„Medische begeleiding is geen huisdoktertje spelen" Dokter K. Visser vol kritiek op onze medici in Mexico Beter met Boter Nota-Posthumus wil beperking maximale studieduur tot 6 jaar "fhkalon tapijt 1 3 Meer parkeer- meters in Amsterdam Bonaparte HET NIEUWE "WAERDYE-KLAAR-BÈ-JE" SPAARPLAN BIEDT NAAST DE GEWONE VOORDELEN DE VOLGENDE EXCLUSIEVE PLUSPUNTEN: "DE WAERDYE KLAAR-BE-JE" $3°J&sïfc- ïSfegtt' LOODSEN: 53 Uruguay zit zonder kranten Vening Mcinesz-prijs voor drs Zijderveld Samkalden acht politie-optreden van dinsdag; juist „Mercurius"' ziet af van kort g na excuus „Telegraaf' Ook kleinmetaal wil in drie jaar zestien procent 21.40„m In Limburg worden granaatonderdelen gemaakt Kleuters Slagharen na protest in noodschool MAATREGELEN „VERWAARLOZING" I)VN HUISDOKTERTJE AL EERDER Een platenbon-per-brief is altijd raak! Vredesfeest in Salzburg Niet afremmen keijzer 'tapijt Zes jaar Een platenbon is altijd raak Nablijven Vertrouwen Beroepsonderwijs KAMERBREED „De piltussen ongeregeld goed Een platenbon is altijd raak I Een platenbon is altijd raak I DONDERDAG 24 OKTOBER 1968 ROTTERDAM Medische begeleiding. Het woord dat momenteel een vernietigend spoor trekt door de Nederlandse sportwereld. De oorzaak: het wegsturen van soigneur Sjeng Collard van de Olympische Spelen in Mexico. De gevolgen: een aansluitende rel bij terugkeer van de gehele Nederlandse afvaardiging. De slachtoffers: de Nederlandse atleten die door een slechte medische bege leiding op hun weg naar het leveren van een grote prestatie werden geremd en van wie mogelijke teruggave van hun duur verdiende medailles kan wor den geëist. ADVERTENTIE \,95 AMSTERDAM Het op de openba re weg in de Amsterdamse binnenstad aanwezige aantal parkeerplaatsen, waarvan het gebruik nog vrij is. ach ten B. en W. van de hoofdstad voldoen de voor de overdag aanwezige auto's van bewoners. Op 1 oktober van dit jaar bedroeg het totale aantal parkeer- meters in de binnenstad 2750. B. en W. delen dit mee in antwoord op schriftelijk gestelde vragen van het raadslid van de Boerenpartij, mr. H. F. Heierman, over de mogelijkheid tot parkeren van Amsterdammers die in de binnenstad willen wonen en een auto bezitten. Het wonen in de binnenstad, aldus B. bewoners'autobezitters met zich, dat het moeilijker is een parkeerplaats voor de eigen auto te vinden dan in de moderne stadswijken. Of de woonfunc tie van de binnenstad hierdoor wezen lijk wordt aangetast, hangt mede af van de instelling van die bewoners. B. en W. achten het denkbaar in andere grote steden is dit reeds ge bleken dat de bewoner van de bin nenstad die op loopafstand woont van bestemmingen in de binnenstad en die door middel van lokaal en interlokaal openbaar vervoer veelal bijzonder goe de verbindingen heeft met andere stads delen en met andere plaatsen, relatief minder behoefte heeft aan het stallen van een auto vlak bij zijn woning. Om tegemoet te komen aan de be hoefte aan kort-parkeerplaatsen, zullen parkeermeters worden geplaatst in sommige delen van de rond de binnen stad gelegen wijken. Hiertoe zal geleide lijk worden overgegaan. Het doel is kort-parkeergeiegenheid te scheppen voor de bezoekers van de betrokken wijk. Deze bezoekers nemen daarbij de plaatsen in die door de bewoners des ochtends zijn verlaten en die juist door de aanwezigheid van parkeermeters niet de gehele dag kunnen worden be zet door auto's, die in het woon-werk verkeer worden gebruikt (langparkeer- ders). Dokter K. Visser. lid van de me dische commissie van de Konink lijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU), heeft de rel met soigneur Collard van de Nederlandse wieler ploeg in Mexico voelen aankomen. Wat hy niet heeft voorzien het 't feit dat zijn naam momenteel in een adem wordt genoemd met de Lim burgse soigneur. Pijnlijk voor een arts die zijn praktijk voor een groot deel in de sport uitoefent. Zo pijnlijk, dat dok ter Visser het geroddel aan zijn adres met alle hem beschikbare middelen de kop in wil drukken en de KNWU reeds heeft verzocht om bepaalde maatregelen te nemen. „Laat ik primair stellen", zegt hij, „dat de artsen die met de Ne derlandse ploeg naar Mexico zijn gegaan, niet voldoende weten wat medische begeleiding voor de wiel renner betekent. Het is iets anders dan maar aan een knopje te draai en om te zien hoe het hart van een atleet er uit ziet". Over de in enkele dagbladen ge uite beschuldigingen, als zou hij de duraboline aan soigneur Collard hebben verstrekt of nagezonden zegt de Rotterdamse arts: „Je reinste nonsens. Geen enkel medicament of wat dan ook heb ik aan Collard verstrekt. Collard heeft dit ook te gengesproken". Vanaf het moment dat de Neder landse ploeg naar Mexico is ver trokken heeft dokter Visser geen enkele bemoeienis meer met de at leten gehad, „Daarvoor wel, maar dat had bepaalde oorzaken. De KNWU heeft voor de selectie van de deelnemers aan de Olympische Spelen voorstellen gedaan om mij als medisch begeleider met de wie lerploeg mee te zenden. Het NOC heeft die voordracht afgewezen want er waren, zoals werd gezegd, al drie artsen, dr. Willebrandt, dr. Mosterd en dokter De Jongste, aan gewezen. Er was voor mij geen plaats meer De KNWU begreep maar al te goed dat het noodzakelijk was dat er een medicus mee zou gaan. die naast zijn medische facetten, ook de ren ner en diens problemen kende, als mede verstand had van het wieler- vak. Het NOC was niet te vermur wen". De KNWU heeft vervolgens ge probeerd om dokter Visser aan te stellen als chef d'équipe van de Ne derlandse wegrenners. Ook dat bleek onmogelijk. In principe heeft hij toen gesteld dat hij de renners, die hij regelmatig onder zijn hoede had bij wereldkampioenschappen en der gelijke, tot aan de selectie zou be geleiden. „Ik voelde er niets voor om dit te doen tot aan de vliegtuig trap om vervolgens voor de eer te worden bedankt". „Toen de selectie bekend werd heb ik me er niet meer mee willen bemoeien. Totdat bleek dat er van medische begeleiding van de aan gewezen artsen door het NOC geen sprake was. Tweemaal zijn de ren ners in het sportcentrum in Zeist geweest om er lichamelijk te wor den gekeurd en om injecties te ha len. Dit is geen medische begeleiding, maar voor een topatleet medische verwaarlozing. Dat had tot resultaat dat twee renners die in de ploegen tijdrit goud veroverden, geen enkele vooruitgang in 'prestatie boekten. Als ik ze op dat moment had moe ten keuren voor Mexico waren zo afgekeurd. Ik heb de KNWU gezegd, dat het met de medische begeleiding van de renners niet goed zat. Coach Middellink bracht toen naar voren dat er twee goede soigneurs en drie doktoren waren en dat was meer dan voldoende. Dokter De Jongste, die de pre- Olympische Spelen heeft meege maakt, zou na zijn reis zijn erva ringen doorgeven. Daar is nooit iets van gekomen. Zelf heb ik de ren ners in de wielerronde van Mexico begeleid. Nooit heeft iemand ge vraagd naar mijn medische erva ringen, terwijl ik wist wat er in dat land te koop was. Zo hadden veel renners last van dunne ontlasting. Daar moet je be paalde preparaten voor meenemen. De artsen die zijn meegegaan wa ren deze, volgens de heer Collard, vergeten. Als dan de conditie van Fedor den Hertog op de fictscrgo- meter wordt gemeten zonder dat daar ademhalingsapparatuur bij aanwezig was, dan vraag ik me af. wat is er eigenlijk wel gebeurd. „Ik wil het nog scherper stellen. Dokter De Jongste heeft gezegd, wat moet dokter Van Win in Mexi co doen voor die paar boksers. Die drie artsen vechten voor hun eigen stalletje". Er wordt veel gepraat over me dische begeleiding. Dokter Schouten is bondsarts van de KNAU en kent volgens dokter Visser de Limburgse atlete die brons veroverde op de 800 meter alleen maar van het in enten. Voor de rest is ze bij hem geweest. De Nederlandse tienkam per bij de Spelen was volledig ge desillusioneerd toen hij eindelijk ont dekte dat er in feite helemaal geen medische begeleiding was. „Ook hij is bij mij gekomen en heeft zelf een uitgebreide vracht vitamine-ta bletten meegenomen". „Waar ik de artsen in Mexico vooral op aanval, is het feit dat zij zich in de voorbereidingsperiode slechts tweemaal met de sportlie den hebben bemoeid. Het NOC is in de waan geweest dat er medische begeleiding meeging. De keus van de drie artsen was in dat licht ge zien niet gek, maar medische bege leiding is geen medische verzorging in de zin van huisdoktertje spelen". De artsen in Mexico hebben voor al ethische bezwaren aangevoerd voor de handelwijze van Sjeng Col lard. De normen zijn overtreden zeggen ze. „Wat te denken van het feit dat diezelfde heren in afwezig heid van Collard diens koffer voor het vertrek hebben nagepluisd", zegt dokter Visser, „en dat diezelf de artsen in het geheim in Mexico naar verboden middelen hebben ge zocht. Over ethische bezwaren en fatsoen gesproken". „Waarom vraag ik me af zijn er in Mexico zoveel zieken. Als er één griep heeft dan kan men er, gezien de belangen die op het spel staan, de overige atleten tegen wapenen. Al^ er atleten uit Nederland zijn vertrokken met een conditie van 98 procent dan had de medische équipe er honderd procent van moeten ma ken en dat is niet gebeurd". Vier jaar geleden in Tokio zijn er ook ernstige moeilijkheden geweest over verschil van opvattingen tus sen soigneur en artsen. Er was zelfs zoveel verschil dat de soigneur van toen. WUburg. niet mee mocht. Er is gezegd: „Hij mee, dan blijven wij thuis". „Het wordt tijd, dat Nederland eens gaat begrijpen wat medische begeleiding eigenlijk betekent. Vol gens de reglementen is Sjeng Col lard op alle punten te pakken: in jecteren van medicamenten enzo voort. Maar volgens mij heeft hij alleen de conditie van" de atleten voor ogen gehad". Terwijl Adrie Zwartepoorte, chef d'équipe van de Nederlandse wie lerploeg in Mexico, via de televisie zegt het eens te zijn met coach Middelink om nooit meer zonder een eigen arts naar belangrijke eve nementen te gaan, is dat voor dok ter Visser reden om op te merken, dat de gedachtengang van de heer Middelink wel is veranderd". I.IMUIDEN Het aantal gear resteerde loodsen in IJmui^en js giste ren op 53 gebracht. Er werden vier loodsen aangehouden: de 43-jarige J. W. K„ de 31-jarige C. van K.. de 35-ja- rige P. H. en de 32-jarige J. van L. Nog niet alle loodsen die voor ar restatie in aanmerking komen, zijn aangehouden. „Maar we schieten nu aardig op", zo deelde de recherche van de rijkspolitie te water mee. Wan neer de politie in IJmuiden gereed is, zal niet onmiddellijk worden begonnen met arrestaties onder de Amsterdam se loodsen. MONTEVIDEAO President Jorge Pachoco Areco van Uruguay heeft be vel gegeven, dat een communistisch blad en een andere links georiënteerde krant, voor onbepaalde tijd hun publi- katies moeten staken. Hierdoor ver schijnt er in het land geen enkele krant meer. Alle kranten zijn al vier dagen dicht door een staking die is uitgeroepen om kracht bij te zetten aan looneisen. advertentie advertentie „Ze is morgen jarig en woont ver weg" Vanaf f 4.23 UTRECHT De voorzitter van de „Nederlandse organisatie voor Zuiver- Wetenschappelijk Onderzoek", prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink, heeft gisteren in het Utrechtse universiteits centrum „De Uithof" de Vening Mei- nesz-prijs 1968 uitgereikt aan drs. J. D. A. Zijderveld. De prijs in de vorm van een bedrag van f 5000,werd voor de tweede maal toegekend. Gewone doperwtjes en een klontje gewone, echte boter: lekker, lekker niet gewoon meer. v 9 cs> t v.' AMSTERDAM De Amsterdamse burgemeester, dr. I. Samkalden, heeft gisteren gewaarschuwd dat de politie in de hoofdstad zal voortgaan de recht matige aanspraken en belangen van de burgerij te behartigen. Hij heeft dat meegedeeld naar- aanleiding van de on regelmatigheden bij de demonstratie van dinsdagavond tijdens het spitsuur. Burgemeester Samkalden heeft gis teravond anderhalf uur geconfereerd met de commissie voor de openbare orde uit de gemeenteraad, in aanwe zigheid van de hoofdcommissaris van politie. Na afloop gaf hij een bekend making uit, waarin hij wees op de gro te mate van demonstratievrijheid die in Amsterdam bestaat. Ook wees hij op de voorwaarden waaraan bij de monstraties moet worden voldaan. „Als men", gaat hij in het commu niqué voort, „zonder enig overleg de monstraties ontketent op plaatsen en tijdstippen, waarop het duidelijk moet zijn, dat deze onevenredige hinder op leveren voor de vrijheid van beweging van andere groepen van de burgerij, dan negeert men-opzettelijk de recht matige aanspraken en belangen van zijn medeburgers". De burgemeester meent dat de poli tie dinsdag terecht en met tolerantie is opgetreden. SALZBURG In Salzburg zal op 21 december een groot „vredesfeest" worden gehouden ter gelegenheid van het feit dat het dan 150 jaar geleden zal zijn dat „Stille Nacht, Heilige nacht" voor het eerst weerklonk. Het initiatief voor dit feest is geno men door e.en oecumenische werk groep, een Pax Christi-beweging en de bond voor internationale verzoening in Salzburg. Men heeft via t Oostenrijkse minis terie van Buitenlandse Zaken uitnodi gingen ter bijwoning van het feest ge zonden aan alle landen die diplomatie ke betrekkingen met Oostenrijk onder houden. DEN HAAG Een propaedeutusch texamen in alle studierichtingen; geen kandidaatsexamen meer maar een „cursus" van vier jaar die de student naar het doctoraal begeleidt; beperking van de maximale studieduur tot zes jaar. Die voorstellen bevat de nota-Posthumus, die op verzoek van minister Veringa (OnderwUs en Wetenschappen) is geschreven. De nota zal per faculteit en univer siteit in discussie komen. De minister kan dan volgend jaar mei „zonder hoop vaart niemand wel", zei dr. Veringa gisteren ai zfjn nota aan de Kamer voor leggen. De besprekingen over de herstructurering van het universitair onderwijs zouden wel eens meer tgd kunnen nemen, vreest menigeen nu al. ADVERTENTIE Prof. dr. K. Posthumus, regerings- comissaris voor hey wetenschappelijk onderwijs sinds november, is geen voor stander van een numerus clausus (be perking ban het aantal studenten). Over de geschiktheid van de student voor de door hem zelf gekozen studierichting kan bijna geen voorspelling worden ge daan. Slechts „in uiterste noodzaak" mag men volgens hem tot beperkende maatregelen overgaan. De Eindhovense hoogleraar meent dat moet worden onderzocht in hoever re het universitaire stelsel met minder versterkkende maatregelen kan wor den verbeterd. Hij wilde zich niet uit laten over de maatregelen waartoe drie medische faculteiten onlangs hebben besloten: beprking van het aantal stu denten door een zwaar propaedeutisch examen in het eerste studiejaar. volgens prof. Posthumus niet de toeloop van studenten afremmen maar hun ge schiktheid voor de studie bepalen. Die wordt door veel verschillende factoren bepaald. In de nota wordt een reeks factoren opgesomd, waaronder ook door zettingsvermogen en belangstelling. Het standpunt van prof. Posthumus is vooral dat het studieprogramma dat aan het examen voorafgaat inonder- ling overleg en na brede discussie waarbij ook de staf en studenten zijn betrokken moet worden samenge steld. Bij het propaedeutisch examen moeten vooral „objectieve studietoet- sen" worden benut. De regeringscommissaris hamert er voortdurend op dat „de student geen vat is, dat volgens voorschrift met ken nis kan worden volgeschonken om daar na te worden beplakt met het etiket dat diploma heet". „Wie van de universiteit niet meer meeneemt dan een enge vakopleiding is voor het bekleden van leidende maat schappelijke betrekkingen niet ge schikt", staat elders in de nota. Toch moet de student uiterlijk binnen zes jaar doctorandus kunnen zijn. Prof-, Posthumus gaat daarvoor vooraluit van een cursusduur van vier jaar: één jaar voor de propaedeuse, drie jaar voor het doctoraal. Sommigen zullen wat meer tijd nodig hebben voor ver werking van de stof, anderen wat min der. Vandaar dat een korte uitlooptijd in bpide gevallen één jaar wordt gegeven. Over de huidige studieduur laat prof. Pothumus zich in deze nota niet uit. Wel wijst hij er op dat de cursusduur nu on geveer vijf jaar bedraagt. De colleges worden per jaar gegeven. Prof. Posthu mus wil naar halfjaarlijkse termijnen toe: semesters. Het doctoraal dat na ADVERTENTIE „Ik weet niet waar ze van houdt" Vanaf 4.25 UTRECHT Het bestuur van de be drijfsgroep radio en televisie van de al gemene bond „Mercurius" heeft kennis genomen van het artikel van Leonard Huizinga in De Telegraaf van gisteren. Hoewel de toon en inhoud van dit arti kel bepaald geen ruiterlijke erkenning van een gemaakte fout vormen, heeft het bestuur geconstateerd dat de Hui zinga de door hem gebruikte uitdruk king „neo-antisemitisme" heeft, terug genomen en voor het gebruik daarvan in het openbaar zijn verontschuldigin gen heeft aangeboden, aldus blijkt uit een verklaring van het bedrijfsgroep- bestuur. Het bestuur acht het niet de moeite waard verder enige aandacht aan het artikel van de heer Huizinga te besteden en heeft derhalve in overleg met het bondsbestuur van „Mercurius" besloten dat het aangekondigde ort ge ding geen doorgang zal vinden. DEN HAAG Dr werknemersorga nisaties betrokken bij de collectieve arbeidsovereenkomsten in de metaalnij verheid. zgn. klein-metaal, hebben, in aansluiting op hun reeds aan de fede ratie van werkgeversorganisatie voort- gelegde voorstellen o.a. op het gebied van de arbeidstijdverkorting, nu ook de verlangens over verhoging van de lo nen en salarissen kenbaar gemaakt. De werknemersbonden verlangen dat de lonen en salarissen van handarbei ders en beambten in de per 1 januari af te sluiten driejarige contracten wor den verhoogd met in totaal 16 pet., ver spreid over de looptijd van de contrac ten, daarnaast willen ze de mogelijk heid van bijsturing tussentijds, als de stijging van de kosten van levensonder houd daartoe aanleiding zou geven. Het gaat hier om de contracten voor het metaalbewerkingsbedrijf, het car- rosseriebedrïjf, het motorvoertuigenbe drijf, het rijwielkleinbedrijf, het cen- trale-verwarmingsbedrijf, het elektro technisch bedrijf, het isolatiebedrijf, het loodgieters- en fittersbedrijf en om de c.a.o. voor beambten in deze acht sectoren. Anders dan in de voorstellen van de vakbonden in groot-metaal, is hier van te voren geen bepaald verhogingsper centage per jaar genoemd. Men wil dat percentage nader vastgesteld zien ln de onderhandelingen. de cursusduur van vier jaar wordt be haald, zal dezelfde bevoegdheden moe ten geven als het huidige doctoraalexa men. Het uitgangspunt van de nota is ge weest dat de samenleving jongere af gestudeerden dan nu het geval is, nodig heeft. In de onderwijsstructuur van de Eindhovense hoogleraar kan iemand op zijn 22ste jaar doctorandus zijn; zes jaar lagere school, zes jaar middelbaar onderwijs, en vier jaar universiteit. Wie wetenschappelijk werk wil gaan doen hoeft de studie niet met het doc toraal examen af te sluiten. Hij kan doorgaan in een tweede fase, die wordt voltooid door het behalen van de doc torstitel. Bij voorkeur zal hij naar de functie van assistent-onderzoeker moe ten kunnen solliciteren en salaris die nen te ontvangen. Na het behalen van de doctoraalbul zullen ook enkele andere doctorandus sen, nog aan de universiteit blijven om zich voor te bereiden op hun beroeps examen: de toekomstige arts, apothe ker, tandarts en dierenarts. Ook het be halen van de onderwijsbevoegdheden valt na het doctoraal. Prof. Posthumus legt er de nadruk op dat mensen die niet binnen de gestel de, tijd de examens afleggen, niet kans loos mogen zijn voor verdere universi taire studie. Hij vindt dat zij geen af spraak meer moeten kunnen maken op het anders wel verkregen „studiepak ket": het recht op collegalopen, voor zieningen, het volgen van practica. Wie binnen de termijn niet slaagt, zal altijd als „extraneus" (ma van buiten) de gelegenheid tot h -an examens moeten kunnen aa. Slaagt hij alsnog, dan herkr..„ jn rechten. Prof. Posthumus wil ook dat werkstudenten langer tijd krijgen voor de examens. Hoe dat in de toekomst allemaal moet? „Overleg", zegt de regeringscom missaris. Hij heeft vertrouwen in de studenten en lectoren, docenten en hoog leraren. „Ik ben liever naief dan dic tatoriaal", stelde hij gistermorgen vast. Voor prof. Posthumus staat het overi gens wel duidelijk vast dat het opnieuw vaststellen van studiestof en examen- roosters (de herprogrammering), aan de herstructurering van het universitair onderwijs vooraf moet gaan. De nota wil in die toekomst een ge meenschappelijke nieuwe structuur voor alle onderwijs na de middelbare school. Het is echter te veel omvattend een dergelijk onderwijssysteem nu al te ontwerpen. Wel bepleit prof. Posthu mus samenwerking en doorstroming voor het hoger beroepsonderwijs (socia le akademies, hts'sen etc.) en het uni versitair onderwijs. Hij wil de afgestudeerde van de H.T. S. de titel, „baccalaureus" geven. Prof- Posthumus merkte gisteren nog op er geen bezwaar tegen te hebben wanneer de afgestuddeerden van de h.t.s. de ti tel „ing". voorhun naam gaan voeren. POSTBUS 39 - HILVERSUM DEN HAAG Een anti-conccptionele pil van het merk „Stediril" wordt sinds enige tijd illegaal maar openlijk doorr een handelaar in ongeregelde goe deren in Breda vrij verkocht, aldus het Tweede Kamerlid mej. A. A. M. Res- sel (PPR). Zij vraagt de minister van justitie en de staatssecretaris van sociale zaken en volksgezondheid hoe het mogelijk is dat „de pil" die uitsluitend door apo theken en op doktersrecept mag worden verstrekt, openlijk wordt verkocht en waarom de volksgezondheidsinspectie en de politie, zo zij van deze illegale verkoop op de hoogte waren, geen maatregelen hebben genomen. Ten slot te verzoekt zij de bewindslieden een on derzoek in te stellen en de nodige maat regelen ter bescherming van de volks gezondheid te nemen. KOPENHAGEN Een rechtbank in Kopenhagen heeft maandag de vracht wagenchauffeur Laurens L. uit Delft op beschuldiging van sigarettensmok kel veroordeeld tot 40 dagen gevange nis. ADVERTENTIE „Hy heeft een grammofoon. Dus Vanaf 4.25 DEN HAAG Het Deense, in Zuid- Limburg gevestigde bedrijf Hoyer maakt onderdelen voor granaten dit naar de Verenigde Staten worden geëx porteerd, aldus heeft de minister van Economische Zaken, mr. L. de Block, in antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid A. G. van der Spek (PSP) meegedeeld. Het is de minister niet bekend of gra naten met in Zuid-Limburg vervaardig de onderdelen in Viëtnam worden ge bruikt. ADVERTENTIE „Hy was geweldig biy met mün cadegu" Vanaf 4.25 SLAGHAREN De ouders van de 160 kleuters in Slagharen, die sinds 14 oktober hun kinderen demonstratief hebben thuisgehouden omdat de enige kleuterschool van het dorp een gevaar voor de gezondheid opleverde, hebben een voorlopig succes geboekt. Maandag zullen hun kinderen weer naar school gaan: naar een noodschool in het klooster De Eik. ADVERTENTIE 2 Deelname In de Waerdije-pot van nu reeds meer dan honderd en tien miljoen gulden, belegd in Robeco-aandelen. Robeco bezit zelf meer dan tweeduizend miljoen gulden belegd in vijfhonderd wereldondernemingen. In de jaren 1963-1964-1965-1966 daalde de waarde van de meeste groeifondsen en funds geleidelijk met 30 è40%. De Waerdije-fractie met slechts 8%. Sinds december 1966 steeg de waarde van het vermogen van onze polishouders per polis met ruim 37%. Bij vooroverlijden wordt een MINIMUM gul densuitkering gegarandeerd. Bij koersstijgingen profiteren de erfgenamen bovendien door ons unieke systeem van deze koersstijgingen en is de uitkering dus hoger. Uw eigen vertrouwde assurantiebemiddelaar weet er alles van.

De Vallei | 1968 | | pagina 15