rsp Splinters Ondanks grote inzet van DOVO toch nederlaag tegen SSC '55 Tovers uit Zeist werd naar 4-2 nederlaag gespeeld TEC maakt vergeefse reis RENSWOUDE DWONG VVJ DOOR DE KNIEËN1-6 Klinkende zeges van Panters op Be Quick en SVE: 3-0 Panters-dames waren veel sterker dan Be Quick Groot tekort aan scheidsrechters Veenendaal verloor van Wageningen 2 Havo werd door nieuweling DBY naar verlies geleid Advendo bevocht kleine verdiende zege op Rood Wit Valleivogels niet verder dan 0-0 tegen Hees Scherpenzeelse aanval faalde tegen Roda '46 Schrandere spel van Nico Diepeveen werd node gemist Kostbare winst voor SKF Alle roodwitte teams aan kop ranglijst Geloven Schaken Onbenut Feller Tegen de lat Niet lang Panters-SVE (heren) Voorsprong Reserves MAANDAG 4 NOVtMÖLR 1963 Dat voor de voetbalclubs een „groe ne grasmat" van groot belang is lQdt geen twijfel. In Eist is men dan ook uiterst zuinig op het fraai aange legde sportpark dat nog maar kort in gebruik is. In „De Musketier" lazen we echter dat het grote sporttoernooi van de Nederlandse Bond voor Gevangenis personeel de terreinen van het Elster sportpark ernstig heeft beschadigd. Eind september kwamen de rijksambte naren met 10 voetbalelftallen en maar liefst 36 volleybalteams gedurende 2 dagen de drie velden gebruiken. Het ge volg: grote kale plekken op de gras mat, hetgeen de gemeente Rhenen ze ker de nodige moeite en geld zal gaan kosten. Maar niet alleen het groene ta pijt bleek beschadigd; ook de vloerbe dekking in de bestuurskamer kreeg een beurt, terwijl daar bovendien veel vuil en rommel werd achtergelaten. „Het was 't 18de toernooi van de amb tenaren", aldus het commentaar in „De Musketier", „maar wjj hebben er geen enkel bezwaar tegen als men voor de komende 18 jaren ergens anders het sporttoernooi gaat organiseren. Gelezen in het clubblad van GW: „In elke uitgave van ons clubblad is er wel het een en ander aan te mer ken over ons sportpark. Wij vinden 't zelf onderhand ook echt wel een beet je vervelend worden". Ja, dat wordt het inderdaad. Deze keer ging de klacht over het verdwij nen van de bal in het dichte struik gewas, doordat er nog altijd geen vangnetten zijndie achter het doel tot aan de grond reiken. Ook voor het publiek is het stomververlendzoals de GVW-redactie het noemt, om steeds maar weer te moeten wachten tot het spel hervat kan worden. Men wenst nu een groter aantal reserve- ballen bij een wedstrijd als oplossing van dit probleem. Misschien zouden de GVW-ers eens bunnen proberen wat meer richting te geven als de bal geschoten wordt. Bij voorbeeld niet naast, maar in het doel... Het derde senioren-elftal van DOVO speelde enkele weken geleden een uitwedstrijd in Utrecht. Gastheer was DESTO, dat zo langzamerhand een bev ruchte naam krijgt bij zijn tegenstan ders. Niet zozeer vanwege enorme voet balprestaties maar weet door het feit dat er herhaaldelijk diefstal wordt ge pleegd. Deze keer was de buit die men de DOVO-jongens ontfutselde maar liefst 300,-. Waarom DOVO 3 met zo veel geld op zak ten strijde trekt is ons niet bekend maar het wordt wel duide lijk dat DESTO rijp is voor betaald voetbal... Bij veel voetbalclubs is het een vaste gewoonte geworden dat na afgelasting van een thuiswedstrijd de spelers en trouwe supporters gaan klaverjassen. Al verschillende keren moest, door de hoge waterstand in 't Griftkanaal waarmee de terreinge- steldheio van het sportpark „Panhuis" schijnbaar verband houdt, een aantal velden worden afgekeurd. Een GWV- er is daardoor tot de volgende slag zin gekomen: „Als de Grift gaat was sen, kunnen wij gaan klaverjassen Na lange tfjd is scheidsrechter Post»- ma uit Groningen weer eens in Vee- nendaal geweest. Tijdens de wedstrijd GVVVWZC bleek hij echter nog altijd over de geheimzinnig aandoende hand bewegingen te beschikken, waardoor hij schijnbaar plastisch wil uitdrukken dat hij een kluwen wol aan het opwinden is. Na precies anderhalf uur is het klosje vol en ten teken daarvan steekt deze sympathieke arbiter dan z'n handen in de lucht om, behalve door het fluitsig naal ook met een handgebaar aan te duiden dat hij naar huis wil. Om een nieuwe kluwen wol te halen... SPRANG-CAPELLE Opnieuw is het DOVO niet ge lukt de volle winst te halen, nu tegen SSC '55 uit Sprang- Capelle. De roodwitten traden aan zonder Nico Diepeveen (geblesseerd), maar met Aart Gerritsen, die samen met Van Hall en Bert Visscher de driemansvoorhoede vormde. Op het middenveld opereerden Blom, Demoet en Beyer en de achterhoede bestond uit H. van Kooten. Bruxvoort. Van Essen en G. van Kooten. Alhoewel DOVO zich de mindere moest tonen van Sprang-Capelle, was de inzet van de Veenendalers groter dan in de wedstrijd tegen Heerjansdam vorige week. On danks het enorm hard werkende trio Gerritsen-Van Hall- Visscher, werd Nico Diepeveen met zijn schrandere spel node gemist. Het begin was voor DOVO, dat door de actieve Van Hall al gauw dicht bij een doelpunt kwam. De prachtige kop bal van Gerritsen werd even fraai door keeper Treffers tot corner ver werkt. Geleidelijk werd de thuisclub sterker, in het bijzonder door het goede stuwen van Timmermans en „Jantje" den Rooyen. Een rush van Gerritsen werd gevolgd door een voorzet en Klaas van Hall schoot hard in, maar wederom kwam Treffers tot een bijzonder fraaie redding. Een te snel door Blom genomen vrije schop werd een simpele prooi voor Viergever en diens voorzet zorgde voor paniek in DOVO's achterhoede. Noch Faro, noch Van Dongen zag evenwel kans te scoren. Wel had DOVO Vrou we ïbrtuna aan zijn zijde, toen Faro kort daarna tegen de paal knalde. Henk van Kooten en Bever dwarrel den door de geelzwarte achterhoede en stelden Bram Demoet in staat een hard schot af te vuren. Beyer bood Visscher de kans een scherpe voorzet te produ ceren en uit die voorzet kopte Gerritsen tegen de lat. Zoals reeds geschreven, DOVO was vol ijver, maar had het ge luk niet mee. Vier minuten na de rust moest DO VO het dan geloven. Uit een hoge voor zet van Van de Broek kopte de vrij staande Viergever beheerst in: 1-0. Nadat rechtsbuiten Van Dongen een droomkans had laten vervagen door on besuisdheid, kwamen de Veenendalers weer tot enkele mooie technische staal- VEENENDAAL Vorige week speel de het eerste elftal van de Veenendaal - se Schaakvereniging zijn eerste wed strijd tegen Wageningen 2. Veenendaal is dit seizoen ingedeeld in de eerste klasse B van de oostelijke schaakbond, waarin zich opgehouden Velpse S.V, S.V. Wageningen 2, Edese S.V., Pion 1 (Groesbeek), S.V. Doetinchem, Benne- komse SV en GOVA uit Arnhem. Evenals vorig jaar kwam Veenendaal in de eerste wedstrijd tegen het sterke Wageningen 2 uit. Ex^eneens zoals vorig jaar werd het een nederlaag. De per soonlijke uitslag was (Veenendaal Wageningen) J. W. Boekers T. Schneider 0—1; L. Vrijken P. Tim mer 01; J. N. Edenbaas E. T. Nan- ninga 10; L. H. Monnee W. Bruins- ma 10; F. Luchsinger D. van Staal duinen ViVa; G. R. Kets W. v. d. Veen 01; M. de Kleuver M. H. Bijs terbosch 01; C. Beier J. W. de Bruin 01, W. Bom A. Osinga 01, C. ter Hoek B. Zee 10. Uitslag 6'/a 31/» in het voordeel van Wageningen. VEENENDAAL Na de benauwde overwinning van SKF op hekkesluiter SVK, slaagden de Veenendaalse korf ballers er opnieuw in beide punten te vergaderen, waardoor het totaal aantal op 8 werd gebracht. Tovers uit Zeist werd het slachtoffer van de hard voor de pünten vechtende Veenendaalse ploeg. Met Rien van Kooten als (goede) ver vanger van Cees Heikamp en een klei ne wijziging in een der vakken, startte SKF direct in een hoog tempo. Enkele afstandsschoten van Wout van Dijk ket sten, op de mand en een doorbraak van Gert van Schoonhoven had beter lot verdiend. Tovers ging aanmerkelijk langzamer te werk, maar had in de eerste aanval over pech te klagen toen enkele kansen verloren gingen. Wout de Jong bewaak te in deze periode de traag geworden Ben Dijs zó consequent, dat wij de Zeis ter schutter niet éénmaal zagen schie ten. Aan de andere kant draaide een ver schot van Gert van Schoonhoven uit de mand en de stand bleef voorlopig dub bel blank. Totdat de SKF aanhang kon juichen voor een treffer van Wout van Dijk, die rustig scoorde toen hij met en kele schijnbewegingen zijn tegenstan der de verkeerde kant uitstuurde (1-0). Het zag er naar uit, dat deze voor sprong spoedig naar 2-0 zou worden ge bracht, maar zoals gewoonlijk viel het doelpunt aan de andere kant, waar de jeugdige Dik v. Remmerden uit een doorloopbal tegenscoorde (1-1). De vakverwisseling bracht het vak van André van Rossen voor de korf en iedereen verwachtte een spoedige voor sprong voor SKF. Maar de internatio nal had deze middag totaal geen schot en de stand bleef tot aan de rust 1-1. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Een enthousiaste en hardwerkende SKF- ploeg, die nog al eens een steekje (soms zelfs heel grote steken!) liet vallen bij het plaatsen en bij het verdedigen en een weliswaar wat degelijker, maar overigens weinig imponerende Tovers- ploeg. Aanvoerder Van Rossen liet zelfs een strafworp onbenut en toen deze kans nog eens ontstond, liet hij het graag aan Ina Hessels over. Deze onderwijze res (in Heemskerk) maakte geen fout en schoto tot grote vreugde van alles wat SKF heet de stand naar 21. De vreugde was echter van korte duur, want een kleine fout van Gert van Schoonhoven betekende spoedig de ge lijkmaker (2-2). Nu echter liet SKF niet lang wachten met het antwoord, want Wout de Jong strafte het op afstand verdedigen van Ben Dijs laconiek af (3-2). Tovers, dat zijn ploeg met niet min der dan 5 junioren (voor deze gelegen heid?) sterk had verjongd, probeerde de bakens te verzetten en de strijd, die toch al feller was geworden, leek even wat onplezieriger te worden. Scheids rechter Zaal hield de teugels echter strak en de wedstrijd verliep verder sportief. Met een zekere angst sloeg het pu bliek de verdere strijd gade, vooral om dat SKF door nerveus spel de overwin ning dreigde te laten glippen. Ted van Kooten, die de handen vol had gehad aan de nog steeds gevaarlij ke Gerrie Sloof, maakte echter aan die onzekerheid 'n eind door langs haar te genstandster te glippen en 4-2 te sco ren. Rustig spelend brachten de Veenen daalse dames en heren daarna de wed strijd tot een goed einde. SKF had er weer 2 kostbare puntjes bij. TIEL Het eerste elftal van TEC heeft gisteren een vergeefse reis naar Arnhem gemaakt. De gemeentelijke terreincommissaris bepaalde namelijk, dat het veld van Arnhemse Boys onbespeel baar was. Een merkwaardig be sluit als men bedenkt, dat de scheidsrechter voetbal op de be trokken grasmat wel mogelijk achtte. Nog merkwaardiger is het tijdstip van herkeuring. In plaats van twaalf uur verscheen de ambtenaar in kwestie kort voor half drie, dus op het moment dat TEC al was gearriveerd. Het behoeft nauwelijks betoog, dat er een hartig woordje is gesproken over de gang van zaken. tjes. Eerst kwam dat eigenlijk op reke ning van SSC. Van Hardeveld moest namelijk afrekenen met een hard schot. Henk van Kooten jongleerde zich tij dens de tegenaanval langs enkele tegen standers, maar de voortreffelijke half- speler Timmermans stond een doelpunt in de weg. Klaas van Hall bediende vervolgens Beyer van een mooie pass. De oud-GWV-er schoot hard in, doch Treffers zat in de baan van het schot. Even later kwam hij weer tot een loeiend schot, maar Treffers bleef on vermurwbaar. Een onverwacht afstandsschot van de onder de maat blijvende Demoet striemde de lat en toen het spel de an dere kant opgolfde was het 2-0. Jan den Rooyen ging langs enkele Veenen daalse verdedigers, liet ook keeper Van Hardeveld zijn hakken zien, en scoorde beheerst. SSC kon zich op dat moment bijna zeker wanen van een zege, ook al kwam Bruxvoort naar voren, waar hij een goed spelverdeler bleek te zijn. Klaas van Hall moest uitvallen en in zijn plaats kwam Schoeman. Samen met Gerritsen forceerde de laatste nog een hoekschop, maar meer ook niet. De zege ging naar de ploeg die er recht op had. Het team van aanvoer der Van Peer demonstreerde meer sa menhang en had in Timmermans en Den Rooyen twee intelligente stuwers. Roel Sipkema sloeg de bal met een krachtig gebaar over het net, op weg naar de overwinning tegen het Utrechtse SVE. UTRECHT Renswoude versloeg in Utrecht overrompelend VVJ met 16. Het sterk gewijzigde team (C. Vink vorige week met een beenbreuk uitgeval len) toonde zich mentaal bijzonder sterk en de vechtlust die de roodwitten aan de dag legden, gekoppeld aan een technische meerderheid, stonden borg voor de grote zege. De kans op een kampioenschap behouden de Renswoudenaren. Volgende week moet het aantreden tegen het sterke Montfoort en dat wordt de „big match". De eerste uitgave zal moeten winnen om zich zekei^ te stellen van de niet-offi- ciële herfsttitel. Het gaat het gehele Renswoudense voetbal overigens voor de wind. De andere drie reserveteams staan eveneens boven aan de ranglijst. Het duel tegen VVJ was in het be gin gelijkopgaand, alhoewel VVJ in de tiende minuut goed weg kwam, toen een back op de doellijn nog juist kon redden. In de vijftiende minuut was het wel raak. Midhalf A. de Jager schoot vanaf de zestienmeterlijn raak: 0-1. Aan de andere kant kon doelman Van 't Foort bij een tegenaanval de bal am per corner tikken. De techniek ging meespreken. Rens woude werd de overheersende en in de 30e minuut zorgde een effectvol schot van B. Veldhuizen voor 0-2. Aan de andere kant deed de linksbui ten van VVJ zijn ploeg inlopen tot 1-2. Met een hevig offensief van de Utrech tenaren werd de eerste helft afgesloten. Na de rust startte Renswoude over rompelend en het was duidelijk, dat het niet lang zou duren, voordat VVJ door de knieën zou gaan. B. J. Vink was de man, die daadwerkelijk van de Utrecht se formatie een geslagen formatie maak te. Achter elkaar scoorde hij drie keer, daarmee de stand op 1-5 brengend. Tij dens ruwer wordende schermutselingen kon B. Veldhuizen zelfs nog de zesde treffer laten aantekenen: 1-6. Renswoude 2 versloeg SDCP 2 met 0-1; Renswoude 3 klopte Musketiers 3 met 2-5 en ook de vierde roodwitte uit gave liet,zich niet onbetuigd en zit nu op de eerste plaats. V LLINEINDAAL Zaterdagmiddag hebben zowel de dames als de heren van Panters wederom twee fraaie overwinningen geboekt. De dames traden aan tegen Be Quick uit Zwolle en hadden niet de minste moeite met deze tegen standster. Met de klinkende setcijfers 155, 1511 en 156 wonnen zij met 30 en blijven daardoor ongeslagen in de overgangsklasse. De heren sloegen tegen SVE eveneens flink van zich af. Ook hier duidelijke setoverw inningen van 157, 152 en nogmaals 157. Door deze 30 over winning blijven ook de heren ongeslagen in de eerste klasse. In de eerste set hadden de dames te gen Be Quick slechts drie serve-beur ten nodig om de overwinning veilig te stellen. Eerst liepen de Veenendaalsen uit naar 4-0 en vervolgens stond binnen vijf minuten de stand 12-3 op het score bord. Er was tegen dit geweld van Pan ters geen kruid gewassen. Be Quick fi gureerde volkomen en Panters had ge heel vrij spel aan het net. Verdedigend was er eveneens voor Be Quick geer, doorkomen aan en Panters won deze eerste set volkomen verdiend ruim met 15-5 (1-0). In de tweede set permitteerde coach Frans Schoemaker zich zelfs Ditty Hiensen uit de ploeg te halen, maar Pan ters bleef de betere ploeg. Toch kon Be Quick zich beter op het aanvallende spel van Panters instellen en onver wachts stonden de Zwolse dames met 2-6 voor. Maar lang duurde dit niet Wil Schoemaker en Margriet van de Grift smashten daarna veel punten voor Panters bij elkaar, terwijl het serveren van Timy Hiensch voor Be Quick een groot struikelbrok bleek te zijn. Panters nam een kleine voorsprong van 7-6, maar Be Quick nam daarna weer een voorsprong van 7-8. Doch in de rest van deze set gaf Panters niet veel meer weg. Via de tussenstanden 11-10 en 13- finishte Panters wederom winnend met 15-11 en stond op 2-0. Na déze min of meer spannende set volgde weer een vrij saaie derde. Hoofdaanvalster Wil Schoemaker werd nu uit de ploeg gehaald, maar de jonge Pantersploeg zag toch kans beter voor de dag te komen. Ook nu had Panters steeds een voor sprong. Weliswaar zakte het spelpeil aanzienlijk, maar Be Quick was dan ook een ploeg die geenszins inspireren kon. Panters begon met een voor sprong van 3-1 en bij de stand 6-10 zonk Be Quick geheel in het niet. Achter el kaar door sloeg Panters zich naar een klinkende 15-6 setoverwinning en had een overduidelijke en verdiende 3-0 ze ge geboekt op een heel zwakke tegen stander. De dames van Panters blij ven ongeslagen meedraaien in de over gangsklasse. De heren van Panters speelden tegen SVE uit Utrecht een bijzondere sterke partij. SVE was lang niet de ploeg van vorig seizoen, maar dat nam niet weg dat Panters volkomen een stempel kon drukken op deze wedstrijd. SVE kwam er gedurende de hele wedstrijd niet aan te pas. Het aanvallerskwartet Thedo Tuinstra, Roel Sipkema, Timo Kroes en Henk Sukkel speelden van de eerste tot en met de laatste punt 'n uitsteken de partij, terwijl de spelverdelers Dick Bovenschen en Hedda Buys betrouwba re peilers waren, waarop kon worden gebouwd. In de eerste set bleek al duidelijk, dat Panters er deze middag bijzonder veel zin in had. Onhoudbaar sloegen de aanvallers herhaaldelijk dwars door de SVE defensie en de Utrechtenaren vochten werkelijk tegen de bierkaai. Bdj de stand 10-6 voor Panters sloegen de Veenendalers deze set achter elkaar aanvalend uit met 15-7 en stonden op 1-0. Ook in de tweede set was er maar één ploeg die speelde en dat was Pan ters. Nu waren de mannen uit Utrecht nergens en Panters won deze set on dubbelzinnig ruim met 15t2 en stond voor met 2-0. In de derde set kon SVE zo nu en dan aardige aanvalsacties ondernemen, maar de Pantersploeg liet zich ditmaal helemaal niet verontrusten. Panters nam wederom een voorsprong van 5-1 en nadat SVE wat was terug gekrab beld kwamen de aanvallers van Pan ters weer in actie en dat betekende alarm voor SVE. Niets weerhield Pan ters er van om ook ditmaal de set heel ruim met 15-7 te winnen. Panters had weer 'n 3-0 overwinning geboekt, even eens op een matige tegenstander, maar niettemin is ook de herenploeg van Panters nog ongeslagen in deze eerste klasse van de bond en het schijnt een interessante competitie te gaan wor den voor zowel de dames als de heren. En dit allemaal tegen de verwachtin gen in. Dames 2 kon het in Doorn tegen Uni- tas 2 niet bolwerken en verloor ver diend met 3-1. Ook de heren 2 van Pan ters moesten het in Doorn opnemen te gen Unitas 2 en ook dit werd 'n 3-0 ne derlaag, hetgeen volledig ip de lijn der verwachtingen lag. Heren 3 kwam deze week niet in het veld, terwijl heren 4 thuis tegen USS 3 een gelijk spel uit het vuur wist te slepen (2-2). Het is nu wel duidelijk, dat de reserve-herenforma ties aanzienlijk aan kracht hebben moe ten inboeten door het vertrek van een geheel „eerste klasseteam". HAALDEREN Door de slechte weers- en terreingesteldheden van af gelopen zondag viel veel voetbal van de hoofdklasse afdeling Nijmegen letter lijken het water. Toch werd hier en daar nog wel ge duelleerd. In Haalderen, waar HAVO bezoek kreeg van DBV uit Maasbommel, de nieuwe ling in deze afdeling, die het toch bij zonder goed doet. HAVO was ongetwij feld de beste ploeg, maar zag in de DBV-doelman de grootste hinderpaal. Met de rust had DBV door een snelle uitval een 01 voorsprong en na rust liep het uit tot 03, steeds door snelle gevaarlijke uitvallen. Een tweede wedstrijd speelde zich In Millingen af. Daar trad Nijmegen aan en in een gelijk opgaand duel op een glad veld kon Millingen in de 30e mi nuut een voorsprong nemen. In de tweede helft viel Nijmegen wel aan, maar kon geen sterke vuist maken. De stand bleef l0. Millingen veroverde hiermee twee kostbare punten en nes telde zich vast op de tweede plaats. De stand: Olympia 7 5 1 1 11 17— 7 Millingen 7 5 0 2 10 138 Dodewaard 7 3 2 2 8 97 HAVO 8 3 2 3 8 16—17 Sp. Bemmel 8 2 4 2 8 14—15 Aquila 6 2 3 1 7 9—6 RODA 6 2 2 2 6 9—8 DBV 6 2 2 2 6 8—9 Nijm. Boys 7 2 2 3 6 19—19 Nijmegen 8 1 4 3 6 1116 NOVIO 6 2 0 4 4 8—15 Opheusden 6 1 0 5 2 612 PUTTEN In een aantrekkelijk duel heeft Advendo een 0-1 zege bevochten op Rood Wit in putten. De lage score was te wijten aan de deze middag on- produktieve voorhoede van de Ederve- ners. Opgelegde kansen werden gemist en een ervaren schutter als Jan van Donkelaar werd node gemist. Wegens een blessure moest deze verstek laten gaan. Rood Wit begon weliswaar overrom- pëlend en in de tweede minuut zag keeper Veldhuizen al, buiten zijn be reik, een bal tegen de onderkant van de lat slaan. Maar dat off sief was slechts van korte levensduur. Het was de beurt aan Advendo en met een serie goed opgezette aanvallen werd Rood Wit te ruggedrongen. De Ederveners zagen echter geen kans tot doelpunten te ko men. In de 23e minuut kwam dan de lang verwachte treffer. C. Greuter was na goede combinaties doorgedrongen en zijn schot ging onhoudbaar langs keeper Van Beek: 0-1. Rood Wit legde heel snel 't accent op de achterhoede en trachtte met zijn uit vallen, voornamelijk over de snelle linksbuiten Helsdingen, tot tegenscoren te komen. Advendo bleef aanvallen: een schot van De Fluiter dwong de doel man van Rood Wit tot een pantersprong en J. Nat knalde tegen de lat. In de tweede helft bleef de wedstrijd aantrekkelijk. Veen en Nat probeerden het met schoten, maar hadden weinig geluk. Ook C. Greuter bleef het probe ren, doch zijn schot deed de paal tril len. De laatste poging van Rood Wit had tot gevolg dat Advendo een verdedi gingsgordel begon te bouwen. Deson danks lukte het Rood Wit hier soms doorheen te breken en moest doelman Veldhuizen in actie komen. Eindstand 0-1. Aanstaande zaterdag ontvangt Adven do lijstaanvoerder Veense Boys uit Nij- kerkerveen. Het tweede elftal boekte zaterdag een grote 6-1 zege op Merino's 4 uit Veenendaal. ondanks de vreemde capriolen op het middenveld werden er geen doel punten gemaakt in h&t duel tussen Valleivogels en Hees Door een gelijk spel ran Valleivogels tegen Hees uit Soest (0-0) kregen beide partijen loon naar werken. Het was jammer, dat tegen het ein de de leiding van scheidsrechter Van Maurik van kwaliteit minder werd, waardoor de wedstrijd ruwer werd. Het ontbrak Valleivogels aan voldoen de spelinzicht en het kon de lichtere li chaamsbouw, alsmede de "grotere snel heid niet op de juiste wijze gebruiken. Pas een kwartier voor het einde, toen de Scherpenzelers eruit trachtten te ha len wat er nog in zat werd de Hees verdediging in moeilijkheden gebracht. Vooral invaller doelman Altena ontpop- zich in deze periode als eenn zeer goe de plaatsvervanger. Door zijn correcte en snelle ingrijpen kon hij verschillende gevaarlijke aanvallen bezweren. Toch hadden de doelverdedigers het deze middag niet moeilijk. Daarvoor waren de beide voorhoedes te krachteloos. In de tweede helft verichtte doelman Vlastuin een bijzonder goede redding. Na 20 minuten werd er wat heen en weer getrapt voor zijn doel. Vervolgens liep hij een paar passen naar voren om daar een eind aan te maken. Toen werd door Hees handig de bal over hem heen het lege doel ingewerkt. Met een snelle en fraaie reactie bracht hij redding. Vlastuin liet zich schuin ach terover vallen en wist zo de bal nog tot hoekschop te verwerken. Meer dan een 0-0 geijk spel kon uit dit matige duel niet komen. TIEL In de Betuwe kampt men momenteel met een groot tekort aan scheidsrechters. Bij een aantal wedstrij den van reserve-elftallen moet men het steeds stellen zonder een officiële lei der. Ook het jeugdvoetbal kent dit eu vel. De jonge voetballers, voorbestemd in de toekomst een hoger elftal te die nen, zullen onder deskundige leiding t veld moeten ingaan. Enkele scheidsrechters hebben een dubbele taak op hun schouders geno men en leiden zowel op zaterdag als zondag wedstrijden. Het verdient echter aanbeveling, dat jeugdleiders een cur sus volgen, zodat zij ook zelf de scheids- rechtersfunctie kunnen uitoefenen. In Tiel start binnenkort een oplei ding. Kandidaten kunnen zich opgeven bij de heer C. van Schaik, J. D. van Leeuwenstraat 10 te Tiel. De te geven cursus zal zeven weken duren en is geheel kosteloos. Alleen de reiskosten komen voor rekening van de deelne mers. LEUSDEN Het zaterdagelftal van Scherpenzeel zakte afgelopen weekend af naar de middenmoot door een 2-1 verlies in de wedstrijd tegen Roda 46 in Leusden. Een nederlaag, hoewel Scherpenzeel de gehele wedstrijd ster ker was. Maar voor het zaterdagelftal is nu eenmaal niet voldoende mate riaal voor een goede voorhoede. De opstelling was behoorlijk gewij zigd. In de achterhoede opereerde nu J. v.d. Bovenkamp als spil met W. Vlaanderen en J. Vonk als backs. In de halflinie stonden Baardemans en T. v. Schoonhoven. Voor was het van links naar rechts, A. Westeneng, G. Vlastuin, H. Mandersloot, C. Jansen en T. H. Aarsen. Nadat een machteloze Scherpenzeel se voorhoede 15 minuten lang tever geefs op het Roda-doel had bebeukt, kwam door één van de weinige Roda uitvallen een doelpunt tot stand. Kee per Rotte keerde de bal weliswaar, maar liet het gladde leer glippen en Kees v. Manen was er snel bij en het was 1-0. Toen twee minuten voor het verstrijken van de eerste helft doel man Rotte weer dezelfde fout maakte, kon Kees v. Manen de stand op 2-0 brengen. In de tweede helft weer een sterker Scherpenzeel, dat liet zien hoe vele kansen om zeep geholpen moesten worden. Hoekschop na hoekschop, im- produktiviteit na improduktiviteit. Ro da zakte steeds meer af en stond ten slotte met man en macht te verdedi gen. De inzet van Scherpenzeel was echter te zwak om tot succes te leiden. Vijf minuten voor het einde kreeg Scherpenzeel op rechts de zoveelste hoekschop te nemen. T. H. Aarsen .plaatste zich achter de bal en zette goed voor. C. Jansen redde voor Scher penzeel de eer, 1-2.

De Vallei | 1968 | | pagina 10