HOOFDINSPECTEUR KORPSCHEF DEKKER ZONDAG OVERLEDEN VALLEI? Belt 10550 11079 MAAK VAN UW HART GEEN MOORDKUIL Leersums gemeentebestuur stond bloot aan vragenvuur Vijftig jaar Kunst na Arbeid ZANGERS MET GOUDEN KEEL NU OOK GOUD OP DE BORST Gestart als zingende sigarenmakers Scherven op trouwdag FRAAIE EXPOSITIE VAN KONIJNEN EN PLUIMVEE BURGEMEESTER VERRICHTTE OPENING Volgend jaar nog twee hearings voor bevolking Fysiotherapie gediend met nieuw instituut Bedrijfsongeval Recticel-familie feestte in kantine Goud Langharig In Torenzicht te Lienden Ds. De Rie kreeg twee beroepen Bedankt W. van Doorn Zn. MAANDAG II NOVEMBER 1968 VEENENDAAL Als gevolg van een hart-infarct is zondagmorgen in 't .lulianaziekenhuis plotseling overleden hoofdinspecteur-korpschef van de Vee- nendaalse gemeentepolitie de heer W. C. H. Dekker. Hij bereikte de leeftijd van 51 jaar. Wijlen de heer Dekker werd met in gang van 1 december 1948 te Veenen- daal benoemd als inspecteur korpschef. Daarvoor was hij in politiedienst werk zaam geweest te Driebergen, Hengelo en Zeist. In zijn militaire dienst van 1938 tot 1940 klom hij op tot eerste lui tenant bij de Huzaren van Boreel. In die rang onderscheidde hij zich in de meidagen van 1940 tijdens oorlogshan delingen in het zuiden van het land waarvoor H.M. de Koningin hem na de bevrijding onderscheidde met het Rid derkruis 4e klasse van de Militaire Willemsorde. Tevens was hij drager van het oorlogsherinneringskruis met de gesp. De heer Dekker, die een vrouw en drie kinderen achterlaat, was in Vee- nendaal een geziene figuur. Naast zijn functie bij de Veenendaalse gemeente politie was hij vanaf 1961 hoofd van de zelfbescherming (BB) en voorzitter van de afdeling Veenendaal van het Verbond voor Veilig Verkeer. Zijn stoffelijk overschot zal donder dagmiddag om drie uur op de algemene begraafplaats ter aarde worden gesteld nadat vooraf een rouwdienst zal wor den gehouden in de Petrakerk. De be grafenis zal waarschijnlijk vergezeld gaan van het gebruikelijke korpseerbe- toon. dan even a .u.k. Tot dan brengen wij hem nog Alleen voor Veenendaal 's Zaterd. van 16.30-17.30 uur 17.30 Van 17.30- 19.30 uur 5? VEENENDAAL Met een rechter armfractuur, en een sleutelbeenbreuk moest de 31-jarige heer V. zaterdag morgen naar het Streekziekenhuis te Bennekom worden overgebracht nadat hij op de Kon. V.S.W. slachtoffer was geworden van een bedrijfsongeval. De heer V. raakte bij werkzaamheden op het bedrijf in de Zandstraat beklemd tussen het lopendebandsysteem Nadat ter plaatse eerste hulp was verleend werd hij per ambulance van de firma De Haas naar Bennekom gebracht. LEERSUM Er was een enorme belangstelling voor de hearing, die vrijdag avond werd gehouden door het gemeentebestuur van Leersum voor de inwo ners. De hele bovenzaal van hotel „Darthuizen" zat vol met inwoners, die het gemeentebestuur scherpe vragen stelden en met mensen, die alleen maar waren gekomen om te horen wat de burgemeester, de wethouders en de raadsleden zouden antwoorden. Men bleek nogal ontevreden over het beleid van het gemeentebestuur. Veel zaken werden opgehelderd. Hier en daar bleven de gezichten echter ook nog wel eens ontevreden en onbevredigd. De hearing werd gehouden naar aanlei ding van een schrijven van een aantal bewoners van Leersum-Zuid, waarin de raad werd gevraagd waarom deze wijk er in verhouding tot de rest van Leer sum zo bekaaid afkomt. De hearing was in het bijzonder voor de bewoners van Leersum-Zuid bedoeld. Burgemeester mevrouw mr. C. M. 's Jacob - des Bouvrie vertelde, waar om men de vragen van de bewoners van zuid niet normaal in de raad had behandeld. „Tijdens een raadsvergade ring kunt u niets zeggen. Dan wordt er over uw hoofden heen gepraat. Daarom leek het ons beter de bezorgdheid van de inwoners van de wijk bezuiden de Rijksstraatweg in een openbare hea- RHENEN De receptie, die zaterdagmiddag in de foyer van „Het Eigen Ge bouw" werd gehouden door de arbeiderszangvereniging „Kunst na Arbeid", ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan, was bijzonder sfeervol en werd uiter mate druk bezocht. Onder de velen die hun gelukwensen kwamen aanbieden was het voltallige college van burgemeester en wethouders. Ook diverse ouleden en leden uit de tijd van de oprichting gaven blijken van belangstelling, evenals ver schillende oud-dirigenten, onder wie Willem Verweij. Voor een hoogtepunt zorgde de heer .1. Burger, bestuurslid van de Nederlandse Bond van Arbeiderszangver enigingen. waarbij „Kunst na Arbeid" vijftig jaar is aangesloten. Hij onderscheid de de bestuursleden F. ter Haar en A. van Kooten. beiden vijftig jaar lid van de vereniging, met de gouden bondsspeld. De echtgenoten van deze twee jubilaris- ten kregen een bloemenhulde, omdat zij hun mannen 3000 avonden aan de ver eniging hadden afgestaan in de afgelopen halve eeuw. In een inleidend woord memoreerde de voorzitter van „Kunst Na Arbeid", de heer Bosch, dat zijn vereniging was ontstaan uit zingende sigarenma kers. „Zij hadden het vijftig jaar gele den beslist niet gemakkelijk, maar toch kenden zij de vreugde van het zingen. Eerst op de fabriek en later in georganiseerd verenigingsverband." De heer Bosch deelde mede, dat de vereniging eigenlijk al vijf en vijftig jaar bestond, maar de datum van toe treding tot de bond was aangehouden als officiële oprichtingsdatum, vandaar dat nu het gouden jubileum werd ge vierd. Spijtig stelde de heer Bosch vast, dat er lang zoveel niet meer wordt ge zongen als vroeger. „De strijdliederen dedén ons wel wat in vroeger jaren. Ik kan me trouwens niet voorstellen dat de Bastille niet zingend werd be stormd. Wij moeten weer pogen de mensen tot zingen te brengen. Zingen is heel belangrijk. Vroeger gingen de mensen zingend naar het schavot of stonden zij zingend voor het vuurpelo ton. Buiten het culturele aspect en een aangename vrije tijdsbesteding bete kent het zingen vandaag bovendien een uitstekende ademhalingsoefening. Dit maakt een groot onderdeel uit van de gezondheid van de mens in de tegen woordige tijd". Veel dank bracht de voorzitter van de jubilerende vereniging aan het adres van het gemeentebestuur voor de telkens weer ondervonden mede werking in de vorm van subsidies, waardoor het mogelijk is geweest te blijven doorwerken. Hoewel goed geprobeerd is de jeugd weer zangminded te maken, is dat tot nog toe niet gelukt. „Maar de tijd van passief toekijken bij het TV-kastje zal beslist van voorbijgaande aard zijn", meende de heer Bosch, „daarom moe ten wij door blijven gaan om straks de mensen weer te kunnen opvangen in onze gedunde gelederen". De bestuursleden F. ter Haar en A. van Kooten stelde hij ten voorbeeld. Zij zijn vanaf de oprichting lid geweest en kregen als aandenken aan dit feest een herinnering aangeboden. ..We hebben in de maatschappij be hoefte aan trouwe werkers", zei burge meester Mr. L. Bosch ridder van Ro- KESTEREN De personeelsver. van de polyetherfabriek Recticel N.V. in Kesteren heeft vrijdagavond voor de zoveelste maal dit jaar een grote feest avond georganiseerd in de kantine van het bedrijf. Enkele honderden aanwe zigen deelden in de feestvreugde, die ook nu weer werd gekenmerkt door een spontane carnavalstemming. Het dansen op de muziek van „The Silver Stars" uit Beneden Leeuwen werd af gewisseld door Bingo-spel, waarmee prachtige prijzen te winnen waren, zoals een fiets en een radiotoestel. senthal tijdens het uitspreken van zijn gelukwens. „Daarom is het de moeite waard U te feliciteren en wel in het bijzonder de heren Ter Haar en Van Kooten, die het zelfs meer dan vijftig jaar hebben volgehouden. Ik heb altijd veel van Uw vereniging gehoord via wijlen wethouder j. boelhoüder, die naar ik meen vele jaren lid en zelfs voorzitter is geweest. Ook hij was een trouwe werker voor „Kunst Na Ar beid", waarom ik hem hier graag wil herdenken". Ook de burgemeester geloofde dat de passiviteit van de mens van voor bij gaande aard zal zijn. Aan de andere kant zullen velen op de tele visie herkennen wat zij vroeger bij „Kunst Na Arbeid" heobén geleerd. „Ik ben ervan overtuigd, dat U op nieuw de jeugd zal aantreKken, en dat de vereniging opnieuw tot bloei zal komen. Er is een oud spreek woord, namelijk mensen die het ver keerd bedoelen, kunnen niet zingen", aiuus de burgemeester, die voor de ze opmerking een stevig applaus kreeg. ^iitiek moest tijdens deze recep tie op zeker ogenblik wijken voor de kunsu terwijl de heer H. L. Veenstra, als voorzitter van de afdeling Rhenen van cfè P.v.d.A., namens de federatie Elst-Rhenen van de partij zijn geluk wensen aanbood, kionk plotseling een klinkende serenade van de arbeiders- muziekvereniging „Oefening Baart Kunst", die naast de muzikale hulde ook een persoonlijke gelukwens over bracht. Onderwijl stond buiten de mu ziekvereniging „Ons Genoegen" te wachten op naar beurt. Ook deze ver eniging speelde er even later vrolijk op ios en liet de muikale gelukwensen eveneens vergezeld gaan van een per soonlijke felicitatie. Hoewel men er feitelijk m me», meer op gerekend had, stapte op het laatste moment de bondsbestuuroer de heer J. Burger nog binnen. Hij had vroeg tijdig in Amsterdam een vergadering van het hoogdbestuur verlaten om de vereniging in Rhenen te kunnen felici teren. „Wy zyn trots op zulke afdelin gen, die het vijftig jaar hebben volge houden en stug doorgaan", zei hy, waarna hij de beide bestuursleden Ter Haar en Van Kooten met voor ieder een persoonlijk woord het gouden bondsinsigne op de revers speldde. „ik heb veel respect voor de oudjes. De jongeren van vandaag vertellen al lee*. maar noe het niet moet. Ik ou van hen wel eens willen horen hoe het wél moet", aldus de heer Burger, die daarna nog werd gevolgd als spreker door oud-dir.gent Willem Verweij, die al evenzeer het grote doorzettingsver mogen van „KNA" prees en vandaag de dag nog bij andere verenigingen de Rhenense zangers en zangeressen ten voorbeeld stelt. Zaterdagavond werd dit gouden ju bileum met een geslaagd feest beslo ten. LEERSUM Om in het huwe lijk te kunnen treden heeft een Leersums bruidspaar vrijdagmid dag moeten inbreken in de trouw zaal. die tijdelijk is ondergebracht bij hotel 't Centrum. Toen de brui degom M. Gusseklo en zijn bruid P. J. D. Bos voor de ambtenaar van de burgerlijke stand wilden verschijnen was de deur van de trouwzaal gesloten Ook de amb tenaar van de bur gelijke stand was niet in het bezit van een sleu tel. De bruidegom bedacht zich geen moment en sloeg de glazen deur aan diggelen. In een onver warmde trouwzaalwerd het huwelijk voltrokken, waarbij de gasten nog enige warmte hadden van een haastig gehaald straal kacheltje. Het jonge bruidspaar hoopt dat de gemaakte scherven op de eerste dag van hun huwe lijk ook het spreekwoordelijk ge luk zullen brengen. I Ook burgemeester Bosch van Rosen- \thal kwam het jubilerende bestuur fe liciteren. ring te behandelen". Volgens de burgemeester was een hearing niet de democratische weg. „U had u tót uw vertrouwensman in de raad moeten richten. Maar er blijkt een ontstellend gebrek te zijn aan com municatie en informatie". Dit heeft er toe geleid, dat voor volgend jaar door wethouder A. G. W. Schapenk nog twee hearings op het programma zijn gezet. Na deze inleidende woorden kwam de brief van de bewoners van Zuid ter sprake. In deze brief stonden de volgen de vragen: „Waarom worden in Leer sum twee kleuterscholen gebouwd onder de rook van het bejaardencentrum, waarom niet een daarvan in het bevol kingscentrum Leersum-Zuid, terwijl hier ook grote behoefte is aan een school voor lager onderwijs? Heeft het oversteken van schoolkinderen over de Rijkssraatweg voldoende aandacht van het gemeentebestuur? Waarom worden duizenden guldens besteed aan een beatboerderij terwijl deze boerderij bij na uit zichzelf in elkaar valt? Hoeveel procent van de Leersumse jeugd maakt gebruik van deze gelegenheid? Waar om zoveel geld voor dure tennisbanen terwijl er zoveel urgentere zaken zijn? Heeft het gemeentebestuur wel aan dacht voor de in erbarmelijke staat verkerende bermen van de Middelweg en andere aangrenzende wegen, bij voorbeeld de Hoflaan en niet te verge ten de zeer slechte verlichting? Waar om wordt aan de Wilhelminahof de grond voor de bouw van garages ver kocht aan vreemden terwijl de nabij wonende Leersummers geen kans krij gen een stuk grond te kopen voor de bouw van een garage? Is het nodig dat er ween een partij opgericht moet wor den ter behartiging van de Leersumse belangen, maar dan een partij met da den? Op de eerste vraag, betreffende de kleuterschool in Zuid, ging het A.R.- raadslid. de heer E. Homan als eerste in. Hij begon met een reactie op de vragen in het algemeen: „Deze vragen komen twee a drie jaar te laat. Deze kwesties zijn namelijk destijds al in de vergaderingen van de politieke partijen behandeld. Maar op die. vergadering ziet. men geen mens". Op de eerste vraag antwoordde de heer Homan, dat de raad ruim vier jaar geleden in prin cipe de bouw van een christelijke en een openbare lagere school had aan vaard. Men wilde die twee kleuterscho len zo dicht mogelijk bij de lagere scholen houden. Daarom bleven de scholen zo dicht bij elkaar. De bevol king wist dat toen al, maar zei er niets van. De heer Dorst, een van de initiatiefne mers van de actie van Leersum-Zuid, vestigde er de aandacht op, dat deze wijk pas twee jaar bestaat, dus dat men niet kon weten hoe het met de scholen zou gaan. In ieder geval kwam van het gemeentebestuur de medede ling, dat er in de toekomst in Zuid ze ker een kleuterschool zal komen. Het zou echter nog wel even duren, legde de burgemeester uit aan de hand van een opsomming van de talrijke, lang zaam draaiende ambtelijke molens via welke de goedkeuring voor de bouw van de scholen gevraagd moest worden. In de verdere uitgebreide discussie kwamen nog punten naar voren als een handtekeningen-actie om de goed keuring voor de bouw sneller te krij gen en de suggestie om een noodlokaal in zuid te zetten. Resumerend sprak wethouder Scha penk: „We kunnen hei idee van een noodlokaal beter verwerpen. Als de zaak in een noodlokaal eenmaal goed draait, dan kan men er blijven zitten. Dan duurt het nog veel langer voor er een definitieve oplossing komt". Mevrouw N. M. Roelof se-Ploeg, P.v.d.A.-raadslid, vertelde bij het be handelen van de vraag betreffende het oversteken van schoolkinderen over de Rijksstraatweg, dat begin januari bij de Lomboklaan de eerste oversteek plaats over de Rijksstraatweg wordt aangelegd. Bij het zebrapad zullen stoplichten komen. Uit de zaal kwam de suggestie het zebrapad niet bij een kruispunt, maar ergens midden op de Rijksstraatweg aan te leggen. „Anders blijft het gevaarlijk met het afslaande verkeer". De heer Schapenk antwoord de, dat Leersum binnenkort een ver- keersdeskundige zou aanstellen: „Hier uit blijkt wel, dat deze zaak onze grootst mogelijke belangstelling heeft". De heer Benink vertelde, dat destijds alle ouders van de leerlingen van de kleuterscholen waren verzocht de kin deren te helpen bij het oversteken. Dat zou dan om beurten geregeld kunnen worden. „In Amsterdam-Noord zie je 's morgens tientallen moeders in gele jassen en met. een gele zuidwester op de kinderen helpen bij het oversteken. In Leersum reageerde destijds één me vrouw positief op ons verzoek. Stelt u zich eens voor, één mevrouw. Men wil niet eens him eigen kinderen helpen oversteken". In de samenvatting van deze dicus- sle zei de heer Schapenk, dat alsnog het initiatief genomen kan worden, tot het helpen van de kinderen als klaar- over. Hierna werd een pauze gehou den. Tijdens deze pauze werden de on derlinge discussies voortgezet en hoorde men heel andere en veel geladener uit spraken dan tijdens de hearing. Dit „Ik heb gehoord, dart men in de wan delgangen nog heel anders spreekt, dan wat we tot nu toe hebben gehoord. Ik wil er nog eens met klem bij u op aandringen: Maak van u hart geen moordkuil! Spreek vrjjuit wat u denkt", aldus de heer Schapenk na de pauze. Aan de orde waren nu de vra gen, die qver „Het Hof" waren gesteld. ,',Is die f 15.000,- die tot nu toe aan reparaties enzovoort is uitgegeven aan die beatclub wel verantwoord?" vroeg een Leersumer. „Verantwoorder dan u dacht", antwoordde wethouder A. van de Bogert. „Blijft die beatclub be staan, met al dat lawaai? En hoeveel mensen maken er eigenlijk gebruik van?" vroeg weer iemand anders. De heer Schapenk constateerde, dat men een hele verkeerde indruk van „Het Hof" had: „Men ziet de boerderij louter als beatcentrum. „Het Hof" is echter een quasi dorpshuis". Over la waai had hij nog geen schriftelijke klachten ontvangen. Een aanwezige trachtte aan de hand van enkele emotioneel vertelde roddel praatjes aan te tonen hoe slecht die „beatgroep" wel was. Een langharig stel („Ik kon echt niet zien wat het was") had hij op zondagmorgen bij de boerderij zien wandelen met hooi aan hun kleren. „Die hebben daar gesla pen. En er zijn ook dozen voorbehoeds middelen gevonden". Burgemeester 's Jacob - des Bouvrie vertelde, dat het betreffende stel twee Amsterdammers waren geweest die in „Het Hof' wilden overnachten. Ze wer den echter geweigerd door het bestuur van de beatclub „De Weerwolf". Toen hebben ze in een hooiberg overnacht. De heer Van de Bogert vertelde dat „Het Hof" behalve voor beatclub wordt gebruikt voor Nutsbibliotheek, potten bakkerij, als oefenruimte voor de EHBO men vergadert er, en men kan er volksdansen. Uit de zaal kwam waarde ring voor het beatbestuur; de burge meester vertelde, dat de politie regel matig toezicht houdt op wat er in de beatclub gebeurt en dat ze nog nooit een klacht had gehoord. Wat het lawaai betrof: „Spui uw klachten maar", zei de heer Schapenk, „maar u moet ook rekening houden met de minderheid". Verder werd tijdens de hearing nog gesproken over de tennisbanen. Deze bleken in een enorme behoefte te voor zien. Het toekomstige zwembad waa een provinciale aangelegenheid, waar de gemeente verder geen bemoeienis mee had. Na het bespreken van de punten, die door de bewoners van Leer sum-zuid aangevoerd waren, kon men in de rondvraag nog andere zaken aan de orde stellen. LIENDEN In tegenwoordigheid van vele belangstellenden, heeft de burgemees ter van Lienden, de heer J. C. Hoftyzer vrijdagavond de door de konijnenfokver eniging „Het Raskonijn" te Lienden in samenwerking met de zustervereniging „Sport Veredelt" uit Opheusden georganiseerde kringtentoonstelling van konijnen en pluimvee, opgesteld in de grote zaal van Torenzicht te Lienden, officieel ge opend. Nadat de voorzitter van Het Rasko nijn, de heer .M Honders mede na mens Sport Veredelt uit Opheusden een kort welkomstwoord had gesproken, wees de burgemeester er in zijn ope ningswoord op, dat de mens zijn vrije tijd op een juiste wijze moet passeren. De problemen van de vrije tijd zijn ook bij het gemeentebestuur bekend en HEERENVEEN Ds. J. C. de Bie ontving een tweetal beroepen van de Hervormde kerkeraden te Rijssen en Neerlangbroek. SCHERPENZEEL De hervormde kerkeraad te Ssherpenzeel'ontving, van ds. J. H. Vlijm uit Krimpen aan de IJssel bericht, dat hij bedankte voor het beroep dat op hem was uitgebracht ter voorziening in de vacature ontstaan door het vertrek van ds. J. T. Cazander Bedrijfsongeval ADVERTENT!!: VEENENDAAL De burgemeester van Veenendaal. de heer P. Bode ver richtte zaterdagmorgen jl. zijn eerste officiële opening met het ontsluiten van de hoofdingang van het Fysiotherapeutisch Instituut aan het Spanjaardsgoed. Vooraf waren in een van de zalen van Sportschool Van der Velde de ope ningsredes gesproken. Burgemeester Bode zei daar waardering te hebben voor de durf van de heer A. J. van Minnen, die het Instituut heeft laten bouwen. „Ik heb waardering voor uw durf en voor uw lofwaardig initiatief, dat geleid heeft tot een groot en modern uitgerust instituut. Dit instituut geeft weer meer reliëf aan Veenendaal als streekcentrum. Ik hoop dat hier veel patiënten volgens de methode der fy siotherapie behandeld zullen worden. Moge er veel werk worden verricht om hen te herstellen", aldus burge meester Bode in zijn openingsrede. Als eerste had de heer Van Minnen gesproken. Volgens hem was er een dringende behoefte aan het instituut in Veenendaal. „De uitoefening van ons beroep is hierdoor op 'nogei niveau te realiseren", aldus de heer Van Min nen. Hij dankte de heer F. Feldman voor de steun en adviezen, die hij hem had gegeven. „Ik ben blij dat ik de heer Feldman als leermeester heb ge had", besloot de heer Van Minnen. De heer Feldman, fysiotherapeut te Nijmegen, gaf vervolgens een lezing over de geschiedenis van de fysiothe rapie. „De fysiotherapie wordt gezien als een nieuw beroep, -maar het is even oud als de mens. De eerste vor men van geneeskunde waren in feite fysiotherapeutische behandelingen." De fysiotherapie had door de eeuwen heen een enorme vlucht genomen, om uit eindelijk in 1965 tot volledige erken ning te komen. „Het opzetten van een Het nieuwe fysiotherapeutische insti tuut van de heer Van Minnen aan het Spanjaardsgoed. praktijk vergt ongelooflijk veel inves teringen. Bij de fysiotherapie is men veel overgeleverd aan de pioniersgeest en het particulier initiatief. Men vraagt zich dikwijls af: Kan ik dat allemaal wel dragen? Is 't wel verantwoord? Maar gelukkig gaan de ziekenfondsen steeds meer zien in de fysiotherapie." Veenendaal kon volgens de heer Feld man gelukkig zijn met het instituut en met de mensen die risico's durven te nemen. De heer Feldman wist. dat dit de eerste officiële opening door burge meester Bode in Veenendaal was: „Dat komt dan prachtig uit, want dit is op het gebied van de volksgezond heid". ADVERTENTIE Ook van dit instituut is het interieur verzorgd door NIEUWEWEG 164 - VEENENDAAL het deed de burgemeester goed, dat ve le verenigingen in de gemeente er voor zorgen, dat men zijn vrije tijd op nuttige en leerzame wijze kan vullen. Ook de konijnenfokkers van hier en el ders, o.m. verenigd in Het Raskonijn en Sport Veredelt dragen er het hunne toe bij. De burgemeester wenste de ac tieve organisatoren succes met deze fraaie tentoonstelling en hij hoopte, dat alle inzenders na afloop kunnen zeggen, dat het een goed geslaagd eve nement is geweest. Hij twijfelde er niet aan. Hierna maakte de burgemeester, be geleid door de heer Honders een rond gang langs de vele hokken, waarin bij elkaar zo'n vierhonderd dieren ten toongesteld waren. Uiteraard over heersten de konijnen in talrijke rassen en variaties. Ook de pluimveeafdeling, hoewel veel kleiner van opzet, had fraaie dieren. De heer Honders gaf bij diverse rassen een nadere uitleg en vertelde ook van het werk van de zes keurmeesters, die van 's morgens 9 tot 's middags 4 uur bezig waren ge weest om alle dieren nauwlettend te keuren. Als keurmeesters fungeerden de heren J. van de Bok uit Den Helder, J. van Kooten uit Rotterdam, J. Kar- bet uit Amsterdam, D. J. Kortman uit Arnhem, D. J. van Maanen uit Vee nendaal en P. J. Remeier jr. uit Gou da. De voornaamste uitslagen van de keuring waren: Mooiste dier van de konijnententoonstelling een Thuringer, eig. J. Bothof, Culemborg, 2. Vlaamse Reus, wit, eig. J. H. van Ingen, Mau- rik, 3. Tan, zwart, eig. J. van Zetten, Lienden. Het mooiste dier van de grootste rassen was een VI. Reus, wit van J. H. van Ingen, Maurik, 2. Franse Hang oor, bont van M. Honders, Lienden, 3. VI. Reus, wit, eig. J. H. van Ingen, Maurik. De mooiste van de middenrassen was de Kampioen Thuringer van J. Bothof, Culemborg, 2. Weener. wit van D. Laponder, Maurik, 3. Weener, wit van mevr. Van Hattem-Kers uit Cu lemborg. Mooiste kleine rassen: 1. Tan, zwart, eig. J. van Zetten, Lienden, 2. Hollan der. eig. A. Arissen. Maurik, 3. Tan, zwart, eig. J. van Zetten. Dwergrassen: 1. Kleurdwerg. zwart, eig. D. Laponder, Maurik, 2. idem ko nijngrijs, eig. R. van Olderen, Opheus den, 3. idem, konijngrijs, eig. W. Aart- sen. Wageningen. Tekening rassen: 1. Hollander, eig. A. Arissen, Maurik, 2. Rijnlander, eig. W. J. Greegoor, Amerongen. Kort of langharige rassen: 1. Rex, eig. L. Looi jen, Zetten, 2. Rex, eig. mevr. Van Hattem-Kers, Culemborg. Bij het pluimvee werd kampioen een grote Rhode Island Red, eig. mevr. Van der Sluijs, IJzendoorn, tevens mooiste dier van de gehele inzending, 2. Java kriel, zwart, eig. W. A. van Engelen burg, Ede. De mooiste van de sier- of watervogels was een Caroline sier- eend van J. Welles uit Ede.

De Vallei | 1968 | | pagina 3