Veenendaals dagblad Duitse spionage-alfaires wekken golf van onrust Buiten Londen vreest voor rumoerige zondag Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Ondanks officiële geruststellingen MONDA- CARAVAN .Veluwe- Strandbad N.V. Hanoi ontkent concessies Zware straffen in processen tegen Oostduitse jongeren MODE IN SINGER-MUSEUM Fiat toch met Citroen samen Kerngroep van Nieuw Links opgeheven Papandreoe in ziekenhuis „Bobby's" moordenaar verhoord NEDERLANDERS KIEZEN HUMPHREY De Gaulle in Turkije Op verzoek PTT worden grotere brievenbussen ontworpen Zwolsman blijft de baas F-27 STORTTE NEER OP BERG: 34 DODEN SCHOENFABRIEK GAAT DICHT Ede krijgt nieuwe burgemeester Wervelstorm trof Rivièra DROOG v Bloem en vlinder AANWIJZINGEN HAWK KILOMETERS NA PROTEST TEGEN AANVAL OP TSJECHEN Huwelijk van Jackie9 goedgepraat Kardinaal Gushing wil aftreden Studenten bezetten hogeschool Zilveren houtzaagmolen voor ir. Kluiters Bur voor redactie en administratie: Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm), 10757 en 10955 (red.), Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt In 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert, losse mm-prijs 17 cent. Kleine "annonces „Vraag en Aanbod" op dl., do. en za. 1-10 woorden 1,50, ieder woord meer 15 cent. ZATERDAG 26 OKTOBER I968 - 42e JAARGANG no. 253 BONN Eduard Adorno, parlementair staatssecretaris van het Westduitse ministerie van Defensie, heeft vrijdag in de Bondsdag verklaard, dat de West duitse militaire veiligheidsdienst niet over genoeg gegevens heeft beschikt, om een arrestatiebevel te doen uitgaan tegen de gepensioneerde vice-admiraal Liid- ke, die waarschijnlijk zelfmoord heeft gepleegd. Adorno zei voorts dat tot dusver uit het onderzoek niet gebleken is dat er een verband bestaat tussen de dood van Lüdke en die van het waarnemend hoofd van de Westduitse geheime dienst. Horst Wendland en luitenant-kolonel Jo hannes Grimm van het ministerie van Defensie. Wendland en Grimm hebben zelfmoord gepleegd. Waar Gerhard Böhm, een hoofdambte naar aan het ministerie van Defensie, die sinds maandag vermist wordt, zich bevindt, is niet bekend. In al deze ge vallen, aldus Adorno, is tot nu toe niet gebleken dat er spionage in het spel is geweest. Aangenomen wordt dat de oorzaken van de dood van Wendland en Grimm en het verdwijnen van Böhm „elders" gezocht moeten wor den. Adorno zei dat er tussen de pensio nering van Lüdke op 1 oktober en de tegen hem gerezen verdenking van spio nage, geen verband bestaat. Lüdke was op zyn verzoek om gezondheidsredenen vervroegd gepensioneerd. Men zal ver der nagaan of de dood van Lüdke, die tot zijn pensionering hoofd van de afde ling logistiek op het NAVO-hoofdkwar- tier voor Europa was, en het verdwijnen ADVERTENTIE Hoe is de De MONDA-CARAVAN is de beste kwaliteits STA-CARAVAN van Neder lands fabrikaat. De MONDA-CARAVAN gaat een men senleven mee. De MONDA-CARAVAN is de mooiste en gezelligste caravan. De MONDA-CARAVAN is een klasse apart. De MONDA-CARAVAN valt in prijs enorm mee. Komt U vrijblijvend even een kijkje nemen RECREATIEOORD ff' ff te Elburg Tel. 05250-480 b.g.g. 861 P.S. FLINKE DEALER gevraagd voor Apeldoorn en omgeving. "1Joor de gebruiker zou het meer profijt hebben gegeven wan neer het met veel smaak uitgege ven nieuw-verschenen boekje van W. J. Thieme en Cie. ,,W a t bloeit langs onze we gen?" door D. Aichele en uitge komen in de zich nog steeds uit breidende reeks zakboeken voor natuurvrienden, in het voorjaar zou zijn verschenen, want thans is het met de bloei radicaal gebeurd. Niettemin kunt ge in het bloemloze seizoen alvast het hart ophalen aan tien dozijn zeer welgeslaagde kleu renfoto's, met niet al te beperkte tekst. Amateurfotografen zullen er door worden aangespoord, zich in de lichtbeeldkunst ook eens naar deze richting te ontplooien. Het is een boekje voor leken en ama teurs, die er spelenderwijs 120 wil de planten door leren kennen, groeiend op ruderale plaatsen, ak kers, wegbermen, wei- en hooiland, bos, moeras, enz. Daar deze uit gave vertaald werd uit het Duits, slopen er een paar onderwerpen in, die we hier te lande missen, doch dit doet aan de kwaliteit niet af; ,,de meeste vindt men overal" zegt de schrijver, maar om in de stijl te blijven zou ik dit een verbloemende aanbeveling willen noemen Een uniform werkje is dat van Rein en Zech: „Vlinders"; het bevat evenveel illustraties-in kleur als het vorige en kost ook 5,90. Weinigen zullen deze 120 fladderaars kennen, zelfs de ento moloog Prikkebeen niet. Want door de insecticiden zijn de kleurige, frêle kapellen helaas zeldzame ver schijningen geworden en met de waarnemingen van een koolwitje, een kleine vos of een citroentje zijn we tegenwoordig al tevreden, maar in het boekje zijn gelukkig de voor bosbouw en ooftteelt schadelijke vlinders, zoals spinners, plakkers, uilen, spanners en ringels in beeld en woord, evenmin vergeten als de oog en hart verkwikkende buite laars op de bloemen in onze tuin en het open veld. De in foto's weer gegeven ontwikkelingsstadia zijn van belang. 26 okt. 1968 A. B. WIGMAN van een Turkse NAVO-employé, ver band met elkaar houden. Inmiddels heeft de Amerikaanse mi nister van Defensie, Carl Clifford, de jongste gevallen van zelfmoord in West- Duitsland en de verwikkelingen hier omheen in verband met 't mogelijk be staan van een spionagenet „bijzonder ernstig" genoemd. Twee nieuwe aanwijzingen van een mogelijke grote spionageaffaire werden echter gevoegd bij een golf van geheim zinnigheden waarin drie hoge Duitse of ficieren en twee ambtenaren zich dood geschoten, opgehangen of vergiftigd hebben. Ten eerste: de woordvoerder voor de regering, Conrad Ahlers, bevestigde de beweringen van de Duitse pers, dat zes communistische Oostduitse agenten in het begin van deze maand haastig West- Duitsland verlieten. Ten tweede: het ministerie van De fensie in Bonn bevestigde een dagblad- bericht, dat stukken van een ontplofte Amerikaanse Hawk-raket gevonden werden op een vuilnishoop in het Eifel gebergte. Wat de raket-affaire betreft, zei een woordvoerder van het ministerie van Defensie, dat stukken van ontplofte Hawk-raketten geen onderwerp van ge heimzinnigheid zijn, maar hij voegde er aan toe „dat het niet gebruikelijk is deze achter te laten op vuilnishopen". Hij zei, dat het nog niet bekend is of de raketten afgevuurd werden en ach tergelaten door Duitse troepen, daar verschillende NAVO-landen raketten afgeschoten hebben tijdens NAVO- oefeningen. Verleden week heeft de politie een Pool' gearresteerd onder verdenking van medeplichtigheid aan de diefstal van een Amerikaanse „side-winder"-raket van een zwaar bewaakte basis in Zuid- Duitsland. Dit zou een jaar geleden ge beurd zijn. HONGKONG Radio-Hanoi heeft ontkend, dat Noord-Viëtnam Ameri kaanse voorwaarden heeft aanvaard, in ruil voor een stopzetting van de Amerikaanse bombardementen. „De verklaringen van Amerikaanse propagandisten dat Hanoi Amerikaanse voorwaarden aanvaard heeft in ruil voor een stopzetting van de bombarde menten, zijn niets anders dan bewuste leugens", aldus Radio-Hanoi. „Deze bewuste vervalsingen, die op geen enkele manier verband houden met de waarheid, zijn niets anders dan een poging tot psychologische oorlogvoe ring die tot doel heeft verwarring te stichten en de openbare mening te mis leiden", aldus de radio. AMSTERDAM Dc kerngroep van Nieuw Links is opgeheven. Dit is een indirect gevolg van het gebeuren in maart, toen het Apeldoornse Kamer lid Hans van den Doel, een der op richters van Nieuw Links, naar aan leiding van uitlatingen op een verga dering in Epe uit de kerngroep werd gestoten. Sindsdien is de kerngroep vele malen sterk bekritiseerd. De kerngroep wordt vervangen door een regionale structuur met contact mannen in de diverse provincies. ATHENE De voormalige Griekse pre mier, George Papandreoe is gisteren tengevolge van een inwendige bloeding naar een ziekenhuis overgebracht, al dus wordt van de zijde van het zieken huis meegedeeld. De 80-jarige veteraan-politicus, wiens huisarrest 22 september werd opgehe ven, verkeert in ernstige toestand. Papandreoe was een centrale figuur in het geschil met koning Constantijn, dat leidde tot de staatsgreep 18 maan den geleden. In de zomer van 1965, toen hij premier was, probeerde Papandreoe het minis terie van Defensie in zijn eigen rege ring over te nemen, om zijn zoon, Andreas Papandreoe. te beschermen tegen beweringen dat hij betrokken was in een komplot tegen de mo narchie. In plaats van het Ministeriz van Defen sie toe te vertrouwen aan Papandreoe, ontsloeg Constantijn hem als premier. Daarna brak een periode van politieke onrust aan, die leidde tot de staats greep van de kolonels. LOS ANGELES Tijdens de zitting dezer dagen werd deze foto gemaakt van Sirhan Sirhan, de man die er van beschuldigd wordt senator Kenne dy vermoord te hebben, terwijl hij overlegt met zijn advocaat Russell Parsons. Een gesprek onder strenge bewaking. HILVERSUM Volgens de enquête, die de Vara-actualiteitenrubriek „Ach ter het nieuws" in ons land heeft laten houden over de Amerikaanse presidents verkiezingen, blijkt de mening van het Nederlandse volk over de presidents kandidaten belangrijk af te wijken van de opinie in Amerika. Volgens de laat ste Amerikaanse „pol" kreeg Nixon 42 procent en Humphrey 30 procent van de stemmen. In de enquête van „Achter het nieuws" krijgt Nixon 22 pet van de stemmen tegen Humphrey 41 pet. Geen mening over de kandidaten had 37 pet. van de ondervraagden. ANKARA President De Gaulle is in Turkije aangekomen voor 'n officieel bezoek van vijf dagen. De Turkse vei ligheidsdienst heeft de mensen die wel eens wat tegen De Gaulle zouden kun nen ondernemen, vastgezet. Scherp schutters bewaakten de daken langs de weg die De Gaulle, in gezelschap van zijn vrouw, volgde. Op het vliegveld van Ankara begroet te de Turkse president Sunay de Fran se gast als „een soldaat en een staats man voor wie men in Turkije grote eer bied heeft". Het bezoek is omringd met de strengste veiligheidsmaatregelen, die ooit genomen werden, aldus een po litieautoriteit. Leden van de Franse veiligheidsdienst waren al weken in Turkije voor het nemen van maatrege len ter bescherming van De Gaulle. El ke weg waarlangs hij zal rijden, is af gesloten en afgezet door politie en soldaten. Er is een privé vertrek in een ziekenhuis voor De Gaulle ingericht met een voorraad bloed van zijn type. DEN HAAG De Nederlandse brievenbussen in de huizen worden groter. Op dringend verzoek van de P.T.T. wordt een geheel nieuwe bus ontworpen met een bredere en ho gere gleuf. Verwacht wordt dat het ontwerp volgend voorjaar klaar is. De huidige brievenbussen zijn veel te klein om de steeds groter wordende stroom kranten, folders en post te verwerken. Verscheidene kranten bezorgen hun zaterdagse editie al in gedeelten omdat de hele krant niet compleet door de gleuf kan of omdat de bus al zo verstopt is dat er niets meer bij kan. Post bodes moeten vaak aanbellen omdat de post niet door de bus kan. Dat kost veel tijd en geld. De meeste thans gebruikte bussen hebben een gleuf van 26 bij drie centimeter. Deze maten staan voor geschreven in een in 1960 uitgegeven normblad. Nergens staat dat deze norm moet worden gehanteerd. Som mige gemeenten hebben haar opge nomen in de bouwverordening, an dere niet. Behalve de P.T.T. en het Normali- serings Instituut werkt ook minister Bakker (verkeer en waterstaat) hard aan de oplossing van de bus- senmisère. Hij legt op dit ogenblik de laatste hand aan een wetsont werp waarin het hebben van een buitenbrievenbus verplicht wordt gesteld voor huizen die verder dan tien meter van de openbare weg afliggen. Nu lopen bestellers vaak kilome ters om de post te bezorgen bij vil la's met grote tuinen, vakantiehui zen en boerderijen. Volgens de nieu we wet moeten bewoners van deze huizen voortaan een bus neerzetten op de grens van hun terrein en de openbare weg. Vooruitlopend op de wet is in Wassenaar een handelsonderneming al een half jaar bezig met de ver koop van buitenbussen. Compleet met paal en funderingsblok komen deze bussen op 75 gulden per stuk. Inmiddels zijn er 24 geplaatst in de Wassenaarse villawijken. De reacties van de P.T.T. en de eigenaars zijn enthousiast. BERLIJN Een rechtbank in Oost-Berlqn heeft vrtfdag Thomas Brasch, een zoon van dc Oostduitse onderminister van Cultuur, Horst Brasch, tot twee jaar en drie maanden gevangenisstraf veroordeeld, wegens deelneming aan een protestdemon stratie tegen de bezetting van Tsjecho-Slowakye. Erika Berthold, dochter van het hoofd van het instituut voor het Marxistisch-Le- ninisme van het centrale partqcomitc, Lothar Berthold, kreeg in verband met deze demonr <--< ie jaar en tien maanden voorwaardelijk. Rosita Hunziger, de dochter van een beeldhouwer, werd veroordeeld tot twee jaar en drie maanden gevangenisstraf, terwijl Sandra Weigel, een familielid van Berthold Brecht's weduwe, Helène Weigel, twee jaar kreeg. Het is niet bekend of de straffen tegen deze twee vrouwelijke verdachten en tegen Tho mas Brasch voorwaardelijk z(jn opge legd. Intussen is sinds donderdag in Oost- Berlijn een poces gaande tegen twee zoons van de in ongenade gevallen Oostduitse geleerde prof. Robert Have- mann. De 18-jarige Frank wordt be- BOSTON Richard Kardinaal Cush- ing, aartsbisschop van Boston, heeft in een vraaggesprek voor de radio ver klaard, dat hij zijn ontslag als aarts bisschop zal aanbieden, wegens de stroom van „vijandige" publikaties en brieven die volgde op zijn verdediging van het huwelijk van Jacqueline Ken nedy met de Griekse reder Aristoteles Onassis. Hij was van plan tegen het einde van het jaar zijn ontslag bij de paus in te dienen. Hij zei echter niet wanneer hij dit precies zal doen. Kardinaal Cushing heeft woensdag de mensen die kritiek hadden op het hu welijk van Jacqueline Kennedy, veroor deeld. Hij noemde toen de veronderstel ling dat zij geëxcommuniceerd was of gebrandmerkt als een openbare zonda res belachelijk. Kardinaal Cushing is 73 jaar. DEN HAAG Ondanks fel verzet van de circa duizend aandeelhouders tegen zijn beleid is gisteravond na een lang durige jaarvergadering in het Kurhaus te Scheveningen opnieuw de heer Zwols man ais overwinnaar uit de strijd geko men. „Als ik zou weggaan zou dat het einde van de EMS betekenen" zei hij geëmotio neerd. Hij lichtte toe dat hij persoonlijk garant staat voor de 7,5 miljoen gulden aan schulden van de EMS. Voorts kwam naar voren dat de familie Zwolsman zeker een derde van de aandelen van de EMS bezit. De heer Zwolsman beloofde spoedig een nieuw bestuur, en wekte de indruk dat enkele van de „wijze mannen" die een rapport over de EMS hebben uitge bracht, bereid zouden zijn commissaris van de EMS te worden. De heer W. A. de Jonge, een van de vijf wijze mannen, zei ons gisteravond: „De heer Zwolsman wil niet verder gaan dan een constellatie met de heer Verhagen Metman als direc teur en hijzelf als gedelegeerd commis saris. Daar heb ik niets aan, want dan kan hij net zo goed directeur zijn. Daar om schei ik er nu mee uit". Na 13 dagen onschuldig in cel: f 81.24 UTRECHT Dc 53-jarige Utrechter F. A. de Vries, die vorig jaar dertien dagen ten onrechte verdacht van moord op de Utrechtse winkelier Donse heeft vastgezeten, heeft van de Utrechtse po litie alsnog een schadevergoeding ge kregen van 55 gulden. Aanvankelijk was hem door het Amsterdamse gerechtshof een bedrag van 26,24 gulden toegewe zen. Tijdens zijn detentie vorig jaar in het Utrechtse huis van bewaring werd on der andere de garderobe van de heer De Vries in het gerechtelijk laborato rium onderzocht. Bij dit onderzoek werd flinke schade aangericht aan zijn kle ren. Het Amsterdamse gerechtshof kende hem enkele maanden geleden 26,24 gul den toe. Dit was een schadevergoeding voor de dochter van de heer De Vries, die toen haar vader gevangen zat een zenuwinstorting kreeg en daardoor niet kon werken. De Utrechtse politie heeft dit bedrag nu aangevuld. schuldigd van het schilderen van de naam „Dubcek" op muren in Oost-Ber- lijn na de inval in Tsjecho-Slowakije. Zijn 16-jarige broer Florian, zou op de dag van de invasie, 21 augustus, een grote Tsjechoslowaakse vlag uit een raam van zijn vaders flat hebben ge stoken. De 59-jarige prof. Havemann werd in 1964 ontslagen als hoogleraar aan de Humboldt-universiteit en geschrapt als lid van de communistische partij, nadat hij gepleit had voor meer vrijheid in Oost-Duitsland. In het proces tegen zfln zoons, oefende de openbare aanklager vrijdag herhaaldelijk kritiek op de „schadelijke invloed" die Havemann op zijn kinderen zou hebben. Men ver wacht dat er in het begin van de ko mende week vonnis zal worden ge wezen. LONDEN In Londen zijn honderden aanplakbiljetten gedrukt die zulten worden gebruikt om de „studentenopstand" aan de Londense economische ho geschool om te smeden tot een revolutionaire beweging van studenten en ar beiders naar het voorbeeld van de mei-oproer in Frankrijk. De studenten die de economische ho geschool hebben bezet, hebben de vlag van de Viët-Cong daar uitgestoken. Een van hun woordvoerders verklaarde dat de studenten tegen het huidige maat schappelijke systeem zijn, omdat dit sys teem geleid heeft tot de oorlog in Viët- nam en het onderwijs op een dergelij ke starre autoritaire basis heeft ge plaatst dat het neerkomt op hersenspoel - ling. Daarom wilden de studenten het verzet een bredere grondslag geven. Kennelijk wil men de arbeiders erbij betrekken wat ook blijkt uit de tekst van een aanplakbiljet waarop onder meer staat: „De arbeiders aan de macht". Een andere student zei dat men be zig is in het gebouw te zorgen voor slaapplaatsen en eten voor de studen ten van andere universiteiten in Enge land, die op het ogenblik binnenstromen. 300 studenten zijn in 't gebouw aanwe zig en maken het gereed als ontvangst en opvangstcentrum voor de demon stranten die aan Anti-Viëtnam-betogin- gen van zondag zullen deelnemen. Bui ten het gebouw patrouilleert de politie die ook elders in de stad voorzorgs maatregelen heeft genomen tegen mo gelijke ongeregeldheden. Langs de route die de demonstranten willen volgen is extra bewaking van be langrijke gebouwen ingesteld. Ook de centra van imperialisme zoals de Ame rikaanse ambassade worden bewaakt door de politie. Ook de in traditioneel kostuum gestoken wacht bij de Bank van Engeland is voor het weekeinde ver sterkt. Bij de Amerikaanse ambassade heeft Scotland Yard een gesloten circuit televisiebewaking in gebruik genomen. Studentenleiders en andere organisa toren van de protest-mars, die naar men verwacht 50.000 deelnemers zal trekken, hebben opgeroepen tot vreed zame betogingen, maar men vreest dat anderen, en met name de „Maoïsten" uit zijn op gewelddaden. De nationale studentenunie heeft haar leden afgeraden aan de demonstraties deel te nemen, maar men verwacht niet dat dit veel effect zal hebben. De mi nister van Binnenlandse Zaken James Callaghan heeft de demonstratie niet willen verbieden, wel heeft hij de vreemdelingendienst opdracht gege ven buitenlandse „agitatoren" de toe gang tot het land te ontzeggen. AMSTERDAM Op de vrijdag in het RAI-congrescentrum te Amsterdam gehouden „Houtdag 1968" van het Hout- voorlichtingsinstituut is de zilveren houtzaagmolenprijs van dit jaar door mr. W. A. Schouten, directeur-generaal van de Volkhuisvesting en Bouwnijver heid in Nederland, uitgereikt aan ir. Chr. Kluiters, voormalig hoofd- ingeieur-directeur van de Volkshuis vesting en Bouwnijverheid in Limburg en voorzitter van de studiecommissie van de stichting Bouwresearch, welke commissie het rapport houtskeletbouw heeft samengesteld. AMSTERDAM De Amsterdamse politie heeft vrijdag de 82-jarige alleen wonende heer R. B. Vos dood in een stoel in zijn woning op de tweede ver dieping van een huis aan de Lijnbaans gracht in Amsterdam aangetroffen. De man werd al veertien dagen door zijn omgeving gemist. AMSTERDAM In de Herfst Flora" van het Singer Museum in Laren is een collectie van de Amsterdamse mode-ontwerper Edgar Vos opgenomen. In alle Nederlandse bioscopen zal een kleur en journaal gewijd zijn aan deze mode. Op de foto v.l.n.r.: Liesbeth in zwarte wild-zijden cocktail met struis, Tan ja in witte wild-zijden handgeborduurde avondjurk, Rita in rose-groen- wit huis jurk van zijde. PARIJS De Italiaanse autofabriek Fiat en de Franse automobielonderne ming Citroën hebben een overeenkomst inzake technische, commerciële cn fi nanciële samenwerking gesloten en de voorwaarden van het akkoord ter kennis van de Italiaanse en de Franse regering gebracht, zp hebben Fiat en Citroën vrijdagavond bekendgemaakt. De overeenkomst voorziet in de stich ting van een gemeenschappelijke orga nisatie voor het waarborgen van studie en onderzoek, investeringsprogram ma's, produktieprogramma's, voorzie ning en verkopen, verder in de oprich ting van een houdstermaatschappij naar Frans recht, welke de meerder heid der aandelen Citroën zal bezitten en waarin Fiat een minderheidsbelang krijgt en ten slotte in de deelneming van Citroën in het kapitaal van Fiat. Uit het communiqué van de twee on dernemingen blijkt, dat zij tot de over eenstemming zijn gekomen met het oog op een betere ontwikkeling van de auto in Europa. De samenwerking moet de technische en commerciële efficiency van elk der ondernemingen verbeteren en het concurrentievermogen vergro ten. LEBANON - (New Hampshire VS) Een passagiersvliegtuig met 42 perso nen - 39 passagiers en drie bemannings leden aan boord is vrijdagavond op een berg nabij de stad Lebanon in New Hampshire neergestort. Naar mededeling van de politie, heb ben slechts acht personen de ramp over leefd. Het verongelukte toestel is van het type Fairchild HF-227„ een in licen- sie in Amerika gebouwde versie van de Fokker F-27 Friendship. Het toestel, behorend tot de maat schappij „Northeast Airlines" voerde een vlucht uit van Boston naar Leba non. Het had reeds een vertraging van drie kwartier opgelopen, toen alle con tact met de luchthaven van Lebanon verloren ging. Op de plaats van de ramp was bijna geen meter zicht. WAALWIJK De schoenfabriek J. Rouwmaat te Waalwijk, die in steeds sterkere mate op haar terrein (dames- sportschoeisel) geconfronteerd wordt met buitenlandse concurrentie, heeft besloten de produktie stop te zetten. Het afvloeien van het ca. 80 man tel lend personeel zal zeer geleidelijk ge schieden. Men verwacht dat de liquida tie binnen twee maanden voltooid is. Ook de NV Rex Schoenfabriek v/h Gebr. Elshout in Drunen heeft bekend gemaakt dat zij de produktie gaat sta ken. Er zijn echter-besprekingen gaan de over overneming van het bedrijf, en de kans is zeer groot dat de werkne mers die dit willen, in het bedrijf zul len kunnen blijven werken. DEN HAAG By K.B. is met ingang van 16 november van dit jaar benoemd tot burgemeester van de gemeente Ede de heer J. Slot. Tegelijkertijd is hem eer vol ontslag verleend als burgemeester van de gemeente Hardenberg. De heer Slot, die 55 jaar is, werd in 1964 burge meester van Hardenberg. Hij is gerefor meerd en lid van de AR-partij. HYÈRES Een tornado heeft zwa re schade aangericht aan een deel van de plaats Hyères, aan de Franse Rivie ra. In een kwartier tijd werden elek trische en telefoonlijnen vernield, da ken afgerukt en honderden bomen ont worteld. Daarop volgden zware regen buien die in verscheidene wijken over stromingen veroorzaakten. De schade wordt geraamd op tien miljoen frank (ruim 7 miljoen gulden). (Van onze weerkundige medewerker) JLIet ziet er voor het weekeinde niet slecht uit. De laatste weer kaarten doen geen depressiedrei ging verwachten. Er trekt juist een uitloper van hoge druk van de Britse eilanden in de richting van ons land. Daardoor zal het vandaag en morgen vrijwel overal in Gel derland droog blijven met kans op zonnige perioden en in de nacht en ochtend plaatselijk mist. De middagtemper atuur hand haaft een niveau van 11 tot 13 gra den. De nachten worden nog iets kouder, maar gevaar voor een vorstinval uit Scandinavië is er per se niet bij. Ook voor maandag luiden de vooruitzichten gunstig.

De Vallei | 1968 | | pagina 1