Olympische ploeg vannacht op vaderlandse grond teruggekeerd Schaakteam staat met 2-0 voor tegen Mongolië WF f250.000j aanprijzen! Gratis geldspel win wekelijks uw boodschappengeld 20-voudig terug snel! simpel! SPANNEND! Jaarbeursbeker Polen won vriendschappelijk van Ierland1-0 Tom Okker verloor van onbekende Brit JONGE ZATERDAGVOETBAL Nico Diepevecn faalde in Oostelijke selectie 't wordt pas goed met Coca Cola! 't Wordt pas goed met li Coke! Coke SCHIPHOL Met 3 gouden, 3 zilve ren en 1 bronzen medaille, met bruin verbrande gezichten en met grote Mexi caanse hoeden en andere carnavaleske souveniers is om kwart voor een in de afgelopen nacht de Nederlandse Olym pische ploeg teruggekeerd van de Olym pische Spelen in Mexico. Uitbundig begroet en zelfs toegezon gen door enkele honderden familiele den en supporters, die de gehele avond op de vertraagde aankomst hadden gewacht, namen sportlieden en officials vermoeid, maar blij over de thuis komst, afscheid van elkaar en trokken per auto naar huis en haard, hetgeen voor sommigen nog een lange rit naar het hoge noorden of het verre zuiden betekende. Met pers en. radio (voor de televisie was de aankomst op dit tijdstip niet meer actueel, omdat er pas 18 uur la ter weer een uitzending zou volgen) was aan slechts enkele bevoorrechte ouders toegedaan om de gouden-me- deaillewinnaars en -winnares meteen in de pier al te begroeten. Ada Kok om helsde haar vader en moeder bijna net zo krachtig als ze in het water vlindert en een zelfverzekerde gouden skiffeur Jan Wienese vertelde en passant in een microfoon: „Ik kon mijn tegenstanders gemakkelijk overtroeven. Ze konden mij daar niet verslaan". Evenals Ada Kok bleek hij geweldig te spreken over het Mexicaanse publiek. „De mensen lijn er werkelijk ongelooflijk vriende lijk en enthousiast", zei hij. De Nederlandse afvaardiging was niet helemaal compleet: 's ochtends was n.l. al de waterpoloploeg op Schip hol teruggkeerd. De overige 150 sport lieden en officials zouden eerst gister avond om half acht komen, maar in de loop van de dag bleek, dat er in ver band met het drukke vliegverkeer, dat de exodus uit Mexico moet verwerken, steeds meer vertraging zou komen. Uit eindelijk kwamen onze landgenoten in de verlegde DC-8 van de KLM dus niet op 30 maar in de prille ochtenduren van 31 oktober terug. Op dat tijdstip was er voor diepgaan de gesprekken met officials, coaches en deelnemers nauwelijks gelegenheid. Nie mand voelde er veel voor. Kwade woor den over doping, medische verzorging of verkeerde leiding vielen er dan ook in het geheel niet te beluisteren. „Ik heb niets te klagen gehad, zeker niet over mijn medische verzorging", zei bijvoorbeeld gewichtheffer Piet van der Kruk, die temidden van de vele Olympische koffers bij de douane een sportvriend hoorde roepen: „Laat Piet maar alleen gaan, die kan zijn bagage zelf wel dragen." Vader en moeder Kok, Jan Wie nese, Ada Kok en Joop Zoetemelk na de begroeting op Schiphol. Vader Kok toont alle belangstelling voor dc gouden plak van Zoetemelk. Blij weerzien tussen vader Kok en dochter Ada. ZARAGOZZA Real Zaragozza heeft woensdag de derde ronde bereikt van het toernooi om de Jaarbeursstedenbe- ker. De Spanjaarden wonnen de twee de wedstrijd op eigen terrein van het Schotse Aberdeen met 3-0, nadat de eerste wedstrijd met 2-1 verloren was gegaan. De ruststand was 2-0 door tref fers van Villa en Tejdor. Villa had ook na de rust succes. Er waren 25.000 toe schouwers. In de eerste wedstrijd voor de twee de ronde heeft Vitoria Setubal woens dagavond met 5-0 gewonnen van het Franse Olympique Lyon. Bij de rust was de stand 2-0. De doelpunten kwa men op naam van Garrico (30e), Tome (32e, 59e, 70e) en Petita (79e, straf schop). Het Turkse Izmir won de eerste wed strijd uit de tweede ronde met 3-0 van het Roemeense Arges Pitesti. Deze stand was reeds bij de rust bereikt. Sporting Lissabon heeft in de laatste minuut een gelijk spel (1-1) bereikt te gen New Castle United in de eerste wedstrijd in de tweede ronde. Met de rust was de stand 0-1. Het Schotse Glasgow Rangers ver sloeg Dundee (Ierland) met 6-1. De ruststand was 2-1 voor de Schotten. Voor de Rangers scoorden: Henders- son (2), Ferguson (2), Greig en Bren- nan (eigen doel). Voor het Ierse doel punt zorgde Murray uit een strafschop. Er waren 30.000 toeschouwers. CHORZOF Polen, een van de te genstanders van Nederland in de voor ronden van het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal heeft in Chorzof een vriendschappelijke wedstrijd tegen Ierland met 1-0 gewonnen. Het enige doelpunt werd in de 59e minuut door Lubanski gescoord. De Po len hebben de gehele wedstrijd een groot veldoverwicht gehad, maar kon den de aanvallen niet afwerken. Tel kens weer strandden de Ppolse aanval len in de Ierse defensie en de weinige keren dat die passeerbaar bleek, redde de uitstekende doelman Kelly. Al direct na he.t begin kreeg Smijev- ski enkele goede kansen, maar hij deed wat veel van zijn ploeggenoten in het verdere verloop van de wedstrijd zou den doen: aarzelen. Het enige doelpunt scoorden de Polen met de hulp van de Ieren. Kelly liep uit omdat hij een te rugspeelbal van Caroll verwachtte, Lubanski onderschepte de bal echter en scoorde. LUGANO Nederland heeft woens dag in de zesde ronde van de B-groep van de schaakolympiade in Lugano een voorsprong van 2-0 op Mongolië genomen. Van de twee afgebroken par tijen staat er een verloren, terwijl de andere zeker remise is. Ree speelde tegen Uitumen een En gelse partij. De Mongoliër koos de ko- nings-indische opstelling, Ree kwam op de damvleugel met pionnen naar vo ren, maar de Mongoliër passeerde de stoot in het centrum, waarop Ree alle zeilen moest bijzetten. Er ontstond een toreneindspel, waarin de Mongaliër niet tevreden was met remise. Hij deed een riskant pionoffer en slaagde erin een pion te laten promoveren. Er rest te een stand met voor de Mongoliër een koning en een toren en Ree een koning en drie pionnen. Ree staat iets beter. Tegen Langeweg koos Miagmarsuren de paard C-3 variant van het damepion- spel. Langeweg bekeek de zaak te rus tig, want na enige schermutselingen bleef hij zitten met een eindspel waar in, naast alle torens, van Langeweg een loper en van Miagmarsuren een paard was overgebleven. Het paard is echter sterker dan de loper. Langeweg brak in verloren positie af. Bouwmeester speelde tegen Lkhagva het Botwinnik-systeem van het Engels, dat later overging in konings-indisch. Zwart offerde een pion op de dame vleugel om het initiatief te krijgen, wat niet gelukte. Bouwmeester offerde de kwaliteit, waarvoor hij een sterk loperpaar kreeg. Daarna brak hij door de zwarte stel ling. Een aardige combinatie besliste de partij. Kuypers tenslotte won met zwart van Zorigt. In de Siciliaanse partij speelde Kuypers de' versnelde drakenvariant en bemachtigde door een theoretisch valletje al op de negende zet twee pion nen. De Mongoliër kreeg hierdoor wel het initiatief, maar hij won niet meer dan een pion terug. Kuypers hield een gewonnen toereneindspel over. DEN HAAG De Nederlandse ten- nisploeg, die na de overwinning op Noorwegen in de eerste ronde van het toernooi om de koning Gustaaf-beker, nu op 9 en 10 november aanstaande in Parijs in de tweede ronde moet uitko men tegen Frankrijk, is als volgt sa mengesteld: Fred Hemmes, Jan Hor dijk en Tom Okker. Non-playing tain is de heer A. C. Lijsen. De Franse ploeg bestaat uit Pierre Courcol, Georges Goven, nard Paul en Patrick Proisy. playing captain: M. Sal vet. cap- Jean Ber- Non- 2e klas A: Ter LeedeIJsselm.vogels SIZOZwaluwen SSS—SHO Excelsior MZwart Wit '28 ArnemuidenRijnsb. Boys 2e klas B: N oordwij kRij soord ZCFCDe Zwerver HCSCZuidvogels HBSSNDSM RVVH—Quick Boys 2e klas C: Heerjansdam's-Gravenz. SV. SSC '55—DOVO HuizenKozakken Boys ApeldoornSprang SpakenburgCJW 2e klas D: NunspeetExcelsior '31 WHC—Fit Boys Go Ahead KKlazienaveen GVW-WZC DES—VVOG 2e klas E: WVF—Harkem. Boys Eems BoysONS UrkDQSK BI. Wit '34Oranje Nassau VVT—Be Quick '28 3e klas: ESABergenthei m DOS '37Lunteren Vroomsh. BoysVoorwaarts VRCOWIOS HHCElb. Spel. Enter Vooruit—ON ADVERTENTIE klare taa' wqg GENE VER in de handige kneepftes f11,50 per liter WYNAND FOCKINK VVOG won op de valreep van voorlopig zaterdagelftal Oost S&tOtO mm UA l§ DW>1 Spaar de merkjes uit de kroonkurken van Gezinsflessen Coca-Cola! In de winkel hangt om de hals van bijna elke Gezinsfles Coke 'n spelregelement. Haal Coca-Cola in huis, doe mee en win. 2 ingezonden kassabonnen wor den wekelijks met 20 x het totaal bedrag kontant beloond! 5 inzenders winnen wekelijks 10 x hun „inzet" kontant terug! 10 inzendingen worden elke week 5-voudig kontant uitbetaald! 100 wekelijkse „eigen geldjes" in de vorm van een waardedieque, dus 1 x het bedrag dat op de door u bijgesloten kassabon staat. 5000 inzenders ontvangen elke week'n aanmoedigingscheque voor 3 gratis Gezinsflessen Coca-Cola! Erkend Bottelaar Bottelmaatschappy „Arnhem" N.V„ Arnhem, Weldamlaan Presik haaf, tel. 08300-35925 HARDERWIJK Het zaterda^eam van VVOG heeft woensdagavond in de tweede licht-wedstrijd welke deze week op het Sportpark „De Stadsdennen" werd gespeeld, op de valreep een 21 overwinning behaald op het voorlopig Oostelijk Zaterdagelftal. Het VVOG- team speelde in de eerste helft een ui stekende partij voetbal, waarin vooral aanvoerder-keeper Hoeve de grote uit blinker was. In het Oostelijk elftal wa ren de centrale verdedigers G. Schin kel (Go Ahead K) en A. J. Bouwman (Be Quick '28) goed in vorm. Ook rechtshalf J. Cornelissen (Ostrabeke) en linksbinnen H. Kiel (Go Ahead K.) speelden een goede wedstrijd. Kiel maakte echter de fout, om de bal te lang bij zich te houden, waar door hij diverse malen door de stevige centrale verdedigers van WOG werd „gepakt". Soms ging dit wel een beet je te fel, maar schiedsrechter E. Aal- ders uit Niebert, die diverse foutieve beslissingen nam, zag in de tweede helft teveel door de vingers, waardoor de wedstrijdhelft minder aantrekkelijk was als de eerste helft. SNEL SUCCES. Reeds in de 10e minuut nam het oostelijk elftal de leiding, toen links buiten J- Danenberg (WHC) rechts achter Foppen passeerde, de bal snel voor het doel trok, waarna de snel in komende rechtsbuiten A. Hageman (WVF) van dichtbij hoog en onhoud baar inschoot, 01. Het Oostelijk Elftal had toen een kor te periode een veldoverwicht, maar 't slaagde er niet in een volgend doelpunt te scoren. Dit was vooral te danken aan het fraaie keeperswerk van Hoeve. Een hard schot van rechtsbinnen N. Diepeveen (DOVO) stompte hij met een prachtige duik uit het doel, terwijl hij het schot van Kiel, dat direct hierop volgde onder controle had. KLASSE DOELPUNT. In de 25e minuut werd de doorgebro ken rechtsbinnen Posthumus op de rand van het strafschopgebied door de rech- terstopper Bouwman onderuit gehaald. De vrije trap werd door linkshalf H. Hoeve op maat naar Posthumus ge plaatst, die zich naast „het „muurtje" had opgesteld. Met een machtige kop stoot werd keeper G. H. Hammers ge passeerd, 11. Kort hierna kreeg VVOG tot tweemaal toe een doelrijpe kans. Na een combinatie met Bruining en Posthumus, schoot rechtshalf Boo ne hard in, maar buiten bereik van keeper Hammers beukte de bal tegen de staander. Even later probeerde Boone het weer, maar nu kon Ham mers het goed gerichte schot over de lat stompen. Keeper Hoeve kreeg ook diverse ma len gelegenheid, om zijn talenten te to nen en herhaaldelijk kreeg hij een warm appleus van de talrijke toeschou wers. INVALLERS Na de rust werd keeper Hammers vervangen door Kampherbeek van CSV '28 (Zwolle), terwijl bij VVOG R. Karssen vervangen werd door Pfrom- mer. Het selectie-team kwam na de rust geducht opzetten, maar Hoeve stond als een rots in de branding, toen hij achtereenvolgens een hard schot van Henk Kiel onschadelijk maakte en bij een doorbraak van de tegenvallende Diepeveen schitterend ti mede en de DOVO-speler van een ze ker doelpunt afhield. Door de felheid werd de kwaliteit van het spel er niet beter op. De ach terhoede van VVOG kreeg het enkele malen moeilijk, toen Kiel gevaarlijk doorbrak, mgar door wonderlijke be slissingen van de heer Aalders werden enkele kansen niet benut. Uit 'n hoek schop van Boone knalde invaller Pfrommer de bal hard tegen de kruis- sing van de paal en alt. DOELPUNT TOen iedereen zich al met een gelijk spel had verzoend, probeerde linksbui ten De Groot in een snelle rush rechts achter Zieleman (WVF) en vanaf de achterlijn trok hij de bal scherp voor het doel, waar Posthumus met een feil loos schot keeper Kampherbeek pas seerde, 21. Een overdiende overwin ning van de groen-witten die ervoor moeten waken, niet „te fors" te gaan spelen. ABERAVON De als eerste ge plaatste Tom Okker heeft woensdag in de derde ronde van het internationale overdekte tennistoernooi, dat in Abera- von (Wales) wordt gehouden, een ver rassende nederlaag geleden tegen de 21-jarige Brit Gerald Battrick. Na twee uur en 50 minuten besliste Battri de strijd met 3-6, 9-7 en 14-12 in zijn voordeel. Vier wedstrijdpunten kon Ok ker nog afwenden, de vijfde gaf de doorslag. Okker had dinsdag de derde ronde bereikt via een moeizame zege op een andere Britse coming man: Stanley Matthews.

De Vallei | 1968 | | pagina 9