Aad Jansen ging voor het eerst in sportcarrière knock out Doelman Treytel maakt debuut bij Feyenoord Roodenburg was zelf ook verrast HIPCCEf IN DE FIAT125 Hf IN DE FIAT 125 oman abb 8599.- Russisch schaakteam zeker van zege DWS gaat eigen accommodatie bouwen Nog meer eremetaal voor Olymp. roeiers Biljartploegen voor EK pentathlon Basketballers te sterk voor Indonesië FIAT-AGENT Nog meer Definitief geveld Post/Schulze naar tweede plaats MVV gaat Tsjechisch: voetballers observeren Voordeel J. Jansen en Zoon Garage De Rhoter Garage De Rhoter Automobielbedrijf Bierhof N.V. Gewonden door vuurwerk bij voetbalwedstrijd en gehoorzaam luistert de wagen, laat zich soepel manoeuvreren door de nauwe overvolle straten van de grote te kleine stad. Feilloos, moeiteloos zelfs in de kortste draaicirkels. (parkeert straks natuurlijk ook gemakkelijker.) Uw handen komen haast niet van het stuur want de zeldzaam soepele motor maakt driftig schakelen overbodig. U benut de traagheid van anderen om in het spitsuur spits te rijden, lekker op te schieten. Ramen maar dicht doen voor het stadslawaai. Kan, omdat ook in de gesloten 125 de ventilatie perfekt is. Stoppen. Licht springt op groen. Gas en weg. Ai te snel voor die Amerikaan van rechts, 'n Lichte voetdruk. 4 Bekrachtigde schijfremmen bedwingen de popelende motor. De Fiat-man naast u doet een haaltje aan z'n sigaret. Glimlacht maar zegt niets, laat de wagen aan het woord. Verder. Nieuwe wijk. Flats. 4 Blokken verder eindigt de snelheidsbeperking. De rondweg, de autoweg - invoegen. Gas! Wat zal de gestroomlijnde 1600 cc motor met 2 bovenliggende nokkenassen op de grote weg presteren (Wordt vervolgd bij uw Flat agent) DINSDAG 5 NOVEMBER 1968 ROTTERDAM Aad Jansen, de Ne derlandse bokser in het weltergewicht, ging gisteravond in de Rivièrahal voor het eerst in zijn sportcarrière knock out. Als een blok sloeg hij in de twee de ronde, na een flitsende rechtse hoek van de Engelsman Billie Seasman te gen de kin, tegen het canvas. De boksloopbaan van Aad Jansen lijkt ten einde. Van de veelbelovende jonge amateur, die in de voetsporen moest treden van zijn grote broer Leen Jansen, is weinig overgebleven. De Rotterdammer, die in zijn eerste wedstrijden als beroepspugilist zo'n beste start had, tornde nu op tegen een tegenstander, van wie weinig bekend was. Volgens het programma bezat Billie Seasman een eindstoot in de vuisten. Maar er zijn in Nederland wel eens meer boksers geweest die hoog werden opgehemeld zonder dat zij de „edele sport van zelfverdediging" onder de knie hadden. De 22-jarige jongen uit Liverpool, die sinds zijn zestiende reeds als prof in de ring treedt, was echter iemand, die de ze kunst wèl verstond. Hij deed zelfs nog meer. Van het begin af beheerste hij het gevecht, daarbij Aad Jansen voortdurend in het defensief dringend. De Nederlander, die voor eigen pu bliek nu eens echt iets wilde laten zien, probeerde het initiatief over te nemen. De hard aan zijn stoten trekkende Brit, die gevarieerder te werk ging, bleef echter zijn tegenstander over bluffen. In de tweede ronde lanceerde Aad Jansen een rechtse hoek naar de kin van Seasman, die kort daarop met een zelfde stoot antwoordde. Twee linksen van de Rotterdammer in de richting van de lever deerden de pugilist uit Liverpool nauwelijks. De Nederlander ■tapte opnieuw achteruit en even later lag hij onderuit. Een felle rechtse hoek op het puntje van zijn kaak had hem definitief ge veld. Geruime tijd daarna realiseerde Aad Jansen zich, dat hij een van de zwaarste nederlagen had geleden uit zijn loopbaan. De uitslagen van de amateurpartijen waren: Lichtweltergewicht: De Kok w.o.p. van Remy; Weltergewicht: het duel tussen Aad Beens en Marinesse werd gestaakt in de eerste ronde op medisch advies. Middengewicht: Carel Jansen won door k.o. in de derde ron de van Lou Beens, Millenaar w.o.p. van Driesse. LUGANO De Sovjet-Unie heeft maandag haar overwinning in de 18de schaakolympiade verzekerd door een 3-0„ voorsprong te nemen op Denemar ken in de voorlaatste ronde. De Russen hebben nu 34 V2 punt met nog een afgebroken partij. Joegoslavië is vrijwel zeker van de tweede plaats. En allen een onverwachte verrasing van de Amerikanen kan Bulgarije de derde plaats ontnemen. De Verenigde Staten bereikten maan dag tegen Joegoslavië remise. Zij staan een half punt voor op Bulgarije maar hebben een partij minder te spelen. Nederland is, zo mag men aannemen, in de elfde ronde een half op het lei dende Engeland ingelopen. De Engelsen kwamen tegen Oostenrijk tot een 2-2 score. Nederland veroverde tegen IJs land l1/» punt. De partij Ree-Kristjansson werd voorts afgebroken in een gewonnen stelling voor de Nederlander. De man uit IJsland had na 30 zetten nog slechts twee minuten voor de resterende tien zetten. In hoog tempo spelend redde Kritstjansson zich weliswaar uit de tijdnood, doch hij verloor de kwaliteit en 'staat voorts een pion achter. De gedetailleerde uitslag van de wed strijd Nederland-IJsland luidt: Donner-Sigurjonsson 0-1; Ree-Krist- jansson afgebroken; Bouwmeester- Kristinnson V« - V»; Prins - Thorstei son 1-0. De stand in groep B aan de kop is: 1. Engeland 28% pnt. 2. Nederland pnt. en 1 afgebroken partij. FRANKFORT Na de vijfde nacht in de wielerzesdaagse van Frankfort hebben Peter Post en Schulze duidelijk laten blijken dat zij aanspraak op de overwinning maken. Het Nederlands- Duitse koppel rukte van de derde plaats, met een ronde achterstand, op naar de tweede achter de Duitsers Kemper en Oldenburg. De Duits-Belgi sche combinatie Rudi Altig-Patrick Sercu, die met een nog niet geheel ge nezen sleutelbeenblessure kampt, werd op een ronde gereden en bezet thans de derde plaats. De stand van vamorgen vroeg was: 1, Kemper/Oldenburg (W-Dld) 174 punten; 2. Post/Schulze (Ned/W-Dld) 133. Op een ronde: 3. Alting/Sercu (W-Dld/Belg) 205 Op twee ronden: 4. Bugdahl/Wolfshohl (W-Dld) 114; I. Lykke/Eugen (Den) 64. De overige koppels hac den zes of meer ronden achterstand. AMSTERDAM DWS heeft plan nen, die al in een vergevorderd stadi um verkeren, om in het westelijke stadsdeel van Amsterdam, aan de Jan van Galenstraat, een eigen accommo datie te gaan bouwen. De gemeente steunt het streven van de Amsterdamse voetbalclub naar een omgeving, die een intiemer karakter draagt. Dit betekent, dat de eredivisieclub te zijner tijd het Olympisch Stadion zal verlaten. Het contract is al opgezegd. Wat er na het vertrek van DWS met het Olympisch Stadion gaat gebeuren blijft een vraag. Zolang nog niets defi nitief vaststaat houdt zowel DWS als de directie van het Olympisch Stadion zich op de vlakte. DELFT De roeieQuipes Van Nes- Suselbeek-Rijnders en Droog-Van Dis, die Nederland op de Olympische Spe len te Mexico zilver bezorgden, ontvin gen op het Delftse stadhuis nog meer eremetaal: de zilveren sportpenning van de gemeente met oorkonde. Deze onderscheidingen werden uitgereikt door burgemeester mr. J. M. Rave- sloot. Geschenken waren er ook voor gewichtheffer Piet van der Kruk. ROTTERDAM Hilversum geeft vanavond een zeer uitgebreid program ma van tien draverijen waanbij een over 2900 meter. Om zes uur is de eerste start. Het programma met onze favorie ten: Equilibristprtys (2000 m., autostart), Westlandia. Avanceprijs (2000 m., autostart, eerste afd.): Flits, Festi, Feniks S. Bronchoprijs (2420 m., met trio): Gaela van Amstel, Ella Ross, Festa van Hiddum. Outsider: Frances G. Cavalcadeprijs: (2000 m., autostart, eerste afd.): Fantasie, Caruso, Entusias- mo. Harasprijs (2020 m., eerste afd.): Nick, Barnadine, Royal Hanover. Diligenceprljs (2020 m., met trio): Em- pereur Mac, Ekster S, Eddy Six. Fiacreprtfs (2900 m., autostart) Beach comber, Crony van de Lente, Eduard H. Harasprijs (tweede afd.): Little Miss Miitzie, Anton, Lively Rodney. Cavalcadeprijs (tweede afd., met trio): Daniella Prelesjnik, Fantasie, Dacron Dear. Advanceprljs (tweede afd.): Fluitlijs- ter S, Fred Signal, Gertden WS. ROTTERDAM Doelman Eddy Pie- ters Graafland zal vanavond in Rotter dam het doel van Feijenoord in de vriendschappelijke wedstrijd tegen het Westduitse Borussia Mönchengladbach niet verdedigen. Zjjn collega Eddy Trey tel, in dienst getreden bij de Rotter damse club na het faillissement van Xerxes, maakt zijn debuut in het eer ste elftal. Pieters Graafland zal echter niet op de reservebank zitten. „Dat hoefde van ons ook niet", zei Feijenoords manager Brox gisteren. „We hebben aan hem zelf overgelaten of hij reserve wilde zijn ja of nee. Ik verplaats me graag in de situatie van een ander en ik kan me best voorstellen dat P.G. niet staat te juichen wanneer hij er een keer niet bij is". AMERSFOORT De deelnemers aan het toernooi om het Europese kam pioenschap pentathlon, dat van 13 tot en met 17 november in de A mersfoori se sporthal wordt gehouden, zijn: ach tereenvolgens: libre 47/2, 71/2, band stoten en driebanden: België: Vervest, Corin, Schrauwen, Dielis en Ceulemans. Spanje: Aguilera, Munoz, Galvez, Brufrau en Nadal. West-Duitsland: Hose, Spielmann, Mül- ler, Witte en Gert Tiedtke. Frankrijk: Poupon, Galmiche, Lafaille, Mazurier en Laserre. Nederland A: Scholte, Vul- tink, Wijnen, De Kleine en Popeyus. Nederland B: Jacobs, Bessens, Van Nijnatten, Ligtlhart en De Ruyter. In de sporthal zijn vier biljarts ge plaatst, zodat de wedstrijden in de ka- derspelen, het libre en het bandstoten gelijktijdig kunnen worden verwerkt. Voor het driebanden worden aparte seances gehouden. ROTTERDAM Nog deze week ver trekt er een delegatie van drie leden van de Maastrichtse eredivisieclub MVV naar Tsjechoslowakije. Doel van de reis is het observeren van drie Tsjechische voetballers ter versterking van het elftal dat in ernstige moeilijk heden verkeert. Manager Rox: „Persoonlijke contac ten van voorzitter mr. M. Tripels met de Tsjechische voetbalbond hebben er toe geleid dat wij eens poolshoogte gaan nemen. Ons bezoek betreft twee spelers van Spartak Praag en een van Slavia Praag. Wij hebben ook de KNVB inge schakeld om niet in conflict met de bond te geraken. Laat ik wel stellen dat het een oriëntatiebezoek betreft". Is er geld aanwezig om tot kopen over te gaan? „Daar zal, als het spe lersmateriaal inderdaad geschikt blijkt te zijn, bij terugkeer over gesproken moeten worden". AAD JANSEN weing over VOORHOUT De top van de Ne derlandse biljartsport, waarin armoede heerst, heeft tijdens het nationale libre- kampioenschap in Heeswijk eindelijk weer eens een impuls gekregen. Na lange tijd kwam een verbleekte ster weer tot schitteren. Joop Roodenburg (29) uit Voorhout eindigde met een ge lijk aantal matchpunten als de gedood verfde kampioen Henk Scholte op de tweede plaats. Alleen in gemiddelde Scholte 186.00, Roodenburg 90.27 bleef de kampioen hem nog ver voor. Joop Roodenburg, enkele jaren gele den een van de veelbelovende jonge ren, is nauwelijks onder de indruk. „Ook voor mij was het een verrassing. Het is zo moeilijk om de grote jongens te volgen, laat staan om zelf een grote te zijn. Als Scholte de ballen in goede positie had gekregen en in één beurt de partij had uitgemaakt, dan had men al leen maar gezegd, zie je wel, hij blijft toch de sterkste. Ik verbeeld me niets, hij is gewoon sterker en ik mag blij zijn dat ik eindelijk eens een sterk toernooi heb gespeeld". Een nuchtere conclusie van een jon ge biljarter, die weet dat hij er hog lang niet is. Vooral nuchter, maar daarbij ook zakelijk. „Het is toch be grijpelijk dat mannen als Scholte en Wijnen die niets anders doen dan bil jarten bij ons in het voordeel zijn" zegt hij. Bij mij gaat mijn zaak voor. Ik heb geen tijd om drie uur te trai nen. De zaak vraagt zoveel uren dat ik ondanks het bezit van een eigen wed strijdtafel nauwelijks tot trainen kom". Toch is het onbegrijpelijk dat Roo denburg die op 24-jarige leeftijd reeds de ere-klasse binnenstapte zolang heeft moeten wachten voor hij einde lijk de top kon benaderen. Hij deed het wel resoluut er meteen maar een se rie van 500 bij fabricerend. Een hoog tepunt in het leven van iedere biljar ter hetgeen voor hem slechts De Ruy ter, Scholte, Jacobs, Vultink en Ligt- hard hadden gepresteerd. „Niet zo verwonderlijk als de massa wel denkt" is zijn mening. Men gaat nog altijd te veel van het standpunt uit dat de biljartsport een kroegevene ment is. Niets is minder waar. Sinds de grote toernooien in zalen worden gespeeld is er wel het een en ander veranderd. Het biljarten is sport ge worden, topsport zelfs hetgeen wil zeggen dat je er iets voor moet doen. Je moet iets presteren waar iedereen van opkijkt anders tel je niet mee. Ik ben zonder pretenties naar Heeswijk gegaan. Ik ben er tweede geworden en nu staat de telefoon niet stil. En dat al leen omdat ik eindelijk het gevoel te rug had. Niet dat ik niet blij ben want zakelijk doet het alleen maar goed maar men zal wel moeten begrijpen dat ik er nog lang niet ben. Ook ik wil doorstoten naar de top. Maar het vergt veel tijd en je kunt het niet forceren". Roodenburg ontkent niet dat hij er de laatste drie jaar weinig aan heeft gedaan en alleen het laatste half jaar weer serieuzer is gaan trainen. „Ach", zo zegt hij, „ik zit er niet op te wach ten. Er is maar een beperkt deel in Nederland dat begrijpt dat je ook iets gepresteerd hebt als je derde bent ge worden". Roodenburg geeft toch blijk van een gezonde eerzucht. Na zijn titels in de eerste klasse kader klein en groot bil jart en een titel in de hoofdklasse an ker kader 57/2 wil hij ook wel kam pioen in de ereklasse worden. „Ik zal doorgaan. Het moet gaan ook al valt het niet mee om de barrière Scholte- Wijnen-Vultink te doorbreken". AMSTERDAM De vertegenwoordi gende Amsterdamse basketballploeg heeft een zege van 80-61 behaald op de formatie van Indonesië, die tijdens de Olympische Spelen in de voorronden werd uitgeschakeld. Bij de rust was de stand 49-27 in het voordeel van de Am sterdammers. Ton Boot was met 22 punten topsco rer. BELGRADO Door het ontploffen van een stuk vuurwerk bij een voet balwedstrijd in Stip (Zuid-Slavië) zijn zondag 25 mensen gewond, van wie vijf ernstig. Het stuk vuurwerk was uit het pu bliek op het veld geworpen vanwaar iemand het in het publiek teruggooide. Kuitats BONA mm de sta voor f 4 cilinder, 1608 cc, 99 pk, 160 km, 2 bovenliggende nokkenassen, acceleratie 0-80 km/u: 9,5 sec. 4 schijfremmen met rembekrachtiger, gesloten koelsysteem, zelfdenkende ventilator, geen smeerpunten, wisselstroomgenerator, 4 deurs, veiligheids-stuur, -interieur, en -carrosserie, continue regelbare heteluchtverwarming, laken bekleding, sim. leder bekleding 'f 8699,- VEENENDAAL Nieuweweg 188-190 Telefoon 08385-12536 RHENEN Fred. v. d. Paltzhof 2 Tel O""-" "*00/2484 WAGENINGEN Prof. van Uvenweg 195 Tel. 08370-4204 EDE Verlengde Maanderweg 97 Telefoon 08380-14551 •Vfc-

De Vallei | 1968 | | pagina 11