ADO buitte aanvalsoverwicht niet uit en verloor van FC Köln: 0-1 Haagse formatie in laatste minuten geveld Turkse oefenmeester liet niets los over tactiek voor vanavond Frans Bouwmeester wil geen excuses aanbieden Gedeprimeerde stemming in Haagse kleedkamer Vermoedelijke opstellingen Post en Duyndam een ronde achter Weer K.O.-zege voor Sonny Liston Hannover '96 gewipt voor Jaarbeursbeker biJ Koersen in Hilversum Feyenoord bereidt zich voor in Zeist Ajax kasstuk in Istanbul Blanke en zwarte scholieren gaan ii elkaar wonen Molnar: „Trainer is generaal Bredase jurist niet meer in voorarrest UIT DE KERKEN Weinig mogelijkheden Moeilijk Wankelen Ervaring Luchtig Op gelijk spel Problemen WOENSDAG 13 NOVEMBER 1968 DEN HAAG De frele Jendrossek dreigde tenonder te gaan in de huldiging, die zijn ploeggenoten hem brachtten. Langdurig was hij het middelpunt van dolle Duitse vreug de op het middenveld. Daar was alle reden voor. De don kere Duitser, die vijf kwartier in de kou op het reserve bankje had zitten wachten voordat trainer Hans Merkle hem wenkte, besliste twee minuten voordat arbiter Ma- chin het eindsignaal van de Europa-Cup-ontmoeting ADOFC Köln zou geven, met een gelukkig maar bij zonder belangrijk doelpunt het treffen in het voordeel van de gasten. Eindelijk was de mythe verbroken, dat de for matie uit Keulen geen uitwedstrijd kan winnen. En dat in een ontmoeting, waarin uitzonderlijk grote belangen op het spel stonden. Voor het eerst had Köln een uitwedstrijd in een Europa-Cup-toernooi tot een goed einde gebracht. De uitslag mag dan de krachtsverhouding in het veld niet weergeven, het deed de amper duizend ..schlachten- bummler" uit de Dom-stad weinig. Begrijpelijk, want ze ker in een wedstrijd voor een Europa-Cup telt slechts de uitslag. Niet de wijze, waarop deze tot stand kwam. in; - -(ft* t 82 w ee Dubbel triest was het voor de Hage naars, dat het doelpunt viel kort nadat de ADO-aanval enkele malen bijzonder dicht bij een treffer was geweest. Wel iswaar heeft de Nederlandse bekerhou der, die op 27 november zijn tweede wedstrijd voor de tweede ronde speelt, de kansen nog in eigen hand, maar in het Mungersdorf-stadion van Keulen zijn de Duitsers echter altijd bijzonder .sterk. Ze weten zich gesteund door een geestdriftig publiek. Het Nederlands elftal heeft negen jaar geleden onder vonden. hoe moeilijk het is in het Keul se stadion tot een eervol resultaat te komen. Het optimisme na de recente 9-Ó zege op België verdween in enkele WëHtallfcn minuten. Schwartz formatie verliet 'met een 0-7 nederlaag het veld. In hoog tempo spelend heeft ADO di rect na het begin getracht de beslissing te forceren. In een duel, waarin beide ploegen tot de rand van hun mogelijk heden gingen, hield Köln echter stand. Na de rust mochten de Hagenaars dan opnieuw gevaarlijker zijn dan hun te genstanders, tot scoren bleken ze niet in staat. De 29.000 toeschouwers nadat vast stond, dat de wedstrijd niet direct door de tv zou worden uitgezonden poogden vele honderden vergeefs alsnog een kaartje te bemachtigen kregen ver trouwen in hun favorieten toen bleek, dat Piet de Zoete hard, maar afdoende, International Wolfgang Overath uit schakelde. De geroutineerde Duitser kreeg maar weinig mogelijkheden om als motor van de aanval te fungeren. Steeds nadrukkelijker ging ADO de ont moeting beheersen. Te weinig vonden de voorhoedespelers elkaar echter in de combinatie. Daardoor ontstonden er slechts enkele gevaarlijke momenten voor het doel van Heyeres. Eén keer maar was de toestand werkelijk kritiek. Na een goed half uur passeerde Piet de Zoete twee tegenstanders om vervol gens een hard schot af te vuren. De lat bracht nog juist redding. De kopbal van Maassen, die volgde, leverde even min een treffer op. Thielen redde op de doellijn. (V Enkele minuten tevoren hadden de ADO-supporters moeilijke momenten doorgemaakt. Vanuit de eigen verdedi ging begon Blusch aan een ren van een kleine zestig meter, waarbij hij zelfs doelman Tonv Thie omspeelde. De tijd, die hij daarvoor nodiè had gaf Weimar kans terug te komen en zich in de baan van het schot te werpen. Opmerkelijk was de inzet, waarmee beide ploegen streden. Het pleit voor scheidsrechter Machin die zeer veel de voordeelregel toepaste dat hij de harde, maar zeker niet onsportieve wed strijd volkomen in de hand hield. Dat het hoge tempo gevolgen zou 'hebben stond eigenlijk al bij voorbaat vast. De angst, dat ADO daar het meeste nadeel van zou ondervinden werd niet bewaarheid. De Duitsers had den na de hervatting zeker niet minder last van de vermoeidheid. Naarmate de tijd verstreek werd ook duidelijker, dat de tactiek van trainer Han Merkle, verdedigend te spelen en geen risico te nemen, alle kans van sla gen had. Met Löhr en Hornig in de voorste linie hadden de Duitsers nau welijks kansen op een treffer. Belang rijker voor hen was echter het Haagse „Zuiderpark" te verlaten zonder dat doelman Heyeres was gepasseerd. Een Duitse aanval op het doel van Ton Thie, die hier de situatie meester bleef. Het offensief, dat halverwege de 2de helft resulteerde in een aantal algeme ne, maar te slordig opgezette aanval len, bracht de Duitse verdediging aan het wankelen. Heyeres had het keepers- geluk aan zijn zijde, toen na 23 minuten Harry Heynen glijdend een voorzet van De Zoete in een doelpunt poogde om te zetten. Het linkerbeen van de Duitser stond juist op de plaats waarheen de bal rolde. De duizenden op de tribunes veerden op nadat zeven minuten voor tijd Aarts oog in oog kwam te staan met Heyeres. De armen van de ADO-spelers gingen al omhoog en de toeschouwers begroet ten 'n vermeende treffer met langduri ge toejuichingen. Vol vuur trachten de Nederlandse spelers er arbiter Machin van te overtuigen, dat de Duitse doel man de bal achter de lijn had gestopt. De Fransman reageerde amper en meer dan een hoekschop leverde de aanval ADO niet op. Kort daarop volgde het beslissende doelpunt, dat alle Haagse illusies wreed verstoorde. Het was een ongelukkige treffer, van zeker 25 meter door Jür- gen Jendrossek afgevuurd op een mo ment, waarop iedereen rekende op een voorzet Eén troost heeft Ado. Als over veer tien dagen in Keulen zou blijken, dat een achterstand van 0-1 in de eerste wedstrijd een onoverkomelijk hinder- blok is voor het bereiken van de derde ronde, zal naar alle waarschijnlijkheid tevenes wordn aangetoond, dat 'n 0-0 evenmin voldoende was geweest. DORTMUND Vanmorgen :g had het Duits-Belgische koppel Rudi Altig-Patrick Sercu de leiding in de zesdaagse van Dortmund. De Neder landse combinatie Peter Post-Leo Duyndam bezette met een ronde ach terstand de tweede plaats. Na 128 uren was 2312 km afgelegd. De stand luidde toen: 1. Altig-Sercu (Wdl/Belg) 252 pnt. Op één ronde: 2. Post-Duyndam (Nederland) 310 pnt.; 3. Kemper-Oldenburg (Wdl) 309 pnt.; 4. Bugdahl-Wolfshohl (Wdl) 138 pnt.; 5. Lykke-Eugen (Den) 126 pnt Op twee ronden: 6. Janssen-Pfenninger (Ned/Zwits) 231 pnt. De overige koppels hadden drie of meer ronden achterstand. Schoenmaker en Heijnen bij een van de talloze pogingen van ADO, om een bres te schieten in de Keulse verdediging. LAREN De heer Faruk Ilgaz, president van Fenerbahce, een man die men enigszins kan vergelijken met Don Santiago^ de Bernabeu, de grote animator van Real Madrid, ziet Ajax graag naar Istanboel ko men. „Het wordt een kasstuk voor ons. Wij passen de prijzen aan de belang rijkheid van de wedstrijd aan", zegt de heer Ilgaz, die daaraan direct toevoegt dat bij de komst van Ajax de toegangskaarten voor het Mithat- pacha, het stadion waarin Fenerbah ce speelt, op het hoogste niveau lig gen. „Hoger dan bij de komst van Manchester City. Toen was de prijs van een overdekte plaats ongeveer zeventien gulden, tegen Ajax wordt dat twintig gulden". Het stadion van Fenerbahce kan tussen de 42.000 en 45.000 toeschou wers bevatten. „Er wordt op gras gespeeld. Deze zomer is het stadion gesloten geweest om 'n grasmat aan te leggen. Ook onze verlichting is voortreffelijk. De manager van Man chester City had voor de nederlaag van zijn ploeg dan ook geen enkel excuus", aldus de heer Ilgaz die er bij zegt, dat het bestuur van Fener bahce in de afgelopen weken tal van brieven van Turkse gastarbeiders had ontvangen waarin werd gewaar schuwd voor Cruyff en Keizer. PITTSBURGH De Amerikaanse oud-wereldkampioen zwaargewicht Sonny Liston heeft dinsdag in Pitts burgh een k.o-zege geboekt op zijn landgenoot Roger Rischer. Het gevecht kreeg in de derde ronde een einde. Het was de elfde overwinning door k.o. van Liston sinds de 36-jarige bokser in sep tember 1967 terugkeerde in de ring. STOCKHOLM De eerste wedstrijd uit de tweede ronde van het toernooi om de J aa rs beurs beker tussen AIK Stockholm en Hannover '96, gespeeld in Stockholm, is met 42 door AIK ge wonnen. Bij rust was de stand 00. In deze wedstrijd leek Hannover on middellijk na rust de beste kansen te hebben door een doelpunt van Anders in de 48e minuut. Op een hard veld, bij een temperatuur beneden het vries punt en voor slechts 514 toeschouwers, bleken de Zweden echter beter uit de voeten te kunnen. AIK verhoogde het tempo en binnen een kwartier namen de Zweden door Ohlsson (twee) en Grip een voorsprong van 31. Een kwartier voor tijd bracht Siemens- meyer de achterstand nog terug tot 32, maar AIK, dat al ruim twee we ken geen com petitie voetbal méér heeft gespeekl. had de langste adem en Ohls son zorgde voor een overwinning met 4—2. De tweede wedstrijd wordt op 19 no vember in Hannover gespeeld. WARSCHAU Legia Warschau heeft de tweede wedstrijd van het jaarbeurs- stedentoernooi uit te tweede ronde te gen SV Waregem (België) met 20 ge wonnen. In de eerste helft werd niet gescoord. Waregem had de eerste wed strijd met 10 gewonnen. Legia War schau gaat dus over naar de derde ron de. In Warschau zagen ruim 14.000 toe schouwers, dat de verdediging van Wa regem de sterkere Polen tot aan de rust kon weerstaan. Na rust echter maakten Dejna en Godacha de doel punten, die Legia in de derde ronde bracht. ATLANTIC CITY Leerlingen van een middelbare school in Atlantic Ci ty in de Verenigde Staten, die afkom- stig zijn uit negerwijken en blanke bui tenwijken, zullen in een hotel gaan le ren samenwonen. Men hoopt dat het experiment zal leiden tot verminde ring van de rassenonrust aan de school en dat andere scholen er een voorbeeld aan kunnen nemen. Het experiment wordt uitgevoerd met 72 jongens en meisjes, van wie de helft blank. Zij zullen samen eten, spelen en hun huiswerk maken ge durende de komende vier maanden. Voor het project is honderdduizend dollar (350.000 gulden) uitgetrokken. De onderdirecteur van het project, hopen, dat de leerlingen hun ervarin gen uitwisselen met de 2800 andere leerlingen van de school. Bij k.b. zijn benoemd tot raadsheer in de Hoge Raad der Nederlanden: mr. H. B. Vroom, thans vice- president van de rechtbank te Leeuwarden en mr. C. H. Telders. advocaat te Den Haag, tevens plaatsvervangend raadsheer- plaatsvervanger in het gerechtshof te Den Haag. II LAREN „Napoleon maakte zijn tactiek ook nooit be kend. Zijn tegenstanders moesten maar raden of hij zou gaan aanvallen of verdedigen. Een goede generaal zegt dat nooit. En een trainer van een voetbalelftal moet men als een generaal beschouwen", stelt de Hongaarse trainer Molnar van Fenerbahce in motel „De Witte Bergen" te De Hungaar, die door bijna heel Europa heeft gezworven in Neder land trainde hij Willem II en Xerxes is voor de derde maal in functie bij Fenerbahce. ,.In 1947 kwam ik er voor de eerste keer. tien jaar later voor de tweede maal en in 1967 werd ik weer naar Turkije geroepen om de ploeg weer op de been te helpen", zegt hij in slecht Duits waar af en toe een Hongaars of Turks woord tus sendoor valt. Laren. Molnar, een kleine bedrijvige man, dia vlijtig eao aantal plakjes cake naar binnen werkt en tussen de be drijven door aan een glaasje bier nipt, ziet er beslist niet naar uit, dat hij de man is die Fenerbahce zesmaal kam pioen van Turkije heeft gemaakt. Molnar, 61 jaar, „mijn vrouw zegt dat ik veertig ben" vervolgt, nadat hij een opmerking van de vice-presi dent van Fenerbahce die hem de leef tijd van 65 jaar in de schoenen wil schuiven, met een verachtelijk gebaar terzijde heeft geworpen: „Ik ben nog bijzonder dynamisch. Als trainer heb ik een grote ervaring .Men moet een trai ner met een dokter vergelijken. De mensen gaan ook liever naar een dok ter die al jarenlang praktijk uitoefent. Deze man weet meer dan een jonge arts". Het getuigt misschien van enige zelf ingenomenheid, die opmerking. Maar de Hongaar heeft zijn sporen in het Westeuropese voetbal wel verdiend. Vijf jaar lang trainde hij het nationale elftal van Hongarije en één jaar de Bulgaarse landenploeg. Voorts was hij oefenmeester in Ita lië, Tsjechoslowakije, België en Oos tenrijk. Over de wedstrijd van vanavond te gen Ajax in het Olympisch Stadion praat hij luchtigjes heen. De neder laag van de Amsterdamse club tegen Twente zegt hem niets. „Ajax had een slechte dag. Twente speelde die middag juist een voortreffelijke partij. Ik heb trouwens alleen maar op Ajax gelet. Zo'n nederlaag kan overigens iedere topclub wel eens oplopen" Molnar wil wel verklappen dat hij de kwaliteiten van de aanval van Ajax hoger aanslaat. „Die jongens kunnen allemaal een doelpunt maken. Wij heb ben in Turkije geen Cruyffs en Kei zers. Bij ons moet een speler, die een vrije kans krijgt die ook direct probe ren te benutten. Wij zijn daar de laat ste tijd trouwens niet erg gelukkig mee". Uit die opmerking blijkt, dat Mol- BREDA Frans Bouwmeester is gisteravond niet op de training van NAC verschenen. Hij bleef weg na een gesprek van een kwartier met trainer Leo Canjels, de man die zondag in de bekerwedstrijd tegen Heracles voor hem aanleiding was boos van het veld te stappen. Over wat toen gebeurde werden bei de partijen het eens. Bouwmeester zag het verkeerde van zijn daad in en Can jels stelde, dat een door hem gebruikt woord, dat Bouwmeester hoog opnam, beter niet gebezigd had kunnen wor den. Canjels stelde óók, dat Frans Bouwmeester zich moest verontschul digen bij zijn medespelers. Maar Bouwmeester wilde daar niet op in gaan en weigerde het woord „sorry", dat Canjels als minimale spijtbetui ging eiste, uit te spreken. Geen nut. Trainer Canjels: „Door zijn optreden heeft hij alle spelers gedupeerd. Daar om is het niet meer dan correct dat Frans zijn excuses aanbiedt". Op dat voorstel reageerde Bouw- DEN HAAG „Die bal was zó'n stuk over de lijn". De handen van Lex Schoenmaker gingen zeker een halve meter uiteen. „Zó'n stuk. Ik heb het duidelijk gezien. We gingen met z'n drieën te gelijk over de doellijn en daarom zag die scheids rechter het natuurlijk niet". Verontwaardigd schudde de 21-jarige Ha genaar zijn beatleharen. De man. die het schot had afgevuurd, Kees Aarts, was al even te leurgesteld: „Onvoorstel baar. Hij was er zo'n eind achter". Alles draaide in de ADO-kleedkamer om dit vermeeride doelpunt en de pech, die de Hage naars gedurende de ge hele wedstrijd had ach tervolgd. Trainer Ernst Happel snapte er niets van. „We hadden toch een overwinning ver diend? Hoe is het mo gelijk, hoe is het moge lijk. Dit was volkomen tegen de verhouding in". Later had hij er nog iets op gevonden. „Ik begin in Keulen liever met vond het ook maar een moeilijk te verteren zaak. „We hebben bij- luk te klagen had. „ADO had zeer veel kansen, maar ik had onze men- zonder ongelukkig ver- sen in de verdediging al loren. De Duitsers had den alle geluk van de wereld. Wij speelden van tevoren gewaar schuwd, dat ze het druk zouden krijgen. Alle lof goed. Als al die kansen voor Weber en Biskup. benut waren--- ik dacht al, dat het gelijk zou blijven. En dan nog zo'n lucky shot." Zo gedesillussioneerd Bij ADO vond ik Schoenmaker de beste speler". Hannes Löhr, vorig seizoen topscorer in de Bundesliga en deze zo de Haagse spelers en of- nier getroffen door een ficials waren, zo tevre den was men in het Duitse kamp. Trainer zware longziekte, ver klaarde zijn uitvallen al dus: „Negentig minuten Merkle, die eerder voor voetbal is voor mij nog te de verzamelde pers in de lang Het was we] toe_ bres sprong toen een on vriendelijke suppoost de vallig, dat mijn vervan ger Jendrossek uitgere- deur, die naar de kleed- £end de winnende tref- kamers leidt, gesloten fer maakte". hield, had een dergelijk goed tegenspel niet ver- Voor Voor de Franse scheid de Franse wacht. „Ik heb ADO drie scheidsrechter Machin keer zien spelen. We waren er geen moeilijk- speelden op zekerheid, heden geweest. „Iedere op nul en we hebben met 10 gewonnen. Wat cupwedstrijd vergt een speciale instelling. Het kunnen we ons nog meer Was een goede en cor- wensen? Ik moet zeggen recte wedstrijd, in „bon dat ADO mij is meege vallen esprit" gespeeld. ADO heeft gedomineerd, „trés triste", dat het toch nog moest verliezen". Had hij Merkle. die met zijn 1o achter dan met 20 „bulldog"-gezicht eerder niet gezien, dat de bal voor. Dan spelen de jon- op een bokser dan op bij het schot van Kees gens rustiger". Maar het een voetbaltrainer lijkt, was wel zo eerlijk te be kennen, dat zijn ploeg niet over gebrek aan ge- klonk niet erg overtui gend. Manager Hartmann Aarts de lijn was ge passeerd? „Nee hoor", wuifde hij weg, „abso luut niet..." meester negatief. Canjels: „Na die weigering zag ik geen nut meer in het voortzetten van het gesprek. Ik heb Frans verteld, dat we er beter een punt achter konden zetten want dat ik niet van plan was toe te geven. Hij moet zich net als ieder ander houden aan de regels. Ik heb serieus gepro beerd de zaak in het reine te brengen. Tenslotte heb je niets aan een ruzie. Zoiets komt in de beste families voor en er is altijd wel een oplossing. Maar het ging echt niet. Voor mij was het essentieel, dat hij zijn collega's liet merken spijt te hebben van wat zondag is gebeurd". Leo Canjels heeft Bouwmeester te verstaan gegeven, dat er van zijn kant geen poging ondernomen zal worden om het contact te herstellen. „Een der gelijke stap zal door Bouwmeester zelf gezet moeten worden". Het bestuur van NAC denkt er net zo over, want het accepteert de mening van Leo Canjels volledig. „Tenslotte is hij belast met de leiding", aldus voor zitter Raaymakers, die Bouwmeester niet wilde veroordelen voor hij een kans had gekregen zijn fout enigszins te herstellen. Daarvoor was het ge sprek met Leo Canjels bedoeld. HILVERSUM Pikeur Jan van Dooyeweerd kwam gisteren in het Hil- versumse sportpark in de koers voor tweejarige dravers met een debutante in de baan. Hanny Hollandia zette haar eerste optreden meteen om in een correcte overwinning De uitslagen waren: Boxerprljs: 1. Fresia Fez (L. F. H. Boonen) 1,28.5; 2. Edel van Dobra; 3. Friday. Toto: w. 14.1,0 pl. 3.90, 2.10, koppel 13.50, cov. 12.30, trio 555.90. Biegalprijs: eerste afd., 1500 m met autostart: 1. Hovi Lady (P. Peterson) 1.33.4; 2. Haroldine; 3. Hea 's Graven hof. Toto: w. 2.50, pl. 1.30, 1.30, 2.00, koppel 15.00, cov. 3.50. Bassetprjjs: 1. Courage (J. v. Dooye weerd) 1.26.3; 2.Fantasie; 3. Fils du Coq d'Or. Toto: w. 4.60, pl. 2.40, 2.20, koppel 11.60. cov. 5.00. Bouvierprtys, eerste afd., 2040 m: 1. Gerard K (M. Vergay) 1.33.8; 2. Fla- mingsgold; 3. Freule CH. Toto: w. 3.60 pl. 1.70 5.40, 2.50, koppel 9.40, cov. 21.20, trio 671.40. BuIIdogprjjs: 1. Endurance (M. A. Pools) 1.26.9; 2. Frieda Zelé W; 3. Em- pereur CH. Toto: w. 13.70, pl. 4.00, 2.70 en 3.30, koppel 23.80, cov. 6.80. Bapicheprijs: 1. Crony van de Lente (J. v. Dooyeweerd) 1.24.4; 2. Entry Vo- lann; 3. Zombro. Toto: w. 6.50. pl. 2.50, 2.60, 12.00, koppel 14.70, cov. 8.90, trio 2.769.60. Beagleprjjs: tweede afd.: 1. Hanny Hollandia (J. v. Dooyeweerd) 1.29.7; 2. Helène Hanover; 3. Heros. Toto: w. 4.70. 1.60, 1.30 en 1.30, koppel 10.90, cov. 5.30. Barsoiprjjs: 1. Black Hollandia (J. Wagenaar jr.) 1.24.5, 2. Domingo, 3. Dea Alkestis VE. Winn. 4.70, pl. 1.60-1.70 en 2.00, koppel 6.30, cov. 4.50 en trio 518.10. Bouvierprtys, tweede afd.: 1. Geacock (B. de Vries) 1.31.8, 2. Gids, 3. Geluk Frances. Win. 2.90, pl. 1.50, 3.40 en 2.10, koppel 15,20 cov. 19.10. Totale omzet f 189.546. Fenerbahce werd voor de training verwezen naar een van de bijvel- den van het Olympisch Stadion en dat was bepaald niet naar de zin van nar de psychologische oorlogsvoering in de Europa Cup ook terdege onder de knie heeft. Vlot somt hij de resultaten van de laatste wedstrijden van Fener bahce op. In de laatste vier ontmoe tingen werden drie punten veroverd. De aanval maakte vijf doelpunten en daar van werden er nog drie in één wed strijd gescoord. Molnars ogen flitsen op als de ontmoeting met Manchester City ter sprake komt. „Ik wist, dat we die ploeg zouden uitschakelen. In Man chester speelden we 0-0 en thuis won nen we met 2-1". Het ligt er overigens duimendik op, dat Fenerbahce ook vanavond op een gelijk spel zal mikken. Molnar laat de spelers rustig hun eigen gang gaan. Zij hangen wat rond in de hal van het ho tel, kijken naar de televisie en praten onderling wat. Uit niets valt te consta teren, dat er voor hen een belangrij ke wedstrijd op komst is. Molnar: „Het is het beste dat alles normaal door gaat. We doen niets bij zonders. Ik zou mijn jongens alleen maar nerveus maken". Desondanks we ten de Turkse spelers, dat zij bij een overwinning op Ajax een extra premie van 1500 gulden in hun zak kunnen steken. Bij een gelijk spel wordt dat be drag tot de helft teruggebracht. Voor de Turkse profs een niet geringe uit betaling. Hoewel Molnar een volkomen ont spannen indruk maakt, zit hij toch met problemen. Linksbuiten Yasari (25) die vijfmaal in het Turkse natio nale team uitkwam is geblesseerd aan zijn rechterknie. Hij zal waarschijnlijk niet van de partij zijn. Ook linksach ter Levent (24) werd in de laatste com petitiewedstrijd in Turkije geblesseerd. Hij liep bij een kopduel een ernstige blessure aan het linkeroog op. Gisteren heeft een Nederlandse arts de kram men uit de wond verwijderd. I trainer Molnar, die daarover een hef- tip debat aanging met stadion-direc teur J. Meilegers (rechts). Fenerbahce telt één buitenlander. Het is de Roemeen Nun weilier die aan het begin van deze competitie werd aangetrokken. Molnar wil hem als linkshalf opstellen. De kans dat de Roe meen als Ausputzer zal optreden is echter veel groter. „Generaal" Molnar die er geen ge heim van maakt dat hij in Turkije een populair man is „men kust mij de hand en de politie laat mij als ik met de auto aan kom, direct doorrijden" zou toch zijn laatste jaren wel weer in West-Europa willen doorbrengen. „Ik heb verschillende aanbiedingen gekregen uit Nederland en West-Duits- land. Het is alleen een kwestie van geld. Reken er echter wel op dat ik het elftal, dat ik onder mijn hoede krijg, kampioen maak. Kijk maar naar Fenerbahce, daar kwam ik altijd in een periode dat het slecht ging. eZsmaal heb ik die ver eniging aan de top gebracht", besluit de man die aan het hoofd van 25 full- profs staat en die achter zich een kri tische supportersclub van 1500 gere gistreerde leden en enkele miljoenen Turkse supporters weet staan. Een legioen dat bij het minste teken van verzwakking niet zal aarzelen het hoofd van de ij dele Molnar te eisen. ROTTERDAM Feyenoord zal zich in het Sportcentrum te Zeist voorberei den op de belangrijke voetbalwedstrijd tegen Ajax, die zondagmiddag in het Amsterdamse Olympisch Stadion aanvang drie uur wordt gespeeld. Vrijdag vertrekt de Rotterdamse ploeg naar Zeist. Zondag reist men door naar Amsterdam. AMSTERDAM In het toernooi om de Europa-Cup is de tactiek een steeds grotere rol gaan spelen. Trainers ztfn derhalve niet overdreven openhartig wanneer het over de opstelling van hun elftal gaat. Michels zwijgt gewoon en zijn collega Molnar heeft in de drie dagen, die hij nu in Nederland is, al vier tot vijf verschillende opstellingen prijs gegeven aan de wereld. En omdat hij tenslotte niet al zijn spelers kan opstellen is niet alleen de opstelling van Ajax, maar ook die van Fenerbahce onder alle voorbehoud. AJAX Suurbier Swart Can Levent Bals Groot Hulshof Cruijff Vasovic Van Duivenbode Muller Nuninga Keizer Scheidsrechter- Jennings (Engeland). Ziya Aptullah Nun weiier Ogün Ercan Selim Yilmaz Sükrü Yavuz FENERBAHCE BREDA Een speciaal samenge stelde raadkamer van de Bredase rechtbank heeft gisterochtend het ver zoek van de geschorste secretaris van de Raad van de Kinderbescherming in Breda, mr. W. van W., ingewilligd en zijn voorlopige hechtenis geschorst. Hij werd begin oktober aangehouden. De raadkamer heeft als speciale voor waarde gesteld, dat mr. v. W. op geen enkele wijze mag proberen in contact te komen met personen, die in deze zaak gehoord zijn of nog kunnen wor den. Het onderzoek van de rijksrecher che en de Bredase gemeentepolitie is voorlopig nog niet afgesloten. De secretaris zal zich voor de Breda se rechtbank moeten verantwoorden voor financiële malversaties en andere niet met name genoemde strafbare fei ten. De Bredase officier van justitie, mr. J. C. Louér-Feisser, had hem pas een maand na het uitlekken van de on regelmatigheden in voorlopige hechte nis genomen. De geschorste secretaris heeft tot nu toe alleen de onweerlegbare malversa ties toegegeven. Voor de rest ontkent hij. Hij weigert ook iedere medewer king aan het onderzoek. Ned. Herv. Kerk Beroepen: te Moerkapelle: C. Treure te Hasselt; te Odijk: C. Schilder te Oos- ternijkerk. Beroepen te De Krim: B. J. Riemers- ma te Parrega e.a.; te Oostvoorne (toez.) G. van der Ree te Aalsum c.a., die be dankte voor Drogeham (Fr. )(toez.). Aangenomen: naar Tjerkwerd cm. (toez.): J. L. Leestemaker, jeugdpred. bij de Evang. Broedergem. te Parama ribo, woonachtig te Zeist. Aangenomen: naar Heusden en Herpt: G. Hamoen te Meteren en Est; naar Haaften: P. P. J. Monster te Barneveld. Bedankt: voor Ouddorp: B. J. Zaal te IJsselmuiden. Geref. Kerken Beroepen: te Dokkum: R. van den Berg te Bodegraven. Beroepen: te Genemuiden: G. Mete ring te Herwijnen. Aangenomen: naar Parijs: K. Welbedacht, stud. pred. te Delft; naar Emmeloord: B. G. de Valk te Heerenveen. Bedankt: voor Badhoevedorp: R. J. van der Veen, stud. pred. te Delft. Chr. Geref. Kerken Beroepen: te Nunspeet: J. Tamminga te Grand Rapids (U.S.A.). Bedankt: voor Rotterdam-West: J. C. van Ravenswaay te Arnhem. Geref. Gemeenten Bedankt voor Leerdam Chr. van den Poel te Yerseke; voor Borssele: D. Hak kenberg te Dordrecht

De Vallei | 1968 | | pagina 13