Bert van der Helm favoriet op nationaal toernooi TTV Swift DE SP0RTT0T0 Zondagssport op Radio en T.V. Geen kwaad woord meer in Enschede over Dick van Dijk Ruim vijfduizend Turken bij AJAX - FENERBAHCE Nederlaag voor tafeltennisteam „Er zijn helemaal geen problemen met de jongens" AAD STEYLEN (33): „In Mexico heb ik bewust iets rustiger aangedaan" .Stalmeester' Von Hanstein verlaat Porsche FIGHTING MACK OP RANGLIJST Engeland bereikte tweede ronde Nederland veroverde al zeven gouden medailles op Rolstoel Olympiade Nederland gaat toch naar Gotenburg WIELERKALENDER Dames-enkelspel is sterkst bezet „Indoor-Brabant" eind maart 1969 Twente-speler wordt nu op handen gedragen Hard nodig SCHAATSCOACH PFROMMER: Een grote Topscorer Veel geleerd Zelfvertrouwen Deel Rijksweg 12 „Amerikaans" Meer PK's Proces-Ray op dinsdag a.s. Koning Gustaaf-beker Broekman tevreden ZATERDAG 9 NOVEMBER 1968 DEVENTER Het nationale tafeltennistoernooi van de TTV Swift, dat mor gen in de Buitensociëteit te Deventer wordt gehouden, heeft ook ditmaal een sterke top-bezetting gekregen, zowel bij de dames als bij de heren. Van 's mor gens half tien tot 's avonds zeven uur zullen op 22 speeltafels rond zeven honderd partijen afgewerkt moeten worden, alvorens alle prijswinnaars(essen) bekend zijn. Ondanks het in gebruik nemen van de fraaie Deventer Sporthal met ruimte voor zeker dertig speeltafels heeft de TTV Swift evenals overigens DTTC, «Me op 3 maart 1969 aan bod is ge kozen voor de Buitensociëteit met heel wat minder goede speelmogelijkheden. Een overigens begrijpelijke keuze, die voortvloeit uit het feit, dat een der gelijk toernooi zich bij lange na niet zelf bedruipen kan. Zelfs met een be scheiden steun van een sponsor is het nog praktisch onmogelijk de touwtjes aan elkaar te knopen. Het „bal na" moet het sportieve evenement zonder meer goed maken. Aangezien zowel Swift als DTTC het batig saldo van het toernooi hard nodig heeft om „rond" te kunnen komen, blijft men op de Bui- tensoos aangewezen. Het sterkst bezet is het dames-enkel- spel met landskampioen Mary van Ruiten (Roelofsarendsveen), Mieke ten Broek (Hilversum) die momenteel uitkomt voor Rot-Weisz uit Krefeld Ellen Klatt en Verondque van der Laan, beiden uit Den Haag. De strijd om de hoogste eer zal tussen deze dames gaan. Het is niet te verwachten, dat de lokale favorieten Sonja Bloemheuvel en Els Kloek (Apeldoorn) en Els Reinders- Van Etten (Zutphen) deze door bonds coach Dusan Tigerman opgeleide top concurrentie kunnen aandoen. Bij de heren is favoriet nummer één landskampioen Bert van der Helm. De Leidenaar kwam op de internationale kampioenschappen van Nederland in Haarlem weliswaar met een teleurstel lend resultaat uit de bus hij werd uitgeschakeld door de volmaakt onbe kende, linkshandige Zwitser Chatont maar op alle nationale evenementen is Van der Helm toch parktisch onover winnelijk. Door het ontbreken van Frans en Bert Schoofs gelden nu als voornaamste medegegadigden voor de titel zijn clubgenoot Ed van der Berg en de AMVJ-speler Mauri Colthoff. Bo vendien zal Jaap van Hummel van de organiserende vereniging Swift, gaarne willen tonen in dit topgezelschap nog mee te tellen. Het merendeel van de inschrijvingen is uiteraard afkomstig uit de provin cies Overijssel en Gelderland, terwijl daarnaast, ook het noorden des? lands goed vertegenwoordigd is. De overige inschrijvingen zijn afkomstig uit de westelijke afdelingen van de Nederland se Tafel Tennis Bond. DEN'HAAG De cijfers van sport- toto 12 van het afgelopen weekeinde waren: deelnemers: 911.932; inleg: f 2.001.679,-; prijzenbedrag f 900.756,-. Eerste prijs: f 270.226,80. Twee mel dingen, bruto per kolom: f 135.113,-. Tweede prijs: f 180.151,20. 42 mel dingen, bruto per kolom: f 4.289,-. Derde prijs: f 270.226,80. 529 meldin gen, waarvan 3 met 2 kolommen, per kolom: f 508,-. Extra prijs: f 180.151,20. 732 meldingen, waarvan 6 met twee kolommen, per kolom: f 244,-. In het NRU-sportprogramma „Langs de Lijn" (14.30-17.00 uur via Hilver sum I en 18.10-18.30 uur via Hilversum II) wordt zondag rechtstreeks verslag gedaan van de beker-voetbal wedstrij den DFC-Feijenoord, DWS-Go Ahead en Sparta-SVV; voorts in „Langs de Lijn": de open Amsterdamse turnkam- pioenschappen, de paardenkoersen in Hilversum en Wolvega, nieuws en uit slagen van zaalhandbal, korfbal en hockey. In het NTS-Sportprogramma, dat zondag van 19.30 tot 20.30 uur op Ne derland 1 wordt uitgezonden, wordt on der voorbehoud van wijzigingen aan dacht besteed aan: de voetbalwedstrijden in de tweede ronde van het toernooi om de KNVB- beker SpartaSW en DFCFeyen- oord. de volleybalwedstrijd Orawi-AMVJ- Amsterdam; de draverijen om de Winterstartprijs te Hilversum; de interlandwedstrijden gewichthef fen BelgiëNederlandWest-Duitsland in Lommei (België); de korfbal wedstrijd Blauw Wit Ons Eibernest in Amsterdam. DEN BOSCH Het internationale concours hippique „Indoor-Brabant", dat volgend jaar voor de derde keer wordt georganiseerd in de Brabanthal len te 's-Hertogenbosch, zal op 21, 22 en 23 maart worden gehouden. Net als in voorgaande jaren werken de organi satoren samen met die van de indoor- concoursen te Dortmund en Frankfort, waardoor het mogelijk is een sterk deelnemersveld aan te trekken. Voor het concours in Zuidlaren, dat op 12, 13 en 14 december wordt gehou den, zijn al een aantal deelnemers be kend, namelijk Schockemöhle, Meyer en Snoek (W-Dld), Lefrant en Parot (Fr), Storme en Van Paesschen (Belg), Ebben, Velstra, Maathuis en Brugman (Nederland). De organisatoren voeren nog onderhandelingen met Marion Coa- kes en Zwitserse, Zweedse en Italiaan se ruiters. De naam van de Nederlandse bok ser in het weltergewicht en Euro pees kampioen in deze gewichtsklas se Finghting Mack komt voor op de ranglijst van het gezaghebbende Amerikaanse bokstijdschrift The Ring. Bij de welters staat Finghting Mack als achtste geklasseerd. De tien namen van de „geplaats ten", nade wereldkampioen Curtis Coke (VS), zijn: 1. Eerste uitdager José Napoles (Mexico); 2. Percy Pugh (VS); 3. Raul Soriano (Mexi co); 4. Ernie Lopes (VS); 5. Manuel Gonzales (VS); 6. Carmelo Bossi (Italië); 7. Joe Shaw (VS); 8. Figh ting Mack (Nederland); 9. Billy Backus (V.S.); Johan Orsdics (Austra lië). PADUA. Engeland heeft de tweede ronde van het tennistoernooi om de ko ning Gustaaf-beker bereikt, dank zij een overwinning met 5—0 op Italië. In Padua wonnen Mark Cox, Gerald Bat- trick en Peter Curtis de laatste par tijen. De uitslagen luiden: Enkelspel: Gerald Battrick (G3r.)Massimo di Domenico (It.) 6—3, 6—1; Mark Cox (G.Br.)—Piero Toci (It.) 6—2, 6—3. Dubbelspel Cox/Curtis (G.Br.)Crotta/Di Dome nico (It.) 6—2, 6—2. *1 PAU MAU wmxm NSVEDA WOL grejtsr»** ENSCHEDE „FC Twente ai, ai, ai." Bijna huiverend denken de Ajacieden terug aan die voor het Nederlands voetbal zo gedenkwaardige eerste zondag in november, toen de Amsterdamse landskampioen in het stadion Diekman zijn grootste nederlaag leed sinds 29 november 1964. De man. die op deze herfstdag de meeste roem vergaarde was de vaak diep verguisde Dick van Dijk (22). Sinds die zondagmiddag, één minuut over half vier, wil niemand in Enschede meer één kwaad woord horen over Twente's topscorer, die met drie doelpun ten zo'n groot aandeel had in de sensationele Enschedese triomf van 51 Op de kunstijsbaan te Heerenveen zijn gisteren de eerste trainings wedstrijden voor de dames- en heren kernploegen gehouden. Onder luide aanmoedigingen van damestrainer Kees Broekman (voor) en heren trainer Leen Pfrommer trekken Jan Bols (kop) en Kees Verkerk de eerste baantjes. TEL AVIV De Nederlandse af vaardiging naar de Spelen voor licha melijk gehandicapten ook wel de rolstoel Olympiade genoemd die in Tel Aviv worden gehouden, heeft reeds zeven gouden medailles veroverd. De meeste successsen behaalden de Nederlanders bij het zwemmen. De Am sterdamse Ingrid van de Benden won in de speciale categorie de 50 meter vrije slag (42.3 sec.) en de 50 meter schoolslag (1.01.2). In dezelfde catego rie veroverde Minholts goud op de 50 meter rugslag. Ook op de 4 x 50 meter wissellag estafette bleken de Neder landse dames de sterksten. In de vier de categorie tenslotte won Wil Ver schoor de vijfde gouden zwemmedaille op de 50 meter rugslag (49,8). Goud behaalden ook de boogschutter Popkema en de tafeltennisser Dennis Post. Popkema bereikte bij het hand- boogschieten een totaal van 2107 pun ten, Post zegevierde in het heren-enkel spel categorie A/1. Aan de Spelen nemen meer dan 800 gehandicapten uit 28 landen deel. Zondagmiddag half twee arriveert de voetbalploeg van Fenerbahce op Schip hol. Veel Turkse supporters zullen er niet meekomen, maar dat er volgende week woensdagavond in het Olympisch Stadion te Amsterdam ruim vijfdui zend Turken hun team tegen Ajax in de Europa Cup-wedstrijd zullen aan moedigen, is wel zeker. De heren Bayar en Oral van de Turkse ambassade in Den Haag zijn de laatste weken overstelpt met ver zoeken van hun landgenoten, die hier als gastarbeiders werkzaam zijn, om kaartjes. Zij hebben zoveel mogelijk getracht aan deze verzoeken te vol doen. Maar niet alleen uit Nederland komen de Turkse supporters, ook uit Duitsland zal woensdag een groot le gioen aanwezig zijn. De in de buurt HEERENVEEN Nederland zal toch deelnemen aan de jaarlijkse vijflanden- wedstrijd, die dit keer in Gotenburg wordt gehouden. Oorspronkelijk waren de data vast gesteld op 8 en 9 februari, een week voor het wereldkampioenschap op de Deventer kunstijsbaan. Pfrommer vond dit een beetje te veel van het goede en verzocht de KNSB de uitnodiging niet aan te nemen. Hierop werd de wed strijd veertien dagen verschoven, naar 22 en 23 februari, en daartegen be stond geen enkel bezwaar meer. GENEVE Het Nederlandse tafel tennisteam heeft in Genève de Europa- Cup-wedstryd tegen Zwitserland met 4-3 verloren. De drie punten werden veroverd door de 18-jarige debutant Nico van Slobbe die zijn enkelspelen won en met Frans Schoofs ook in het dubbelspel zegevier de. Mieke ten Broek en Frans Schoofs konden hun enkelspel niet winnen, ter wijl in het gemengd dubbel de Zwitsers eveneens te sterk bleken. In de Neder landse ploeg ontbrak Bert van der Helm, de nationale kampioen, in ver band met zijn studie. UITSLAGEN: Herenenkelspel: Nico v. Slobbe (Ned.)-Markus Schmid (Zwi.) 21-16, 8-21, 21-15; Nicolas Pew- n> (Zwi.)-Frans Schoofs (Ned.) 22-24, 21-19, 21-19; Van Slobbe-Pewny 21-17, 21-15; Schmid-Schoofs 16-21, 21-18, 21- 18. Herendubbelspel Van Slobbe/Schoof s-Pewny/Schmid 10-21, 21-12, 21-15. Damesenkelspel: Christiane Andre (Zwi.)-Mieke ten Broek (Ned.) 21-15, 21-11. Gemengd dubbelspel: Andrew/Pewny-Ten Broek/Slobbe 22 -20, 21-18. van Keulen wonende Turken hebben touringcars gecharterd om de reis naar Amsterdam te maken. De steun van het Turkse legioen zal Fenerbahce volgens de heer Oral hard nodig hebben. Het gaat de ploeg de laatste tijd niet zo voor de wind. „Ze heeft drie goede jaren gehad maar het teveel aan wedstrijden gaat zich wre ken. Van PTT werd vorige week met 21 verloren." In de Turkse kranten, waarvan de achterpagina's vol staan over de wed strijd van Fenerbahce tegen Ajax, doet Molnar, de trainer van het elftal, de uitspraak dat Fenerbahce kan win nen als het erin slaagt aanvalsleider Cruyff uit te schakelen. Een grote ac tiefoto van de Amsterdamse midden voor is erbij afgedrukt. Ook wordt in grote opmaak gewag gemaakt van de nederlaag van 51 van de Amsterdam mers tegen Twente. HEERENVEEN „Er zijn helemaal geen problemen met de jongens", ver telde een gul lachende schaatscoach Leen Pfrommer vrijdagmiddag na afloop van de eerste, wat informele, krachtmeting tussen de kernploegleden op de Heerenveense kunstijsbaan Thialf. „Problemen zullen er ongetwijfeld komen", vervolgde hij. „daar ben ik van overtuigd. Maar bang, nee, bang ben ik er niet voor. Kijk zo'n eerste wedstrijd is nog maar een aardigheidje. We zitten nog helemaal in de opbouwperiode. De tijden zijn niet belangrijk. Het gaat meer om de manier van rijden. We proberen het nog maar wat uit en ik vind het helemaal niet erg als een jongen niet gaat. Het is nog zo vroeg, wat maakt het uit". Pfrommer, die in het dagelijkse le ven sportofficier aan de KMA in Breda is („ik leg maandelijks zo'n zesduizend kilometer met de auto af') en dit seizoen als opvolger van Wim de Graaff voor het eerst de kernploeg onder zijn hoede heeft, maakt een onbezorgde indruk. „We staan nu zo'n veertien dagen op het ijs en dit was eigenlijk de eerste start. Tot n-u toe hebben we alleen wat aan duurtraimng gedaan. Drie keer op het ijs en vier keer droog. We gaan nu overschakelen op interval en tempo. Eerst nog vier maal ijs, drie maal land en daarna vijf keer ijs". De 32- jarige coach werkt naar een eerste top op de Nederlandse kampioenschappen, die op 11 en 12 januari op Thialf wor den gehouden. „Als een jongen van de kernploeg dan faalt, is het seizoen ver der voor hem verloren. Iedereen krijgt zijn kans. Als bijvoorbeeld een Bart- liing derde wordt, net als de vorige keer Bols, dan komt hij er bij". Pfrommer, klein van postuur, druk pratend, soms zelfs fel betogend, zegt het met een vrolijkheid en optimisme, die bijna weldadig aandoen. Kees Broekman, tegenwoordig in Zandvoort wonend en opvolger van Piet Zwanenburg als coach van de dames, toonde zich na afloop al even tevreden als- collega Pfrommer. Het officieuze karakter van de oefen wedstrijden („vooral geen selectiewed strijden", onderstreepte Pfrommer) werd nog geaccentueerd door het feit, dat Pfrommer en Broekman als tijd- waarnemers fungeerden. Het ijs was van redelijke kwaliteit en het weer werkte ook mee: nauwelijks wind en niet te koud. Acht dames bestreden elkaar op de 500 m en de 1000 m en een gelijk aantal heren reed de sprint en de drie kilome ter. Het aantal absenties was groot, voornamelijk wegens examenzorgen MOSKOU Torpedo Moskou heeft zich geplaatst voor het Europese beker toernooi voor bekerhouders 1968/1969 door vrijdag in Moskou de Russische bekerfinale tegen Tasj kent Pakator met 10 te winnen. Joeri Savtsjenko maakte in de tweede helft het enige doelpunt. (Notfcet, Schenk en Jorritsma), blessu res (Sti-en Kaïiser, Marjan Taris en Krook) en ziekte (Carry Geysen was grieperig). Elide van der Brom won bdj de dames bedde afstanden en bij de he ren brachten Martin Hoekstra (500 m) en Kees Verkerk (3000) ieder één af stand op hun naam. DAMES 500 meter: 1. Elly van der Brom 48,2 sec.; 2. Truus Dijkstra 48.3; 3 .Wil Burgmeijer 48,5; 4. Ans Schut 49,2; 5. Trijnde Rep 49,9; 6. Rieneke Demming 50,1; 7. Janmde Goorman 50,4; 8. Bep Geyssen 50,9. 1000 meter: 1. Van der Brom 1.41.3; 2. Burgmedjer 1.42.1; 3. Schut 1.42.8; 4. Demming 1.44.5; 5. Dijkstra 1.45.3; 6. Goorman 1.45.5; 7. Geyssen 1.45.6; 8. Rep 1.47.6. HEREN: 500 meter: 1. Hoekstra 43.7; 2. Ver kerk 43.9; 3. Bols 44.2; 4. Te Winkel 44.8; 5. Borgers 44.8; 6. Brouwer 44.9; 7. Nooitgedagt 45.3; 8. Eriks 47.3. 3.000 meter: 1. Verkerk 4.49.6; 2. Bols 4.50.4; 3. Te Winkel 4.50.7; 4. Bor gers 4.58.2; 5. Eriks 5.00.9; 6. Nooitge dagt 5.01.5; 7. Hoekstra 5.03.0; 8. Brou wer 5.11.1. PARIJS De semi-klassieker voor beroepsrenners Bordeaux - Parijs, die tot voor kort altijd in het voorjaar werd gehouden, maar dit jaar wegens de ongeregeldheden naar september werd verplaatst, zal ook in 1969 in het najaar worden gehouden. De ruim vijfhonderd km lange race zal op 7 september worden gereden. Ook de Ronde van de Toekomst zal in september plaatsvinden (van de twaalf de tot de eenentwintigste). De Ronde van Frankrijk zal, zoals reeds eerder werd bekendgemaakt, van 25 juni tot 20 juli worden gehouden. De kalender van de belangrijkste Franse wielerwedstrijden ziet er als volgt uit: 1 maart: Genua - Nice; 10 tot 16 maart: Parijs - Nice; 13 april: Parijs - Roubaix; 14 tot 18 mei: de Vierdaagse van Duinkerken; 5 tot 8 juni: de Midi- Libre; 25 juni tot 20 juli: Ronde van Frankrijk; 7 september: Bordeaux - Parijs; 10 tot 14 september: de Ronde van het Noorden; 12 tot 21 september: Ronde van de Toekomst; 28 septem ber: Parijs - Tours; 19 oktober: Grand Prix des Nations. ZUTPHEN Aad Steylen, gebruind door de Mexicaanse zon is inmiddels weer geacclimatiseerd. Het Olympisch dorp heeft plaatsgemaakt voor de sau na, die hij samen met zijn vrouw in Zutphen drijft. Hij kan er nu meer tijd aan besteden. Het straffe trainings programma voor de Spelen liep hij zo'n 200 kilometer in de week is wat soepeler geworden. H\| neemt het er een poosje van. Tevreden kijkt de Nederlandse kam pioen terug op Mexico. Hij ia geslaagd in zijn opzet om de marathon uit te lo pen en op een betrekkelijk goede plaats te eindigen. Winnen zat er toch niet in. Atleten, die op zeeniveau leven, waren bij voorbaat al kansloos en dat wist Aad Steylen ook. Hij heeft zijn eigen ritme gelopen en kwam van de 82 gestarte deelnemers als 27e binnen, 17 minuten later dan de winnaar, de 35-jarige Ethiopiër Mamo Wolde. „Ik heb bewust iets rustiger aange daan", vertelt de Nederlandse mara- thonspeoialist, „wanneer je daar moe bent kom je niet gemakkelijk meer bij. Sommige atleten gingen hard van stapel, te hard, met als gevolg dat ze spoedig aan de kant stonden. De ma rathon lopen is een kwestie van krach ten verdelen. Wanneer je dat niet doet, dan moet je het bekopen". Over de Mexicaanse marathon, die het Olympische atletiekgedeelte afsloot vertelt Aad Steylen het volgende: „In het begin bleef de hele horde bij el kaar. Toen echter iedereen zijn eigen tempo begon te lopen ontstond er een langgerekt lint. Dat was na zo'n vijf kilometer. Een paar kilometer verder ging ik de tweevoudige Olympische kampioen Abebe Bikila voorbij. Hij had last van een oude blessure en viel even later uit". Aan Steylen vertelt dat hij veel al leen heeft gelopen en vooral in de tweede helft verschillende atleten voor bij gegaan is. „Toen heb ik heel wat goedgemaakt. Het venijn zat achter in de staart. De laatste 8 km moesten we 80 meter klimmen. Daar gingen een hoop lui kapot. Na afloop was ik niet erg moe. Ook de zuurstofkap had ik niet nodig. Velen waren er heel wat be roerder aan toe. Mamo Wolde daar entegen kon nog wel een ererondje lo pen Maar die liep in Mexico ook in een laagvlakte, vergeleken met het nog hoger -gelegen Ethiopië", aldus Stey len, die na de race 5 kg was afgeval len, hetgeen toch wel een graadmeter was, dat hij tegen zijn eigen kunnen heeft aangelopen. De snelste tijd die Aad Steylen op de marathon heeft gelopen, was 2 uur, 19 minuten en 07 seconden, sneller dus dan de 2.20.26 van winnaar Wolde. Dat was in Duitsland, op normaal niveau. Ook de Australiër Derek Clayton, die de snelste wereldtijd achter zijn naam heeft staan (2.09.36), kwam op Mexico- hoogte niet zo best uit de bus. Hij fi nishte als zevende. De Nederlandse kampioen was bijzonder enthousiast over het publiek, dat drie rijen dik langs het parcours stond. Het heeft mij «norm gestimuleerd. Ik vond het AAD STEYLEN tevreden grandioos, vooral als de kreet „Viva Holland aopklonk. En dat gebeurde nogal eens. De Nederlanders waren toch zeer populair bij de Mexicaanse bevolking. Al bij de opening hadden we door onze felle kleding een bijzonder goede indruk gemaakt". Aad Steylen denkt met veel plezier terug aan Mexico, zijn typische mu ziek van de „Mariachis" zijn tempera mentvolle bevolking en zijn zware ma rathon. In het recente verleden liepen de mr ningen over Dick van Dflk nogal «14- een. Vele honderden supporters vroegen zich iedere week opnieuw geërgerd af wat het tweetal OlUve/RQvers aan het begin van het seizoen 1967/1966 toch kon hebben bezield Dick van Dp voor hon derdduizend gulden over te nemen van het Schiedamse SVV. Natuurlijk, h(j was vrjjwel iedere wedstrijd wel goed voor een doelpunt, maar verder».? Na zondag wordt Dick van Dijk in eens op handen gedragen. „Zo'n goeie hebben we nog nooit gehad", werd in de Enschedese cafés tot diep in de nacht en in vele toonaarden gezongen. Kees Rijvers heeft het altijd wel geweten. Bij de komat van Van Dijk naar Enschede zei Twente's oefenmees- ter: „Dick moet natuurlijk nog rijpen, maar let op mijn woorden, hij wordt een hele grote". Enkele maanden later was Rijvers' oordeel nog lovender. „Cruyff is een voortreffelijk voetballer, maar ik zou hem voor geen geld willen ruilen voor Van Dijk. Ik heb niets aan een speler die maar een paar jaar mee gaat". Enschede, of eigenlijk de hele Twent se bevolking, is ineens trots op Dick van Dijk, die met elf doelpunten de hoogste plaats inneemt op de lijst van topsco rers in de eredivisie. Van Dijk is een nuchter, zelfbewuste, gehuwde semi- prof hij werkt voor halve dagen als verkoopassistent bij Twente's bestuurs lid Henk Olijve die niet alleen over een voortreffelijke techniek beschikt, maar daarnaast een koelbloedig schut ter is. Hij „ruikt" als het ware de kan sen, schiet hard en zuiver en bezit bo vendien de gave om vanuit vrijwel on mogelijke posities toch nog raak te knallen. Het publiek verwijt deze aanvals- spits een slome en laconieke indruk. Van Dijk: „Het is onzin, dat ik lang zaam ben. Een lange vent, per slot van rekening ben ik 1,86 meter, maakt al tijd een wat trage indruk in het veld. Maar ik kan je verzekeren, dat ik mijn medespelers op de training stuk voor stuk te snel af ben. Wat het publiek zegt laat me trouwens koud. Het is zo betrekkelijk. Als voetballer moet je daarboven staan, want anders heb je geen leven. Zolang Rijvers en het be stuur tevreden zijn, vind ik het best". Ook Dick van Dijk beseft wel dege lijk dat hij als voetballer nog veel moet leren. „Geen enkele speler is vol maakt. Kijk nu eens naar Pol van Himst. Toch een speler van wereldfor maat. Zijn linkerbeen gebruikt hij al leen om te lopen, want hij speelt de bal vrijwel uitsluitend met zijn rech tervoet. „Zo ontbreekt het mij nog aan voldoende startsnelheid, terwijl ik daar naast in de persoonlijke duels nog iets agressiever moet worden. Sinds mijn komst naar Enschede heb ik veel geleerd. Eigenlijk ben ik een jaar te lang bij SW gebleven. In Schie dam bepaalde ik mijn eigen tempo en speelde ik bovendien niet in dienst van het elftal. Dat is nu wel iets anders. Het is nu iedere week zaak me voor de volle honderd procent in te zetten, want de andere spelers doen dat ook. En juist dat is de grote kracht van FC Twente. Wij vormen één geheel, dat al les, maar dan ook alles voor elkaar over heeft. Niet alleen op het veld, maar ook buiten het stadion". Dick van Dijk, die bijzonder ingeno men is met zijn hernieuwde keus voor de selectie van Jong Oranje, schrijft het succes van Twente waarvan alle spelers psychologisch getest zijn voor een belangrijk deel toe aan het grote zelfvertrouwen bij de spelers. „Vorig seizoen ging het ook al goed, maar wij hebben nu wat meer ervaring gekregen. Het spel is iets rijper geworden en juist daarom zijn we ook niet bang meer voor welke ploeg in de eredivisie dan ook". UTRECHT De aanleg en recon structie van een aantal autosnelwegen rond Utrecht in het kader van het vijf jarenplan van het Rijkswegenfonds vergt een investering van rond 150 miljoen gulden. Behalve de verbreding van de wegvakken van een aantal rijkswegen bij Oudenrijn, komen er in totaal drie verkeerspleinen (klaverblad Oudenrijn, bij Lunetten en bij het uni versiteitscentrum). Een deel van Rijks weg-12 ten zuiden van Utrecht, zal in de toekomst rond 1974 „Ameri kaans" aandoen: in totaal 12 rijstroken naast elkaar, die bestaan uit twee rij banen met ieder drie rijstroken in het midden (voor het doorgaande verkeer), aan weerskanten twee maal twee rij st rek en voor het afslaande verkeer en tenslotte nog ruimte voor vluchtstroken. De Rijksweg zal hier circa vijf miljoen gulden per kilometer kosten. Op Rijksweg-12 van Oudenrijn tot Bunnik, passeren dagelijks bijna 50.000 voertuigen. Het is daarmee het op een na drukste weg-vak van Nederland. (Alleen de weg Dordrecht-Rotterdam is drukker met ruim 62.000 voertuigen). Indien deze „Amerikaanse" rijksweg klaar is, zal een topcapaciteit van ruim 120.000 voertuigen per dag zijn bereikt. DICK VAN DIJK DUSSELDORP De band wordt verbroken, op 1 januari 1969. De band tussen Fritz Sitting Huschke von Han stein en Porsche, die niet alleen de fa briek, maar ook de Duitse autosport veel successen heeft gebracht. De stal, die door Huschke von Hanstein zo mees terlijk werd geleid, behaalde tijdens zijn bewind van zeventien jaar 259 kampioenschappen en 16559 overwinnin gen. Huschke von Hanstein stopt vrijwil lig na 38 jaar midden in de motor- en autosport te hebben gestaan. Zeventien jaar geleden begon hij bij Porsche als chef van de afdeling public-relations, in het nieuwe jaar wordt hij de bijzonde re assistent van directeur dr. Ferry Porsche. Het begrip public relations heeft Huschke von Hanstein altijd zeer ruim opgevat. Het was de eerste voor waarde voor zijn succes als „stalmees ter" bij Porsche. Von Hanstein had tal rijke vrienden. Hij had eigenlijk alleen maar vrienden en in die grote kring was net zoveel plaats voor de kleine monteur, de coureur of de journalist als voor dat gedeelte van de hoogste adel, dat interesse in de autosport heeft, zoals prins Bertil van Zweden, prins Juan van Spanje, de sjah van Iran, prins Albert van België, koning Hoes sein van Jordanië en prins Philip van Edingburgh. Iemand die het contact tussen fabriek en buitenwereld op een dergelijke wijze konleggen als leider van de renstal van Porsche, een neven- baan, die Von Hanstein geleidelijk tot de zijne maakte, heeft een onschatba re waarde. Fritz Sitting Huschke von Hanstein werd op 3 januari 1911 geboren als de zoon van Carlo von Hanstein, ritmees ter bij de huzaren. De zoon zocht het al spoedig in meer paardekrachten en als negentienjarige behaalde hij zijn eerste successen als motorrijder in ter reinwedstrijden. In de oude Ardiestal werd een plaatsje voor hem ingeruimd en ook op vier wielen was hij razend snel. Hij bewees het bij Hanomag en Adler. In de lange reeks van successen komen een paar uitschieters voor: het Duitse kampioenschap bergklim in 1938 en samen met Baumler winnaar van de Mille Miglia in 1940. Zeventien jaar later begon Huschke von Hanstein bij Porsche als coureur en hij joeg met opvallend succes op records. Tussen de record verbeterin gen behaalde hij overwinningen op cir cuits over de hele wereld, maar als man achter de coureurs leverde hij 't meest waardevolle werk voor Porsche. Voor Von Hanstein was niets te veel, hij was coureur, manager, fotograaf, pers chef voor Porsche en in al die hoedanig heden had hij 'n open oor voor iedereen. Daartegenover stond, dat ook anderen met graagte voor hem een veer lieten. Sterling Moss en Wolfgang Graaf von Trips, Maurice Trintignant en Phill Hill, John Surtees en Bruce McLaren, di« elders zeer hoge startgel den vroegen, reden Porsches om de altijd vriende lijke Duitse „stalmeester" een plezier te doen. Een dergelijke persoonlijkheid moet Porsche na 1 januari vervangen. Het lijkt een onmogelijkheid. MEMPHIS (Tenessee) Dinsdag be gint het proces tegen James Earl Ray, die ervan verdacht wordt de negerlei der dr. Martin Luther King jr. ver moord te hebben. De president van het hof W. Preston Battle heeft aangekondigd, dat van maandag tot en met zaterdag dagelijks zittingen van minstens zes uur per dag gehouden zullen worden. „De leden van de jury-rechtbank die gedurende verscheidene weken zeven dagen per week opgesloten zullen zijn, zouden er bezwaar tegen kunnen hebben, dat de rechtbank vasthield aan een vijfdaagse werkweek", aldus Battle. Het blad „Commercial Appeal" heeft vernomen, dat twee broers van Ray het proces zullen bijwonen. Het bericht te verder dat familieleden van dr. King met bestuursleden van de Southern Christian Leadership Conference in At lanta zullen vergaderen, wie namens familie en de Conference het pxooes zullen bijwonen.

De Vallei | 1968 | | pagina 7