Veenendaals dagblad Bespreking in Parijs heden kan beslissend zijn DUIZENDEN TSJECHEN VLUCHTEN Buiten Braziliaanse studenten met politie in gevecht VVD wil voor dienstplichtige belastingaftrek Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei HO WEL BEREID TOT COMPROMIS Bevri j dingsf ron t heet hangijzer Kostenverlaging door B.T.W. moet consument ten goede komen Zwendel ontdekt bij HBU in Montevideo Suharto wil met Singapore breken Smith verwerpt Brits voorstel Scheepsbotsing op Noordzee eist dode Twee „klanten'"' van moord op Amsterdamse winkelier verdacht Cilindertjes met gevaarlijk gas uit auto gestolen Johnson spreekt voor Humphrey B. en W. Den Haag vragen regering beperking van verplaatsing rijksdiensten B.P. in Gelderse Staten nu Binding Rechts I Laaghangende j bewolking I Nerts II BEHOEDZAAM Proefschrift: „IN ZUIDEN VAN ONS LAND VEEL KWALEN DOOR VERKEERDE VOEDING" Kleiner Achter Neger en blonde vrouw VERGEEFS Studenten bouwen uit protest tentenkamp IN RH) DE JANEIRO EN SAO PAULO Bur. voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.). Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt In 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert losse mm-prijs 17 cent Kleine «annonces „Vraag en Aanbod" op dl., do. en za. 1-10 woorden /•1,50, leder woord meer 15 cent. WOENSDAG 23 OKTOBER I968 - 42e JAARGANG no. 250 GENèVE Elke dag verlaten zes tienhonderd Tsjechoslowaken hun va derland. Iedere week vertrekt een vliegtuig vol Tsjechoslowaakse emi granten naar Australië en een ander naar de Verenigde Staten. Deze toestellen worden gecharterd door het inter-gouvernementele comi té voor' Europese Emigratie (ICEM). Sinds de Hongaarse opstand in 1956 is het Europese vluchtelingenprobleem nog nooit zo groot geweest. Een vertegenwoordiger van het ICEM, Walter M. Besterman, heeft dit gisteren bekendgemaakt voor de Hoge Commissie voor vluchtelingen van de VN. Hij vertelde dat ook het aantal vluchtelingen uit andere Oosteuropese landen voortdurend stijgt. Polen en Hongarijë spannen de kroon op dit ge bied. Besterman wijt dit aan de ge beurtenissen in Tsjecho-Slowakijë. DEN HAAG Het ministerie van Economische Zaken zal erop toezien, dat de kostenverlaging bij de handel, die optreedt wanneer 1 januari de be lasting op de toegevoegde waarde van kracht wordt en de huidige, in de al gemene bedrijfskosten begrepen omzet belasting wegvalt, aan de consument wordt doorberekend. Dit heeft de minister van Economi sche Zaken, mr. L. de Block, mede na mens de staatssecretaris van financiën meegedeeld in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid drs. P. J. Jans sen (PPR). Minister De Block voegt hier echter aan toe, dat deze kostenverlaging per eenheid produkt bij de handel in de meeste gevallen klein zal zijn. De brutowinstmarges in de kleinhan del kunnen in beginsel voor en na de invoering van de BTW in geldbedragen niet gelijk zijn, omdat met ingang van 1 januari de huidige totale omzetbelas ting, dus ook die welke is inbegrepen in de algemene bedrijfskosten, op de prijzen in mindering dient te worden gebracht, en de BTW, die op de alge mene bedrijfskosten drukt aftrekbaar is, aldus de minister. ~\veral in het veld zagen we in de loop van slechts weinig jaren zil- vervos- en nertsfokkerijen ontstaan: lange schuren voor onderdak en voer- afdeling. Niet zelden maakt een zoe- tige lucht ons op zo'n farm voor pels- dierteelt attent. De nerts, zeer ge- waardeerde bontleverancier, heeft een glanzend bruine kleur, dicht onder haar, onderkant lichter dan rug en een afgetekende vlek aan de keel. In wilde jj staat leeft hij bij het water en heet in het Duits zelfs „Sumpfotter"in ge- stal te en levenswijs houdt hij het midden tussen een visotter en een bunzing vandaar, daf nogal eens foutieve determinatie voorkomt terwijl de lichte keelvlek verwarring met de boom- of edelmarter niet uit- sluit. Deze komt evenwel zijn milieu van bos en hoge bomen hoogst zelden uit en daarom blijft bij de vondst in ..de Hei" m.i. de nerts prioriteit ge- nieten, temeer omdat nogal eens ont- snappingen voorkomen. Zó zeer is dit dier op een levenswijs nabij het water aangewezen, dat de tenen zelfs door smalle zwemvliezen verbonden zijn. Dat er een uit gevangenschap zou zijn 5 ontvlucht en in het lage reservaat met zijn poelen, petgaten en rietdekking een wijkplaats zou hebben gevonden, dunkt mij eerder voor-de-hand-liggend jj dan een boommarter, die zich hier s nooit thuis zou gevoelen. Een verwante, grotere vorm komt in Amerika en Canada voor; dit is de mink en zijn prachtige pels is de meestbegeerde ter wereld. Meer dan een millioen dezer dieren worden daar jaarlijks in klem en val gevangen en nog dekken ze niet de vraag. Daar door rezen de fokkerijen als padde stoelen uit de grond, zodat er al meer dan 5000 mink-rangers zijn met een opbrengst van'over de 5 miljoen stuks per jaar! Over de bontteelt in Europa vertelt de bekende prof. Grzimek 5 boeiend in het prachtige boek .wilde dieren, blanke mannen", verschenen bij Kluwer in Deventer. 23 okt. 1968 A. B. WIGMAN PARIJS Amerikaanse en Noord viëtnamese afgezanten hervatten vandaag hun pogingen vrede voor Vietnam te bereiken, terwijl Hanoi nog steeds be raadslaagt over president Johnson's geheime aanbod voor een stopzetting van de bombardementen. Het vermoeden bestaat, dat de mannen van president Ho Tsji Minh bereid zou den zijn tot aanvaarding, indien hun communistische landgenoten in Zuid- Viëtnam er ook mee akkoord gaan. De meest belangrijke aanwijzingen van Hanoi's bereidheid tot een compromis zjjn naar het oordel van sommige autoriteiten een aantal reeds gedane stappen om de oorlogsacties te verminderen. Maar beslist niet alle geallieerde autoriteiten zien de teruggang in de strijd als bewijs van de goede bedoelingen van de communisten. Invloedrijke deskundigen onder de Amerikaanse militairen en in de regeringen van Saigon en Seoel be weren in particuliere gesprekken, dat de communisten proberen van de nood een deugd te maken, omdat zij door een aantal militaire terugslagen sinds deze zomer zijn verzwakt. De Zuidviëtnamese president Thieu deelde dinsdag mee, zich niét tegen het staken van de bombardementen op Noord-Viëtnam te verzetten, wanneer „wij goede redenen hebben te geloven dat Noord-Viëtnam ernstig voornemens is zich bij ons aan te sluiten, in een de-escalatie van de oorlog en Noord- Viëtnam aanvaardt, snelle en directe besprekingen aan te gaan voor een eerlijke regeling van de bestaande pro blemen tussen de autoriteiten van de twee zones, die door de Geneefse con ferentie van 1954 zijn ingesteld" (Noord- en Zuid-Viëtnam). Het is aan president Johnson om te beoordelen wat de ware betekenis I* van de vermindering van de rode in filtratie zuidwaarts, van de verminde ring van de druk op de zuidelijke ste den en van de vermindering van de ac tiviteit binnen de gedemilitariseerde zone. Maar zelfs een positieve beoordeling door Johnson, zou niet automatische beëindiging betekenen van Amerika's beperkt bombardementsbeleid. De zeer ingewikkelde kwestie van de vertegen woordiging bij de vredesbesprekingen blijft dan nog. Deze gaat om de sta tus en de rol die te geven zijn aan de concurrenten om de macht in Zuid- Viëtnam de door Washington ge steunde regering van Saigon en het door Hanoi gesteunde „nationale be vrijdingsfront." De ambassadeurs Averell Harriman en Xoean Thoey, die vandaag bijeen komen, hebben al deze zaken al enige weken in particuliere besprekingen on derzocht. In hun officiële besprekingen hebben zij over de meeste aspecten, argumenten en politieke beledigingen uitgewisseld, variërend van de oor sprong van de oorlog, tot de middelen om er een eind aan te maken, maar sinds de besprekingen op 13 mei zijn begonnen zijn er geen zichtbare vorde ringen gemaakt. De stappen van 'de-escalatie door de communisten behoorden tot de ver schillende voorbeelden van militaire in toming welke de Amerikanen onlangs hebben opgesomd. Deze lijst was gevoegd bij een pak ket voorstellen, die aan Hanoi zijn voorgelegd als het middel om de in een impasse geraakte Parijse bespre kingen in een tweede fase van beteke nisvolle onderhandelingen te brengen. Hoewel nog geheim wat de details betreft, is het bekend dat het Ameri kaanse .„package plan" in hoofdzaak is gebaseerd op de rede van president Johnson van 19 augustus, waarin hij de Amerikaanse voorwaarden neerleg de voor stopzetting van het bombarde ren. LYNDON B. JOHNSON afwachten ..I Behoedzaam biedt het plan Noord- Viëtnam een bombardementsstop aan en vraagt om „redenen om te geloven" dat een bomstop niet militair zal worden uitgebuit cn dat vruchtbare on derhandelingen zullen volgen. Ook wordt in het plan gesteld, dat de regering van Saigon het recht heeft bij een uitgebreidere vredesconfe rentie onafhankelijk vertegenwoordigd te zijn. De eis van het „nationale be vrijdingsfront" om de besprekingen bij te wonen, werd ook toegegeven, maar niet op hetzelfde niveau als Saigon. Dit probleem van de vertegenwoor- ding aan de besprekingen en van de status van Saigon en het NLF lijkt nu de grote kwestie te zijn, welke een eventuele doorbraak nog kan verhinde ren. Voor Johnson, met de presidentsver kiezingen nog maar 13 dagen verwij derd, is het van groot belang om voor een bomstop deze zaak te regelen. Het zou voor hem of voor zijn opvolger bui tengewoon moeilijk zijn, om na 'n bom stop het ophouden van de vredesbe sprekingen te rechtvaardigen met het zo onbelangrijk lijkende punt van de status van de NLF. MONTEVIDEO (Uruguay) Ambte naren van de centrale bank hebben bij het filiaal te Montevideo van de Hol- landsche Bank-Unie een zwendel van 250.000 dollar ontdekt, aldus heeft de politie bekendgemaakt. Twee personen zijn voor verhoor aan gehouden. Een hunner is Victor Omar Bessonar, chef-arbitrageant van de bank. Nadere bijzonderheden ontbre ken. DJAKARTA President Suharto van Indonesië heeft laten doorscheme ren, dat Indonesië overweegt de handels betrekkingen met Singapore drastisch In te krimpen, als antwoord op de exe cutie van twee Indonesische mariniers In Singapore, aldus heeft radio-Indone sia bekendgemaakt. Suharto heeft dit gezegd tijdens een persconferentie in Bandjarmasin (Bor neo), waar hij een zevendaags bezoek afsloot. De handelsbetrekkingen met Singapore worden door de regering op nieuw bezien, aldus de president, na de „onvriendelijke" daden van Singapore. Suharto onthulde dat 60 procent van de Indonesische export via Singapore gaat, „omdat wij in het verleden de kwaliteit van onze produkten niet zoda nig hebben opgevoerd", dat wij ze zelf op de Amerikaanse, Aziatische en Euro pese markten kunnen verkopen. „In de ze situatie moet verandering komen", aldus Suharto. „Het is nergens voor no dig, dat wij de bevolking van Singapo re op de been houden". LONDEN Premier Wilson van Engeland heeft dinsdagavond in het Britse parlement meegedeeld, dat hij het antwoord van Rhodesië heeft ont vangen op Engelands voorstellen tot regeling van het geschil met dit land. Wilson zei dat hij nog geen gelegen heid had gehad het antwoord te bestu deren en er daarom niet nader op in kon gaan. Later is bekendgeworden, dat pre mier Smith van Rhodesië in zijn ant woord heeft verklaard, dat het voor stel van Wilson om de „Privy Council" (Britse Kroonraad) te maken tot „waakhond van de Rhodesische con stitutie", onaanvaardbaar voor de Rhodesiërs is. HOEK VAN HOLLAND Een Chi nese scheepstimmerman is gisteravond gedood b(j een aanvaring tussen het Ne derlandse vrachtschip Abbekerk en de Deense vrachtvaarder Beira. Het was de eerste aanvaring van het winterseizoen. Kort na het invallen van de duisternis boorde de Beira (8818 brt) zich tijdens een potdichte mist op de Noordzee bij de Maasboei in het voorschip van de Abbekerk (8324 brt). De timmerman die bij het ankerspil stond voor het geval dit onverwacht moest worden gebruikt, raakte bekneld en overleed aan zijn verwondingen. Beide schepen kregen ernstige ave rij. Het voorschip van de Abbekerk, die eigendom is van de Vereenigde Nederlandsche Scheepvaartmaatschap pij in Den Haag, werd zwaar beschadigd. De bak werd tot aan ruim 1 ingedrukt. Ook de Beira kreeg zware schade aan de boeg. Na korte tijd maakten de schepen zich uit elkaar los en voeren zonder sleepbootassistentie de Nieuwe Water weg op. TILBURG Het zuiden van ons land voedt zich verkeerd. Veel snoe- pen en het nuttigen van een on voor- stelbare hoeveelheid zakjes patates- frites vormen de oorzaak van een reeks onvolkomenheden In de ge- zondheids toes land. lichaamsbouw en groei van Brabanders en Limbur- jj gers. Tot deze conclusie komt de Til- burgse arts cn specialist in de kin- derhygiëne, dr. A. J. Swaak. Hij heeft zijn bevindingen vastgelegd in een proefschrift: Voeding, voedings- gewoonten en gezondheidstoestand. Geïntrigeerd door de grote ruige- lingensterfte in Maastricht de hoogste in ons land richtte dr. Swaak zijn onderzoek vooral op de- ze stad. Enkele conclusies: De Maastrichtse fabrieks- en win- keimeisjes zijn gemiddels vijf centi- meter kleiner en wegen vijf kilo- jj gram minder dan hun sexegenoten jj op middelbare scholen en kantoren. Het merendeel van duizend on- derzochte Maastrichtse meisjes tus- sen dertien en 23 jaar heeft door snoepen en patates-eten 'n percenta- j ge vetcalorieën gekweekt van veer- jj tig. Normaal is dat 25. „Wanneer de Maastrichtse fabrieksmeisjes minder gebakjes en bonbons en jj meer melk en bruinbrood aten", jj zegt dr. Swaak, „dan zou hun voe- ding al meer in evenwicht zijn". Dit tekort aan evenwichtige voe- ding tast hun schoonheid als vrouw aan. Voortvloeisels zijn dof, brokke- s lig of vet haar, schilfers op de lip- pen, afhangende schouders, een kromme rug en een slecht gebit. Deze foutieve voeding levert ook gevaren op tegen de tijd, dat het meisje moeder zal worden. Een j meisje, dat in de leeftijd van der- tien of veertien jaar een achter- stand in haar groei oploopt, zal la- ter niet gemakkelijk een kind ter wereld kunnen brengen. De 42-jarige arts, die de zorg heeft j voor de kinderhygiëne in de provin- cie Noord-Brabant, zegt dat de schoolkinderen in Brabant en Lim- burg ongeveer een jaar achter zijn in hun groei vergeleken bij leef- j tijdsgenoten in de Randstad. Gemid- deld zijn zij twee centimeter kleiner. Met zijn proefschrift heeft dr. Swaak een hiaat in de medische we- s tenschap over voornamelijk vrouwe- lijke pubers in Nederland willen op- s vullen. „Ik heb aan de gezondheids- toestand van de meisjes die zwan- ger zijn gedacht. Als die niet hele- maal gezond zijn, dan kan dat even- min het geval zijn met hun kinde- ren". Dr. Swaak ziet een oplossing voor het voedingsprobleem onder jonge mensen: Hij zou overal in het land voorlichtingsbureaus voor opgroei- jj ende mensen willen zien opgericht. BIRMINGHAM Dinsdagavond is weer een van de Britse zesling overle den, die op 2 oktober in Birmingham werd geboren. Twee stierven eerder. Het meisje, dat vandaag overleed, had ademhalingsmoeilijkheden. AMSTERDAM De Amsterdamse recherche zoekt naar een circa 28-jari- ge neger en een 20- tot 25-jarige blonde vrouw die maandagochtend omstreeks het tijdstip dat de 78-jarige Amster damse melkhandelaar-kruidenier R. Koyé in zijn kantoortje werd vermoord bij diens winkel in de Eerste Jan Steenstraat hebben aangebeld en onge veer tien minuten zijn binnen ge weest. Hoewel commissaris Sanders, die het onderzoek in de zaak leidt, het gisteravond niet met zoveel woorden zei, bleek toch duidelijk dat de recher che het tweetal er sterk van verdenkt de daders van de laffe moord te zijn. „Zij zijn mogelijk de laatsten die de oude man levend hebben gezien", al dus de heer Sanders. „Of ze hem ook dood hebben gezien is een andere vraag. Ik kan niet zeggen of zij de ver dachten zijn, maar het zit er wel dik in." Buren hebben verklaard, dat de man tussen kwart over acht en half negen aanbelde en toen de winkeldeur werd opengedaan samen met de vrouw naar binnen was gegaan. Tien minuten la ter kwamen zij weer naar buiten en vertrokken lopend. De man, beschre ven als een donkere neger, was ca. 1 meter 75 lang en correc^ gekleed. Hij droeg een donker pak. De vrouw droeg een zwarte lange broek met wijd uit lopende pijpen, donkere schoenen met halfhoge hakken en een vermoedelijk bruine mantel. Zij had lang haar dat tot op de schouders viel. De recherche beschikte reeds op de dag van de moord over de gegevens van de onbekende bezoekers. Tot dus ver is echter vergeeft getracht hen te identificeren. Een theorie is dat zij in de winkel iets kochten en daarbij met groot geld betaalde. Toen de heer Royé naar zijn kantoortje achter de zaak liep om te wisselen zijn zijn „klanten" hem vermoedelijk gevolgd. Bij de sec tie is geblekén dat de winkelier ten minste vijf slagen op het hoofd heeft gehad, mogelijk met de platte kant van een bijl of met een koevoet. Uit getuigenverklaringen is naar vo ren gekomen, dat de winkelier enige duizenden guldens in huis moet hebben gehad. UTRECHT Ongeveer 25 leden van de sociologische studentenvereniging hebben gisteren op het gazon voor het transitorium in „De Uithof" in Utrecht hun tenten opgeslagen om daarmee te protesteren tegen wat zij noemen de onleefbaarheid van dit nieuwe universiteitscentrum. De studenten willen in De Uithof o.a. een gezellig café, kindercrèches, een bank, een garage, een postkantoor en woongelegenheid. De ordedienst van de universiteit heeft gisternacht en vannacht de studenten verhinderd bij het transitorium in te ten de nacht door te brengen. RIO DE JANEIRO Bij een gevecht voor de medische faculteit dinsdagmiddag in Rio de Janeiro heeft de potlitie zeven studenten met geweerschoten gewond. Drie van de studenten z(jn in het ziekenhuis opgenomen. Een van hen zou een kogel in zjjn hoofd hebben. Naar schatting 500 studenten hadden zich gebarricadeerd in het academisch zie kenhuis en waren van plan daar de nacht door te brengen. Het terrein van de faculteit werd omsingeld door de oproerpolitie, die was bewapend met geweren, traangas en schilden. De studenten zouden drie pistolen hebben veroverd op rechercheurs in burger, maar tot nog toe hebben zij die niet gebruikt en zich beperkt tot het gooien met stenen. Al eerder had de politie geweren en traangas gebruikt om studentendemon straties in andere delen van de stad uiteen te slaan. De politie maakt steeds meer gebruik van vuurwapens naar mate het aantal betogingen van de studenten tegen de Braziliaanse regering in aantal en hef tigheid is toegenomen. Tien leden van een groep die zich „communisten jagers-commando" noemt, zijn de filosofische faculteit in de noordoostelijke Braziliaanse stad Maceio binnengedrongen, en hebben daar leuzen op de muur geklad. Deze „communistenjagers", die voor het eerst optraden in Sao Paulo, rich ten hun aanvallen meestal op studen tenactivisten, die deelnemen aan be togingen, die tegen de regering gericht zijn. Studenten van de universiteit van Sao Paulo hebben uit protest tegen de gevangenneming van een aantal stu dentenleiders, sitdown-stakingen gehou den in de collegezalen. Op 12 okt. werden ongeveer 800 stu denten uit geheel Brazilië gearresteerd, omdat zij een illegaal studentencon gres ten noorden van Sao Paulo hadden bijgewoond. De meeste van deze stu denten zijn weer in vrijheid gesteld, maar ongeveer 80 van hen zijn nog in de gevangenis. Onder deze 80 zijn de genen, die de politie verantwoordelijk acht voor de agitatie onder de studen ten in Sao Paulo en Rio de Janeiro. De in het hoofd getroffen student Is later aan zijn verwondingen bezweken, zeven studenten en een politieman zijn met verwondingen In het zieken huis opgenomen. HARLINGEN De politie In Harlin- gen zoekt koortsachtig naar veertien metalen cilindertjes die zijn gestolen uit een auto die stond geparkeerd voor hotel Anna Caspari ln Harlingen. De cylinders zijn in handen van onbevoeg den zeer gevaarlijk, omdat zij zijn ge vuld met koolzuur. Bij het openen van de cilinder zon der dat deze is aangesloten treedt er een temperatuurdaling op tot min tach tig graden waardoor de handen direct en andere lichaamsdelen eventueel be vriezen. De ambtenaar E. van S., die ln dienst is bij de Inspectie beveiliging van het ministerie van defensie zou de cilinders gistermorgen naar Terschel ling brengen. Toen hij in zijn auto wil de stappen bleken de cilinders, de mo bilofoon en een zaklantaarn te zijn ver dwenen. De cilinders zijn ongeveer veertien centimeter lang, zijn geelachtig van kleur en hebben als opschrift Spark lets Life Jacket CO., Cylinder part no. A 15-1-1 COo. De cilinders kunnen ontploffen wan neer ze aan de buitenlucht worden blootgesteld. Als men het apparaat probeert los te schroeven kan er een statische schok optreden die de hersenen ver lamt en eventueel de dood tengevolge kan hebben. WASHINGTON President Johnson zal zondag a.s. zich in een radiorede van een kwartier tot de Amerikaanse kiezers richten, om de kandidatuur van zijn vice-president, Humphrey, voor het presidentschap te steunen. Het zal de tweede maal zijn dat de huidige president dit doet. APELDOORN Binnen de kring van de VVD is een plan gerijpt dat be oogt aan dienstplichtigen gedurende hun werkelijke diensttijd en ook de jaren die zij daarna ter beschikking moeten blijven als reservist, een be paald bedrag per jaar belastingaftrek toe te kennen. Een steeds geringer percentage van de jongeren die de dienstplichtige leeftijd bereiken zo is de gedachtengang blijkt voor werkelijke dienst te worden opgeroe»- pen. Deze vrij willekeurige groep brengt gedurende de 16 tot 18 maan den werkelijke diensttijd, en door hun beschikbaarheid als reservist ook nog daarna, een offer aan de gemeen schap die op geen enkele wijze iets daar tegenover stelt. De VVD ziet dat als een onrecht en wil op deze wijze deze dienstplichtigen althans finan cieel wat tegemoet komen. De al eens eerder gelanceerde gedach te om een soort defensiebelasting in te voeren voor degenen die niet wor den opgeroepen, wordt door de WD verworpen. Men vindt dit een weinig aanlokkelijke maatregel omdat het de beter gesitueerden nauwelijks treft terwijl bovendien een fikse uitbrei ding van het aantal ambtenaren het gevolg zou zijn. Dat is bij het nu ont wikkelde plan niet het geval, zo zegt men. Richtlijnen aan de belastingin spectie en aan de diensplichtigen zou den voldoende zijn. Tenslotte wijst men er op dat dit plan voor alle dienstplichtigen uit welke bevolkings groep ook, effect heeft. Vandaag en morgen buigt de defensie commissie uit de Tweede Kamer zich in een openbare vergadering over de defensiebegroting. Het Is de bedoe ling deze gelegenheid te benutten om het plan aan de regering voor te leg gen. DEN HAAG B. en W. van Den Haag zullen er bij de regering op aan dringen de verplaatsingen van rijks diensten uit het raypn te beperken. Dit blijkt uit een nota die B. en W. naar aanleiding van de relatief hoge werkloosheid in het rayon Den Haag en het achterblijven van een verbetering in de wergelegenheid hebben gepubli ceerd. Eind september waren in Den Haag ruim 4.000 mannen werkloos, dat is de helft van het aantal werklozen in de provincie Zuid-Holland. Aan de nota hebben B. en W. een aantal beleidscon clusies verbonden. Over een aantal daarvan wordt in overleg met de rijks overheid naar passende maatregelen ge streefd. ARNHEM De uit zes leden be staande fractie van de Boerenpartij *n de Gelderse Staten zal vanaf heden deel uitmaken van de op 19 oktober opgerichte partij „Binding Rechts". Dit deelde vanmorgen aan het begin van de Statenzitting in Arnhem de fractievoorzitter T. Boers mee. De zes leden blijven de beginselen van de oude Boerenpartij trouw. Zij hebben zich echter bij de nieuwe partij aangesloten op organisatorische gronden. Zij kunnen zich niet langer verenigen met de on democratische leiding in de Boerenpartij, waar de leden te weinig inspraak hebben. Een uitgestrekt gebied van hoge luchtdruk boven Europa brengt in gro- te delen van West-Europa rustig herfstweer. In de avond vormde zich boven ons land dichte niist die woens- s j dagochtend op vele plaatsen overging in laaghangende bewolking. Het rus- tige weer houdt ook donderdag nog aan. Er moet dan ook op mist en laag- hangende bewolking gerekend worden, maar onder invloed van drukdalingen boven de Golf van Biskaje en Enge- j land kunnen, door enigszins toenemen- de wind later op de dag enkele op- klaringen voorkomen. In het tempera- t uurverloop komt maar weinig ver- andering. Morgen, zon op: 07.21, onder 17.27: j maan op 11.16, onder 18.20 uur.

De Vallei | 1968 | | pagina 1