Jan Maathuis sprong op boerenpaarden naar de top Scholte gaf debutant Velthuis weinig kans Zondagsport op radio en tv Gimondi en Anquetil wonnen tijdrit om Baracchi-trofee Cees Haast naar Willem II/Gazelle Van Looy-Stevens veel sterker dan Janssen-De Roo Olympische winnaars spontaan gehuldigd Studiebeurzen voor Keniase atleten Jumping Amsterdam GEEN MELDING MET 13 GOED IN TOTO Ruiter uit Geesteren timmert aan exclusieve stal Nieuwe snelweg Rotterdam- Arnhem voor f 400 miljoen Nationaal kampioenschap libre Eerste winst Kwartaalcijfers AKU 12 nov. Nieuwe griep naar Europa Minister Udink naar V.N.-assemblee Europees centrum voor kanker onderzoek komt in Lyon Goede gever Solide voorsprong 3 x gepakt Bertini winnaar Bredero verwacht beter resultaat Goedkope paarden Veel te vroeg Drie schimmels Achterstand ZATERDA® I NOVEMBER 1968 UTRECHT Wanneer alles meezi kan over een jaar of drie worden be gonnen aan de bouw van een nieuwe autosnelweg (met tweemaal drie rij stroken), de R 24, van Rotterdam naar Arnhem. Deze snelweg, waarvan het deel Utrecht - Arnhem nog niet Is opgenomen in het ontwerp Rijkswe genplan 1968 - is noodzakelijk ter ont lasting van de huidige Rijksweg 1 Den Haag - Arnhem. Ir. H. A. M. Boekwijt, één van de directieleden van Rijkswaterstaat di rectie Utrecht en dezer dagen be noemd tot hoofdingenieur-directeur van de Provinciale Waterstaat in Utrecht, hoopt dat over enkele jaren de eerste werkzaamheden aan de nieuwe snelweg kunnen worden uitge voerd. „Eerst moet echter het hele tracé worden vastgesteld, waarmee twee jaar gemoeid zal zijn en tevens moeten de plannen worden gemaakt en de grond worden aangekocht. Het zal niet eenvoudig zijn, omdat er met tal van belangen rekening moet wor den gehouden". De toekomstige R 24 is geprojec teerd door de nieuwe Utrechtse satel lietstad Nieuwegein (circa vijf kilome ter ten zuiden van Utrecht). Vooral dit deel van de Rijksweg zal kostbaar worden, aangezien het voor de hand ligt, dat de snelweg hier enkele kilo meters op hoog niveau komt te liggen. Er zijn hier op korte afstand van el kaar drie rivieren en kanalen, die moe ten worden „genomen". Over de kosten van de nieuwe snel weg staat nog niets vast, maar uit gaande van een gemiddelde uitgave van drie miljoen gulden per kilometer snelweg, moet rekening worden ge houden met een bedrag van circa 400 miljoen gulden. HEESWIJK Henk Scholte heeft vrijdagmiddag alle twijfel omtrent zijn heerschappij in de nationale titelstrijd libre weggenomen. In Heeswijk gaf Scholte debutant Velthuis weinig kans. Een hakkelende aanloop van 25 caram boles, gevolgd door een secure ren langs de band de resterende 475 caram boles vergaderde de Brabander in nauwelijks 40 minuten velden de lange Oldenzaler meedogenloos. Velthuis, die het zekere voor het onzekere had ge nomen en zelf van acquit was gegaan in de hoop de zekere nederlaag een wat draaglijker aanzien te geven, kon niet waar maken, dat hij in de ereklasse thuishoort: hij reikte niet verder dan negen caramboles. Weer een zege in twee beurten van Henk Scholte dus, die nu een algemeen moyenne heeft van 300, aanmerkelijk hoger dan zijn medestrijders, die nau welijks als achtervolgers kunnen wor den beschouwd. Joop Roodenburg staat, dank zij zijn derde zege in successie in zeven beurten in "matchpunten nog ge lijk met de titelverdediger. Janus Ja cobs echter ligt reeds achter. De Amsterdammer moest Jaap Ligthart remise toestaan nadat zij elkaar elf trage beurten lang het leven zuur had den gemaakt. 500 11 288 45.45 500 11 127 45.45 500 7 430 71.42 210 7 123 30.00 9 2 6 4.50 500 2 475 250.00 500 3 310 166,66 127 3 126 42.33 Terwijl Buys en Velthuis nog steeds zonder winst zijn, smaakte de Ossenaar Lambert van Hinthum het genoegen van zijn eerste succes. Van Hinthum, een wispelturige speler, wie zelfs Scholte zegt te vrezen, liet tegen Sund- quest zien het librespelletje ook te kennen. Tegen de explosies van 310 en 187 stond de jonge Hagenaar machte loos. Zijn produktie in de tweede van de drie beurten was alleen van belang voor zijn gemiddelde. Uitslagen derde ronde Jacobs (Amsterdam) Ligthart (Alkmaar) Roodenburg (Voorh.) Buys (Den Haag) Velthuis (Oldenzaal) Scholte (Mierlohout) Van Hinthum (Oss) Sundquest (Den Haag) 127 BREDA Cees Haast, die het afge lopen seizoen bij de Franse fabrieks- ploeg BIC onder contract stond, is vrij dag in Valkenswaard een verbintenis aangegaan met WillemlI/Gazelle. Haast zou volgend jaar geen kans krijgen om in de Tour de Franceploeg van BIC te starten en dat heeft voor hem de door slag gegeven om een andere werkgever te zoeken. Het nieuwe contract van de Brabander gaat 1 januari in. ARNHEM Het bericht van AKU over het derde kwartaal 1968 zal wor den gepubliceerd op dinsdagavond 12 november. In de namiddag van diezelf de dag zal, zoals bekend, het Philips- concern zijn cijfers over 't derde kwar taal bekend maken. GENÈVE Een nieuw geheimzinnig griepvirus, dat blikbaar z(jn oor sprong heeft in het Verre Oosten, zou deze winter Europa en Noord-Amerika bereiken, zo heeft de Wereldgezond heidsorganisatie (WHO) gisteren be kend gemaakt. Het virus is verwant aan de „Aziatische griep", die zich in 1947 en 1957 over de wereld verspreidde, maar verschilt tegelijk toch zoveel daarmee, dat de thans in gebruik zijn de vaccins er niet tegen bestand zijn. Dr. William Cookburn, het hoofd van de virusdienst van de WHO, zei dat het virus zich in juni te Hongkong ver toonde, daar werden snel een half mil joen mensen aangetast. Sindsdien heeft de ziekte zich verspreid in het gehele Verre Oosten, maar tot nu toe zijn er heel weinig sterfgevallen gemeld. Oude re mensen lijken er een groter* immu niteit tegen te hebben. DEN HAAG Drs. B. J. Udink, de minister zonder portefeuille, belast met de aangelegenheden betreffende de hulp aan ontwikkelingslanden, is voornemens zondag a.s. naar New York te vertrekken in verband met de 23ste zitting van de algemene ver gadering van de Ver. Naties. Hij zal gedurende zijn verblijf te New York de leiding van de Nederlandse delega tie op zich te nemen. Minister Udink zal deelnemen aan de besprekingen over ontwikkelings hulp, die in de economische en finan ciële commissie van de algemene ver gadering aan de orde zijn. Daarbij zal in het bijzonder de voorbereiding van het tweede ontwikkelingsdecennium, de strategie voor de jaren zeventig, zijn aandacht hebben. De bewindsman is van plan dé Ne derlandse opvattingen te dien aanzien uiteen te zetten. Minister Udink wordt half november in ons land terug ver wacht. SCHIPHOL In Lyon wordt een In ternationaal centrum voor kankeron derzoek gebouwd. Dank zij een gift van de Franse regering van twintig miljoen gulden zal daar een internatio naal Europees onderzoekcentrum ver rijzen. Dit heeft gistermiddag staatssecre taris dr. R. J. H. Kruisinga Sociale Zaken en Volksgezondheid) gezegd bij zijn terugkeer op Schiphol na een drie daagse vergadering in Lyon. Hij is daar tot voorzitter van de raad van beheer van dit centrum benoemd. „Er bestaan grote verschillen in kan ker", aldus dr. Kruisinga. „Sommige vormen komen in bepaalde streken tienmaal zoveel voor als elders in de wereld. Voor een belangrijk deel ligt dat aan milieu-omstandigheden. Het opsporen van die factoren kan het best vanuit één centrum worden geregeld". Uit vergelijkend onderzoek zijn al op merkelijke conclusies tevoorschijn ge komen. Zo is bij groepen emigranten gebleken, dat het kankerpatroon zich na verloop van jaren aanpaste aan dat van het nieuwe land. Het onderzoek te Lyon zal zich ook richten op de insecticiden. Gebleken is dat sommige van deze bestrijdingsmid delen bij de consumptie later ziekte verwekkende factoren bezitten, waar onder kanker. Aan dit soort onderzoek wordt ook al gewerkt in Moskou, Le ningrad en Milaan. UTRECHT De directie van de Ver enigde Bedrijven Bredero verwacht dat, onvoorziene omstandigheden voorbe houden, de resultaten over 1968 duide lijk hoger zullen zijn dan die van 1967. Vorig jaar steeg de omzet met 15 pro cent tot f 209 miljoen en nam de winst toe van f 3,46 miljoen tot f 3,76 miljoen, waaruit onveranderd 20 procent divi dend werd betaald. Begin dit jaar had Bredero voor f 48 miljoen orders in por tefeuille. Hierdoor zijn de bedrijven van de groep tot ver in 1969 van werk voor zien. GEESTEREN De deskundigen in de hippische sportwereld zijn het er nog altijd niet over eens of Jan Maathuis wel die springruiter is, op wie Neder land jarenlang met smart heeft zitten wachten. De meningen daarover zijn nog al verdeeld, ofschoon Maathuis toch samen met Anton Ebben de suc cesvolste Nederlandse ruiter is. Hoewel de kritieken steeds minder worden, zijn er nog steeds experts, die zijn rijstijl een aanfluiting vinden voor de hippische sport. Nog vaak wordt hij afgeschilderd als een onbehouwen rui ter, wiens stijl van rijden onmogelijk tot grote successen kan leideh. Ook de vier nationale titels be haald in zes jaar hebben aan deze zienswijze slechts weinig veranderd. Toch zullen ook deze experts uitein delijk aan het idee moeten wennen, dat Johannes Gerardus Maria Maathuis, zoals hij in 1939 werd aangegeven bij de ambtenaar van de Burgerlijke Stand in het Overijsselse dorp Geesteren, sa men met Ebben en zijn Twentse rivaal Hans Brugman de nationale ruitertop vertegenwoordigt. Toen Jan Maathuis op 11 augustus 1963 te Blaricum voor de eerste maal Nederlands kampioen werd met Troongravin Anna werd hij eerste en met Troongraaf tweede was dat in feite een klap in het gezicht van de nationale leiders. Met twee paarden, die samen nog geen tweeduizend gulden hadden ge kost, spotte hij met de ideeën van in siders, die menen dat prestaties in de paardesport alleen te koop zijn. Mee warig schudden zij op die elfde augus tus 1962 het hoofd toen zij Maathuis met zijn goedkope boerenpaarden op een wat brute wijze over de hindernis sen zagen gaan. Deze experts hadden dure buitenland se paarden aangetrokken, verzamelden GENT Jan Janssen en Jo de Roo hebben vrijdagavond op de wielerbaan van Gent een omnium tegen de Belgi sche wielrenners Rik van Looy en Lu- cien Stevens verloren met 9Vï tegen 572 punt. In het bijprogramma eindigde Jaap Oudkerk als tweede achter de Belg Deloof in een. stayerwedstrijd. De uitslagen waren: sprint: 1. Van Looy (B) laatste 200 meter in 10.7 sec.; 2 Janssen; 3. De Roo; 4. Stevens (B). Puntenkoers: 1. Van Looy 18 pnt., 2. Stevens 15, 3. Janssen 13,4. De Roo 9. Achtervolging 4 km: 1. Van Looy - Stevens, 2 Janssen - De Roo ingehaald na 2.343 meter. 1 km Italiaans: 1. Bel- gie 1.02,8, 2. Nederland 1.04,2.10 km achter dernies: 1. Van Looy, 2. Jans sen, 3. Stevens, 4. De Roo. Eindstand: 1. België 5,5 punten, 2 Nederland 9,5 punten. Stayerwedstrijd: eerste man che. 1. Oudkerk (Ned.), 2. Deloof op 3 meter, 3. Verschueren (Belg.), 4. Ray- nal (Fra.). Tweede manche: 1. Deloof, 2. Verschueren op 2 meter, 3. Oudkerk. 4. Raynal. Eindklassement: 1. Deloof, 2 Oud kerk, 2. Verschueren, 4. Raynal. In het NRU-sportprogramma Langs de Lijn (14.30-17.00 uur via Hilversum I en 18.10-18.30 uur via Hilversum II) zijn zondag rechtstreekse verslagen te horen van de voetbalwedstrijden De Graafschap - Fortuna VI. en Feijen- oord - Fortuna/Sittardia, nabeschou wingen van de wedstrijden FC Twente - Ajax, PSV - Go Ahead en Elinkwijk - Heracles. Voorts in Langs de Lijn o.m.: het concours hippique „Jumping Amsterdam" en de paardenkoersen in Groningen en Duindigt; uitslagen van amateurvoetbal, handbal, korfbal en hockey. Redactie: Jan Dassen, Wim Hoogendoorn, Theo Koomen en Dick van Rijn. In het NTS-sportprogramma dat zondag van 19.30 tot 20.30 uur op Ne derland 1 wordt uitgezonden, wordt on der voorbehoud van wijzigingen aan dacht besteed aan: de voetbalwed strijden FC Twente - Ajax, PSV - Go Ahead. De Graafschap - Fortuna Vlaardingen; de basketballwedstrijd SVE - Punch; de Nederlandse kam pioenschappen biljarten in de ere-klas- se libre te Heeswijk (Brabant); de ta feltenniswedstrijd Nedlloyd - AMVJ. daarop de beste ruiters en amazones en achtten daarmee voldoende termen aanwezig om de Nederlandse hippische sport binnen de kortste keren in het slop te halen. Jan Maathuis onderstreepte in Blari cum, dat topprestaties ook met goed kope paarden geleverd kunnen worden. Als de liefde voor het dier tenminste zo groot is, dat de combinatie ruiter- paard tot een eenheid uitgroeit. Ook in Fliegette zagen de ingewijden allerminst een toppaard, terwijl zij daarnaast van mening waren dat Jan Maathuis het veel te vroeg had inge zet op zware concoursen. De ruiter uit Geesteren bewees op nieuw, dat hij wel degelijk inzicht heeft in de hippische sport. Met de nu acht jaar oude Fliegette werd hij drie maal nationaal kampioen: in 1965, 1967 en 1968. Dit paard, dat evenals Troongra vin Anna niet was gefokt voor de top sport, bracht hem vele grote successen. Jan Maathuis beschouwt Fliegette als een van de snelste paarden, zo niet het snelste paard in Nederland. „Het is een dier met een bijzonder exclusief karak ter, dat weliswaar geen sublieme rij stijl heeft, maar dat mij op concoursen vrijwel nooit in de steek laat. Voor een Grand Prix is het ongeschikt, om de eenvoudige redenen dat het daarvoor te nerveus is". De reden, waarom Jan Maathuis nu bezig is een nieuwe stal springpaarden op te bouwen. „Het is mijn bedoeling een exclusieve springstal te realise ren. Drie schimmels heb ik inmiddels al gekocht, terwijl ik over een vierde, eveneens een schimmel, nog onderhan delingen voer. Met dit laatste paard wil ik zo snel mogelijk aan concoursen deelnemen". De betweters, die zijn wijze van rij den eigenzinnig en zijn rijstijl ongepo lijst noemen, zullen in ieder geval moe ten erkennen dat Jan Maathuis alles voor zijn sport over heeft. Hij rookt noch drinkt, terwijl hij daarnaast drie tot vier uur per dag besteedt aan de training van zijn con- courspaarden. Reeds nu wil Maathuis zich gaan voorbereiden op de Europe se kampioenschappen en de Olympische Spelen in München. „Vorig jaar en ook aan het begin van dit seizoen heb ik er lang over gepiekerd er een punt achter te zet ten. Maar de concoursen en Anneke (Maathuis' echtgenote) hebben mij van besluit doen veranderen. Met twee van deze week gekochte paarden wil ik proberen in aanmerking te komen voor uitzending naar de Olympische Spelen 1972 in München". Jan Maathuis, die reeds op negen- AMSTERDAM —De lawine van hul digingen voor onze Olympische prijs winnaars, die zich kort na de aankomst van de ploeg al hier en daar had ge manifesteerd, heeft zich nu in volle he vigheid over de hoofden van de Olym piërs gestort. Het min of meer offi ciële startsein werd vrijdagavond ge geven in het Amsterdamse stadhuis, waar burgemeester dr. .1 Samkalden en sportwethouder Harrie Verheij in bloedolle bewoordingen de lof zongen en voorts geschenken uitdeelden. Nadat chef de mision A. J. H. Dok- kum meende nogmaals te moeten zeg gen, dat het deelnemen toch belangrij ker is dan het winnen van medailles verspreidde het gelauwerde gezelschap zich in alle richtingen. De wielrenners togen naar het Olympisch stadion, waar de ARC Olympia huldigde, Ada Kok was te gast bij haar zwemvereni ging „De Futen" in Amstelveen, de roeiers werden in open calèches door de stad naar het clubhuis van „De Amstel" vervoerd, waar Jan Wienese tot erelid van de club werd uitgeroepen. Maar intussen was een deel van de roeiploeg ook al met een open rond vaartboot van „De Amstel" naar Wil lem III gevaren om daar in feestelijke stemming het succes te vieren. NAIROBI Vijf Keniase atleten, die allen deel uitmaakten van de Keniase Olympische ploeg, hebben studiebeur zen aangeboden gekregen van de Ver enigde Staten. Het zijn de 21-jarige Amos Biwott, winnaar van de gouden medaille op de 3000 meter steeplechase in Mexico, de 19-jarige Robert Ouko (800 meter), de 20-jarige Julius Sang (100 en 200 meter), de 19-jarige Paul Moses (marathon) en de 22-jarige Ben Jipcho (1500 meter). Bergamo af in 2 uur 39 minuten 9,1 seconde, voor een gemiddelde van 44-137 km/u. Zij versloegen acht kop pels. Ritter en Van Springel werden tweede in 2.42.18,8, gemiddeld 43.249 km/u. Het was Anquetil's derde over winning om de Baracchi-trofee. De Fransman won in 1962 met de Duitser Rudi Altig en in 1965 met landgenoot Jean Stablinski. Gimondi, winnaar van een Ronde van Italië en een Ronde van Frankrijk, heeft nooit eerder de trofee gewonnen. Hij is afkomstig uit het Bergamo-gebied. Bij het controlepunt van Monza, na 70 van de 117 af te leggen kilometers, hadden Gimondi en Anquetil een soli de voorsprong. Hun tijd voor de 70 km was 1.28.15, gemiddeld 49.592 km/u. Ook toen lagen Ritter en Van Springel twee de op 2.25. Gimondi en Anquetil hadden al na een paar kilometers de leiding ge nomen en geleidelijk vergrootten ze hun voorsprong. De leiding hadden ze reeds bij het controlepunt van Robbitte na 23.5 km. Derde werd het Spaanse koppel Lius Ocana en Jesus Aranzabel op 6.01.9. De aartsrivalen Anquetil en Gimondi om helsden elkaar toen zij over de finish gingen. De race verliep in regenachtig en mistig weer. Om beurten gingen Gi mondi en Anquetil aan de kop. Het sterke Belgische koppel Eddie Merckx en Ferdinand Bracke, dat de trofee zo wel in 1966 als 1967 had gewonnen, heeft dit jaar niet deelgenomen. Ritter, hou der van het wereldafstandsuurrecord, en Van Springel, recente winnaar van de Ronde van Lombardije, werden als de gevaarlijkste tegenstanders van Gi mondi en Anquetil gezien. Maar vanaf de eerste kilometers verloren zij de ene seconde na de andere op het Italiaans- Franse duo en wareen nit in staat de achterstand in te lopen. Gimondi en Anquetil verbeterden niet 't wedstrijd- record, dat in 1958 gevestigd is door het Italiaanse duo Ercole Baldini en Al- do Moser met een gemiddelde van 46.193 km/u. Eindstand: 1. Jacues Anquetil, Frank rijk en Felice Gimondi, Italië, 117 km in 2.39.03.1 uur, 44.137 km/u; 2. Ole Rit ter, Denemarken en Herman van Sprin gel, Beteië, 2.42.18.8, 45.249 km/u; 3. Luis Oïana en Jesus Aranzabal, Span je op 6.01.9; 4. Michele Dancelli en Ma rio Anni, Italië op 8.30.6; 5. Siegfried Adler, West-Duitsland en Edy Schutz, FELICE GIMONDI Luxemburg, op 9.00.7; 6. Alberto Delia Torre en Flaviano Vicentini, Italië op 11.24.1; 7. Lucien Aimar en Charlie Grosskost, Frabkrijk op 12.43.7; 8. Ray mond Delisle en Jean Jourden, Frank rijk op 13.20.0. De Nederlanders Harry Steevens en Rini Wagtmans trokken zich terug. Jan Maathuis in actie op Nenuphar C. jarige leeftijd in aanraking kwam met de paardesport, beschouwt de combina tie Ebben-Kairouan momenteel als de beste van ons land. In tegenstelling tot Ebben, die vele maanden in het buitenland kan vertoe ven om daar deel te nemen aan interna tionale concoursen moeten de overige Nederlandse ruiters vrijwel steeds ge noegen nemen met nationale wedstrij den. „Op deze manier krijg je niet vol doende internationale ervaring, hetgeen beslist noodzakelijk is, wil je tenmin ste in de internationale ruitersport iets bereiken". Hij ontkent hardnekkig, dat er nog steeds een minder goede verstandhou ding zou bestaan tussen hem en Anton Ebben, onze reizende paardesportam- bassadeur. „In het verleden was het inderdaad niet allemaal koek en ei tus sen ons, maar ik verzeker je dat wij nu de beste vrienden zijn. Het is daar om jammer, dat ik zakelijk teveel be last ben, waardoor ik vrijwel nooit met Ebben aan internationale concoursen kan deelnemen". Jan Maathuis, die zich als ruiter zelf heeft moeten waarmaken omdat nie mand hem de weg wees naar de natio nale top, betreurt het dat ons land nog steeds zo'n grote achterstand heeft op het buitenland. „Het ziet er ook niet naar uit, dat hierin binnenkort veran dering komt, De laatste jaren is er in Nederland bijzonder weinig vooruitgang geboekt. Vooral op landen als Amerika, West- Duitsland en de Oosteuropese landen hebben wij een enorme achterstand. Ze kunnen daar veel meer tijd en geld be steden aan de paardesport. En zolang dat in ons land nog niet het geval is, blijft de hippische sport hier op een laag pitje branden". De mistige toestanden in het tennisrijk hebben dit seizoen tot vele merkwaardige situaties ge leid. Zo was Tom Okker in de fi nale van het toernooi om de Ame rikaanse titels ondanks zijn neder laag tegen Arthur Ashe de grote winnaar. De Haarlemmer, inge deeld in de categorie van geregis treerde spelers, incasseerde de vette hoofdprijs van vijftigduizend gulden, omdat Ashe administratief tot de zogenaamde amateurs be hoorde. Een landgenoot van Ashe heeft dat, niet ten onrechte, ondergaan als etn schrijnende onrechtvaar digheid. Hij heeft daarom de ten niskampioen van Amerika honderd aandelen van General Motors ge schonken met een totale waarde van ruim f 32.000. De goede gever wenst onbekend te blijven. Zelfs in Italië is het gebruik van doping aan zekere grenzen gebon den. Dat ondervond de vijfentwin tigjarige Mario di Toro, die van de Italiaanse wielerbond een startver bod van twaalf maanden kreeg op gelegd wegens het gebruik van sti mulerende middelen. Een jaar is veel natuurlijk, maar di Toro werd dan ook drie keer achter elkaar gepakt. De eerste keer in de laatste etap pe van de Ronde van Italië, het geen hem op een schorsing van een maand kwam te staan. In een plaatselijke wedstrijd op 29 sep tember viel de Italiaan opnieuw door de mand en dat leverde hem een schorsing van drie maanden op. Desondanks stapte hij 4 okto ber in de Grote Prijs van Emilia weer vrolijk op de fiets en op nieuw bleek hij gedrogeerd te zijn. De Italiaanse fietsbonzen hebben di Toro toen maar ineens een jaar BERGAMO Het Italiaans-Franse gegeven. AMSTERDAM Jumping Amsterdam het internationale concours hippdque, is vrijdag in de nieuwe RAI begonnen. Het eerste concours, een nationaal spring concours op tijd, werd gewonnen door Hans Brugman uit Almelo, die met „Gol- dy" een van de 7 combinaties vorm de, die foutloos bleven. Brugman kwam tot veruit de beste tijd, hij was ruim vijf meter sneller dan Peter Bakker met „Wervelwind", die tweede werd. De uitslag van 't eerste nummer van Jumping A'dam is: nationaal spring concours: 13 hindernissen (maximale hoogte 1.30 meter), 15 sprongen, toege stane rijtijd 100 sec. over 590 meter. 1. Brugman (Almelo) met „Goldy" 0 strafpuniten 65,6 seconden; 2. Bakker (Ermelo) met „Wervelwind" 0.71.0 se conden; 3. mejuffrouw Duiser (Soestdijk) met „Walk Tall" en Hulsebos (Geeste ren met „Wallflower" 0.77.2 sec.; 5. Hul- zebos met „Ghana" 0.77,5 sec.; 6. IJland (Denekamp) met „Jump" 0.85,5 sec.; 7. Neessen (Helden) met ,Fanal" 0.868 sec; 8. Brugman (Almelo) met „Sky Ranger" 3.92,9 sec. Het internationaal springconcours op tijd: lengte parcours: 590 meter, 13 hin dernissen, maximale hoogte 1.40 meter, 15 sprongen, toegestane tijd 94 seconden. 1. Hartwig Steenken (W-Dld.) met „Si- na", O strafpunten, 61,1 seconden; 2. Al- win Schöckemöhle (W-Dld) met „Pesgo" 0.62,2; 3. Lefrant (Fr.) met „Palestro", 0.63,5; 4. Herman Schridde (W-Dld.) met „Warburg", 0.67.1; 5. Ameli Drurrvmond- Hay (Gr.B.) met „Xantlhos" 0.67,4; 6. Jean Bouckaert (Bel.) met „Oriënt", 0.69,6; 7. Edgar (Gr.B.) met „Uncle Max", 3.77,1; 8. Edgar (Gr.B.) met „San- an-tone", 3.77,5; 9. Peter Schmidt W.D1 met „Wonne", 3.84,0; 10. Marion Macdo- wel'l (Ier.) met „Sweet Control", 4.62,3. JOOP ROODENBURG in matchpunten gelijk DEN HAAG De cijfers van sport- toto 11 van het afgelopen weekeinde waren: deelnemers 815.516, bruto in leg f 1.696.104,90, prijzenbedrag f 763.247. Eerste prijsf 228.974. Geen mel ding met 13 goed voorspelde uitslagen, waardoor 40 pet. van de eerste prijs naar de tweede prijs gaat. 35 pet. naar de derde en 25 pet. naar de extra prijs. De tweede prijs isnu: f 305.298,80. Drieëndertig meldingen met 12 goed voorspelde uitslagen. Per kolom wordt bruto f 9.251,40 uitge keerd. De derde prijs is nu: f 267.136.45. Vijfhonderd vijftig meldingen met 11 goed voorspelde uitslagen, waarvan vier met twee kolommen. Per kolom wordt bruto f 483,- uitgekeerd. De ex tra prijs is nu: f 190.811.75. Tweehon derdveertig meldingen met de eerste acht uitslagen goed voorspeld, waar van een met twee kolommen. Per ko lom wordt bruto f 791,75 uitgekeerd. BOLOGNA De Italiaanse weiter- gewicht Silvano Bertini, die op 29 no vember te Rome in een titelgevecht tegen de Europese kampioen Fighting Mack (Curagao) uitkomt, heeft in Bo logna doör knock out in de eerste ron de van de Ier Jim McCormack gewon nen. McCormack werd naar een zie kenhuis in Bologna vervoerd, waar hij een uitgebreid onderzoek moet onder gaan. koppel van Felice Gimondi en Jacques Anquetil heeft vrijdag de tijdrit om de Baracchi-trofee gewonnen, de laatste grote gebeurtenis van het Italiaanse wielerseizoen. Het Deens-Belgische kop pel van Ole Ritter en Herman van Springel werd tweede. Gimondi en de Franse veteraan, twee van de beste specialisten tegen de klok, legden de 117 km van Bergamo naar JACQUES ANQUETIL

De Vallei | 1968 | | pagina 7