Senaat stemt in met hogere vergoeding Tweede-Kamerleden mm 33$ Drie jaar voor ontvoering van agent in dienstauto Dr. Lammers (RVD) met pensioen KAMER WIL REGERING VRIJE HAND LATEN OP NAVO-CONFERENTIE Geen enthousiasmemaar toch Rozebotteljam ZWAARDEMAKER Moeilijke taak lofwaardig volbracht Eis de orm\ Paar vervalste spaarbank boekjes Zeeuwse fruitpluk vroeg afgelopen Kamercommissie is voor verhoging belastingvrije voet Wachten duurde woni nazoekend e veel te lang... Man loste schot op inbreker Man overleeft val van zestien meter Utrechter krijgt mini-boetes en vogels terug Zaak begon net weer lekker te draaien, zegt directeur Hotels rendabel maken door automatisering VERNIETIGD DRIEDUIZEND Chrysanten! Zeeën van kleur. Te zien en voordelig te koop bij iedere bloemenwinkel, kar en kraam. Neem ze mee. Want we hebben ze nodig in dit wat kale seizoen. HERHALEN vol natuurlijke vitamine C AFTREKREGELING Met hoofd bekneld tussen vrachtauto en deurpost Motie-Aarden verworpen Motie-Lankhorst Verffabriek failliet Voor jou, mijn vrouw. omdat het vandaag 12% jaar geleden is. Omdat het voor ons geen kwestie van volhouden is, maar van liefhebben. En niet de jaren tellen, maar elke seconde... voor jou een Certina Omdat bij een nieuwe tijd een nieuw horloge hoort. Omdat jij altijd nieuw voor mij blijft. CERTINAQ/ I WOENSDAG 30 OKTOBER 1968 AMSTERDAM In een hotel in de Amsterdamse binnenstad heeft de poli tie de 26-jarige in Italië wonende me vrouw M. F. F. aangehouden die ervan wordt verdacht samen met haar 26- jarige man te hebben gezwendeld met spaarbankboekjes en reischequis. De vrouw had bij de Rijkspostspaar bank en de Spaarbank voor de Stad Amsterdam, steeds onder andere naam, spaarbankboekjes aangevraagd. Deze boekjes nam zij mee naar Italië, boekte daar vise stortingen die vervol gens door haar Italiaanse echtgenoot met een valse stempel „gelegali seerd" werden. Op deze wijze kreeg het echtpaar de beschikking over twintig postspaar bankboekjes en achttien spaarbankboe- jes van de Spaarbank met een tegoed van enkele tienduizenden guldens. Vorige week kwam de vrouw naar haar vroegere woonplaats Amsterdam met, zoals zij in een verhoor meedeel de, de opdracht van haar man om ten minste twintigduizend gulden op te ne men. Een kleiner bedrag zou de man, vol gens de vrouw, niet accepteren. On danks de bedreigingen van haar echt genoot durfde zij het merendeel van de rijkspostspaarbankboekjes niet te ge bruiken, omdat zij op de hoogte was van de strenge controle bij de PTT. Ze had deze boekjes op twee na vernie tigd. De vrouw wist overigens niet dat zij al sinds september bij de politie stond gesignaleerd. Dat was gebeurd nadat de postale recherche had ontdekt dat er valse boekjes in omloop waren. De identiteit van de vrouw werd achter haald door het handschrift op de aan vraagformulieren te vergelijken. Toen de vrouw werd aangehouden had zij van drie spaarbankboekjes reeds drieduizend gulden opgenomen. Dit geld was nog in haar bezit. Op de hotelkamer werden achttien spaarbank boekjes aangetroffen. Het echtpaar was op spaarbankboek jes overgestapt, nadat met succes ver valste reischeques van de ANWB, tot een bedrag van 7400 gulden en de Vlaamse Automobiel Club, groot vier duizend gulden waren gend. De Italiaan, een ongeschoolde arbei der, heeft enige tijd in ons land ge werkt. Wegens ziekte keerde hij met zijn vrouw naar Italië terug. Krachtens de ziektewet ontving hij honderd gul den per week uit Nederland. Het echt paar kwam met dit bedrag niet uit en bedacht toen de zwendel. De Amster damse recherche heeft inmiddels de Italiaanse politie gevraagd de man te arresteren. KAPELLE Voor de meeste Zeeuw se fruitbedrqven behoort de fruitpluk op het ogenblik weer tot het verleden. Slechts op enkele grote bedreven han gen nog appels aan de bomen. De pluk is dit jaar vroeger afgelopen dan nor maal, hetgeen voornamelijk wordt ver oorzaakt door de tegenvallende appel- oogst. Peren zijn er dit jaar bijzonder veel geweest in Zeeland, maar de appeloogst zal gemiddeld niet hoger zijn dan 60 procent vaneen normale oogst. Goud- reinette neemt op veel bedrijven nog een belangrijke plaats in en bij dit ras is er dikwijls sprake geweest van een misoogst. Ook de produktie van Jo nathan zal aanzienlijk lager zijn dan normaal. DEN HAAG De gewijzigde wet op de lijkbezorging, waarbij begraven en cremeren wettelijk zijn gelijkgesteld (het codicil wordt afgeschaft), en waarbij het gemeenten en provincies vrijstaat crematoria te vestigen, wordt 1 novem ber van kracht. ADVERTENTIE Zeg het met bloemen. 819 DEN HAAG Met een uiterst krappe meerderheid 52 stemmen tegen 18 stemmen heeft de Eerste Kamer gisteren het wetsontwerp over de verho ging van de inkomsten van de Tweede Kamer aanvaard. De meerderheid was daarom zeer krap, omdat het ontwerp alleen kon worden aangenomen met de stemmen van twee-derde van het aantal leden waaruit de (Eerste) Kamer bestaat, namelijk 75. Zeventig senatoren waren gisteren naar het Binnenhof gekomen om over de hogere schadeloosstelling van de collega's aan de overzijde te beslissen. Tegen het wetsontwerp stemden de fracties van de pacifisten, de commu nisten en de Boeren, de anti-revolutio nair prof. mr. W. F. de Gaay Fortman en elf socialisten: mr. G. J. P. Cam- melbeeck, E. Meester, dr. E. Brongers- ma, dr. L. M. de Rijk, D. de Loor, P. Damming, J. B. Broeksz. A. H. Kloos, drs. A. R. Vermeer, A. G. Verhoef en ir. Joh. Visser. Bij de socialisten die voor stemden was ook prof. dr. M. Troostwijk, vori ge week de woordvoerder van de frac tie van de P.v.d.A. Ook de vroegere so cialistische fractieleider in de Tweede Kamer, mr. J. A. W. Burger, stemde met het wetsontwerp in. De socialist S. de Jong, die voor de verhoging was, stemde kennelijk on der invloed van de spanning die bijna was te snijden tegen, maar hij her stelde zich onmiddellijk. Toch wilde de voorzitter, prof. ir. J. P. Mazure, ze kerheid en liet de heer De Jong zijn „voor" herhalen. De liberale senatoren gingen akkoord met de verhoging, maar allerminst van harte. Hun fractieleider, mr. J. van Riel, kwam met een uitgebreide stem verklaring waarin hij er ondubbelzinnig op wees hoe weinig sympathie hij voor het wetsontwerp van minister Beer- nink (binnenlandse zaken) kon opbren gen. Mr. Van Riel meende dat de automa tische aanpassing van de vergoeding aan de trend van lonen en salarissen in strijd is met de grondwet. Deze heeft het vaststellen van de vergoeding aan de wetgever opgedragen, terwijl straks de minister de verhoging bepaalt aan de hand van de trend. Minister Beernink verklaarde vorige week dat het alleen gaat om de overdracht van de bevoegd heid de trend te volgen. De regering in dit geval parlement en Kroon tezamen, verschaffen zich een recht via de weg der delegatie dat zij grondwettelijk niet hebben, ant woordde de heer Van Riel gisteren. Want wat doet de regering? Zij wijzigt de schadeloosstelling vant de Tweede Kamer zonder de in artikel 99 van de Grondwet aangegeven en omschreven gekwalificeerde meerderheid. Een voor beeld van een omzetting die in het staatsrecht ontoelaatbaar is. Aldus de liberale senator. „Nochtans", zei de heer Van Riel, „wil ik niet door een verschil van we tenschappelijk inzicht tussen de minis ter en mij het wetsontwerp verwerpen. Qua beleid wil ik het aanvaarden. Maar dan met huivering en zonder enige sym pathie". Die beleidsoverwegingen hou den verband „zowel met de materiële inhoud van het wetsontwerp als rpet het kabinet in zijn politieke samenstel ling". Mr. Van Riel hoopte niettemin dat, als er een koninklijk besluit komt, de pro cureur-generaal bij de Hoge Raad cas satie in het belang van de wet zal vra gen. ADVERTENTIE DEN HAAG De Tweede Kamer commissie voor financiën stemt alge meen in met de voorgestelde verhoging van de belastingvrije voet om de prijs stijgingen die zullen voortvloeien uit de invoering van de belasting toegevoeg de waarde te compenseren, aldus blijkt uit het gisteravond gepubliceerde ver slag van de commissie. Veel leden achtten de verslechtering van de tariefsopbouw aanvaardbaar daar slechts tegen geringe inkomsten derving door de staat een niet onaan zienlijke verlichting voor de lagere in komensgroepen kan worden bereikt. Zij hoopten dat de tariefsopbouw volgend jaar zal worden verbeterd. Ook het voorstel dat beoogt de heffing op uitkeringen en verstrekkingen ineens wegens invaliditeit of overlijden van de vernemer te verzachten ontmoette alge mene waardering, zeer veel leden meenden dat de verlichting echter nog verder moet gaan. De fractie van de VVD in de Eerste Kamer kon zich ook „vinden" in de op vatting van de anti-revolutionair prof. De Gaay Fortman over de aftrekrege ling. Prof. De Gaay Fortman had de aftrek voor een volksvertegenwoordiger „onwaardig" genoemd. De socialist prof. Troostwijk legde geen stemverklaring meer af. Vorige week liet hij minister Beernink weten dat de minimumloontrekkers wat de aanpassing aan de trend aangaat niet aan hun trekken waren gekomen, de Tweede Kamer daarentegen wel. Over het aannemen of verwerpen van het wetsontwerp deed hij toen heel geheim zinnig. Hij liet de minister in hft on zekere. Gisteren bleek de helft van de socialistische senatoren tegen het wets ontwerp te zijn. De Tweede-Kamerleden gaan nu met ingang van 1 januari j.l. 25.000 gulden (nu twintigduizend gulden) per jaar verdienen. Met ingang van 1 januari aanstaande wordt de vergoeding op veertigduizend gulden gebracht, onder aftrek van ten hoogste vijftienduizend gulden aan bijverdienste. De. vergoe ding zal in de toekomst omhoog gaan volgens de trend van de stijging van de ambtelijke salarissen. Maandagavond omstreeks negen uur heeft de 28-jarige snijder G. de W met een wandelstok drie grote ruiten inge slagen van het gemeentehuis aan de Brink te Assen. In de kamer achter de ruiten zat de gemeentelijke sociale commissie onder leiding van wethouder S. Kerkhof te vergaderen. De politie hield later op de avond de man aan. Hij had. na uitvoerig cafébezoek, tot zijn daad besloten omdat hij reeds vijf maanden op een woning wacht. DEN HELDER De 52-jarige G. Aaij uit Alkmaar is gisteren met zijn hoofd bekneld geraakt tussen een ach teruitrijdende vrachtauto en een deur post. Bij aankomst in een ziekenhuis was hij overleden. Het slachtoffer gaf aanwijzingen aan de chauffeur van de vrachtwagen, die een pakhuis in Den Helder moest inrij den. Een misverstand tussen beide man nen kostte één van hen het leven. DALFSEN De 27-jarige Jan Bosch uit Dalfsen heeft gistermorgen een schot hagel afgevuurd op dé 25-jarige M. M. R. S. uit Hamburg, die bij hem had geprobeerd in te breken. De Duit ser onrkwam in zijn auto, maar werd later op de morgen in Almelo gearres teerd. Tegen halfzes was de inbreker Jans slaapkamer binnengedrongen. De land bouwerszoon greep de man, maar deze ontkwam door hetzelfde raam als waar door hij was binnengekomen. Samen met zijn vader en met een jachtgeweer in de aanslag holde Jan de Duitser ach terna. De man ontkwam in zijn auto. Het schot hagel trof geen doel. Dr. G. J. hammers, die gisteren afscheid nam als directeur van de Rijksvoorlichtingsdienst, kreeg van de Ned. Federatie van Journalisten een atlas t$n geschenke. V.l.n.r.: mevr. hammers, minister-president P. S. de Jong, dr. G. J. hammers en de nieuwe directeur van de RVD, G. van der Wiel. DELFT Een 48-jarige Haagse opperman is vrij ernstig gewond ge raakt bij een val van 16 meter hoogte, op een bouwwerk in de technische hoge school wijk in Delft. De man, die bezig was met het demonteren van transport rails, viel toen één van de rails plotse ling losschoot. Hij is met rugletsel, een gebroken arm en nierkwetsuren in het gasthuis in Delft opgenomen. ROTTERDAM De 24-jarige Rotterdamse lithograaf Rudolphus Th. K., die op 1 juni van dit jaar een Rotterdamse politieman in diens eigen politieauto ont voerde, is door de rechtbank te Rotterdam veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek van voorarrest. De rechtbank merkte op, dat het belang van de openbare orde in dit geval nog niet vereist een ter beschikkingstelling van de regering. Het meest gewenst achtte de rechtbank een psychotherapeutische behandeling, samenlopende met het ondergaan van de gevangenisstraf. Geen enkele inrichting was echter bereid verdachte op te nemen. DEN HAAG Dr. G. ,T. Lammers heeft gisteren officieel afscheid geno men als directeur van de Rijksvoorlich tingsdienst. Hjj gaat met pensioen na zestien jaar deze functie te hebben be kleed. Z(jn opvolger is de huidige ad junct-directeur, de heer G. van der Wiel. Premier De Jong herinnerde er in een toespraak in de Rolzaal aan het Binnenhof aan, dat dr. Lammers ze ven minister-presidenten heeft gediend. Hij prees de tact, het geduld en de wijs heid van de heer Lammers in zijn drie voudige functie. De directeur van de R.V.D. is tevens perschef van de minis ter-president en voorlichtingsa#viseur van het hof. De heer Lammers was voor de oor log parlementair redacteur van de Stan daard. In de oorlog werkte hij mee aan het illegale Vrij Nederland. Hij bracht anderhalf jaar door in Duitse gevangen schap. Na de bevrijding werd hij hoofd van de voorlichting van het ministerie van sociale zaken. In 1952 promoveerde de heer Lam mers op het proefschrift De Kroon en de kabinetsformatie. Bij die gelegenheid vroeg dr. W. Drees hem directeur van de R.V.D. te worden. Het laatste jaar heeft dr. Lammers de basis gelegd voor het werk van de commissie-Biesheuvel, die de functie van de overheidsvoorlichting zal onder zoeken. ADVERTENTIE DEN HAAG De Tweede Kamer wil de regering op de komende ministers conferentie van de Navo in Brussel niet de handen binden. Zij verwierp met 75 tegen 48 stemmen een gisteren ingediende motie van de radicaal drs. J. M. Aarden. Daarin werd de regering uitgenodigd om afwijzend te staan tegenover een verhoging van de militaire inspanning van de Navo, tenzij de Kamer vóór de bijeenkomst' van de Navoraad in de gelegenheid zou stellen zich over de in zichten van de regering nader uit te spreken. Ook werd in de motie gezegd dat een consequente politiek van ont spanning inzake Oost-Europa in het be lang van alle partijen is. De motie werd gesteund door de fracties van de Partij van de Arbeid, D'66, de PSP en de groep-Aarden. De Tweede Kamer stemde ook over een motie van de pacifist H. J. Lank- horst, die hij al bij de algemene be schouwingen had ingediend. Deze motie, waarin de regering alleen werd ge vraagd tegenover plannen tot verhoging van de militaire inspanning van de Na vo ^en afwijzend standpunt in te ne men. kreeg slechts de steun van de fracties van de PSP en de CPN en van de socialisten drs. Berg, drs. v.d. Doel, Egas, Franssen, Laban en Voogd (13 le- Franssen, Laban en Voogd (dertien le den). Honderdtien leden stemden tegen. De fractieleiders drs. Schmelzer (kath. v.), mr. Biesheuvel (ar) en mr. Toxopeus (lib.) wezen het voorstel- Aarden af, omdat de Kamer de rege ring volgens hen niet moet vastpinnen. De socialist F. Goedhart zei dat de re gering moet regeren en niet de Kamer. Minister Luns (buitenlandse zaken) zei dat de besluiten van de Navoraad UTRECHT De 20-jarige timmer man J. van der S. zal naar alle waar schijnlijkheid geen hoger beroep aan tekenen tegen het vonnis, dat de Utrechtse rechtbank over hem velde: De jongeman, die binnenkort naar Australië hoopt te emigreren, stond veertien dagen geleden terecht, omdat hij in het bezit was van een opgezette groene specht cn een buizerd, een col lectie van tachtig, merendeels zeldza me eieren van beschermde vogels, een vuurbuks en wat ammunitie. Door de kantonrechter veroordeeld tot tweemaal25 gulden "boete, poogde Van der S. op 15 oktober in hoger be roep gedaan te krijgen, dat hij als hartstochtelijk verzamelaar de ver beurd verklaarde vogels en eieren zou terugkrijgen. De rechtbank heeft zich uiterst soe pel tegenover hem betoond. Wegens het bezit van de groene specht en de bui zerd, werd Van der S. met boeten van twee maal 50 cent (het absolute boete minimum) „gestraft" voor het bezit van de eieren, de vuurbuks en de amunitie werden hem resp. boetes van een gulden, vijf gulden en nogmaals vijf gulden opgelegd. De officier heeft er> inmiddels voor gezorgd dat Van der S. van het minis terie een vergunning krijgt voor het be zit van de buizerd en de groene specht, zodat hij over acht dagen zijn geliefde dieren bij de justitie terug mag halen. ASSEN De Verenigde Verffabrie- ken Nederland in Hoogeveen en Sneek zijn gisteren failliet verklaard. Voor de ongeveer 25 man personeel wordt een afvloeiingsregeling getroffen. De bewindvoerder, mr. A. J. M. ten Holte, is tot de conclusie gekomen, dat voortzetting van het bedrijf niet moge lijk is wegens gebrek aan geld. De rechtbank gaf in overweging K. naar een gevangenis over te brengen, waar ook een psychiatrische behande ling mogelijk is. De eis tegen hem luidde drie jaar en zes maanden met aftrek. K. was ten laste gelegd bedrei ging van de politieman en een reeks van elf inbraken. De zaak tegen een vriend van de li thograaf, de 26-jarige carrosseriebou wer A. B., die deelnam aan de laatste inbraak van deze serie van elf, werd geschorst in afwachting van een rap port over zijn lichamelijke en geestelij ke toestand. Voorlopig zal hij worden verpleegd in het Deltaziekenhuis te Poortugaal. De eis tegen hem was een jaar en acht maanden met aftrek. BEROERESG Het optreden van de lithograaf op 1 juni had ruim een uur lang de politie korpsen in een deel van Zuidr-Holland in grote beroering gebracht. K. dwong weg te rijden van de Wilgenlei in Rot terdam, waar hy werd betrapt op een inbraak. Bedreigd met twee pistolen reed de politieman een door K. aange geven route. De reis eindigde nabij het Rotterdamse vliegveld, waar een bar ricade van politieauto's verder rijden onmogelijk maakte. Eeri zenuwarts verklaarde veertien dagen geleden ter rechtzitting, dat K. enigszins verminderd toerekenbaar ge acht moet worden. De officier van Jus titie, mr. De Jong, die K. een be roepsinbreker noemde, voelde er niet voor een terbeschikkingstelling van de regering te eisen, omdat K. niet ter ob servatie in een kliniek is geweest. Als de rechtbank toch in deze richting denkt, moet alsnog een klinisch onder zoek plaatshebben, zo zei mr. De Jong. De uit Rusland afkomstige carrosse riebouwer B. die als gevolg van een reeks misdrijven met uitwijzing uit ons land wordt bedreigd bleef ook tijdens de zitting voor de officier van Justitie een raadsel. „Wij komen er niet achter wat zijn bedoelingen zijn". Het reclas- seringrapport bepleitte voortzetting van de hulp aan de jonge man met al dus de raadsman een Oosteuropese emotionaliteit, die hier weinig begrip vindt. ADVERTENTIE voor al die momenten dat je het beste wilt geven. worden genomen onder voorbehoud dat de nationale parlementen die beslui ten goedkeuren. De Kamer krijgt daar om nog volop de kans om over de be slissingen van de Navoraad te praten. Wel is hij bereid de Kamer vooraf ver trouwelijk over het standpunt van de Nederlandse regering in te lichten. Meubelhandel Claus vraagt uitstel van betaling aan AMSTERDAM De in financiële nood verkerende meubelhandel Claus in Amsterdam besloot giste ren tot: een aanvraag tot uitstel van be taling; het aanspannen van een kort ge ding tegen het Philips Pensioen fonds. Het fonds dat enkele tonnen huur van Claus vordert, heeft beslag la ten leggen op de „inrichting" van de meubelzaak. Het knelpunt is ech ter of het pensioenfonds wel gerech tigd is ook de meubelvoorraden het „werkkapitaal" onder het be slag te brengen. „Zij willen mij -weg hebben. Het Philips Pensioenfonds heeft al een hele tijd die achterstallige huur van mij te goed. Waarom komen zij nu uitgerekend op het moment dat de zaak weer lekker gaat draaien be slag op mijn inventaris leggen? De heer Claus, directeur van de gelijknamige Meubeltoonzalen ziet maar één oplossing: Philips Pen sioenfonds wil de verhuurde ruimte terug hebben nu door het gereed ko men van de IJ-tunnel het pand aan een van de drukste verkeersaders van Amsterdam is komen te liggen. „Heel lang hebben wij het moei lijk gehad doordat de straat was opengebroken. Nu er weer schot in de zaak komt, moeten wij eruit", zegt hij. Volgens het pensioenfonds van Philips is geen beslag gelegd op de meubel voorraad. Wel op de inrich ting van de „meubeltoonzaal", zo als Claus in het huurcontract staat omschreven. Sinds 1966 is Claus ech ter geen toonzaal meer, maar een gewone winkel. Te duur Die verandering is gekomen na een uitzending van de consumenten rubriek Koning Klant, waarin Claus veel te duur werd genoemd. Die koerswijziging kostte Claus de helft van het toen nog 120 man tellende personeel en een goed deel van de omzet. Sindsdien is het bergafwaarts blijven gaan. Nu heeft Claus nog twintig men sen in dienst en een omzet van vier miljoen gulden per jaar (twee jaar geleden: tien miljoen). Bij de Ne derlandse Middenstandsbank heeft Claus een schuld van 550.000 gulden, waarvan 250.000 gulden door het mi nisterie van economische zaken is gegarandeerd. Ook een aantal fabrikanten heb ben nu hun vorderingen op Claus doen gelden. Uitstel van betaling moet daarom nog deze week wor den aangevraagd. DEN HAAG „Alleen door automa tisering en internationale samenwer king zullen de Nederlandse hotels ren dabel kunnen blijven werken. Wie in de toekomst een hotelkamer, waar ook ter wereld, wil reserveren, moet in en kele seconden zijn geholpen. Dit kan met behulp van een elektronisch reser- verings- en boekingssysteem dat in Amerika al op vrij grote schaal wordt toegepast". De heer F. van Roon, zegsman van de Nederlandse Bond van werkgevers in de hotel-, restaurant-, café- en aan verwante bedrijven (Horecaf), ziet het er van komen dat ook in Nederland op den duur gebruik zal worden ge maakt van papieren handdoeken, bed- delakens en zelfs kostuums voor bij voorbeeld barbedienden. „Die worden nu al tamelijk veel toegepast in Ame rika. Op onze studiereis, waaraan 33 ondernemers uit dé horecawereld deel namen, viel ons dat bijzonder op". De heer Van Roon is ervan overtuigd dat de hotels in Nederland, voorzover nog niet opgenomen in een keten van hotels, internationale samenwerking moeten gaan zoeken. „Dan alleen kan iemand in (bijvoorbeeld) Amerika zeer snel een kamer in ons land reserveren en wordt het mogelijk om gezamenlij ke wervingsacties te ondernemen". Het is hem in Amerika opgevallen, dat de plateservice het pleit nu overal heeft gewonnen, „zelfs in de duurste restaurants. Voor twee dollar krijg je al een redelijke maaltijd. Logies (zon der ontbijt) varieert in luxe hotels in het hoogseizoen doorgaans van 20 tot 50 dollar. Maar voor minder kunnen de mensen ook al terecht. In uitstekende motels bijvoorbeeld". In Amerika wordt meer dan bij ons aandacht besteed aan het slappe sei zoen. „Juist dan worden er veel evene menten georganiseerd en zijn de prij zen zeer attractief".

De Vallei | 1968 | | pagina 9