JHR. MR. O. R. VAN DEN BOSCH ACHT STEUN VAN HET RIJK ONONTBEERLIJK Oeverraad laat recreatie ontwikkelingsplan voor Rijn en Lekoevers samenstellen Veiling Septer Tiel Raiffeisenbank Ederveen gisteren officieel geopend OPOE BIJKERK 101 JAAR T. de Ridder statenlid voor de B.P. Gemeentelijk bestel kan geen passend antwoord geven op ontwikkeling Wethouder hees vlag Rhenens recordhoudster kreeg veel felicitaties as Q Lezing over Heidemi j. Spuitbussen Romantisch Cursus EHBO Beroepen Rectificatie Fietstocht nu a.s. zaterdag Bevolking rekende af met de oude feous" Bejaarden bijeen in Renswoude In Middelbiiurt landde een helikopter Opening Slagerij Van Kooten CPJ-ers gaan niet schaatsen VEEMARKT UTRECHT BEKENDMAKING GESLAAGD VIS-OF GARNALENFONDUE bestel- en bedrijfswagens tot 5 ton nuttig laadvermogen SPEEK'S AUTOMOBIEL MAATSCHAPPIJ N.V. DINSDAG 22 OKTOBER 1968 ACHTERBERG Blijkens een be noemingsbesluit van Gedeputeerde Staten van de provincie Utrecht is de heer T. de Ridder uit Achterberg be noemd tot lid van de provinciale sta ten voor de Boerenpartij (groep H. Koekoek). De heer De Ridder neemt de plaats in van de heer H. Beukers uit Utrecht, die zijn zetel ter beschik king heeft gesteld. Blijkens mededelin gen van de heer De Ridder heeft deze zijn benoeming aanvaard. VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van Veenendaal wijzen be langhebbenden op het volgende: Voor het in opslag hebben in een win kel of in een magazijn en dergelijke van spuitbussen, ongeacht de aard van het in de bussen aanwezige drijfgas en het te verspuiten produkt, met een ge zamenlijke inhoud van meer dan 25 li ter, is een vergunning ingevolge de Hin derwet vereist. Belanghebbenden worden verzocht van het vorenstaande goede nota te nemen en een aanvraag ter verkrijging van de vereiste vergunning zo spoedig mo gelijk bij het gemeentebestuur in te die nen. Voor het verkrijgen van nadere in lichtingen en de benodigde bescheiden kunnen belanghebbenden zich wenden tot de afdeling Bouw- en Woningtoe zicht van de dienst gemeentewerken (Raadhuis, telefoon 19114, toestel 356). Burgemeester en wethouders voornoemd De secretaris, Van Manen. De burgemeester, Ant. de Ruiter. AMERONGEN De ovenraad van het recreatieschap Rijn- en Lekoevers heeft besloten een recreatie- en ontwikkelingsplan te laten ontwerpen door de Grontmij N.V. Volgens het dagelijks bestuur van de raad is de verwachting gerechtvaardigd, dat de kosten voor het samenstellen van een dergelijk plan geheel door het rijk en de provincie zullen worden gesubsidieerd. Het besluit om een voorlopig plan te laten ontwerpen werd gisterochtend tijdens de eerste vergadering van de overraad op het gemeentehuis in Amerongen genomen. In de oeverraad zijn een achttal gemeenten vertegenwoordigd, waaronder Rhenen en Amerongen, alsmede afgevaardigden van het provinciaal bestuur van Utrecht, het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, Rijkswaterstaat, de gewestelijke raad voor het Landbouwschap en de konink lijke verbonden voor de watersport. Het recreatieschap heeft tot taak de be langen van de recreatie en de natuur- en landschapsbescherming in het gebied langs de Rijn en de Lek te behartigen. Het recreatieplan zal een uitvoerige omschrijving bevatten van de functie, die recreatief aan het gebied moet wor den toegekend. Tevens zal een benade ring worden gegeven van de te ver wachten recreatiedrukte, onderver deeld naar soorten (dagrecreatie, weekendrecreatie, watersport etc.) ten einde de omvang van de te treffen voorzieningen te bepalen en de fase ring daarvan vast te stellen. Dat een dergelijk plan noodzakelijk is, blijkt on der meer uit het feit, dat de overheid pas tot subsidiëring van omvangrijke projecten overgaat, nadat men dat pro ject heeft kunnen toetsen aan een ont wikkelingsplan. De kosten, die door de Gronmij N.V. voor het ontwerpen van een schetsplan zijn geraamd, bedragen f 6000,-. „Ik weet niet of u het boek kent, dat Clare Lennart ongeveer acht jaar ge leden het licht deed zien en dat handelt over de provincie Utrecht. Een aardig boek vol bijzondere beschrijvingen over ons mooie gewest. Als we lezen op wel ke wijze het gebied langs Rijn en Lek beschreven wordt de streek die ook ons tezamen heeft gebracht dan stormt de hele problematiek waar onze generatie voor is gesteld als een ron kende motor op ons af". Zo begon de voorzitter van de Oeverraad, jhr. mr. O. R. van den Bosch zijn openingsrede. „Het ligt niet alleen aan de romanti sche aard van het boek, dat de indruk thans zo irreëel doet zijn, want wij die onze streek vaak zo goed menen te kennen, hebben juist de laatste tien jaren de enorme veranderingen aan den lijve ondervonden en zijn er aan gewend geraakt dat een reactie op be stuurlijk gebied niet uit kon blijven. Ranke stuwbogen geven een nieuw ac cent aan het wijde rivierengebied, dat steeds nogal gelukkig is geweest met de architectonische stoffering van zijn vergezichten. Maar ook rioolwaterzui veringsinstallaties doen hun intrede of gaan het spoedig doen en steeds meer zeiljachten mengen zich tussen de ver trouwde aken op een steeds intensiever bevaren rivier. Caravanterreinen ont staan met of zonder toestemming, ter wijl de capaciteit van dijken op de weekends tekort schiet", aldus jhr. mr. Van den Bosch, die voorts opmerkte, dat het gemeentelijk bestel geen pas send antwoord kan geven op een ont wikkeling door uitstralende agglomera ties. „De behoefte van de stadsmens, die steeds meer de last van de overbevol king door de week ervaart en die in ruimtelijk opzicht minder gelukkig is bedeeld dan de gemiddelde oeverbewo ners van Rijn en Lek, maken de vraag naar goede recreatiegronden onbeperkt. Dit alles vraagt opvang, begeleiding, ordening in één schaal, die de krachten Opgave na klasse mm maat. 75/opw 70/75 65 70 60/65 55/60 Appelen Allington Pippin Bloemee Binderzoet x Cox Orange k.l x Cox Orange k.2 Ingrid Marie x Goudreinet k.l x Goudreinet k.2 Glorie v. Holl k.2 x Golden Delicious k.2 Dijkmanszoet Ja sappel Sterappel k." Jonathan Laxton Superbe Lombarts Calville Lobo Kroet per 100 kg zuur f 12,40; rood f 9,40; zoet f 8,00. Fabrieksfruit per 100 kg blank f 13,60; rood f9,40. Peren Avezaathse Kapellen Bonne Louise d'Avranche k.2 Beurre Hardy k.l Beurre Alex Lucas k.2 Beurre Clairgeau k.l Beurre Clairgeau k.2 Doyene de Cornice k.2 6573 Conference k." IJsbouten x Legiponts k.2 Giezewildeman Bredrode - Winter jannen 1 23—29 68—84 43—50 29—33 60—71 54—57 39—48 28—31 55—70 52—55 38—41 31—43 22—27 44—48 40—43 39—42 38—46 38—41 32—36 34—42 36—40 31—33 25—35 46—59 45—53 42—46 24—45 42—62 29—38 41—49 35—39 39—44 34—40 25—29 25—40 11—38 23—32 22—36 27—38 18—26 62—65 30—36 38—40 25—27 46—49 40—43 21—23 26—28 25—27 17—19 13—15 62—70 60—63 53—56 43—64 30—32 24—26 16—22 14—35 28—30 18—25 45—62 17—34 18—33 8—11 915 13—34 12—18 8—16 Zwijndr. Wijnperen k.2 Perenkroet per 100 kg f 3,40. Bramen per doosje van 250 gram 2628. Groenten Andijvie 2539; Komkommers groene per stuk 2729; Prinsessenbonen 82130; Snijbonen 72—110. 28—82; Uien 14—26; Sla per 100 krop f 15,00—f 20,00; Groene kool 2530; Rode kool 1017; Prei 26—36; Spinazie 37—66; Spruiten 7376, Wortelen 1922; Veldsla per bakje van 1 kg f2,60—3,50; Tomaten per bakje van 6 kg f 1,60—4,20 90—1,30;. x Is hoofdaanvoer. Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. van niet gezamenlijk optredende apar te gemeenten te boven gaan", merkte de voorzitter op. Arbeidstijdverkorting, toenemende welvaart, snelle voortgang van de motorisering en de groei der be volking zijn volgens jhr. mr. Van den Bosch factoren, die men nog wel nuch ter verstandelijk kan constateren, maar of men ze ook kan verwerken trok hij in twijfel. „Is onze mentale instelling inderdaad zo dat wij bereid zijn bepaal de consequenties te trekken?", vroeg de voorzitter van de Oeverraad zich af. „Tijdens de discussies in onze ge meenteraden is hier en daar tvvyfel uit gesproken over de juistheid van het af staan van bepaalde bevoegdheden door de gemeenten aan het recreatieschap. Het is één van onze belangrijkste taken twijfels die hier en daar nog leven zo snel mogelijk weg te nemen door een open beleid dat er allereerst op is ge richt zoveel als mogelijk aan te sluiten op de inzichten, die in de diverse deel nemende gemeenten leven." Over de thans mogelijk reeds be staande financiële zorgen merkte jhr. mr. Van den Bosch op: „Hoewel het geen zin heeft reeds thans spoken op te roepen is het duidelijk, dat een krachti ge steun ook van het Rijk onontbeer lijk is voor het tot stand brengen van voorzieningen van betekenis in ons ge bied. Daarnaast wordt vooral voor die gemeenten, die reeds z.g. recreatiege meenten waren, maar ook voor hen die door de ontwikkelingen, die het schap wellicht zal kunnen bevorderen, dat spoedig zullen zijn, de gerechtvaardig de behoefte aan recreatièverfijning uit het gemeentefonds een steeds dringen der zaak". De voorzitter van de Oever raad sprak tot slot de wens uit, dat zo wel de recreatie als de natuurbescher ming, die beide tot de taakstelling van het schap behoren, door de werkzaam- VEENENDAAL De cursus tot op leiding voor E.H.B.O.-ers begint Don derdag om 8 uur in de kantine van de Panter sigarenfabriek. Mochten er nog belangstellenden zijn, dan kunnen zij zich nog opgeven 's avonds aan de zaal. SCHERPENZEEL Door de kerke- raad der Nederlandse Hervormde kerk te Scherpenzeel is een beroep uitge bracht op ds. J. H. Slym te Capelle aan de IJsel. RENSWOUDE De eerstvolgende vergadering van de Ned. Chr. Vrouwen bond zal niet plaats vinden op woensdag 13 nov. zoals reeds vermeld, maar op woensdag 20 november. ELST Mevrouw T. J. Budding- Verheyen in Eist behaalde deze week het diploma voor volleerd kapster, het zjg. patroonsdiploma. Het diploma werd uitgereikt door de Vakraad voor het Kappersbedrijf. Haar echtgenoot, de heer A. Bud ding, is reeds enige jaren werkzaam in het herenkappersbedrijf van zijn vader, gevestigd op de Rijksstraatweg in Eist. Het echtpaar heeft serieuze plannen om in de toekomst naast de bestaande herensalon een dameskapsa lon te vestigen, die aan de eisen des tijds zal voldoen. ELST De fietstocht, georganiseerd door de Cultuur- en Natuurhistorische Vereniging Zuid-Oost Utrecht, die zater dag niet is doorgegaan wegens zware regenval, zal a.s. zaterdag (26 okt.) bij redelijk weer worden gehouden. Ver- tre om 2 uur bij de kerk te Eist. Voor de Amerongse en' Leersumse deelnemers betekent dit 2.10 uur hoek Veenseweg-Elsterstraatweg te Ameron gen. Reisdoel is Doorn. Jhr. mr. O. A. van den Bosch ronkend heden van de raad zullen worden ge diend. De agenda van de eerste vergadering van de oeverraad, die na de openings rede van de voorzitter werd behandeld, leverde weinig discussie op. Een aantal overraadsleden maakte zich ernstige zorgen over het bedrag van f 20,- per oeverraadsleden maakte zich ernstige voorgesteld. Omdat de vergaderingen van de raad voornamelijk overdag zul len worden gehóuden, vond men dit be drag wat aan de lage kant. Een der af gevaardigden stelde voor om een be drag iran f 50,- per vergadering uit te trekken. Tenslotte ging een ieder ak koord met een vergoeding van f 40,- per dagvergadering en f 20,- voor een avondvergadering. Het voorstel om he4 recreatie- en ont wikkelingsplan door de Gronmij. NV te laten ontwerpen leverde niet de ver wachte gespreksstof op. Alle afgevaar digden juichten deze eerste stap van de ie verraad toe en gingen zonder tegen werpingen akkoord met het voorstel van het dagelijks bes*luur. Volgens jhr. mr. Van den Bosch zal het plan over ongeveer elf maanden gereed zijn. EDERVEEN De Edese wethouder van financiën, de heer Alberts, heelt gistermiddag in Ederveen het nieuwe gebouw van de Coöp. Raiffeisenbank of ficieel in gebruik gesteld. Hij deed dit door de nationale driekleur voor het ge bouw aan de vlaggeniast te hijsen en de toegangsdeur tot de bankvertrekken te ont$luiten.Daarvoor waïen in café „Marktzicht" verschillende toespraken ge houden, waarin de diverse sprekers de loftrompet staken over deze aanwinst voor het dorp Ederveen. De voorzitter van de Raiffeisenbank Lunteren, waaronder de bank in Eder veen ressorteert memoreerde dat het filiaal in Ederveen een schoorvoetende start had. Geruime tijd moest men zich behelpen met het instellen van zittings dagen maar naarmate het aantal bank- handelingen toenam ging de behoefte steeds sterker uit naar een eigen ves tiging. De uitbreiding van het aantal dienstverlenende functies van het bankwezen noopte ons ook tot een eigen filiaal te komen, aldus de heer J. D. van der Voort. Hij prees de Ederveners overigens om hun spaar- RIIENEN Gisteren werd opoe Bij kerk 101 jaar. Althans volgens de regis ters van de burgerlijke stand. En daar aan hadden burgemeester Jhr. Mr. L. Bosch ridder van Rosenthal en wethou der T. van Lienden zich dan ook gehou den. Want tegen twaalf uur kwamen zij de oudste inwoonster van hun gemeen te, die al jaren in „De Tollekamp" woont, gelukwensen. De 101-jarige zelf houdt bij hoog en bij laag vol dat zij werd geboren op 18 oktober 1867. Daarom vierde zij haar verjaardag dan ook afgelopen vrij dag al, samen met haar familieleden. Ook zij weten, dat opoe op de achttien de jarig is en niet op de een en twin tigste. Zelf zegt opoe Bijkerk, dat zij pas 21 oktober 1867 werd ingeschreven door een vergissing van haar vader. En kele jaren geleden heeft men het be volkingsregister op dit punt al eens willen verbeteren, maar na bijna een eeuw met een foutieve geboortedatum te hebben rondgestapt vond opoe Bij kerk het niet meer nodig. We kunnen het ons levendig indenken. Ennu heeft ze twee keer feest! De 101-jarige werd ook ditmaal weer volop in de bloemetjes gezet. zaamheid. In het totale tegoed van ruim f 2.500.000 aan spaargelden zag hij het duidelijkste bewijs dat men in Ederveen heeft afgerekend met het be grip „oude kous". De heer Van der Voort toonde zich bijzonder erkentelijk voor de wijze waarop de Ederveense architect de heer Hardeman gestalte had gegeven aan de wens van het be stuur een modern bankgebouw te ont werpen. Ook alle leveranciers en aan nemers bracht hij dank. Wethouder H. Alberts achtte het een gelukkig samengaan dat het nieuwe bankgebouw geopend kon worden in de Raiffeisenspaarweek. Verder sprak hij van het groot vertrouwen dat de bank geniet door steun te verlenen aan hen, die er behoefte aan hebben. Hfj feliciteerde de Ederveense bevolking, die nu niet langer voor bankzaken is aangewezen op enkele zittingsuren maar iedere dag gebruik kan maken van de diensten van de bank. „Elk dorp dat zich respecteert heeft een bank en ik ben blij, dat Ederveen zich in die rij van plaatsen heeft ge schaard", aldus de Edese wethouder. De vertegenwoordiger van de Centrale Bank te Utrecht zag de totstandkoming van de Bank in Ederveen niet alleen niet alleen als een plaatselijk belang maar ook in het belang van de streek- ontwikkeling. Hij liet zijn gelukwensen vergezeld gaan van een schilderij. De heer De Gier sprak als represen tant van de zusterbanken uit de om geving. Hij vestigde er de aandacht op, dat de bank in Ederveen de tiende Raiffeisenbank is in de gemeente Ede, die bij elkaar een inleggerstegoed van f 65,- miljoen in hun boeken hebben. Hij overhandigde voorzitter Van der Voort een bedrag onder couvert, dat besteed kan worden voor de verfraai ing van het interieur van het nieuwe bankgebouw. Vanaf Markzicht ging het hierna in optocht naar het nieuwe gebouw aan de Hoofdweg waar wethouder Alberts de symbolische opening verrichtte. Daarna was er voor allen de gelegen heid kennis te nemen van het bankin- terieur. Filiaalhouder wordt de heer Van de Bor, die inmiddels de woning boven de bank heeft betrokken. RENSWOUDE Woensdagmiddag, half drie, hoopt men te Renswoude in „Rehoboth" weer de maandelijkse be jaardenbijeenkomst te houden. Voor deze middag heeft de heer Heerdink, gewezen postcommandant te Renswoude, en nu werkzaam bij de dis trictsrecherche te De Bilt toegezegd te komen spreken over het onderwerp: „De taak en het wezen der politie en wel met name de Rijkspolitie". Bejaarden, die niet uit eigen bewe ging kunnen komen en daarom graag gehaald worden, kunnen zich hiervoor weer opgeven bij de hun bekende adressen. VEENENDAAL Gistermiddag landde om twee uur een helikopter op de Middelbuurtseweg. Een rood lampje had de piloot gewaarschuwd, dat hij binnen dertig seconden zijn machine op de begane grond moest brengen vanwe ge een storing in de apparatuur. De landing verliep vlot, zonder enige moeilijkheden. De Koninklijke Mare chaussee te Amersfoort werd gewaar schuwd en om 13.15 uur kon de helikop ter vari de Koninklijke Luchtmacht weer opstijgen. De landing gebeurde met assistentie van een tweede helikop ter. ADVERTENTIE Maak van 12 gr bloem, 12 gr boter of margarine en 1 dl melk een dikke saus. Roer 20 gr geraspte kaas er doorheen en daarna 100 gr gaar visvlees of gepelde doorgesneden garnalen. Maakj het mengsel af met peper, zout, melk en Worcestersaus en laat de massa afkoelen. Rol deze vervolgens tot 1 cm dikte glad en maak er met een ronde vorm koekjes van.Haal deze door, met water verdund eiwit van 1 ei'en de paneermeel en bak ze in de frituur knappend bruin. Vraag recepten bij uw vishandelaar of bij het Produktschap voor Vis en Visprodukten, Waasenaarseweg 20, Den Haag. 18., RENSWOUDE Dinsdag 29 oktober 's middags 4 uur hoopt de heer P. v. Kooten zijn geheel verbouwde en ge moderniseerde zaak te heropenen. De opening zal geschieden door burgemees ter Ter Hosang. Voor het publiek is de zaak open van af woensdagmorgen 9 uur. (30 okt.) KJ ELST De Cultuur-Natuurhistori sche Vereniging Zuid-Oost Utrecht heeft voor dinsdag 22 oktober a.s. een lezing op het programma staan, die zal handelen over het werk, dat de Neder landse Heidemaatschappij verricht, Een overzicht van de tegenwoordige gang van zaken zal worden gegeven door de heer R. E. Vos. Er zullen drie kleurenfilms te zien zijn, die alle het ontginningswerk be treffen. Verder wordt een overzicht ge geven over het werk in de nieuwe IJs- selmeerpolders, terwijl ook de aanleg van de grote stuwdam in de Afrikaan se rivier Zambesi ter sprake komt. De avond begint om 7.30 uur in het Wijkgebouw, Veenendaalsestraat te Eist. SCHERPENZEEL Door de kring „De Vallei" van de C.P.J. is bekend gemaakt dat de schaatsavond die don derdagavond 24 oktober gehouden zou worden niet door zal gaan. Door de hoge temperaturen van de laatste da gen en tevens door de grote regenval is het niet mogelijk de kunstijsbaan te Deventer reeds te openen. Het schaatsfeest is nu uitgesteld tot een la tere datum, die nog nader bekend ge maakt zal worden. UTRECHT Op de Ütrechtse paar denmarkt zijn maandagmorgen 441 die ren aangevoerd. De prijzen waren: luxe paarden 16301180; werkpaarden 1610 1220; 3-jarige paarden 1260915; 2-ja- rige paarden 925740; veulens 665310; hitter. 975720; oude paarden 1475 815; slachtpaarden 3,602,60 per kilo gram geslacht gewicht; jonge slacht paarden 4,003,60 per kilogram geslacht gewicht. De handel was willig. ADVERTENTIE Mercedes-Benz uw goede ster op alle wegen op vrijdag 25 oktober van 10.00-22.00 uur zaterdag 26 oktober van 10.00 - 22.00 uur zondag 27 oktober van 12.00- 18.00 uur bij Amersfoortsestraat 22 - 24, Soesterberg telefoon 03463 - 1327 10D-94 4)

De Vallei | 1968 | | pagina 3