OVERWINNINGEN VOOR BEIDE NEDERLANDSE PLOEGEN Kees Verkerk al goed in vorm Bouwmeester wil zich op transferlijst laten zetten Peter Post toch aan de start in zesdaagse van Amsterdam Prognoses totoduels Ajax en Feijenoord bereiden zich in alle stilte voor op hun grote prestigeslag EERSTE HEARING IN ZAAK WESTPHAL Studentenelftal gelijk Gijsbrecht verhuist naar Waterweg Europees Kampioenschap teampentathlon Incidentje? Onverwacht groot Toch nog? Motorzesdaagse in '69 in Garmisch-Partenkirchen 1 Dames „IK MAAK GEEN EXCUSES" CONFLICT TUSSEN ZESDAAGSE KEIZER EN ORGANISATOR KURT VYTH BIJGELEGD Niet op rekenen Flamingo's verloor RADIO-ACTIEVE NAALD LAG OP VUILNISBELT AMERSFOORT De bescheiden Fransman Jean Pierre Poupon bloosde tot ver achter zijn oren. Verontschuldigend wendde de 36-jarige boekhouder uit St.-Nazaire zich tot Janus Jacobs, die de laatste drie kwartier onrustig op zijn stoel heen en weer had zitten schuiven. De Amsterdammer kon er echter wel inkomen. Hij begreep de vreugde van zijn tegenstander, die voor het eerst in een internationaal toer nooi de 500 libre caramboles in één ruk had gescoord en als de zoveelste zijn intrede had gedaan op de Europese record- lijst. Want al mogen er dan vele stemmen opgaan Sm het libre maar af te schaffen omdat het zo gemakkelijk zou zijn en een uitslag meer zou afhangen van het lot dan van de capaciteiten van de betrokken deelnemers, toch zijn er nog altijd geuoeg spelers, voor wie de 500-ineens een haast onbereikbaar ideaal zijn. Een van die spelers was tot don derdagmiddag Jean Pierre Poupon, die wegens zjjn bolronde gelaat de bijnaam „Tom Poes" heeft verworven. Poupon was voordat Jean Marty als amateur ten tonele verscheen Frans kampioen, maar met matige aspiraties. Enkele malen trad hij op in Europese kampioenschappen zonder echter ge vaarlijk te kunnen worden voor de grote mannen. Want men had het al gauw gezien: deze Poupon kon redelijk biljarten, maar faalde steeds tegen het einde in de serie americaine. Ook nu had de Fransman het vaak weer heel moeilijk, maar hij „repa reerde" met een air van een grootmees ter tot en met de 498e carambole. Zijn afstoot was iets te zacht geweest en tergend langzaam rolde de speelbal te gen rood aan en bleef daar nggen. Op het blote oog lagen de ballen vast en in dat geval zou Poupon op nieuw van acquit moeten gaan en de kans op evenaring van het Europese record wellicht missen. Daarom schonk arbiter Tailor Parkins extra aandacht aan deze positie. Met behulp van een sterke loep bleef hij minutenlang van alle kanten staan gluren en kwam ten slotte met de bevrijdende oplossing: li bre. Een paar seconden verder was Poupon Europees recordhouder. Hij won ook de partij, want Jacobs, die met negen op de lijst stond, faalde in de nastoot. Voor de ontmoeting tussen Nederland B en Frankrijk was de winst van Pou pon van weinig belang, want dank zij overwinningen van Béssems in het 47/2, Van Nijnatten (zeer moeizaam) in het 71/2 en Ligthart in het bandsto ten stond Nederland B nog voordat de driebanden-partij tussen Henny de Ruy- ter en Laserre gespeeld werd, al defini tief op winst met 6-2. Een incidentje had de partij van Ligthart ontsierd. De Alkmaarder ver weet de 76-jarige arbiter Menist zijn slechte spel, omdat deze zich tijdens het tellen te veel zou hebben bewogen. Er vielen over en weer harde woorden, te hard aan het adres van de Rotter damse veteraan, die deze winter af scheid als scheidsrechter neemt. Ook in de ontmoeting tussen België en Spanje werd reeds voor de drieban denpartij een 6-2 stand in het voordeel van België bereikt. De enige Spaanse winst kwam op naam van libre-specia- list Ramon Agnilera, die de duidelijk op retour zijnde Jos Vervest in de ze vende beurt klopte. Een prachtige winstpartij boekte Tonny Schrauwen, die in drie beurten in het kader 71/2 zijn aartsvijand José Galvez ver ach ter zich liet: 57-300. Schrauwen corrigeerde onderweg nog even de arbiter, aan wiens aandacht in de tweede beurt een „touche" van de Belg was ontgaan. De kleine Antwer penaar had toen al 225 caramboles bij een en was dus op weg om mogelijk de partij in de tweede beurt al te beslis sen. Hij was echter zo sportief om zijn feilen zelf kenbaar te maken. Door een onverwacht grote 10-0 zege op Duitsland behield de Nederlandse A-ploeg ook op de tweede dag van het kampioenschap aanspraak op de titel. Onverwacht groot werd de zege, want zowel de overwinning van Popeyus in het drie-banden als van Wijnen in het 71/2 werd uit het vuur gesleept. Po peyus stond vlak voor de finish nog ver achter tegen Tiedtke (58-52), die toen echter niets meer maakte, zodat de import-Brabander nog in 68 beurten kon winnen. Minstens zo spannend was de finale van de partij tussen Wijnen en de jonge Berlijner Dieter Muller, die de laatste twee seizoenen sterk naar voren is gekomen. Wijnen daarentegen is bepaald minder gaan spelen en dat hij na het passeren van de 200 kans loos leek was geen verrassing. Wel, dat Muller na 76 gave caramboles bij een massé ketste, waardoor Wijnen op nieuw een kans kreeg. Zijn laatste kans zou het niet zijn, want Muller stond op 283 en daartegenover moest Wijnen 60 punten stellen om toch nog het eerst aan de finish te zijn. Hij verzamelde de ballen als vanouds op het kruis punt van de kaderlijnen en snelde naar het einde. Tot de arbiter „en nog vijf" annonceerde. Toen namelijk mis te Wijnen een simpel tweeband-stoot je Zou de partij dan toch nog verloren gaan? De toeschouwers in de Amers- foortse sporthal groepten angstig sa men rond de tafel, waarop Muller nu aan zijn laatste krachtsinspanning be gon. De Berlijner bracht het echter ook niet verder dan één carambole en dus kon Wijnen weer aan zijn laatste vijf beginnen. Hij maakte drie punten, toen bleven de ballen vastliggen. Wijnen moest van acquit en miste. De span ning werd ondraaglijk. Ook voor Mul ler, die nu 'n niet onoverkomelijke hin dernis te gretig besprong en poedelde. Toen maakte Wijnen onder enthousias me van zijn ploeggenoten de partij uit Even grote vreugde had tevoren ge heerst toen Hans Vultink in één ruk een, gezien zijn spel in het begin van de partij, verontrustende achterstand (210-138) met een glansstuk van 262 in een zege had omgezet Overigens had de uiteindelijke overwinning van Neder land A op dat moment al vastgestaan, want Henk Scholte was met een serie MÜNCHEN De internationale mo torzesdaagse zal volgend jaar in Gar misch-Partenkirchen worden gehouden. De organisatie van dit evenement werd aan West -Duitsland toegewezen tijdens een bijeenkomst van de internationale motorsportfederatie (FIM) in Madrid, nadat de Duitse ploeg dit jaar in het Italiaanse Pellegrino de overwinning had behaald. De internationale motor- zesdaagse werd reeds eerder in 1956, 1958 en 1962 in de Zuidduitse twee- lingstad gehouden. UTRECHT De onpartijdige com missie van onderzoek, die de KNAU be noemd heeft in de zaak-Wil Westphal, bestaande uit mr. De Rooy van Zuide wijn, Jan de Vries, Rein de Waal, mr. H. S. van der Straaten en (toegevoegd lid zonder stem) Eef Kamerbeek, heeft donderdagavond in hotel Terminus in Utrecht de eerste hearing gehouden Voor deze bijeenkomst waren uitge nodigd en werden afzonderlijk ge hoord door de heer Jo Moerman, chef d'équipe van de Olympische atletiek- ploeg in Mexico-Stad, mevr. Fanny Blankers, damesleidster in Mexico en Ton Eykenboom, de coach. Morgen zal de commissie haar werk voortzetten met het horen van o.a. de heren F. Jutte -(voorzitter KNAU), P. Th. van der Heyden (voorzitter nat. technische commissie). Wil Westphal en de meisjes van de estafetteploeg 4x100 meter. van 500 in zijn tweede beurt in het li bre langs Hose geraast en Henk de Kleine stond de gehele partij door ver voor in het bandstoten tegen Witte. Het werd uiteindelijk 162-200 in 44 beur ten (weer teleurstellend) voor de Ne derlander. De uitslagen waren: Libre: Scholte (N.) 500 2 500 250.— Hose (W.-Dld.) 44 2 44 22.— Kader 47/2: g. 210 7 83 30,— Vultink (N.) 400 7 262 57 J 4 Kader 71/2: Muller (W.-Dld.) 284 11 76 25,81 Wijnen (N.) 300 11 9il 27.27 Bandstoten: Witte (W.-Dld.) 162 44 27 3.68 De Kleine (N.) 200 44 20 4.54 w Driebanden: Tiedtke (W.-Dld.) 58 68 5 0-852 Popeyus (N.) 60 68 9 0.882 Nederland BFrankrijk 6—4 Libre: Poupon (Fr.) 500 2 500 250.00 Jacobs (N.) 9 2 0 4.50 Kader 47/2: Bessems (N.) 400 10 158 40.00 Galmiche (Fr.) 100 10 42 19.00 Kader 71/2: Van Nijnatten (N.) 300 17 46 17.64 Lafaille (Fr.) 225 17 51 13.23 Bandstoten: Mazurier (Fr.) ïai 54 16 3.35 Ligthart (N.) 200 54 16 3.70 Driebanden: Laserre (Fr.) 60 85 5 0.705 De Ruyter (N.) 53 85 4 0.623 BelgiëSpanje 8—2 Libre Vervest (Bel.) 217 7 183 31.00 Aquilera (Sp.) 500 7 404 71.42 Kader 47/2: Corin (Bel.) 400 8 143 50.00 Munoz (Sp.) 106 8 107 24.50 Kader 71/2: Galvez (Sp.) 57 3 56 19.00 Schrauwen (Bel.) 300 3 225 100.00 Bandstoten: Brufau (Sp.) 13 36 16 4.52 Dielis (Bel.) 200 36 39 5.55 Miss Australië, de 18-jarige blondharige Penelope Plummer, is gister avond in Londen tot 's werelds mooiste meisje gekozen. Miss Engeland rechtsen mist Israël (links) werden resp. tweede en derde. Driebanden: Nad al (3p.) Ceulemans (B.) 30 60 40 40 0.750 1.500 Stand na twee dagen: L België 4 winstpunten 182 match- punten. 2. Nederland A 4 18—2 3. Nederland B 2 813 4. Spanje 2 8-12 5. Frankrijk 0 8—12 6. Duitsland 0 0—20 DEVENTER De op de Deventer kunstijsbaan gehouden selectiewedstrij den hardrijden voor dames en heren hebben geen grote verrassingen opge leverd. Het ijs was goed maar uitste kende tijden bleven uit omdat de kou de wind veel van de rijders en rijd sters vergde. Kees Verkerk bleek al goed in vorm. Zijn 45,3 sec. op de 500 meter leverde hem op die afstand een derde plaats op achter Harm Kuypers (44,6) en Frits Bartling (45,0). Na Piet Meyer, die een uitstekende 1500 meter reed in 2.18.7, plaatste Verkerk zich op deze afstand als tweede in 2.19.3. In het klassement over twee afstan den bezette Verkerk de eerste plaats met 91.667 pnt. Bij de dames was Stien Kaiser de sterkste. De Delfste had ogenschijnlijk geen last meer van de knieblessure, die haar een tijdlang heeft gekweld. Haar tijden: 50,8 op de 500 meter (tweede achter Elly van der Brom 50,3) en 2.40,7 over de 1500 meter (eveneens een tweede plaats, nu ach ter Rieneke Demming 2.39,0) wijzen op een goede vorm in dit stadium van de voorbereiding. Opvallend was weer het mooie rijden van Rudi Liebrechts. De Vlaardinger eindigde echter laag in het klassement. HEREN: 500 m: 1. Kuypers (noord) 44,6; 2. Bartling (west) 45,-; 3. Ver kerk (kernpl.) 45,3; 4. De Vries (n) 45,7; 5. Hoekstra (n), 46,1; 6. Bazen (w) 46,2; 7/8/9. Eriks (k), Meyer (w) en Bols (k) 46,3; 10. Huibers (osst) 46,4. 1500 meter: 1. Meyer 2.18.7; 2. Verkerk 2.19,3; 3. Verhei jen 2.21,2; 4/5. Bolks, Eriks 2.22,2; 6/7. Nooitge- dacht en Van Dijk 2.22,4; 8/9 Steke lenburg en Waanders 2.22,6; 10. Lie brechts 2.22,7. Klassement: 1. Verkerk 91.667 pnt.; 2. Meyer 92.553; 3. Bartling 93.233; 4. Kuyper 93.300 5. Hoekstra 93.667. DAMES 500 meter: 1. Elly van der Brom (k) 50,3; 2. Stien Kaiser (k) 50,8; 3. Carry Geyssen (k) 51,4; 4. Truus Dijkstra (k) 51,5; 5. Ada Keulen (n) 51,7. 1500 meter: 1. Rieneke Demming (k) 2.39,0; 2. Stien Kaiser 2.40,7; 3. Elly van der Brom 2.42,9; 4 .Willy Burgmeyer (k) 2.43,3; 5. Ada Keulen 2.43,9. Klassement: 1. Kaiser 104.367; 2. Van der Brom 104.600; 3. Burgmeijer 106.663; 4. Keulen 106.667; 5. Demming 106.700. KEES VERKERK snel in vorm BREDA Frans Bouwmeester, die zondag in de voetbalwedstrijd om de Nederlandse beker tegen Heracles boos het veld uitliep, wil zich op de transferlijst laten zetten. Bouwmees ter is niet van plan ooit excuses te vragen tegenover zijn medespelers van NAC. Waarom", zo vraagt Bouwmeester zich af, „moet ik mijn excuus aanbie den? Omdat ik die paar minuten niet uitspeelde? Kom nou, ik zal me laten uitlachen door die jongens. Wat er ook gebeurt ik maak geen excuses. We kunnen er net zo goed nu mee stoppen, al loopt mijn contract nog tot halverwege het volgend jaar. Ik ga een brief schrijven dat het voor beide par tijen aan te bevelen is, dat ik op de transferlijst ga". Afgezien van de vraag hoe zijn club NAC hier tegenover staat, is dat zetten op de transferlijst een verloren zaak, want woensdag had een dergelijk ver zoek wat de transferperiode van de cember betreft al bij de voetbalbond moeten sijn. Toen sloot de termijn. Frans Bouwmeester zegt van een aan tal clubs uit de eredivisie het aanbod te hebben gehad daar te komen trai nen. Wat Frans Bouwmeester nu precies wil voor de toekomst is nog vaag. „Ik zal er eens rustig over denken. Stoppen doe ik in ieder geval niet. Ik voetbal al vanaf mijn negende. Dat is bijna twintig jaar. Dan hou je er niet zo gauw mee op. Ik wil nu eerst rustig bekijken wat ik het beste kan doen. Wie weet ga ik bij de amateurs spelen op mijn aandacht meer op mijn zaak te kunnen richten. Echt, ik heb er nog geen idee van. Eerst moet alles rustig bezonken zijn". Twee van de sterkste Nederlandse volleybalverenigingen, het Haagse Blok keer en het Amsterdamse AMVJ/RC, zullen op 26, 27 en 28 december voor de tweede keer een internationaal toer nooi organiseren. Tot de deelnemende ploegen behoren naast Blokkeer en AMVJ/RC het Poolse AZS Warschau (nationaal kampioen) en het Tsjechi sche Spartak Brno, de houder van de Europese beker voor landskampioenen. Op 26 en 27 december wordt in Voor burg gespeeld, op 28 december in Am sterdam. Dat „alles"' is natuurlijk in eerste instantie de affaire met NAC. „Er was", zegt Frans Bouwmeester, „heus wel een oplossing mogelijk geweest. Maar wat Leo Canjels van me vroeg was niet redelijk. Ook hij maakte zon dag een fout en gaf dat toe. Waarom wilde hij mij dan alleen verontschuldi gingen tegenover de spelers laten ma ken? Dan had hij dat zelf ook moeten doen. In een gesprekje met z'n allen. Dat was voor mij acceptabel geweest, deze manier niet. Als het erop aankomt vond ik de fout van Canjels groter dan die van mij. Ik heb nog nooit meegemaakt dat een trainer een speler voor de volle tribune uitvloekte. Ik wist niet wat ik hoorde. Toen het gebeurde flitste het door mijn hersenen: je hebt ze vorig seizoen voor een groot deel gered van degradatie, NAC doet het nu dank zij jou niet slecht, is dit dan verdiend? Ik kon er niet tegen. Daarom liep ik weg. Fout, oké. Maar mijn excuus maken zoals Canjels dat voorstelt? Nee, daar hoeft niemand op te rekenen". Hoe het bestuur van NAC dit pro bleem gaat oplossen is nog niet bekend. Gisteren schorste het Frans Bouwmeester voorlopig en in de be stuursvergadering van maandag zal de officiële straf bepaald worden. AMSTERDAM Peter Post heeft donderdagavond, als laatste van de 22 deelnemende renners, zijn contract ge tekend voor de zesdaagse van Amster dam, die van 12 tot 18 december zal worden gehouden. Met die handteke ning van de keizer van de zesdaagse is tevens heft conflict uit de wereld dat al maanden bestond tussen Nederlands beste zesdaagserenner en de organisa tor van Amsterdam, de heer Kurt Vyth. De controverse tussen ster-renner en organisator was zo hoog gelopen dat Post nog niet zo lang geleden uitriep: ,In Amsterdam rijd ik nooit meer een zesdaagse". Post was al van plan om in Charleroi te starten, waar hem een minder aantrekkelijk handgeld was ge boden onder het door hem uitgespro ken motto: „Liever voor niets in Char leroi dan voor geld in Amsterdam". Het is misschien niet zo belangrijk, maar het is wel tekenend voor de sfeer dat beide partijen advocaten (Vyth: mr. Anita Leeser, Post: mr. J. L. Jans sen van Raay) in de arm hadden ge nomen en dreigden met processen we gens belediging. Zover is het niet gekomen, aangezien de -heer W. Breukink, directeur van de Gabelle rij wiel fabriek en in feite „werk- Seyer" van Post een geslaagde bemid- elingspoging heeft ondernomen. In een aantal gesprekken, die in september zijn begonnen, werden de moeilijkhe den, die steeds meer in de persoonlij ke sfeer waren gekomen, geleidelijk op gelost. Beide partijen hebben een stap je teruggedaan. Post bijvoorbeeld was gevoelig voor het argument dat de Am sterdamse zesdaagse eigenlijk niet zon der hem kan omdat zijn werkgever veel minder publiciteit trekt uit een mogelijk in Charleroi behaald succes. Peter Post heeft gisteravond in Amsterdam het contract getekend voor de komende zesdaagse van Am sterdam. Naast Post de organisator Kurt Vyth. gesproken, dat ik halverwege de zes daagse van Gent, waar ik Duyndam als maat heb en waar ook op een klein baantje wordt gefietst zal beslissen. Jan Janssen heeft vorig jaar in Am sterdam bewezen dat hij voortreffelijk uit de voeten kan in de RAI, maar voor mijn gevoel is Duyndam toch de betere baanrenner. In Amsterdam waar ik, vooral na vorig jaar toen ik door ziek te moest uitvallen, wat wil doen, wil ik de beste maat hebben. Blijft natuur lijk de vraag of Duyndam of Janssen met mij willen rijden, maar daar heb ik niet zo'n zwaar hoofd in". Voor de Amsterdamse zesdaagse zijn zeven Nederlandse renners gecontrac teerd, namelijk behalve Post, Janssen en Duyndam, De Wit, Koel, Bongers en Jo de Roo, die de wielersport verlaat en in Amsterdam afscheid neemt. Op 3 december zal de formatie van de elf koppels bekend zijn. HAARLEM Het Haarlemse Fla mingo's heeft donderdagavond de eer ste wedstrijd voor de eerste ronde van het basketbaltoernooi om de Europese Cup voor landskampioenen met 70-75 verloren van Vorwarts Leipzig. De Ne derlandse kampioen van het vorig sei zoen, die in de nationale competitie tot dusverre een minder goede vorm vertoont, kon de Oostduitse ploeg, die niet volledig geconcentreerd speelde, nauwelijks bedreigen. Weliswaar bleef het verschil in punten steeds klein, maar de langere spelers van Vorwarti vergrootten het verscl*l wanneer de Nederlandse dreiging te groot werd, toch opvallend gemakkelijk. Dat geeft reden tot de veronderstelling dat de Flamingo's die donderdag redelijk goed speelden, in de return-ontmoe ting, die zondag 24 november wordt gespeeld, een grotere nederlaag tege moet gaan. De Haarlemse ploeg lijkt dan ook uitgeschakeld van verdere deelneming aan het Europa Cup-toer nooi. Peter Post vertelde: „Ik ben Am sterdammer, het is dus logisch dat ik onder normale omstandigheden het liefst daar een zesdaagse doe. Ik rij natuurlijk voor het geld maar ook voor de eer. Voor de besprekingen begonnen was de verstandhouding echter zo dat ik voor geen goud in de zesdaagse van mijnheer Vyth wilde starten. In mijn hart ben ik echt blij dat het is opge lost". Er is nog geen zekerheid wie in Am sterdam de ploegmaat van Post zal zijn. De keuze gaat tussen Leo Duyn dam en Jan Janssen, die als koppel van 28 november 4 december de zes daagse van Zürich rijden. Peter Post zei: „Mijn vaste ploegmaat voor dit sei zoen was eigenlijk Patrick Sercu, maar dat is een beetje in het water gevallen doordat Sigi Renz zijn enkel brak en Rudi Altig voor de zesdaagse in Duits land daardoor zijn vaste maat kwijt was. Voor Amsterdam in die dagen heeft Sercu een contract voor Charle roi had ik de keuze uit drie renners: Duyndam, Janssen en Pfenninger. De laatste viel af, met hem rijd ik niet meer. In Dortmund was ik gekoppeld aan Duyndam en het ging echt niet slecht, maar ik weet niet hoe Duyndam zich houdt op het kleine Amsterdamse baantje. Toen ik eenmaal had besloten te rijden, wilde ik een goede maat heb ben, ik start tenslotte niet in Amster dam als veldvulling. Daarom heb ik af- KOPENHAGEN Het Nederlandse studenten-voetbalelftal heeft in Kopen hagen met 2-2 gelijkgespeeld tegen de Deense studenten. Het Nederlandse team had in de eerste helft een voor sprong van 2-0 door doelpunten van Thole (KHFC) en Hekman (DCG). In een harde tweede helft moest het Ne derlandse studentenelftal die voor sprong prijsgeven. B VolendamTelstar3 AjaxFeyenoord1 Fort/SiU.—MW2 i Sparta—DWS1 NAC—PSV3 t GVAV—ADO3 9 RCHHVC2 9 VitesseElinkwijk 1 9 HeraclesHaarlem3 O HDVS—Baronie1 9 Roda JCGraafschap2 9 ExcelsiorLimburgia1 Drente—Heerenveen3 AMSTERDAM Een goed half jaar geleden was AjaxFeyenoord vrijwèl beslissend voor het Nederlands kam pioenschap voetbal. Nu ligt de wed strijd in het Olympisch Stadion veel vroeger in het seizoen en is inmiddels Twente aan een voortreffelijke op mars naar de top bezig. Maar dat neemt niet weg, dat AjaxFeyenoord overmorgen van eminent belang is om dat toch nog heel velen dit als dé wed strijd van het seizoen beschouwen. Ajax heeft aan de wedstrijd tegen Fenerbahce, om de Europese beker voor landskampioenen, geen ernstige blessures overgehouden. Dit opgewek te geluid kon gisteren worden opgete kend uit de mond van Ajaxvoorzitter Jaap van Praag. Trainer Rinus Michels was overigens aanzienlijk min der duidelijk in zijn uitspraak. Hij zei: „Het gaat vrij redelijk met de spelers. We hebben nogal wat bloeduitstortingen en schrammen kun nen constateren na afloop van de wed strijd van woensdag en ik weet nog niet, hoe zich deze blessures in de ko mende dagen zullen ontwikkelen". Over een mogelijke opstelling voor de wedstrijd tegen Feyenoord liet de trainer van Ajax zich liever nog hele maal niet uit. „We gaan vandaag naar een trainingskamp en daar zullen we wel zien wie fit is en wie niet. Dan pas komt een eventuele opstelling aan de orde." Waar Ajax zijn tenten opslaat werd al evenmin bekendgemaakt. Michels: „We hebben behoefte aan een voorbe reiding in alle rust." Clubarts Rolink deelde mee, dat naar zijn beste weten de spelers van Ajax medisch vrij goed gezond zijn. Hij dacht dat alleen het meespelen van Theo van Duivenbode nog onzeker was. Rolink: „Strikt medisch gezien is hij genezen. We doen niets meer aan hem. De vraag is echter, of hij ook psy chisch weer honderd procent is. Ajax- Feyenoord is geen oefenpartijtje en Van Duivenbode schijnt een beetje angst voor zijn enkel te hebben ge kregen". De kans is groot dat Ove Kindvall, met negen treffers tweede op de lijst van topscorers in de eredivisie, zon dag zijn rentree maakt in Feyenoords elftal voor het duel met Ajax. Sinds de wedstrijd tegen de combinatie For- tuna-Sittardia op 3 november door de Rotterdammers met 5-0 gewonnen heeft de Zweed zijn plaats moeten afstaan aan Geels, die meespeelde in de oefenwedstrijd tegen Borussia Mön- chengladbach en in het bekerduel te gen DFC. Manager Brox: „Er staat nog niets vast, omdat wij het elftal pas morgen samenstellen. Maar wel is het zo, dat het opstellen van Geels niet direct ge slaagd is te noemen. Wij hadden Kind vall gepasseerd omdat hij niet in vorm was." Helemaal gerust op de goede afloop van de prestigeslag is men bij Feyen oord, dat in tegenstelling tot het ver leden nu moeiteloos 6000 kaarten kreeg toegewezen uiteraard niet. Brox: Wij ontmoeten Ajax nu in het Olym pisch Stadion onder andere omstandig heden dan vorig jaar. Toen was de competitie in een beslissend stadium, terwijl er nu nog een groot aantal wed strijden is te spelen. Dat legt wat minder druk op de spe lers, dacht ik. Bovendien kampte ons elftal vorig jaar toen we Ajax ont moetten al enkele maanden met een inzinking, terwijl onze prestaties nu in opgaande lijn zijn". Feyenoord, dat zich vandaag terug trekt in een trainingskamp, heeft wei nig zorgen. Er is geen enkele speler geblesseerd. VLAARDINGEN Er komt toch een opvoering van de Gijsbreght. De spel- groep Argus van de CJ.V. gaat Van den Vondels stuk op 4 januari in Vlaardingen opvoeren. De regie heeft de heer D. Chr. Pols, die als regisseur werkzaam is bij het Nederlands Centrum voor amateurto neel. Adviseur is prof. dr. W. Hel- linga, hoogleraar in de Nederlnadse taalkunde aan de Universiteit van Am sterdam. In veel opzichten zal worden afgewe ken van de Gijsbreght-interpretatie die het beroepstoneel ervan gaf. Zo zal de aankleding overeenkomstig 't gebruik in Vondels tijd geheel in 17de-eeuwse stijl worden gehouden. Door een levendige enscenering zal het statische effect dat het werk in vele ogen had gekregen, worden door broken, De voorstelling zal besloten worden met een nieuwjaarswens van Thomasvaer en Pieternel. Het is niet de eerste keer dat Argus de Gijsbreght vertoont Tien jaar gele den werd een fragmentarische voor stelling gegeven en op aandrang van de Vlaardingse burgemeester kwam er in 1959 een complete opvoering. CARCASSONNE>Na een grondige speurtocht in tonnen afval op een vuil nisbelt in Carcassonne in Zuidwest- Frankrijk is gisteren een radioactieve naald achterhaald. Een ziekenhuis dat de naald gebruikte bij de behandeling van kanker, had de politie gewaar schuwd, nadat de naald was zoekge raakt.

De Vallei | 1968 | | pagina 17