Newcomers in de hoofdklasse hadden verrassend sterke start Atletiekpioeg maakte uitzending naar Spelen geheel waar Selling prolongeerde titel LEERLING RADIOMONTEUR Nacht stroom Iedere dag opnieuw volop heet water, dat hebt u nodig. Met een elektrische boiler bent u het goedkoopste uit. Omdat nachtstroom zo geweldig voordelig is. Wim Pater boekte enige „Amersfoort overwinning in invitatiewedstrijd DOYO greep eerste winst in uitwedstrijd Post met Duyndam in zesdaagse Geen „open in Australië tennis Fietstocht trok weinig belangstelling Santana versloeg landgenoot Orantes Wehkamp Alg. Postorder Comb. 's Nachts stroom kopen: da s slim! Eerste duels in Wageningse Bond Overgangsklasse Ie klasse 2e en 3e klasse Grote indruk Ten onder Teleurgesteld Andere maatstaven Wielrennen Juniorenvoetbal ZWOLLE DEDEMSVAART AMERONGEN Aan de top staan deze voorgevormde beha en een gaine van licht en poreus Lycra-elastiek. Provinciale Utrechtse ETectriciteïts-Ma-1 pplj N.~ Catharijnesingel 32, Utrechi Telefoon: 030-23041 DiNSDAG 22 OKTOBIT. 1968 VEENENDAAL De biljarten in de Wageningse biljartcompetitie hebben hun eerste duels uitgevochten. De debutanten in de hoofdklasse, het Veenen» daalse DOG en het Rhenense BVR. hadden een uitstekende start, want de ploegen wisten beide een zege te behalen. Vooral de zege die DOG boekte in Wageningen bij Nationaal (26) kan van groot belang zijn, daar Nationaal 1 toch altijd als één der sterkste teams te beschouwen is in deze afdeling. Ook BVR kwam in Wageningen tot de volle winst. Met 26 ging Terminus tegen deze newcomer ten onder. Het andere Veenendaalse team, DOH, wilde blijkbaar niet achterblijven. Deze ploeg klopte het op bezoek zijnde Maurikse ABC met 62. Eén Wageningse vertegenwoordiger. Rijnstroom I, wist tot winst te komen. Rijnstroom greep in Ingen bij Ons Genoegen een 26 zege, zodat de spanning er meteen inzit in de hoofdklasse. rr UTRECHT Ter gelegenheid van de officiële opening van het clubhuis van de Utrechtse Wielerclub „De Volhar ding" werd er op het trainingsparcours in Over-Vecht een invitatiewedstrijd ge organiseerd. waaraan renners van de Midden-Nederland-verenigingen deelna men. De enige „Amersfoort "-overwin ning werd hehaald door A-adspirant Wim Pater (Barneveld), die zich bij de voorbijkomende amateurs nestelde en daar niet tussenuit te rijden was. Bij de nieuwelingen leek het er even op, dat Jan Cozijnsen (Scherpenzeel) de spurtzege zou behalen, maar zijn naaste tegenstrever Hl van Zuidam bleef aan de uiterste kant rijden, waardoor Co zijnsen voluit in de wind spurtte. Een tactische zet van Zuidam. Aart-Jan Schurink (Woudenberg) kreeg* een lekke band en veel te laat een nieuwe fiets, zodat hij uit de kop groep van 5 renners verdween. Bij de amateurs was Jan van de Beek (Barneveld), die een achtervol gingspoging op de 4-manskopgroep had. ingezet, erg ongelukkig, toen zijn ket ting pech kreeg, terwijl Jan Sandbrink naar achteren werd geworpen door lekke banden. Teus Valkenburg (Scher penzeel) werd nu de beste „Amers- foort"-deelnemer met een 5e plaats na een lange solo. Jan Vlastuin (Scherpen zeel) won de spurt van de groep en daarmede de 7e prijs. Sandbrink eindig de als 9e en Dick Vervloet als 10e. Bij de B-adspiranten waren J. Pindus en B. Pelikaan weer veruit de sterksten maar door de in de groep verzamelde renners werd een spannende strijd ge leverd. Jaap Kramer (Veenendaal) wist zich als 5e te plaatsen, waarna Gert Vink (Woudenberg) de 10e plaats voor zich opeiste door de spurt van zijn clubgenoot Cees Berkhof (Barneveld) te winnen. •--< Wim Pater won de strijd in de A- adspirantenklasse, na zich geruime tijd in de groep te hebben opgehouden. Jetze Reijenga (Veenendaal) klasseer de zich als 9e. De verenigingsprijs was voor de or ganiserende vereniging met 80 punten, gevolgd door „Jan van Arckel' met 67 en „Amersfoort"' met 47 punten. PURMEREND De DOVO-junioren hebben het eerste punt behaald in een uitwedstrijd in de interregionale com petitie. De roodwitten dwongen Pur- merstijn tot een puntenverdeling (22). De Veenendaalse ploeg had welis waar de grootste moeite met. het. zwa- ^e veld in Purmerend, maar toch had ij in het eerste kwartier het beste van het spel en het leek erop, dat de gasten regelrecht op een overwinning afgingen. Na ruim 20 minuten nam de thuisclub echter een voorsprong. De DOVO-defensie herstelde zich na deze treffer uitstekend en gaf de voorwaart - sen van Parmerst.ijn voorlopig geen kans meer. Na 35 minuten kreeg de van een en kelblessure herstelde Van Hattum een prachtige kans, maar hij schoot over. Hij maakte zijn fout even later goed door uit een pass van Van de Boven- kamp de gelijkmaker te laten aanteke nen. Trainer v. d. Scheur heeft in de rust waarschijnlijk enkele krasse woorden tot zijn pupillen gesproken, want In de tweede helft speelde DOVO aanmerke lijk feller. Toch nam de thuisclub opnieuw een voorsprong. Keeper Dillen greep de doorgebroken linksbinnen bij zijn be nen en dat werd bestraft met een pe nalty, die werd benut door de aanvoer der van de gastheren (2—1). DOVO ontketende nu een hevig eind- offensief en dat leverde de gelijkmaker op. Diepeveen schoot de partijen naar gelijke hoogte (A2). De lange serie DOVO-aanvallen veroorzaakten overi gens ook nog een waarschuwing aan het adres van De Man en een blessure van Diepeveen. DORTMUND Peter Pcxst zal, in te genstelling tot eerdere berichten, niet met de wereldkampioen op de weg, de Italiaan Vittorio Adorni, maar met Leo Duyndam een koppel vormen iri de zes daagse van Dortmund, die van 31 okto ber tot 6 november wordt gehouden. Jan Janssen zal met de Deen Pallv Lyk- ke rijden. MELBOURNE De Australische ten- nisbond heeft maandag besloten, dat in Australië geen open tennistoernooien mogen worden gehouden. Voor het ko mende seizoen stonden vijf open toer nooien op het programma: in Hobart, Perth, Melbourne, Sidney en Brisbane. De beslissing werd ^genomen door de voorzitter van de bond. Bill Edwards, omdat de stemmen van de gedelegeer den staakten (66). tl In de overgangsklasse kwam nieuwe ling Taveerne uit Veenendaal in het strijdperk tegen Nationaal 2 uit Wage ningen. Het Veenendaalse team moest een 3—5 nederlaag incasseren. De bei de Opheusdense teams deden het in de ze klasse goed. ON A I ging op bezoek in Wageningen bij de Rijnstroom 2 en behaalde een 26 zege. VOP 1 kwam in Lienden uit tegen Torenzicht 2 en bleef eveneens aan de goede kant van de score (26). Het Kesterse DVJ 1 streed in Maurik tegen ABC 2 en kon niet de volle wins* komen. Het moest met een gelijk spel tevreden zijn (4>4). Vogelenzang 1 uit Echteld deed het slecht in de eerste wedstrijd. In- Ingen bij Ons Genoegen 2 ging de formatie kansloos ten onder (62). In de le klasse diende BVR 2 zich al direct aan als kandidaat voor een hoge klassering, want het bezoekende ONA 2, altijd zeer sterk, ging roem loos met 86 ten onder in Rhenen. De Zwaan 1 deed goed werk in Opheusden en klopte DOH 2 uit Veenendaal met 62. In Wageningen speelde Rijn stroom 3 tegen Terminus 2. Hier was het Terminus 2 dat met de eer ging strijken door deze derby met 1—7 te winnen. ONI verloor de eerste wed strijd van een sterk speleffd Nationaal 3 (53). Torenzicht 3 en Ons Genoe gen 3 deelden de punten in deze klasse. In de 2e klasse viel de goede start op van het Opheusdense VOP 2, dat weer meespeelt in deze competitie na een af wezigheid van enkele jaren. Het boek te meteen winst' (26) in Wageningen bij Rijnstroom 4. In Veenendaal zag DOG 2 geen kans de overwinning thuis te houden. De Veenendalers moesten de punten delen met Ons Genoegen 4 uit Ingen (44). ABC 3 kwam tot een rui me 08 overwinning in Lienden bij To renzicht 4. In Kesteren stelde Recticel 1 teleur door thuis te verliezen van Ros kam 1 uit Ommeren (3—5). Eveneens in Kesteren speelde DVJ 2 gelijk tegen Torenzicht 5, dat nu de leiding heeft doordat het in een voorwedstrijd reeds tegen Torenzicht 4 aantrad. In de 3e klasse werden slechts drie matches gespeeld. In deze afdeling viel de grote uitslag van Taveerne 2 op, dat met 08 wist te winnen in Lienden van ODI 2. Eer. goede start van deze nieu welingen. Ook Torenzicht 6 had een sterke start. Deze ploeg greep ook een 80 zege tegen Recticel 2 uit Kesteren. BVR 3. ook voor het eerst in de compe titie, kwam verrassend voor de dag door De Zwaan 2 naar Opheusden te sturen met een 62 nederlaag. I tie vocht zij zich op de laatste 200 me ter naar brons achter de sterke Ame- j rikaanse Madeleine Manning' en de Roemeense Ileana Silai. MEXICO Met een bronzen me daille voor Maria Gommers op de 800 meter dames en finaleplaatsen voor de 4 x 100 meter estafetteploeg. M.vrna van der Hoeven en Els van Noorduvn en zeer goede klasseringen van Ed ward de Noordlander (tienkamp) en Aad Steylen (marathon) heeft de Ne derlandse Olympische atletiekpioeg zijn uitzending volkomen waarge maakt. De enige tegenvallers in de 13 atleten tellende delegatie waren Ilja Keizer en Marian Aekermans. Een be oordeling van Tilly van der Made zou onjuist ^ijn, omdat zij kort voor de 400 EPEN De 33ste KNMV-kampioens- rit, die in de omgeving van Epen in Zuid-Limburg werd gehouden, is een succes geworden voor de Amsterdam mer Frits Selling. Selling, die met zijn Greeves in de terreinproef net iets sneller was dan zijn naaste concurren ten Jo Lammers en de Engelsman John Peace, bracht hiermee voor de elfde keer het Nederlands kampioen schap op zijn naam. Bijzonder spannend was het gevecht om de punten tussen Cees van Rijssel en Jan Schenk in de klasse van 101 tot en met 175 cc. Van Rijssel besliste de strijd met een punt verschil in zijn voordeel. Mede door het droge weer van de laatste da gen haalde een relatief groot aantal deelnemers de finish. Uitslagen: Junioren: tot en met 50 cc 1. Kakkenberg (Heeten), Zündapp; 51 tot en met 100 cc: 1. Ran (Den Burg), Zündapp; 101 tot en met 175 cc: 1. Wagenaar (Rheden), CZ; Boven 175: 1. Veenstra (Varsseveld), Maicq. Senioren: tot en met 50 cc: l. Tijhuis (Nijverdal), Rond Sachs; 2. Boom (Amsterdam), AGS Zündapp; 3. Jager (Heerenveen). Batavus. 51 tot en met 100 cc: 1. Van der Meulen Sr. (Appelscha), Batavus; 2. Van der Sluis (Arnhem). Sachs. 101 tot en met 175 cc: 1. Van Rijssel (Den Haag). Puch; 2. Schenk Westzaan), Husqvarna; 3. El- bert (Hengelo), Moto Morini. Boven 175 cc: 1. F. Selling (Amsterdam), Greeves; 2 Peace (GBr.), Greeves; 3. Lammers (Schijndel), Husqvarna. Zijspannen: 1. Hartmann/Hartmann (Wdl), BMW; 2.Gijsbertsen'De Vries (Doorn),BMW; 3. Mul Ier Bak (Holten), BMW. Junioren clubteams; 1. Mc De Graafschaprijders. Senioren clubteams: 1. MC Nijverdal-Hellendoorn. Merkenteams: 1. Greeves; 2. Batavus. De officieuze Nederlandse kampioe nen zijn; Junioren: tot en met 50 cc: 1. Kakkenberg (Heeten), Zündapp; 51 tot en met 100 cc: 1. Van der Meulen jr. (Appelscha), Batavus; 101 tot en met 175 cc: 1. Wagenaar (Rheden), CZ; Boven 175 CC. 1. Veenstra (Varsseveld), Maico. Senioren: tot en met 50 cc: 1. Tijhuis (Nijverdal), Rond Sachs; 50 tot en met 100 cc; 1. Van der Meulen sr. (Appelscha), Batavus. 101 tot en met 175 cc; 1. Van Rijssel (Den Haag), Puch; Boven 175 cc; 1. Frits Selling (Amsterdam), Gree ves. Zijspannen: 1. Gijsbertsen/De Vries (Doorn), BMW. /f meter nog met koorts te bed lag en daardoor uiteraard op de 800 meter danig verzwakt aan de start kwam. De Leimuidense heeft tijdens de voorwed strijden met een evenaring van het Nederlandse record op de 400 meter (53.2 sec.) echter bewezen van Olym pisch niveau te zijn. En dat was het criterium, waarop het Nedcrlandsch Olympisch Comité de uitzending naar Mexico baseerde. Toen op de dag van vertrek de moei lijkheden ontstonden met coach Wil Westphal, die in Mexico alleen de dienst wilde uitmaken, zag het er som ber uit voor de Nederlandse afvaardi ging. Men vreesde dat het besluit van Westphal om thuis te blijven grote in vloed zou hebben op de prestaties. Dat is gelukkig niet het geval geweest. Ton Eykenboom en de later nagezonden Ja cob Dikken hebben zich goed van hun zware taak gekweten. De resultaten van het team waren voortreffelijk. Al zal de 43.4 sec., voor een dag een nieuw wereldrecord en nog steeds een Europees record ve len ongetwijfeld de illusie op een me daille gegeven hebben. Op de laatste atletiekdag bleek echter, dat 43.4 se conden de absolute top was van het Nederlandse kwartet, dat met Wilrna van den Berg en Corrie Bakker maar twee echter sprintsters rijk is. Vechtjas Maria Gommers heeft in Mexico grote indruk gemaakt. De Lim burgse analiste was in de series en halve finales de snelste loopster ge weest en daarom werd haar terecht een medaille toegedacht. De manier, waarop Maria Gommers die behaalde, wa« grandioos. Zij had haar race heel verstandig ingedeeld. Met de weten schap dat wanneer zij in de eind strijd opnieuw het tempo zou maken de mogelijkheid zeer groot was, dat zij kansloos zou sneuvelen, hield Maria zich aanvankelijk bewust op de achter grond. Zij kende haar krachten. Van uit een schijnbaar kansloze zesde posi- Ilja Keizer, de Nederlandse record- houdster, die de laatste twee weken voor de wedstrijden volledig getraind heeft onder leiding van haar echtge noot, bleek niet bestand tegen de enor me spanning. Op de 400 meter kwam van de drie loopsters (Myrna van der Hoeven, Til ly van der Made en Lia Louer), die Nederland had ingeschreven, alleen de erste aan de start Lai Louer hoorde een week voor de wedstrijden, dat zij in blijde verwachting is en Tilly van der Made werd door ziekte uitgescha keld. De achtste plaats voor Myrna van der Hoeven is voor velen ongetwij feld een ontgoocheling geweest. De 21- jarige Haagse, die dit seizoen door stootte naar de wereldtop, was met de Engelse Lilian ^Board de grote favorie te voor het goud. Het werd echter een bittere teleurstelling. Myrna kon voor haar achtste plaats geen verklaring geven. „Ik heb gewoon gefaald". Van Els van Noorduyn kon nauwe lijks meer verwacht worden dan een achtste plaats bij het kogelstoten. Ge zien haar positie op de wereldrang lijst van dit seizoen zat er voor de Am sterdamse beslist niet meer in. Een feit is echter, dat Els duidelijk onder haar normale kunnen i6 gebleven. Vijf kampster Marian Aekermans heeft teleurgesteld. De blonde Bever wij kse bleef met een totaal van 4650 punten, dat haar een zeventiende plaats opleverde, ver beneden de ver wachtingen. Marian had in Merico normaliter bij de eerste tien moeten eindigen, die mogelijkheid zat er ge zien haar recordprestatie van enkele maanden geleden, toen zij een totaal van 4797 punten bereikte zeker in. Tienkamper Ed de Noorlander en marathonloper Aad Steylen, voor wie het Nederlandsch Olympisch Comité terecht andere maatstaven had aange legd, hebben het goed gedaan. Ed de Noorlander, die pas op het laatste mo ment, ruim een week voor het vertrek werd aangewezen, heeft aangetoond dat zijn prestaties in stijgende vorm waren. Zijn negende plaats met een totaal van 7554 punten is daar het be wijs van. Voor Aad Steylen had het NOC laten gelden: „Deelnemen is belangrijker dan winnen". Uiteraard kon Steylen op deze hoogte in het gezelschap van 's werelds sterkste marathonloper geen rol van betekenis spelen. F.UST Voor d« gehouden fiets tocht, georganiseerd door de Ouituuir- N atuurhistorische Vereniging Z.O. Utrecht, bestond weinig belangstelling. Er waren slechts 8 belangstellenden. Men veronderstelt dat dit te wijten ls aan het feit, dat de fietstocht in de plaats is gekomen voor de traditionele herfstwamdeling, waar altijd veel meer belangstelling voor bestaat. Het weer werkt» edhter in alle opzichten mee. Nadat men via de dijk van Wijk bij. Duurstede, landgoed Colland en de Langbroek er Wetering in Doorn was aangekomen. werd eerst een kopje koffie genuttigd. De terugtocht werd aanvaard via de Utrechtse heuvel route. Het doel ran de tocht was divers# kastelen van buiten te beziohtigen. Langs de Langbroeker Wetering kon men het hairt ophalen aan kastelen als Groenestein, Walenburg, Zuilenburg. Sandeniburg enz., alle daterend uit d* 17e en 18e eeuw. Huize Doorn, aanvankelijk hot doel van de excursie, werd alleen aan de buitenkant bezichtigd, aangezien er te weinig animo was om naar binnen te gaan. QUADALAJARA De Spanjaard Ma nuel Santana heeft zondag in de final# van het heren-enkelspel van het tennis toernooi van de Olympische Culturele Spelen met 26, 63, 36, 63, 64 van zijn landgenoot Manuel Orantes ge wonnen. Bij de dames werd de West- duitse Helga Niessen eerste. Zij versloeg in de eindstrijd de Amerikaanse Pea ches Bartkowicz met 64, 63. De Fransman Henri Pescarolo heeft zondag met een Matra Sport de Grote Prijs van Albi voor formule-twee wagens gewonnen. Hij legde de 309,072 km af in 1 uur, 45 minuten, en 3,9 se conden. Dit is een gemiddelde van 176,503 km per uur. De Brit Peter Ge- thin werd met een Brabham Ford tweede op 18 seconden. Daarna volgden Piers Courage (GB), Joseph Siffert (Zwi) en Jack Oliver (GB). De Mexi caan Pedro Rodriguez moest de strijd staken, evenals de Oostenrijker Jochen Rindt en de Fransman Jean Pierre Bel- toise. Ter versterking van het team van onze service- en repa ratiewerkplaats te Amerongen zoeken wij vobr onmiddel lijke indiensttréding een die in het bezit is van het diplonja L.T.S. en die verder wenst te worden opgeleid via het leerlingstelsel voor de V.E.V.-diploma's (de Vereniging tot bevorderen van Eelec- trotechnisch vakonderwijs in Nederland heeft 'onze werk plaats als zodanig erkend). Sollicitaties schriftelijk te richten aan onze personeelsadviseur, Zwarte- waterallee 7 te Zwolle. FOUNDATIONS verkriiphaar hii MANUFACTUREN BEDDEN&LEDIKANTEN VftNENDAfll GORTSTR.39 TEllf. «2321 PUENI n.v.

De Vallei | 1968 | | pagina 10