het N.K.V. zei dat de kring waaruit de commissarissen plegen voort te komen, moet worden doorbroken. Hoewel het vakverbond dit alleen maar kan vermoeden, vindt de heer Mertens het duidelijk, dat zich in Nederland een economische macht ont wikkelt die elke door de vakbeweging gepropageerde vernieuwing de kop in drukt. Hij sprak over een lijnenspel dat in Nederland bestaat. De hele economie in ons land is in handen van rond tweehonderd personen. Dit is een groep mensen die elkaar goed kent, zij komen elkaar geregeld tegen in ver schillende colleges. Het is, zei de voor zitter van het NKV zowel een deskundi ge, financieel sterke als beangstigende groep. Op een studieconferentie van het lan delijk werkorgaan voor de midden groe peringen in het NKV in Amsterdam heeft de voorzitter, de heer A. J. Hu- ben zaterdag gezegd, dat de vakbewe ging lering moet trekken uit het leden verlies. Het feit dat voor de midden groepen die sterk toenemen, binnen de vakcentrale niet altijd het klimaat heeft geheerst waarin zij zich bijzon der wel konden voelen, kan volgens de heer Huben een oorzaak zijn «voor het achterblijven van de ledengroei. Prof. dr. W. Albeda, hoogleraar aan de Economische Hogeschool in Rotter dam en oud-secretaris van het CNV zei, dat als de vakbeweging niet een structuur krijgt die de middengroepen de kans geeft zich vrij uit te spreken de beambten op den duur een eigen te genbeweging zullen gaan vormen. Drs. H. P. W. Schmitz, secretaris van het landelijk werkorgaan, voorzag dat er krachtige organisaties van werk nemers buiten de drie vakcentrales zul len ontstaan. tussen Rome en de Nederlandse kerk provincie weet mgr. Bluyssen aan communicatie-stoornissen. „Het zijn twee verschillende werelden", zo zei hij, „men weet gewoon niet goed wat men aan elkaar heeft". Zal na de moeilijkheden die er ge weest zijn het beleid in het Bossche bisdom in de toekomst veranderen, te meer daar de bezwaren in Rome niet geheel waren weggenomen? „Ik zou niet weten waarom", aldus mgr. Bluyssen. „Ik zie geen reden voor een beleidsverandering. Het ging immers niet om principiële theologische zaken, maar om zaken van pastoraal handelen". Honderden Bosschenaren hebben de bisschop bij zijn terugkeer in Den Bosch een hartelijk welkom bereid. De deur van het bisschopshuis was ge flankeerd door grote bloemstukken. Zowel in de hal als in de ontvangst kamer waren tientallen bloemstukken en fruitmanden opgesteld. Toen de bis schop arriveerde klaterde een langdu rig applaus op en zette de menigte spontaan „lang zal hij leven" in. AMSTERDAM De 44-jarige toneel speler Fred Wiegman is om het leven gekomen toen hij met zijn auto geen voorrang verleende aa» een andere wa gen. De acteur stierf een kwartier na dat hij het ziekenhuis was binnenge bracht. De 28-jarige mevrouw E. Sariewijn- Schutte uit Ilpendam is gistermorgen vroeg omgekomen bij een botsing. Op de Flevoweg in Amsterdam-O. greep zij in een bocht plotseling naar het stuur. Haar man verloor de controle over de auto, die tegen een boom tot stilstand kwam. Onvoorzichtig oversteken kostte za terdagmiddag de 71-jarige Amsterdam mer H. Sweeps het leven. Hij werd door een auto geschept. DE MEERN Op de oude Rijks straatweg tussen Utrecht en Harmeien is zaterdagavond een auto uitgebrand nadat hij tegen een lichtmast was ge botst. De 26-jarige A. C. Siahalatua uit Wormerveer kwam om het leven. De 26-jarige J. H. Molenaar en de 34-jari- ge A. Bekking, beiden uit Amsterdam, werden zwaar gewond in een ziekenhuis opgenomen LOPPERSUM De 22-jarige mon teur G. Apotheker uit Groningen is vrij dagavond laat met zijn auto uit een bocht gevlogen. De wagen vloog in brand; de bestuurder kwam om het le ven. ZEVENBERGEN De 24-jarige me vrouw N. Kielman uit Dordrecht en haar tweejarig dochtertje zijn omgeko men toen- de auto van de heer Kielman in volle vaart op een kraanwagen vloog. De man werd zwaar gewond opgeno men in het ziekenhuis. DEN HAAG De 32-jarige machi nist C. J. Kuyper uit Den Haag is gis ternacht in het ziekenhuis overleden nadat hij door onbekende oorzaak met zijn auto tegen een lichtmast was gere den. ECHT De zevenjarige Franciscus Vullers uit Echt is gistermiddag met zijn fietsje onder een personenauto ge komen. Het kind overleed ter plaatse. SKORPIOS Mevrouw Jacqueline Kennedy en Aristoteles Onassis zjjn zondag middag op het eiland Skorpios in het huwelijk getreden. De 39-jarige weduwe en de 63-jarige gescheiden Onassis, gaven elkaar een eenvoudige trouwring tijdens een Grieks-Orthodoxe plechtigheid in 'n kapel op het privé-eiland van de Griekse scheepsmagnaat. Toen de linten, die hun handen samenbonden, waren verwijderd, was overeen komstig de Grieks-Orthodoxe ritus het huwelijk een feitDe bruiloftsgangers maakten vervolgens een langzame traditionele dans rondom het altaar, ten teken dat de plechtigheid was afgelopen. Onder de dertig genodigden bevon den zich de twee kinderen van mevrouw Kennedy, John en Caroline. Het regende toen het paar naar de villa van de bruidegom terugreed. De ze had de telefoonverbinding na de plechtigheid voor de duur van een uur laten verbreken, waardoor de kleine groep journalisten, die toestemming had het kerkelijk huwelijk bij te wonen, van de buitenwereld was geïsoleerd. Door de lijfwacht van Onassis bemande pa trouilleboten bewaakten het eiland om te voorkomen dat ongenodigden voet aan wal zouden zetten. Onassis ging gekleed in smoking met witte anjer naar de plechtigheid. Hij legde de paar honderd meter van zijn afgemeerde jacht Christina naar het kerkje af per auto, in verband met het slechte weer. Jacqueline legde de afstand in een speedboot af zodat zij slechts een paar meter naar de kapel behoefte te lopen. De vroegere Amerikaanse „First la dy" moest veel barrières (nationaliteit, leeftijd en geloof) overschrijden om mrs. Onassis te worden. Velen vermoe den dat zij dit gedaan heeft terwille van haar privacy en veiligheid voor haar zelf en haar kinderen welke zij meende in de V.S. als de weduwe van John Kennedy niet te hebben. Velen vragen zich af waarom zij op 39-jarige leeftijd een man genomen heeft, die haar vader zou kunnen zijn, waarom zij een niet-Amerikaan heeft genomen en waarom zij buiten de r.k.- kerk is getrouwd. De bestemming van het jacht Chris tina voor de huwelijksreis is nog niet bekend. Dit jacht is een drijvend pa leis, bezet met marmer en goud. Het in Athene verschijnende blad Acropolis wist te melden, dat de twee kinderen van Onassis de 21-jarige Alexandros en de 19-jarige Christina weigerden het huwelijk van hun vader bij te wonen. Volgens Acropolis hebben de kinderen mevrouw Kennedy nog niet ontmoet. Door met een vooraanstaande Griek te trouwen en mogelijk in Griekenland te gaan wonen, stelt Jacqueline Kenne dy zich voor de keus zich ofwel togen de regering in Athene te verzetten of de Kennedy-idealen over democratie over boord te gooien, zo heeft de ver bannen Griekse uitgeefster mevr. He len Vlachos gezegd. „Griekenland is een volledige dicta tuur en zij zal onder die dictatuur le ven", aldus mevrouw Vlachos, die tien maanden geleden naar Londen is ge vlucht. Zij wees er op dat mrs. Kennedy het gezag van de junta zal verhogen als zij een gunstig politieke standpunt tegen over de junta zal innemen. En als zij zich ervan onthoud een politiek stand punt in te nemen, dan zal zij zelfs de achting verkiezen, zo verklaarde mevr. Vlachos in een telefoongesprek. Mevr. Vlachos die zowel mrs. Kenne dy als Onassis kent, nam aan dat mrs. Kennedy om bescherming en veilig heid te vinden tot het huwelijk had be sloten. UTRECHT In het wetboek van strafrecht moet worden vastgelegd dat een erkend medicus niet strafbaar is wanneer hij abortus provocatus pleegt. De humanisten vinden het onjuist dat de wetgeving zich bezighoudt met de abortus door een arts. Als het om een niet-medicus gaat, kunnen toch de be palingen betreffende het onbevoegd uit oefenen van de geneeskunst worden ge bruikt. Aldus vatte mr. M. G. Rood, voorzit ter van de Humanistische stichting So crates de discussie en inleidingen sa men op een conferentie over de abortus provocatus in Utrecht. Het was de eer ste maal in ons land dat over dit vraag stuk door medici en juristen gezamen lijk werd gediscussieerd. In ons land worden per jaar ongeveer twintigduizend illegale abortussen ge pleegd. ROTTERDAM De vijfitenjarige Henricus Luijberts uit Tilburg is gister middag in de Nieuwe Maas in Rotter dam verdronken. De jongen sprong uit de nooddeur van een bus die vlak langs het water aan de Willemskade stond. Een vriend, de zeventienjarige Eduard Smolders kwam ook zo in de Maas te recht, maar hij kon worden gered door een Zwitserse toerist. ADVERTENTIE druk op dc maag, opgeblazen gevoel? PRAAG Duizenden bezettingstroe pen bereiden zich voor om Tsjecho- Slowakije te verlaten, zo is zondag avond van Tsjechische zijde verno men. Honderden wagons zijn gevor derd voor tientallen militaire treinen om de vertrekkende troepen van de landen van het Warschau-pact en hun uitrusting van hun tentenkampen in Tsjecho-Slowakije naar Oost-Duitsland, Polen en Hongarije te vervoeren en naar de grenzen van de Sovjet-Unie, waar de railsbreedte gewijzigd wordt. Alleen al in het centrale Boheemse district, werden 800 gesloten spoorweg wagons, genoeg voor 40 treinen, gevor derd. Ondanks deze tekenen van een ge deeltelijke terugtrekking, welke voor zien is in het jlw vrijdag geratificeer de verdrag tussen Tsjecho-Slowakije en de Sovjet-Unie, waren er evenwel nog geen andere bewijzen van een mas saal vertrek. In het verdrag is bepaald, dat het grootste deel van de bezettingstroepen van Rusland, Oost-Duitsland, Polen, Hongarije en Bulgarije binnen twee maanden zouden vertrekken, maar dat zekere Sovjet-eenheden voor onbepaal de tijd huisvesting in Tsjecho-Slowakije moest worden verleend. Dit aantal zou 70.000 man bedragen. Zondag hebben honderden Russische soldaten en enige Bulgaren aan sight seeing in Praag gedaan. Zij fotogra feerden elkaar en de kiosken met sou venirs deden goede zaken. De meeste Tsjechen hielden zich op een afstand en negeerden de soldaten. GELEEN Maessen confectie nv in Geleen heeft de helft van de tachtig werknemers ontslagen. De werknemers zijn aan de kant gezet omdat de pro- duktie in Geleen wordt stopgezet. De veertig mensen die blijven zullen de lopende orders afwerken. Het bedrijf dat vooral baby- en kin- derconfectie maakt, heeft ateliers in België, die blijven doordraaien. In Ge leen blijven de verkoop, modellering en administratie gevestigd. De ontslagen werden gegeven na overleg met het arbeidsburau en de vakbonden. LAGOS Ook al js de landings baan Oeli door de toegenomen wapen zendingen voor Biafra militair belang rijker, toch zetten de Nigeriaanse troe pen hun opmars naar de Biafraanse hoofdstad Oemoeahia voort, zo heeft het federale oppercommando zondag be kendgemaakt. Een woordvoerder zei dat de eerste divisie bevredigende vorderingen maakt naar de hoofdstad. Hij weiger de echter de berichten te bevestigen dat de divisie de melaatsenstad Ozoe Akoli, 15 km ten noorden van het hoofdkwartier van de Biafraanse lei der lt.-kol. Ojoekwoe, zou bedreigen." Naar schatting komt dagelijks 80 ton aan wapens en munitie op de landings baan Oeli aan. De Nigeriaanse tweede divisie wordt 40 km ten noorden van Oeli tegengehouden door twee Bia fraanse brigades. Aangenomen wordt dat de Biafranen ook de derde divisie ten zuiden van Ogoeta, 13 km van Oeli, hebben teruggedrongen. ADVERTENTIE Haartabac is een individuele haarlotion. Bestemd voor de persoonlijke verzorging van uw haar. Haartabac bevordert de natuurlijke bloed circulatie van de hoofdhuid en bestrijdt haaruitval, roosvorming en hoofdjeuk. Regelmatige massage met Haartabac geeft u het gewenste resultaat: gezond, levendig en glanzend haar. Haartabac werkt verfris send en opwekkend. De individuele geur accentueert het gevoel goed verzorgd te zijn. Haartabac in de doserende flacon vanaf f 3,95. MAURER-f WIRTZ STOLBERG IM RHEINLAND

De Vallei | 1968 | | pagina 5