Moskou-groep' oefent grotere druk uit Ir. Van der Pols maakt weg vrij vooi* mevrouw Van Someren-Downer Tot laat opblijven redde echtpaar het leven Bij 2 verkeers ongelukken 5 doden Protest tegen persbreidel Aanslag op Pakistan's president Britse vlag in Rhodesië afgeschaft de individuele haarlotion Staking bij Belgische omroep uitgesteld Mr. Bührmann c.h.-senator en burgemeester van Velzen) overleden WEER VECHTPARTIJEN IN TSJ. SLOWAKIJE Voorzitterschap van V.V.D. Lijfwacht van Delon door bende vermoord II1% A If TA IB AC Winnende loten gestolen Stelende boekhouder heeft al anderhalve ton uitgegeven Brandstichtster op heterdaad betrapt Philips Nijmegen heeft werk voor honderden V reemde schutter INCIDENT EERSTE VROUW GEMIS WEER VRACHTAUTO TEGEN HUIZEN IN RIJSBERGEN BROK STEEN VEEL TE SNEL VERZETSHELD MAANDAG II NOVEMBER 1968 pRAAG De afgelopen twee dagen is het in Praag opnieuw erg onrustig geweest. Het kwam tot vechtpartijen tussen voor- en tegenstanders van de Russische interventie in Tsjecho-Slowakije. In het hart van de hoofdstad werd een bijeenkomst gehouden van leden van de Vereniging voor Tsjechoslowaaks-Russische vriendschap. Daar sprak o.a. een vroegere minister van Buitenlandse Zaken, Vaclav David, die, zonder namen te noemen, een aanval deed op de nieuwe leiders. Hij zong de lof van de Russische strijdkrachten, die Tsjecho-Slowakije te hulp waren gekomen en eiste be straffing van de schuldigen. Daarmee bedoelde hij kennelijk Dubcek en de zijnen. Vierduizend aanhangers van de Sov jet-Unie waren daar bijeengekomen om de 51ste verjaardag van de Russi sche revolutie te vieren. In tegenstel ling tot de toestand van enkele maan den geleden getuigden zij openlijk van hun sympathie voor de Russische be zetters. Buiten stonden enige honderden aan hangers van Dubcek in de regen te Door de grote vraag naar zg. halfge- teurs!" en „Russen, ga naar huis te rug!" De politie patouilleerde in auto's. Zij kon echter niet voorkomen, dat er een ernstig incident ontstond, toen Russi- •che officieren in gezelschap van twee Tsjechische vrouwen de vergadering verlieten. Tweehonderd mensen zorgden er voor dat de vrouwen niet met hun Rus sische vrienden mee konden gaan. De vrouwen werden naar een binnen plaats gesleept en daar kaal geknipt, de traditionele straf voor collaboratie met de vijand. Pas toen dat drama zich had voltrokken verrichtte de poli tie een paar arrestaties. De tegenstanders van Dubcek, die zich gesteund weten door de Russen, treden steeds driester op. Dat heeft DUBCEK onder druk weer tot gevolg, dat de volgelingen van de nieuwe partijleiders ook meer van zich laten horen. Zo heeft zater dag de journalistenbond, die van het begin af aan achter Dubcek heeft ge staan, geprotesteerd tegen de beper kingen van de persvrijheid. Daardoor is ook het blad van de bond, Repor ter, getroffen; het mag een maand lang niet verschijnen. Voorts hebben de jongerenorganisa ties van de partij zich gericht tot de partijleiding met de volgende bood schap: „De jongeren stellen vertrou wen in u. Maar als u het actiepro gramma laat varen en terugkeer toe staat naar het verleden, verliezen wij allen onze toekomst en gij verliest bo vendien het vertrouwen van de jeugd van dit land." DEN HAAG Mevrouw Haya van Someren-Downer zal voorzitster wor den van de VVD. Dit is wel als vaststaand aan te ne men, nadat ir. K. van der Pols heeft bekendgemaakt, dat hy zich terug trek* als voorzitter van het dagelijks bestuur van de VVD en men eensge zind de kandidatuur van mevrouw Van Someren heeft voorgelegd aan het hoofdbestuur. Dit zal vrijdag in Hilversum, voor dat daar het congres van de VVD bij eenkomt, deze voordracht stellig over nemen, vooral nu sterke aandrang uit de partij is gekomen om het voorzit terschap in handen van mevrouw Van Someren te leggen. Op grond van de kandidatuur van het hoofdbestuur, zal dan eind maart vol gend jaar in Groningen de algemene jaarvergadering van de WD de be slissing nemen. Wanneer de algemene ledenvergade- ring in maart de kandidatuur-Van So meren aanvaardt, zal de VVD de eer ste politieke partij in ons land zijn, die de partijleiding in handen van een vrouw legt. De liberalen die in vergelijking met andere partijen zowel in de Twee de Kamer als in de Senaat al de mees te vrouwen in hun gelederen tellen leverden ook de eerste vrouwelijke plaatsvervangend voorzitter van de Tweede Kamer: de toenmalige me vrouw mr. J. M. StoffelS-van Haaften. Het hoofdbestuur van de VVD is als gevolg van de berichten in de kranten door de gang van zaken overrompeld. Al op 26 oktober had ir. Van der Pols aan het dagelijks bestuur meegedeeld, dat hij zou aftreden als de partij meen de dat het voorzitterschap thans beter aan iemand anders kon worden toever trouwd. De leden van het hoofdbestuur (een gezelschap van dertig mensen), zijn in middels ingelicht. In afwachting van de vergadering van vrijdag heeft het da gelijks bestuur thans tot bekendmaking besloten. Al bij zijn herverkiezing dit voor jaar had ir. Van der Pols er op gewe zen da* hij het voorzitterschap niet had gezocht. Hij gaf gevolg aan de unanie me wens van het hoofdbestuur zyn func tie voort te zetten. „Inmiddels", zo gaat het communi qué van het dagelijks bestuur voort, „hebben de omstandigheden er toe ge leid dat de werkzaamheden van de heer Van der Pols in bedrijf en be drijfsleven hij is directeur van de RDM aanzienlijk meer van zijn tijd gaan verlangen en is bij hem de vraag gerezen of hij in de komende jaren voldoende gelegenheid zou heb ben zich te verdiepen in de gehele sca la van de actuele politieke problemen, waarvoor de partij zich gesteld ziet". „Van belang is hierbij", aldus het communiqué, „dat in verband met de structuurveranderingen in het partijwe zen, van de voorzitter vermoedelijk in toenemende mate actieve deelneming in de politieke ontwikkelingen zal wor den gevraagd". De heer Van der Pols is in 1963 prof. Oud als partijvoorzitter op gevolgd, in de eerste plaats om leiding te geven aan de organisatorische ont wikkeling van de partij. Al geruime tijd was men in brede kring in de WD tot de overtuiging ge komen dat in de ontwikkelingen van MEVROUW VAN SOMEREN eerste vrouwelijke partijvoorzitter de partijverhoudingen, de WD iemand als voorzitter diende te hebben, die met voldoende politieke inzichten en erva ring op gelijk niveau zou kunnen opere ren als de voorzitters van andere par tijen. Ook werd het als een gemis ge voeld dat in het optreden in het open baar, de VVD in vele gevallen tegen-- over de voorzitters van andere partijen verstek moest laten gaan. Mevrouw Van Someren (42) studeer de geschiedenis en wijsbegeerte. Zij werkte enkele jaren als redactrice bij het dagblad „De Telegraaf". Zij is sinds 1959 lid van de Tweede Kamer. KARATSJI De Pakistaanse presi dent, Mohammed Ajoeb Khan, is gis teren op het nippertje ontkomen aan een moordaanslag. Een jongeman vuur de van een afstand van dertig meter twee pistoolschoten af op hem. Beide schoten misten. De schutter werd ge grepen. De mislukte aanslag werd gepleegd tijdens een bijeenkomst in Pesjwar in het noordwesten van Pakistan. Ajoeb Khan zat op een podium te wachten tot het zijn beurt zou zijn om een rede voering af te steken, toen een jonge man twee schoten op hem afvuurde. De schoten misten hun doel en omstanders grepen de schutter. Slechts de tussen komst van de president verhinderde hen ervan de dader ter plaatse op te hangen. De aanslag werd gepleegd, nadat in de grote Pakistaanse steden al drie da gen betogingen waren gehouden tegen de regering. De onrust- begon in de Pakistaanse hoofdstad, Rawalpindi. Daar kwamen ten minste drie mensen om het leven, toen de politie het vuur opende op een menigte die zich had verzameld om een vroegere minister van Buitenlandse Zaken, Bhutto, te ver welkomen. Bhutto is nu leider van de oppositie. Hij staat een hardere politiek ten op zichte van India voor en hij heeft, naar hij verklaarde, bedenkingen te gen de „verklaring van Tasjkent". (Van onze correspondent) LONDEN Rhodesië herdenkt van daag de eigenmachtige uitroeping vén de onafhankelijkheid op 11 november 1965. Gisteren heeft men als onderdeel van de feestelijkheden voor de laatste keer ceremonieel de Britse vlag neer gehaald, die tot nu toe altijd in Rho desië werd gebruikt. Van nu af aan is er alleen nog de nieuwe Rhodesische vlag. Het besluit om de- Union Jack, de Britse vlag, af te schaffen heeft in Rhodesië veel kwaad bloed gezet. Ve len zién dit als een nieüwe onherroe pelijk stap op de lange weg naar het volkomen verbreken van alle banden met Engeland. Bovendien vinden de voorstanders van een compromis met Engeland dit een ontactische zet, nu de beide regeringen nog steeds probe ren een regeling te vinden voor on afhankelijkheidskwestie. De Britse minister voor Rhodesië, Thqmson, die tot zaterdag in Salisbu ry was voor overleg met premier Ian Smith, was dit weekeinde in Zambia en Malawi om te proberen de weer stand daar weg te nemen tegen de con cessies die Londen bereid is te doen om de regering-Smith tot een akkoord te bewegen. Hij gaat deze week nog naar enkele andere Afrikaanse gemene- bestlanden. Later in de week keert mi nister Thomson terug naar Rhodesië voor nieuwe besprekingen. Thomson zei zaterdag: „We hebben de kloof minder breed gemaakt, maar ze blijft zeer diep." PARIJS Stevan Marcovic, secre taris en lijfwacht van de filmacteur Alain Delon. is vermoord op het ogen blik dat hij dacht een half miljoen francs in handen te krijgen. Dit geld was slechts een deel van de som, die een afpersingszaak had opgeleverd. De moord is gepleegd door leden van een concurrerende bende, van wv Marco vic en de zijnen de slachtoffers hadden af gekaapt. Bit is de conclusie waartoe de Fran se politie is gekomen na een onderzoek van zes weken. Er worden nu twee Corsicanen en een Zuidslaaf gezocht, die zijn verdwenen op de dag dat het lijk van Marcovic werd ontdekt. m m mm ADVERTENTIE Haartabac is een individuele haarlotion. Bestemd voorde persoonlijke verzorging van uw haar. Haartabac bevordert de natuurlijke bloed circulatie van de hoofdhuid en bestrijdt haaruitval, roosvorming en hoofdjeuk. Regelmatige massage met Haartabac geeft u het gewenste resultaat: gezond, levendig en glanzend haar. Haartabac werkt verfris send en opwekkend. De individuele geur accentueert het gevoel goed verzorgd te zijn. Haartabac in de doserende flacon vanaf f 3,95. MAURER+W1RTZ STOLBERG IM RHEINLAND RIJSBERGEN Een trekker met oplegger heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag om half één in de Sint-Bavostraat in Rijsbergen de E 1 O-weg tus sen Breda en Antwerpen vier huizen geramd. De wagen schoot door één van de twee levensgevaarlijke bochten van deze weg. De vier huizen werden grotendeels verwoest. De afgelopen jaren zijn al verschillende keren zwaar ge laden vrachtwagens als gevolg van te hard rijden op dit punt van de weg uit de bocht gevlogen. Een van de getroffen huizen was al eerder door een vracht wagen geramd en daarna herbouwd. De bestuurder van de trekker met oplegger, die de macht ovér het stuur verloor, was de 29-jarige Rotterdam mer W. J. O. Hij had enkele uren bij de Nederlands Belgische grens staan wachten, totdat zyn lading, 625 meubel platen, was ingeklaard. Omdat hij ach ter lag op zyn tydschema, reed hy op deze beruchte weg harder dan de voor geschreven vijftig kilometer. De bewoner van het huis, dat het eerst door de wagen werd geramd, is de heer L. Hoppen brouwers. Zijn bu ren, de families Jorissen en Deel, wa ren op het ogenblik van het ongeluk al naar bed. In het vierde getroffen huis was niemand thuis. De heer Hoppen brouwers was in zijn huis nog aan het werk. Normaal gaan hij en zijn vrouw 's avonds om half twaalf naar bed. Dat zij dit vrijdagavond niet hebben ge daan, redde hen het leven. De heer Hoppenvrouwers vertelde: „Toen wij het geluid van jankende remmen hoorden, was het ons duide lijk, dat het weer eens zo ver was. Toen wij naar buiten wilden rennen om te kijken bij wie het dit keer raak was, kregen wij de voordeur niet open, om dat de trekker tegen de gevel lag." „Toen wij in de hal stonden hoordeft wij van de boven-etage onze jongste zoon roepen: „O God, pap en mam lig gen al in bed. Die zijn door het puin bedolven!" Onze zoon was die avond wel om half twaalf naar bed gegaan. Onze slaapkamer ligt aan de straatkant Als wij in bed hadden gelegen, zouden wij nu morsdood zijn geweest". De ravage in de slaapkamer is groot. Van het bed is niets over. Op het hoofdkussen ligt een brok steen van on geveer vierhonderd kilo. De voorgevel is de kamer binnen gevallen. Het huis moet worden afgebroken en herbouwd. In het huis daarnaast woont de heer J. Jorinsen met zijn oom en zuster. Vo- Een beeld van de schade in Rijsbergen. De aan stormende vrachtauto heeft vooral grote schade aangericht aan de woning van de familie Hoppen- brouwers. Onmiddellijk na het ongeluk moesten er stut- palen tegen het huis worden gezet (foto links). Met een somber gezicht bekeek mevrouw Hoppenbrouwers gis teren de chaos in haar slaapkamer. rig jaar november reed een Belgische met betonnen heipalen geladen vracht wagen hun huis binnen. Het huis werd, één meter naar achteren herbouwd. Na het ongeluk van vrijdag moet het voor de tweede keer worden herbouwd. Na het ongeluk van vorig jaar waren de bewoners op de eerste etage gaan sla pen. Dat is ook hun geluk geweest. In het derde getroffen huis was nie mand thuis. Ook dat was gelukkig, want de kamer waar de bewoonster pleegt te slapen, werd totaal vernield. Het vierde huis werd door de vrachtwagen even eens zeer zwaar beschadigd Burgemeester mr. J. Raaymakers zegt: „De vrachtwagens die hier langs komen zijn te zwaar beladen en de chauffeurs rijden veel te hard. Zij zien daardoor de dubbele bocht in deze weg te laat. De weg zelf is goed. Enkele weken geleden hebben wij hier een nieuwe straatverlichting laten aanbren gen, waardoor de situatie veel beter is geworden". De burgemeester zou vandaag de Rijkspolitie vragen op deze weg dag en nacht een strengere snelheidscontrole in te stellen. Volgens hem worden de de chauffeurs opgejaagd door de lan ge wachttijden aan de grens. „De chauf feurs doden daar de tijd met kaarten en drinken", aldus de burgemeester. Op verzoek van Rijkspolitie en Rijks waterstaat, heeft een deskundige giste ren de beruchte weg geïnspecteerd. Zijn commentaar: „Deze weg is goed. De chauffeurs concentreren zich 's nachts vooral op de bovenverlichting en de witte streep op de weg. Twee lantaarns in de laatste bocht brengen hen in verwarring. Er moeten in de bocht twee lantaarnpalen bijkomen. Dan is het goed en kun je deze bocht redelijk op tijd zien". UTRECHT Bij een inbraak in de woning van mevrouw C. J. van Boven aan de Catharijnesingel in Utrecht, is zaterdagnacht behalve twaalfhonderd gulden ook een partij oude staatsloten gestolen. Ze is collectrice van de Staatsloterij. Op deze loten uit de se ries 585. 586 en 587 waren voor 11.082 gulden kleine geldprijzen gevallen. Mevrouw Van Boven had deze prij zen al uitbetaald, maar de loten nog niet ingeleverd bij de Staatsloterij. Aan alle loterijkantoren zijn de nummers van de gestolen loten door gegeven, zodat de dief nergens meer een prijs in ontvangst kan nemen. BERGUM De 26-jarige boekhou der H. K. uit Zwaagwesteinde, die vrijdagmiddag naar Leeuwarden is overgebracht nadat hij door Spanje was uitgeleverd, heeft bekend 450.000 gulden te hebben verduisterd bij zijn baas, een aannemingsbedrijf in zijn woonplaats. Van het geld komt waar schijnlijk ruim drie ton terug in de vorm van contanten en goederen. De rest is zoek. De aannemer is hier voor niet verzekerd. ROTTERDAM De Rotterdamse politie heeft de vermoedelijke brand stichtster van Overschie gearresteerd. Het is een 36-jarige huisvrouw uit deze stadswijk, die ervan wordt verdacht de afgelopen jaren dertien maal brand te hebben gesticht. Haar operatieterrei nen waren meestal trappenhuizen van flatgebouwen in de Beningerstraat. Zij heeft nog niet bekend. De vrouw woonde in deze straat in Overschie. Zij werd dit weekeinde ge arresteerd, toen zij op heterdaad werd betrapt bij het aansteken van een vuur tje in het trappenhuis van haar eigen flat. De vrouw richtte de aandacht op zich door in een brief aan het Rotter damse gemeentebestuur en in een groot aantal ingezonden brieven aan kranten haar onrust uit te spreken over het grote aantal brandstichtingen in de Beningerstraat. Een staking die gisteren zou worden gehouden bij de Belgische Nederlands en Franstalige radio en televisie, is op het laatste ogenblik uitgesteld. De vakbonden die reorganisatie en meer inspraak eisen, besloten begin deze week opnieuw te gaan overleggen met de leiding. De aanzegging tot de staking blijft echter gehandhaafd. DOKKUM Een frontale botsing tussen twee auto's heeft zaterdagmid dag op de rijksweg Dokkum-Holwerd drie mensen het leven gekost. De slachtoffers zijn Jan Bosgra (32) uit Bergum, zijn schoonzuster Antje Bos- gra-De Haan (32) uit Drachten en haar driejarig zoontje Doede. Twee an deren werden ernstig gewond. Het ongeluk gebeurde toen de heer Bosgra een paar fietsers inhaalde en de heer Brouwers zijn tegenligger hetzelfde deed. DEN HELDER Zaterdagavond k ten noorden van Schoorldam een auto geslipt en in het Noordhollands kanaal gereden. Het echtpaar Kamp uit Den Helder, dat in de auto zat, verdronk. De auto is gisterochtend op de bodem van het kanaal terug gevonden. Het lichaam van de vrouw werd in de wa gen aangetroffen. De man wordt nog vermist. Het portier stond open. Aan genomen wordt dat de man uit de au to is geslingerd en met* de stroom if meegevoerd. HEINO Zaterdagavond is de 17- jarige J. H. Bendijk uit Wijhe op d« Lemelerveldseweg onder Heino met zijn bromfiets bij het nemen van een bocht tegen een boom gebotst. Later is hij in het ziekenhuis te Zwolle over leden. HENGELO Omstreeks vier uur zondagmorgen is de 27-jarige J. Teu- sink uit Delden met zijn auto in een uitgegraven gedeelte van de rijksweg Hengelo Delden terechtgekomen en over de kop geslagen. Hij overleed kort daarop. De weg wordt ter plaatse verbreed, waarvoor men de helft tot dusverre heeft uitgegraven om van een nieuwe zandlaag te kunnen voor zien. WIERINGEN Zaterdagmiddag te gen zes uur is op de Slootweg tussen Slootdorp en de Haukes in de Wierin- germeer de 34-jarige Joegoslaaf Salvo Tartotic uit Wieringen, terwijl hij wan delde, van achteren aangereden door een personenauto. Hij was op slag dood. HEEMSTEDE In de nacht van zaterdag op zondag omstreeks twaalf uur is de 68-jarige weduwe J. M. Prijs- van Leeuwen bij het oversteken van de Heemsteedse Dreef te Heemstede overreden door een auto, waarvan de bestuurder dronken was en veel te snel reed. ST. ANNALAND Een personen wagen is bij St. Annaland op Tholen uit de bocht gevlogen en tegen een boom gebotst. De bestuurder kwam er met lichte verwondingen af. De andere in zittende, de 16-jarige Piet Groenewe- ge uit St. Maartensdijk, moest per am bulance naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom worden vervoerd. Hij is daar enige tijd later overleden. TERNEUZEN Op Rijksweg 61, nabij de brug tussen Terneuzen en Sluiskil, veroorzaakte zondagmiddag een Belgische automobilist een aanrij ding, waarbij zes mensen ernstig doch niet levensgevaarlijk en twee personen licht werden gewond. De bestuurder van de Belgische auto en zijn echtgeno te liepen vrij onbeduidende verwondin gen op. Een ander Belgisch echtpaar, dat in dezelfde auto zat, moest in het St. Elisabethziekenhuis worden opge nomen, evenals de vier inzittenden van de uit Baarland (Zuid-Beveland) af komstige auto. AMSTERDAM Ten gevolge van mist, heeft zich gisteren in de loop van de avond een zevental kettingbotsin gen voorgedaan op Rijksweg 2 van Utrecht naar Amsterdam. In totaal waren hierbij ongeveer vijfentwintig auto's betrokken. Zij werden licht of iets minder licht beschadigd. Er vie len geen slachtoffers, slechts twee mensen werden licht gewond. ROTTERDAM De 66-jarige A. H. Huijboom is dit weekeinde in zijn huis aan de Christiaan de Wetstraat van een 26 treden hoge trap gevallen. De man werd zo ernstig gewond, dat hij later in een ziekenhuis overleed. NIJMEGEN Het bedrijf van Phi lips in Nijmegen (2150 werknemers) zal de komende jaren nog enkele hon derden mensen meer nodig hebben. Door de grote vraag neaar zg. halfg- leiders en „integrated circuits" (on derdelen voor computers) zal de pro- duktie worden uitgebreid. IJtoUIDEN De burgemeester van Velsen en fractieleider van de CHU In de Eerste Kamer, mr. J. C. Bührmann, is gistermiddag, 56 jaar oud, in het Antonius- ziekenhuis in IJmuiden-Oost overleden. Hij was half augustus ernstig ziek in het ziekenhuis opgenomen. Mr. Bührmann was als voorzitter van de christelijk-historische Eerste-Kamer- fractie toch niet een op de voorgrond tredende politieke figuur, ook niet in zijn eigen partij. Hij heeft zich, wellicht in overeenstemming met zijn persoonlijk heid, steeds enigszins gereserveerd op gesteld ten opzichte van politieke en partijaangelegènheden. Hij was meer bestuurder dan politi cus. Hij was dit sinds hij in 1950 werd benoemd tot burgemeester van Weesp en vier jaar later ook het burgemeester schap van Ankeveen en 's-Graveland ging waarnemen. De laatste acht jaar, sinds 1960, was hij burgemeester van Velsen. Het zag ernaar uit, dat zijn carrière zou worden bekroond met de leiding over de nieuw te stichten gemeente IJmuiden, waarin Velsen, Beverwijk en Heemskerk moeten worden opgeno men. Dit plan ligt nu bij de Tweede Ka mer, maar wie de derde grote tegen speler in de IJmond zal worden, naast de burgemeesters van Amsterdam en Haarlem, is thans een open vraag. Na een bewogen periode in de bezet tingstijd. waarvoor mr. Bührmann de hoge onderscheiding van de Bronzen Leeuw ontving, was hij eerst drie jaar adjudant van koningin Wilhelmina en vervolgens nog twee jaar van koningin Juliana. Het voorzitterschap van de christe lijk-historische fractie in de Eerste Ka mer zal waarschijnlijk in handen wor den gelegd van jhr. mr. L. E. de Geer van Oudegein. Voor benoeming in de Senaat koiVit in aanmerking mr. dr. K. de Vries uit Leeuwarden, directeur van de Fryske Akademy. ROTTERDAM Door onhandig ma nipuleren met een pistool heeft zater dagochtend een lid van een schietver eniging zich in zijn dijbeen en zijn zit vlak geschoten. Het ongeluk gebeurde op de schiet baan aan de Rotterdamse Kralingse- weg. De heer F. van Dam, een Rotter damse zakenman, was daar met een pistool aan het oefenen. Per ongeluk vuurde hij plotseling een schot af, waarvan hij zo hevig schrok dat hij nogmaals een schot afvuurde. Met de ze tweede kogel raakte de man zich zelf in zijn dijbeen. Als reactie hierop vuurde de heer Van Dam in totale ver bijstering nog een derde schot af. De kogel kwam in zijn zitvlak terecht. Andere leden van de schietvereniging brachten het slachtoffer naar een zie kenhuis.

De Vallei | 1968 | | pagina 5