Scholte veroverde nationale libre-titel voor de elfde maal Graham Hill wereldkampioen anders dan andere Deen Niels Fredborg wereldkampioen op de kilometer tijdrit HAYES GOKTE.... EN VERLOOR Tiende plaats voor Brugman Suselbeek gehuldigd Jaap Oudkerk tweede Anquetil niet naar anti-dopingcontrole Post/Schulze op een ronde achterstand JENEVER DE GRAAUWE HENGST WK amateurs in '72 wellicht in Chili Raymond Poulidor won in recordtijd Damesploeg KNKGY sterker dan België Iwat een fijne ROODENBURG GOEDE TWEEDE George Mol won in Eibergen Wolde en Bikila werden bevorderd Schaakolympiade constante kwaliteit Italiaan d'Inzeo won Grote Prijs van Nederland Kampong gelijk tegen Batavieren Nastoot gemist Sterk slot Korfbal Zekerheid Revanche Duitse triomf 10.50 per hele liter SPORT van hier en daar MAANDAG 4 NOVEMBER 1968 HEESWIJK Henk Scholte heeft volgens verwachting zijn elfde nationale titel ingepalmd. Scholte is de verdiende kampioen. Hij beheerst het libre, in casu de serie k TAmericaine, als geen ander. Maar toch is het de donkere Brabander in de vierdaagse strijd in Heeswijk niet gelukt met die overmacht te heersen, die hij zichzelf had toegedacht. Henk Scholte is in Heeswijk niet de superkampioen geworden. De libre-koning moest zelfs een vazal naast zich dulden: Joop Roodenburg, die een bijzonder sterke eindsprint in petto had. Zaterdagavond liet hij eerst zijn naam bijschrijven op de lijst van hen, die een librepartij in één beurt hebben afgewerkt (hij versloeg er zijn naaste rivaal Jnus Jacobs mee) en dat was een triomf, waarmede de jonge Voor- houter de finaleplaats tegen Scholte „verdiende". In de finale presteerde Joop Roodenburg het dan zelfs Scholte te kloppen. Onder doodse stilte van de kijkers in de zaal, stevende „Jopie" in de vierde beurt met een knappe serie van 499 caramboles naar de eind streep, daarmede bijna zijn recordse rie van de avond tevoren evenarend. Henk Scholte, die van start ging met een reeks van 165, maar die de ideale positie aan de band niet kon handha ven en op butage werd afgeteld, miste de nastoot, waarna Joop Roodenburg zijn geluk niet opkon. Voor Henk Scholte ontnam die nederlaag tegen Roodenburg veel van de glans van zijn geprolongeerde kampioenschap, waarvan hij overigens door zijn moyenne reeds zaterdagavond zeker was. Zaterdagavond, toen de man uit Mierlo-Hout Hans Sundquest in één beurt uittelde. Volgens Scholte, die overigens niets wilde afdoen aan Roo- denburgs prestatie, miste hij door de zekerheid van zijn nieuwe titel in de finale van zondagmiddag de supercon centratie, die hij anders heeft. „Dat is toch niet zo onlogisch", grinnikte de man, die het bij zijn nieuwe titel moet doen met een voor zijn doen karig moyenne van 186,00! Het toernooi beleefde derhalve een onverwacht slot, datde kijkers zeer waardeerden. Een sterk slot ook van vooral de mindere goden. Invaller Ben Velthuis kon zondagmiddag juichend naar Oldenzaal bellen, dat hij was ge promoveerd naar de ere-klasse. De lange Oldenzaler zegevierde zaterdag MEXICO-STAD De 39-jarige Gra*- ham Hill is zondag door een overwin ning in de Grote Prijs van Mexico we reldkampioen der coureurs geworden. Het was de derde zege in dit seizoen van de Ford Lotus-rijder in een Grand Prix geldend voor de titel. Eerder toon de Hill zich al de snelste in de Grote Prijzen van Spanje en Monaco. Het is de tweede maal, dat de veteraan on der de Grand Prix-coureurs het kam pioenschap op zijn naam bracht. In 1962 eiste hij met een BRM de titel op. Hill behaalde in de competitie van 12 wedstrijden 48 punten tweemaal en zondagmiddag tegen „lot genoot" Piet Buys, die drie achtereen volgende overwinningen boekte, boog hij pas na zeven beurten. Met zijn aantal van 397 caramboles, was dat ruimschoots voldoende voor promotie. Piet Buys, die had gehoopt op de vier de plaats, die hem dan zou vrijstellen van spelen van voorwedstrijden, moest die „vrijkaart" aan zijn stadgenoot Sundquest afstaan, die tot slot Janus Jacobs versloeg. Triest eindigde het toernooi voor Jaap Ligthart. De Alkmaarder, inval ler voor Beekman, viel na een sterke start ver terug. In het weekeinde bleef Ligthart nergens en zijn moyenne zak te van ruim zeventig tot onder de grens van veertig, waardoor hij naar de eerste klasse degradeerde. Eindstand: (aantal matchpunten ,hoog- ste serie, algemeen gemiddelde) 1. Scholte 12 500 186,17 2. Roodenburg 12 500 90,27 3. Jacobs 7 302 52,91 4. Sundquest 6 402 72,51 5. Buys 6 299 54,30 6. Ligthart 5 286 38,91 7. Velthuis 4 208 42,26 8. Van Hinthum 4 310 41,60 EIBERGEN De Enschedeër Geor ge Mol heeft zondag in Eibergen een na tionale parkloop gewonnen. De Tion at leet legde 8000 meter af in 25 minuten en 35 seconden. Rudi Mol (GAC) ein digde op bijna een halve minuut als tweede. De uitslag luidde: 1. George Mol (Ti on) 25 min. en 35 sec.; 2. Rudi Mol (GAC) 26.01.6; 3. Huizinga (Nurmi) 26,12.-; 4. Hofstee (AS) 26.25.8 5. D. Kluivers (ASV) 27.12.-. De vijfde tv torenloop in Roermond leverde een overwinning op voor Hans van Engeland (Unitas). Hij versloeg in de eindsprint van de 5000 meter lange wedstrijd de Engelse militair Brian Balls. De tijd van de winnaar was 14 minuten en 55.2. seconden. ADDIS ABEBA Mamo Wolde, lid van de lijfwacht van keizer Haile Se lassie van Ethiopië en winnaar van de Olympische Marathon, is zaterdag na aankomst in Addis Abeba van sergeant bevorderd tot luitenant. Zijn ploegge noot Abebe Bikila, die in 1960 en '64 de gouden medaille op de marathon won maar in Mexico uitviel, werd van luitenant tot kapitein gepromoveerd. Een menigte van 100.000 mensen ver welkomden in de hoofdstad de nationale Olympische ploeg. LUGANO De gedetailleerde uitsla gen van de wedstrijden van Nederland in de negende en tiende ronde van de Schaakolympiade te Lugano waren: Negen ronde: Spanje - Nederland 2-2. Pomar - Donner V«-V«; Medina - Ree V«-Vj; Toran - Bouwmeester Vt-Vt; Calvo - Prins Vt-Vt. Tiende ronde: Nederland - Schotland 2'/t - l'/t. Donner - Davie 1-0; Ree - Le vy Vt-Vt; Langeweg - Freemann 0-1; Bouwmeester - McKay 1-0. VARSSEVELD Roeier Herman Su selbeek, samen met Adriaan van Nes en stuurman Roderick Rijnders op de Olympische Spelen van Mexico win naar van de zilveren medaille op het nummer twee met stuurman, is zater dagmiddag op het gemeentehuis van Varsseveld gehuldigd voor zijn „Mexi caanse" prestaties. Suselbeek, die was vergezeld van Van Nes en Rijnders, ontving uit handen van de burgemees ter van Wisch (waaronder Varssebeld ressorteert), de heer mr. A. J. J. Gold berg, de eretegel van dé gemeente Wisch. In z'n woonplaats Silvolde (even eens behorende tot de gemeente Wish) werd Suselbeek daarna samen met zijn ploeggenoten een grootse hulde ge bracht. ZURICH De Nederlander Jaap Oud- kerk is zondag tweede geworden in een wedstrijd voor beroepsstayers in Zü- rich. De Belg Leo Proost werd eerste. In de finale legde Proost de 40 kilome ter af in 35 minuten en 36 seconden. Oudkerk had een achterstand van een ronde. Piet van der Lans legde beslag op de vijfde plaats met een achterstand van acht ronden. Piet de Wit werd reeds in de manches uitgeschakeld. Hoofdklasse: HKVRapiditas afg. Wester kwartierArchipel 42 Die HagheLuto afg. RohdaDeetos 92 Overgangsklasse A: HKCAKC 1—3 AskoBEP afg. StanfriesZKC afg. SwiftSparta afg. Overgangsklasse B: RegenboogGroen Geel afg. DetoSpangen 23 Het ZuidenRoda afg. Oost, eerste klasse: Naas IISOS afg. EKCANaas afg. RigtersbleekWWNA 7—4 AchillesOost Arnhem 108 Oost, eerste klasse A DOS IISteeds Hooger II afg. EmmeloordNaas III afg. 't OverschotjeHellas afg. Oost .tweede klasse B AmicitiaSteeds Hooger 54 Blauw ZwartVada 53 NoviomagumONI afg. Rapiditas IIIOnder Ons afg. ADVERTENTIE caballero MONTEVIDEO De Deen Niels Fredborg heeft het eerste nummer van de wereldkampioenschappen wielren nen voor amateurs, die in Montevideo worden gehouden, de tijdrit over een kilometer, gewonnen. Hij maakte een tijd van 1 minuut en 9,87 seconden. Tweede was de Amerikaan Jackie Si- mes (1.10,40) en derde de Italiaan Gi anni Sartori (1.10,58). Niels Fredborg prolongeerde de we reldtitel op de km tijdrit met zijn winst in Montevideo. Vorig jaar werd hij in Amsterdam op dit nummer ook eerste. Wegens hevige regenbuien en zeer sterke wind moest deze tijdrit ,die ei genlijk voor vrijdag op het programma stond, enige malen verschoven worden. Ook zaterdagavod was het geen best weer in de Uruguayse hoofdsad. Er stond weer een tamelijk sterke wind, het was weliswaar droog maar de tem peratuur was laag. Met 5000 toeschou wers was het stadion slechts half bezet. Diverse landen, onder andere Nederland, West-Duitsland en Frankrijk, zijn niet bijdeze wereldkampioenschappen ver tegenwoordigd, de 22-jarige Fredborg (zilver in Mexico) miste daarom de grote concurrentie van de Franse Olym pische kampioen Pierre Trentin. Een levensgrote verrassing was de tweede plaats.van de Amerikaan Jackie Simes, die op Fredborg ruim een halve secon de te kort kwam. Hij bleef sterke rij ders als de Italiaan Sartori en de Pool Kierzikowsikii(01ympisch brons) voor. Simes is de eerste Noordamerikaan, die sinds 1912 bij de wereldkampioen schappen wielrennen weer een medail- De Italiaan Roberto d'Inzeo in ac tie op „Bellevue" r «n TV-actrtca Stgrtd Koste* 25 STUKS U60 EEN LAURENS PRODUCT AMSTERDAM De Grote Prijs van Nederland, het internationale jacht- springconcours, is eigenlijk het hoofd nummer van Jumping Amsterdam. Een hoofdnummer met een Iers tintje, doordat Seamus Hayes in de drie voor liggende jaren winnend rondging en iedere keer als extra premie een auto meenam. Die auto stond er zondag weer, mdar dit keer niet voor de sym pathieke Ier. Donneraille, het paard, dat hem naar zijn successen droeg, is verkocht en voelde in Mexico al Ita liaanse teugels. De reusachtige Bally- king is een goed paard, maar geen Donneraille. Ieder van de ruim 4.000 bezoekers op zondagmiddag wist dat, Seamus Hayes dus uiteraard ook. Niets zou voor gemakkelijker zijn geweest dan in het jachtspringconcours rustig rond te gaan en met zijn ervaring en de kracht en de goede wil van 't paard te mikken op 'n redelijk hoge plaats en 'n prijsje. Seamus Hayes heeft dat niet gedaan. Hij joeg Ballyking naar de hindernissen, speelde alles of niets, nam de kans van een op duizend en verloor. Een foutje op de tiende hindernis, het simpele, zo gemakkelijk lijkende hek werd hem fataal. Maar die tiende hin dernis, na een aantal geforceerde wen dingen en een paar moeilijke sprongen, was de scherpe prik van parcoursbou- wers Arts en Mom. Gemakkelijk te ne men voor de heel groten, die hun paar den niet forceerden in hun jacht op suc ces, een enorm struikelblok voor de snelle jagers. De zaal schrok, toen Bal lyking met zijn achterhand de witte balk afwierp, de zaal applaudisseerde nadat de tijd was bekendgemaakt, 55.5 seconden. Ruim anderhalve seconde sneller dan winnaar d'Inzeo, maar zes zwaar tellende strafseconden voor Hay es, die daarmee dertiende werd, vlak achter Annely Drummond - Hay. De amazone, voorin het veld van ruim veertig deelnemers gestart, had dezelfde „gok" genomen als Hayes, de voorlaatste man. Zij had zij het dan door de onbekendheid met wat nog ko men moest minder opvallend dan de Ier hetzelfde verlies gelden. Ook zes strafseconden op hindernis tien, een- BERGAMO Jacques Anquetil, sa men met Felice Gimondi winnaar van de Tropheo Baracchi, die vrijdag werd gehouden, heeft zich na afloop van de ze tijdrit niet gemeld voor de anti-do- ping controle. Felice Gimondi verscheen wel op het onderzoek. Men beraadt zich in officiële kringen nog over een even tuele straf voor Anquetil, die zodanig moet zijn dat Gimondi er geen nadeel van kan hebben. FRANKFORT Zondagavond laat luidde de stand in de zesdaagse van Frankfort: 1. Kemper - Oldenburg (W.Dld.) 131 pnt; 2. Bugdahl - Wolfs- hohl (W.Dld.) 78 pnt.; 3. Lykke - Eu- gen (Den.) 32 pnt.;. Op een ronde: 4. Al- tig - Sercu (W.Dld./Belg.) 153 pnt.; 5. Post - Schulze (Ned./W.Dld.) 71 pnt. De overige koppels hadden drie o f meer ronden achterstand, tiende seconde sneller het rapst van allen dan Hayes en niet meer dan de twaalfde plaats. De elf, die haar voorgingen in het klassement, waren in hun rondgang niet met strafseconden belast, zij ko zen voor alles voor zekerheid en de snelste onder de zekeren was Raymond d'Inzeo, die met Bow Jack het par cours al had getest en met Bellevue de oogst van zijn onderzoek enigszins fortuinlijk binnen haalde in 57.1 secon den. Hij verbeterde daarmee de pres tatie van Jean Damman op de frêle schimmel Marshall en de Franse offi cier Qui Lefrant op de parmantige Pa lestro, die beiden 57,9 seconden hadden •gereden. De aanval op de auto, die d'Inzeo stevig in handen leek te heb ben kwam nog, en natuurlijk van Al- win Schockemöhle. De Duitser gebruik te drietiende seconde meer dan d'Inzeo, maar zijn tweede plaats was veiliger dan de eerste van de Italiaan. Na de rondgang van Bellevue en d'Inzeo im mers controleerde de jury de tweede hindernis, getoucheerd door Bellevue, om te zien of de balk toch nog was blijven liggen. d'Inzeo had het geluk, dat Hayes en Annely Drummond - Hay moesten mis sen en dat was goed genoeg voor de eerste prijs en de aantrekkelijke extra premie. Hans Brugman werd met Sky High tiende. Opvallend was, dat de nationale jeugdkampioen Arne Kouwenberg in beide wedstrijden voor de jeugd de eer aan Arlette Westerhuis moest laten. De donkerharige Brabantse toonde zich twee keer met Fair Quota net iets ster ker dan Kouwenberg en Farfalu. Op vallender nog was dat Arlette Wester huis geen enkel succes had met haar andere paard, de schimmel Szu Chong, die haar in beide rubrieken niet ge hoorzaamde en zijn amazone zowel za terdag als zondagmiddag afwierp. In het laatste nationale nummer nam Antoon Ebben zijn revanche op Hans Brugman. Voor vijftien combinaties, de besten van vrijdag en zaterdag uit de nationale rubrieken, was plaats en bij dit vijftiental was Ebben met Prins Ajax en Hans Brugman met Sky High en Goldy vertegenwoordigd. De uit gangspositie van Ebben was ongunsti ger dan die van Brugman, die twee kansen had. De mogelijkheid om te winnen van Ebben werd steeds kleiner naarmate het nummer dichter bij zijn einde, bij de vijftiende combinatie, Hans Brugman met Goldy, kwam. Nie mand toch bleef foutloos. Het derde obstakel, een aantal overhuisde bijen korven bleek onneembaar voor de paar den, die gedwongen werden zowel snel als foutloos te zijn. Op het moment, dat Brugman in de ring stapte met Goldy, kon hij uitsluitend op zekerheid rijden. Hij wist het rustig aan te kun nen doen, hij had alle tijd, mits hij foutloos bleef. Brugman speelde op ze kerheid en verspeelde zijn kans door een klein foutje. Op dat moment moest hij zijn strijdplan wijzigen. Met vier strafpunten was hij even ver als Eb ben, maar in de gebruikte tijd lag hij ver achter op de Hilversummer. Hij was gedwongen de laatste hindernis sen in een aanzienlijk hoger tempo te nemen, hij mocht niet meer fout doen. Brugman heeft de totale triomf op Eb ben nageijld, maar zijn eindsprint schoot tekort. Met tweetiende seconde voorsprong werd Ebben winnaar van de nationale „finale". Het springconcours „Speel uw spel", is een obdubbelzinnige Duitse triomf geworden. Winnaar werd Al win Schockemöhle met Wimpel, de tweede plaats deelden zijn landgenoten Her man Schridde niet twee paarden, „Do- zent en Warburg en Hauke Schmidt met Espartaco. Ook daarna kwamen Duitsers: Steenken met Porta Westfa- lica als vijfde, ex-aequo met Peter Schmitz, die Wonne reed. Boven Rai- mondo d'Inzeo (Bow Jack), die achtste werd, plaatste zich ook nog Hartwig Steenken met Simona. Ver achter deze topruiters kwamen gezamenlijk op de vijftiende plaats, de Nederlanders Jan den Haan (Caranza) en Harry Wouters van den Oudenwijer (Rameau). Uitslag internationaal jachtspringcon cours: (lengte parcours 550 meter, toe gestane rijtijd 93 seconden, veertien hindernissen met 16 sprongen, maxima le hoogte 1.30 m, iedere springfout werd bestraft met 6 seconden). 1. Raimondo d'Inzeo (Italië) met Bellevue 57.1 seconden; 2. Al win Scho ckemöhle (W.Dld) met Donald Rex 57.4; 3. Guy Lefrant (Fra met Pales tro 57.9; en Jean Damman (Belg) met Marshall 57.9; 5. Hartwig Steenken (W.Dld) met Porta Westfalia 58.3; 6. Bernhard Geneste (Fra) met Kama B 58.6; 7. Peter Schmitz (W.Dld) met Wonne 58.7; 8. Pat Edgar - Broome (GBR) met San-an-Tone 58.8; 9. Ber nard Geneste (Fra) met Odeon K 59.5; 10. Hans Brugman (Ned) met Sky High 59.9; 11. Raimondo d'Inzeo (Ita) met Bow Jack 61.2; 12. Anneli Drummond Hay (GBR) met ".anthos 61.4; 13. Sea mus Hayes (Ier) met Ballykingz 61.5. De uitslag van het nationale spring concours: (lengte parcours 565 meter, 13 hindernissen met een max. hoogte van 1.40 m, 14 sprongen, toegestane tijd 90 seconden) 1. Ebben (Hilversum), met Prins Ajax, 4 strafpnt. 62.6 sec; 2. Brugman (Almelo) met Goldy 4-62.8; 3. Heyman (Swalmen) met Pluto 4.66.4; 4. Joke Duiser (Soestdijk) met Walk Tall 4-67.3; 5. Jannie Morsing (Almelo) met Miss Holland 4-68.0; 6. Schoemaker (Lage Vuursche) met Merry Twinkle 4-71.2. ADVERTENTIF JONGE JONGE JONGE JONGEl le veroverde. De winnende tijd van Fredborg 1.09.87, is naar Olympische maatstaven (met tijden van rond de 1.03.0 en 1.04.0) gemeten matig te noe men, maar de cementenbaan van Mon tevideo „loopt"niet zo gesmeerd als de piste in Mexico en de minder goede weersomstandigheden werkten ook niet bepaald mee. Voor de start van de tijd rit had de president van Uruguay de eerste wereldkampioenschappen wiel rennen op Zuidamerikaanse bodem voor geopend verklaard. De Zweedse equipe werd winnaar van de ploegentijdrit over 100 kilome ter. De Zweedse ploeg werd gevormd door de vier gebroeders Pettersson, die op de Olympische Spelen achter het Ne derlandse kwartet tweede werden. Uitslag: 1. Zweden (Gosta, Sture, Erik en Tomas Petterson) de 100 km in 1 uur, 54 min., 48 sec.; 2. Zwitser land 2.01.20; 3. Italië 2.02.05; 4. Argen tinië 2.03.42; 5. Chili 205.32; 6. Uruguay 2.06.84. Uitslag tijdrit: 1 en wereldkampioen Niels Fredborg (Den.) 1.09.87; 2. Jac kie Simes (VS) 1.10.40; '3. Gianni Sar tori (Ita) 1.10.58; 4. Janusz Kierzkow- ski (Pol) 1.10.85; 5. Jose Juan Pittaro (Arg) 1.11.48; 6. Luis Barruffa (Uru) 1.11.90; 7 Daniel Goesn (Bel) 1.12.14; 8. Sanli Inoue (Jap) 1.13.68; 9. Roberto Si- monetti (Bra) 1.17.30; 10. Juan Aburto Pena (Chi) 1.17.56. MONTI VIDEO De president van de internationale wielrenunie (UCI), de Italiaan Adriano Rodoni, heeft za terdag in Montevideo Chili de organi satie van de wereldkampioenschappen voor amateurs aangeboden. Pedro Ra- chiet, president van de Chileense wie lerbond, heeft dit voorstel in principe aanvaard. Tijdens het congres in Praag dat volgend jaar gehouden wordt, zal hij zijn besluit kenbaar maken. BARCELONA De Fransman Ray mond Poulidor heeft zondag in Barce lona de traditionele rit op de Mont Juich gewonnen. Zowel in de normale wedstrijd als in de tijdrit toonde „Pou- pou" zich veruit de sterkste van de ne gentien geselecteerde coureurs. In de wedstrijd arriveerde hij na vijf mi nuten en 11 seconden op de top van de berg en in de tijdrit legde hij het steile, bijna drie kilometer lange par cours af in vijf minuten en dertien se conden. De Spanjaard Luis Ocano (5.14 en 5.26) werd tweede en zijn land genoot Galera (5.18 en 5.47) legde be slag op de derde plaats. Jan Janssen (5.22 en 5.43) werd uiteindelijk zeven de. De totaaltijd van Poulidor (19.24) betekent een nieuw wedstrijdrecord. UTRECHT De traditionele wed strijd tussen de Batavieren en de hockeykampioen van Nederland (Kam pong) is zaterdag in Utrecht in een gelijk spel (2-2) geëindigd. De wedstrijd stond op hoog peil. Er deden drie Olympiërs mee,, bij Kam pong Van Staveren en Benninga en bij de Batavieren Van Vroonhoven. Bij de rust leidde de kampioensploeg nog met 2-0 door treffers van Westdijk en Ben der. In de tweede helft zorgde Mijna- rends uit strafcorners voor twee tegen- punten. Hiermee bleef de traditie, dat dee Bataviren nog nooit verloren van de nationale kampioen, gehandhaafd. De beste spelers waren bij de Batavie ren Toebosch en Brauckman. HOOGEZAND De damesturnp-loeg van het Kon. Ned. Kath. Gymnastiek Verbond heeft zaterdag in Hoogezand een overduidelijk overwinning behaald op de Belgische dames: 173.30 punten tegen 120.45. In het individuele eind klassement zegevierde Angelien Ver kerk voor Margot Wilders. Op de eer ste vijf plaatsen eindigden Nederlandse dames. De individuele eindstand is: 1. Ange lien Verkerk (N) 35.30; 2. Margot Hil- ders (N) 35.20; 3. Nel van der Voort (N) 35.10; 4. Rini Zegwaard (N) 34.95; 5. Ankie Smit (N) 32.40; 6. Magda Franckx (B) 30.90; 7. Bop Franke (N) 30.70; 8. Mia Hoogmartens (B) 29.95; 9. Monique Verschoote (B) 29.35; 10. Wallie Janssens (B) 25.30; 11. Rita Messian (B) 24.95 en 11. Annie Vergro te (B) 21.70 punten. De Maleisiër O on Chong Hau heeft zaterdagavond in Londen het open badmintonkampioenschap van Wimble don gewonnen door in de finale Lee Kin Tat (Singapore) met 155, 1510 te verslaan. De Britse bokser Bob Cofie, die van avond in de Rivièrahal te Rotter dam tegen de Utrechtse middengewicht Joop Verbon zou boksen, is verhinderd omdat hij in aanraking is gekomen met de Engelse politie. Als tegenstander van Verbon zal nu fungeren de Amster dammer Joop Kruis. Ook deze partij gaat over acht ronden. Het Zweedse ijshockeyteam heeft zaterdag in Stockholm met 5*—1 van Canada gewonnen. De tussenstanden waren: 11, 30 en 1—0. Het Marokkaanse voetbalelftal heeft zondag met 10 gewonnen van Se negal in een wedstrijd voor groep 16 B van de voorronden van het wereldkam pioenschap 1970. Bij de rust was de stand 00.

De Vallei | 1968 | | pagina 9