HUMPHREY hoopt nog op een wonder in van Sit studenten in Londen KLM-toestel als laatste uit brandend Lydda corJam* AERO WILSON DENKT AAN INVLOED NIET op NIELWSMEDIA Ruimtesucces went sne FIAT PRAAT WEER MET CITROEN Bronchi letten TRUMAN DEED HET IN 1948 Wallace kan van invloed zijn Vietnam Wallace Vrede Regering is tegen ontheffing gecombineerd kijk-Iuistergeld Banken met nieuwe vorm verzekerd sparen Belgen blijven in Duitsland Langer nieuw, makkelijk onderhoud praktische schoenenmode van nu. NADER BESCHOUWD Brits episcopaat staat op naleving encycliek Schandaal in Bonn opgerakeld Studenten bezetten in Utrecht curatorenzaal Nieuw stuk van Autobahn Oostduitsers laten Amerikaan vrij 99 99 LUCHTHAVEN TEL AV1V GETEISTERD Kortsluiting Helikopters In bedwang Sommige mensen geloven het niet Deze fijne AERO schoenen zijn anders dan anderea Ze zijn waterafstotend, ze laten geen vlekken na, ze behouden hun vorm, zijn gemakkelijk in onderhoud en blijven langer nieuw. AERO maakt deze schoenea Een stoere, modieuze kollektie van dat nieuwe ademende materiaal: wonderbaarlijk Inspanningen Overmaat Apathie Klachten VRIJDAG 25 OKTOBER 1968 WASHINGTON Ondanks vele overeenkomsten tussen de verkiezingscam pagnes van 1968 en 1948, zullen de gewijzigde stemmenverhoudingen het voor Hubert Humphrey waarschijnlijk moeilijker maken om evenals Harry S. Tra- man een verbijsterende overwinning te behalen. De in het hele land gehouden enquêtes tonen aan, dat de republikein Richard M. Nixon hem aanzienlijk meer voor is dan gouverneur Thomas E. Dewey in 1948 werd geacht Truman voor te zijn. Maar de tegenstroom van democratische successen In afzonderlijke staten komt in vele gevallen overeen met die van 20 jaar geleden. De democraten hopen, dat kandida ten voor gouverneurposten en zetels in het Congres, vice-president Humphrey een meerderheid zullen verschaffen in sterk omstreden staten, zoals sommi gen van hen in 1948 Truman hebben geholpen in gevaarlijke gebieden. Humphrey heeft gezegd, dat hij het zelfde succes moet hebben als Truman met de campagne voor diens tweede ambtsperiode om te winnen. Het antwoord van Nixon op de vrees van de republikeinen, dat de geschie denis zich zou kunnen herhalen, is de belofte van een overrompelende eind strijd geweest. HUBERT H. HUMPHREY hoop doet leven LONDEN Studenten van de tradi tioneel radicale Londense economische hogeschool hebben het gebouw van hun school bezet. Na een stormachtige vergadering van twee uur, stemden zij met een kleine meerderheid voor een „sit-in". Zij waren van mening dat de toegang tot het gebouw hun ontzegd zou wor den, als zij later zouden ingrijpen om te trachten de school open te houden om de honderden studenten die van buiten Londen komen om de massa demonstratie van zondag mee te ma ken, onderdak te verlenen. Dr. Walter Adams, het hoofd van de school, heeft gewaarschuwd dat men de school misschien op zondag zou slui ten, maar hij weigerde zich hierop vast te leggen toen een studentendele gatie donderdag een onderhoud met hem had. Hoewel er foririeel geen beslissing is genomen,-"blééf de school donderdag avond open. De studenten zijn een „teach-in" begonnen. De studentenlei ders hebben gezegd dat zij niet ver wachten dat de politie zal ingrijpen, tenzij er geweld werd gepleegd of schade werd aangericht. Op aanplak biljetten wordt iedereen verzocht dat te vermijden. Scotland Yard heeft laten doorsche meren, dat zij niet zal optreden, tenzij op verzoek van het bestuur van de school. Een factor is de mogelijkheid, dat de een of andere gebeurtenis misschien beëindiging van de bombardementen in Viëtnam. welke enige werkelijke vooruitgang in de richting van vrede zou kunnen beloven Humphrey op het laatste ogenblik een stoot in de voor hem goede richting zou geven. Afgezien hiervan rekent Humphrey er zeer op. dat sommige plaatselijke democratische kandidaten hem de soort steun zullen verschaffen, welke Adlai E. Stevenson, die naar het ambt van gouverneur dong en Paul Douglas, GEORGE WALLACE stoorzender die kandidaat was voor de senaat in 1948 aan Truman hebben geven in Il linois. Truman won in dat jaar de 28 kies- manstemmen van Illinois met een SCHIPHOL Honderden mensen hebben gisteren voor hun leven moeten rennen bij een felle brand op het vlieg veld Lydda bij Tel Aviv» de enige in ternationale luchthaven van Israël. Een groot deel van de stationsgebouwen werd verwoest. De schade loopt in de miljoenen guldens. Niemand zou zijn gewond. Het laatste vliegtuig dat van het brandende vliegveld opsteeg was een toestel van de KLM met aan boord KLM-directeur drs. J. A. van de Kamp. Het vliegtuig, de DC-8 Albert Plesman, ADVERTENTIE t: 'j' tz'.i': f HET MEEST ZUIVERE NATUURPRODUCT Volgens een 2 eeuwen oud recept ge stookt in de distilleerderij van N.V. Joh.s Verhoeven, 's-Graveland. werd gevlogen door gezagvoerder W. L. Steyn uit Leersum. De Albert Ples man vertrok op dertig meter van het fel brandende hoofdgebouw. De Israëlische politic maakte gister middag al bekend dat de brand is ver oorzaakt door een kortsluiting in de aankomsthal. Het Israëlische leger liet eveneens weten dat er geen sabotage in het spel is. Het vliegverkeer zal vrij wel normaal doorgang kunnen vinden. Voor de passagiers worden noodvoor zieningen getroffen. KLM-directeur drs. J. A. van de Kamp. een van de 99 passagiers van de op het nippertje vertrokken Albert Plesman gaf bij aankomst op Schiphol een oog getuigenverslag... Toen we omstreeks half elf plaatselijke tijd op het vlieg veld van Lydda landden (het toestel kwam uit Teheran) zagen we uit het vliegtuig dat een nieuwe, gedeeltelijk in de steigers staande vleugel van het sta tionsgebouw in rook was gehuld. ..Drié brandweerauto's waren bezig. Later werd de rook wat minder, maar toen we vlak voor het vertrek weer in moesten stappen, stond het stationsge bouw over de hele leegte in vlammen en ging men de brand met grote brand spuiten te lijf. Boven het gebouw cir kelden zes helikopters van het leger om mensen op de pikken. Het personeel van de verkeerstoren, die op het dak van het stationsgebouw stond, werd met touwen naar beneden gelaten". De stationsmanager van de KLM op het vliegveld, die voor dokterbehande ling mee zou vliegen naar Amsterdam, rende verbijsterd het vliegtuig weer uit toen hij de vlammen zag om te redden wat er te redden viel. ..Daar gaat m'n kantoortje", riep hij, aldus drs. Van de Kamp. Gezagvoerder Steyn vertelde dat hij voor zijn vertrek via een noodfrequen- tie verbinding had met de verkeersto ren. Halverwege de middag had de brand weer van Tel Aviv het vuur in bedwang. De onlangs gebouwde westelijke vleugel schijnt te zijn gespaard. meerderheid van 33.612 op meer dan 3,9 miljoen kiezerstemmen. Maar de tijden en de stemmenver houdingen zijn veranderd in Illinois en wat misschien nog belangrijker is elders. De acht staten, die Truman 20 jaar geleden in het zuiden veroverde, ga ven hem 99 kiesmanstemmen en ver schaften hem de meerderheid van 303 tegen 189 stemmen, waarmee hij won van Dewey. De destijds democratische gouverneur Strom Thurmond van Zuid- Carolina kreeg als kandidaat der „di- xicraten" 39 stemmen. Thurmond die thans republikeins se nator is, voert in het politiek versplin terde gebied, dat eens het onwrikbare democratische zuiden was, de strijd krachten van Nixon aan. Het is mogelijk, dat Humphrey daar als democratisch kandidaat maar bui tengewoon weinig stemmen zal beha len. Er zqn duidelijke aanwijzingen, dat de kandidaat van de derde partij, George C. Wallace, niet zal blijven staan, waar Thurmond 20 jaar geleden bleef steken. Thurmond won slechts in Alabama, Louisiana, Mississippi en Zuid-Caroli- na. Wallace wedijvert sterk met Nixon in de zuidelijke staten, die Tru man veroverde, Arkansas, Florida, Georgia, Kentucky, Noord-Carolina, Tennessee, Texas en Virginia. Gemeld wordt, dat Humphrey in som mige van deze staten derde is en het zou voor hem een geweldig succes zijn, als hij ze alle veroverde. Buiten het zuiden zouden de op Wal lace uit te nrengen stemmen de kracht van Humphrey kunnen verzwakken, wat de steun voor Thurmond niet heeft gedaan in het geval van Truman. Humphrey heeft donderdag ver klaard, een voorstander te zijn van be ëindiging van de bewapeningswedloop tussen de Verenigde Staten en de Sov jet-Unie. Humphrey zei te hopen dat de uitgaven voor militaire uitrusting over de wereld zouden Runnen wor den teruggedrongen. Humphrey sprak voor een groep geestelijken uit Californië. In deze staat waar de vrede een der belang rijkste onderwerpen van de verkie zingscampagne vormt, pleitte de vice- president met bijzondere nadruk voor beëindiging van de oorlog in Viëtnam. „Wij kunnen niet leven in een wereld waar zekerheid en veiligheid afhanke lijk zijn van de precaire balans van vrees... Dit is een immorele balans, die onze pretentie beschaafde mensen te zijn ondermijnt." Humphrey verklaarde te zullen stre ven naar beëindiging van de bewape ningswedloop met de Sovjet-Unie, zo wel op het gebied van de offensieve als de defensieve raketsystemen. „Elke onnodige raket brengt ons dichter bij de dag dat wij niet langer het uitbreken van een kernoorlog kun nen voorkomen", aldus Humphrey. ADVERTENTIE Hoaatdronk in tabletvorm.95ct DEN HAAG Een ontheffing van een deel van het door minister Klom- pé voorgestelde gecombineerde luister en kijkgeld van f 75,per jaar indien naast het televisietoestel géén radiotoe stel aanwezig is. zou het gehele systeem van vereenvoudigde controle doorbre ken. Dit hebben de ministers dr. G. H. Ve- ringa, in zijn hoedanigheid van minis ter van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk werk ad interim, drs. J. A. Bakker (Verkeer en Waterstaat) en dr. H. J. Witteveen (Financiën) meege deeld aan de Tweede Kamer in een no ta naar aanleiding van het eindverslag over het wetsontwerp tot regeling v de omroepbijdragen. Een dergelijke verfijning van de re geling zou, naar de mening van de mi nisters, afbreuk doen aan haar door zichtigheid en hanteerbaarheid. Boven dien kan worden gedacht dat de aanwe zigheid van een radiotoestel, vooral van beperkte omvang, bijzonder moeilijk te controleren is. Neemt men dus deze ont heffingsmogelijkheid in de wet op, dan schept men bij voorbaat een situatie die ontduiking van de wettelijke bepa lingen gemakkelijk, zo niet aantrekke lijk maakt. ROTTERDAM Drie banken en vier verzekeringsmaatschappijen gaan samen proberen het systeem van ver zekerd sparen aan de man te brengen. Het gaat om een levensverzekering, waarvan de inleg vijfentwintig gulden per maand bedraagt. Dat geld ■wordt belegd in aandelen. Het. plan is opgezet door de Neder- landsche Middenstandsbank, de Coöpe ratieve Centrale Ralffeisenbank in Utrecht en de Coöperatieve Boeren leenbank Eindhoven in samenwerking met de AMEC-Groep (HAV-bank, Le vensverzekeringsmaatschappij Utrecht VVM), de Algemeene Friesche Groot Noordhollandsche/Olveh, de Nederland- sche Lloyd (Nedlloyd-Aurora) en de BTL, een combinatie van kleine maat schappijen. Zij brengen het plan op de markt on der de naam: beleggingspolis van de 7 en hebben daarvoor samen de beschik king over drieduizend bankkantoren die elkaar geheel aanvullen. De drie banken heben samen een bailanstelling van zestien miljard gul den. De vier verzekeringsmaatschap pijen bezitten een verzekerd bedrag van 22 miljard gulden. Met hun beleg gingspolis geven zij een antwoord aan de Algemene Bank Nederland en de Nationale Nederlanden, die in juni al tot samenwerking op dit gebied beslo ten. BRUSSEL Bij de reorganisatie van de Belgische strijdkrachten wordt, on der de huidige omstandigheden, voor geen van de vier brigades die in Duits land xtfn gelegerd, een terugkeer naar België voorzien. Dit heeft de Belgische minister van Landsverdediging, Segers, donderdag naar verluidt verklaard in een gezamenlijke vergadering van de defensiecommissie van de Belgische Kamer en Senaat in Brussel. De minister deelde mede, dat 4.200 vrijwilligers zullen worden aangewor ven om de sterk geslonken eenheden opnieuw op sterkte te brengen. Bij zijn algemene uiteenzetting over de recente ontwikkeling in Centraal- Europa betoogde de Belgische bewinds man, dat men heeft moeten constateren, dat de strijdkrachten van het Pact van Warschau buitengewoon doeltreffend zijn en dat er een gebrek aan even wicht bestaat tussen het Pact van War schau en de NAVO op conventioneel ge bied. In België zullen in het licht hier van maatregelen worden genomen, doch zonder het globale bedrag van de be groting voor 1969 te wijzigen, zo voegde hij hier aan toe. rOuftM&poK Deze schoener* met de bekende Aero protopasvomi zyi verkrijgbaar van fl. 39,90 - fl44,90. Damesschoenen uit CORFAMT worden vervaardgd door TIMTUR. LONDEN Premier Harold Wilson van Groot-Brittannië heeft alle ministers van zjjn kabinet opdracht gegeven, redevoeringen die zij willen houden door z^jn bureau te laten goedkeuren, voor zij worden uitgesproken. Wilson is geïrriteerd door de controverse die in Engeland is ontstaan nadat minis ter Anthony Wedgewood Benn een scherpe aanval op de nieuwsvoorziening en het commentaar van de BBC had gedaan. „De omroep is te belangrijk om aan de omroepmensen te worden overgelaten", had Benn gezegd. Dit leidde tot speculaties dat de re gering stappen zou overwegen om de onafhankelijkheid van de BBC in te to men. Van officiële zijde is dit ontkend. Later werd meegedeeld, dat Wilson voor het parlement verklaard heeft, volledig gekant te zijn tegen pogingen van de regering het nieuws naar haar hand te zetten. De premier verklaarde, dat zijn re gering geen plannen heeft toezicht op het nieuws te gaan uitoefenen of op het t.v.-programma van de BBC. Critici spraken de beschuldiging uit dat Benn voor Wilson de weg effende, om controle te gaan uitoefenen op de programma's van de BBC. Het is be kend, dat Wilson zelf kritiek heeft op de BBC. Maar gisteren verklaarde Wilson: de heer Benn heeft direct noch indi rect regeringstoezicht voorgesteld op de massamedia, iets waartegen ik vol ledig gekant ben. Er is ook geen ven detta met de BBC. Zoals de heer Benn uiteengezet heeft gaf hij zijn eigen mening te kennen. Zijn rede was in geen enkel opzicht een verklaring van de regeringspoli- tiek. Wilson zei verder, dat Benn hem niet tevoren over zijn rede geraad pleegd had. NEW YORK Wat onmogelijk scheen te zijn hebben wü in tien jaar volbracht. Dit zei een van de Amerikaanse deelnemers aan het congres van de International Astro- nautical Federation (IAF) naar aan leiding van de zo prachtig geslaagde lancering van de Applio-7 van Schir- ra. Eiseie en Cunningham door een Saturn-IB op Cape Kennedy. Wat die Amerikaan niet zei was dat voordat het hoogtepunt van het duurste onderdeel van het Ameri kaanse ruimtevaartprogramma het project-Apollo dat voorziet in een tocht naar de maan is bereikt, de belangstelling van het publiek sterk is verflauwd en mede daar door het Congres minder scheutig met de ruimtevaartmiljarden is ge worden. nomen in geval van nood. maar en kele andere zouden volledig moeten worden afgeschreven. Nu het bijna te laat is beginnen de Amerikaanse overheid en de betrokken onderne mingen in te zien dat zij in de af gelopen jaren veel te weinig hebben gedaan aan goede voorlichting over de zin van het uitgeven van een stroom van miljarden voor ruimte vaartprojecten. Jarenlang heeft men de Amerika nen voorgehouden dat de Sowjet- Unie in de ruimtevaart een gewel dige voorsprong had en dat die voorsprong alleen ten koste van ge weldige inspanningen kon worden in gelopen. De Amerikaanse belasting betaler heeft vele jaren lang een hoog belastingpeil geduld dat mede gewenst werd geacht ter dekking van de snel stijgende uitgaven van NASA. de Amerikaanse rijksdienst voor luchtvaart en ruimtevaart. De snelle stijging van die uitgaven stelde NASA in staat een ..politiek van het bereiken van het schijnbaar onmogelijke" te voeren én in tien ja ren in de ruimtevaart op alle onder delen die werkelijk belangrijk zijn de Sowjet-Unie te overvleugelen. Tot die sectoren behoren het wetenschap pelijk onderzoek in de wereldruimte en van de maan. de zon en de plane ten Venus en Mars, en allerlei voor de samenleving nuttige toepassingen van de ruimtevaarttechniek, zoals het gebruik van communicatiekunst manen in het intercontinentale beeld en berichtenverkeer, het gebruik van meteorologische kustmanen enz. De overbrenging van televisiepro gramma's door Amerikaanse com municatiekunstmanen van het ene continent naar het andere is nu de gewoonste zaak van de wereld ge worden. Miljoenen Amerikanen kun nen aan de hand van groot geprojec teerde wolkendekfoto's die meteorolo gische kunstmanen naar de aarde hebben geseind, van de man van het weerpraatje van hun plaatselijke tv-zender, een indruk krijgen van het te verwachten weer. Daarom zijn er nog maar heel weinigen die de bewe ringen over een Russisch overwicht in de ruimtevaart blijven geloven. Verreweg de meeste Amerikanen nemen aan dat hun land het in de ruimtevaart nu wel wat kalmer aan kan gaan doen. Een ander gevolg kan, tenzij de Amerikaanse regering en de betrok ken ondernemingen 'n grote dwaling beseffen, de gehele Amerikaanse sa menleving treffen. Dat gevolg is een algemene apathie, een zo goed als volledig wegvallen van de belang- utelling van het publiek voor de ver dere ontwikkeling van de ruimte vaarttechniek. Blijft die apathie aan houden, dan zal men over een paar jaren de immense ruimtevaartcentra die in de afgelopen tien jaren uit de grond zijn gestampt kunnen vergelij ken met de vele niet voltooide ka thedralen in het oude Europa. Het is niet waarschijnlijk dat men het zover zal laten komen. Daarvoor is er tien jaar lang veel te veel in al die centra geïnvesteerd. Sommi ge ervan zouden door het ministerie van defensie kunnen wordert overge- De ongeïnteresseerdheid van het Amerikaanse publiek is begrijpelijk. Het heeft jarenlang een overmaat aan voorlichting gekregen over de avonturen van astronauten in de we reldruimte en is die avonturen gaan zien als een spannende belevenis zonder meer. Na een paar reeksen lanceringen van bemande Ameri kaanse kunstmanen is die belang stelling gaan verflauwen. Dr. A. Spilhaus, de directeur van het Franklin Institute in Philadel phia, vergeleek onlangs de tochten van Amerikaanse astronauten door de wereldruimte in bemande ruimte scheepjes met de grote Amerikaanse autorace van Indianapolis. Op beide soorten evenementen heeft het pu bliek ongeveer gelijk gereageerd. Zowel een tocht van een of meer as tronauten door de wereldruimte als zon autorace beschouwde het als een zeer spannend gebeuren, dat voor de deelnemers riskant was. Het grote verschil was, dat het de auto race van Indianapolis met eigen ogen kon volgen, dank zij de televi sie, en de avonturen van astronau ten in de wereldruimte niet. Het kwam op zeker moment zover dat er vele klachten van kijkers bin nenkwamen toen de uitzending van het tienerprogramma werd onderbro ken voor de mededeling dat de as tronauten Neil Armstrong en David Scott, in hun Gemini met ernstige moeilijkheden te kampen haddenl ANTHONY WEDGEWOOD-BENN mond voorbij, 6lot op lip LONDEN De rooms-katholieke bis schoppen van Engeland en Wales heb ben alle priesters in hun diocesen op gedragen zich te houden aan de richt lijnen van de pauselijke encycliek „Hu- manae Vitae" over geboortenregeling bij het geven van advies aan biechtelin gen. Priesters die zich hieraan niet hou den zullen uit het ambt worden gezet. Dit staat in een brief die kardinaal Heenan namens het episcopaat aan alle priesters heeft gestuurd. De brieven zijn verstuurd na de driedaagse confe rentie van de bisschoppen vorige week. Enkele uren nadat de brief van de kardinaal Heenan bekend was gewor den, werd de eerste priester uit zijn ambt gezet, omdat hij weigerde te ge hoorzamen. Dit was kapelaan Paul Weir (31), die al eerder een verbod tot preken en tot het afnemen van de biecht was opgelegd omdat hij het niet eens was met de encycliek en daarvan openlijk getuigenis had afgelegd. BONN De Westduitse staatssecre taris, verbonden aan de Bondskansela- rij, de christen-democl-aat Otto Lenz, is er donderdag voor een Bondsdagcom missie van beschuldigd, dat hij cheques ten bedrage van miljoenen marken voor zijn partij en voor zichzelf zou hebben ontvangen in verband met de levering van Zwitserse gepantserde personeels- voertuigen van het type HS-30 aan de Bundeswehr. Deze beschuldiging werd geuit door de Oostenrijkse mevrouw Maria Dattendorfer, die als getuige was opgeroepen door de commissie welke de Bondsdag speciaal voor de kwestie van de genoemde pantservoertuigen in het leven heeft geroepen. Mevrouw Datten dorfer verklaarde dat staatssecretaris Lenz een vroeger relatie van haar was. De christen-democratische unie (CDU) de partij van Bondskanselier Kiesinger, heeft op haar beurt aangekondigd, dat zij mevrouw Dattendorfer zal aanklagen wegens poging tot afpersing. Volgens de CHU zou zij in een brief aan Konrad Kraska, de secretaris van de CHU-frac- tie in de Bondsdag, 85.000 mark „zwijg geld" hebben gevraagd. Ander zou zij compromitterende onthullingen in bin nen- en buitenland doen. PARIJS Fiat en Citroën gaan weer praten over samenwerking tussen de beide autofabrieken. De Franse regering heeft om dit ge sprek gevraagd, nu duidelijk is gewor den dat haar wensdroom één grote Franse automobielindustrie Renault - Peugeot - Citroën niet in vervulling kan gaan. Op 10 oktober weigerde De Gaulle zijn goedkeuring te geven aan de plan nen van beide autofabrikanten. Hij wil de daarmee verhinderen dat Fiat bij Citroën de dienst zou uitmaken. UTRECHT De deftige curatoren- zaal van de Utrechtse universiteit It gisteren enige tijd bezet gehouden door studenten, die eisten dat zij beter wer den ingelicht over de plannen van de universiteit. Het ging hierbij vooral om het zoge naamde „Ontwikkelingsplan 1969-1973". De studenten hadden verder bezwaar te gen de benoeming van prof. dr. I. A. Diepenhorst tot curator. Zij meenden dat deze benoeming door koppelver koop tot stand was gekomen. Prof. Diepenhorst zou voorzitter van het be stuur van het Academisch ziekenhuis worden en tevens tot curator worden genoemd. Na een zeer verward debat van twee uur verlieten de studenten de curatoren, met de toezegging van de rector-magni- ficus dat er een openbaar debat over het ontwikkelingsplan zou komen. Bo vendien zal op voorstel van curator De Tombe een brief worden gestuurd naar minister Veringa, waarin het curatori um constateert dat het ontwikkelings plan veel weerstanden heeft opgeroepen bij de studenten en dat de curatoren zich niet aan het plan gebonden achten. LUDENSCHEID Sauerland (Noordrijnland-Westfalen) is sedert donderdag door een snelverkeersweg met het Roergebied verbonden. Minis ter van Verkeer Georg Leber opende het 33 kilometer lange stuk ..Auto bahn" tussen Hagen-Lüdenscheid en Siegen-Freudenberg. Het heeft 330 mil joen mark gekost. De hele „Sauerland- Linie", die Frankfort met het Roerge bied zal verbinden met in 1971 klaar zijn en zal 125 kilometer lang zijn en dan 1,2 miljard mark hebben gekost. Een derde van de begroting gaat naar acht bruggen, waaronder de brug over het Siegdal met een lengte van 1050 meter en een maximale hoogte van 102 meter. BERLIJN Oost-Duitsland heeft de gewezen Amerikaanse legerkapitein, Ri chard Case Na geil (38) die sinds 11 ju ni in arrest is geweest, vrijgelaten. Dit is gisteren gebeurd aan de grens tussen Oost- en West-Berlijn. Inmiddels in Na- gell reeds per vliegtuig naar de Ver. Staten vertrokken. Nagell had de militaire dienst in 1959 verlaten. Hij zou destijds door de Oost duitsers uit de trein zijn gehaald, waar mee hij van West-Duitsland via Oost- Duitsland op weg was naar West-Berlijn Hij zou opmerkingen hebben gemaakt, die een Oostduitser niet bevielen, maar een proces is er niet geweest.

De Vallei | 1968 | | pagina 7