Smith zet er als sponsor definitief een streep onder @orimeuwS Israëlisch tafeltennisteam sterker dan IJsselstreek iets Nederland en Israël gelijk in Schaakolympiade WK voetbal in vijf Mexicaanse steden Koersen in Hilversum Tsjechisch echtpaar naar West-Duitsland Sprinter Hines gaat voetbal spelen Chelsea met twee invallers tegen DWS HIJS Hokij kreeg er drie Canadezen bij Nederlandse turners tegen Bern BCA '60 zegevierde over Sphinx Jumping-Amsterdam dit weekeinde op tv Voortaan maakt Nescafé nog uitsluitend koirelkoffie Helemaal koffie op z'n best en...klaar zonder zetten VIJF NEDERLANDSE WIELERPROFS ZONDER WERKGEVER Okker had moeite met Matthews Ruim 1,6 miljoen toeschouwers bij Olympische Spelen Victor is dood Salonboot te Keulen uitgebrand Poederkoffie heefl z'n tijd gehad. Koffiekenners drinken voortaan korrelkoffie. Van Nescafé. Ja zeker, van Nescafé, want behalve Nescafé Goudmerk vacuüm-vriesdroogkoffie is nu ook Nescafé Standaard uitsluitend nog in geur en smaak bewarende korrelvorm. Daardoor is Nescafé nu helemaal koffie op z'n best. Lekker donker, lekker pittig, lekker geurig. Net zo lekker als zelfgezette bonenkoffie. Probeer maar eens. U proeft geen enkel verschil. Alleen Nescafé hoeft u niet meer te zetten. Uw goede smaak wordt met goud beloond, Wmm f~T/lV/1 V!110 lnc*'en u ondanks alles vindt dat Nescafé niet voor honderd procent \JClf til 11 LU aan uw verwachtingen voldoet, vergoedt Nescafé u een half pond koffiebonen naar keuze. U behoeft slechts het aangebroken potje Nescafé korrelkoffie - met korte vermelding van uw bezwaren - te sturen aan Nestlé, Postbus 1300 te Amsterdam. WOENSDAG 30 OKTOBER 1968 BROEK OP LANGENDIJK De proefploeg van Smith Chips heeft dins dag uitsluitend wegens financiële re denen definitief opgehouden te bestaan. Na twee jaar samenwerking met de Belgische fabriek stond Smith er dit seizoen als sponsor alleen voor. Gezien het ongewisse van de resultaten uit de wielerreclame, besloot de directeur van Smith de heer W. Strobosch, dat het voortbestaan van de ploeg afhan kelijk zou zijn van het vinden van een partner om de kosten te drukken. De Nederlandse firma, die in de ge combineerde ploeg zeven Nederlandse profs onder contact had de Belgi sche dochtermaatschappij had veertien Belgische renners in dienst besteed de het afgelopen jaar een bedrag van ongeveer driehonderdduizend gulden aan deze ploegen dat is een substan tieel gedeelte van het reclamebudget. Een partner is niet gevonden. De fa briek heeft met twaalf mogelijke kan didaten gesproken en met acht serieu ze gegadigden onderhandeld. Een aan tal van hen viel af omdat de kosten te hoog bleken, anderen omdat hun re clame zich niet alleen richt op de Be nelux, waar Smith zijn interesse heeft. Het bleek tenslotte onmogelijk een me dewerker te vinden en dat betekende het einde van de profploeg. Met de amateurs, die minder dan tien procent van de profs kosten, gaat de fabriek door. De zeven Nederlandse profs moesten elders een onderkomen zoeken. Voor de nationale kampioenen Dolman (weg) en Duyndam (achtervolging) was dat niet zo'n probleem. Duyndam tekende bij Caballero, Dolman wikt en weegt nog tussen een Nederlandse en een Italiaanse fabriek. „De beste bieder heeft mij", vertelde Dolman dinsdag op de afscheidsbijeenkomst bij Smith. Voor de anderen is de wielertoekomst minder zeker en minder zonnig. Rinus Hoogerland stopt definitief. Hij begint een cafetaria. Peter Heynig, Bart Zoet en Wim Dubois laten het voort bestaan van hun carrière afhankelijk zijn van het vinden van een nieuwe wielerwerkgever. Johnny Brouwer gaat in ieder geval door. „Desnoods zonder reclame op mijn shirt, ik ben pas 21, dan laat je je fiets nog niet staan". In zijn woord tot de renners onder streepte de heer Strobosch nogmaals, dat uitsluitend financiële motieven tot deze stap hebben geleid en dat welke successen ook het standpunt niet heb ben kunnen veranderen. Want die suc cessen zijn er in het afgelopen seizoen geweest. Van de Belgen, onder leiding van Lomme Driessens, won Valeer van Swefelt Luik - Bastenaken - Luik, Georges Vandenberghe droeg de gele trui in Frankrijk en Julien Stevens werd nationaal kampioen op de weg en in de achtervolging. De Nederlanders, die werden geleid door Piet Liebrechts, hadden ook twee nationale kampioenen onder zich. Leo Duyndam werd in het voorseizoen eerste in. de Ronde vaiv Limburg en behaalde later in het jaar, net als Dolman een "nationale titel. Hét hielp allemaal niets. Want als zakenman afwegend Strobosch is niet uitsluitend idealist wat het wielren nen opbrengt en wat het kost, sloeg de balans voor de wielrennerij naar de verkeerde kant door. MEXICO-STAD De internationale voetbalbond (FIFA) heeft Mexico-stad, Guadalajara, Leon, Toluca en Peubla aangewezen voor de organisatie van het wereldkampioenschap voetbal, dat van 31 mei tot 21 juni 1970 in Mexico wordt gehouden. Monterrey, dat zich ook kandidaat had gesteld, viel af, omdat de afstanden tot de vijf voor noemde steden te groot zijn. Mexico- stad, Guadalajara en Leon hebben elk een groep toegewezen gekregen. De wedstrijden voor de vierde groep zijn verdeeld over Toluca en Peubla. HILVERSUM Anton de Nederland se kampioen, wiens laatste verrichtingen ln Hilversum niet allemaal even dave rend meer leken, heeft gisteravond over duidelijk getoond dat zijn topvorm er weer is. Beheerst gestuurd door zyn eigenaar Joop Ham maakte Anton aan het slot van zijn 2460 meters in het sterk bezette internationale nummer zijn fe nomenale eindsprint, die geen centimeter van zijn vroegere snelheid verloren bleek te hebben. Aan de buitenkant van de baan spurt te Anton iedereen voorbij, ook de verras send sterk gaande El Hadie, die pikeur J. de Leeuw het tweede prijzengeld be zorgde. In de rekening zijnde combina ties als Quarteron II en Blauwe Reiger S werden uitgeschakeld. Het ging ont stellend snel, hetgeen wel biykt uit An ton's km tfld: 1.21.7 De uitslagen zyn: Chassagne-prys 1. Farro Bond (P. A. Strooper) 1.28.7; 2. Gravin Rita W; 3. For Ever. Winn 2,90; pl 1,40 1,50: 3,70; cov: 3,80 Beaune-pry»: Eerste afdeling: 1. Fi lippine (W. Leeuwenkamp) 1.30.1; 2. Go- hanna; 3. Gay Fez. Winn 1,90; pl 1,60 2,20 1,70; koppel: 5,00; cov: 6,00; trio: «5,30. Tweede afdeling: Gloria (B. Leeuwen kamp) 1.29.1; 2. Fleetwood; 3. Fozetti Winn 2,50; pl 1,20 1,30; koppel: 70; cov: 4,30 Pomraard-prys: 1. Ecce van Akeren- dam (P. A. Stroper) 1.26.0; 2. Fluweeltje 3. Ekan Zora. Winn 3,50 (stal); pl. 2,00 4,0 koppel: 15,00; cov: 6,00; trio: 752,50. Savigny-prys: 1. Anton (J. Ham) 1.21.7: 2. El Hadie 3. Charles H. Winn. 2,30; pl 1,70 2,90 2,50; koppel: 12,40; cov: 8,50. Pulignvpry»: 1. Dirk de V. (J. Ham) 1.24.-; 2. Erica; 3. Charles H. winn. 2.30; pl 1,30 1,70 4,90; cov; 5,20 Trio: f 188,70 Antibesprys, eerste afdeling: 1. Black Hollandia (P. Zandt) 24.9, 2. Donna Hanna, 3. Diamant Dear. Toto: w 3,30, pl. 1,60, 2,-, 2.-, koppel 14,50, cov. 6,90. Santenayprys: 1. Funny Boy (J. S. v. Leeuwen) 25.7, 2. Dacron Dear 3. Da- niella Prelesjnik. Toto: w 7,40, pl. 2,20 2,80, 3,30, koppel 9,60, cov. 11,50, trio 1.737,60 Antibesprys, tweede afdeling: 1. Fer- nandel (J.Schwarz) 25.3, 2. Boyke van Our Bonnie, 3. Campeador Mac. Toto: w 2.30, pl. 1,80, 3,90; koppel: 6,60; cov. 5,40. Totalisatoromzet f 218.167,-. ABERAVON Tom Okker heeft dinsdag in Aberavon (Wales) in de tweede ronde van een indoortennis- toernooi bijna een verrassende neder laag geleden tegen de Engelsman Stan ley Matthews. Okker won met veel moeite zijn eerste (en enige) wedstrijd met 7-5, 3-6, 9-7. Matthews, een zoon van de beroemde voetballer Sir Stanley Matthews, speel de bijzonder goed en beschikte over een uitstekende service. In de beslis sende set was het tenslotte Okker die in de zestiende game de service van zijn tegenstander doorbrak. MEXICO-stad Jana en Vaclav Ku- bicka, die deel uitmaakten van de Tsjechische Olympische turnploeg en maandag spoorloos verdwenen. zijn dinsdag uit Mexico-stad per vliegtuig naar West-Duitsland vertrokken. Het echtpaar wil niet naar Tsjecho-Slowa- kije terugkeren. In zijn gezelschap be vond zich ook een Tsjechische roeier. Zijn naam is niet bekend gemaakt. EEF DOLMAN geen zorgen over toekomst MEXICO-STAD Kort na het be ëindigen van de negentiende Olympi sche Spelen hebben de Mexicaanse or ganisatoren geschat, dat 1.650.900 toe schouwers de verschillende takken van sport hebben gevolgd. Het voetbaltoer nooi, waarvoor 32 wedstrijden in Me xico-stad, Puebla, Leon en Guadalaja ra werden gespeeld, trok de meeste kijklustigen: 530.000. De minste aan dacht kreeg het zeilen in Acapulco, dat door slechts 1400 personen werd bijge woond. De geschatte bezoekersaantallen bij de diverse takken van sport zijn: voet bal 530.000; atletiek 370.000; basketball 200.000; turnen 88.000; Zwemmen 86.000; paardesport: 80.000; boksen: 75.000; Vol leybal: 50.000; roeien: 43.000; hockey 30.000; kano: 27.000; wielrennen 20.000; worstelen 16.000; waterpolo 14.000; schermen 10.000; moderne vijf kamp 4.000; gewichtheffen 3.500; schie ten 3.000 en zeilen 1.400. •MIAMI De Amerikaanse atleet Jim Hinès, die op de Olympische Spe len van Mexico zowel een gouden me daille op de 100 meter als op de 4 x 100 meter estafette behaalde, heeft de at letiek vaarwel gezegd. Hij gaat Ame rikaans voetbal spelen. In Miami te kende hij maandagnacht een contract bij Miami Dolphins. Op de vraag, of de wereldrecordhouder alleen voor het geld van sport verwisselde, zei Hines: „Nee, want voetbal is altijd al mijn meest geliefde sport geweest". LONDEN Chelsea zal vanavond, wanneer het in het Olympisch stadion in Amsterdam voor het jaarbeursste- dentoernooi tegen DWS speelt, twee spelers missen. Halfspeler John Hol- lins is nog steeds niet hersteld van zijn dijbeenblessure en aanvaller Peter Houseman raakte tijdens de training geblesseerd. Daarentegen maken Alan Bircherall en Peter Osgood, die dins dag werden behandeld, wel deel uit van de groep van veertien spelers, die kort voor het begin van de wedstrijd op Schiphol aankomt. Die spelers zijn: Bonetti, Hinton, McCreadie, Boyle, Webb, Harris, Cooke, Tambling, Bald win, Osgood, Birchenall, Fascione Lloyd en Hughes. DEN HAAG De Haagse ijshockey- vereniging HWS Hokij heeft voor het komende seizoen drie Canadezen, de 23-jarige doelman John Russell, de 21- jarige Carry McCrae en de 22-jarige Chris Cagnon, aangetrokken. Van de Canadezen, die het afgelopen jaar voor HWS Hokij speelden, heeft alleen Ron Naud (24), de topscorer van de Hage naars, die tevens met de training van het eerste team is belast, een nieuw contract gekregen. HWS Hokij zal dit seizoen behalve in de nationale competitie uitkomen in 't toernooi om de Coupe International, waaraan verder Luik, Brussel, Tilburg, Den Bosch en mogelijk drie (Ameri kaanse en Canadese) legerploegen deelnemen. Tevens heeft de Haagse vereniging een uitnodiging ontvangen voor een toernooi met Grenoble, Mi laan en Frankfort. UTRECHT Na de verrassende overwinning van de Nederlandse keur- turners op de Engelse tunersploeg is er zaterdagavond 2 november opnieuw een internationale ontmoeting en wel tegen Bern in de nieuwe sporthal in Delfzijl, die met deze wedstrijd wordt geopend. De ploeg van „Berna" is zeer sterk en telt onder meer vier turners, die ge regeld in de nationale ploeg uitkomen. De Zwitserse kampioen Hans Ettlin kan niet van de partij zijn, omdat hij nog in Mexico vertoeft. Hij wordt ver vangen door de sterke Alfred Blatter. De Nederlandse ploeg voor het laatst onder leiding van Klaas Boot is als volgt samengesteld: HGun- neman en Cor Smulders (PS Alex Knip, Jan Snellenberg en Pe re- gat (St. Mauritius, Volendam), au Wij- ma en Gerrit ten Bos (Hercules-Hebe, Enschede). LUGANO Het Nederlandse schaak team heeft dinsdag in Lugano geiyk ge speeld (22) tegen Israël in een wed strijd voor groep B van de Schaakolym piade. Donner opende tegen Czerniak met de doorschuifvariant van het Ko- nings-Indisch. Hy snoerde de vleugels van zijn tegenstander in en beheerste de enige open lijn, de b-lijn. Toch moest hij oppassen omdat zijn koning in het midden bleef en Czerniak met offers zyn positie dreigde te verbeteren. Met zyn 25e zet forceerde Donner een door braak in het centrum, waardoor beide spelers twee verbonden vrijpionnen kregen. Donner blokkeerde de vrijpionnen van Czerniak, waarna hij weinig moeite had de partij in zijn voordeel te beslissen. Porat en Langeweg speelden de Zuri- cher-variant van het Nimzo-Indisch. Po- rat opende terughoudend, maar zeer fijn. Langeweg beging enkele onnauw keurigheden, waardoor Porat een bete re positie kreeg. Toen beide spelers in tijdnood kwamen, nam Porat genoegen met zetherhaling. Langeweg zag, gezien zijn stelling, geen aanleiding een remise uit de weg te gaan. Kuijpers boekte ruimtevoordeel in de gesloten Span jaard tegen Kraidman. Nadat de mees te stukken geruild waren, bleef er een star pionnenlichaam op het bord ach ter. Kuijpers had het voordeel van de goede loper. Hij wikkelde echter te sche matisch af en kwam terecht in een lo per-tegen paard-eindspel. Op de 62e zet kwamen de spelers remise overeen. Prins kwam tegen Domnitz slecht uit de opening, de ouderwetse Philidorver- dediging. Zijn koning stond in het mid den en het was niet aantrekkelijk om te rokeren. Toch rokeerde Prins lang. Beide spelers vielen daarna rechtstreeks de vijandelijke koning aan, waarbij Prins aan het kortste eind trok. Toen hij bijna mat stond, gaf hij op. De gedetailleerde uitslagen zijn: Don ner Czerniak 10, Langeweg Po rat VtVz, Kuijpers Kraidman V»V», Prins Domnitz 01. De uitslagen van de wedstrijden uit de vijfde ronde zijn: Groep A: Honga rije Tsjecho-Slowakije 02 (voorl.), Roemenië Rusland 13, Verenigde Staten Bulgarije 12 (voorl.), Oost- Duitsland Denemarken 11 (voorl.), Zuid-Slavië Canada 2VslVt, Polen West-Duitsland IV*lVt (voorl.). Groep B: Nederland Israël 22, Mongolië Brazilië 20 (voorl.), Zwe den Engeland 12 (voorl.), Cuba Zwitserland 13, Spanje België 31, IJsland Finland 11 (voorl.), Schot land Oostenrijk V» 2V« (voorl.). Groep C: Turkije Luxemburg 21/* IV», Italië Griekeland IV»—1/» (voorl.), Porto Rico Marokko 1V» 1V* (voorl.), Australië Portugal 10 (voorl.), Venezuela Zuid-Afrika 11 (voorl.), Monaco Tunesië V/t2V«. Groep D: Singapore Mexico 31, Libanon Cyprus l1/*I1/» (voorl.), Dominicaanse Republiek Paraquay EDE De in Ede gespeelde wed strijd Sphinx - BCA'60 (heren) is geëin digd in een 15-32 eindstand. In de prachtige sporthal van Ede kon BCA'60 in 't begin zijn draai niet vinden. Het basisteam W. Weeda, E. Zovanyi, O. E. Sloote, H. Kinds en A Vosselman kon geen vat krijgen op zijn tegen stander. die goed aanvalsspel lieten zien. Na tien minuten was de stand 10-0. Deze lage score vond zijn oorzaak in het slechte schieten van Sphinx en de plastic-borden, waarmee BCA'60 geen ervaring had. Een spelerswisse ling werkte voordelig en bracht BCA voorbij zijn tegenstander Playing- coach H. Fremouw hield zijn ploeg ook na de rust goed in de hand. BCA wist van zijn tegenstander weg te lopen door goede afstandschoten van E. Zovanyi en H. Fremouw. Het plastic-bord bleef BCA parten spelen. P. v. Perkum, die zijn voorhoede goed stuwde schiep goe de kansen voor zijn medespelers. He laas moest de wedstrijd vroegtijdig ge stopt worden, omdat andere verenigin gen hun rechten deden gelden op de zaalruimte. Scores: E. Zovanyi 6-8, H. Fremouw 2-6, W. Weeda 0-4, O. E. Sloote 4-0, P. v. Berkum 2-0. Programma BCA'60 in de KHBS: 5 nov. BCA'60 II - Sphinx II, 19.30 uur; 12 nov. BCA'60 I - Yellow Kangeroos II (heren) 20.00 uur. Donderdag 31 oktober vinden de fina lewedstrijden van de scholencompetitie plaats in de KHBS. Aanvang 19.00 uur. Ongetwijfeld zullen er goede wedstrij den gespeeld worden met als grote kans hebber de Rijkskweekschool. 2V»1 Vs. Maagdeneilanden Andorra 11 (voorl.), Frankrijk Honkong 2 0 (voorl.). n OLST Na met de pauze nog een 32 voorsprong te hebben gehad, moest IJsselstreek dinsdagavond in de semi- interland tegen het officiële team van Israël toch uiteindelijk de zege met 36 aan de gasten laten. Een eervolle nederlaag overigens voor de oostelij ken, die qua techniek beslist niet de minderen waren, maar in tactisch op zicht het onderspit moesten delven. Het begon allemaal zo goed in de goed gevulde kantine het vroegere noodrestaurant van de Deventer Kunst ijsbaan van de N.V. Zendijk's Vlees- warenfabrieken in Olst Een zeer con stant spelende Wim Overweg (Swift) wist zowaar met 2116 en 2119 van Israel's topkracht Zwi Zachariasch te winnen. Jaap van Hummel (Swift) gaf de score een nog beter aanzien door vervolgens Paul Pasternak met 1921, 2119 en 2115 te verslaan. De 18-ja- rige Deventernaar Dick Huisman deed hierna goed werk tegen Joseph Schif- mann. maar hij bleef net iets te lang op hetzelfde aanvalspatroon voortbor duren en hiervan maakte zijn tegenstan der dankbaar gebruik door met 1721, 2113 en 1221 de score op 21 te brengen. De enige Apeldoorner in dit gezelschap. Henny Klopper van Torpe do, moest het opnemen tegen de oudste Israëliër Joseph Romiani, die zowaar nog met een kurken bat speelde. Het effect, dat Romiani hierdoor veroor zaakte, bracht Klopper helemaal uit zijn normale spel en met 1321 en 14 21 was de stand 22 gelijk. Van Hum mel en Overweg zorgden ervoor, dat de pauze met een voorsprong inging door met 2220, 1921 en 2117 na een uit stekende partij Zachariasch en Paster nak te kloppen. Tien minuten later was de stand opnieuw gelijk, want het niet opelkaar ingespeelde dubbel Huisman- Klopper bleek geen verweer te hebben tegen het uitgekookte spel van Schif- mann en Romiani, die met 421 en 11 21 wonnen. De Israëliërs gingen steeds beter spe len en Overweg moest met 1421 en 1621 capituleren voor Pasternak. Van Hummel gaf alles om te trachten de stand nog weer in evenwicht te bren gen, maar in de derde game kwam hij net iets tekort tegen Zachariasch (12 21, 2112, 1821). Dit bleek tevens de laatste kans te zijn geweest voor IJs selstreek om nog tot winst te kunnen komen, want Huisman verloor hierna met 1521 en 1921 van Romiani. De stand was hiermee op 36 gekomen en dit betekende tevens, dat de laatste par tij tussen Klopper en Schifmann niet meer gespeeld behoefde te worden. Bij de aanvang van deze semi-inter- land heette de heer D. Zendijk de gas ten hartelijk welkom, terwijk de heer C. Lammers namens de afdeling IJssel streek hartelijk dank bracht aan de TTV Zendijk en Zendijk's Vleeswaren- fabrieken voor de organisatie van deze wedstrijden. De heer Lammers bood Israël een vaantje aan en alle spelers een Deventerkoek. Op zijn beurt bood de leider van Israël, de heer Mordegai Schoham, een vaantje aan. De NTS zendt zaterdag 2 november van 23.15 tot 24.00 uur via Nederland I een reportage uit van „Jumping Am sterdam", het jaarlijkse hippisch evene ment, dat in het nieuwe RAI-gebouw in Amsterdam wordt gehouden. Zondag 3 november van 16.55 tot 17.45 is er via Nederland I eveneens een reportage van „Jumping Amster dam" te zien. Verslaggever is Aad van Leeuwen. APELDOORN Victor, de maa- cotte van Victoria Boys, is dood. Zondag vond men de bok toen men hem op stal wilde zetten levenloos in de wei. Het is niet bekend, of het trouwe dier een hartverlamming heeft gekregen na het horen van de uitslag van de wedstrijd Victoria Boys - DOS '19. De Victorianen ho pen nu, dat ze op de een of andere voordelige manier spoedig een plaats vervangen voor Victor krij gen. Dat zal dan Victor II worden. KEULEN Een scheepsbrand heeft gisternacht in Keulen voor miljoenen schade aangericht. Koit na midder nacht was door onbekende oorzaak brand uitgebroken aan boord van het passagiersschip „Frieden" van de Keulen - Dusseldorper Rynscheepvaart- maatschappij. In korte tijd breidde het vuur zich over het hele schip uit. Toen de brand weer arriveerde, laaiden de vlammen al hoog op. De brand was na anderhalf uur bedwongen. Twee andere schepen van dezelfde maatschappij, langszij ge meerd, hebben ook aanzienlijke schade opgelopen. De 78 meter lange „Frieden", die iri 1916 onder de naam „Hindenburg" in dienst was genomen, is volledig uitge brand. Persoonlijke ongelukken zijn er niet gebéurd. Nescafé maakt geen poederkoffie meer Nescafé biedt u zes sierlijke koffielcpeltjes, hard verguld met een laagje 22-karaats goud, geborgen in een prachtige cassette voor de speciale prijs van 13.50 (vergelijkbare winkelwaar de ƒ27.50). Voor een cassette a 6 lepeltjes hebt u slechts nodig: 3 etiketten van het 50-gramspotje of 2 etiketten van de 100-gramspot of 1 etiket van de 200-gramspot. U stuurt deze etiketten op aan: Het Zilverhuis, Antwoordnum-^||s mer 726, Haarlem. (Niet frankeren, geen geld bijsluiten.) De post bezorgt de cassette onder rembours bij u thuis. Vermeld daarom duidelijk uw naam en adres. N.B. Deze aanbieding geldt zowel voor Goudmerk als Standaard Nescafé en is geldig tot 1 april 1969.

De Vallei | 1968 | | pagina 13