Huisartsen zullen verdwijnen „Democratie is meer dan eens per 4 jaar stemmen" AMRO-LENING „EIND MAKEN AAN BROODOORLOG" BRAAT! PRISMA7 11 Weinig nieuwe priesters als celibaat blijft' KEUKENS? Verrassende blik in de toekomst op nationaal congres Wit-Gele Kruis STUDENTENLEIDER TONREGTIEN, VOORMAN VAN BUITENPARLEMENTAIRE OPPOSITIE: Motie van Kamerlid: C.D.U. vergadert toch in Berlijn \y f 62,07 p.m. (18 mnd.) f 118,37 p.m. (24 mnd.) f 189,39 p.m. (24 mnd.) Vierling in Luik Aan opium verslaafd jong echtpaar naar gesticht Omroepbijdrage Toch samen? Rangeerder raakte dodelijk bekneld KNSM bestelt 2 nieuwe schepen Oude koek In computer Vrijstelling van kijkgeld alleen voor totaal doven Contratechniek PRIMITIEF De AMRO Bank leent u graag het geld voor die nieuwe meubelen, die wasautomaat, die verhui zingen noemt u maar op. In die 18 mnd betaalt u: 18xf 62,07 f 1117,26. Dat is slechts f 117,26 aan financieringskosten, incl. rente, vergoeding administratiekosten en overlijdensrisico. Dus slechts ca. f 6,50 p. m. In die 24 mnd betaalt u: 24xf 118,37=f 2840,88. Dat is slechts f 340,88 aan financieringskosten, incl. rente, vergoeding administratiekosten en overlijdensrisico. Dus slechts ca. f 14,20 p.m. In die 24 mnd betaalt u: 24xf 189,39 f 4545,36. Dat is slechts f 545,36 aan financieringskosten, incl. rente, vergoeding administratiekosten en overlijdensrisico. Dus slechts ca. f 22,70 p.m. Komt u eens langs bij de Amsterdam-Rotterdam Bank in uw buurt. (Bellen of schrijven mag ook!) Wij vertellen u graag alles over de bedragen die u kunt lenen, over het aantal terugbetalingstermijnen, over de kwijtschelding bij overlijden. Een uitgebreide fol der met alle inlichtingen en tarieven ligt voor u klaar. GEBREKKIG LEGITIEM ONTKENNING KAN NIET Df SUPPOOSTEN VAN FRAUDE VERDACHT VRIJDAG I NOVEMBER 1968 UTRECHT Twee bekende Neder landers hebben gisteren de verwachting uitgesproken, dat de huisarts binnen niet al te veel jaren zal hebben opge houden te bestaan. Zij deden dat op het nationaal congres van het Wit-Gele Kruis. De futuroloog prof. dr. Fred. L. Po lak zei het zo: „De vertrouwde parti culiere huisarts raakt in de klem tus sen de combinatie van samenhangen de verschijnselen. Dat zijn de zelf standige, door reclame geleide pillen- slikkers, de aantallen fondspatiënten die de dokterspraktijk overwoekeren, de per onderdeel steeds meer deskun dige specialist en de allengs onmisbare elektronisch-medische apparatuur". Dr. J. T. C. de Koek van Leeuwen, directeur van het Nederlands Instituut voor preventieve geneeskunde, noemde als termijn: „binnen een kwart eeuuw". Een andere mogelijkheid achtte hq. dat er dan alleen nog maar groepspraktq- ken zullen bestaan. Het is volgens hem ook nog maar de vraag welke arts te zijner tijd als „eerste aanmeldingssta tion" zal fungeren, de algemene arts of de psycholoog. Haast onvoorstelbaar noemde prof. Polak de versnelde vertechnisering van het medisch beroep. De man met de witte jas heeft de man met de zwarte toog overvleugeld. Straks wordt de man in de witte jas op zijn beurt verdrongen door de zwarte of lichtmetalen doos van de automatie-apparatuur. Patiënten, zei hij verder, zullen thuis zijn voorzien van elektronische appara tuur, die rechtstreeks is verbonden met ziekenhuis, specialist, ziekenfonds en wellicht ook kruisvereniging. Trans plantatie van organen en weefsels leken hem, gezien uit de wat verdere toe komst, bijna weer oude koek. De toe komst is aan elektronisch bestuurde kunstorganen. „Het bijbels woord zal als dan be waarheid worden: de blinden zullen zien, de doven zullen horen, de lammen zullen gaan." Verder vooruit kuikend meende prof. Polak: ..De dood zal langer kunnen worden uitgebannen.iMisschien zal men bij jonge mensen voldoende van de eigen genen verwijderen, om ze op oudere leeftijd door transplantatie weer toe te voegen. Aldus zou men gaande weg de utopie van de eeuwige jeugd en de onsterfelijkheid» benaderen." In moderne ziekenhuizen worden van Iedere binnenkomende patiënt alle be schikbare gegevens aan een computer HILVERSUM „Wanneer het ge sprek over de gehuwde priester in Ro me geen succes heeft, dan zullen zieh waarschijnlijk weinig kandidaten ,voor het priesterschap melden. En dan zal blijven gebeuren wat nu het geval is, namelijk dat een aantal priesters het ambt neerlegt". Dit antwoordde bis schop Ernst van Breda in een vraagge sprek in Brandpunt, de televisieru briek van de KRO, naar aanleiding van het zo juist gehouden overleg tussen priesters en bisschoppen in Noordwij- kerhout. De bisschop gaf als zijn mening dat het verplichte celibaat een duidelijke rem betekent op de toegang tot het priesterschap. Aan de andere kant meende hij, dat de aanwerving momen teel nog voldoende is voor de priester arbeid in de kerk. Bisschop Ernst wist nog niet wie na mens de bisschoppen het gesprek in Rome zal voeren. Maar zover is het nog niet. Eerst willen de bisschoppen in elk geval overleg plegen met de an dere episcopaten in Europa. Dit zal volgend jaar gebeuren in het tweede bisschoppensymposium in Chur, Zwitserland. Veel zal afhangen van de vraag hoe de Europese bisschoppen tegenover deze kwestie staan, vond bisschop Ernst. Wanneer de vraag over de gehuwde priester alleen voor Neder land /.ou gelden, dan was het een moeilijke zaak, verklaarde de Bredase bisschop. De Nederlandse bisschoppen gaan echter niet tegen hun overtuiging in Rome voor de gehuwde priester plei ten. Wanneer de bisschoppen ervan overtuigd waren, dat per se het ver plichte celibaat moest worden gehand haafd, dan zouden zij niet in Rome het tegendeel gaan bepleiten. Op de vraag wat de bisschoppen kun nen doen voor priesters die thans het ambt neerleggen, antwoordde de bis schop, dat zeker de mogelijkheid open blijft om uitgetreden priesters te werk te stellen op het omvangrijke gebied van het pastorale werk, zij het met uitzondering van het terrein dat' de strikt priesterlijke functie vereist. DEN HAAG In de vergadering van de Tweede Kamer van dinsdag heeft minister Klompé (c.rjn.) gesproken over vrijstelling van de betaling van luister en kijkgelden voor doven. Ter vermijding van misverstand heeft het ministerie van c.r.m. laten weten dat de vrijstelling alleen wordt gegeven aan totaal dove mensen, die alleen of in gezinsverband met totaal doven wonen. toegevoegd. Iedere patiënt is elektro nisch verbonden met apparatuur die hem dag en nacht bewaakt en bij on regelmatigheden direct het personeel waarschuwt. Er wordt gewerkt aan een apparaat, dat enige tijd voor de defini tieve hartstilstand alarm staat. Com puters „bewaken" ook het verplegend personeel om er zeker van te zijn, dat de patiënten op het juiste moment de juiste medicijn krijgen. Mede dank zij de elektronische appa ratuur zal de overgrote meerderheid van patiënten bestaan uit thuis-patiën- ten, die zo nodig overdag ter behande ling naar het ziekenhuis of de polikli niek kunnen gaan. Een van prof. Polaks conclusies is, dat de fenomenale ontwikkeling van de techniek een compenserende, evenwicht herstellende contratechniek vereist. Hij vindt dat de sociaal-wetenschappelijke en de politieke benadering van de le vensvragen voor de toekomst nu ver te kort schiet. Zijn oplossing: de techniek op verant woorde manier in dienst stellen van de techniek. Tijdige bezinning en gepaste voorzieningen moeten ons behoeden voor technische verslaving en robotise ring. Bij gerichte inspanning kunnen wij meester blijven over onze eigen lotsbepaling. Als wij er maar rekening mee hou den dat wij volgens prof. Polak aan de vooravond staan „van een waarlijk revolutionair tijdperk, dat van „de Re volutie der Redelijke Robots". AMSTERDAM Ton Rcgtien, hart van de nauwelijks florerende buitenpar lementaire oppositie in ons land: „Ik ben erg sceptisch, vandaar dat de geringe belangstelling voor onze acties in de universiteit van Amsterdam mij niet tegen valt. Daarbij komt dat de misverstanden over onze bedoelingen toch wel erg groot zijn. „Eerste misverstand: men denkt dat buitenparlementaire oppositie anti-parlemen tair is. Dat is onjuist. De hoofdgedachte is een directere vorm van democratie te bereiken door zoveel mogelijk beslissingen naar een lager niveau te brengen. In de scholen, bedrijven, woonwqken en universiteiten moet men kunnen mee beslissen". „Het is toch te gek dat de zaak voor de massa bekeken is met het uitbren gen van de stem, eens in de vier jaar. Overigens betekent buiten-parlementai re oppositie in landen als Griekenland en Frankrijk juist een verdediging van de parlementaire democratie". Die hebben wij hier toch keurig? „Ja, maar het is een primitief ni veau van democratie. De afstand tus sen regering en bestuurden is enorm. Ook binnen een partij bestaat geen ech te medezeggenschap. De beslissingen moeten zo laag mogelijk worden geno men. op de plaatsen waar de mensen wonen en werken. Het topbestuur co- ordineert dan alleen". „Het gaat erom de massa in bewe ging te krijgen. Daarna groeit men automatisch naar een nieuwe, gedecen traliseerde bestuursstructuur. De men sen zijn echt wel geïnteresseerd, maar ze kennen de middelen niet om zich te uiten. Onze acties zijn erop gericht de mensen erbij te betrekken". Hoe ver gaan die middelen? „Demonstraties, stakingen, huursta- kingen en bijvoorbeeld de collegestaking die wij 6 november organiseren tegen ADVERTENTIE Geld voor u: flOOO,- f2500,- f4000,- Als u daar de voorkeur aan geeft kunt u deze folder ook opvragen bij Postbus 342, Amsterdam. EEN SERVICE VAN DE AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK de numerus iikus (studenten-stop). Hoe ver men daarbij moet gaan, hangt van de zaak af. Als in Mexico tweehonderd studenten worden neergeschoten en on ze minister van Buitenlandse Zaken protesteert niet, vind ik het verant woord om dan maar uit protest het Me xicaanse consulaat te bezetten. Dat is een overtreding van de wet, een ver storing van de orde, maar een orde die niet de mijne is. Waarom zou ik haar dan niet verstoren? Omdat ze langs democratische weg tot stand kwam. „Zeer gebrekkig. En zelfs als het par lement een meerderheids-standpunt be paalt tegen de Amerikaanse politiek in Viëtnam. weigert de minister dat een voudig over te brengen. We moeten de kracht van het parlement niet over schatten. Ingrijpende economische fu sies gaan zelfs geheel buiten regering en parlement om". „Men zou ook kunnen stellen dat on ze acties de machteloosheid van het parlement helpen overbruggen. Dat gaat kennelijk niet via de bestaande partijen, die geen afspiegeling zijn van het Nederlandse volk". Als er werkelijk behoefte was kwam er direct een nieuwe partij. „Als de massa niet slapend werd ge houden. zou blijken dat die behoefte er wel is. Ik heb mijn best gedaan via de PvdA, waar ik nog lid van ben. maar ik zie er weinig meer in. De methode van de buitenparlementaire oppositie kan meer effect hebben". „In het algemeen richten wij ons naar de reacties van justitie, politie en leger. Daarbij kan geweld zeker wor den beantwoord met geweld. Dat be schouw ik als defensief geweld, dat geeft daarbij de doorslag, 't Is zinloos geweld toe te passen als je te zwak bent. Wij zijn dus niet uit op geweld, dat bovendien het doel schaadt". Waarom is dat doel plotseling uit gebreid tot: weg met het kabinet- De Jong? „Dat is niet zo toevallig. Als we pro testeren tegen de moord in Mexico, is dat ook een protest tegen de regering die niets van zich liet horen. Protest tegen de numerus fixus gaat tegen de regering. Dus de leuze: weg met het kabinet-De Jong is een logisch vervolg. De voorlichting over onze acties is on voldoende geweest. We zullen dat ver beteren". Prof. Belinfante vindt de zelfstandig heid van de universiteit wordt aange- LUIK Een 24-jarige vrouw van een student in Kongo-Kinsjana, heeft in Luik (België) het leven geschonken aan een vierling. De kinderen, twee meis jes en twee jongens, kwamen ter we reld met behylp van de keizersnede. Moeder en kinderen maken het goed. Aardschok Ton Regticn (dertig jaar), ook wel de ernstigste student van de Oude Manhuispoort genoemd, richtte vijf jaar geleden de Stu dentenbeweging op. Hij behaalde zijn kandidaats psychologie, maar ging daarna over op filoso fie. Hij betaalt zijn studie door artikelen te schrijven en lezingen te houden, de laatste tijd vooral over de buiten-parlementaire op positie. Hoewel hq geen officiële func tie heeft, is hij een van de be langrijkste studentenleiders. Hij had onlangs de leiding bij de be zetting van het Mexicaanse con- sultaat, voorbeeld van buitenpar lementaire oppositie. Hij is oud-Nieuw-links en lid van de PvdA. hoewel niet van harte. iiiMnwitiiiiiiiiiiHiMHnmiiininiiiiMNiiimtiiiiiiiiiiiifiimiiMiiiiiiiiiiwiimmiiimiiiiiiiiifli tast als studenten en niet-studenten daar bijeenkomen om politieke acties voor te bereiden. De Studentenvakbewegïng en de Aswa vinden echter dat waarde vrije wetenschap (waarop politiek geen invloed heeft) niet bestaat, zodat poli tieke actie in de Oude Manhuispoort (centrum universiteit) een logische zaak is. Regtien: „De feitelijke situatie is dat bijna alle wetenschap behalve statistiek onder politieke invloed staat: alles is gericht op de grootste winst voor een meerderheid. Zelfs als de wetenschap de status quo handhaaft, is dat een politieke keuze. Het is een idealistische ontkenning van de feiten door prof. Belinfante als hij zegt dat de wetenschap niet wordt beïnvloed". Ook als dat vast zou staan, kan men zich afvragen of men niet be ter een zaaltje kan huren om po litieke actie voor te bereiden. „De theorie is niet los te maken van de praktijk. Wat wij hier 's avonds doen is politieke praktijk. Het gaat erom al les de hele dag aan de politiek te toet sen. De taak van de actieve universi teit is het opheffen van sociaal-econo mische misstanden, in dienst van het hele volk". En als rechtse studenten dan Le- win (Rechts Om) de universiteit binnenhalen om een actie voor'te bereiden tegen bijvoorbeeld buiten landse arbeiders, die hij graag ziet vertrekken? „Daar zou ik bezwaar tegen hebben. Dat kan niet. Maar „rechts" komt niet want men zou bij de toch radioneel den kende studenten geen poot aan de grond krijgen". Als Levvin niet kan, waarom moet prof. Belinfante dan wel linkse niet- studenten toelaten? Bewijst dit ant woord niet dat prof. Belinfante ge lijk heeft met zijn bezwaren tegen politieke actie binnen de universi teit? „Formeel mogen rechtse studenten Lewin uitnodigen, maar niet voor be sloten bijeenkomsten. Iedereen moet kunnen stemmen over een actie zoals bij onze bijeenkomsten. Dan maakt Le win geen kans". Stel dat een groep burgers langs zou komen om een Asva-actie af te stemmen. Dat neemt de Asva toch nooit? „Ik vind dat zo'n actie dan niet door zou moeten gaan. Het feit dat zoveel mensen komen om te stemmen en te discussiëren zou al een succes zijn", zegt werkstudent Regtien vermoeid. „Ik heb geen beurs. Ik teer niet op de maatschappij. Zet dat er even bij ter geruststelling van het Kamerlid Joekes". DEN HAAG De regering moet samen met het produktschap voor granen zaden en peulvruchten een einde maken aan de ..broodoorlog" in sommige plaatsen. Met deze motie kwam gisteren het Kamerlid A. J. W. Kosse (k.v.p.), mede namens vertegenwoordigers van de C.H.U., de A.R. en de V.V.D., tijdens de openbare commissievergadering over de begroting van economische zaken. Staatssecretaris Van Son vond het on juist dat de bakkers een buitensporige concurrentie voeren. Stuntprijzen zijn, zo zei drs. Van Son, niet in het belang van de consument en de bakkers lopen abnormale risico's. Toch had hij tegen de motie bezwaren. „Ik bekijk, in samenwerking met het produktschap, of er een minimumprijs voor brood uit de bus kan komen. Tot nu toe heb ik nog geen goede oplossing ge vonden, maar ik blijf zoeken. Ik wil echter wel een maatregel nemen, maar deze moet dan soelaas bieden aan de bakkers." AMSTERDAM De rechtbank in Amstedam heeft de plaatsing in een krankzinnigengesticht bevolen voor de tijd van een jaar van een aan opium verslaafd jeugdig echtpaar uit de hoofd stad. dat zich aan diefstal van een paar honderd grammofoonplaten had schul dig gemaakt. Het komt zelden voor, dat verslaaf den in een krankzinnigengesticht wor den geplaatst. Geheel overeenkomstig de eis ontsloeg de rechtbank de 21- jarige lichtdrukker B. v. d. B. en zijn 19-jarige echtgenote van alle rechtsver volging en gelastte hun opneming in een krankzinnigengesticht. Een zenuwarts had verklaard, dat de jongelui de aandrang om de diefstallen te plegen niet hadden kunnen weer staan om op deze wijze aan geld voor opium te komen. Het was de enige mo gelijkheid voor hen daartoe. Hun daad kan hun niet worden toegerekend en zij zijn daarom niet strafbaar, aldus de motivering van het vonnis. Zo'n maatregel op korte termijn kon de staatssecretaris niet toezeggen. De heer A. de Goede (D '66) diende nog een motie in, waarin om een prijs- beschikking met ingang van 1 januari 1969 wordt gevraagd. Zo'n prijsbeschik- king zou moeten verhinderen, dat de prijzen als gevolg van de invoering van de nieuwe omzetbelasting (de B.T.W.) op 'n onjuiste manier worden opgeschroefd. Mr. De Block zei echter dat hij geen behoefte aan zo'n algemene maatregel had. ADVERTENTIE TE KUST EN TE KEUR IN ONZE SHOWROOM: KAYERSDIJK 97 APELDOORN - TEL. 05760-31970 OOK 'S-ZATERDAGS GEOPEND VAN 9 TOT 12 UUR BONN De Westduitse regering heeft de Oostduitse eis van de hand ge wezen, dat het congres van de Chris ten-Democraten van 3 tot 7 november in West-Berlijn niet zal doorgaan. Het congres, past, aldus de regering in het kader van de internationale overeenkomst over Berlijn. ie nieuwe regeling voor het luister en kijkgeld, die door de Tweede Kamer is aangenomen en die bedoeld is om de omroepen met een vrij forse verhoging wat meer financiële armslag te geven, werkt niet overal even billijk, vindt „De Volkskrant" (r.k.). „Mensen, die enkel radio heb ben, betalen ook alleen voor de ra dio. Maar degenen, die enkel tele visie hebben, moeten, met hetgeen nu de „omroepbijdrage" gaat he ten, wel voor twee betalen. Ook zou het te verdedigen zijn dat bezitters, van kleurentelevisie wat meer bij dragen. dan degenen die met zwart- wit volstaan. Toch zal voor beide soorten kijkers dezelfde heffing gel den. Het zou uiteraard mogelijk zijn geweest om deze oneffenheden weg te werken. Naarmate een regeling met meer gevallen rekening gaat houden, wordt echter ook de admi nistratieve rompslomp groter en dat heeft dan weer gevolgen voor de kosten, die aan de uitvoering verbonden zijn. Daarom is het toch wel goed, dat minister Klompé de Kamer ervan heeft kunnen weer houden om 't alsnog weer ingewik kelder te maken. Wel was zij be reid om een uitzondering te maken voor gehoorgestoorden die nu, op aandrang van de Kamer, buiten de heffing zullen vallen, en de heer t Engels van de KVP kreeg de toe zeggen dat ook bejaarden, die het enkel van de AOW moeten hebben, er buiten zullen blijven. Vooral hier- bij gaat het om een vrij grote groep mensen, die het toch al moeilijk heeft en waarvoor een dergelijke vrijstelling dan ook zeer billijk en nodig is. Een van de belangrijkste punten bij het debat was de vraag of de Wereldomroep uit de algemene middelen dan wel uit de pot van de omroepbijdragen moet worden be taald. Ook wij zijn, evenals de over grote meerderheid van de Kamer, van mening, dat de kosten voor de ze Nederlandse stem over de gren zen voor rekening van het rijk die nen te komen. Maar dat zou het rijk 14 miljoen kosten en daarover viel niet te praten. De Kamer nam wel een motie-Engels aan waarbij wordt bepaald, dat de financiering van de Wereldomroep uit de om roepbijdrage slechts tijdelijk mag zijn en uiterlijk in 1972 door het rijk moet worden overgenomen. Zal de opvolger van minister Witteveen de 14 miljoen dan wel te vergeven hebben? De Kamer kon dat niet we ten. Maar wellicht is zij uitgegaan van de hoop, dat de tijd in dit ge val niet enkel raad, maar ook geld zal brengen. ie Katholieke Volkspartij gaat voor haar ledenadministratie en contri- butie-inning gebruik maken van de diensten van een computer releveert „De Gelderlander" (r.k.). De Christelijk Historische Unie heeft ook een centrale ledenadmi nistratie ingericht waarin reeds meer dan de helft van het aantal Unieleden verwerkt is. Stellig zal ook de Anti-Revolutionaire Partij er een behoorlijke ledenadministratie op na houden. Afgezien van het nog voortduren- - de gesprek in de Groep van Acht tien lijkt het ons een goede gedach-» te dat de drie partijen althans dit administratieve en organisatorische werk, op een moderne wijze, op korte termijn samen gaan verrich-* ten. Van een dergelijke administra tieve samenwerking zouden o.i. zelfs andere politieke partijen niet; a priori uitgesloten behoeven te'* zijn. Ze zou ook kunnen leiden tot een meer efficiënt gebruik van J computers e.d. en daardoor kosten-- besparend kunnen werken waar- door het straks niet nodig zal zijn dat de politieke partijen zware overheidssubsidies gaan vragen om hun voor de democratie zo belang rijk werk te kunnen voortzetten. Over de samenspraak in de Groep van Achttien zal in het ko mende voorjaar volgens medede lingen van de voorzitter van de KVP, mr. v.d. Stee meer naar buiten komen. Het is intussen wel opmerkelijk dat het met fusiebe-, sprekingen en fusies tussen katho lieken en protestantents-christelijke maatschappelijke organisaties aan- merkelijk voorspoediger gaat dan in politicis het geval is. Een re- cent voorbeeld daarvan is de nau- we samenwerking tussen de katho lieke en protestants-christelijke aannemersbonden. Dergelijke sa menwerkingsvormen zullen op den duur hun uitwerking in de politieke sector niet missen". In het Wilhelmina-Gasthuis in Am sterdam is woensdagavond de 43-jarige schilder W. H. Siersema overleden aan de verwondingen, die hij eerder op de dag bij een val van een dak in de Amsterdamse Beursstraat opliep. De man gleed uit bij het omhoogtrekken van een ladder en kwam zeven meter lager op een balkon terecht. ADVERTENTIE PRISMA 1) geheel nieuwe automatic met dag- en datumaanduiding - waterdicht - incabloc doublé 165.- edelstaal 179.- 2) gouden Prisma zakhorloge - champagnekleurige wijzerplaat 295.- ROTTERDAM Zeven suppoosten van de gem. Rotterdam zijn op verdenking van fraude gearresteerd. Zij worden er van verdacht met toegangskaartjes, o.a. in de gemeentelijke badinrichtingen, te hebben geknoeid. Het bedrag dat met deze fraude zou zijn gemoeid, schijnt niet groot te zijn. De suppoosten zouden echter wel al ge ruime tqd hebben geknoeid. MAASTRICHT De 40-jarige ran geerder G. van Kranenburg uit Maas tricht is donderdagochtend bij rangeer werkzaamheden op het emplacement Maastricht - Bospoort om het leven ge komen. Hij raakte bekneld tussen twee wagenstellen. AMSTERDAM De Koninklijke Ne derlandsche Stoombootmaatschappij (KNSM) in Amerika heeft 2 gespeciali seerde vrachtschepen van 12.000 ton De schepen kosten ongeveer elk 28 mll- besteld. joen gulden en zullen worden gebouwd door de scheepswerf van Piet Smit jr.

De Vallei | 1968 | | pagina 11