Jansen-Loevesijn reden wereldtijd Hockeyploeg behield kans op plaats in finale-poule Programma van uur tot uur O OMEGA Nationaal record van Piet van der Kruk Waterpoloërs liepen stuk op Zuid-Slavië Twee dode paarden JAPANSE PLOEG UIT HET VELD GELOPEN Competitie-uitslagen in volleybaltop Volleybaloverzicht Basketballoverzicht 1 k tegen Polen geli Oost-Duitsland Na winst op Maleisië en Frankrijk Komt Gulf alwéér met snoezige artikeltjes. MEXICO Medailleverdeling VriJ-af Strafbal Sensationeel Arbitrale blunder HEDEN - MAANDAG Affe tijdmetingen bij de Olympische Spelen in Mexico worden door Omega verricht 600 miljoen kijkers zien dit op hun TV toestel. 10.09 KAREL1 Mooie serie Negende plaats MAANDAG 21 OKTOBER 1968 MEXICO De cross country van de samengestelde wedstrijd, die onder abnormale omstandigheden (het re gende voortdurend) in het ongeveer 150 kilometer van Mexico-Stad gelegen Avandro werd gehouden, heeft het le ven geëist van twee paarden. Balerina van de Rus Svetozar Kloesjkov viel in de sloot en brak zijn nek en het Ierse paard Loughlin moest na een val afge maakt worden. De tweevoudige Duitse kampioen Lutz Gössing kwam met Arwed eveneens ten val, waarbij Ar- wed zich zo ernstig blesseerde, dat de Duitse combinatie de strijd moest sta ken. MEXICO - De Nederlanders op de Olympische wielerbaan vielen elkaar om de hals alsof er zojuist weer een plak aan de schatkist van Oranje was toegevoegd. KNWU-voorzitter P. van Dijk moest links en rechts handen schudden en dat na de prachtige pres taties van onze tandem Jan Jansen- Leijn Loeveesijn. Ht tweetal had zich via drie ritten tegen de Tsjechen niet alleen bij de laatste vier gevoegd, maar had bovendien in de tweede rit tegen Kurclrek en Jelinek over de laatste 200 meter 9.88 sec. laten afdrukken, de sneltste tijd ooit ter wereld op een tan dem gemaakt. „Zo, en nu maandag de Italianen, dan komen we een eind op streek", zei Leijn Loevesijn. Hij lachte weer nadat hij lange tijd tierend over de pelouse had rondgelopen. Dat was na de eerste rit tegen de Tsjechen, waarin de Neder landse tandem door de scherpe demar rage van de tegenstanders was verrast. Toen Jansen en Loevesijn op snelheid waren gekomen, lagen zij in de laatste bocht in geslagen positie. Een zwieper was het enige redmiddel. Zowel Jansen als Kurcirek staken onmiddellijk de hand in de lucht ten teken van protest. De Nederlander, omdat hij meende, dat de Tsjechen op hem hadden geleund en zijn reactie dus te verklaren zou zijn geweest. Maar Derksen en Zwarte- poorte lieten de jury ongemoeid en dat Nederland werd gediskwalificeerd was tegen de zin van Loevesijn. Zwarte- poorte zei er later over: „Ze waren re gulair geklopt". De Nederlanders lieten het niet op zich zitten. Zij beginnen dezelfde fout niet voor de tweede en de derde maal en klopten de Tsjechen achter elkaar van kop. Eerst in die wereldtijd van 9,88 sec (gemiddeld 72,960 km per uur), vervolgens in 10,03. De snelheid van de Oranjeploeg was al gebleken in de se rie, toen Denemarken in 9,96 sec werd verslagen. Gezien deze prachtige tijden, die alleen door Moreion en Trentin in hun kwartfinalerit tegen de Westduit sers Kobusch en Stenzei werd benaderd (9,93 sec.), staan de Nederlanders hoog genoteerd bij de kansberekeningen. Bij de laatste vier zijn ook de Italia nen Gorini-Borghetti, die in de kwart finale de Russen uitschakelden, de Fransen Trentin en Moreion en de Bel gen Goens-Van Lancker, die de Oost duitsers in drie ritten uit de prijzenpot hielden. MEXICO De Nederlandse hockeyploeg heeft haar kans behouden op een plaats in de finale-poule van het Olympische toernooi, dat fysiek en mentaal veel van de spelers vergt. De overwinning met 10 op Maleisië werd zondag gevolgd door een zege met dezelfde cijfers op Frankrijk, dat in dit toernooi Pakistan felle tegen stand heeft geboden, Australië en Groot-Brittannië versloeg en Maleisië een gelijk spel afdwong. In een verwarde situatie voor het doel van Maleisië ging doelman Ho Koh Chye tegen de grond. Hij kreeg zijn team genoot Belavantheran en de Nederlander Thole op zich. De Franse defensie, die in zes wed strijden nog slechts vier keer gepas seerd is, heeft het ook onze landgeno ten zeer moeilijk gemaakt. Tenslotte moesten de Franse verdedigers in de 25e minuut van de tweede helft toch capituleren, toen Gerard Hylkema uit een voorzet van Frans Spits de bal zui ver gericht langs doelman Merkes schoot. Vandaag wacht Nederland de laatste wedstrijd voor zijn groep met als tegenstander Australië. Een zware opgave, daarvan is iedereen wel over tuigd. Slechts met een overwinning zul len de Nederlanders gebaat zii i. In dat geval is nog slechts van belang het re sultaat van de op hetzelfde tijdstip (19.00 uur Nederlandse tijd) te spelen wedstrijd Pakistan-Kenia, welke Pa kistan moet winnen om Nederland de drempel te helpen. Voor de wedstrijd tegen de Fransen had coach Bromberg aanvoerder Jan Piet Fokker en Arie de Keijzer van de vaste kern vrij-af gegeven. Piet Wee- mers, die de dag tevoren zo uitstekend had voldaan, bezette nu de spilplaats, terwijl Kick Thole op de linker vleugel opereerde. Ewald Kist maakte zijn en tree in het toernooi als Linkshalf, op welke plaats hij echter weinig voldeed. Noch als verdediger, noch als schakel speler. Trouwens de gehele ploeg draai de weinig soepel. Het spel van onze land genoten miste werkelijke allure om de tegenstander te kunnen verontrusten. De Fransen behoefden dan ook geenszins hun krachten defensief te bundelen. Aanvallend had hun spel echter weinig betekenis, wat bovendien valt af te lei den uit de twee doelpunten, die ze in totaal in zes wedstrijden scoorden.... Slechts een enkele maal trokken zij een De Nederlandse tandem Jansen-Loeve sijn in de strijd tegen de Deense tandemrijders. ADVERTENTIE Ben ik net bekomen van de vorige ronde, komt Gulf weer met een nieuwe Extra Kick Aktie. Met allemaal enige artikeltjes. Een zalige grill. Een opwindende mini-racebaan. Een denderende droogkap. Ja, een hele kleurenkatalogus vol. Een snoezige aktie van Gulf, daar niet van. _Maar ze maken 't me wel moeilijk. Want ik blijf aan 't rijden naar die Gulf pomp. Extra Kick Aktie grimmig gezicht, maar het kostte de Nederlanders weinig moeite de plooi eruit te halen. Zelfs bij strafcorners bleef het bij een dreiging. De 22-jarige Eindhovenaar Piet Wee- mers, die in het Olympische hockey- toernooi voor het eerst in het veld kwam, heeft Nederland zaterdag de overwinning bezorgd op een zwaar ge handicapt Maleisië, dat ruim vijf minu ten voor de rust zijn doelman Koh Chye zag uitgeschakeld wegens een klap op de borst van de stick van Theo Terlin- gen, die hiervoor overigens geen enkele schuld trof. Weemers werd in de 23e minuut aangewezen om de strafbal, toe gewezen wegens het stoppen met de voet door een der Maleisische veldspc- Iers van een schot van Tippy de Lanoy Meijer, te nemen. Hij deed het feilloos. Hoog puschte hij de bal in het doel. Het was een van de weinige hoogte punten in een door de Nederlanders be paald niet indrukwekkend gespeelde wedstrijd. Er werd niet alleen slordig gespeeld, maar ook te weinig tempo, terwijl bovendien de samenhang tussen de linies in de voorhoede hadden Spits en Bunia plaats moeten maken voor Thole en Hylkema niet bijster klopte. Zelfs tegen de met tien man opererende Maleisiërs,die vooral verde digend hun mannetje stonden, konden onze landgenoten er niet in slagen hun technische superioriteit en veldover- wicht in doelpunten uit te drukken. Het Nederlandse spel miste de inhoud om hard toe te kunnen slaan. De ontwikkelingen in het hockeytoer- nooi zijn dit weekeinde sensationeel ge weest. Japan liep een kwartier voor het eind van de wedstrijd tegen India uit het veld bij de stand 0-0 en werd la ter tot verliezer verklaard met een score van 0-5. Frankrijk scoorde zater dag zijn tweede doelpunt in het Olym pisch hockeytoernooi en dat betekende tevens de tweede overwining. Na Groot-Brittannië was ook Australië ver slagen met de kleinst mogelijk score. Door de nederlaag tegen Frankrijk kan Australië zich vrijwel als uitge schakeld beschouwen voor de halve fi nales. Kenia, dat in het weekeinde twee keer won, 2-1 tegen Argentinië en 2-0 tegen Groot-Brittanië, hetft de beste kansen om met het nog steeds ongesla gen Pakistan over te gaan naar de halve finale uit de „Nederlandse" groep. Japan, „gedragen" door rijn formi dabele doelman Matsumoto, die, zoals bij onderzoek in het ziekenhuis bleek, geen arm had gebroken in de wedstrijd van vrijdag, weerstond de sterkere In diase ploeg tot een kwartier voor tijd. Ook in die 55ste minuut was het ge drang in de Japanse cirkel groot. Plot seling botste de Indiase linksbinnen Inamur Rehman tegen een Japanse ver dediger. De Britse scheidsrechter Young was de enige, die de overtreding had gezien. De Japanners traden in dis cussie, de heer Young praatte terug. „Rehman werd op grove wijze afgehou den op het moment dat hij een zeer goede doelkans had, strafbal". Scheids rechter Young probeerde tevergeefs recht te praten wat krom was. Rehman had geen kans meer, hij lokte de over treding uit door tegen de Japanner op te lopen, op een moment dat hij nor maal gesproken de bal nooit meer zou kunnen bereiken. De kleine Matsumoto, die op onna volgbare wijze schoten van Balbir na strafhoekslagen uit zijn doel had gehou den, ging zijn ploeg voor in het protest tegen de arbitrale blunder van de heer Young. Matsumoto liep ook voorop toen het Japanse elftal het veld ver liet. Aan de lijn werd opnieuw gedis cussieerd, tussen de Japanse spelers en hun ploegleider Hideo Ichikawa. Dertig seconden gaf de heer Young de Japanners slechts de tijn hun, besluit, het veld te verlaten, te herroepen. Der tig seconden was te weinig voor Ichika wa om zijn spelers te kalmeren. Juist op het moment dat de kleine Japanner rijn ploeg leek te hebben overtuigsd Norihiko Matsumoto die op deze zon dag alles kon stoppen, was toch immers niet kansloos tegen de strafbal werd definitief afgefloten. Japan werd tot verliezer verklaard en protesteerde onmiddellijk. De com missie van beroep vergaderde een uur, maar kon tenslotte de feitelijke waar neming van scheidsrechter Young niet meer herroepen. Japan werd tot ver liezer verklaard met een score van 0-5, scheidsrechter Young had India in de halve finale gebracht, want door het Heren US - AMVJ/Amsterdam 03 Hevok - Cito 3—2 AMVJ/Rotterdam - Blokkeer 03 Tornado - Valuas 03 SFC - Orawi 3—2 HML/CLV - Libanon 1—3 Dames Boemerang - Armada 31 Rapid/M - Valbovol 13 Vredest./Ach 3 - Haag '68 1—3 MEXICO De mogelijkheid, dat de setcijfers beslissen wie Olympisch vol leybalkampioen wordt, lijkt niet uitge sloten. Weliswaar heeft bij de heren Tsjecho-Slowakije nog steeds zonder verliespunten de leiding, maar de we reldkampioenen moesten tegen Brazi lië twee sets prijsgeven. Rusland en Japan daarentegen haalden een over winning in drie sets en omdat een van deze drie sterkste volleybalnaties on getwijfeld Olympisch kampioen wordt, is elke verloren set een extra verlies. Bij de dames heeft Japan nog geen set verloren. Rusland leed eveneens nog geen nederlaag, maar de Russin nen moesten in de eerste wedstrijd te gen Tsjecho-Slowakije één set afstaan. f j Sport Schermen Gymnastiek Schieten Zwemmen Wielrennen Volleybal Waterpolo Mex. tijd 08.00 08.30 10.00 Ned. tijd 15.00 15.30 17.00 Hockey 10.30 17.30 Schermen 11.00 18.00 Zeilen 12.00 19.00 Paardesport 13.00 20.00 Boksen 14.30 21.30 Waterpolo 15.30 22.30 Schermen 16.00 23.00 Zwemmen 17.00 24.00 Gymnastiek Boksen Schermen 19.00 02.00 wedstrijd/onderdeel series degen individueel verplichte oefeningen individueel en ploegen dames geweer klein kaliber drie houdingen series 4 x 200 m vrije slag, heren; series 200 m vrije slag, dames; series 200 m sohoolsl. heren; series 100 m rugslag heren. halve finales tandem, finale ploegach tervolging, finale tandem, dames: RuslandVer. Staten, Korea Mexico. heren: Mexico—België, JapanRusland, BulgarijeTsj. Slowakije, Ver. Staten Oost-Duitsland, PolenBrazilië GriekenlandZ.-Slavië, BraziliëHon garije, V.A.R.—W.-Duitsland, Cuba Spanje. W.-DuitslandMexico, JapanBelgië, FrankrijkArgentinië, IndiaO.-Duits land, PakistanKenia, AustraliëNe derland, SpanjeNieuw.-Zeeland, Gr. BrittanniëMalakka. halve finale sabel ploegen zevende wedstrijd samengestelde wedstr. springen voorronden JapanMexico. Ver. StatenRusland, NederlandItalië. series degen individueel halve finales 100 m rugslag heren, finale 100 m vlinderslag heren, finale 100 m vlinderslag dames, finale 4 x 200 m vrij# 9lag heren verplichte oefeningen individueel en ploegen dames voorronden finale sabel ploegen gelijke spel van Nieuw-Zeeland zijn de Olympische kampioenen weer aan de top van hun groep gekomen. De uitslagen van de dit weekeinde gespeelde wedstrijden waren: Groep B: Kenia-Argentinië 2-1 (2-1); Pakistan- Groot Brittannië 2-1 (1-0); Frankrijk- Australië 1-0 (0-0); Nederland-Maleisië 1-0 (1-0); Kenia-Groot-Brittannië 3-0 (2-0); Australië-Argentinië 3-1 (1-1); Pa- kistan-Maleisië 4-0 (1-0); Nederland- Frankrijk 1-0. Groep A: Oost-Duitsland-Mexico 2-0 (0-0); Nw.- Zeland-België 1-1 (0-0); W.-Duitsland- Spanje 2-0 (rust: 0-0); India-Japan 5-0. Na de voorlaatste speeldag is de stand in de groepen van het Olympisch hockeytoernooi Groep A: India 6 5 0 1 10 19— 4 W.-Duitsland 6 4 1 1 9 10— 4 Nieuw-Zeeland 6 3 3 0 9 7— 3 Spanje 6 2 2 2 6 6— 4 O.-Duitsland 6 2 2 2 6 7— 9 België 6 2 1 3 5 10— 7 Japan 6 1 1 4 3 2—10 Mexico 6 0 0 6 0 1—21 Groep B: Pakistan 6 6 0 0 12 21— 3 Kenia 6 4 1 1 9 10— 4 Nederland 6 4 0 2 8 11— 9 Australië 6 3 1 2 7 10— 5 Frankrijk 6 2 1 3 5 2— 4 Gr.-Brlttannië 6 1 1 4 3 4— 8 Maleisië 6 0 3 3 3 2—10 Argentinië 6 0 1 5 1 3—20 ADVERTENTIK officiële tijd waar nemer Olympische Spelen Mexico MEXICO De Ver. Staten, Rus land en Brazilië verzekerden zich dit weekeinde van een plaats in de 'halve eindstrijden van het Olympische bas- ketballtoernooi. Indien zich in de laat ste wedstrijden geen verrassingen meer voordoen, zal Zuid-Slavië zich bij deze basketball-grootmachten voegen. De 22.000 toeschouwers zagen in het Palacio de les Deportes hoe de Ver. Staten Italië, in Tokio goed voor een vijfde plaats, een verpletterende ne derlaag toebrachten: 10061. In de an dere groep verspeelde Mexico zijn laatste kans door een nederlaag teg^n Rusland. ADVERTENTIE gaf de nieuwe REMOVA 'n uitgekiend prettig mondstuk en genoeg rookkanalen om te trekken en nooit bitter t worden. Brandt krijtwit. 27 MEXICO Piet van der Kruk, de 27- jarige Delftse gewichtheffer, heeft za terdagmorgen zijn uitzending naar de Olympische Spelen waar gemaakt. Op het podium van het theater aan de Insurgentes, de dwars door Mexico- Stad van noord naar zuid lopende bre de Avenida, waar de gehele dag door het verkeer in een onafzienbare stroom overheen raast, bracht hij in uiterste concentratie, terwijl de zaal in diepe stilte toekeek, een totaal van 487,5 kg boven het hoofd. Het betekende een verbetering met 10 kg van zijn eigen nationale record. Het laatste onderdeel, het stoten, gaf de doorslag. Zowel bij het drukken als het trekken kwam hij uit op dezelfde gewichten, die reeds achter zijn naam stonden: 160 en 140 kg. Bij het stoten begon Van der Kruk met 175 kg. Terwijl hij de halter voor de borst bracht, raak te hij even uit balans. Snel corrigeerde hij zich echter. Als uit steen gehouwen brachten zijn spierbundels vervolgens de halter omhoog. Bij zijn tweede beurt voerde hij het gewicht op tot 180 kg. Wederom slaagde hij. Zijn oude re cord was daarmee reeds historie ge worden. Van der Kruk wilde echter meer en liet voor zijn derde en laatste poging de halter verzwaren tot 187,5 kg. Na een vluchtige blik op het „gewichti ge" obstakel te hebben geworpen, ging Van der Kruk in concentratie. Zijn blik stond gespannen, was donker zelfs. En kele keren boog hij licht achterover, haalde hij de gesp van zijn riem stevi ger aan en was toen gereed voor de greep naar het nieuwe record. Met gro te' stappen liep hij op de halter toe. klemde hem vat in zijn greep en bracht hem ook nu met succes omhoog. Zijn vreugde over de geslaagde coupe uitte hij in een luchtsprong. Het talrijke pu bliek uitte zijn waardering in een da verend applaus. Zijn 187,5 kg beteken de teven een nieuw nationaal record stoten. Het oude stond op 185,5 kg, te vens op zijn naam. Het nieuwe record werd opgebouwd met een mooie serie oefeningen. Bij het drukken begon hij met 155 kg. Zijn eer ste poging op 160 kg mislukte, maar bij de tweede slaagde hij. Van der Kruk had daarmee de juiste weg gekozen, in tegenstelling tot de Koreaan Hwang en de Australiër Rigby, wier overmoed ten val kwam. Beiden zetten ais „ope ning" op 160 kg. Het gewicht was hun te machtig. Na drie vergeefse pogingen Piet van der Kruk: best tevreden. waren voor beiden de Olympische Spe len afgelopen. Bij het trekken bestond Van der Kruks serie uit 130, 135 en 140 kg. Met een gelijk totaal als Van der Kruk eindigde de Britse „showman" (487,5 kg) Perdue, die hiermee even eens een nationaal record vestigde. Doordat Van der Kruk met zijn 127,5 kg lichter in gewicht was dan de Brit (130 kg) werd onze landgenoot boven hem geklasseerd. Van der Kruks prestatie bleek tenslot te, nadat ook 's werelds sterkte mannen in de middag hun oefeningen hadden afgewerkt, goed voor 'n negende plaats, meer dan men had durven hopen. Van de zeventien zwaangewichten, die de strijd om het Olympisch goud, dat tenslotte geheel volgens de verwach ting werd behaald door de Rus Leonid Sjabotinsky met een totaal van 572,5 kg, aangebonden, werden er niet min der dan vijf uitgeschakeld, doodeenvou dig omdat zij te hoog grepen. Sjabotin sky vestigde zowel bij het drukken als het trekken met respectievelijk 200 en 170 kg nieuwe Olympische records, waarvan hij het eerste echter moet de len met de Amerikaan Dube. De 18-ja- rige Westduitser Rudilf Mang vestigde drie nieuwe wereldrecords in het junior zwaargewicht: trekken 152,5 kg, stoten 195 kg en een totaal over de drie oefe ningen van 525 kg, waarmee hij zich vijfde klasseerde. MEXICO De Nederlandse water- poloploeg is op de eerste tegenstander uit de internationale topklasse stuk ge lopen. De fysiek sterkere en met groter raffinement spelende Zuidslaviërs brach ten onze landgenoten, die met drie grote overwinningen goed in het Olympische waterpolotoernooi van start waren ge gaan, de eerste nederlaag toe: 7—4. Voor Nederland werden alle vier doel punten gemaakt door Nico van der Voet, waarvan drie uit strafworpen. De ZIAN-speler, wiens produktiviteit alom gevreesd is, miste echter ook op het kardinale moment de grote kans om de strijd voor Nederland een gunstige wen ding te geven. In geheel vrije posisitie liggend, op slechts enkele me ters van het doel, schoot hij in de derde periode, toen Zuid-Slavië met 53 leidde, naast. Nog geen tien seconden na het moment, dat het keerpunt van de wedstrijd had kunnen zyn, was het 63 in plaats van 45. De vrij liggende Sandic kreeg de bal vanuit het achter veld toegespeeld en passeerde doelman Evert Kroon kansloos. Dreigend was de start van Zuidslavië. Nauwelijks had het beginsignaal van de Spaanse scheidsrechter Manguillot ge klonken of Lopatny trof de lat. Het bleek uitstel van executie. Banocic was kort daarop trefzekerder: 01. Het tem po lag niet hoog en mede hierdoor kreeg Van der Voet de kans om met een ver rasend schob van grote afstand de stand gelijk te trekken: 11. Uit een straf- worp, benut door Perisic, en een doel punt van Sandic liepen de Zuidslaviërs in de tweede periode uit tot 3Van der Voet, die eerst een schot naast doel had zien verdwijnen en daarna uit een mooi opgezette aanval de bal via de lat in het niemandsland deponeerde, had tenslotte toch nog succes met een straf- worp: 23. De Zuidslaviërs, die in het forceren van strafpunten geraffineerder bleken te z(jn dan de Nederlanders, sloe gen in de derde periode toe. Uit twee strafworpen, beide ingeschoten door Pol jak. liepen ztf uit tot 52. Nadat Bonacic nog eenmaal de lat had gekasteid, kreeg Nederland de kans uit een strafworp de achterstand te reduce ren. Van der Voet liet zich deze niet ont nemen: 35. Door Sandic zou het echter nog 36 worden, voor de eindfase in ging. Hierin miste Wouda een ideale sco ringskans en toen Marovic uit een straf worp de voorsprong tot vier doelpunten vergrootte: 37, viel er voor Nederland weinig eer meer te behalen. Weliswaar mocht Van der Voet nog twee strafwor pen nemen, waarvan hij er een benutte, op het eindresultaat (47) was dit van geen invloed meer. Groep A: Rusland 3 3 0 0 6 22— 7 Hongarije 3 3 0 0 6 186 Ver. Staten 4 2 1 1 5 27—23 W.-Duitsland 4 2 0 2 4 22—20 Cuba 3 1 1 1 S 19—19 Brazilië 3 0 0 3 0 12—28 Spanje 4 0 0 4 0 11—27 Groep B: Italië 4 4 0 0 8 34—12 Zuid-Slavië 4 3 1 0 7 33—10 Nederland 4 3 0 1 6 30—14 O.-Duitsland 4 2 1 1 5 31—17 Japan 4 2 0 2 4 18—29 Griekenland 4 1 0 3 2 23—34 Ver. Arab. Rep. 4 0 0 4 0 1337 Mexico 4 0 0 4 0 1039 „Het was niet mooi maar wel nuttig", zei coach Rudie van Feggelen na afloop van de waterpolostrijd tussen Nederland en de Verenigde Arabische Republiek, die in een 63 overwinning voor Oranje (11. 2—0, 21 en 11) was geëin digd. Hij had gelijk. Want het is tegen de sterk verdedigende Arabieren moei lijk spelen, althans twee tot drie perio des. Daarna storten ze gewoonlijk ineen. Dat gebeurde bijvoorbeeld ook tegen Zuidslavië, toen de onderdanen van Nas ser na twee periodes nog leidden maar vervolgens naar een grote nederlaag werden gespeeld. Daarom verwonderde het niet, dat Nederland na de eerste periode nog niet verder dan 11 was gekomen. Het keerpunt kwam al in de volgende periode nadat Van der Voet (hij scoorde vtff maal uit strafworpen) de stand op 21 had gebracht. B(j een schaarse uitval van de Arabieren kwam El Moalem aleen tegenover doelman Feike de Vries te liggen maar zijn boog- bal belandde tegen de paal. Even later was het 31. In de derde periode forceerden de Ara bieren opnieuw een strafworp maar het schot van El Baroudi werd voortreffelijk door wisseldoelman Evert Kroon gestopt. Daarna was Nederland niet meer te stui ten. Nadat Van der Voet en Fred van Dorp (de laatste uit een goede aanval) de stand op 51 hadden gebracht, liet Oranje het tempo zaken. Daarvan kon den de tegenstanders nog wel profiteren (het werd uiteindelijk 63) maar ge vaar zat er voor Nederland niet meer in. Het scoreverloop was: Shalabi 01, Van der Voet 11, 21, 31 en 41, Van Dorp 51, Bassiouni 52, Van der Voet 62 en Shalabi 63. De standen in de twee waterpologroe- pen luiden Groep A: Hongarije 4 4 0 0 8 24—11 Rusland 4 3 0 1 6 27—13 Ver. Staten 4 2 1 1 5 27—23 Cuba 4 2 1 1 5 26—25 W.-Duitsland 5 2 0 3 4 28—27 Brazilië 4 0 1 0 1 18—35 Spanje 5 0 1 0 *1 17—33 Groep B: Italië 5 5 0 0 10 39—16 Nederland 5 4 0 1 8 36—17 Zuidslavië 5 3 1 1 7 37—15 O.-Duitsland 5 3 1 1 7 39—17 Japan 5 2 0 3 4 18—37 Griekenland 5 1 0 4 2 31—45 Mexico 5 1 0 4 2 21—47 V.A.R. 5 0 0 5 0 16—43 MEXICO De de achtste dag van len is: medaille verdeling na de Olympische Spe- Verenigde Staten 16 7 13 Rusland 8 12 9 Frankrijk 5 0 2 Hongarije 3 6 6 Australië 3 5 2 Oost-Duitsland 3 4 2 Roemenië 3 2 0 Polen 3 0 6 West-Duitsland 2 6 2 Kenia 2 3 1 Groot-Brittannië 2 2 1 Nederland 2 2 1 Tsjecho-Slowakije 2 0 1 Italië 1 1 4 Japan 1 1 1 Zweden 1 1 1 Iran 1 1 1 Finland 1 1 Tunesië 1 0 1 Nieuw-Zeeland 1 0 1 Zuid-Slavië 1 .0 0 Denemarken 0 2 2 Oostenrijk 0 1 1 Ethiopië 1 1 0 Brazilië 0 1 0 Mexico 0 1 0 België 0 1 0 Jamaica 0 1 0 Zwitserland 0 0 2 Taiwan 0 0 1 Argentinië 0 0 1 WARSCHAU De zevende inter landwedstrijd tussen Polen en Oost- Duitsland is zondag in Warschau in een gelijk spel (11) geëindigd. De ruststand was 10 voor Polen door een doelpunt van Gadoch. Vijf minuten na rust scoorde Loewe de gelijkmaker. Er waren 35.000 toeschouwers. Polen is in dezelfde groep ingedeeld als Neder land voor de kwalificatieronden van het wereldkampioenschap.

De Vallei | 1968 | | pagina 8