vlees eten is verantwoordden^ Geheimzinnigheid om nota-ombudsman Voor u f1.000, - of f10.000,- en voor u Loodsen hadden geen succes met geding tegen Officieren van Justitie Hoogleraar veroorzaakte deining met enkele „stellingen": ontslag Drs. Den Uyl stelt vragen over extra defensie-uitgaven Jaar cel geëist wegens bedreigen van meisjes Bonaparte 2140 Kamer wordt binnenkort ingelicht STIK VOOR KAMERLEDEN ALLEEN TER INZAGE OP GRIFFIE de bank waar ook u zich thuis voelt Min. Roolvink heeft het hij V rouwencomité flink verbruid Perencrisis is weer voorbij Opp asser knock-out door olifant Bij verhuizing van Rijksdiensten zal regering Den Haag inspraak geven Levi Es j kol niet naar Amerika Mr. Kronenburg breekt met Binding Rechts Oud-strijders willen Dam-monument niet laten ontluisteren Nu 2 Pasteurmerken op &lle Remia-margarine! Na kabinetsbeslissing inzake Navo Rector Nijmeegse universiteit kreeg steun van 250 studenten WEER NIEUWE PIRATEN RADIO OP NOORDZEE ~&lkalon tapijt Vier kandidaten voor voorzitter van Rijnmond Betalingsuitstel voor Gronings reclamebureau •WEINIG CONCREET In Kamer weer een eenmansfractie GEGRIEFD NIET GELUKKIG „Dames, dit wordt een aanranding keijzer tapijt AUTOMATISCHE BOVENDEKEN DINSDAG 12 NOVEMBER 1968 ADVERTENTIE DEN HAAG De rel over een geheime nota van de ministers Beernink en Polak over de ombudsman, die vorige week losbarstte in een openbare commissieverga dering :van de Tweede Kamer, krtfgt vandaag een vervolg. De ministers hebben gisteravond aan de Kamer laten weten, dat het geheime stuk geheim blyft. Wel kunnen de Kamerleden het op de griffie ter inzage krygen. dat in- het De ministers delen verder mee, zij binnenkort de Kamer zullen lichtenover de zienswijze van kabinet betreffende de ombudsman. Of dat in het geheim zal gebeuren, wordt niet vermeld. De Tweede Kamer behandelt van daag cien motie van de VVD-ers Toxopeus en Geertsema, waarin het kabinet wordt verzocht „de Kamer eventueel vertrouwelijk, in te lichten over deze zienswijze omtrent de in stelling van het instituut van een om budsman". Alleen de commissie van de ver zoekschriften wist vorige week maandag iets meer van die zienswij ze doordat zij een geheime nota had gekregen, die echter door het ver trouwelijke karakter niet in de open bare vergadering van de commissies voor justitie en voor binnenlandse zaken kon worden besproken. De rest van de Kamer kende de nota officieel niet. Ook vandaag zal in het openbaar niet over de inhoud van het stuk kunnen worden gepraat omdat het alleen ter inzage van de Kamerleden is gelegd en dus niet openbaar is. Het zeventien pagina's tellende ge heime Stuk bevat weinig concreets. Het behelst een weergave van het geen de commissie-Molenaar, de commissiie-Koersen en de commis- sie-Belinfante over de ombudsman te berde hebben gebracht, gevolgd door omschrijvingen van de functies van ombudsman in landen gis Zweden. Denemarken en Engeland". De nota bevat verder een opsom ming van uitspraken ;van de. regering over het onderwerp van 1962 tot en met 1967. Het beklemtoont de nood- ADVERTENTIE de heer J. W. Hoogeveen beheerder bijkantoor Amstelveen Contant geld nodig voor privé-doel- einden? Neem een persoonlijke lening bij de NMB. Dat gaat prettig en snel. Aflossing in maximaal 36 maanden op gunstige voorwaarden. Bijvoorbeeld: 3.000,- in handen, be taling in 18 x ƒ183,15. Of: ƒ10.000,- in handen, betaling in 36 x 332,67. Loop eens binnen bij het dichtstbij zijnde NMB-kantoor. Men geeft u er graag alle inlichtingen over de per soonlijke lening. U zult zien, dat bij de NMB de persoonlijke lening samengaat met persoonlijke Service. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK 260 vestigingen In Nederland zaak van een doelmatige werking van het instituut van ombudsman en maakt enige algemene opmerkingen over de verhouding van de ombuds man tot de Staten-Generaal. De ombudsman mag staatsrechte lijk niet in het luchtledige hangen, menen de ondertekenende bewinds lieden onder meer. Concrete stand punten of aanwijzingen in welke rich ting de gedachten van het kabinet gaan, worden er niet in gegeven. Minister Polak (justitie) verklaarde vorige week geen bezwaar te hebben tegen openbaar overlég met de Ka mer over de ombudsman. „Deze zaak heeft immers geen enkel vrtrouwe- lijk aspect", zei hij letterlijk. Hij deed deze uitspraak nadat enkele Ka merleden minister Beernink de eerst verantwoordelijke 'man het vuur na aan de schenen hadden ge legd. AMSTERDAM 1Hét vrouwen-actie comité voor vervroegdë AOW heeft tiij- nister Roolvink (Sociale Zaken) op nieuw gevraagd aan ongehuwde en ge scheiden vrouwen op 60-jarige leeftijd AOW te geven. In een scherp gestelde brief merkt het comité op, dat de mi nister tot nog toe niets anders heeft gedaan dan deze zaak op de lange baan schuiven. In de brief, ook gericht aan de leden van de Tweede Kamer, worden citaten aangehaald van minister Roolvink over vervroegd pensioen voor vrouwen in de tijd dat hij staatssecretaris en Kamerlid was. Het comité merkt op, dat er met levensbelangen van een minderheidop kwalijke wijze word „Indien het u werkelijk ernst was ge-, weest met deze zaak, zoals een waar lijk christen betaamt", schrijft het co mité, „dan had u doorgezet en een wetsontwerp ingediend en daarbij des noods uw portefeuille ter beschikking gehouden. Dat hebt u niet gadaan en daarom vinden wij uw houding in de ze zaak onsociaal, onchristelijk en niet consequent. Wij kunnen alleen maar hopen dat de Kamer u nog tot andere gedachten zal kunnen brengen". DEN HAAG De perencrisis, die donderdag j.l. in ons land begon, is maandag alweer geëindigd. Korter had zy niet kunnen zyn. Een perenprijs kan nl. pas aflopen als de perenprijs op een peilveiling op drie achtereenvolgende veilingdagen boven de crisisprijs ligt. Op de peilvei ling Geldermalsen, waar donderdag, vrijdag en maandag geveild is, is aan die voorwaarde voldaan. Op de peilveiling Zwaag, waar de crisis begonnen is, is het nog niet zo ver, maar volgens de uitleg, die minis ter Lardinois aan de EEG-verordening geeft, hoeft daarop ook niet te worden gewacht. Veel heeft deze derde Nederlandse perencrisis niet om het lijf gehad. Vol gens het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen, zijn er slechts mi nimale hoeveelheden ingeleverd. LEEUWARDEN Een van de oli fanten van circus Sarrasani heeft in de Frieslandhal in Leeuwarden de 29- jarige Fritz Lempradl uit Mannheim met zijn slurf knock-out geslagen. De bewusteloze man werd op een brancard uit de piste gedragen en daarna per ambulance naar het Dia- oonessenziekenhuis vervoerd. Hij liep verwondingen op aan de borstkas, maar ging op eigen verantwoordelijk heid weer terug naar het circus. DEN HAAG De regering heeft het gemeentebestuur van Den Haag be loofd geen verdere spreiding van rijks diensten door te voeren zonder uitvoe rig vooroverleg. Toen verleden jaar bekend werd ge maakt, dat vijftien rijksdiensten zou den verdwijnen uit Den Haag, bleek het gemeentebestuur niet ingelicht te zijn. Oud-burgemeester Kolfschoten heeft daar toen tegen geprotesteerd. Uit een gesprek tussen de Haagse burgemeester Marijnen en twee van zijn wethouders en de ministers Schut en Beernink en staatssecretaris Van Veen is duidelijk gebleken, dat het Rijk begrip heeft voor de ernstige ge volgen van deze spreiding voor de Haagse werkgelegenheid. AMSTERDAM. Drie Amsterdamse ryksloodsen hebben geen succes gehad met het kort geding, dat zij tegen twee officieren van justitie hadden aange spannen. De president van de Am sterdamse rechtbank, mr. U. W. H. Stheeman, heeft „wegens ondeugdelij ke grondslag" geweigerd in te gaan op de vraag van de loodsen om de beide officieren te bevelen zich te onthouden van in verzekeringstelling van loodsen, die ervan worden verdacht giften van sleepbootrederijen te hebben aangeno men. De loodsen hadden in het kort ge ding tegen de officier van justitie mr. J. F. Hartsuiker en de substituut-offi cier mr. J. H. Bergsma gesteld, dat hun door mr. Bergsma in het vooruit zicht gestelde inverzekeringstelling en dé daarna te verwachten voorlopige hechtenis geen ander doel kan hebben dan loodsen onder druk tot een beken tenis te nopen. De officier van Justitie, mr. J. H. Bergsma verklaarde na de uitspraak dat binnenkort een begin zal worden gemaakt met het horen van twintig Amsterdamse rijksloodsen. Hij deelde mee dat zij zullen worden ontboden op het bureau van de rijkspolitie te water om verklaringen af te leggen. Bij het oproepen zal met de diensten van de loodsen rekening worden gehouden. De loodsen zullen maximaal zes uur worden verhoord. Daarna wordt de of ficier van justitie ingelicht over de pncjérzoelf eij. vervolgens zal htj hésiiSsèn of tot inverzekering stelling moet worden overgegaan. JERUZALEM De Israëlische pre mier, Levi Esjkol, heeft een bezoek aan de Verenigde Staten en verschei dene Latijns-Amerikaanse landen afge zegd. „De politieke ontwikkelingen en die op het gebied van de Israëlische veiligheid" zouden zijn aanwezigheid in Israël noodzakelijk maken. Dit werd gisteren bericht door het Israëlische ochtendblad Davar. Inmiddels beschoten Jordaanse en Is raëlische strijdkrachten elkaar gister ochtend tweemaal over de Jordaan. De eerste beschieting, bij Al-Baguera in de noordelijke Jordaanvallei, duurde twintig minuten. Er werd gevuurd met machinegeweren. Volgens Jordanië bombardeerden twee Israëlische ge vechtsvliegtuigen tegelijkertijd Jor daans gebied met napalmbommen. Korte tijd later ontstond een veertig minuten durend vuurgevecht in het dal van Beisan. Arabische guerrillastrij ders vuurden bazooka's af op een Is raëlische patrouille. Enkele Israëliërs raakten gewond. DEN HAAG Het Bredase Twée- de-Kamerlid mr. H. Ch. J. M. Kro nenburg heeft aan het presidium van de Kamer een brief geschreven, waarin hij zegt niet meer tot de Groep-Harm- sen (Binding Rechts) te willen worden gerekend. Mr. Kronenburg zal voor „zichzelf" blijven zitten. Indertijd deed dat ook het vroegere Kamerlid van de Boerenpartij, de heer P. Voogd. Mr. Kronenburg wil met de Boeren partij en Binding Rechts niets meer te maken hebben. Hij blijft zitten omdat hij de christelijk-liberale beginselen in de Kamer gestalte wil geven. Dat bete kent dat hij zich onafhankelijk zal op stellen. Mr. Kronenburg meent ook, dat hij recht heeft om zijn Kamertitel te be houden, omdat er altijd nog kiezers zijn die hem steunen. De Bredase advocaat acht de Boe renpartij een onzekere club. Op Bin ding Rechts heeft hij tegen dat deze nieuwe groepering te veel de liberale kant uitgaat en daardoor een doublure van de VVD dreigt te wonden. Men vermoedde, dat Kamervoorzit ter mr. Van Thiel vanmiddag het be sluit van mr. Kronenburg in het open baar zou voorlezen. DEN HAAG „De voortdurende ontluistering van het nationaal monu ment" is de Federatie Nederlandse Oud-Strijders Organisaties een doorn in het oog. De federatie vraagt in een brief aan de minister-president in over leg met het Amsterdamse gemeentebe stuur zodanige maatregelen te nemen, dat het monument op de Dam in de toekomst gespaard blijft van beklad ding en andere vormen van ontluiste ring. De federatie wil dat er een afschei ding komt, waaruit blijkt dat het betre den van de ruimte op de bovenste pla teaus niet is gewenst. UTRECHT De Utrechtse hoogle raar in de faculteit der rechtsgeleerd heid prof. dr. J. P. Hooykaas heeft plotseling aan de Kroon zijn ontslag aangeboden. Volgens hem, bestaat er tussen het faculteitsbestuur en zijn per soon te weinig vertrouwen om verder samen te werken. De Utrechtse rech tenstudenten hebben in de afgelopen weken herhaaldelijk en sterk op het heengaan van prof. Hooykaas aange drongen, nadat deze o.a. had gezegd, dat de overheid op den duur zou moe ten ingrijpen met wettelijke geboorte beperking in de lagere standen om de intelligentieverslechtering te voorko men. Prof. Hooykaas' ontslagbrief is maandag tijdens de colleges in de rechtenfaculteit voorgelezen, in plaats van de mededeling die het faculteits bestuur had opgesteld en waarin prof Hooykaas' opmerkingen op 9 okto ber in Ellecom gedaan openlijk wer den veroordeeld. Prof. Hooykaas had in Ellecom ook gesteld, dat de lagere stand meer kin deren verwekt dan de hogere standen en dat omdat de intelligentie gene tisch is bepaald, er nu sprake is van een daling van het intelligentieniveau, „waarvan de gevolgen thans te mer ken zijn op de middelbare scholen en de universiteiten." Prof. Hooykaas meende voorts, dat intelligente kinderen uit lagere standen waarschijnlijk als onwettige geboorten zouden moeten worden gekwalificeerd. Een honderdtal studenten stond erop, dat prof. Hooykaas zijn woorden moest herroepen of zijn stelling wetenschap pelijk bewijzen. Dat gold ook ten aan zien van de mening van de hoogleraar, dat het dwaas zou zijn een negervrouw, die slechts een kralensnoer droeg, stemrecht toe te kennen. De studenten eisten, dat prof. Hooy kaas zijn verontschuldigingen zou aan bieden, omdat zij hun ouders en zich zelf gegriefd voelden. Prof. Hooykaas ontkende een en ander te hebben ge zegd. Tijdens deze bijeenkomst verlie ten ongeveer 80 studenten de zaal. Prof. dr. M. Bos, voorzitter van de faculteit der rechtsgeleerdheid in Utrecht, verklaarde gisteravond, dat het beter zou zijn als over de kwestie van prof. Hooykaas helemaal niets ge zegd zou worden. „De faculteit vergeet deze zaak het liefst zo gauw mogelijk. Ik wens er geen woord aan te beste den. Hij heeft zijn ontslag aangeboden en daarmee uit", aldus prof. Bos. ADVERTENTIE Twee kop en schotels van het prachtigste Beierse porselein voor maar 35 Pasteurmerken -f 1.50. Endubbel snel gespaardwant: Remia, de beste margarine. Met het mooiste en nu ook het snelste spaarsysteem. Tijdelijk 2 Pasteurmerken op alle pakjes Remia margarine, dus óók op Remia Dex en Remia Kroon. Zo hebt nog voor de feestmaand de Remia-Pasteurmerkjes compleet voor het cadeau van uw keuze I Vraag uw leverancier alvast de Remia Geschenkenfolder. Remia MARGARINEFABRIEKEN N.V. - DEN DOLDER. DEN HAAG De fractieleider van de Party van de Arbeid, drs. J. M. de Uyl, zal vandaag in de Tweede Kamer aan de ministers Den Toom (Defensie) en Luns (Buitenlandse Zaken) mondelinge vragen stellen over de jongste beslissingen van het kabinet inzake de NAVO. De heer Den Uyl wil uit de mond van de ministers zelf horen of de regering een bedrag van ongeveer 250 miljoen gulden extra voor defensie wil uittrekken. HU is ook benieuwd naar de besteding van dat geld. Zoals bekend, denkt de regering on der meer aan het aanvullen van het nieuwe tankpark voor het leger. Het is nog niet bekend hoe het kabinet de extra uitgave wil dekken. Drs. Den Uyl vindt dat een derge lijke besluitvorming van de regering voorafgaande aan de vergadering van de NAVO-raad in Brussel „geheel in strijd is met de uitspraak van mi nister-president De Jong tijdens de algemene beschouwingen". De pre mier zie toen: „...indien de NAVO- raad tot de conclusie komt, dat de NAVO haar defensie-inspanning moet verhogen, dan is de regering bereid voor deze aanpassing een overeen komstige bijdrage te leveren, mits de overige NAVO-partners of een groot deel daarvan dat ook doen." Drs. Den Uyl herinnert ook aan de uitspraak van minister Den Toom tij dens de openbare commissievergade ring over de begroting van defensie. De heer Den Toom zei: „Er wordt in de NAVO een politike en militaire analyse gemaakt. Die zal in de NA VO-raad worden besproken. Van het beraad zal afhangen welke maatrege len de Nederlandse regering in het kader van de NAVO bereid is te ne men." De fractieleider van de PvdA concludeert dat het kabinet door dat alles op zijn minst de indruk maakt dat het over de versterking van de NAVO al een beslissing heeft geno men. „Door deze wijze van besluitvor ming wordt ernstige twijfel gewekt aan de waarde van het nog te houden NAVO-beraad en de betekenis die dat heeft voor het bepalen van het Nederlandse standpunt." De ministers Luns en Den Toom hebben de commissies voor buiten landse zaken en defensie wel op de hoogte gebracht van de onderwerpen die in de NAVO-raad aan de orde zul len komen, maar zij weigerden de commissies mee' te delen hoeveel de versterking van de NAVO zou willen bijdragen. zitter mr. B. W. Biesheuvel ls even min gelukkig met de gedachten van het kabinet. Hy is niet by voorbaat bereid om zijn toestemming aan ho gere defensie-uitgaven te geven. Vanmorgen zou de kwestie in de frac tievergadering van de ARP een be langrijk punt van ken. bespreking uitma- NIJMEGEN Tot nu toe blijken 250 Nijmeegse studenten het niet eens te zijn met het optreden van de Unie van Studenten die twee weken geleden met achthonderd man enkele collegezalen van de universiteit bezetten. Zij hebben adhesie betuigd aan de rector-magnificus, prof. mr. S. F. L. van Wijnbergen, die weigert een brief aan de unie in te trekken. Ook de se naat van hoogleraren staat achter de rector en keurt de bezetting van de universiteit af. Het conflict tussen de rector en de Unie is toegespitst op een brief, waar in prof. Van Wijnbergen schrijft, dat het optreden van de studenten geken merkt werd door een bruutheid die ook voor het fascisme typerend is. De stu denten zijn hierdoor gebelgd en eisen intrekking van de brief. Zij hebben het bestaande overleg met de univer sitaire instanties opgeschort, zolang de brief niet is ingetrokken. De rector vindt dat er wel zeer ster ke argumenten ter tafel moeten komen wil hij zijn brief intrekken. Morgen is er in de universiteit een debat over de brief, waaraan ook de rector deel neemt. ST. GALLEN (Zwitserland) Pop music en „Pep talk" zullen spoedig vanaf een schip op de Noordzee 20 uur per etmaal uitgezonden worden. De zaak is in handen van Zwitserse advertentiemannen. Het schip, radio North Sea, werd voor enige miljoenen Zwitserse francs gekocht van de En gels-Amerikaanse maatschappij die de voormalige Radio London exploiteerde. Het kan uitzenden met een sterkte van 50 KWU die opgevoerd kan wor den tot 75 KWU en luisteraard tot op 500 km bereiken. Het zal voor anker gaan ergens tus sen Schevendngen en Helgoland, maar de plaats zal vastgesteld worden na proef uitzendingen. De aankondigingen gaan alle in het Duits en het program ma is bedoeld voor Duitse, Oostenrijk se en Zwitserse luisteraars. De technische directeur van Gloria International, de adverterende firma uit St. Gallen die de radiozender gaat exploiteren, zei: „Wij hebben aanvra gen uit de gehele Duitse industrie. Maar er is niets gekomen uit Neder land of België". Het schip zal de Handurese vlag voeren. Er komt een geheel Neder landse bemanning van 18 man onder leiding van kapitein Jan Buninga dia ook het bevel voerde toen het schip Ra dio London heette. De discjockeys komen uit Duitsland en Oostenrijk. Zij krijgen een week vakantie per maand om van het gela menteer af te zijn van landrotten dia hun leven op de ruwe zee moeten door brengen. MAASTRICHT „Dames, dit is een overval. BlUf staan of ik schietDit wordt een aanranding", zo had de 24-jarige Schaesbergse magazijnbediende Leo K. op een mooie dag in augustus tot vier Twentse vriendinnen geroepen. De weg hollende meisjes wandelend op de landelUke Molenweg bU het Zuidlimburgse Hulsberg waren pas blUven staan toen Leo drie schoten met zUn revolver had gelost. Gistermiddag stond Leo K. met be traande ogen voor de Maastrichtse rechtbank. Hij hoorde hoe de officier van justitie, mr. J. Ek een jaar gevan genisstraf tegen hem eiste, waarvan drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Leo vertelde, dat hij die zomerse dag met zijn auto naar Hulsberg was ge reden om te stropen. In een boom gaard had hij een haasje zien zitten. Verscholen achter een appelboom en met zijn revolver in de hand, had hij de haas dichterbij zien komen. Zijn zo goed als zekere buit had echter het hazepad gekozen, toen enkele meisjes in de boomgaard appels kwamen pluk ken. Leo: „Dat maakte me geweldig kwaad". De president van de rechtbank, mr. H. A. L. M. Disch: „En toen bent u op ander wild gaan jagen. U bond een zakdoek voor uw gezicht en u bent met de revolver in de hand de meisjes achterna gelopen". Volgens het Westdui^se dagblad Die Welt, is West-Duitsland bereid de de fensie-uitgaven met vier a vijfhon derd miljoen gulden te verhogen. Het geld zou moeten worden besteed om een groot aantal brigades van het le ger aan te vullen. ADVERTENTIE KAMERBREED v.a. I p.m.2 POSTBUS 39 - HILVERSUM D8N HAAG Het kabinet zal ver moedelijk deze week een keuze maken uit de vier kandidaten voor het voor zitterschap van het openbaar lichaam Rijnmond in de vacature, die is ont staan na de benoeming van mr. V. G. M. Marijnen (k.v.p.) tot burgemeester van Den Haag. De kandidaten zijn: drs. TH. J. WESTERHOUT (P.v.d.A.), oud-staatssecretaris van Binnenlandse Zaken. dr. R. EIJSINK (K.V.P.), gedeputeerde van Zuid-Holland. F. H. PIKET (CH), lid van Provin ciale Staten van de protestants-christe lijke fractie in de Haagse gemeente raad, advocaat en procureur in Den Haag de heer W. A. FIBBE (AR), voor zitter van de protestants-christelijke fracties in de Rijnmondraad en in de Rotterdamse gemeenteraad, zaken man in Rotterdam. Minister Beernink (Binnenlandse Za ken) heeft onlangs verklaard dat hij streeft naar de benoeming van een nieuwe voorzitter omstreeks 15 novem ber, dus vrijdag aanstaande. GRONINGEN De rechtbank in Groningen heeft voorlopig uitstel van betaling verleend aan het reclame-ad viesbureau KHB Marketing NV in Gro ningen. Doordat een van de drie direc teuren in totaal voor 62.000 gulden aan geld had opgenomen uit de kas van het bedrijf, raakte het elf man perso neel tellende bureau in moeilijkheden. De erkenning werd ingetrokken en twee cliënten dienden een faillisements- aanvraag in. De personeelsleden zijn per 30 no vember ontslagen. „Gelukkig hebben de meesten alweer ander werk gevon den", zei ons een van de directeuren de heer H. A. Herzogenrath in Utrecht. „Het bedrijf in Groningen is niet meer te redden. Wij zijn bezig om on ze klanten in te lichten. Misschien zijn er onder hen die nog voldoende vertrou wen in mij en de heer F. J. M. Beije- rinck hebben om hun belangen door ons, maar via een ander bureau, te la ten behartigen. Ik heb zelf dat uitstel van betaling aangevraagd". Tot bewindvoerder is benoemd mr. J. J. van der Minne te Groningen. Leo: „Ik heb twee maal in de lucht geschoten. Meer niet. Ik heb inder daad gedreigd met een overval en een aanranding, maar ik heb ze alleen bang willen maken. Toen ze echt doodsbe nauwd waren, heb ik ze laten gaan". De officier geloofde dit verhaal niet. Ervaren jagers hebben me verteld, dat het praktisch onmogelijk is met een revolver een haas te raken. Boven dien hebben de vier meisjes eenslui dend verklaard, dat K. in hun richting heeft gevuurd. "Tegen het oudste meisje had hij ge zegd: Je bent de klos, je gaat met mij het bos in. Een van jullie schiet ik dood. De meisjes hadden toen gepro beerd K. tot rede te brengen en hèm geld aangeboden. Onbewust hadden zij hun sterkste argument uitgespeeld door te zeggen: Wat zullen onze ouders zeg gen als ze horen wat ons is overko men. Toen pas mochten de meisjes hun weg vervolgen", aldus de officier. Met trots memoreerde mr. Ek het eerste succes van de pas in gebruik ge stelde regionale identificatie-centrale in Heerlen, die met behulp van het door de meisjes verstrekte signalement binnen enkele uren Leo K. als verdach te uit het kaart- en foto-systeem tover de. Loe was in dat kaartsysteem te rechtgekomen omdat hij sinds 1961 ver oordelingen achter de rug had voor diefstallen, beledigingen, mishandelin gen en zedendelicten. ADVERTENTIE Afnu 150 x 210 cm. Dus 1-persoons met brede instopranden. Automatisch Via regelkastje stélt u de thermostaat in. Keuze uit 10 standen. Een motechte, absoluut veilige en gemakkelijk wasbare warmtebron. In blauw en cognac. f120,-.

De Vallei | 1968 | | pagina 11