Kantongerecht Wage ningen Tielenaar negeerde rood licht en schepte dame op bromfiets DUCANA DUBBELE RAMEN 1 verkoopster/ adviseuse Ambtswoning voor burgemeester Bode WAAR9Mn we heen? VALLEI? Belt 10550 11079 Verplaatsing van secretarie Raad bijeen Vrijspraak voor sigarenmaker wegens gebrek aan bewijs Ongelukjes Geslap en Schooljeugd verraste „juf" bij huwelijk Ds. T. Langerak kreeg beroep Bijeenkomst Mij. voor Tuinbouw Profiel In slaap Voorstel aan de raad Frontale botsing eist een gewonde Autokeuring in Rhenen Kiesvereniging SGP bijeen 0 Volledige schriftelijke garantie op alle artikelen py rtP I Openslaande delen worden voor u GRATIS voor- tCI Kjr zien van onze ALUMINIUM TOCHTSTRIPS en toch zyn onze ramen AANTREKKELIJK IN PRIJS. vraagt ntet ingang van ianuarl 1969 wegens huwellik, voor de afdeling Kunstnijverheid HOOGSTRAAT 16 VEENENDAAL BEKENDMAKING UW ZATERDAS 2 NOVEMBER l?S WAGENINGEN Drie maanden mag werkbaas G. van O uit Tiel niet meer achter het stuur van zijn wagen. Rechter A. C. van den Brand legde hem vrijdag op de strafzitting van het Wageningse kantongerecht bovendien een boete van f 100,op. De werkbaas sloeg er van achterover. Een minuut tevoren had hij namelijk op een eis van f 100,door de officier, mr. J. C. H. Pieters, gereageerd met: „Wat hoog! Ik zit al jaren op de weg en ik heb nog nooit wat gehad!" Enige tijd geleden had Van O echter op de Kerkewijk in Veenendaal, na een rood stoplicht genegeerd te hebben, een aanrijding met een bromfietsende dame veroorzaakt. Zij had daarbij een hersenschudding en knie letsel opgelopen. Voor de balie meende Van O. tot zijn verdediging te kunnen aanvoeren: „Och, ik was de kluts kwijt, edelachtbare De officier wilde weten, waar de kluts was zoekgeraakt, want dat moest, gezien het proces-verbaal niet zo'n bescheiden ogenblikje geweest zijn. Van O. was met zfyn auto nog twee honderd meter van de stopstreep ver wijderd, toen het licht al op rood sprong. Hij had zich bovendien niet aan de maxmumsnelheid gehouden, toen hij door het stoplicht spurtte. „Zoveel harder reed ik niet. 't Was net boven de vijftig," beweerde hij stug. Over het gewonde slachtoffer van zijn escapade repte Van O. met geen woord. De officier vond het voor haar maar een schrale troost, dat verdachte als enig verweer in zijn zaak naar voren bracht, dat hij in gedachten geweest was. „Mensen, die de kluts kwijt zijn, moeten maar eens een tijd niet rij den", besloot rechter Van den Brand. Hoofduitvoerder H. F. uit Velp had de moed na zijn vijfde bekeuring we gens het overtreden van de maximum snelheid, op het kantongerecht te ko men verklaren, dat hij beslist niet on achtzaam rijdt en altijd probeert zich correct aan voorgeschreven snelheden te houden. Toen rechter Van den Brand hem herinnerde aan de vorige „ongeluk jes", zei hij vergoelijkend: „Maar ik rijd ook zoveel. Elk jaar zo'n zeventig duizend kilometer." VEENENDAAL Geboren: Patricia Margaretha, d.v. L. Kalter en T. C. Da vid; Paulina Richarda, d.v. A. van den Brink en E. Rijksen; Michel Edward, z.v. J. M. De Ridder en C. W. M. Ko ning; Maria Hendrika, d.v. H. Beijer en M. van de Brandhof; Wouter Hen- drikus, z.v. H. Hendriks en M. van Gin- kel; Carmen Elisabeth, d.v. F. M. Hil- lers en E. N. van Manen; Gerhard Ru dolph, z.v. R. G. Kolenbrander en B. H. Muller; Evert Christiaan, z.v. A. van Manen en E. de Kleuver; Gerrit, z.v. A. Roelofsen en E. A. Schoeman. Ondertrouwd: H. van der Klift en H. J. Winter. Getrouwd: J. V. Gouda en W. van der Wal; R. C. H. M. Nuijten en H. J. C. Straatman; A. Slomp en G. Hulst; G. T. van Lienden en H. C. van Veldhui zen; L. de Kievid en F. Hasselaar; G. van Manen en M. V. I. van Leeuwen; G. F. J. Lanson en T. M. Dullemond. Overleden: Gijsbert van Manen, 59 jr., echtgenoot van G. van Erk; Anto- nia Wentholt, 64 jr., echtgenote van J. Heikamp. AMERONGEN Gehuwd: Jorden van Zeumeren, 22'jr. en Antonia Johan na Ploeg, 19 jr.; Jacobus Lucas van Verseveld, 27 jr. en Janske Brinkman, 20 jr.; Marinus van Gessel, 22 jr. en Margretha Marjo van Altena, 21 jr.; Pieter van Bergeijk, 31 jr. en Wille- mijntje Everdina Sophia Slotboom, 26 jr. Ondertrouwd: W. D. Bouman, 22 jr. en J. M. J. M. van der Heijden, 23 jr.; C. J. van Zaanen, 19 jr. en G. A. Schoe man, 20 jr. Ingekomen: J. G. J. Hamersma, van Sneek; H. A. Veldhorst, Van Amers foort; R. B. Bouman, Van Rhenen; H. J. Bonk, van Leersum; J. M. J. van der Heijden, van Veghel; H. J. G. Voer- mans, van Kesteren. Vertrokken: G. E. Breeschoten, naar Maarn; W. E. van Bergeijk-Slotboom, naar Barendrecht; F. M. Rooy, naar Zeist. RENSWOUDE Geboren: Izak Jan, z.v. J. van den Broek en A. van Veld- huisen; Gerritje, d.v. J. van de Vliert en G. Bleijenberg; Evelina Alberta, d.v. J. M. van Mourik en D. J. W. Ver meulen. Ondertrouwd: Anthonie M. van den Berg te Lunteren en Dirkje van Benne- kom; Teunis van Gent te Veenendaal en Jeannette van de Fliert. Gehuwd: G. van Doorn en Kl. van Ginkel; P. G. van Ojik en J. van Gin- kel. Op de rijksweg Renswoude-Planken- wambuis was het onlangs weer raak geweest. Hoe dat kwam? „Ik heb het laatste bord gemist." „Ik zou kunnen stellen", aldus mr. Van den Brand, „Dat u met vier bekeu ringen in het jaar zo 'nachthonderd snelheidsovertredingen in totaal hebt begaan, gezien de uiterst geringe con trolemogelijkheden van de politie." De officier, mr. Pieters vond het tijd om F. een ernstige waarschuwing te geven. Hij eiste f 100,- en een voor waardelijke ontzegging voor drie maanden, met een proeftijd van twee jaar. Rechter Van den Brand was van mening, dat verdachte een „gevoeli ger" straf nodig had. Het werd f 150,- boete en vier maanden voorwaardelij ke ontzegging, met twee jaar proef tijd. Voor de sigarenmaker J. K. uit Vee nendaal werd het vrijspraak, 's Mor gens op weg naar de fabriek zou ver dachte al fietsend een achteropkomend meisje, dat op een bromfiets reed, hebben „gesneden." Het meisje was komen te vallen en gewond geraakt. Met klem ontkende de sigarenmaker haar de pas te hebben afgesneden. „Toen zij zeker nog veertig meter achter mij was, heb ik m'n hand uit gestoken om naar links te gaan, ben links gaan rijden en op het moment, dat zij tegen de weg smakte, was ik al bij de ingang van de fabriek. Ze is ook niet met me in botsing gekomen." Dat laatste was juist. „Het meisje heeft u kennelijk links willen inhalen" zei rechter v.d. Brand. „Ze zal wel hebben zitten slapen en me niet gezien hebben", aldus ver dachte. Rechter en officier waren het er over eens, dat het weinig zin zou heb ben het meisje te horen. Zij had een verklaring afgelegd, waarin ze de si garenmaker het „snijden" had verwe ten. Duidelijk was, dat de stand toch RENSWOUDE Dezer dagen was het voor de kinderen van de 2de klas van de lagere school een feestmiddag. Hun juf mejuffrouw A. C. H. van Hun- nik trad in het huwelijk met de heer A. R. Bleyerveld, onderwijzer bij het HA- vo-onderwys te Jutphaas. De kinderen die met een bus naar Zeist waren gekomen, waar het huwe lijk werd voltrokken, hadden zich op de stoep van het gemeentehuis opgesteld met erebogen. Het kerkelijk huwelijk werd gesloten in de kerk van de Evangelische Broe dergemeente te Zeist. In de kerk werd het bruidspaar door de kinderen toege zongen. Na de receptie im restaurant „Bosch- lust" te Zeist ging de jeugd terug naar Renswoude. VEENENDAAL Ds. T. Langerak heeft een beroep ontvangen van de her vormde gemeente te Wierden. VEENENDAAL De afdeling Vee nendaal van de Koninklijke Nederland se Maatschappij voor tuinbouw en plantkunde houdt maandegavond een bijeenkomst in het NVV-gebouw. De heer Stein zal een lezing houden over het onderwerp: „Nu voorjaars plannen maken voor kamers, tuin en balkon". De leden kunnen mooie en bij zondere planten en „eigen kweek" meebrengen om te laten keuren. ADVERTENTIE Alleen zijn gemakkelijk uitneembaar en absoluut condensvrij. 0 In verschillende uitvoeringen 0 Beslist geen onderhoud 0 Maximale warmtebesparing Bel of schrijf geheel vrijblijvend ons adres J. J. SCHIPPER, Noordelijke Spoorstraat 11-13, Ede - Telefoon (083801-10501 Toonzaal Spoorlaan 2, Bilthoven - Tel. (034021-5524 11 zou blijven. Daar overtuigend be wijs ontbrak, werd het conform de eis, vrijspraak. Voor het rijden met gladde banden stond R. van L. uit Rhenen terecht, die bovendien betrokken was bij een „duistere" aanrijdingszaak, welke nog aangehouden is. Glashelder was ech ter de kwestie van de gladde banden. Van L. ontkende het niet. „D'r zat nog wel een beetje profiel op, maar ik had de nieuwe al achter in de auto", beweerde hij. „Al had u een heel pakhuis vol, re pliceerde de rechter. Er hadden nieu we banden om uw wielen moeten zit ten, daar gaat het om." Een van de banden was totaal afgesleten en op de ander zat nog enig profiel, zo bleek uit de stukken. De eis van f 100,- boete vond Van L. erg hoog. Toch zag recihter Van den Brand geen reden om een lagere straf op te leggen. „Het kan levensgevaar lijk zijn", waarschuwde hij Van L. Mevr. W. van L. uit Wageningen kwam een beetje in de knoei met haar verdediging. Haar was tenlaste gelegd, dat zij in de Wageningse Hoogstraat het stopverbod had overtreden. Punt twee was, dat mevr. Van L. haar au to op de Nieuwe Steeg onverlicht ge parkeerd had. Tegenover de politie had ze ver klaard, dat een medepassagier onwel was geworden en ze even had gepar keerd in een „wegje, dat een soort uit rit leek." Wanneer er verkeer zou zijn genaderd, had mevr. Van L. wel met haar autolampen geknipperd. Op de zitting bleek echter, dat de toedracht wel iets anders was geweest. Verdachte liet steken vallen toen ze zei, dat ze „had zitten praten" en „la ter in slaap was gevallen". Haar me depassagier was een vriend geweest. „U moet zelf weten of u in een auto gaat zitten praten, maar dan moet u wel de lichten aanhouden", zei rechter Van den Brand. Abusievelijk had de politie mevr. Van L. voor het onver licht geparkeerd staan een schikking van f 10,- aangeboden. Officier Pieters wilde hiermee in zijn eis toch rekening houden. Hij vroeg voor het parkeren f 15,- en voor het overtreden van het stopverbod eveneens f 15,-. Rechter Van den Brand vonniste conform, eveneens rekening houdend met deze uitzonderlijke omstandig heid. Anders was de boete veel hoger geworden en had er misschien ontzeg ging van de rijbevoegdheid ingezeten. Dus u weet wat er gebeurt als het nog eens voorkomt, zei hij tegen mevr. Van L„ die vriendelijk knikkend de zaal uitging. ADVERTENTIE matsen Voor deze gevarieerde werkkring zoeken wij een zelfstandige kracht met een goede alge mene ontwikkeling en gevoel voor vorm en kleur. VEENENDAAL Het college van burgemeester en wethouders is tot de con clusie gekomen, dat de huidige ambtswoning van de burgemeester aan de Kerke- wyk 182 niet meer voldoende representatief is voor de gemeente Veenendaal. Om aan deze onhoudbare situatie een eind te maken stelt het college de raad voor te besluiten voor de burgemeester een bungalow te laten bouwen in het Salaman derplan. De kosten van deze bouw bedragen, met inbegrip van de grond f 175.000,-. De bungalow zal indien de raad met het college meegaat gebouwd worden door Bouwmaatschappij Van Eist in Veenendaal, die het college een aanbieding voor de bouw van de bungalow heeft gedaan. Als burgemeester Bode zijn nieuwe ambtswoning zal betrekken, zal men de hui dige ambtswoning verkopen. WAGENINGEN Niet alleen i in het bos is het momenteel goed t 4 toeven, zo lang het weer rustig blijft 4 biedt een fietstocht door de Meent ook veel genoegens. 4 Weliswaar smijt moeder Natuur 4 in de Gelderse Vallei niet zo uit- 4 bundig met kleuren als in de bossen op de Gelderse en Utrechtse heu- veis, maar juist daardoor zijn de po- 4 pulieren, eiken en wilgelanen des te 4 aantrekkelijker. Zoek overigens wel 4 een windstille dag uit om in de 4 Meent rond te toeren met de fiets, anders is het flink trappen gebla- zen... i VEENENDAAL Gistermorgen om ongeveer half negen kwamen twee per sonenauto's op de Wageningselaan met elkaar frontaal in botsing. Een inzitten de van een der auto's, de heer M. van D. uit Veenendaal, liep een kaakfrac- tuur op. Beide auto's werden zwaar be schadigd. De heer J. J. W. O. uit Wageningen reed ,in zijn pessonenauto richting Vee nendaal. Hij wilde een bromfiets en een personenauto passeren. Op de lin ker weghelft reed richting Wageningen een tractor. Op het moment dat O. zijn inhaalmanoeuvre uitvoerde ging ook een achter de tractor rijdende personen auto, bestuurd door J. van B. uit rnes- woude passeren. De auto's reden recht op elkaar af en hierdoor raakte O. waarschijnlijk in paniek. Hij trapte op de rem, raakte in een slip en botste fron taal op de tegenligger. Een passagier van Van B., de heer Van D. uit Veenendaal liep een kaak- dractuur op. De auto's werden zwaar beschadigd. Zaterdag 2 november Geref. Kerk, Scherpenzeel 20 uur: Jubileumconcert 40-jarig bestaan „Soli Deo Gloria". Maandag 4 november Verenigingsgebouw, Veenendaal: Rayonvergadering CHU. Kerk NPB, Kerkewijk 71, Veenen daal 20 uur: Lezing ds. De Wilde over: „De bijbel, dat moeilijke boek". Junushoff, Wageningen 20 u.: Dia lezing „Sahara en Bedoeinen-Ha- rems" door Mevrouw Lily Evers- dijk-Smulders te Amsterdam. NVV-Gebouw, Veenendaal 20 uur: lezing Mij. voor Tuinbouw en plantkunde door de heer Stein „Nu voorjaarsplanten maken". BIOSCOPEN Luxor Theater, Veenendaal zater dag 19.30 en zondag 15 uur: „Op dracht: „Doodt agent Gordon". Za terdag 21.30 uur: „De dokter en de call-girls", zon- en maandag 19.30 uur: „Django". Bio, Rhenen, zaterdag 20 en zondag 14.30 uur: „Girl happy". Zondag 20 uur: „Superman contra de V ampiervrou wen' TENTOONSTELLING Streekmuseum Rhenen t.e.m. 16 no vember: Sculptures van Gerrit Langedijk. Geopend van 11 12.30 en 14 17 uur. Zon- en woensdag gesloten. UTRECHT (Tot en met 15 december „Manifes tatie Studium Generale". Activi teiten in dit kader zijn aangeduid met (SG). Inlichtingen bij Infor- matie-centr., Plompetorengracht 9, tel. 030-18100). Zaterdag 2 november. Stadsschouwburg, 20 uur: ABC-ka- baret met Corry Vonk en Wim Kan. Tivoli, 20 uur: Harmonie Orkest Utrecht, m.m.v. drumband, Show- Girlband en Operettevereniging „Grinzing", o.l.v. Anneke Netel bos. Werfkelder bij Hema, 21 uur: Muze- valcabaret met „Dwars tegen de draad". Zondag 3 november Stadsschouwburg, 20 uur: ABC-ca- baret met Corry Vonk en Wim Kan. Geertekerk, 19.30 uur: Catatedienst, Cantate 38 van J. S. Bach: „Aus tiefer Not ruf ich zu Dir". La Grotta, 14 en 19.30 uur: Disco dansen met disc-jockey. Dinsdag 5 november Stadsschouwburg, 20 uur: ABC-ca- baret met Wim Kan en Corry Vonk. Gebouw Voor K en W, 20 uur: Ka mermuziekavond Quartetto Italia- no. Slot Zuylen, 20 uur: Concert met Hennie Kielman, fluit; Jokeriet van de Lem, hobo. Woensdag 6 november Stadsschouwburg, 20 uur: ABC-ca- baret met Corry Vonk en Wim Kan. Tivoli, 20.15 uur: Concert door Rot terdams Filharmonisch Orkest o.l.v. Edo de Waart, m.m.v. Lola Bobesco, viool. Werken van Strauss, Bartok, Prokofjef en Haydn. Informatiecentrum, 21.30 uur: Films in kleur over Noh-theater, Kabuki- theater, met inleiding en discus sies (SG). Donderdag 7 november Stadsschouwburg, 20 uur: ABC-ca- baret met Wim Kan en Corry Vonk. Vrijdag 8 november Stadsschouwburg, 20 uur ABC-ca- baret met Corry Vink en Wim Kan. Werfkelder by Hema, 21 uur: Muze- valcabaret met „Dwars tegen de draad". Zaterdag 9 november Stadsschouwburg, 14 uur: Neder lands Danstheater, werken van Van Manen, Dualis, Tetley. (SG). Stadsschouwburg, 20 uur: ABC-ca- baret met Wim Kan en Corry Vonk Werfkelder by Hema, 21 uur: Muze- valcabaret met „Dwars tegen de draad". BIOSCOPEN Voorstellingen werkdagen 14.30, 18.45 en 21 uur. Zondagen 14.15, 16.30, 18.45 en 21 uur. Camera, Oude gracht 156: „Ik ben nieuwsgierig geel". Zaterdag 23.15 uur: „Cleo de cinq sept". City, Voorstraat 89: „Zo schieten de Schotten in Texas". Filmac, Vredenburg 29, doorl.: „Zie kenhuis op stelten" en nieuws. Palace, Vredenburg 29, dag. 18.45 en 21 uur: „Paris strip". Zaterdag 23.30 uur: „Cat Ballou". Olympia, Amsterdamsestraatweg 350, middag voorst, op zon.- en woensdag; t.e.m. zondag„De twaalf veroordeelden". Maan- t.e.m. woensdag: „Elvis, a go-go". Rembrandt, Oudegracht 73: „Vier kante recruut". Scala, Potterstraat, 14.15 en 20 uur: „Playtime". Zon. 10.30 uur: „La traviata". Studio, Oude Gracht 154, voorst. 15 min. later: „Ulysses". Vreeburg, Vredenburg 8a, middag voorstelling: „Yeah, Yeah, Yeah", avondvoorst.: „Pussy cat". ARNHEM Zaterdag 2 november Stadsschouwburg, 20 uur: Toneel groep Theater met „Hendrik IV" deel 2. Kröller Müller, 20 uur: Concert door Ghaia Gerstein, piano, Peter van Munster, fluit. Werken van Boulez John Cage, Isang Yun en Louis Andriessen. Zondag 3 november Theater aan de Rijn, 20.30 uur: To neelgroep Theater met „La Mu- sica". Musis Sacrum, 20 uur: Arnhemse Concert door Quartetto Italiano, m.m.v. Paolo Borciani, Elisa Pe- greffi, Piero Farulli en Franco Rossi. Werken van Haydn, Boro din en Beethoven. Dinsdag 5 november Stadsschouwburg, 20 uur: Het zwar te theater uit Praag. Musis Sacrum, 20 uur: COV Arn hem met Die Jahreszeiten van Haydn. Begeleiding HGO, geheel onder leiding van Leo Pappen- heim. Medewerking van Annette de la Bije, Willy van Hese, Henk Smit (Vooruitvoering). Woensdag 6 november Musis Sacrum, 20 uur: De Neder landse Comedie met „De Revisor". Korenbeurs, 20 uur: Twee Tsjechi sche films: „School voor delin-r quenten en „De Redenaar". Donderdag 7 november Musis Sacrum, 20 uur: Jubileum concert COV Arnhem. Uitvoering als dinsdag. Vrijdag 8 november Stadsschouwburg, 20 uur: Hoofd stadoperette met „Die Czardas- fürstin". Zaterdag 9 november Stadsschouwburg, 20 uur: Hoofd stadoperette met Die Czardas- fürstin". BIOSCOPEN Voorstellingen op zon- en werkda gen 14.30, 18.45 en 31 uur. Rembrandt, Velperplein: „De groe ne baretten". Studio-A, Lange Wal, dag. 18.45 en 21.15 uur: „Ik ben nieuwsgierig geel". Zon.- en woensdag 14.30 uur: „Robin Hood en zijn schel men". Saskia, Looierstraat: „De oliemag naat". Luxor, Willemsplein: „Angélique en de sultan". Zaterdag 23.30 uur: „Rondom het Oudekerksplein". Palace, Bakkerstraat„Rauwe nacht in Jericho". RHENEN Op maandag 4 novem ber en dinsdag 5 november 1968 stelt de vereniging voor Veilig Verkeer, af deling Rhenen, iedere automobilist in de gelegenheid zijn of haar motorvoer- tug te laten keuren, wat betreft de verlichtingsinstallatie. Dank zij de medewerking van de di rectie van de NBM wordt deze keuring gehouden in de garage van de NBM aan de Verlengde Trambaanweg. De gara gebedrijven De Haas en de Rhoten le veren de apparatuur ens mankracht. De automobilisten, waarvan de naam begint met de letters A t/m L worden verwacht op maandag 4 november, tus sen 7 u., en 9 u n.m., de overigen op dinsdag 5 november, dezelfde tijd. VEENENDAAL De kiesvereniging van de Staatkundig Gereformeerde Par tij belegt op woensdag 6 november een ledenvergadering. De bijeenkomst wordt gehouden in de consistoriekamer van de kerk der gere formeerde gemeente aan de Fluiters straat. Behalve het gewone huishoudelijke gedeelte, zal er van de bezoekers van de vergadering aandacht gevraagd wor den voor een lezing van de heer G. v. d. Berg over „De Gemeenten" Hij be handelt verschillende zaken, betreffen de het gemeentebestuur en de gemeen teraad. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat de afdeling Sociale Za ken met ingang van dinsdag 5 november 1968 in ondergebracht in het pand Ko ningin Elisabethplantsoen no. 2 (thans afdeling Onderwijs en Personeelszaken). De afdeling Onderwijs en Personeels zaken is per gelijke datum onderge bracht in het gemeentehuis, Herenstr. 47 Rhenen, 31 oktober 1968 Burgemeester en weth. voornoemd De secretaris, W. C. Pieters De burgemeester, L. Bosch v. Rosenthal Tot 17.30 uur u dan even a.u.b. Van 17.30- 19.30 uur dan brengen wij hem nog Alleen voor Veenendaal 's Zaterd. van 16.30-17.30 uur ADVERTENTIE ALS U VANDAAG NOG BELT, HEEFT U MORGEN HET GELD Kastanjelaan 40 Tel 08376-2720 Rhenen VEENENDAAL De raad der ge meente Veenendaal komt dinsdagavond 5 november in het raadhuis in vergade ring bijeen. De agenda luidt: 1. Opening. 2. No tulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Onder zoek van de geloofsbrief van het be noemd verklaarde lid van de raad, de heer E. C. Diepeveen. 5. Voorstel van burgemeester en wethouders inzake de bouw van een ambtswoning voor de burgemeester. 6. Alsvoren' tot wijziging van de Legesverordening 1965. 7. Als- voren tot benoeming van de commissie van advies woonruimtewet. 8. Alsvoren tot onbewoonbaarverklaring van de wo ningen Achterkerkstraat 64 tot en met 74. 9. Alsvoren tot verlenging van de ontruimingstermijn van de onbewoon baar verklaarde woning Middellaan 152. 10. Alsvoren tot ongegrond verkla ring van het beroep van de heer M. Lieftink tegen de weigering van een bouwvergunning. 11. Alsvoren tot het verlenen van een extra-gemeentelijke bijdrage aan de Veenendaalse Woning stichting tot voorlopige dekking van het exploitatietekort over het boekjaar 1965/1966. 12. Alsvoren tot wijziging van de Precarioverordening 1966. 13. Alsvo ren tot aankoop van een strookje grond aan het Verlaat. 14. Alsvoren tot aan koop van het perceel Kostverloren 89. 15. Alsvoren tot voorlopige vaststelling van de uitgaven voor het openbaar kleu teronderwijs over 1967. 16. Alsvoren tot voorlopige vaststelling van de uitgaven voor het openbaar lager onderwijs over 1967 en over de jaren 1963 t/m '67 (vijf jaarlijkse afrekening). 17. Preadvies van burgemeester en wethouders inza ke afrekening van de vergoeding inge volge artikel 101 van de lager-onder- wijswet 1920'c.q. artikel 189 van het Be sluit buitengewoon onderwijs 1967 over het jaar 1967 (exploitatievergoeding). 18. Alsvoren inzake afrekening van de vergoeding ingevolge artikel 101 bis der lager-onderwijswet 1920, c.q. artikel 193 van het Besluit buitengewoon onder wijs 1967 (kosten vakonderwijs) over 1967. 19. Alvorens inzake een verzoek van het bestuur van de Kon. Juliana- school, afd. ulo, om medewerking in gevolge artikel 72 der lager-onderwijs- wet 1920 tot het aanschaffen van hulp middelen en meubilair. 20. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het verlenen van een éénmalig subsidie aan de Sportschool Van der Velde. 21. Als voren tot verhoging van het tarief voor de medische sportkeuring. 22. Alsvoren tot aankoop van een grondbewerkings machine t.b.v. de G.S.W.-kwekerij. 23. Alsvoren tot het aangaan van een geld lening ad f 760.000,24. Alsvoren tot wijziging van de gemeentebegroting, de begroting van de dienst van gemeente werken, de begroting van het grondbe drijf en de begroting van de gemeente lijke sociale dienst voor het dienstjaar 1968. 25. Sluiting.

De Vallei | 1968 | | pagina 3