RAAD AMERONGEN S.G.P .'er noemde Mexico slechte sportpropaganda Buitensporten met voorstel uit de brand „Morgenster" startte goed in biljartcompetitie VALLEI? Belt 10550 11079 Schildleeuw aan de haal KNA niet jubileert receptie KLEURVOGELVERENIGING IN ELST IS TER ZIELE „SOU DEO GLORIA" BESTAAT VEERTIG JAAR Jubileumconcert en receptie op komst Politienieuws Veiling Septer Tiel Laveloos op] I politiestoep Musketiers ging na rust ten onder Doping Uitlaatklep Meer leefruimte voor de jeugd Ambulance Eerste team bovenaan Elstenaar ving reuzensnoek Wie mist hond? Knapen stalen in warenhuis Dit jaar nog geen 70.000 inwoners DINSDAG 29 OKTOBER 1968 AMERONGEN „Mijnheer de burgemeester, 't is niet alleen dat ik bezwa ren heb tegen het feit dat het sportveld en het zwembad op zondag geopend zijn. Ik heb morele bezwaren tegen de hedendaagse sport in liet algemeen. Wat er allemaal in de sport gebeurt tegenwoordig. De kranten staan er meer dan hall' vol van. Kijk maar eens wat er in Mexico gebeurt'". Dat zei de heer A. van den Dikkenberg (SGP) gisteravond tijdens de gemeenteraadsvergade ring van Amerongen. Met deze woorden probeerde hij duidelijk te maken, waarom hij zich niet kon verenigen met de aankoop van een stuk grond, dat voorlopig gebruikt zal worden door de plaatselijke korfbalvereniging en in de toekomst bij het zwembad getrokken zal worden. Ook de andere raadsleden hadden nogal kritiek op het betreffende agendapunt, zij het dan niet van prin cipiële of morele aard. Integendeel: men was bang dat door de aankoop van de grond eventuele andere en meer urgente sportproblemen in het gedrang kwamen. Zo ontstond gisteravond ten gemeentehuize een „sportief" debat, dat ongeveer een uur duurde. Het debat werd aangehoord door een aantal spor tieve Anierongse jongelui die, de doorgaans lege, publieke tribune vulden. Het college van B. en W. stelde voor van de heer W. G. A. de Ridder te Amerongen een stuk grond te kopen, grenzend aan het zwembad. „Het is hoog nodig, dat we tot uitbreiding van de sportaccommodatie komen in Ame rongen", aldus burgemeester jhr. mr. O. R. van den Bosch. Het college had al gauw na de ingebruikname van het zwembad „De Blauwe Schuur" de mo gelijkheden bekeken, om het zwembad in de toekomst uit te breiden. Hierbij kwam tevens, dat het sportterrein „De Burgwal" hard aan uitbreiding toe was. Men kampte hier met drie moeilijkhe den. „Ten eerste heeft de voetbalvereni ging DVSA een tweede voetbalveld no dig. Ten tweede verkeert de korfbalver eniging al jaren in een moeilijke positie, omdat men niet over een goed terrein beschikt. Op het huidige terrein mogen zelfs geen competitiewedstrijden gehou- A. HASSELAAR zwak (C.H.U.) De heer W. A. Haandrikman (CHU) achtte het beter de grond niet te kopen. „Dat doet de deur dicht voor verdere aankoop. We kunnen beter het stuk grond kopen dat ernaast ligt. Dan kun nen we een tweede voetbalveld aanleg gen plus een definitief korfbalveld". De burgemeester wilde echter voor alles in de allerhoogste nood van de korfbalvereniging voorzien. Bovendien zou het aankopen van het door de heer Haandrikman voorgestelde stuk grond ingrijpende financiële gevolgen hebben bij de verwezenlijking van de ophan den zijnde derde bouwstroom. „We werken helaas met heel nauwe gren zen", aldus de burgemeester. De heer A. Van de Veer (PvdA) was bang, dat de korfbalvereniging te lang op het provisorische veld zou moeten spelen: „Iets wat tijdelijk is duurt meestal te lang". Voor de voetbalver, zou de oplossing van het college zeker een opluchting betekenen. „Maar ze zijn er niet mee uit de nood. Hoe lang zal het nog duren voor er een tweede voet balveld is, voor er een definitief korf balveld komt en voordat het zwembad gaat uitbreiden? In het zwembad staat men, als het druk is, mannetje aan mannetje". den worden. Ten derde moet er in de toekomst een tweede tennisbaan ko men", zei de burgemeester. Het stuk grond van de heer De Rid der leek het meest geschikt om de problemen voor een groot deel op te lossen. In de winter zou het gebruikt kunnen worden door de korfbalvereni ging, terwijl het 's zomers tijdens top dagen als uitlaatklep voor het zwem bad kon dienen. De junioren van DVSA konden er bovendien op gaan voetballen. Over drie a vier jaar kon men het betreffende stuk grond gebruiken voor de uitbreiding van het zwembad. „Dan kan de korfbal naar een ander terrein worden verschoven", voegde burgemee- ter Van den Bosch eraan toe. Het stuk grond, dat B. en W. voor stelden te gaan kopen, zou tot een pro visorisch en goedkoop, doch redelijk be speelbaar korfbalterrein worden omge vormd. Bij de uitbreiding van 't zwem bad kreeg de korfbalvereniging een goed terrein. LUNTEREN Evenals in tal van andere plaatsen van ons land zal er in Lurtteren een grote collecte worden ge houden ten bate van het Nationaal Jeugdzorg Fonds, een organisatie waar in acht instellingen op het gebied van de jeugdzorg vertegenwoordigd zijn. De collecte vindt plaats van 18 ^tot en met 23 november. Het werk onder de jeugd is al lang niet meer dat van enige jaren geleden, toen men nog sprak over asfaltjeugd, ongrijpbaren, massajongeren en meer van die termen die nu al lang niet meer althans zeker niet meer in die mate als vroeger, opgeld deden. Het jeugd werk is meer een gelegenheid tot ont moeting geworden, vooral in de nieuwe re wijken van steden en dorpen, waar velen de binding met de oude leefge meenschap uit de kernen verloren heb ben of dreigen te verliezen. Ook in die nieuwe wijken is vaak een onstellend gebrek aan werkelijke leefruimte, ruim te waarin de jonge mens zich zelf kan zijn en zichzelf uit kan leven. Vele jon geren die thuis, in die prachtige nieuwe woningen, niet meer kunnen doen wat zij graag willen vinden thans in de clubhuizen van het jeugdwerk wat meer levensruimte. Dit werk echter heeft, on danks een ruime subsidiëring door de overheid, geld nodig, veel geld zelfs. Daarom dan ook deze collecte waarvan de baten worden besteed om nieuwe leiders aan te kunnen trekken, nieuwe clubhuizen op te kunnen zetten en in het algemeen otn de jeugd wat meer armslag te geven. De burgemeester bleef erbij, dat eerst het tijdelijke korfbalveld moest worden gerealiseerd. „Het investeren van een voetbalveld is nog heel wat an ders dan het aanleggen van een korf balveld. Een korfbalveld eist veel min der". Daarna kwam de heer Van den Dik kenberg met bezwaren, die op een heel ander gebied lagen. „Het sportveld en het zwembad zijn op zondag geopend. Dat is een ernstig geval*, meende de heer Van den Dikkenberg. De burge meester vroeg hem. of hij er net zo over dacht, als hij de andere dagen, dat het sportveld nuttig werd gebruikt ging afwegen tegen die ene zondag. De heer Van den Dikkenberg antwoordde hierop, dat hij niet alleen bezwaar had tegen het beoefenen van sport op zondag, ma- tegen de sport in het algemeen. Hij haalde aan wat er onder ander in Mexi co was gebeurd; hierbij doelend op za ken als doping. „Maar zoiets gebeurt niet in de amateursport antwoordde de burgemeester. De heer Van den Dik- G. J. BUIS (P.v.d.A.) schandalig De burgemeester had er aan het be gin van de vergadering zijn vreugde over uit gesproken, dat men van de pro vinciale overheid de goedkeuring had gekregen voor de aanschaf van de am bulance, waarover men in de vorige vergadering had beslist. „De appara tuur is al besteld", aldus burgemeester Van den Bosch. Verder besloot de raad toe te treden tot de gemeenschappelijke regeling Gas- voorziening Centraal Nederland. Deze j VEENENDAAL Laveloos lag dei Edenaar W. W. op de stoep van het politiebureau in Veenendaal. De man werd er door een agent aan- getroffen, na een geheimzinnig bei- let je. Twee man was nodig om de sterk onder invloed verkerende man naar de speciale uitslaap"- cel te transporteren. Midden in de nacht werd er ge-l beid aan de deur van het politie- bureau. Op de vraag van de wacht- doende politieman wie er belde kwam geen antwoord. Wel hoorde j hij even later een auto wegrijden. j Toen hij naar de deur ging lag W. voor zijn voeten. gemeenschappelijke regeling brengt tal rijke financiële en technische voordelen inet zich mee. De heer A. Hasselaar (CHU) vond, dat de kleinere gemeen ten wat zwak waren vertegenwoordigd in de GCN: „Utrecht heeft zeven leden, uit de zeven gemeenten waar wij bij horen komen maar twee leden." De burgemeester zegde tóe deze zaak te overleggen. Alle zeven leden van de woningadvies commissie werden herbenoemd voor de komende termijn van een jaar. Hun presentiegeld werd verhoogd van f 8,50 tot f 20.- per lid per vergadering; over eenkomstig het presentiegeld van leden van raadscommissies. van de DIKKENBERG (S.G.P.) doping kenberg was echter niet van gedachten te veranderen. Ir. Joh. Tenge (WD) vond het voor stel van B. en W. zeer goed en gefun deerd. De bezwaren van de heer Haan drikman kon hij wel begrijpen: „Van wege de jeugd". Dhr. Haandrikman re geerde: „Het komt ook vaak voor dat men met het verstrijken der jaren wat bezadigder wordt. Ik ben overigens he lemaal niet tegen de aankoop van de grond". „Nou, kijk eens aan", mompel de de grijnzende, grijzende heer Tenge. De heer R. van Mourik (Gem. Belang) stelde voor eens bij de sportfederatie aan te kloppen. „We moeten elk gaatje uitkrabben", was zijn mening. „Overal in de omgeving zijn voetbalvelden om te stelen. Dat moet hier toch ook kun nen". De burgemeester zegde toe de sportfederatie eens diep in de ogen te kijken. De heer G. J. Buis (PvdA) kwam nog eens terug op het tweede voetbalveld en vestigde ook de aandacht op „de schan dalige douche- en kleedgelegenheid". Burgemeester Van den Bosch herinner de eraan, dat deze punten bij B. en W. al in studie waren. Zo gauw men er toe in de gelegenheid kwam, zou het twee de sportveld worden aangelegd. De heer Van den Dikkenberg had het het hele debat zitten aanhoren met een stijgend misnoegen. Tenslotte sprak hij: „Ik begrijp niet waarom die sport al tijd geld moeten hebben. Kijk nou eens naar de kerken. De kerkmensen beta len hun dure kerken toch ook uit eigen middelen". Wethouder G. II. van Bar- neveld: „Ja, maar dezelfde mensen, die naar de kerk gaan offeren ook aan de sport". De heer van den Dikkenberg sputterde nog wat tegen: „Ik heb het over de Oud Gereformeerde Kerken, die bedruipen zichzelf." Het sportdebat werd besloten en de raad ging akkoord met het voorstel van B. en W., alleen de heer Van den Dikkenberg stemde tegen. ELST In de eerste klasse van de biljartcompetitie heeft Morgenster I 't in zijn eerste ontmoeting op moeten ne men tegen Zeldenrust uit Eist. D. Nel- lestijn won van M. E. Hensen met 240 tegen 185 caramboles. W. v. Mourik won van H. Bosman met 160 tegen 94 caramboles en J. v. Appeldoorn won van J. Hensen met 115 tegen 88 ca ramboles. Uitslag 70 voor Morgenster. De tweede ontmoeting was een uit wedstrijd tegen b.v. „Hertog v. Gelre" te Scherpenzeel. Deze wedstrijd werd eveneens omgezet in een overwinning van 07 ten gunste van Morgenster. D. Nellestijn - Bloeks 24099; W. v. MourikJ. Vermeulen 16031 en J. v. Appeldoorn - H. Vos 11554. Maandag jl. speelde Morgenster I een thuiswedstrijd tegen de B.V. Driehoek uit Rhenen. Hier was het Dick Nel lestijn die de winst uit handen moest geven aan de heer Schrijvershof, on danks een voorsprong van 90 caram boles, werd de uitslag: Schrijvershof 270; Nellestijn 214; W. v. Mourik speel de subliem te$»en B. Erend en won even als J. v. Appeldoorn tegen Peters. Mor genster won met 52. Stand na drie wedstrijden: 1. Morgenster Eist 19 punten. 2. BW Veenendaal 16 punten. 3. Excelsior Leersum 14 punten. In de 3e klasse wordt ook fel gestre den. Ook hier plaatste Morgenster zich bij de eerste drie. De thuiswedstrijd te gen Rode Hert Amerongen werd met 72 gewonnen. J. Klomp - Lamers T50— 64. G. v. Dam - G. de Brep 80—78. G v. Dam verloot de énige wedstrijd. R. v. Ommeren won van D. v. Vulpen 85— 60. W. Heissen van R. v. Laar 75—34. De' tweede wedstrijd bonden zij de ELST Zaterdag ging Musketiers bij OSDO in Ouderkerk aan de Am- stel op bezoek. De Elster-ploeg telde 5 invallers, waarbij de drie Van Kranen- burg's die wegens familie-omstandighe den niet speelden. Een excuus vormt dit in geen geval, omdat de vervangers het beslist goed deden. De voornaamste oorzaak lag bij de kern van dit elftal, die de moed en het geloof miste om in de tweede helft door te gaan en het vertoonde spel van de eerste helft te handhaven. Voor de rust speelde Musketiers ver dienstelijk. Reed in de vijfde minuut stopte de OSDO-spil een voorzet van K. Henzen naar T. Versteeg met 'de hand. A. v. Dalem plaatste zich ach ter de bal en het was 0-1. Hierna ble ven de Musketiers beter voetballen en er kwamen kansen voor T. Heikamp, H. Gijsberts en G. Versteeg, maar zij faalden. In de 38ste minuut volgde een uitval van OSDO, waarbij verdediger G. Slotboom de bal voor de OSDO- rechtsbinnen kopte die hiervan dank baar profiteerde 1-1. Met deze stand brak de rust aan. Direct na de rust kregen de Elster voorwaartsen enkele kansen, maar die bleven onbenut. Na ongeveer tien minuten brak er iets in de Musketiers-ploeg. In een be stek van tien minuten raakten zij met 4-1 achter. Eerst werd Slotboom gepas seerd en de rechtsbinnen schoof de bal in het net 2-1. Na dit tweede doelpunt gingen enkele spelers hun taak ver waarlozen en toen gingen er gaten val len, waaruit de Elstenaren regelrecht naar 'n grote nederlaag werden gespeeld (6-1). strijd aan met Excelsior uit Leersum. Hier moest met een nederlaag van 45 genoegen genomen worden. De heren J. Klomp en R. v. Ommeren wonnen hun partij. G. v. Dam was niet opge wassen tegen een ver boven zijn kracht spelende Landa en W. Heissen kon de goed spelende C. Dekker niet keren. Woensdag kregen zij Centrum Lang broek op bezoek. Hier kreeg Jan Klomp een geduchte nederlaag van een sterk spelende P. v. Doorn. In de verhouding Klomp (150 caramboles)v. Doorn (190 caramboles) was de uitslag resp. 96 90. G. v. Dam dwong v. Rooyen 2 punten af in een goed gespeelde partij. R. v. Ommeren verloor in een slecht gespeel de wedstrijd van H. Woudenberg. Het was weer Woudenberg, die W. Heissen ook naar zijn plaats verwees met een verliespartij. Uitslag 72 in het voor deel van Centrum. Stand 3e klasse na 3 wedstrijden: 1. Excelsior 16 punten (Leersum). 2. Centrum 14 punten (Langbroek). 3. Morgenster 13 punten (Eist 4). Het derde team van de Morgenster speelt in de 4 klasse. Zij wonnen hun eerste wedstrijd van Zeldenrust Eist met 7—2. H. Kosters verloor van B. Bosman. De grote strijd van de avond was die tussen Flip v. d. Klift tegen Ko- bus Quint. Na een achterstand weg ge werkt te hebben kwam v. d. Klift met winst uit de strijd. Fr. Jansen won van J. Geesink en C. v. Dam haalde de vhnSt weg tegen W. de GoQyer. De uitwedstrijd Driehoek - Rhenen werd eveneens gewonnen met 7—2. Heel ongelukkig verloor Flip'v/a? Klift zijn partij tegen Wolve op 1 carambole. De heren Koster, Jansen en C. van Dam brachten winst mee- De wedstrijd tegen Excelsior (Leer sum) ging donderdag wat moeilijker. H. Koster gaf het goede voorbeeld door van de heer Goedegeburen te winnen in 6035 caramboles. Van de Klift speel de 'n zeer slechte wedstrijd tegen Vier- liers 2560. Jansen speelde wat onfor tuinlijk tegen Dekker en kwam 7 ca ramboles te kort. C. van Dam wist aan de strijd weer wat kleur te geven door met 3527 te winnen van H. v. d. Bos. Uitslag 54 voor Morgenster. Stand 4e klasse na 3 wedstrijden: 1. BW Veenendaal 21 punten. 2. Morgenster Eist (U) 19 punten. 3. Molentje Kooten 12 punten. u dan even a.u.b. dan brengen wij hem nog Alleen voor Veenendaal 's Zaterd. van 16.30-17.30 uur Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur ELST De heer R. Drost uit j Eist ving in het afgelopen weekein- j de te Harderwijk een snoek van maar liefst 17 pond met een lengte van 1.04 meter. Het was een ge-\% vecht, dat zeker 20 minuten duurde en misschien was het nog niet ge- lukt de reus aan wal te krijgen, als de broer van de heer Drost hem niet behulpzaam was geweest. VEENENDAAL Een zestig centi meter hoge stenen leeuw is verdwenen. Het diertje, in „leeuwekleuren" ge schilderd en tussen de poten een blauw wapenschild met 7 gouden sterren klerhmend, behoorde toe aan de heer Van D. De leeuw heeft vroeger gestaan bij de christelijke gereformeerde kerk in de Hoofdstraat en zou historische waar de hebben. RHENEN De arbeiderszangver eniging „Kunst Na Arbeid" bestaat vijftig jaar. In verband hiermede wordt zaterdag 9 november van 3-5 uur in „Het Eigen Gebouw" een recep tie gehouden. ELST De Elster Kleurvogelvereni- ging is ter ziele. De voornaamste reden hiervan is, dat er bij vergaderingen maar bitter weinig opkomst was slechts 3 of 4 personen en dat tertfyl de vereniging 60 leden telde. Daar kwam nog bij dat secretaris J. v. Ber- gem de meeste bestuurszaken alleen moest behartigen, terwijl de anderen het wel geloofden. Teleurgesteld zegt hij: „Ik had voor de laatste week van november al de zaal van café Sportlust besproken, maar daarmee ben je er niet. Zo'n tentoon stelling alleen al vergt een week en dan spreek ik nog niet eens over de voor bereidingen, die kosten helemaal een zee van tijd. Daar stond ik helemaal al leen voor. De overige bestuursleden lie ten mij voor alles opdraaien. Naast het huren van een zaal is er nog de af- SCHERPENZEEL „Dat gaat nooit goed Hervormd en Gereformeerd in een vereniging" zeiden de mensen in Scherpenzeel toen men 40 jaar geleden de chr. gemengde zangvereniging „So li De Gloria" oprichtte. Het is echter wel goed gegaan. De jongelui, die toen de moed hadden dit te doen waren mis schien al bezield van de oecumenische gedachte. Eén artikel heeft men ech ter, om de vereniging in stand te hou den, al spoedig moeten schrappen uit de statuten. Er werd namelijk bepaald, dat geen gehuwden lid mochten zijn van de vereniging. Het was 15 december 1928, dat de vereniging werd opgericht. Op deze op richtingsvergadering waren 40 leden aanwezig. Het initiatief tot de oprich ting werd "enomen door de heren R. A. van Ginkel Gz., en R. A. van Gin- kel jz. en G. Heij. Vanaf de oprichting zijn steeds lid geweest de tegenwoordi ge voorzitter de heer W. Schimmel die al vanaf de oprichting in het bestuur heeft gezeten en ongeveer 35 jaar de voorzittershamer hanteert. Ook G. v.d. Peppel hoort bij de eersten en is nog steeds lid. De eerste dirigent was H. v.d. Glas. een zoog van de vroegere ka pelmeester van de Militaire Kapel van het 5e regiment infanterie te Amers foort. Daar de heer Van der Glas voor zangdirigent niet geschikt was werd hij al spoedig opgevolgd door de heer Ne telbos. Als men dan leest in de notulen, dat in 1930 het salaris van de dirigent verhoogd werd van f 4,- tot f 7,- per re petitie. dan was dat voor die tijd een zeer drastische verhoging. Verschillen de namen komen wij als dirigent tegen n.l. de heren Bartelsman, Budding, Gijs v. Zanten, Joh. Wegen en nu B. v. Vliet. In de oorlog werd een poosje de lier aan de wilgen gehangen omdat men geen lid van de Cultuurkamer wilde worden. Na de oorlog waren er al spoedig drie zangverenigingen in Scherpenzeel. Een mannenkoor, een dames- of kerkkoor en Soli Deo Grloria. Van de eerste twee was Joh. Wegen dirigent. Toen in 1949 Soli Deo Gloria zonder di rigent kwam. gingen de besturen eens om de tafel zitten. Er kwam een fusie tot stand en men ging verder onder de naam Soli Deo Gloria. Als dirigent werd benoemd de heer Joh. Wegen. De ze kreeg een prachtg koor onder zijn leiding en kon zich hiermede volkomen uitleven. Hij wist het koor toen tot de hoogste trap in de amateurklas te bren gen. Zelfs in de superieure afdeling wist men eerste prijzen met lof te behalen. Het vaandel, dat nog trots in het ver enigingsgebouw aan de Molenweg hangt is gemaakt door mej. G. Bakker, later geëmigreerd naar Canada. Een bijzon derheid is, dat de repetitie-avond altijd op vrijdag is geweest. Jarenlang heeft men naast het grote koor een kinderkoor gehad van circa 80 kinderen. Het was altijd 'n hoogte punt als dit koor een uitvoering gaf. Velen zullen zich nog de vele kinder operettes herinneren doe er opgevoerd zijn. Vooral onder leiding van Joh. We gen heeft men veel succes geboekt. Met het ontslag van Joh. Wegen ging ook het kinderkoor ter ziele. Men wil het jubileum niet onopge merkt voorbij laten gaan. Onder leiding van de heer Jac. Konijn werd een ju bileum commissie gevormd. Op zater dag 2 november geeft men een jubileum concert in de Geref. kerk en op zater dag 14 deeember houdt men receptie in „De Hertog van Gelre". Het koor heeft momenteel een aardige bezetting, al kan men natuurlijk altijd wel een paar zangliefhebbers gebruiken. Het ledental schommelt tussen de 45 en 50 leden. Het bestuur is nu als volgt samenge steld: W. Schimmel, voorzitter, M. v. Setten-Brul secretaresse, W. v. Setten penningmeester en leden J. Konijn. H. Rijlaarsdam, mevr. v. Lambalgen-Bak- ker en J. Osnabrugge Czn. spraak met een keurmeester, die nu eenmaal bij elke tentoonstelling aanwe zig moet zijn. Bovendien moet er tevo ren een deel van het bedrag betaald worden, dat wordt uitgetrokken voor de hele opzet. Dat is nu allemaal voor niets betaald, maar zo op straat gesmeten". Het spijt de heer Van Bergem bijzon der, dat de Kleurvogelvereniging zo'n onverkwikkelijk einde heeft gevonden, maar hij vertikt het langer zich in te spannen voor zaken waar anderen niet warm voor lopen. Dit is dus de zoveelste vereniging in Eist, die is opgehouden te bestaan door gebrek aan animo en samenwerking. ELST - Gevonden: Autoped, bruine portemonnaie met inhoud en blauwe spijkerbroek. Aangelopen een Ierse setter. Inlichtingen rijkspolitie te Eist. VEENENDAAL Drie knapen wer den op de eerste dag var. hun herfst vakantie betrapt op diefstal in een wa renhuis in Veenendaal. Het waren de 14-jarige E. N. uit Renswoude, de 15-jarige W. B. van de B. uit Veenendaal en de 15-jarige G. v.d. K. uit Ede. Het drietal moest op het bureau blijven, tot het door de ouders afgehaald werd. EDE We komen wat het aantal inwoners betreft dit jaar in Ede niet meer aan de zeventigduizend toe. De stand is nu volgens officiële cijfers van eind augustus 69.574. Maar als men re kent dat er per maand nog geen hon derd bijkomen dan is het duidelijk dat de begeerde 70.000 net niet kan worden gehaald. Van die 69.574 Edenaren waren er 34.891 mannen en 34.683 vrouwen. In een maand tijd bleker, er 114 kinderen te zijn geboren, 56 jongens en 58 meisjes. In dezelfde maand overleden er 23 mannen er. 16 vrouwen. Er vestigden zich hier 451 mensen, waarvan 256 man nen en er vertrokken er ook weer 374, waarvan 190 mannen. Een eenvoudig rekensommetje leert dat er in totaal niet meer dan 77 mensen „over" ble ven nl. 66 mannen en 11 vrouwen. Er vestigden zich voorts nog 56 gezinnen in Ede en er vertrokken ook weer 48 ge zinnen. Er werden 48 huwelijken geslo ten en niet minder dan 300 mensen ver huisden binnen de gemeente. EDE De politie alhier heeft langs de kant van de Frankenengweg de auto van de heer O. aangetroffen, die zondag in Arnhem was gestolen. EDE De vijfjarige R. v. d. S. uit Ede stak gisteren op zijn fietsje de Stompekamperweg over vlak voor de personenauto bestuurd door A. B. uit Ede. Deze kon een aanrijding niet meer voorkomen. Het jongetje werd met een beenbreuk overgebracht naar het Julia- na-ziekenhuis. Veilbericht van de Tielse veiling Septer van maandag 28 oktober 1968. Opgave na klasse mm maat. Appelen: Benderzoet x Coxs Orange Pippin k.2 Ingrid Marie k.2 x Goudreinette k.2 Glorie van Holland k.2 x Golden Delicious k.2 Dijkmanszoet Sterappel k.2 x Jonathan k.2 Lombarts CalvHle k.l Lombarts Calville k.2 Laxtons Superb Notarisappel Wijnzoet Zoete Pippeling Kroet per 100 kg zuur ƒ13,40; rood ƒ9,40; zoet 8.00. Fabrieksfruit per 100 kg blank ƒ14,40; rood ƒ9,40 Peren Beurre d'Anjou k.l 3739 Beurre d'Anjou k.2 4244 3134 75/opw. 70/75 65/70 60/65 55/60 1 2 35—48 18—27 82—87 73—86 67—72 41—61 29—36 32—43 60—63 52—55 42—49 34—44 44—51 43—48 40—46 31—46 37—40 40—42 34—37 47—60 44—54 43—47 40—44 26—46 33—58 30—36 53—55 38—40 24—27 21—37 35—44 34—38 26—35 17—25 11—34 39—45 45—47 38—40 38—43 31—33 21—39 25—33 43—60 19—29 63—66 36—42 Doyenne du Cornice k.2 57—65 65—67 58—60 56—64 x IJsbouten 12—21 6—11 Conference k.2 24—26 22—25 Legipont k.2 42—44 31—36 22—36 Gieserwildeman 29—56 14—30 x Brederode 19—32 10—18 x Winterjan 16—28 7—15 St. Remy - 21—28 916 Zw. wijnpeer k.2 22—25 10—21 10—16 Penkroet per 100 kg ƒ3,00. Bramen per doosje 3537. Groenten: Andijvie 2038; Princessebonen 1,21—1,31; Kassnijbonen 3,203,30; Uien 22—25; Sla per lOO.krop 18,00—20,00; Rode Kool 12—18; Prei 18—31 12—17; Spruiten 6168 4045; Wortelen 2126; Koolraap 1416; Groene Kool 3133; Tomaten per bakje ea 6,106,15, eb 6,056,10, ec 5,005,10; Tomaten per bakje 1,80—4,40 1,50—1,70. x is hoofdaanvoer Alles in centen per kg tenzij anders vermeld

De Vallei | 1968 | | pagina 3