pakjes Albert Heijn Gold Queen Planten- 11® 49 Ghticolade Melk o« 1 LITER PMC-Dekens 65: 3.50 „Verenigde Veluwse Koren" gaan acht concerten geven Anti-vries albert heijn ONASSIS IS 68 JAAR Rosbief en Contrefilet Malse Bielstuk "Vet Spek Talingworst filterzakjes, Fresia's l?5 Nu ook mot-en keverecht! l.49 Medewerking van bekende solisten Stichting vraagt om begrip voor Moslims tijdens de vastenmaand Grote Nederlandse concerns staan in goed blaadje vvmnmy -n vfauu^ 'Rioja Tomatensoep "Bruine Bonen "Spaghetti fil Magerel Chocolademelk Kaaps Viooltje Rabat Oploskoffie Austral Halve Peren Ondermeer in EdeApeldoornElburg en Putten UIT DE KERKEN Het (on)nut van parades Ctl Sinaas appelsap albert heijn albert heijn AANBIEDINGEN per 500 gram per 500 gram OssestaartpCr5oo gram 1 Varkensleverpersoo gram l?8 Hactaeevleespersoo gram 2t8 Gehakte Biefstuk 3 stuks^So g) 1 'Vleessalade200 gram JMB* 98 'Slagroomtrulfels Eet nü blikgroenten van de nieuwe oogst! Ch Sperziebonen biauwmerkip biik68 Ctl Doperwten-fijn.m mik 8 8 Ctl Doperwten-zeer fijn„jbm,»59 Ch Wortelen-extra fijnipbiikjss59 houder voor- filterzakjes 2 kiio 98 9Q CU Wijnzuurkool DoyennéduComice^LtkLTikMÖ 98 45 Ruitontdooier Plastic IJskrabber l.45 10 stuks albert heijn *ZaaHSe Taai vierkantzak 10 stuks,55''4d 'Weekendbrood (gesneden) half brood (±400g)JS' 69 'Engelse Cake±3,0 gram ^,25* l1.5 Clubprijs DONDERDAG 24 OKTOBER 1968 PARIJS Aristo teles Onassis, de tweede echtgenoot van Jacqueline Kennedy is 68 jaar oud. Hij is geboren op 21 september 1900. Dit is bekend gemaakt door de Ar gentijnse immigratiedienst in Buenos Ares. Deze beschkt namelijk over al Onas sis' persoonlijke gegevens, sedert de Griekse scheepsmagnaat in 1929 de Argentijnse nationaliteit aanvroeg. Die werd hem op 22 november van dat jaar ook verleend. Officier van justitie Juan E. Zapio- da heeft een federale rechter verzocht om Aristoteles Onassis 2ijn Argentijns staatsburgerschap te ontnemen. Als reden hiervoor gaf Zapioda op, dat Onassis voortdurend uit Argentinië was weggebleven. De in Griekenland geboren scheepsmagnaat, die zondag in het huwelijk trad met Jacqueline Kennedy, heeft als immigrant in de twintiger jaren in Argentinië gewoond. DEN HAAG De landelijke Stich ting Bijstand Buitenlandse Werkne mers breekt een lans voor de 30.000 moslims, die zich bevinden onder de buitenlandse arbeiders in ons land en voor wie de jaarlijkse vastenmaand, Ramadan, weer voor de deur staat. In de moslimlanden zelf wordt er auto matisch rekening mee gehouden, de Ne derlandse samenleving dient zich hier op nog in te stellen, aldus de stichting. Zo zullen de Turken en Marokkanen zeer bezwaarlijk overwerk kunnen ver richten in deze vastenperiode, de hos pita's komen voor het probleem te staan bij de maaltijden en aan feesten overdag kunnen de moslims niet deel nemen. Verder zijn er tijdens de Ra madan bijzondere gebedstijden, die de moslims, en vooral de Turken, bij voorkeur in een gebedskamer door brengen. Een van de vijf godsdienstige plich ten voor de moslims is om gedurende een maand te vasten van zonsopgang tot zonsondergang. Deze maand, de maand Ramadan, valt volgens onze kalenderberekeningen van 22 november tot en met 20 decem ber a.s. Voor de moslims is dit het jaar 1388. want zij begonnen hun jaar telling 622 na Christus. Het jaar van het begin van de expansie van het moham medanisme. De grondgedachte van de vasten is het streven naar onthechting van aard se goederen, zodat de moslims over dag in het geheel niet eten, drinken of roken. Zij leggen zich toe op opoffe ring, mededeelzaamheid en gebed. Pas na zonsondergang worden vaak geza menlijke maaltijden genoten en deze dragen het karakter van vreugde over de verrichte uitingen van onthechting Het vasten is niet bedoeld als boetedoe ning of iets dergelijks, aldus de stich ting. AMSTERDAM Het succes van de converteerbare Eurodollarlcningen van Hoogovens, Philips en Zout-Organon in 1968 heeft nog eens onderstreept, dat de Nederlandse internationale concerns in beleggerskringen in Europa en daar buiten goed staan aangeschreven en dat zij voor hun financiering toegang heb ben tot andere kapitaalmarkten dan al leen de Nederlandse, zo schrijft het be stuur van de N.V. Beleggingsfonds voor Nederlandse Internationale Waarden (Dutch Internationals Fund) in het ver slag over het per 31 mei afgesloten boekjaar 1967/68 D.I.F. belegt in aan delen AKU, Hoogovens, Kon. Olie, Phi lips, Unilever en Zout-Organon. Het geplaatste aandeel D.I.F.-aande- len nam in het verslagjaar met 161/» procent toe tot 321.881. Vrijwel het ge hele boekjaar werden alle middelen, die uit deze plaatsing werden verkre gen, onmiddellijk belegd in aandelen van de Nederlandse internationale con cerns. De liquiditeit bleef beperkt tot gemiddeld minder dan 1 procent van het totale vermogen. Het eigen vermogen steeg met ruim 75 procent tot f 46 miljoen. In deze toe stemming komt de gunstige koersont wikkeling van de Nederlandse interna tionale waarden duidelijk tot uitdruk king. De koers van het D.I.F.-aandeel liep op van f 102 per 31 mei 1967 tot f 153,50 per 31 mei 1968, een stijging van meer dan 50 procent. De 4 procent cumulatief preferente aandelen Unilever werden geleidelijk geliquideerd. Aangekocht werden aan delen AKU (8.250 stuks), certificanten Hoogovens (8.010), aandelen Kon. Olie (11.450), aandelen Zout-Organon (23.350) en aandelen Philips (8.560). De percen tuele verdeling van het vermogen over de 6 fondsen was per 31. mei als volgt: Kon. Olie (28,26 procent), Unilever 9,7 procent), Philips (17,7 procent), Hoogovens (15,31 procent), AKU (10,32 procent) en Kon. Zout-Organon (8,66 procent). Het netto-inkomen van de vennootschap nam in het verslagjaar toe van f 1,36 miljoen tot f 1,6 miljoen. Voorgesteld wordt het dividend gelijk te stellen aan het interim-dividend van f 4,88 (1966/67: f 4,84) per aandeel van nominaal i 50. Alles is verser bij Albert Heijn UIT FLORIDA Diepgevroren, geconcentreerd blikje voor 0.7 liter zuiver sap SPAANSE TAFELWIJN rood of wit 4g«r fles 0.75 liter ÜV MET BALLETJES blik voor vjjK 1 liter soep Jru albert heijn Hollandse ny pak 500 gram Ma albert heijn i Neem nu voorzorgsmaat regelen en haal een blik In huis. Uw auto kan er tegen met blik Inhoud 2 liter 5« gerookt 500 gram JLWltf vacuum verpakt ry per 100 gram Speciale aanbieding uit onze afdeling DELICATESSEN (in do meeste AH SuperMarts en in een aantal AH Zelfbedicningszaken) In de AH SuperMarts meteen GEBAKAFDELING .per 150 gram 98 (verkoopprijs 2.25) 2 pak k 40 st. Melitta per 500 gram V V Cf flomir Roodkokende Stoofperen IJl. nCIIiy kwaliteitsklasse I zonder conserveringsmiddel UlltcnfhtflQlrlrnf 500 0ram gesneden worteltjes IlUIOpUipalilVCl 250 gram gesneden uien met anti-condens. Handige spuitbus per stuk takje groen jlJfP (SL Paulia) per stuk i NIEUWE STRIPIN'HEINTJE) Jack Mandolien, de avontuur lijke pechvogel, is de hoofd rolspeler in een nieuwe strip. Voeg daarbij de krantenpagi na vol speelgoednieuws. U zult het al begrijpen: 'Heintje' no. 46 is weer zó! (12 et bij Albert Heijn Margarine). ONVOORWAARDELIJKE Wanneer u enig bij Albert Htijn gekocht artikel niet elke cent waard acht die u ervoor hebt KWALITEITSGARANTIE, betaald, dan geeft Albert Hejjnu het volle bedrag terug. Prompt... zonder enige bedenking! Eenpersoons deken Tweepersoons deken Maat 150 x 220 cm. Vw= f79.- Blauw, bcstclnr. F-901. Geel, bestelnr. F-902. Groen, bcstelnr. F-903. Clubprijs in PM&chequcs Maat 190x230 cm. Vw= f95.- Blauw, bcstclnr. F-951. Geel, bcstclnr. F-952, Groen, bcstclnr. F-953 waarvan f 52.- in PMC-chequcs 100% zuiver scheer wol met zeer hoge vezeldichtheid (730 gram/m2), dus behaaglijk en donzig- zacht. Ene zijde effen, andere zijde ruitdessin. Voorzien van officieel scheerwol-etiket. vierlingpot 200 gram van de beroemde Bartlett kwaliteit 1/1 blik (822 gram; &-10 stuks) ch *Weokaanbledingen geldig van donderdag 24 t/m woensdag 30 oktober. Vers vlees, groenten, fruit en bloemen in alle AH SuperMarts en in een aantal AH Zelfbedioningszaken (prijzen gelden t/m zaterdag 26 oktober). ERMELO Op een gisteren In ho tel Pter gehouden persconferentie heeft de manager van De Verenigde Veluwse Koren een uiteenzetting gege ven van de naaste toekomstplannen van deze combinatie. Er staat D.V.V.K. een beJangrijke tournee te wachten. Er zullen n.l. 8 kerkconcerten worden gegeven in resp. Ermelo, Nijkerk, Ede, Apeldoorn. Kam pen, Utrecht, Elhurg en Putten. Aan de ze concerten zullen solisten medewer king verlenen, o.m. Caroline Kaart, Greetje Kersbergen, Tony Jaanus-Rc- bel en Henk Windt. Aan het orgel zal de Haagse organist Jan van Weelden plaats nemen. De data van de concerten staan nog niet alle vast, behalve die van het le concert, 2 november a.s. in de Nieu we Kerk te Ermelo met medewerking van Caroline Kaart en 22 maart 1969 in de Bovenkerk te Kampen. Met de overige plaatsen zijn nog besprekingen gaande. Het repertoire van D.V.V.K. bestaat uit 't geestelijk lied waarin 't karakter van het calvinistisch volksdeel tot ui ting komt. Het is echter de bedoeling dat de toe hoorders in de samenzang actief bij de uitvoeringen worden betrokken. Duur van de concerten ca lVi uur. De aan vang is bepaald op 20.15 uur. De Verenigde Veluwse Koren zijn een samenvoeging van 6 Veluwse Chr. ge mengde koren, die alle staan onder lei ding van Marinus Brandsen, nl. Er melo, Garderen, Harderwijk, Hierden, Hulshorst en Putten, tezamen tellende 260 zangers en zangeressen. Ongeveer 3 jaar geleden rijpte 't besluit deze ko ren nader tot elkaar te brengen in een combinatie die de naam De Verenigde Veluwse Koren ontving. Het bestuur werd samengesteld uit bestuursleden van elk koor afzonderlijk, onder leiding van de heer J. v.d. Vlis, voorzitter van Ermelo's Hervormd Kerkkoor. Doordat de 6 koren, die afzonderlijk zelfstandigheid hebben behouden, onder directie staan van dezelfde dirigent, werd de eenheid van manier van zingen bij gezamenlijk optreden gewaarborgd. Er werden contacten gezocht, plannen ontworpen en een manager aangetrok ken, de heer J. C. Kuijf. Uit dit alles resulteerde het maken van een gram mofoonplaat, en die werd een éclatant succes. De plaat vond gretig kopers, en nu reeds is een 3e plaat gemaakt, die sinds kort op de markt is verschenen. Het grote doel, gezamenlijk optreden naar buiten, werd niet uit het oog ver loren. Werd vroeger individueel mede gewerkt aan kerkdiensten, de laatste jaren wordt gezamenlijk gezongen rond het Kerstfeest en Pasen in Harderwijk en Ermelo. De radio en tv (NCRV) ging zich voor De Verenigde Veluwse Koren interes seren. Opnamen werden gemaakt, en reeds 4 maal is het koor op het tv- scherm te zien en te horen geweest in door de NCRV verzorgde uitzendingen. Een grote attractie van de combina tie is hierin gelegen dat zij optreedt in origineel Veluwse kelderdracht, cultuur van eigen bodem dus, die in de dorpen waar de koren thuis horen door, helaas nog slechts een deel van de bewoners wordt gedragen. Dit gaf moeilijkheden, omdat die kleding praktisch niet meer te krijgen is. Men denke bijv. eens aan de mutsen, voor elk dorp verschillend, en die niet alleen. Maar voor wat nog ontbrak, werd een eenvoudige oplossing gevonden. De dames-leden maakten het zelf. De heer Kuyf deelde nog mede dat reeds duizenden platen zijn verkocht, en de verwachting is dat dit voorlopig zo zal door gaan. Ofschoon hierover nog niets definitiefs kan worden gezegd, ligt een concert in de grote Doelenzaal te Rotterdam in het verschiet, en dat is een hoopvol perspectief, een bewijs ook dat de bundeling van de 6 koren een goede greep is geweest, al lag dan wat dit betreft, de zaak niet zo heel moeilijk, omdat deze koren alle Mari nus Brandsen als dirigent hebben. Er zijn zelfs contacten met Duitsland, en het ziet er naar uit dat D.V.V.K. zich ook over onze Oostergrens zullen laten horen. Dat dit alles het bestuur voor grote financiële moeilijkheden plaatst, laat zich begrijpen, maar gehoopt wordt op volle kerken waarvan 't bestuur, ge zien de belangstelling die D.V.V.K. al- lerwege ondervindt, niet twijfelt zo dat aan de zware eisen die de combina tie worden gesteld kan worden voldaan. Alle concerten vinden plaats op zater dagavond. Ned. Herv. Kerk: Beroepen: te Heusden (toez.): G. Ha moen te Meteren en Est; te Arnemui- den: A. J. Wijnmalen te Maartensdijk; te Sommelsdijk (toez.): P. Kolijn te Scherpenisse. Aangenomen: naar Bunnik (toez.): R. Crouwel te Rekken. Bedankt voor Haaf ten en voor Wier den: J. H. Vlijm te Krimpen aan de IJs- sel; voor Hilversum: B. M. Meijndert te Woudenberg; voor Zoutelande: H. F. Meijer te Maassluis. DEN HAAG De vaste commissie voor defensie uit de fweede Kamer kruiste gisteren de degens over het nut van parades. De socialist Wieldraayer: „Als er een andere minister komt worden alleen wat handtekeningen gezet en handen ge schud, maar als er een nieuwe com mandant zijn intrede doet komt er een groot ceremonieel aan te pas". De heer Wieldraayer vond dat bedrijfsecono misch bekeken niet erg verstandig. Hij kreeg weinig bijval. De GPV-er Jongeling geloofde dat een groot deel van het Nederlandse volk nog prijs stelt op parades. Hij zou die zeker niet wil len afschaffen, hooguit beperken. De li beraal Koudijs en de c.h. Kikkert ver dedigden de parades met vuur. De heer Koudijs: „Parades betekenen voor de militairen het deelnemen aan de vreug de van de bevolking, waartoe zij ook behoren". Minister Den Toom zei voorstander te zijn van parades, maar hij wilde die wel sober houden. Hij vond de parade een nuttig onderdeel bij de opleiding van dienstplichtigen.

De Vallei | 1968 | | pagina 19