Centrale en bruggen vernield Israëlische commando's slaan hard terug y Fransen willen de SS-moordenaar van Tulle voor het gerecht Journalisten in Z.-Afrika staan terecht TSJECHISCHE PERS WORDT GEWEERD Franse communisten voor dilemma r PONTIAC Toch steun aan Jarring Cohn-Beiidit maakte weer herrie GOWON BIEDT OPENLIJK EXCUSES AAN Star antwoord uit Ulster Portret van Franco door Spaanse studenten verbrand HERSTEL VAN ECONOMIE IN FRANKRIJK Franse rechtse groep ontbonden 99 gijzelaars opgehangen Brand kost drie mensen het leven Verloren duikboot gevonden VIEUX GRAND FOCKINK McNamara bemiddelt tussen Kongo en Union Minière JARRING INTERNATIONAAL BEKROOND SPEURWERK WYNAND FOCKINK AMSTERDAM ANN01679 Publikatie martelen gevangenen POTTER S UNIA het meest verkochte merkhorioge in nederland VRIJDAG I NOVEMBER 1968 LAGOS Generaal-majoor Ja- koeboe Gowon, de militaire heerser van Nigeria, zal. naar officieel is meegedeeld, persoonlijk zijn veront- schuldigingen maken bij de interna- tionale waarnemers en hun regerin- TEL AVIV Een Israëlische com mando-eenheid is donderdagavond on gemerkt Egypte binnengeslopen, heeft daar twee bruggen en een elektrici teitscentrale aan de Nijl opgeblazen en is veilig naar Israël teruggekeerd, zo heeft het Israëlische leger meegedeeld. De actie, welke werd uitgevoerd 230 km ten noorden van de Assoeandam, was een vergelding voor een reeks agressieve Egyptische handelingen, bij het Suez-kanaal in de afgelopen we ken, aldus een regeringscommuniqué. Dit is vermoedelijk de eerste keer ge weest sinds de juni-oorlog van 1967, dat Israëlische landstrijdkrachten het kanaal zijn overschreden dat Egypte scheidt van de door Israël bezette Si- naï-woestijn. De actie werd ondernomen vijf dagen na een verwoed artillerie-duel over het Suez-Kanaal, waarbij 15 Israëlische mi litairen gedood en 31 gewond werden. De regeringsverklaring merkte op, dat waarnemers der VN Egypte schuldig hadden bevonden dit duel ontketend te hebben. De Egytenaren werden gewaarschuwd dat de actie Egypte duidelijk moet ma ken, dat de Israëlische strijdkrachten kunnen terugslaan. Verder werd gewezen op een reeks Egyptische commando-acties in de Si nai in de afgelopen weken, waarbij Israëlische voertuigen uit hinderlagen werden beschoten en op mijnen zijn ge reden. De commando-eenheidwelk e 200 km Egypte binnendrong, heeft de Qena brug, 350 km ten zuiden van Caro, en de Naj Hammadi brug, 55 km ten wes ten van Qena, opgeblazen, alsmede het transformatorstation te Naj Hammadi, waardoor de hoogspanningskabel tussen Caro en Assoean loopt. Het is niet bekend of de drie doelen volledig werden vernield. De Qena brug is een nieuwe brug en de enige welke de kust van de Rode Zee met de Nijlvallei verbindt. Bijde Naj Hammadi brug is ook een sluis voor de vaart op de rivier. r Israël heeft donderdag besloten, de vredespogingen van de VN-afgezant dr. Gunnar Jarring te blijven steunen, maar na een overleg, dat de gehele dag in de woning van premier Levi Esjkol was gevoerd, scheen het Israëlische ka binet vastbesloten, syjn eis van recht streekse vredesbesprekingen met de Arabieren niet op te geven. Vernomen wordt, dat Israël niet zal ingaan op de eisen van Caro en Am man, dat het opgeeft welke grenzen het op het oog heeft als het zich terug trekt uit de bezette gebieden. Een der gelijke kennisgeving zou alleen moge lijk zijn, als de Arabieren openlijk ver klaren dat zij bereid zijn de strijdbijl te begraven, aldus welingelichte zegs lieden. BELFAST Kapitein Terrence O'Neill, de premier van Noord-Ierland heeft er voor gewaarschuwd, dat zijn regering vastbesloten is om de Noord- ierse constitutie te verdedigen, „tegen iedereen die haar maar mocht bedrei gen". O'Neill maakte duidelijk, dat de waarschuwing was gericht tegen Jack Lynch, de eerste minister van de Ier se vrijstaat in het zuiden. Lynch heeft gisteravond na een be spreking met de Engelse premier Ha rold Wilson gezegd, dat Engeland niet langer belang heeft bij een voortdu rende verdeling van Ierland. O'Neill verklaarde: „Ik had gehoopt dat die droevige oude tijd voorbij was. Ik had gehoopt dat dit steriele conflict was afgelopen. Maar blijkbaar gaat de Ierse politiek in het zuiden weer terug naar het verleden". ADVERTENTIE C\ Daniel Cohn-Bendit (rechts op de 1oto), de Franse studenten agitator van Duitse afkomst, heeft gisteren tumult veroorzaakt in de rechtszaal in Frankfort, waar de vonnissen werden uitgesproken in een proces wegens brandstichting in warenhuizen. Vier jeugdige rebellen, onder wie een meisje, werden veroor deeld tot ieder drie jaar tucht huis, omdat zij, als protest tegen de samenleving, met tijdbommen brand hadden gesticht in twee Frankfortse warenhuizen. Toen het vonnis was voorgele zen probeerden twee verdachten de zaal uit te rennen. Zij raakten in gevecht met parketwachters die hen wilden tegenhouden. De publieke tribune, die grotendeels was gevuld door de opstandige jongere generatieprotesteerde met een heidens kabaal. De presi dent gelastte de zaal te ontrui men, maar aangevuurd door Cohn- Bendit verdedigden de jongelui rich tegen de politie. Dertig agenten moesten aanruk ken en traangas en gummistok gebruiken om dé jeugdige wereld hervormers ten slotte eruit te krijgen. Cohn-Bendit werd vastge houden en kreeg meteen drie da gen hechtenis. Eind september was hij, ook in Frankfort, veroor- delijk. Toen was hij de aanvoer- delijk. Toen w as hij de aanvoer der geweest bij de relletjes tegen de Senegalese president Senghor, die voor zijn literaire werk de Vredesprijs van de Westduitse boekhandel ontving. BONN Op 9 juni 1944 werden op het marktplein van het Franse stadje Tulle (Dordogne) 99 onschuldige gijze laars door de Duitsers opgehangen. De massa-executie was een represaille beweging, waarbij 43 Duitse militairen voor een actie vande Franse verzets- waren gesneuveld. Nu, 24 jaar later, wil Frankrijk de man, die voor de executies vearntwoor- delijk wordt geacht, alsnog voor een Westduitse rechtbank brengen. ïïét is dë S'S-gëneraal Heinz Bernhard Lammerding (63), destijds commandant van deSS-divisi e „Das Reich". Op 7 juni 1944, een dag na de geal lieerde inval in Normandië, had het Franse ondergrondse leger het stadje Tulle in het Middenfranse bergland bij verrassing bezet. De SS-divise, die uit het zuiden naar Normandië was ge stuurd kreeg opdracht onderweg alle „partizanenactiviteiten radicaal de kop in te drukken". Op de avond van de achtste juni ruk ten de Duitse tanks Tulle binnen. De MADRID Studenten van de univer siteit van Madrid hebben gisteren een portret van het Spaanse staatshoofd Franco in brand gestoken. De politie joeg later de studenten uiteen. Er wa ren geen berichten over arrestaties. Het incident volgde na een illegale vergadering van ongeveer duizend stu denten in de rechtsfaculteit van de uni versiteit. Eerder op d e dag had de rector geweigerd toestemming te verle nen voor 'n plechtigheid van de studen ten van de faculteit van letteren en wijsbegeerte ter ere van de Spaanse dichter Leon Felipe, die kortgeleden in Mexico is gestorven. BRUSSEL De Europese Commis sie is na een onderzoek van de ontwik keling der Franse economie totde con clusie gekomen, dat denoodmaatrege- len die zij in juli j.L aan Frankrijk toe stond op de voorgenomen data kunnen aflopen. Deze vrijwaringsmaatregelen voor zagen met name in beperking van de invoer van auto's tot 1 november a.s. en van textiel, staal en huishoudelijke apparaten (als koelkasten en wasma chines) totl januari 1969. De commissie heeft met voldoening vastgesteld, dat de economische si tuatie in Frankrijk zich gunstig ont wikkelt, zo verklaarde gisteren de Commissiewoordvoerder in Brussel. Zij heeft de conclusie getrokken, dat thans reeds de voorwaarden zijn ver vuld om uiterlijk op de vastgestelde datum 'n einde aan de vrijwarings maatregelen te maken. De situatie zal derhalve op 1 januari 1969 opnieuw vol ledig normaal kunnen worden, in 't bij zonder voor het sluiten van leverings contracten die vanaf die datum effect zullen sorteren. De woordvoerder voegde hieraan tuelevervroegi-r nog toe, dat de vraag van een even tuele vervroeging van de afloopdata voor de Franse noodmaatregelen niet essentieel wordt geacht. Na de vergadering in de rechtenfa culteit, waarvoor ook toestemming was geweigerd, stormde een groep studen ten het kantoor van de rector binnen, vernielde het meubilair en trok tele foondraden uit de muur.Met wat meu belen maakten de studenten een vuur. Toen de zaak brandde gooiden zij een protret van Franco op de vlammen. volgende morgen hing de SS stroppen aan alle lantaarnpalen, bomen en bal kons rondom het marktplein. In de omliggende huizen werden kruk jes in beslag genomen en onder de stroppen opgesteld. Negenennegentig willekeurig opgepakte burgers man nen van 17 tot 45 jaar werden op gehangen, terwijl honderden inwoners gedwongen werden toe te kijken. Na de oorlog werd de $ivisecomman- dant Lammerdipg door een Frans mi litair tribunaal bij verstek ter dood ver oordeeld. De ex-géneraal woonde ech ter in Duitsland en kon om juridische redenen niet worden uitgeleverd. Hij zelf heeft altijd verklaard dat de mas sa-executie eigenmachtig was bevolen door een van zijn ondercommandanten, die in 1945 is gesneuveld. Lammerding zegt, dat hijzelf pas in Tulle aankwam nadat de 99 gijzelaars waren terecht gesteld. Een commissaris van de Parijse re cherche heeft in jarenlang speurwerk nieuwe gegevens verzameld. Deze zou den bewijzen dat Lammerding wel de gelijk persoonlijk de moordactie leidde. De Franse justitie heeft dit belastend materiaal doorgestuurd naar Bonn. BRUSSEL. Een felle brand in een woning in Bouillon iri België heeft gis terochtend aan drie mensen het leven gekost. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat de drie slachtoffers, een 72- jarige vrouw en twee kinderen van zes en elf jaar, niet meer konden worden gered. gen, over het conflict dat zij zon dagavond hebben gehad met de wis- jamin A. Adekoenle. ajmin A. Adekoenle. Josoef Goebir van het ministerie van Defensie zei na een bespreking te hebben gehad met de diplomatie ke vertegenwoordigers van de be trokken landen: „Wij beschouwen de zaak nu als gesloten". Gowon had besloten zijn veront schuldigingen aan te bieden, nadat hij Adekoenle uit Port Harcourt bij zich had ontboden, om van hem te vernemen wat er was gebeurd. Adekoenle zou de waarnemers hebben gezegd, dat zij hem hinder den in zijn werk tegen de secessio- nisten in Oost-Nigeria. Adekoenle had generaal-majoor Ar thur Raab van Zweden gezegd, dat hij niet onder de indruk was van de staat van dienst van de waarne- mersgroep. welke door de Nigeria- nen was uitgenodigd om het gedrag van de Nigeriaanse soldaten waar te nemen in verband met de Bia- fraanse beschuldigingen, dat zij 'n oorlog van massavernietiging voer den. Hij had ook luitenant-kolonel Edward Pinnington van Canada ge vraagd, of deze soms naar Nigeria was gekomen, om zijn promotiekan sen te verbeteren. Volgens andere berichten had Adekoenle al eerder gedreigd om generaal Raab af te ranselen. De woordvoerder kon niet zeggen of Adekoenle verontschuldigingen zou aanbieden. Wel wist hij, dat de leden van de waarnemersgroep van plan zijn maandag naar het hoofdkwartier van Adekoenle waar de botsing plaats had terug te ke ren. Gobir zei, dat zijn regering bereid is haar verplichtingen tot bescher ming van de eer van de individuele personen en hun landen na te ko men. WASHINTON Op een diepte van 3300 meter, enige honderden mijlen van de Azoren hebben automatisch werken de camera's de resten gevonden van de Amerikaanse reactorenonderzeeboot Scorpion. De Scorpion verdween spoorloos op 21 mei met 99 man aan boord. Vijf maanden van ononderbroken zoeken door tientallen gespecialiseerde sche pen van de Amerikaanse marine wer den gisteren beloond toen de marine bekend maakte dat de resten van het wrak via camera's geïdentificeerd wa ren. De foto's zullen per vliegtuig naar Washinton worden overgebracht. De Scorpion kon op maximaal vier honderd meter diepte komen zonder ge vaar te lopen in elkaar gedrukt te wor den. ADVERTENTK DEZE KENT U AL VAM WYNAND FOCKINK Jong# WF G#n#v#r In da handig# kn##pfl#s 10,90 p#r h#l# llt#r DIE OOK. Oud# WF G#n«v#r In da handig# kn#«p(l#a 11.- par haia lltar NU MOET U DIE EENS LEREN KENNEN Qrandlooa an Formldabal E#n Chanson In het glas Fijnst# Hollandss konjak Vlaux Grand Focklnk In da handige knaepflaa 11,25 par hals lltar JOHANNESBURG Laurence Gan- dar, hoofdredacteur en Benjamin Pog- rund, verslaggever van het Engelstali ge Zuidafrikaanse dagblad Rand Daily Mail zullen heden terechtstaan wegens publikatie van een reeks artikelen over martelingen van Afrikaanse gevange nen. Deze onthullingen waren drie jaar geleden een wereldsensatie. De twee journalisten worden beschul digd van het publiceren van „valse in formaties over de behandeling van ge vangenen of de ervaring van gevange nen, zonder die informatie voldoende te hebben geverifieerd". Gandar die in 1966 een vermelding kreeg van het Internationale'Persinsti tuut wegens zijn „moodige houding terzake van de persvrijheid", verzet zich tegen de Zuidafrikaanse apart heidspolitiek. Zijn krant is voor dezelf de redenen door de Amerikaanse ver eniging van dagbladuitgevers onder scheiden. In juni vorig jaar werden de beschul digingen tegen beide mannen ingediend en hun paspoorten ingetrokken. In juni en juli 1965 publiceerde de Rand Daily Mail een reeks artikelen waarin werd beweerd dat Afrikaanse gevangenen in de Cinderella-gevange- nis van Boksburg bij Johannesburg, ruw behandeld en gemarteld zouden zijn. Drie gewezen blanke cipiers en twee Afrikaanse ex-gevangenen werden vervolgens op beschuldigingen, uit die artikelen voortvloeiend, veroordeeld tot gevangenisstraf. Verwacht wordt dat het proces op zijn minst zes maanden zal duren en dat er een miljoen rand (1.4 miljoen dollar) aan proceskosten mee gemoeid zullen zijn. Oorspronkelijk waren ook in staat van beschuldiging gesteld Joel Mervis, hoofdredacteur van^de.-Sunday? Times in- Johannesburg, Leycestér Walton, de: directeur van de South African Asso ciated Newspapers, welke zowel de Rand Daily Mail als de Sunday Tames uitgeeft, en de juridische raadsman, Kelsey Stuart, maar deze tenlasteleg gingen zijn later ingetrokken. ADVERTENTIE OLIFANT BIJ BEJAARDE. De heer Glaasjes in Amsterdam werd gisteren 100 jaar. Natuurlijk vroegen wij hem: „Hoe?" Met zijn nog lang niet gebarsten stem zei hij: „Nou, ik denk ook wel dankzij m'n Olifantje!" En hij schonk ons en zichzelf een goudflonkerend glas Olifant Vieux in: PRAAG Tsjecho-Slowaakse journa listen zijn verontrust over het feit, dat zij bij sommige gebeurtenissen niet worden toegelaten en dat zij geen ge- \Taandag vertrekt een delegatie van de Franse communistische partij (PCF) naar Moskou. Zij zal daar met de Russische partijleiding haar standpunt bespreken inzake de interventie in Tsjecho-Slowakije. De Franse communisten veroordelen deze actie van het Pact van War schau maar zij zien er geen reden in om met de Russische partij te breken. De Fransen hebben om dit ge sprek gevraagd en ze laten er geen twijfel over bestaan, dat zpj spijkers met koppen willen slaan. Daarom bestaat hun delegatie uit Waldeck Rochet, Jacques Duclos, Raymond Guyot, Jean Kanapa en Georges Marchels, de oude garde. Door het kiezen van deze mensen, wier loyaliteit jegens Rusland bo ven alle twijfel is verheven, wil de PCF de Russen twee zaken duide lijk maken: Dat, hoe diepgaand het menings verschil ook moge zijn, de Franse partij niet met Moskou wil breken; Dat het voor de Russen vergeef se moeite zal zijn te proberen om de ene stroming (van Jariette Ver- meersch) tegen de andere (Wal deck Rochet) uit te spelen om daar door een splitsing teweeg te bren gen in de Franse communistische partij. Tkaarom ook heeft deze delega tie niet de opdracht gekregen om te trachten beide standpunten met elkaar te verzoenen. Integen deel. Zij moet uit Moskou terugke ren met een proces-verbaal waarin het meningsverschil duidelijk gecon stateerd wordt. Want alleen een der gelijk stuk kan de Franse commu nisten verlossen uit het isolement waarin zij door de linkse politieke partijen op het ogenblik dreigen te worden weggedrukt. Men moet zich echter geen over dreven voorstelling maken van het belang, dat de Russische regering aan het Franse (en Italiaanse) standpunt hecht. In de eerste plaats betekent het nog lang geen breuk met Moskou en in de tweede plaats was herovering van Tsjecho-Slowa kije zelfs de openbare terechtwijzin gen door de westelijke communisti sche partijen meer dan waard. Per slot van rekening vallen deze par tijen buiten de invloedssfeer van de Russen. Aan de andere kant mag men toch ook niet het belang onder schatten, dat Moskou aan deze wes terse communistische standpunten hecht. Hoewel een herstel van de orde in Oost-Europa hun voor alles gaat, eist het behoud van de een heid in het aan Moskou onderwor pen communistische kamp toch dat de Russische leerstellingen niet al te lang en niet al te vaak worden gelaakt. Want daarmee zet Rusland zowel zijn autoriteit, als zijn machtspositie op het spel, vooral omdat de invloed van het Chinese communisme steeds verder uit groeit. Tkaarom plaatst het bezoek van de Franse communisten, die de leiding hebben genomen in het ver zet van alle westelijke communisti sche partijen tegen de Russische ac tie jegens Tsjecho-Slowakije, de Russen voor een drievoudige, deli cate keuze: Zij kunnen doen alsof hun neus bloedt en het protest rustig naast zich neerleggen met de opmerking, dat het communisme geen enkele reden van bestaan meer zal heb ben, wanneer iedereen, zoals Tsje cho-Slowakije, vrij zijn gang zou kunnen gaan, zonder zich te storen aan de adviezen van het centrale communistische gezag. Zeker is, dat de Russen zullen proberen om op de een of andere manier de Franse communisten tot andere gedachten te brengen. Want dit protest is als een worm in een appel, die men zo snel mogelijk dient te verwijderen, wil men de appel behouden. Zij kunnen hun Franse broeders onder druk zetten. Het is iedereen bekend, dus zeker ook de Russen, dat de Franse communistische par tij op het ogenblik in financiële moeilijkheden verkeert, en best een aantal roebels kan gebruiken. Het is echter niet waarschijnlijk, dat de Russen hun toevlucht zullen nemen tot deze sanctie-maatregelen, die het duidelijke karakter van een koe handel dragen. Want het zou best eens kunnen zijn dat de Chinezen zich voor deze handel gaan interes seren. De Russen kunnen elders een crisissfeer scheppen, die deze „broe derpartijen" zou dwingen zich op nieuw achter Rusland te scharen, waardoor de eenheid automatisch hersteld zou zijn. Het gaat er nu om, of de Franse communisten voor een handvol zil verlingen uit Moskou voor een Ju- dasrol zullen gaan voelen. zaghebbende inlichtingen ontvangen, zo heeft de krant Svobodne Slovo van daag gezegd. Het orgaan van de Tsjecho-Slowaak- se socialistische partij zei, dat op een vergadering van het presidium van de Tsjecho-Slowaakse journalistenbond woensdag het „feit was besproken, dat journalisten niet de gezaghebbende in lichtingen krijgen die nodig zijn, voor het goed uitvoeren van hun werk." De krant zei, dat er op de vergade ring op was gewezen, dat „journalis ten niet werden toegelaten op het vlieg veld toen een regeringsdelegatie terug kwam uit Moskou en ook niet toen een Russische delegatie aankwam." Op 16 oktober mochten de verslagge vers het Praagse vliegveld niet betre den, toen de Tsjecho-Slowaakse delega tie terugkwam, die in Moskou onder handelingen had gevoerd over het ver drag, dat de legering van Russische troepen in Tsjecho-Slowakije moest le^ galiseren. Ook werden zij niet toegela ten toen de Russische delegatie aan kwam voor de ondertekening van het verdrag. Rude Pravo, het Tsjecho-Slowaakse partijblad, heeft gezegd, dat de journa listen op de vergadering besloten heb ben, om een commissie in te stellen die het witboek „kritisch zal analyse ren" dat een groep Russische verslag gevers hebben uitgegeven over de ge beurtenissen in Tsjecho-Slowakije. In het witboek tracht men aan te to nen dat Tsjecho-Slowakije „een verza melplaats was van contrarevolutionaire krachten" voordat de Russen het land op 20 en 21 augustus binnenrukten. ADVERTENTIE Met] en bij zware of hardnekkige verkoudheid POTTER'S CATARRH PASTILLES Alleen bij apothekers en drogisten PARIJS De uiterst rechtse Franse nationalistische beweging Occident is gisteren door de Franse regering bij decreet ontbonden. Dit gebeurde slechts enkele dagen, na dat de politie een inval had gedaan in het hoofdkwartier van deze bewe ging, die verantwoordelijk werd ge steld voor de moeilijkheden in het Quartier Latin, de Parijse studenten wijk, in het afgelopen weekeinde. De reden voor de ontbinding was, dat de beweging in de vier jaren van haar bestaan tientallen ernstige inci denten heeft veroorzaakt. Daardoor saboteerde zij de maatregelen tot handhaving" van het staatsgezag. Occident werd in 1964 opgericht door Pierre Sidos, een bewonderaar van het fascisme die in 1949 al aan de wieg had gestaan van de uiterst rechtse jeugdbeweging „Jeune Nation". Deze werd in 1956 eveneens door de regering ontbonden. Pierre Sidos trok vooral de uit Alge rije vertrokken of verbannen, kolo nialistische verbitterde Noordafri- kaanse jeugd aan. Zij had reeds een semi-militaire opleiding ontvangen in De OAS. Sidos recruteerde zijn leden voornamelijk onder studenten en ly- csten. Zij kwamen dikwijls de straat op in gewelddadige acties, of dit nu was bij de betogingen ten bate van Zuid-Viëtnam of „om de Bolsjewisti sche Sorbonne te liquideren". Ook boycotten zij voorstellingen van de toneelstukken van de linkse schrijver Jean Genet. Overal trof men hen aan: bij de poorten van de facultei ten of lycea te Parijs, Brest, Rouen, Nantes en Toulouse, steeds gereed voor een knokpartij met hun linkse of extreem-linkse tegenstanders. Het staat vast, dat Occident in de mei revolutie een uitermate provocerend aandeel heeft gehad. Desondanks liet de regering haar op 12 juni, toen zij elf extreem-linkse bewegingen ont bond, met rust. Sindsdien hebben tal van organisaties ook de ontbinding van de Occident gevraagd. WASHINGTON De president van de wereldbank Robert S. McNamara heeft er op verzoek van de betrokken partijen mee ingestemd, te bemiddelen in het conflict tussen de Kongolese re gering en de Belgische firma Union Minière, zo heeft de bank donderdag bekendgemaakt. Het voornaamste doel van mr. McNa mara zal zijn, te helpen goede contac ten te leggen tussen de partijen tenein de tot een schikking te komen. Mocht echter tijdens deze benadering het mr. McNamara toeschijnen dat suggesties of toelichtingen van zijn kant een op lossing van het probleem zouden ver gemakkelijken, dan gevoelt hij zich vrij in die zin te handelen. In het verleden hebben ook voorgan gers van McNamara bemiddeld in in ternationale conflicten; o.a. heeft presi dent Eugene Black hulp verleend om een regeling te treffen voor de aanspra ken voortvloeiend uit de naasting van het Suez-Kanaal. ADVERTENTIE sjiek I dat e< horloge echt nooit met lederen bi r«— 2 •ca klein, iln, fijn uurwerkje een klaealek, prachtig duidelijk afleesbare »met solide wijzerplaat aan altijd ajleke Pontlac f 530.— gouden kast f 174.—

De Vallei | 1968 | | pagina 7