Sport in het kort Bulgaarse coach Boskov geeft geheimen niet prijs Zondagssport op radio en t.v. GEPANTSERDE A UTO Zwemster Dawn Frazer krijgt schadevergoeding Programma van uur tot uur Scholte en Wijnen verloren beiden VIJFDE PLAATS VOOR HOCKEYERS Slechts eenmaal 13 goed in de toto Georg Kessler nam 1696 nopjes mee Mazzinghi behield titel Gelijke stand in driebanden-interland Nederland leidt met 2-0 tegen Noorwegen BULGARIJE STRIJDT OP DRIE FRONTEN CHIO Leeuwarden Japanner Kato kampioen twaalfkamp Nederlandse leiding (n hockevfinale Rus Kissimov eerste bij dressuur Afwerking faalde Bulgaarse worstelaar wegens gebruik doping gediskwalificeerd EK kader 47/2 Na 145 minuten spelen tegen Spanje Rijnders Verdedigen Na vier partijen Koning Gustaafbeker HEDEN - ZATERDAG ZONDAG ZATERDAG 26 OKTOBER 1968 Dit is de nieuwe limousine (6,5 meter langvan president Johnson. De door Ford gebouwde wagen heeft een kogelvrij glazen dak en een pantserplaat van ruim 2000 kg. De auto zou 500.000 dollar hebben gekost. De internationale voetbalfederatie heeft besloten dat de Olympische finale, ingeval van een gelijk spel (na verlenging) niet door het lot zal wor den beslist. Wanneer Hongarije en Bul garije niet tot een beslissing komen, krijgen beide ploegen een gouden me daille. Het is voor het eerst dat een dergelijke beslissing in een Olympisch voetbaltoernooi is genomen. Oorzaak van dit besluit is naar alle waarschijn lijkheid de heftige kritiek, die is gevolgd op het uitschakelen (door loting) van Israël. In deze voor het Nederlands hockey- elftal historische ontmoeting, bestaande uit ruim twee normale wedstrij den, heeft Nederland het beste van hel spel gehad, maar in de afwerking van de aanval faalden onze landgenoten Slechts enkele malen kwam Oranje dichtbij een doelpunt, zoals in de negen de minuut toen Frans Spits uit een voorzet van links van Thole de bal te gen de kruising van paal en lat schoot In de 25e minuut moest Neerland me tien man verder, doordat Piet Wee- mers met een bloedende ho f iwond doo een slag van een Spaanse stick werd uitgeschakeld. Met een omzwachtelr hoofd kwam hij tien minuten na de rust echter weer terug en speelde verder de DEN HAAG. De cijfers van sport- toto tien van het afgelopen weekeinde zijn: Aantal deelnemers: 909.316; Inleg: f 1.983.615,—; Prijzenbedrag: f 892.627, Eerste prijs: f 267.788,—. Er was één melding van dertien goed. De uitkering is bruto f 267.788,—. Tweede prijs: f 178.525,53 mel dingen met. twaalf goede uitslagen, waarvan één met twee kolommen. Uit kering per kolom f 3.306.—. Derde prijs: f 267.788,645 meldingen van elf goede uitslagen, waarvan vijf met twee kolommen, twee met drie ko lommen en een met vier kolommen. Uit kering per kolom: f 407,50 per kolom. Vierde prijs: f 178.525,40; 1610 mel dingen met de eerste acht goed. waar van 17 met twee kolommen. Uitkering per kolom: f 109,70. SOFIA „Nein". Het klonk niet vriendelijk, maar wel beslist. Dokter Stefan Boskov had erduidelijk genoeg van gekregen. Al dagen achtereen werd hem slechts een vraag gesteld: „Hoe zal de Bulgaarse ploeg er uitzien, die zondag in de voorronde van het wereldkampioenschap voetbal uitkomt tegen Nederland". Tot vrijdagmiddag vier uur was hij vriendelijk gebleven. Toen was het zover. Gezeten naast de president van de Bulgaarse voetbalbond, Donski, kwam er na de zoveelste vraag slechts één woord over zijn lippen: „Nein". Wie durft Boskov te kritiseren? Wie durft hem ongelijk te geven dat hij zijn elftal niet eerder bekend wil maken dan zaterdagmiddag zes uur. Georg Kessler doet het immers ook niet! Georg Kessler, die van zijn mannen vrijdagmiddag van vier tot half zes, als laatste voorbereiding voor zondag, slechts een zeer geringe inspanning eis te... Toch was het voor Boskov wel in teressant te zien hoe de Nederlandse bondscoach de ploegen samenstelde, die als afsluiting van de training een onder ling partijtje speelden. Voetbalde „rood" tenslotte niet in de opstelling: Van Be- veren; Suurbier, Eijkenbroek, Israël en Van Duivenbode; Groot, Muller en Rijn- ders? Zou dat dan de verdediging niet kunnen zijn? Zou Kessler dan inder daad de 21-jarige Rijnders opstellen in deze voor Nederland zo belangrijke en zware wedstrijd? Boskov keek een beet je ongelovig heen en weer van de voor hem liggende foto's naar de op het OSKA- terrein trainende Nederlandse spelers. En wat hij dacht viel niet moeilijk te raden. Boskov vermoedde dat hij voor de gek werd gehouden. Boskov ver trouwde het niet. Het is ook inderdaad wat moeilijk te veronderstellen dat Nico Rijnders tegen Bulgarije zijn interna tionale debuut zal maken. Zelf zei hij vrijdagochtend in het zomerwarme (26 graden Celsius) Bankiaban: „Ik geloof het niet erg. Maar je kan nooit weten. Misschien heeft meneer Kessler wel een bepaalde tactiek in zijn hoofd, waarin hij mij nodig heeft." „Tactiek". Het woord is in Sofia al ettelijke keren ge vallen. Van de tactiek hangt immers de opstelling af. Niemand bijvoorbeeld weet of Boskov Ivan Dimitrov wel dan niet het veld in zal sturen. Donderdag nog zette de coach de naam van Bulgarijes HILVERSUM. In het NRU-sport- programma „Langs de Lijn" (14.30 17.00 uur via Hilversum I en 18.05 18.30 uur via Hilversum II) wordt een slotbeschouwing vanuit Mexico gegeven van de Olympische Spelen, waarbij tevens de hoogtepunten worden ver meld. Verdef in „Langs de Lijn" een verslag door Ad van Emmenes van de voetbal interland NederlandBulgarije (voor ronde wereldkampioenschap), de korf balinterland België-Nederland in Merk- sem en sportuitslagen. Via Hilversum I wordt van 23.30— 23.55 uur een verslag gegeven van de sluiting van de Olympische Spelen. In het N.T.S.-Sportprogramma van 19.30 tot 20.30 uur op Nederland 1, zal onder voorbehoud van wijzigingen aan dacht worden besteed aan: de Olympische Spelen (Nederlands programma en herhaling van de hoogtepunten van de prestaties van die Nederlanders, die medailles heb ben behaald); de bekerwedstrijd A.D.O.Blauw Wit; de interland tenniswedstrijden Ne derlandNoorwegen om de Koning Gustaaf-beker in Den Haag; de handbalwedstrijd (heren) Swift Beograd, die in Deventer wordt ge speeld ter gelegenheid van de ope ning van de nieuwe sporthal aldaar; de volleybalwedstrijd A.M.V.J. Hevok in Amsterdam; het. micro-korfbaltoernooi van Blauw Wit in Amsterdam. beste „Ausputzer" op een papiertje. Vrijdag kwamen er echter geruchten die wilden dat Dimitrov niet zou mee spelen. Reden: Boskov wil aanvallen en daar heeft hij voorhoedespelers voor no dig. Als Dimitrov inderdaad het veld moet ruimen, komt Penev van de half- plaats naar de centrale verdediging en verhuist Bonev naar het middenveld. Mitkov neemt dan de opengevallen plaats in in de voorhoede en dat zal de aanvalskracht van de toch al sterke Bulgaarse vuurlinie zeer zeker ten goe de komen. En wat gaat Kessler dan wel doen? Niemand, die daar ook maar een mo ment over hoeft te twijfelert. Hij gaat verdedigen. Met man en macht. Natuur lijk zet hij Jan van Beveren in doel en in de achterste linie schijnen Suurbier, Israël en Van Duivenbode zeker van een plaats. Maar dan? Stelt hij Laseroms op of Eijkenbroek of wellicht beiden? De blessure, die de Sparta-spil donderdag tijdens de training opliep, stelt niets voor. Kessler vond vrijdagochtend, dat een en ander er „hoopvol" uitzag, maar Eijkenbroek zelf was nog veel concre ter: „Ik heb geen last. Ik kan spelen." Het scheen lange tijd niet ondenkbaar dat Oranje met vijf verdedigers Bulga rije tegemoet zou treden, met Eijken broek als „libero" en Suurbier. Israël, Laseroms en Van Duivenbode als ach terste linie. Maar wie het trainingspar tijtje van vrijdag weer zag, begon al direct te wijfelen aai. deze mogelijkheid. Laseroms immers stond aan de andere kant met voor hem onder anderen Bouwmeester, Van der Kuylen en Ren- senbrink. Maar ook dat wil niets zeg gen. Zoals niets veel wil zeggen. Kessler wist immers dat collega Boskov op de tribune zat en waarom zou hij hem wij zer maken dan hij reeds is? Boskov weet immers al zo veel van het Neder landse voetbal. De mare bijvoorbeeld dat Cruyff niet naar Sofia was geko men, deed de Bulgaarse oud-internatio nal zichtbaar plezier. „Voor Croef", ver telde hij met grote deskundigheid, „moet ik toch altijd een extra-mannetje ach terhouden en zoiets telt." SOFIA Georg Kessler is een man, die niets aan het toeval over laat. De voorbereiding voor de wed strijd van morgen is zelfs zover ge gaan. dat de Nederlandse bonds coach 1696 nopjes in twaalf ver schillende soorten naar Bulgarije heeft meegenomen. Waarom? ..Omdat", zegt Kessler. ,,de vel den in Bulgarije vaak in kwaliteit verschillen. Hier in het Vassali Levski-stadion bijvoorbeeld ligt on der de grasmat steengruis. Als de jongens aluminium noppen zouden gebruiken, zouden ze steeds zijn uitgegleden. Nu heb ik leren stuk ken onder de schoenen laten zetten. Dan hebben de spelers veel meer grip." Journalisten, die het hockeytoernooi bij de Olympische Spelen geregeld hebben bezocht, hebben gestemd voor een toernooi-elftal. De volgende ploeg kwam uit de bus: doel: Norihiko Mat- sumoto (Jpn.); achter: Gurbux Singh (India) en Brian Glencross (Aus.); mid den: Said Anwar en Raiz Agmad (Pak.) en Uli Vos (W.Dld.); voor: Bruce Jud ge (N.Z1.), Mohammed Asfak (Pak.), Harbinden Singh (India), Asad Malik (Pak.) en Arie de Keyzer (Ned.). ROME De Italiaan Sandro Mazzin ghi heeft voorlopig zijn wereldtitel zwaarweltergewicht behouden. Het vrij dagavond in Rome gehouden titelge vecht tegen de Amerikaan Fred Little kwam tot een merkwaardig einde: in de achtste ronde verklaarde de Duitse scheidsrechter Herbert Tomser het ge vecht om onduidelijke redenen als on geldig. Na de uitspraak van de arbiter heerste er een moment stilte in de are na, maar toen barstte de hel los. Si naasappelen en papieren bekertjes werden door verontwaardigde toeschou wers in de ring gegooid. De helper van Little stak zijn hand wat voorbarig ze gevierend in de lucht, terwijl Mazzin ghi, die in de zevende ronde een wenk brauwblessure opliep, in de andere hoek op zijn plaats ging zitten. Zijn ge zicht was overdekt met bloed. Enkele minuten daarna kondigde Tomser het magische „ongeldig" aan en daarmee behield Mazzinghi de wereldkroon, die hij vijf maanden geleden in Milaan van de Zuidkoreaanse Ki Soo Kim overnam. van 131 van Schrauwen met 133 en be hield daarmee goede kansen in de par tij. Beide spelers faalden daarna enke le beurten waarna Schrauwen terug kwam, terwijl Wijnen de moed opgaf. Na tien beurten had de Belg weer twee punten bij zijn totaal gevoegd. Müller maakte korte metten met Grethen en beëindigde de partij met een serie van 361. Galvez had het zeer moei lijk tegen Scherz, die een grote voor sprang nam. Met een serie van 193 haalde de Spanjaard op om alsnog de zege in de wacht te slepen: 400-347. BREDA In Breda is vrijdag de in terland driebanden Nerderland-België begonnen. Na de eerste twee partijen is de stand gelijk, 1-1. Boulanger ver sloeg Brosens, Steylaerts verloor van Popeyus. Ook de avondpartijen heb ben nog geen afstand gebracht tussen beide ploegen. De Ruyter verloor van Ceulemans, maar Van Oosterhout ver sloeg Van Barel. De Ruyter heeft tegen Ceulemans gedurende een groot gedeelte van de partij winstkansen gehad, maar nadat hij aan het eind van een goede serie van acht caramboles een gemakkelijke stoot miste, brak er iets in het moreel van de Waalwijker. Ceulemans maakte daar onmiddellijk gebruik van, herstel de zich van een voor zijn doen vrij ma tig begin en gaf de winst niet meer uit handen. Van Oosterhout had in het be gin van de strijd met Van Barel gere geld een kleine voorsprong, maar in de 38e beurt werd hij gepasseerd door de Belg, 35-39. Pas na zestig beurten was de Amsterdammer weer naast zijn te genstander gekomen en toen ging hij onmiddellijk door. Met een serie van acht kreeg hij de overwinning binnen bereik, maar de laatste carambole kost te hem nog zoveel moeite, dat Van Ba rel hem dicht kon benaderen. Uitslagen: Ceulemans (Bel) 60 47 7 1,276 De Ruyter (Ned) 51 47 8 1,085 Van Oosterhout (Ned) 60 65 8 0,823 Van Barel (Bel) 56 65 4 0,861 Boulanger (Bel) 60 54 4 1,111 Brosens (Ned) 45 54 8 0,833 Steylaerts (Bel) 51 74 5 0,689 Popeyus (Ned) 60 74 5 0,810 Nederland en België zullen de spor- tiviteitsbeker, die voor het eerst werd beschikbaar gesteld bij een Olym pisch hockeytoernooi, moeten delen. De officials, die hun keuze moesten maken, konden geen verschil in sportief gedrag ontdekken bij Nederland en België. Bei de landen zullen de beker nu twee jaar mogen houden. Boskov heeft gelijk. Zoiets telt. Zon dag in het fraaie Vassoli Levski-stadion van het op 550 meter boven de zeespie gel gelegen Sofia (van de 70.000 plaat sen zullen er, naar men schat, 50.000 worden bezet), zal Nederland Cruyff missen. Hij toch had de Nederlandse verdediging de adempauze kunnen be zorgen, die ze nu in de wat „dunne" lucht weinig of niet zal krijgen. De Bulgaren zullen aanvallen. Keer op keer. Een gelijk spel zal voor Nederland dan ook wel het hoogst bereikbare re sultaat zijn. Een gelijk spel, waarmee Oranje overigens meer dan tevreden zal zijn. DEN HAAG Nederland zal zonder twijfel de tweede ronde van het tennis toernooi om de Koning Gustav-beker bereiken. Vrijdagavond gaven Jan Hor dijk en Tom Okker in de hal van het Haagse sportpark Mariahoevc de Ne derlandse ploeg een voorsprong van 2-0 tegen het zwakke Noorwegen. Ondanks die zwakte heeft Jan Hor dijk zijn overwinning op Jan Erik Ross niet gemakkelijk behaald. De 18-jarige Hordijk kon tegen de zeer voorzichtige en accurate Ross aanvankelijk slechts zelden waar maken dat hij, met de van daag in het dubbelspel in actie komen de Fred Hemmes, een van Nederlands topspelers moet worden. Hordijk ser veerde wel hard, maar voegde daarbij een onzuiverheid, die hem de eerste set kostte. In de tweede set sloeg hij be ter, maar zijn returns waren nog steeds matig. Pas toen hij actiever werd, kon Hordijk de servicegame van de Noor doorbreken. De derde set le verde Hordijk geen problemen op: ge makkelijk won hij met 6-1. Tom Okker hoefde zich in de kille sporthal nauwelijks in te spannen. Sjur Lars Galtung bleek in de eerste set nau welijks een antwoord te hebben op Ok- kers services en pas in de tweede set, toen Okker minder accuraat speelde, ontstonden enkele slagenwisselingen. In snelheid bleek de Noor toen weinig voor Okker onder te doen, maar in techniek schoot hij te kort: 6-4. SYDNEY De beroemde Australi sche zwemster Dawn Fraser heeft gis teren een proces wegens smaad tegen het dagblad „Sun" voor het Hoogge rechtshof gewonnen. Haar is een scha devergoeding van 10.000 Australische dollar toegekend. In het proces voerde zij aan, dat haar smaad was aangedaan door drie artikelen over incidenten, die zich in 1964 tijdens de Olympische Spelen zou den hebben voorgedaan. Die artikelen werden in '65 in de „Sun" gepubliceerd De artikelen verschenen omstreeks het tijdstip waarop zij voor 10 jaar als wed- strijdzwemster werd geschorst. In het proces voerde zij aan ontzet te zijn ge weest over artikelen onder koppen als „Vier meisjes bestraft", Vier verbannen zwemsters" en „Lang wachten op de be straffing van vier meisjes". Mej. Fraser ontkende, dat zij zich in Tokio schuldig gemaakt zou hebben aan het drinken van alcohol en dat zij be zoeken zou hebben gebracht aan de kwartieren van de heren. Zij zei in de series en de semi-finales niet het offi ciële zwemkostuum te hebben gedra gen. omdat dat te klein was en niet prettig zat. SOFIA Het is een belangrijk week einde voor het Bulgaarse voetbal. Het nationale team komt zondag in Sofia uit tegen Nederland voor de voorronden van het wereldkampioenschap 1970, het Olympische elftal treft vandaag Honga rije in het Aztekenstadion te Mexico in de finale van het Olympisch toernooi en de Bulgaarse ploeg, die bestaat uit spelers onder 23 jaar, moet zondag in Roesse, tegen Zuid-Slavië, voor de vier de keer de uitdagingbeker van de UEFA verdedigen. De Bulgaarse jeugd veroverde de beker door een zege met 3-2 op Oost-Duitsland en hield hem in bezit door achtereenvolgens Finland (6-0), Tsjecho-Slowakije (2-1) en Jong Oranje (3-2) te verslaan. LEEUWARDEN Vrijdag zijn in de Frieslandhal te Leeuwarden de eerste nummers verwerkt voor het tweede in ternationale concours hippique, een in ternationaal en een nationaal spring concours. De resultaten waren: Internationaal springconcours: nl. 12 hindernissen met een maximale hoogte van 1.35 meter). Vijftien combinaties beslisten deze wedstrijd in de barrage. Daarna bleven nog zes ruiters zonder fouten, zodat de tijd besliste: 1. Jan Maathuis met „Nenuphar" 41.3 sec.; 2. Anton Ebben met „Kairouen" 41.7 sec.; 3 Mirabaud (Fr.) met „Ravissant" 41.8 sec.; 4. Siem Pruikemaker met „Kilsal- laghan" 42.3; 5. Harry Wouters van den Oudenwijer met „Fabiola" 43.3; 6. Al- bert Alker met „Wiltschutz" 47.1. Nationaal springconcours M.A.: (12 hindernissen met een maximale hoogte van 1.30 meter): 1. Jan Müller met „Johnny" 0 ft. 68.1 sec.; 2. Tanja de Conne met „Michelle" 0 ft. 73.5; 3. Horn met „Flamingo" 0 ft. 74.5. MEXICO De Bulgaarse bantamge- wicht Kristo Traikov is de eerste wor stelaar, die tijdens het Olympische toernooi betrapt is op het gebruik van verboden stimulerende middelen. Hij werd onmiddellijk gediskwalificeerd en zijn trainer, waarvan men de naam niet wil zeggen, werd voor een jaar ge schorst. Tijdens een pauze tussen twee wed strijden voor de derde ronde van het Grieks-Romeins worstelen, die donder dag werden gehouden, bemerkte een aantal juryleden, dat Traikov op zijn stoel op en neer wipte, toen zijn trai ner 'n dot watten bij zijn gezicht hield. De officials grepen dadelijk de watten en lieten ze onderzoeken door de drie medici van de internationale gewicht heffederatie. De analyse wees uit, dat de watten gedrenkt waren in amoniak. De internationale gewichtheffederatie heeft het gebruik van alle chemische produkten (ook zouten) verboden. MEXICO De 22-jarige Japanner Sawao Kato is Olympisch kampioen op de twaalfkamp geworden. Met een vrije oefening, waarin hij de grootste risico's nam en gokte op alles of niets, streefde Kato de Rus Michael Voronin en zijn landgenoot Akinori Nakayama, die de eerste en tweede plaats bezetten, voor bij. In die vrije oefening behaalde Kato 9,90 punten en dat was net voldoende om wereldkampioen Voronin en de on getwijfeld talentvollere Nakayama voor te blijven. Toch kwam Kato's zege voor de 13.000 toeschouwers niet geheel onver wachts. De Japanner stond bekend als de meest regelmatige turner in zijn ploeg. Een van zijn beste prestaties le- verse Kato aan de rirtgen, waar hij zijn oefening, afgesloten met 'n dubbele sal to, zag beloond met 9,85 punten. Voor zijn vrije oefening kreeg hij echter vijf honderdste punt meer en met dat ver schil versloeg hij ook uiteindelijk Mi chael Voronin. In het landenklassement behaalde Japan een gemakkelijke overwinning, Rusland eindigde met 4,80 punten ver schil op de tweede plaats. Oost-Duits land werd derde. MEXICO De Nederlandse scheids rechter Guus Lathouwers zal met de Italiaan Tinti de finale van het Olym pisch hockeytoernooi tussen Pakistan en Australië leiden. De wedstrijd wordt vandaag gespeeld. De Roemeense kanoërs Ivan Pat- zaichin en Serghei Covaliov, die de gouden medaille wonnen in de twee persoons kajak, zijn beroepshalve ook innig met het water verbonden. De 18- jarige Patzaichin en de zes jaar oude re Covaliov verdienen hun brood als visser. MEXICO De voorsprong, die Josef Neckermann, de Westduitse multi-mil- jonair, tijdens de dressuur voor landen ploegen had opgebouwd, bleek niet vol doende. De Rus Kissimov met Igor ver drong hem van de eerste plaats in he individuele klassement door met Igo een voorstelling te geven, die geheel op zekerheid was gebaseerd. De Russische combinatie verwerkte het gehele pro gramma foutloos, zonder uitschieters. Het paard van Neckermann, Mariano, toonde zich zeer nukkig, hetgeen West- Duitsland een gouden medaille kostte. Het verlies van het goud werd echter ten dele vergoed door de derde plaats van de Europese kampioen Reiner Klim- ke, die met Dux veel risico's nam en op alle proeven topprestaties leverde. De Duitse combinatie kreeg 641 punten, 23 minder dan Kissimov met Igor. SEVILLA De eerste partijen van de derde dag van he* Europees biljart- kampioenschap 47/2 in Sevilla hebben de Nederlanders Scholte en Wijnen geen winst gebracht. Scholte ging strijdend tenonder tegen de verrassend sterk spe lende Westduitser Müller, Wijnen kreeg geen voet aan de grond tegen Scherz. Scholte stond in zijn partij tegen Mül ler na zes beurten op een „kansloze" achterstand, 41-328. De vechter Schol te, zich bewust van zijn^ mogelijkheden, concentreerde zich voor het talrijke pu bliek tot het uiterste en maakte een geweldige serie van 326, de hoogste tot nu toe in het toernooi. Hij haalde ech ter net niet het einde van de partij, want door een onjuiste beoordeling van de situatie speelde hij de ballen uit el kaar en slaagde er daarna niet meer in de draad van zijn serie op te nemen. Müller besliste in twee beurten daarna de partij. Op de andere tafel toonde Tonnie Schrauwen zijn goede vorm door voor de tweede keer in successie zijn partij in vier beurten uit te maken. Hiermee bracht hij zijn moyenne op 59,25. Op dit gebied kan alleen Scholte, 49.91, in zijn schaduw staan. Wijnen, die zich mentaal wel uiterst zwak toont, gaf zich tegen Scherz „glad" gewonnen. Zijn score van 41 carambo les uit vijftien beurten spreekt voor zich. Een totaal-gemiddelde van 18,98 is voor deze begaafde speler zeer beslist beneden zijn stand. In de zesde ronde bewees titelhouder Scholte opnieuw zijn klasse door Guyot in vijf beurten met o.a. een serie van 209 te verslaan. Tini Wijnen beantwoordde een serie MEXICO Kick Thole, de lange blonde middenvoor van het Neder lands hockey-dftal gaf tenslotte de be slissende klap. Onze landgenoten won nen daarmee de marathonwedstrijd te gen Spanje om de bezetting van de vijf de plaats met 10. Honderdvijfenveer tig minuten stonden beide ploegen te genover elkaar, eer het enige doelpunt van de wedstrijd viel. De officiële speeltijd, waarin Neder land toonaangevend was en gedurende lange perioden de Spaanse verdediging onder druk zette, verliep zonder doel punten, evenals de daarop volgende ver lenging van vijftien minuten. Om toch tot de beslissing te komen moest er, zo luidden de reglementen, worden doorge speeld tot er een doelpunt viel, waarbij elke zevenenhalve minuut van doel werd gewisseld. In deze slijtageslag, waarin de spe lers zelfs geen verzorging mochten heb ben, hetgeen tot veelvuldiger en fellere protesten van officials en doktoren leid de, ging de vermoeidheid steeds meer invloed doen gelden. Het spel werd on zuiverder en de kreet om een doelpunt of de strijd te staken klonk steeds meer van de tribune. Thole wist tenslotte de lam geslagen Spaanse verdediging, die tot dat moment voor onze landgenoten een onneembare veste was gebleken, te verschalken en rondde de doorbraak met een hard, feilloos gericht schot af. Met groot gejuich werd de verlossende treffer ontvangen. wedstrijd uit. Noch uit de straf corners, noch uit de kansen, die zich voor beide ploegen voordeden, behaalden de schut ters winst. De vraag was tenslotte slechts: „Hoe lang nog..." Kick Thole gaf het antwoord, dat voor winnaars en verliezers als een be vrijding kwam. Het eindklassement van de vijfde plaats is: 5. Nederland, 6. Spanje, 7. Nieuw-Zee land, 8. Kenia, 9. België, 10. Frankrijk, 11. Oost-Duitsland, 12. Groot-Brittannië, 13. Japan, 14. Argentinië, 15. Maleisië, 16. Mexico. Tijdens de enerverende hockey- ontmoeting tussen Nederland en Spanje werd Piet Weemers aan het hoofd geblesseerd. Er moest een arts aan te pas komen om hem te behan delen. Sport Mex. tijd Ned. ttfd Worstelen 10.00 17.00 Zwemmen 10.00 17.00 Waterpolo 10.00 17.00 Hockey 11.00 18.00 12.45 19.45 Volleybal 16.00 23.00 Worstelen 17.00 24.00 Zwemmen 17.00 24.00 17.00 14.00 Waterpolo 18.00 01.00 Volleybal 19.00 02.00 Gymnastiek 20.00 03.00 Volleybal Paardesport 12.30 19.30 Sluitingsceremonie 16.30 23.30 Wedstrijd/Onderdeel halve finales Grieks-Romeins, series 4 x 100 m wisselslag heren series 4 x 100 m vrije slag dames om de derde en vierde plaats om de derde en vierde plaats finale dames: Verenigde StatenMexico, finale Grieks-Romeins finale torenspringen heren finale 1500 m vrije slag heren finale 4 x 100 m vrije slag dames finale 4 x 100 m wisselslag heren finale dames: RuslandJapan finale onderdelen individueel heren heren: RuslandTsjecho-Slowakije Grote Prijs springen ploegen

De Vallei | 1968 | | pagina 15