SJOUKJE EN JOAN SAMEN IN HOLIDA Y ON ICE Slik de pijn weg, RTTV vast aan kop door zege op Arena 2 Monsterzege van Kesteren: 2-11 DOG won van Torenzicht: 6-2 Sparta verloor van Redichem Amateurvoetbal in cijfers Jan Vlastuin won club-cyclo-cross SVP WON MET 4-1 VAN CANDIA '66 *1 OPHEUSDEN FAALDE TEGEN BEMMEL Streekderby tussen reserve-teams Statistiek van het zaterdagvoetbal lekasin Mej. Hoekendijk spreekt weer voor bejaarden Bekendmaking Derby Felle strijd in hoofdklasse Overgangsklasse Strafschop lste klasse Afdeling Utrecht Rillerig? Pas dan op voor Wat anders Glühwein Sterren delen twee jaar lief en leed Meer Vanzelf Publiek Serieus Tafeltennis Neem direct Snel, doeltreffend, betrouwbaar! Afd. Nijmegen GESLAAGD DINSDAG 12 NOVEMBER 1968 ADVERTENTIE BREMEN „Weet je nog, Sjonk, bij de Olympische Winterspelen in Squaw Valley, toen hebben we Nixon nog een hand gegeven. Hij had een wrat op zijn kin. Misschien heeft hij hem allang weg laten ha len". Joan Haanappel is aan het woord. Ze zit op een bank in de kantine van de Stadthalle in Bremen, waar zij en Sjoukje Dijkstra voor het eerst sa men optreden in dezelfde ijsrevue. Naast haar staat een invalidenstok met onderarmsteun. Die gebniikt ze bij het lopen als hulp voor haar rechter voet die zij deze week heeft gebles seerd toen zij 's avonds in het don ker van een stoepje afgleed. Haar toy-poedeltje viel uit haar armen in de modder, maar erger was dat ze in haar voet een verrekte peesband en een bloeduitstorting in een gewricht opliep. „Ik kan niet rijden, maar de dokter «egt dat het over een paar dagen veel beter zal zyn. Ik heb gegild toen hij injecties gaf in dat ge wricht. Tja, da's me ook wat. Eerst Sjouk..." „Dat is nu bijna een jaar geleden", vult Sjoukje Dijkstra aan. „In Stutt gart kreeg ik last van mijn knie, een voetbalknietje. Meestal opereren ze je eraan, maar je loopt dan kans er een stijve knie van over te hou den. Mijn dokter wilde proberen mijn meniscus met rust te genezen. Hij heeft hem in het gips gezet en dat is gelukt. Na vier weken kon ik weer rijden". Joan neemt het verhaal weer over. „In juni vorig jaar was ik weggegaan bij de Weense IJsrevue. Ik wilde wat nnders. Zo kwam ik bij de Tros te recht. Een maand voordat het met die knie van Sjouk begon, zat ik bij haar in Amsterdam in de kleedka mer en toen zei Sjouk nog: En hoe vind je het nou. Ik zei: Het doet me niks. Wel, een maand later stond ik in haar nummer. Holiday on Ice belde op of ik kon in vallen. Het zou maar voor een paar weken zijn. Ik vond het wel leuk en je ziet het; ik ben nooit meer weg gegaan. Omdat ik nog voor de Tros werkte, ben ik tw'ee of drie keer naar Nederland gevlogen voor dat pro gramma. Dat beviel niet zo goed en de Tros zei dat ik moest kiezen of de len als ik er niet meer tijd aan kon besteden. Ik koos Holliday on Ice, want in ver gelijking met dit werk, verdiende ik er eigenlijk het zout in de pap niet en ik moest er nog belasting van be talen ook". En jullie kenden elkaar uit de ama teurtij d. „Kennen?", reageert Joan met omhoog getrokken wenkbrauwen, „wij zijn sa men opgegroeid. We kermen elkaar al een jaar of twintig. We hoeven el kaar geen rad voor de ogen te draai en". En terwijl zij haar glas Glühwein („Ik hoef vanavond toch niet te rijden' pakt, fleemt ze gemaakt: „Hè, Sjouk?.." Sjoukje speelt perfect mee met een ko mieke uithaal: „Nou...". Zij vertelt: „Toen we professionals wa ren geworden, hebben we elkaar zo af en toe gezien. Joan werd dat in 1960 en ik vier jaar later". Ging dat invallen wel vlot? Joan: ..Als je zeven maanden niet meer op het ijs hebt gestaan, valt dat niet ADVERTENTIE de snelle en zekere pijnverdrijver VEENENDAAL Woensdagmiddag 20 november zal mej. Hoekendijk uit Heemstede, een goede bekende van de Veenendaalse bejaarden weer een cau serie houden in het O.C.B,-gebouw. Met passen en meten moeten soms de nieuwe afspraken op haar agenda worden geschreven. Mej. Hoekendijk is met een geroddelde van honderd vijftig lezingen per seizoen, één van Nederlands meest gevraagde spreek sters. Woensdag 27 november is er weer de brei- en praatmiddag voor de da mes, ook in het OCB-gebouw. VEENENDAAL Burgemeester er, wethouders van Veenendaal maken bekend: dat gedurende drie maanden ter secretarie dezer gemeente (Raad- huls, kamer 1. 7) voor een ieder ter le zing is nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld, de door de raad dezer ge meente op 16 augustus 1968 vastgestel de verordening tot wijziging van de „Verordening Benzinepompen" (2e wijziging). Deze verordening treedt In werking op de derde dag na heden. Burgemeester en wethouders voornoemd: de secretaris. Van Manen, de burgemeester, P. Bode. Sjoukje Dijkstra en Joan Haanap pel staan samen soms zelfs hand in hand op het ijs in de in ternationale ijsre vue „Holiday on Ice" in Bremen. De beide kam pioenen delen in een contract van twee jaar veel lief en leed met el kaar. Hoe ze dit doen hebben bei den aan onze ver slaggever verteld... Sjoukje en JJoan zijn op de "ijsvloer niet langer eikaars rivalen en in de kleedkamer gaan zij als zusters met elkaar om. mee. Het ging om twee nummers. Dat met de „boys" is een vaste choreo grafie, maar het nummer alleen maakte ik natuurlijk heel anders dan Sjouk. We zijn immers twee heel ver schillende rijdsters". Sjoukje: „We hebben ook heel andere karakters. Dat zie je ook in het rij den, in de stijl". Joam „Dat moet ook, anders zetten ze je niet samen in dezelfde show. Al le solisten in de revue zijn daarom anders". Hoe zien jullie zelf jullie verschillen? Joan: „Sjouk is meer atleet dan ik, ze springt bijvoorbeeld ook hoger dan ik. Ik ben misschien meer een ballet type". Sjoukje knikt dat ze het er wel mee eens is. Hoe lang blijven jullie nu samen? Joan: „We hebben ieder een contract voor twee jaar". Ook dezelfde gage? Joan: „Dat weet ik niet Praten we nooit over". En daarna? Joan: „Daar heb ik nog niet over na gedacht. Voorlopig heb ik "het hier best naar mijn zin. Ik verdien hier ook meer dan bij de Weense IJsre vue. Misschien ga ik daarna wel trouwen". De laatste woorden gaan gepaard met een luide schaterlach. Daar is toch al meer sprake van geweest? „Ja, maar het ging ook nu niet door". En Sjoukje, je zou er toch mee uit scheiden om kinderen in het kunst rijden te gaan opleiden? Sjoukje: „Dat was ik twee jaar gele den in Amsterdam van plan als ik minder gage zou krijgen bij het vol gende contract. Maar ik kreeg het zelfde. Zolang dat zo blijft, blijf ik rijden. Trainen kan ik altijd nog doen. Dat kun je op je tachtigste ook nog". Voor de meeste mensen gaat het al lemaal zo vanzelf wat jullie doen. Joan: „Ik zal wat vertellen. Wij ko men net uit Laussanne. Daar had den we tot besluit vijf voorstellingen in 36 uur. De laatste drie op zater dagavond om twaalf uur, op zondag middag en -avond. En toen duizend kilometer achter het stuur om naar Bremen te jakkeren. Nou, dan ben je wel hondsmoe". Sjoukje: „Dan moet je wel oppassen dat je niet gaat zitten knikkebollen, want daar ben je dan wel aan toe". Joan: „Ik had na de eerste dag in Bre men net gezegd dat ik me weer een stuk fitter voelde toen ik dat met die voet kreeg". Die vermoeidheid gaat dus wel over? Joan: „Wat anders. Vier weken gele den zijn we in Nice met deze nieuwe revue begonnen. Sindsdien ben ik vier kilo afgevallen en met Sjouk is het precies zo. Als de show start, zit ten de kostuums zo strak dat je nau welijks kunt ademhalen. En nu? Ik maak altijd Sjouks kostuums dicht. Ze vliegt er nu al in en uit". Maakt het ene of het andere publiek veel uit? Sjoukje: „In Zwitserland. West-Duits land en Nederland merk je dat de mensen veel naar de schaatskam pioenschappen op de televisie hebben gekéken. Daar weten ze veel van de schaatsport af. In Frankrijk en Italië kijken ze meer naar de kos tuums." m: „West-Berlijn heeft het beste pu bliek Daar komt elk jaar de elite uit de wereld van het kunstrijden demon streren Daar weten ze ook de pres'.ó ties in ijsrevues te appreciëren, om dat ze weten wat moeilijk is." Sjoukje: „In West-Berlijn wordt in twee gebouwen aan schaatsen gedaan In het Sportpalast komen vooral de kenners. Men kan er een abonnement nemen om ook naar het trainen te gaan. In de Deutschlandhalle komen de anderen." Wat doen jullie in je vrije tijd? Vol gens de publiciteitsafdeling van Hol liday on Ice bestudeer»: Joan de beurskoersen en dcet Sjoukje aan te kenen en schilderen. Joan: „Ik heb wel een paar aandelen, maar daar bemoei ik me verder niet mee. Die houdt mijn vader in de ga ten. Ik lees veel. Vroeger ging ik overal de stad bekijken. Ik ging zelfs naar musea. Dat hoeft niet meer. want ik kan ze langzamerhand wel uitteke nen. Daar ben ik wel blij om, want je wordt er doodmoe van." Sjoukje: „Ik ga ook altijd de stad be kijken. Vroeger tekende ik wel, maar de laatste tijd niet zo veel meer. We maken het hu dikwijls gezellig onder elkaar. Dat is net een klein dorp. Dan van medewerkers aan de ijsrevue bij elkaar. Dat is net eenklein dorp. Dan ga je bij elkaar zitten en dat is in teressant, want het is een heel inter nationaal gezelschap." Joan: „Dat heeft soms zo'n gek effect dat we samen Engels zitten te praten als er niemand anders bij zit. Maar gezellig is het bij Joan. Die kan zo lekker koken. Ik kan goed theewater opzetten." Ze schudt terwijl Sjoukje stilletjes zit te luisteren e.ven haar hoofd om wat serieus dat gesprek te eindigen. „Het is tóch wel grappig dat wij nu sa men zijn. Het doet ons ook wel wat (Sjoukje knikt gilmlachend) en wij hebben ook gevraagd of we samen in een van de solistenkleedkamers mo gen zitten. Er zijn altijd wel mensen die tussen ons willen stoken, omdat we vroeger in onze amateurtijd riva len waren. Wat ons zelf betreft was er altijd een goede verstandhouding en die is altijd zo gebleven." AMERSFOORT. Voor de 2e rit in de club-cyclo-criss-competitie waren 15 renners gekomen om strijd te leve ren, maar dat was voor de door peefi (1 verloren pedaal) getroffen Max de Vries en de in de sloot terechtgeko men Rolf Sas van korte duur. Zij moes ten van verdere deelneming afzien. Jan Vlastuin (Scherpenzeel) had niet de minste moeite om in de amateur afdeling de winst te behalen, nu lienk van Velzen naar België was en daar 15e werd in een cross met 110 deelne mers. Frans Zoons (Harskamp) be zette de 2e plaats. Bij de nieuwelingen liet Aart-Jan Schurink (Woudenberg) vanaf het be gin zijn kaarten zien en hij had de troeven in handen, want tot en met de laatste meters had hij een belangrijke voorsprong op de op de 2e plaats eindi gende Puttenaar Wim van Dompseler. die op zijn beurt weer geen moeite had om Jan Gozijnsen (Scherpenzeel) op de 3e plaats te doen belanden. Mees Wagensveld (Woudenberg) werd 4e en Ronald de Beer (Woudenberg) 5e. Als 6e eindigde de Veenendaler Herman Hummel. Ted Sas (Scherpenzeel) was als eni ge A-adspirant bij uitrijden zeker van de zege en dat deed hij dan ook. In de B-adspirantenklasse kon Gert Vink (Woudenberg) zijn Amersfoortse tegenstander Hans Badenbroek wel baas. vooral toen deze nog een onnodig stuk aan het parcours toevoegde Jeugdrenner Bert Wagensveld (Wou jen berg) had het even gemak" i ijk ais Ted Sas. want ook hij hoefde niet op tegenstand te rekenen. VEENENDAAL Sportvereniging Panter heeft zaterdag een uitstekende prestatie geleverd door met maar liefst 4-0 te winnen van Candia'66. Harry Stuivenberg werd de held van de dag door alle doelpunten voor z'n rekening te nemen. Door deze over winning blijft SVP de drie leiders in de tweede klasse op de hielen. In de eerste speelhelft ging de strijd vrijwel gelijk op. Er kwamen weinig doelrijpe kansen, want het spel speel de zich voornamelijk af op het midden veld. Na rust kwam SVP met een ge wijzigde opstelling binnen de lijnen en kreeg de wedstrijd een geheel ander aanzien. A'l na twee minuten scoorde Stuivenberg het eerste doelpunt, uit een voorzet van J. Rebergen. Candia kreeg echter een uitstekende kans om gelijk te maken toen de scheidsrechter de gasten een strafschop toekende. Het penaltyschot deed de bal echter tegen de paal belanden. In samenwerking met De Hartog kreeg Stuivenberg even later opnieuw een scoringskans en dat betekende 2-0. Vijf minuten later kreeg Candia de volgende treffer te incasseren en in de voorlaatste minuut kwam de vierde goal tot stand, opnieuw van de voet van Harry Stuivenberg. Een fraaie overwinning van de Panter-ploeg. RHENEN Het is RTTV gelukt ook nu weer een grote overwinning te be halen op het toch niet zwakke Arena 2. E. Doornkamp moes* 1 partij uit handen geven en ook het dubbelspel ging verloren. Het begin van deze wedstrijd was echter niet zo daverend, wel speelde E. Doornkamp een prima wedstrijd, doch Arena's sterkste speler v.d. Meer bleef hem toch juist de baas in drie games 21/17 - 10/21 en 21/18. D. v. Breenen bracht de stand weer gelijk door van W. Füchten te winnen met 14/21 en 18/21. R. v. d. Brink RTTV op 1-2 door gemakkelijk te win nen van M. Kokke 9/21 en 15/21. Hier na echter waren E. Doornkamp en D. v. Breenen in het dubbel niet opgewas sen tegen v.d. Meer en Füchten. De gamestanden waren 16/21 - 21/19 en 21/16, waardoor het dus 2-2 werd. Hierna werd geen partij meer afge geven. E. Doornkamp won vervolgens van Füchten al was het wat moei zaam nl. 21/12 - 13/21. R. v.d. Brink bracht de stand op 2-4 door in een goed gespeelde partij v.d Meer te verslaan met 21/17 en 12/21 waaruit ook nu weer de goede vorm bleek die deze speler op dit ogenblik heeft. D. v. Breenen bleef vervolgens zon der moeite Kokke voor nl. 10 21 en 7/21. R. v.d. Brink zorgde voor de volle winst door van Füchten te winnen met 5 21. E. Doornkamp zorgde voor z'n 2e overwinning en voor 2-7 door winst op Kokke met 19-21 en 18-21. Tenslotte zorgde v. Breenen voor de 2-8 eindstand door in een goed ge speelde partij ook v.d. Meer de baas te blijven en wel met 21/14 - 14/21 en 13/21. Door deze overwinning heeft RTTV zich hechter op de le plaats in deze groep genesteld. Ook deze week rioet zor. meer winst worden voor »peld voor RTTV in de thuiswedstrijd tesen het nogal zwakke WST uit Nijme gen. De stand ziet er nu als volgt uit: Kesteren 1 7 7 0 0 14 44— 9 HSV 1 7 5 1 1 11 19—12 UNI w 1 8 4 2 2 10 21—15 Opheusden 1 6 4 1 1 9 27— 8 WS 2 7 2 3 2 7 22—19 Sparta 2 8 3 1 4 7 22—14 Oranje BI. 1 8 2 3 3 7 20—12 PGEM 1 8 2 1 5 5 13—36 FHS 2 7 0 2 5 2 5—37 Trajanus 1 6 0 0 6 0 5—30 NIJMEGEN Kesteren heeft er weer lustig op los geschoten tn Nijme gen, tegen het puntloos onderaan staande Trajanus 1. Met niet minder dan 11-0 wist Kesteren deze eenzijdige wedstrijd te winnen. Toch duurde he< nog 20 minuten voor Kesteren op 1-0 kwam. geholpen door een der achter- spelers van Trajanus, die in eigen doel schoot. Even later begon de voorhoede ech ter te schieten en door D. v. Kleef Czn en Nellesteijn (3 keer) werd nog voor rust 'n 0-5 voorsprong bereikt. Na rust was het gedaan met Trajanus. Kesteren was heer en meester. Ver meer en D. v. Kleef Czn brachten al spoedig de stand op 0-7. Toen Kesteren wat verslapte wist Trajanus hiervan te profiteren en scoorde tegen (1-7). Maar Nellesteijn en J. v. Kleef brachten de stand al weer gauw verder omhoog 1-9. Nellesteijn bleek deze middag bij zonder op dreef. Nadat hij met 2 doel punten de stand op 1-11 bracht vond Kesteren het welletjes en kon Traja nus nog eenmaal terug komen: 2-11. De Opheusdense derby tussen Op- heusden 1 en Sparta 2 werd door Op- heusden benauwd gewonnen. Pas tn het laatste kwartier kon het de veldmeer- derheid in een doelpunt uitdrukken, toen een van de lat terüg komende bal door Van Lent in het Sparta-doel werd gelopen (1-0). Spil Roodbeen van Sparta was de beste man. Hij liet de meeste aanvallen van Opheusden in de kiem smoren en vormde het grootste struikelblok. Had Sparta een voorhoede gehad die doelpunten kon maken dan was er misschien een kans geweest op een gelijk spel. Maar ook de voorhoe de van Opheusden 1 was deze middag niet gevaarlijk en zal volgende week heel anders moeten spelen in Kesteren wil het de kans op de titel behouden. OPHEUSDEN In de afdeling Nij megen is Opheusden wel erg eenzaam terecht gekomen na de nederlaag van afgelopen zondag tegen Sp. Bemmel, want medegegadigde voor de laatste plaats NOVIO wist gelijk te spelen, zo dat Opheusden momenteel al 3 punten achter staat. Opnieuw waren er in de voorhoede geen schutters; het grote probleem bij Opheusden. Tot aan de 30e minuut wist Opheusden evenveel kansen te krijgen als de tegenstanders. Een strafschop wegens ongeoorloofd aanvallen bracht Opheusden op 0-1, toen Brugman deze kans doeltreffend wist uit te buiten. Tot de rust bleef de stand zo. Na de hervatting kwamen er wel scoringskan sen, maar geen schutters bij Opheus den om de aanvallen af te werken. Na een misser van v.d. Wardt was het Duif die hiervan profiteerde en Opheusden op een 0-2 achterstand bracht. In de 15e minuut werd de wedstrijd beslist. Eerst stompte keeper Romein de ingeschoten bal uit zijn doel. Via de lat kwam de bal. precies voor de voe ten van Teunissen, die niet faalde en Opheusden naar een 0-3 achterstand schoot. In het resterende half uur heeft Opheusden alles gedaan wat mogelijk was om de eer te kunnen redden, maar de toegestane strafschop werd door Arends regelrecht tegen de keeper aan geschoten. Leider blijft nog steeds in deze klas se het Horssense Olympia, dat Nijmeeg se Boys met een 3-0 nederlaag naar huis stuurde. Concurrent van Opheus den NOVIO, zag kans in Nijmegen ge lijk te spelen tegen Aquila. Een goede prestatie van de Nijmegenaren, die nu een punt meer zijn uitgelopen op Op heusden en nu reeds 3 punten voor staat. HAVO klopte op eigen veld ROD A en blijft in de kopgroep. Eén wedstrijd moest afgelast worden, DBV-Nijmegen. De stand is nu: Olympi# 8 6 1 1 13 20— 7 Millingen 8 5 1 2 11 15—10 Sp. Bemmel 9 3 4 2 10 17—15 HAVO 9 4 "2 3 10 17—17 Dodewaard 8 3 3 2 9 11— 9 Aquila 7 2 4 1 8 96 DBV 6 2 2 2 6 8— 9 RODA 7 2 2 3 6 9— 9 Nijmegen 8 1 4 3 6 11—16 Nijm. Boys 8 2 2 4 6 19—22 NOVIO 7 2 1 4 8 8—15 Opheusden 7 1 0 6 2 6—15 SCHERPENZEEL Door de afge lasting van de wedstrijd Renswoude- Montfoort trokken zaterdag vele Rens- woude-supporters naar het naburige Scherpenzeel voor de ontmoeting tus sen de reserve-elftallen van beide clubs Ook al door deze grote belangstelling is het 'n kleine streekderby geworden, waarin Renswoude met 5-3 over Scher penzeel 2 zegevierde. Hoewel Scher penzeel uitstekend partij gaf bleek het team van Renswoude toch sterker. Me de door zeer goed verdedigen van kee per Sangers bleef Scherpenzeel voor en grote nederlaag gespaard Het i eve duel werd voortreffelijk ge leid door scheidsrechter N. van Beek uit Ederveen. VEENENDAAL In de Hoofdklasse van de Wageningse Biljart Bond gaat de strijd om de leiding nog steeds fel voort tussen het Rhenense BVR en het Veenen daalse DOG. BVR was op bezoek bij Rijnstroom In Wageningen en deze ploeg, die het eerst zo goed deed, zakt steeds verder af. BVR won hier ook met 62. DOG speelde in Veenendaal tegéli het Liendense Torenzicht en won ook met 62. Maar het heeft nog altijd een wedstrijd meer gespeeld dan BVR en moet deze week ln Rhenen tegen BVR spelen en zien te winnen om weer enigszins gelijk te komen. Of dit zal lukken is een grote vraag. Terminus kwam plotseling met een 0-8 zege terug van ABC in Maurik. Terminus, dat tot nu toe geen winst had kunnen behalen deed het nu ineens goed en het klom hierdoor op naar de middenmoot. Met de andere Veenen daalse ploeg DOH wil het nog niet erg lujcken. Weer moest zij genoegen nemen met een gelijk spel 4-4 in de wedstrijd tegen Ons Genoegen uit Ingen. Nationaal Wageningen had deze week vrij en zakte door niet spelen weer een plaatsje op de ranglijst. De stand hoofdklasse is nu: DOG (Veenendaal) 4-22-10; BVR (Rhe nen) 3-20-4; Ons Gen. (Ingen) 4-16-16; Rijnstroom (Wageningen) 4-16-16; Ter minus (Wageningen) 4-16-16; DOH (Veenendaal) 3-11-13; Nationaal (Wage ningen) 3-10-14; ABC (Maurik) 4-9-23; Torenzicht (Lienden) 3-8-16. In de Overgangsklasse woedt een felle strijd tussen de beide Opheusdense Teams ONA en VOP. Ook zij komen deze week bij ONA tegen elkaar uit en dit zal een voorlopige beslissing moeten brengen wie lijstaanvoerder zal blij ven. VOP 1 viel enigzins tegen. Het kwam tegen Nationaal 2 niet verder dan een 4-4 gelijk spel. Dit resultaat was voor ONA net voldoende om in punten ge lijk te komen met VOP, want ONA faalde niet en klopte Ons Genoegen 2 in Ingen met 2-6. Beide teams hebben inmiddels con currentie gekregen van het Maurikse ABC 2 dat weer een zege wist te beha len, nu op Torenzicht 2 met 6-2; het is de leiders nu genaderd tot 2 punten. Met DVJ 1 Kesteren wü het dit sei zoen niet erg lukken. Nog steeds wacht men hier op de eerste zege en deze was er bijna tegen Taveerne. Maar nog juist werd in de laatste partij verloren zodat DVJ met 3-5 weer een nederlaaf.kreeg te incasseren en nu wel gevaarlijke on deraan is komen te staan. Rijnstroom 2 uit Wageningen speel de een goede wedstrijd in Echteld waar bij Vogelenzang de halve winst werd weggehaald (4-4. De stand in de Overgandsklasse is nu: VOP I (Opheusen) 4-22-10; ONA 1 (Op- heusen) 4-22-10; ABC 2 (Maurik) 4-20-12 OPHEUSDEN Sparta moest zater dag aantreden tegen het lager geklas seerde Redichem uit Renkum. Er werd verwacht dat Sparta eindelijk eens winst zou boeken, maar men kwam be drogen uit, want opnieuw moest Sparta met een nederlaag genoegen nemen. Met het uit het elftal laten van Roe- lofsen en buitenspeler Schaap en het naar voren bregen van B. v.d. Pol was de Sparta-formatie verzwakt. Voor rust ging het nog wel. Sparta kreeg veel kansen, maar de uitsteken de keeper van Redichem, Hulshuizen, stond menig doelpunt in de weg. Steeds weer faalden op rechts Vermeer en Van Kleef volkomen. Sparta zag kans de score te openen toen Wevers door Gerritsen vrij gelanceerd werd en hij keeper Hulshuizen wist te passeren. (1-0). Een vrije trap op 30 m bracht B. v.d. Pol achter de bal, maar zijn har de en goed gerichte schot werd door de uitstekende v. Hulshuizen onschade lijk gemaakt. Het niet afdekken van v.d. Bron bracht de stand op 1-1, toen hij volkomen vrij staande vlak voor doel de bal kreeg toegespeeld op links. Toch kreeg Sparta weer kansen genoeg. Wevers faalde voor doel, Vermeer liep er lusteloos bij en vergat te voetballen. Een strafschop wegens hands zou Spar ta op een voorsprong brengen. Ook hier in faalde Sparta, want Van Ommeren schoot hard tegen de paal. Een vrije trap van v.d. Wardt wist keeper Hulshuizen onschadelijk te ma ken en even later verrichtte hij een prachtige redding, toen Gerritsen on verwachts hard inschoot. Na rust zakte het spelpeil bij beide ploegen aanmerkelijk en er werd wei nig fraai voetbal te zien gegeven. We gens ongeoorloofd aanvallen van Hui- bers kreeg Sparta een strafschop te gen. Van der Spreng plaatste zich ach ter de bal, maar hij schoot ver naast. Redichem kwam in de 65stè minuut op 1-2 toen Schaap niet tijdig wegwerk te en v.d. Laan de bal kreeg. Zijn slappe schot werd tot overmaat van ramp nog gemist door keeper Van de Brenk. Kort voor het einde kreeg Spar ta een kans op de gelijkmaker, toen Gerritsen vrij kwam, maar Wevers pik te hem de bal van de schoen. De keuze-commissie zal anders moe ten opstellen wil Sparta tot succes ko men. Vooral in het begin van de com petitie ging het goed, maar te veel ver wisselen brengt een zwak elftal in het veld. VEENENDAAL Dezer dagen slaagden te Veenendaal voor het Unie- Praktijkdiploma Nederlandse Steno grafie, stelsel „Groote". de dames: Hannie P. van de Bie te Rhenen, Truus P. van Dijk .te Veenendaal, Riet Doornenbal te Overberg, Ineke van Galen te Veenendaal, Riet van de Hoef en Armemieke M. Kwakernaak. bei den te Scherpenzeel, Jes E. de Roder te Eist (U), en Wil Sukkel te Veenen daal. Voor het diploma Machineschrijven, eveneens van de Nederlandse Unie, slaagden de dames: Olga M. J. van Baren, Cocky Bos. Bea Bruijs. allen te Veenendaal. Marie D. H. Dijkhuis te Lunteren, Ria Ditewig, Ria W. M. Gijsbers en Nettie T. van de Weerd. allen te Veenendaal, Ineke Looyen te Rhenen, Dicky Middelman te Eder veen, Hennie A. Otte, Greet M. Over- Duin, Greet M van Schaik, Wiesje A. van der Sluis en Margriet Visser, allen te Veenendaal er, de heren: Gerrit de Kruijff te E'.st (U). Geert J Schellevis en Bert Sma'-ne beiden te Veener daal. Alle den werden opge leid dcc; het Har.de,instituut Van 1 Rijswijk te Veenendaal. Ons Gen. 2 (Ingen) 4-18-14; Nationaal 2 (Wageningen) 4-15-17; Taveerne 1 (Vee nendaal) 4-14-18; Rijnstr. 2 (Wagenin gen) 4-14-18; Vogelenzang 1 (Echteld) 4-14-18; DVJ 1 (Kesteren) 4-11-21; To renzicht 2 (Lienden) 4-10-22. In deze klasse toonde BVR 2 Rhenen zich weer heer en meester door een 7-1 zege op het toch lang niet zwakke Terminus 2 dat echter kansloos ten onder ging. BVR 2 loopt steeds verder uit op de andere ploegen. De strijd tus sen ODI-Zwaan moest bij een 2-4 voorspong voor de Zwaan gestaakt wor den daar ODI het niet eens was met een speler van De Zwaan die als inval ler aan het 3e bord speelde, maar aan de 4e partij had moeten spelen. De 'protestcommissie kan nu voor de eerste keer aan het werk gaan. De Zwaan, dat nu een wedstrijd achter komt, kon nu geen.aansluiting krijgen met de koplo per BVR 2. Torenzicht 3 kwam via een 6-2 zege op Nationaal 3 op de 2e plaats te staan. Eindelijk de eerste winst voor ONA 2 en nog wel vol ook. Het klopte Rijn stroom 3 met 8-0 en heeft daardoor de onderste plaats kunnen verlaten. DOH 2 rukte ook op, dank zij een 2-6 zege in Ingen bij Ons Genoegen 3, dat nu onderaan is gekomen. Veel ver schil in de onderste 4 ploegen is er niet zodat deze laatste plaats nog wel eens zal verwisselen.' De stand is hier nu BVR 2 (Rhenen) 4-26-6; Torenzicht 3 (Lienden) 4-19-13; Terminus 2 (Wage ningen) 4-18-14; Zwaan 1 (Opheusden) 3-17-7; DOH 2 (Vèénendaal) 4-16-16; ONA 2 (Opheusden) 4-14-18; ODI 1 (Lienden) 3-12-12; Nationaal 2 (Wage ningen) 4-11-21; Rijnstr. 3 (Wageningen) 4-11-21; Ons Gen. 3 (Ingen) 4-10-22. 3e klasse D: HollandUltrajectum 2-0, DEV—Candia '66 1-0; Victoria— Vriendenschaar 1-1, ZeistBaam 2-0. Stand: Holland 7 12 Candia 7 6 CDN 7 11 Victoria 7 6 WY 7 11 Zeist 8 6 Vr.schaar 8 10 Ultraj. 7 4 Amsvorde 7 8 Baarn 7 3 DEV 7 7 Donar 7 2 4e klasse H: FortitudoZwaluwen Vooruit 2-2, KDS-Saestum 0-2; Utrecht- SVF 1-3, EMS—Vreeswijk 1-1, De MeeroStichtse Boys 3-6. Stand: St. Boys 7 13 Veenendaal *7 8 JSV 6 10 Fortitudo 7 6 Utrecht 7 9 De Meern *7 5 SVF 7 9 EMS 7 4 Saestum 7 9 KDS 7 3 Zwal. V. 6 7 Vreeswijk 7 2 Af delingsvoetbal le klasse A: KampongRoda 2-1 j Amersf. BoysBDC 1-2. Stand: Minerva 7 11 Veense B. 6 8 EMM 7 10 Kampong 6 6 Hoogland 6 9 S'zeel 6 4 BDC 7 8 Amersf. B. 6 2 Midlandia 6 6 Roda '46 7 2 Soesterb. 6 6 le klasse B: Wijk bij Duurstede DVSA 4-3, Utr. Boys—Brederodes 1-0, MSV—Patria 3-0. Stand: MSV '19 6 10 DWSV 6 5 DVSA 7 9 PVC 7 5 Utr. Boys 7 9 SCH 6 4 Brederodes 6 8 RK Stormv. 7 4 Voorwaarts 6 8 Patria 6 3 Wijk bij D. 6 5 2e klasse B: RivierwijkersOranje Wit 5-1; DVSUBarneveld 3-4, VSK— Meeuwen 2-3; MaarssenOlympia 3-0. Stand: Barneveld 6 9 Rivierw. 5 5 DSO (U) 7 9 VSK 6 5 Maarssen 6 7 Maluku M. 6 4 Olympia '25 6 7 De Meeuwen 5 4 DVSU 5 5 Oranje Wit 6 3 3e klasse B: RUC—HDS 1-1, Unitas Dorestad 2-2, Ares—SVMM 0-2, Bilt- hoven't Goy 2-0. Stand: RK Unitas 8 14 Ares 7 8 SVMM 6 8 Bilthoven 7 8 Dorestad 7 8 HDS 7 4 RUC 6 6 't Goy 7 2 le klasse: EemnesVVJ 4-3, rest. wedstr. afgelast. Stand: Renswoude 9 13 Cobu Boys 9 7 Montfoort 5 8 Eemnes 6 6 Lopik 5 8 WJ 9 5 Tersch. B 6 8 Vitesse *6 4 CSW 6 8 Hulshorst 6 2 Lekvogels 7 7 2e klasse A: HoevelakenVallei vo gels 2-1, HeesSEC afgel. SCPCandia 4-0, WoudenbergBaam 5-0, WZ Kulan 1-4. Stand: Hoevelaken 9 13 Woudenberg 7 6 TOV 9 12 Vallei vogels 8 6 Candia 8 10 Baarn 8 5 SVP 7 9 Kulan 9 5 Hees 7 8 VVZ "49 7 4 SEC 7 8 3e klasse A: SOVA —Roda '46 3-2, Ad- vendo—Veense Boys 1-0, Rood-Wit EFC 2-0, Zwart Wit—Achterveld 7-1; BarneveldPosthoorn 3-2. Stand: Vee nse B 9 13 SOVA 9 8 Zwart Wit 10 15 Barneveld 7 6 Advendo 8 11 Roda 9 5 S'zeel 8 9 Posthoorn 6 4 Rood Wit 9 9 Achterveld 7 0 EFC '58 8 8 3e kla e B StroeBeverweerdse Boys 3-0, DE\ r angbroek 1-2, Bun- nik CDN 7-0; DVSA—Dold. Boys 3-2, FZOSoesterberg 3-3.

De Vallei | 1968 | | pagina 9