RITMEESTER BONN VREEST WEER ZELFMOORDGEVAL Sovjet-druk op Praag nog toegenomen Kapstok Donorconferentie in Scheveningen Bemanning Apollo-8 druk aan het oefenen Gas gevonden op Noordzee gevraagd voor uitzending naar: Ivoorkust- Kameroen - Ceylon - Kenia en Zambia: Oostduitse jeugd verzet zich De Gaulle naar Turkije Kinderoffer in India Racist Powell uitgejouwd HET WAS WEL VOLDOENDE Moravia gewond bij poging hem te bekeuren i I j 1! Biafra verovert Ogjoeta terug* Cambodja houdt Amerikanen vast Duitsland w il groter deel van continentaal plat Dr. Barnard had maagbloeding is Harttransplantatie in Australië GOEDE KA1ST APRIL IN HET HELDER GELE BLIKJE kraam-, kinder- en wijkverpleegsters operatiezuster tropische landbouwkundigen akkerbouw- en veeteeltkundigen (MLS, HLS) tuinbouwkundigen landbouwmachinemonteurs landbouw coöperatiekundigen leraressen naaien, huishoudkunde, landbouwhuishoudkunde en land en tuinbouw automonteurs leraren hout- of metaalbewerking (N.OJ H.T.S.'ers-werktuigbouw (bij voorkeur met onderwijservaring) maatschappelijk werkers voor community-developmentwerk sportleraar (M.OJ STICHTING NEDERLANDSE VRIJWILLIGERS Voorsprong AUTOMATISCHE ONDERDEKEN OUDERWIJS MOET OP DE HELLING ONDERWIJS D DÜNUfcKUAÓ 24 OKTOBER 1968 INDONESIË KRIJGT RUIME HULP DEN HAAG De Verenigde Staten hebben nu al toegezegd dat zij het grootste deel van de hulp die Indonesië volgend jaar denkt nodig te hebben, voor hun rekening zullen nemen. Hoewel het bij de zg. donorconferentie, die gisteren in Scheveningen is afgeslo ten, niet in de eerste plaats ging om het toezeggen van hulp, hebben ook enkele andere landen al bedragen voor 1969 toegezegd. De Verenigde Staten hebben beloofd dat zy een zeer belangryke portie van de voedselhulp (a 135 miljoen dollar), die Indonesië voor 1969 nodig heeft, op zich zul len nemen. Van de rest van de in totaal beno digde hulp van vijfhonderd miljoen dollar zullen de Verenigde Staten een derde deel ter beschikking stellen. Zij hebben daar evenals vorig jaar wel de voorwaarde aan verbonden dat de overige hulpverlenende landen van die rest (365 miljoen dollar), het overige tweederde deel aandragen. Engeland heeft tijdens de conferen tie hulp tot een bedrag van ongeveer 2 1/4 miljoen dollar toegezegd en Bel gië 1 1/4 dollar (drie maal zoveel als voor 1968). De Nederlandse delegatie heeft zich nog niet over een bedrag kunnen uit spreken omdat deze zaak nog onder werp van kabinetsberaad moet wor den. Wel heeft de delegatie kunnen toe zeggen dat de positieve instelling van Nederland ten opzichte van hulpverle ning aan Indonesië zal worden voort gezet. Nederland zal deelnemen aan alle vormen van hulp aan Indonesië: voed selhulp, technische hulp en hulp ten behoeve van de Indonesische betalings balans. Japan, dat bij de vorige donorconfe rentie in april wat stroef tegenover de Indonesische wensen stond, heeft laten weten dat het de positieve houding die het ten slotte in de loop van dit jaar is gaan innemen, zal handhaven. Andere delegaties zullen bij hun re geringen de Indonesische wensen be pleiten. Zij konden, evenals Nederland, uit begrotingsoverwegingen nog geen definitieve toezeggingen doen, hetgeen in feite ook het doel van deze conferen tie niet was. Minister Udink zei na afloop van dc conferentie dat de besprekingen in het teken hadden gestaan van een groeien de overtuiging dat het met Indonesië de goede kant op gaat. „Alle deelnemers meenden dat er in Indonesië nu een ontwikkeling ten goe de zichtbaar wordt". Het Internationaal Monetair Fonds en de Wereldbank steunen de Indone sische conclusie dat het in deze fase van de Indonesische wederopbouw noodzakelijk is op meer-jarenplanning over te gaan. Bij dat laatste valt de nadruk op verbetering en uitbreiding van de irrigatie (gestreefd wordt naar verhoging van de voedselproduktie in vijf jaar tijds met vijftig procent), sti mulering van de export (herstel van de jarenlang verwaarloosde plantages), BERLIJN In Oost-Berlijn, Dres den, Gotha en andere Oostduitse ste den, zijn vele studenten, scholieren en jonge arbeiders aangehouden, die kort na de militaire bezetting van Tsjecho- Slowakije sympathiebetogingen voor de Tsjechoslowaaikse leiders hadden ge houden, to is in West-Berlijn verno men. Het aantal arrestanten is onbekend, maar het zouden voornamelijk kinde ren van communisten en oud-verzets strijders tegen het bewind van Hitier zijn. Op het ministerie van Staatsvei ligheid zou een speciale afdeling voor de bestrijding van de jonge betogers ajn opgericht. In Oost-Berlijn zijn deze week al pro cessen geopend tegen sommige beto gers. Maandag begon een proces tegen de studentes Erika Berthold en Rosita Hunzinger, terwijl binnen enkele da gen een proces tegen de twee zonen van de in ongenade gevallen professor Havemann en de zoon van onderminis ter van Cultuur Horst Brasch moet beginnen. De laatste zou volgens som mige berichten door zijn vader aan de politie zijn uitgeleverd. steun aan de industrie die kan meewer ken aan verbetering van de landbouw (verviervouding van de kunstmest- produktie in vijf jaar tijds bijvoor beeld), uitbreiding van de textielin dustrie (waarbij speciaal Nederland actief meerwerkt). ontwikkeling van de mijnindustrie (zoals herstel van de tinmijnen ook op dit punt ligt er voor Nederland een aantrekkelijke taak), verbetering van de verbindin gen (waarbij Nederland vooral be langstelling heeft voor de interinsu- laire scheepvaart). In de tweede helft van april wordt wederom in Nederland de vol gende donorconferentie gehouden. De deelnemers zullen dan een overzicht kunnen krijgen van de verdere ontwik keling in Indonesië en hun definitieve toezeggingen doen voor de hulpverle ning. PARIJS President De Gaulle die vrijdag voor een bezoek van zes dagen aan Turkije vertrekt, heeft besloten om zijn benadering tot dit land nieu we vorm te geven. Hij had gehoopt, zo wordt van Franse zijde vernomen, Tur kije er toe te bewegen de banden met het Atlantisch bondgenootschap losser te maken en met de Sovjet-Unie de ontspanningskaart te spelen. De rede nen voor De Gaulle's heroriëntering betreffende zijn bezoek zijn: 1. De Sovjet-invasie van Tsjecho-Slowakije, en 2. De versterking van de Sovjet- vloot in de Middellandse Zee. NIEUW DEHLI De politie in de staat Pradesj heeft meegedeeld dat een handelaar bekend heeft een 12-ja rige bedeljongen geofferd te hebben in de hoop miljonair te worden. De politie zei, dat in de stad Lar, 320 km ten zuidoosten van Nieuw Dehli, de koopman op een feestdag in juli de jon gen het hoofd afhakte, nadat hij hem een week goed te eten had gegeven. Een sadhoe (heilige man) had de koopman verteld, dat hij multimiljo nair zou worden, als hij god zou beha gen met een menselijk offer, aldus de politie. Het geschreeuw van het kind toen hem een prop in de mond gestopt werd lokte de vrienden naar een open raam. Zij keken toe terwijl de koopman zijn lugubere voornemen ten uitvoer bracht. De politie heeft de koopman en zijn vrouw gearresteerd. Een maand geleden werd in Rajas- than een soortgelijke rituele moord ge pleegd op een 12-jarige jongen. Vier personen werden gearresteerd en wachten nu op berechting. EXETER (Engeland) Enoch Po well, de rechtse conservatieve politi cus, die de betrekkingen tussen de ras sen tot een brandende kwestie heeft ge maakt, werd door woedende studenten weggejoeld toen hij een rede over economie hield. De studenten schreeuwden, joelden en sloegen op trommels. In de grote zaal van de universiteit kwam het tot ge vechten. tijdens de rede van Powell. Powell moest na 15 minuten het plat form verlaten. Er hadden zich onge veer 2000 studenten verzameld om hem te honen. ADVERTENTIE PIKEUR WKEUR INTERNATIONAAL IN 82 LANDEN VERKRIJGBAAR! DEN HAAG Voor het Scheve- ningse Kurhaus, waar de vierde con ferentie over hulpverlening aan In donesië is gehouden, stonden gister middag enkele jongelui met span doeken waarop „Weg met het gene- raalsbewind" en „Geen neo-kolonia- lisme". Binnen, in de balzaal, legde minis ter Udink op dat ogenblik geduldig aan een jonge geestverwant van de demonstranten uit, onder welke voor waarden de hulp aan Indonesië werd verschaft. De jongeman, die zich ge ruisloos in een persconferentie had genesteld, Jaad de minister daar met nadruk om gevraagd. De minister drukte zich uit in termen als „DAC-voorwaarden" en „period of grace". De jongeman had geen aanvullende vragen. ROME De bekende Italiaanse schrijver Alberto Moravia is woens dagavond licht gewond geraakt, bij een verkeersongeluk. De Italiaanse politie deelde mee dat een motoragent trachtte Moravia aan te houden, wegens een verkeersovertre ding, toen Moravia met zijn auto tegen de agent opreed. De politieman moest in het ziekenhuis worden opgenomen, maar Moravia hoefde slechts behandeld te worden voor enkele snijwonden. ADVERTENTIE De Stichting Nederlandse Vrijwilligers, waarin samen werken de Rijksoverheid en vrijwel alle particuliere organisaties voor vrijwillige hulpverlening, biedt Nederlanders tussen 21 en 35 jaar de gelegenheid gedurende twee jaar te helpen bij de opbouw van landen in ontwikkeling. Behalve over vakkennis en ervaring dient de vrijwilliger te beschikken over initiatief, doorzettings vermogen en verantwoordelijkheidsgevoel. Ook de bereidheid zich aan te passen aan de lokale omstandig heden is van groot belang. Aan de uitzending gaat een voorbereidingscursus van circa drie maanden vooraf. Wij vragen jonge - bij voorkeur ongehuwde - mensen, die bekwaam zijn in één van de hiernaast vermelde beroepen en belangstelling hebben voor deze vorm van hulpverlening, waarbij de nadruk ligt op het overdragen van kennis en werkmethoden. Zij worden uitgenodigd de informatiestrook in te vullen en in een als brief gefran keerde envelop te zenden aan de Stichting Nederlandse Vrijwilligers, Muzenstraat 30. Den Haag. X i i BONN De Duitse politie jaagt op een autoriteit van het Westduitse mi nisterie van Defensie die vermist wordt op het hoogtepunt van de vrees om de veiligheid, na de dood van drie erva- LONDEN De eerste Amerikaanse maanreizigers zullen een brokje maan mee brengen voor een Engelse professor, Samuel Tolansky. Deze geleerde, verbonden aan de universiteit van Londen, wil daarmee de juistheid aantonen van z(jn ver onderstelling dat astronauten straks op de maan diamant zr aantreffen. Inmiddels oefende de bemanning van de Apollo-8 gisteren op Cape Kennedy druk voor de vlucht achter de maan om die tegen Kerstmis zal worden ge houden. Frank Borman, James Lovell en William Anders zaten in hun cabi ne bovenop een reusachtige raket, de Saturnus-5. Wanneer de vluchten van de Apollo- 8 en de daaropvolgende Apollo-9 goed verlopen zal de Apollo-10 waarschijn lijk in juni volgend jaar de eerste Ame rikanen op de maan brengen. Ook de drie astronauten van de jong ste Apollo-reis, Walter Schirra. Don Eisele en Walter Cunningham, waren gisteren op Cape Kennedy. Zij werden erheen gevlogen in twee tweemotorige vliegtuigjes van het vliegkampschip Essex af. Het vliegtuigje waarin Schirra reis de'moest na een kwartier vliegen te rugkeren naar de Essex wegens een kleine storing. Onmiddellijk na aan komst op het schip steeg Schirra met een ander toestel weer op. Hij en zijn collega's zullen de komende weken de handen vol hebben met uitgebreide proeven en onderzoekingen met be trekking tot hun jongste ruimtevlucht. Het elfdaagse verblijf in de ruimte leverde Don Eisele. een majoor van de luchtmacht, gisteren een promotie op OGOETA (Biafra) Buitenlandse correspondenten die gisteravond een bezoek brachten aan Ogoeta, hebben geen Nigeriaanse soldaten gezien en bevonden dat de stad nog in handen is van de Biafranen. In berichten uit Lagos, de federale Nigeriaanse hoofdstad, worden goed in gelichte zegslieden geciteerd, die ver klaarden dat de stad heroverd was. Biafraanse officieren hebben meege deeld, dat de meest nabije gevechtszo ne ligt langs de weg Owerri-Onitsja, ongeveer 38 km weg. De officieren zeiden, dat de Nige riaanse troepen „zich niet in de nabij heid van de stad gewaagd hebben se dert wij hen er uit verdreven. U kunt dit zelf constateren." Het leven schijnt naar de normale toestand teruggekeerd te zijn sedert de laatste Biafraanse tegenaanval op de Nigerianen, nauwelijks 24 uur nadat de federale troepen er binnengedrongen waren. De stad ziet er naar uit, dat er hevig gevochten is. Een militaire woordvoerder in Oe- moeahia deelde ten slotte mee, dat er gisteravond nog enkele vliegtuigen Biafra zijn binnengekomen. WASHINGTON - Cambodja heeft de Verenigde Staten er van in kennis ge steld, dat het land niet van plan is in de nabije toekomst de 11 Amerikanen in vrijheid te stellen, die op 17 juli ge vangen werden genomen, toen hun schip in Cambodjaanse wateren te recht kwam, zo heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken Woensdag bekendgemaakt. In een nota, die via de Australische ambassade de Amerikanen ter hand werd gesteld zei Cambodja, dat de Verenigde Staten weigeren de Cam bodjaanse grenzen te erkennen en „hun daden van agressie tegen het land niet willen stoppen". tot luitenant-kolonel. President John son stemde toe in de bevordering. Over de vraag of Amerika door de geslaagde vlucht van de Apollo-7 een voorsprong heeft genomen op dc Rus sische ruimtevaart legde Heinz Kamin- ski, directeur van het ohservatorium in Bochum (West-Duitsland), gisteren een verklaring af. Kaminski kwam tot een conclusie die volkomen tegengesteld was aan die van de Engelse geleerde sir Bernard Lovell. Lovell meende eergisteren dat er nu geen sprake meer is van een wedloop naar de maan tussen Amerikannen en Russen. Kaminski daarentegen geloof de niet in een Amerikaanse voor sprong. Hij wees erop dat de Russen nog altijd de enigen zijn die erin zijn geslaagd een ruimtevaartuig om de maan te laten cirkelen en terug te ha len naar de aarde. Bovendien, zei hij, hebben de Russen al sinds oktober 1964 ervaring met ruimtecabines voor drie man. ADVERTENTIE Af nu 70x160 cm. Dus 1-persoons. Automatisch. Met regelkastje voor instelling van 10-standen thermostaat. Veiligheidsmechanisme. Kema Keur. Een absoluut betrouwbare gemakkelijk wasbare bcdverwarmcr. Gaaf afgewerkt en van 100 rayon. In hemelsblauw. f91,- ren officieren en een autoriteit van het ministerie van Economische Zaken. Een woordvoerder voor de poltie zegt, dat de vermiste man Gerhard Böhm is, een 61-jarige functionaris van dc juridische afdeling van het ministe rie. Böhm zou lijden aan een acute de pressie, maandagavond liet hij op zijn bureau een briefje achter met de me- deling, dat hij zelfmoord zou plegen en verdween. De politie zei, dat zijn aktentas, de persoonlijke bezittingen bevatte, gevon den werd onder een spoorbrug kort na zijn verdwijning. Een woordvoerder voor Defensie zei, dat Böhm, die met pensioenzou gaan. geen toegang had tot geheime defensiepapieren. „Hij mocht alleen maar documenten in verzegelde kokers van de ene kamer naar de andere bren gen." De verdwijning van Böhm kwam slechts een dag na de onthulling door de federale officier van justitie in Karlsruhe, dat schout bij naoht Her mann Lüdke, een officier van de NAVO, die pas met pensioen gegaan was, op 8 oktober dood gevonden werd. Hij stierf aan een schotwond. Het wordt mogelijk geacht, dat hij voor een buitenlandse inlichtingendienst werkte. Gisteren werd tevens de zelfmoord bekendgemaakt van de functionaris van het ministerie van Economische Zaken, Hans Heinrich Schenk, (40), die werkte op de afdeling van buiten landse handel en ontwikkelingshulp. Hij had zich in zijn huis in Keulen op- ghangen. Volgens goed ingelichte zegs lieden leed hij aan depressies. Eenzelfde reden werd opgegeven voor de zelfmoord op 8 oktober van ge- neraal-majoor Horst Wendland, vice- chef van de federale inlichtingendienst. Lt.-kolonel Johanes Grimm werd op 18 oktober op zijn ministerie van De fensie dood aangetroffen. Volgens offi ciële woordvoerders had hij zich van het leven beroofd om gezondheidsrede nen. Gisteren maakte het hoofdkwartier bekend dat het bevoorradingssysteem van de NAVO zal worden herzien. Dat was, naar verluidt, al lang de bedoe ling en zou niets te maken hebben met eventuele spionage-activiteit van Lüd ke. Officieren van Shape ontkenden ook het gerucht dat de Westduitse comman deur de code van de NAVO zou heb ben verraden; met de code-afdeling had Lüdke niets te maken. NEW YORK Gisteren heeft Mobil Oil Corp in New York bekendgemaakt, dat de maatschappij bij een boring in het Nederlands deel van het continen taal plat der Noordzee, aardgas heeft gevonden op een diepte van ongeveer 3.500 meter. Volgens de maatschappij zullen binnenkort proeven worden ge nomen om vast te stellen of de put vol doende aardgas bevat om winning mo gelijk te maken. De boring in het Ne derlands deel van het continentaal plat der Noordzee, is de eerste boring van Mobil Producing Netherlands Inc. DEN HAAG West-Dultsland maakt aanspraak op 5500 vierkante ki lometer van het deel van het continen tale plat warop volgens het Verdrg van Genève van 1958 Nederland rech ten heeft. Van het Deense deel willen de Duitsers 7600 vierkante kilometer aan hun part zien toegevoegd. Deze eisen zijn gisteren uit de bus gekomen bij de eerste openbare behan deling door het Internationale Hof van Justitie in Den Haag van de grensver- schillen van Nederland en Denemar ken met West-Duitsland over de ver deling van het plat. West-Duitsland wenst een verdeling in verhouding tot de lengten van de kustlijnen van de drie landen. Neder land en Denemarken, die in deze zaak gezamenlijk optreden, noemen dit een „willekeurige constructie", die volko men afwijkt van de bestaande regels en de beginselen van het volkenrecht KAAPSTAD Prof. Chris Barnard, de Zuidafrikaanse hartchirurg die woensdag in het Groote Schuur-zieken huis te Kaapstad werd opgenomen, heeft een lichte maagbloeding gehad, zo hebben de behandelende artsen be kendgemaakt. Zij schrijven deze bloe ding toe aan de omstandigheid dat dr. Barnard overwerkt is. Zijn toestand wordt bevredigend genoemd. PRAAG Tsjechoslowaakse zegs lieden hebben meegedeeld, dat de campagne om de populaire leiders van de regering van Alexander Dubcek in diskrediet te brengen, is gelanceerd onder het mom van Sovjet-Tsjechoslo- waakse vriendschap. Zij deelden mee, dat een ambitieus programma van bij eenkomsten afgewerkt zal worden, door Sovjet-Tsjechoslowaakse vriend schapsorganisaties, met als climax een vergadering op 7 november in Praag, ter viering van de bolsjewisti sche revolutie. Er zou een trein met Russen van groepen voor vriendschap met Tsje cho-Slowakije op weg zijn uit Moskou om er aan deel te nemen. Het doel van het feest is om de Tsjechoslo waakse vriendschap met de Sovjet- Unie, die zeer geleden heeft van de invasie van augustus, te herstellen. Het Tsjechoslowaakse kabinet heeft toegegeven, dat Russen druk hebben uitgeoefend tegen het onderwijssy- systeem. „Zy hebben in het verleden bè- vasie in augustus. Er zouden geen veranderingen nodig zijn in de school boeken, of in het lager onderwijs. De goedgekeurde schoolboeken ver zekeren het socialistische karakter van het Tsjechoslowaakse onderwijs- steem. Zij hebben in het verleden be wezen goed te zUn en biyven geldig", zo verklaarde de minister van Onder wijs Vladimir Kadlec in een verslag aan het kabinet. Dit werd beschouwd als een weer legging van onbevestigde berichten. dat de commandant van de Russische bezettingstroepen had gedreigd zich met het onderwijs te bemoeien. Kadlec zei dat verschillende inspec tie-instanties bestuderen „of er geen negatieve zijden zijn aan onderwijs". Het officiële Tsjechoslowaakse pers bureau OTK zei dat „het kabinet nota had genomen van maatregelen die er op gericht werden de overeenkomst van Moskou na te komen op het ge bied van onderwijs". Dit zou er op wijzen dat Moskou, ondanks de belof te van non-interventie in binnenlandse aangelegenheden, zich tracht te men gen in het onderwijssysteem van Tsje cho-Slowakije. Vice-premier Gustaf Husak ontken de deze Russische eis, maar een aan tal politieke deskundigen heeft ge zegd, dat het vertrek van Dubcek en de andere twee leiders het doel van de Russen blijft, of zij dat nu ontken nen of niet, en dat de Sovjet-eisen met de dag zullen toenemen. SYDNEY Chirurgen van het St.- Vincentiusziekenhuis in Sydney hebben woensdag de eerste Australische hart transplantatie met succes verricht, heeft een woordvoerder bekendge maakt Nadere bijzonderheden werden niet gegeven, maar volgens ziekenhuis kringen was de donor een 29-jarige va der van twee kinderen. Het is de 63e harttransplantatie te* wereld. rPwee dagen praten in Rome hebben de ministers van de Westeuropese unie (WEU) geen stap verder ge bracht. De landen van de Europese Gemeenschap West-Duitsland, Frankrijk, Italië en Benelux slaag den er niet in de door vrijwel allen verlangde nauwere band met lid num mer zeven van de WEU (Enge land) tot stand te brengen. Weer was het Frankrijk dat zelfs de ge ringste toenadering angstig van zich afduwde, bang de begeerde hegemo- niete in een zoveel grotere Europese eenheid t zullen verliezen. Met groot optimisme brengen Europe se minister keer op keer nieuwe voor stellen op tafel, hopend de impasse toch eenmaal te doorbreken. Ditmaal was het de ministerraad van de WEU die als kapstok moest dienen. ,e Belgische minister Harmei (Bui tenlandse Zaken) had voor een plan gezorgd, dat in principe neerkwam op samenwerking tussen de Zeven op gebieden die niet direct door de ver dragen van de Europese Gemeenschap worden bestreken zoals: het buitenlandse beleid (waar voor dan een raamwerk moet worden bedacht). technologie geldpolitiek defensie (vooral de aankoop en fa bricage van wapens) vraagstukken betreffende de jeugd. Het plan is een eerste stap naar de uit werking van het memorandum van Benelux, dat duidelijker is toege spitst op Engelands toetreding tot de Europese Gemeenschap. Harmei heeft in de ministerraad van de WEU voorgesteld zijn plan door een werkgroep te laten bestuderen. Alle landen, behalve Frankrijk, stemden voor. Het Franse verzet ont stond vooral toen bleek dat het om een intergouvernementele werkgroep ging, en niet om één uit de zg. per manente Raad van de WEU, die wordt gevormd door de ambassa deurs in Londen plus een Engels ver tegenwoordiger. Met dit foefje hoopten de partners van Frankrijk meer duidelijkheid in de standpunten te brengen. De perma nente Raad heeft nameiyk de gewoon te met unaniem aanvaarde rappor ten te komen. Een werkgroep uit de regeringen van de Zeven zou in kaart brengen hoe elk van de landen over deze samenwerking dacht. Maar het plannetje ging dus niet op. T istig heeft Frankrijk geprobeerd la- ter verdeeldheid te brengen onder zijn partners (hopend vooral de Bondsrepubliek los te weken) door opnieuw het plan voor een soort han delsakkoord met Engeland te berde te brengen. Het is een Frans-Duits initiatief, dat als puntje bitj paaltje komt echter door Frankrijk tot een nietszeggend stuk wordt gemaakt. Be nelux, Italië en ook Engeland hebben er weinig oren naar, omdat het geen enkel uitzicht op het volledige Britse lidmaatschap van de gemeenschap biedt. Tnderdaad is Duitsland zo bleek ook deze week weer de zwakke plek in het front tegen Frankrijk. De Westduitse staatssecretaris Lahr was er als de kippen bij het Franse plan te steunen, hoewel hy wist dat het In de jongste ministerraad van de ge meenschap geen schijn van kans maakte. Die verdeeldheid onder de partners be perkte zich echter niet tot de Bonds republiek. Toen de Britse minister Stewart voorstelde dan maar buiten Frankrijk om een werkgroep te vor men was het behalve Lahr, die niet thuis gaf, de Luxemburger Gregoire en Harmei zélf, die er nog eens over na moeten denken. Alleen minister Luns en de Italiaanse minister Medi ci lieten een duidelijk „ja" horen. Daarmee was niettemin het lot van de WEU als kapstok voor Engeland voor lopig bezegeld. KOEWACHT Een bedrijfsongeluk in Koewacht heeft gisteren het leven gekost aan de 63-jarige P. van Dam me. De man raakte in een silo bekneld onder een partij vlaevezel.

De Vallei | 1968 | | pagina 7