FINANCIËLE POSITIE VAN RENSWOUDE ROOSKLEURIG Bouw raadhuis vrijwel zeker Zware onderhandelingen stagneren de woningbouw Daf-dealer betrouwbare inruilauto Veenendaals postkantoor als centrale voor buitenplaatsen Publiek merkt er weinig van VALLEI? Belt 10550 11079 DS. BLANKEN VRAAGT: „TREKT GOD VOOR V LEERKES Onteigenen Strepen Inventarisatie Eerste jeugdappel Lezing over de provinciale planologie Wielrijder aangereden BURGERLIJKE STAND BROMFIETSDIENST START MAANDAG Gemeente koopt boerderij voor anderhalve ton „Con Amore" bij zanguitvoering in Driebergen Traktement Verandering Weekend Synagoge (Over) trouwen Misrekening Bomen Wind Auto Scheuring Paus en pii Bestuur Praten Beroepen VAN WOUT BLAUWKOUS EDE Ga naar de voor een uiterst tot en met gecontroleerde en let op dit garantie-vignet Coupon naam van Doorne's Automobielfabrieken NV. UW VRIJDAG 15 NOVEMBER 1968 Het mooie weer van deze week bracht ons allen samen op de bekende bank, die reeds jarenlang dient om de ge beurtenissen van alledag nog eens na te kauwen. Gekoesterd door de na jaarszon kwam het gesprek op onze gemeenteraad en het college van bur gemeester en wethouders. De raad schijnt het niet helemaal nodig te vin den, dat er vier wethouders zijn, ter wijl de wethouders vinden dat ze te druk zijn om het met z'n drieën te blijven doen. We hadden wel begrip voor het stand punt van de wethouders. Deze men sen hebben het niet gemakkelijk. Eerst hebben ze met grote moeite een begroting voor 1969 in elkaar ge knutseld en daarna hebben ze een he leboel vragen moeten beantwoorden van raadsleden, die het werkstuk niet duidelijk genoeg vonden. Dat zijn dingen, die elk jaar gebeuren, maar het is de heren wethouders op gevallen, dat er steeds meer vragen gesteld worden. Ze beantwoorden die vragen met liefde, maar de raadsle den moeten het niet te gek maken. Het is niet de bedoeling, dat er over alle mogelijke futiliteiten vragen ge steld worden. Dat vinden ze niet in overeenstemming met de standing van Veenendaal. Eigenlijk vonden we dat een beetje vreemd. Als iemand iets niet weet moet hij toch kunnen vragen. Wij wa ren van mening, dat het van wijsheid getuigt vragen te stellen en dat slechts een dom iemand niet durft te vragen. Maar misschien doelen de wethouders daar wel helemaal niet op. Ze zijn nu maar met drie man en dan kan het beantwoorden van een hoop vragen wel eens lastig zijn en overwerkte mensen zijn wel eens prikkelbaar. Dat kan wel de reden zijn van de opmer king die de heren wethouders aan het eind van de vragenbeantwoording plaatsen. Wij kwamen er trouwens niet uit wat nu precies onwaardige vragen waren. Gingen die misschien over het woon wagenkamp, dat een der heren raads leden nog al nauw aan het hart ligt. Of was het misschien over 'straat naambordjes in „De Engelenburgh", of over trottoirs langs de Stations straat en de Dijkstraat? Een onzer dacht dat de vraag over door trekking van de Westelijke Rondweg er misschien toe hoorde. Hij dacht dat het niet bij de „standing" van raadsleden van een gemeente als Veenendaal paste om over een der gelijke futiliteit vragen te stellen. Ie dereen weet nu zo langzamerhand wel, dat die weg misschien wel nooit klaar komt. Daarover mag een raadslid ei genlijk geen vragen stellen, vond hij. Een ander vond het vreemd, dat er een raadslid was, dat een radar-apparaat voor snelheidscontrole wilde huren. Zijn zoon was pas nog bekeurd wegens te hard rijden en dat bewees volgens hem wel, dat de politie hier echt wel paraat is. Er hoeft voor hem geen apparaat te komen want autorijden is toch al duur genoeg. We zijn er niet uitgekomen. Als het col lege het recht heeft om te stellen dat bepaalde vragen een gemeente als Veenendaal onwaardig zijn, dan moet het vonden wij volgens jaar de vragen maar dicteren. Want hoe kan een raadslid nu uitmaken of zijn, eer lijk gemeende, vraag niet door het col lege als onwaardig beschouwd wordt! Je zou je op die manier als raadslid schamen om je mond open te doen, want stel je voor, dat je je „onwaar dig" gedraagt. Dat kun je als waar dig raadslid niet hebben. Het lijkt er dus op, dat er volgend jaar heel wat minder vragen gesteld zul len worden. Misschien dat een enke le durfal onder de raadsleden nog wat durft te zeggen bij het afdelingen- onderzoek, maar veel zullen dat er wel niet zijn. Allen hebben het schaamrood nog op de konen van de opmerking van het college, want nie mand is er zeker van dat zijn vraag geen onwaardige geweest is. En dat is volgens ons een onprettige gedach te voor deze heren en dames, die sa men trachten Veenendaal zo goed mo gelijk te besturen. ELST De Cultuur Natuur-Histo- rische Vereniging „Zuid-Oost Utrecht" organiseert op dinsdag 19 november a.s. een lezing over de provinciale pla nologische dienst. Spreker is ir. J. Brummelkamp. De lezing wordt gehou den in zaal „Rehoboth". VEENENDAAL De heer W. H. uit Veenendaal werd op de Industrie laan, nabij de Groeneveldselaan, aan gereden door een auto, toen hij plotse ling tussen twee geparkeerdstaande auto's met zijn fiets de rijbaan opreed. H. moest worden opgenomen in het Ju- lianaziekenhuis. De auto, die bij de aanrijding be trokken was, werd bestuurd door de heer J. van E. uit Veenendaal. Fiets en auto werden beschadigd. Ruim 75 mille bedraagt de post on voorzien, waarmee de begroting sluit. Dit betekent dat 1969 nog een behoor lijke armslag heeft voor eventuele on voorziene uitgaven. Het college van B. en W. is hier bepaald blij mee en de vreugde gaat zo ver, dat men de raad verzoekt om suggesties in te dienen over objecten die op het verlanglijstje staan. 1969 ziet men voorlopig ais het jaar van de realisering van de nieuwbouw van een gemeentehuis. Een plan waar jaren naar toe geleefd is. Als volgende meest urgente zaken ziet het college de bevordering van de lichamelijke op voeding door middel van de bouw van een gymnastieklokaal en de aanleg van sportterreinen. RENSWOUDE Heel wat vroeger dan de gemeenteraad van Renswoude de laatste jaren gewend was, is gisteravond de begroting voor het dienstjaar 1969 aangeboden. Het werkstuk werd vergezeld van een nota van aanbieding, die in een optimistische toon is gesteld wat betreft de financiële positie van de gemeente in 1969. Dank zij een betere financiële verhouding rijk-gemeente en de stijging van het inwonertal is men namelijk niet alleen in staat een slui tende begroting aan te bieden, maar ook verschillende lang-bestaande plannen in uitvoering te nemen. Voorop staat de bouw van een nieuw gemeentehuis. Wat minder optimistisch is het college van B. en W. over de mate waarin men volgend jaar kan beschikken over bouwgrond. De onderhandelingen over aan koop verlopen stroef, terwijl in andere gevallen tot onteigening moet worden overgegaan. De overige agendapunten, die voor gisteravond op het raadsmenu stonden waren voor het merendeel hamerstuk ken. De rijwiel- en kledingtoelage van Een plan tot onteigening van gron- deden, gelegen in het plan-noord,is in voorbereiding. Ook moeilijkheden zijn er rond de gronden, gelegen in het ver lengde van de Duyst van Voorhoutweg. De vraagprijs voor deze gronden ligt zo hoog, dat geen enkele basis gevon den kan worden om overeenstemming te bereiken. Een voorstel tot onteige ning kan nog niet worden gedaan, aan gezien deze plannen nog niet gelegen zijn in 'n goedgekeurd bestemmings plan. Door deze planologische moeilijkhe den kan men niet verder met de plan matige opzet voor de bouw van woning wetwoningen. Het enige lichtpunt is, dat momenteel een aantal woningwet woningen wordt gebouwd in de bouw- stroom. Zodra die klaar zijn kunnen weer een aantal woningzoekenden van de wachtlijst worden geschrapt. Daar op komen thans 46 namen voor. Opent de bouw van een raadhuis in 1969, dank zij een reserve van ruim f 450.000,-, perspectieven met de bouw van een nieuwe ruimte voor de rijks politie is het minder rooskleurig gesteld. De grond die er voor nodig is moet ook worden onteigend, omdat de eige naren te veel vragen. Wat betreft de volksgezondheid ver wacht het college dat ook in 1969 weer een bevolkingsonderzoek op t.b.c. zal plaats vinden. Volgend jaar zullen ver schillende wegen een nieuwe slijtlaag krijgen. Op het lijstje staan de Ubbe- weg Veenweg, Munikkenweg, gedeelte weg, Veenweg, Munikkenweg, gedeelte van de Kooiweg en de Parallelweg. De kosten die hiermee gemoeid zijn wor den geraamd op f 23.700,-. Voor de verbreding van de Kerk straat, wijziging van de aansluiting van de Barneveldsestraat aan de Dorps straat en verbreding van het eerste gedeelte van deze straat is een plan in voorbereiding. Door het college wordt overwogen om op de wegen een onderbroken witte streep te doen aanbregen, waardoor de verkeersveiligheid, vooral bij mist wordt bevorderd. Voorts zal een voorstel worden ge daan tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het ontwerpen van een plan tot uitbreiding van de rioolwa terzuiveringsinstallatie. de gemeentewerklieden werd herzien en werd voor de kleding gebracht van f 75,- op f 150.-. Als rijwieltoelage zal voortaan in plaats van vijftig gulden, tachtig gulden worden betaald. Ook de nieuwe manier van invordering van de straat- en rioblbelasting op een for mulier ontmoette geen bezwaar. Het zelfde gaat gelden voor de aanslagen hondenbelasting en huisvuilrechten. De heer E. Zweers (PvdA) vroeg bij de rondvraag aandacht voor de tegel paden achter en bij de nieuwe wonin gen aan de Van Reedeweg. Deze ont breken tot dusver en dat geeft moei lijkheden, vooral voor moeders met kin- der- en wandelwagens. De heer H. Stoer (CH) had naar aan leiding van de afbraak van een clande stiene garage aan de Eikenlaan verno men, dat de gemeente bezig is met een inventarisatie van alles wat clan destien gebouwd is. De voorzitter kon mededelen dat hiermee inderdaad een begin is gemaakt. Geboren: Marjoleintje E., d.v. S. Vree- ke en N. Abrahamse; Janna G., d.v. W. Leeflang en G. P. Vossestein; Hendrik J., z.v. H. J. Ploeg en R. Kleijer; Johannes, z.v. J. C. van den Brink en W. van Dries ten; Angelique, d.v. J. C. Klarenbeek en E. Sier; Marienus A., z.v. M. de Bruin en R. Vonk; Catherine C., d.v. A. A. Heij en H. A. van de Kerk; Annette B., d.v. J. H. Witvliet en H. A. Boogerman; Hendrik D., z.v. P. Schuitemaker en H. G. Verbeek; Francine A., d.v. J. Vroeg- indeweij en A. C. Voskuil; Elisabeth W., d.v. A/ Pieters en A. van den Ham; Gerrit J., z.v. J. G. van Holland en E. Coppens; Delia, d.v. R. van de Pol en H. Brons; Cornelis G., z.v. J. W. van Scherrenburg en M. H. Voskuilen; Ben nie J., z. van J. B. Fluit en J. Hendrik- sen; Consuela A., d.v. B. Titarsole en E. M. Wattimena; Christiaan, z.v. P. J. A. Berghmans en P. Janssens; Hendrik J., z.v. H. Minnen eft J. H. Eggink ook ge naamd Ikkink; Hendrik J., z.v. H. J. Ortse en E. Rothuizen; Alwine W.J., d.v. J.L.Th. Aben en J. von Michaelis; Ingrid M., d.v. R. H. Nijhoff en Evertje D. G. Weijman; Wendeline, d.v. L. C. H. Schrijver en W. van Hal; Alphonsus Th. J., z.v. A. F. Maassen en Th. H. Broen- land; Franciscus G. J., z.v. A. F. Maas, sen en Th. H. Broenland; Maria L.C., d.v. J. N. Buiter en J. A. M. Walta; Anthonia, d.v. M. van de Weerd en A. de Vries; Rhett, z.v. C. A. Eekels en B. P. Hei wegen; Jan H., z.v. H. van Essen en A. Toonen; Marco, z.v. J. W. Meijnen en J. van de Weerd; Stephan H., z.v. W. de Beet en A. H. Hermens; Jeroen, z.v. G. de Vries en H. C. Meurs; Alexander J., z.v. T. A. van Mourik en P. W. Groene- veld; Wijnand, z.v. W. Ploeg en E. van de Pol; Irma H., d.v. G. H. J. van Cleef en G. J. C. Gruben; Maaike L. M., d.v. A. M. Brouwer en E. de Vletter; Michael, z.v. H. van Veldhuizen en C. H. Knoop; Margriet, d.v. G. van Roekei en M. Koudijs; Patrick AA z.v. A. D. van Har selaar en C. Teunissen; Hendrik E., z.v. D. H. van den Dikkenberg en D. H. van den Brink; IJda, d.v. D. Treur en J. Oudshoorn en Hendrik, z.v. E. van Roe kei en W. Koudijs. Ondertrouwd: Gerardus W. Lentjes en Maria Boekbinder; Max de Vries en Jo hanna W. A. Visee; Gerrit H. J. de Jager en Maria E. G. Caspers; Franciscus Yu Yan Shyang en Johanna H. Boom; Ro bert A. W. Willemse en Margriet Dank baar; Jan J. Boer en Hermina D. F. Landewers; Paulus J. Jansen en Corne lia van Veldhuisen; Ynze Douma en Ge- zina Bos; Evert van Ravenswaaij en Aartje M. Seelen; Sjonny de Vries en Mieneke L. van Randwijk en Jan A. van Veenendaal en Gerda H. Heikamp. Getrouwd: K. J. H. H. Sietsma en J. G. Suurmond; S. Massalt en A. C. Pol; G. Bouw en H. van Roekei; B. Scherren burg en J. H. Ploeg; J. Davelaar en C. D. Overeem; E. Mastrobattista en S. Kamp- Ik ben geïnteresseerd in adres een inruilauto met DAF Garantie Controle plaats In enveloppe zonder postzegel zenden aan DAF antwoord nummer 2000 Eindhovew huis en H. van Scherrenburg en A. C. van 't Loo. Overleden: Grietje Wassingmaat. geh. gew. met J. W. van Sas, 78 jr.; Elisa beth G. Frings, e/v W. van Veldhuijsen, 71 jr.; Jan van Ginkel, 67 jr.; Anna M. P. Mosmans, 88 jr.; Gerrit van Duinkerken, 86 jr.; Siert Wierenga, 79 jr.; Gerrit Haalboom, 85 jr.; Anna Burgers, e/v E. Stunnenburg, 78 jr.; Grietje de Vries, 55 jr.; Dirk van Holland, 76 jr.; Willem van Heusden, 68 jr. en Alphonsus Th. J. Maassen, 3 dagen. VEENENDAAL Geboren: Frederikus Johannes, z. v. F. W. Kaauw en E. Thijssen; Gerritje Hendrika, d. v. W. Pol en E. B. J. Pol; Aaltje Hendrika, d. v. E. G. v. Woerde- kom en J. A. v. Ginkel; Jan Jacob, z. v. B. C. Valkenburg en B. G. Kuiken; Aaldert, z. v. C. v. Eek en M. P. Nell; Marieke, d. v. R. J. J. de Groot en J. A. Donker; Mechelina Maria J., d. v. J. Vink en M. G. C. Buitenhuis; Mari- nus, z. v. M. Slok en S. G. Rebergen. Ondertrouwd: R. Rogh en P. H. Bud ding; E. G. Beurskens en K. Pietersen; A. E. de Jong en E. M. v. d. Linde; J. B. v. Tuil en H. Diepeveen; J. van Doorn en J. Pater; A. J. v. Hunnik en W. v. Binsbergen; R. de Jong en J. v. Ginkel; H. W. Muller en G. v. Bar- neveld; H. de Ruijter en G. Koopman G. J. H. Aberson en J. M. G. Nijenhuis. Getrouwd: J. W. v. Hardeveld en J, F. v. Roessel; W. G, A. Viets en G Aalten; J. Slok en EE. Spronk; W. Hen driks en A. G. v. Leeuwen; J. v. En gelenburg en P. v. Dijk; F. Schoeman en M. G. Bouwman. Overleden: Jacoba Scheermeijer, 2 jr., Jan Evert Kampert, 5 jr., Teunis Kamper, 74 jr., gew. hebbend in Vin- keveen en Waverveen. VEENENDAAL De behandeling van de inkomende brieven en pakket- post bij het Veenendaalse postkantoor ondergaat met ingang van 18 novem ber een wijziging. Het publiek zal er weinig van merken of het moeten de geadresseerden zijn die voortaan de post uit Scherpenzeel, Renswoude, Ederveen en Overberg onder het post stempel Veenendaal ontvangen. De post uit die plaatsen wordt namelijk naar Veenendaal overgebracht en daar verder behandeld en voor een deel ook vanuit het centrale postkantoor ge distribueerd. De directeur van het postkantoor Veenendaal de heer G. H. Slagter ver telde gistermiddag tijdens een pers conferentie het een en ander over de op handen zijnde wijziging. De veran derde tijdsomstandigheden hebben ook bij de PTT het inzicht doen rijpen dat met name de verzending van brief en pakketpost verandering moet on dergaan. Het uitvoeren van deze werk zaamheden vanuit kleine eenheden vergt relatief te veel geld. Naast het centrale postkantoor te Veenendaal heeft dit kantoor binnen zijn ambtsgebied ook de gemeenten Scherpenzeel en Renswoude en de ker nen Overberg en Ederveen. Deze plaat sen zijn stuk voor stuk gegroeid waar door met name voor de werkruimte van de bestellers voorzieningen getrof fen moeten worden. In Veenendaal heeft men die ruimte dank zij de inge- ADVERTENTIE VOOR OUDHOLLANDS! MEUmEN MOET U NAAR APELDOORN PERMANENTE SHOW VAN OUDHOLLANDSE STIJLMEUBELEN uniek in Nederland. 3 etages Oudholl. en Oud- viaamae sttjlmeubelen vindt U bij ons in een sfeer zoals U het thuis graag zou wil len hebben. Geopend van 8.30-12.90 en 14.00-18.00, vrijdags ook van 19.00-22.00 uur. Gesloten dinsdags na 13.00 uur, zaterdags na 15.00 uur gesloten. Specialist in Oudhollandse stijlmeubelen Mariastraat 76 - Tel. 1881S APELDOORN bruikneming van de voormalige tele fooncentrale om de pakketpost te be handelen. Daardoor komt in 't hoofd gebouw aan de Sandbrinkstraat ruimte vrij voor het sorteren, stempelen enz. van de briefpost. Met ingang van maandag aanstaan de gaat men nu als volgt te werk: De buslichting in het gehele gebied, dus ook in Scherpenzeel, Renswoude, Ederveen en Overberg wordt vanuit Veenendaal verzorgd. Daarbij zullen dezelfde tijden aangehouden worden zoals die thans gelden, dus drie maal daags. Dat betekent voor het Veenendaalse PTT-personeel naast de 15 bussen in Veenendaal nog eens 5 in Scherpenzeel, twee in Renswoude, twee in Overberg en een in Ederveen. De overige drie bussen in Ederveen worden door Eder- veens personeel tijdens de bestelling gelicht, zoals dat tot nu toe al het ge val was. Ook de bestelling van de briefpost wordt gewijzigd. Alle post voor de hulpkantoren komt in Veenendaal aan en wordt hier voorgesorteerd in wij ken. Ook de bestelling in de kom van de ze plaatsen ondergaat geen wijziging. De buitenwijken van die plaatsen zul len hun post echter regelrecht vanuit Veenendaal besteld krijgen door mid del van bezorgers per bromfietsdien sten ingesteld. Wat de personeelsinzet betreft bete kent deze nieuwe regeling een verlich ting voor de buitenplaatsen. Het perso neel dat hierdoor vrijkomt zal echter in Veenendaal te werk gesteld wor den. Vooral in de buitenwijken zal het publiek dus met andere postbestellers te maken krijgen. De PTT'er moet echter bij de bezorging zuiver afgaan op de adressering zodat het van het grootste belan" is dat dit zo waarheids getrouw op de stukken is vermeld. De heer Slagter hoopt, ook al om vertraging in de bezorging te voor komen, dat onjuiste adresseringen daarom zo veel mogelijk door het publiek zullen worden gecorrigeerd. Nog te talrijk zijn gevallen waar aan een juiste adressering iets mankeert, omdat bijvoorbeeld de adressen ver ouderd zijn of niet zijn aangepast aan gewijzigde omstandigheden. Het is dan ook in het belang van de geadresseer de, dat deze gevallen uit de wereld worden geholpen. De nieuwe regeling houdt voor Rens woude nog een wijziging in® wat be treft de openstelling van het postagent schap. Tot dusver was het kantoor 31/* uur per dag geopend. Dat wordt vijf uur namelijk van 9.30 12.30 uur, van 14.00 15.00 uur en van 17.00 18.00 uur. In de overige plaatsen blij ven de openstellingsuren ongewijzigd. EDERVEEN Om het plaatselijke uitbreidingsplan verder te kunnen rea liseren wil de gemeente Ede de boer derij en de verdere opstallen van de heer G. Lagerweij aan de Hootsen- straat aankopen. Beide partijen zijn tot overeenstem ming gekomen de transactie aan te gaan waarbij de grond met de opstal len is gewaardeerd voor een bedrag van f 123.000. Als schadeloosstelling ont vangt de heer Lagerweij van de ge meente Ede bovendien nog een bedrag van f 31.700. Door de verkoper is tevens bedongen dat de eventuele zogenaamde belastingschade door de gemeente Ede zal worden vergoed, Tot 17.30 uur u dan even a.u.b. Van 17.30- 19.30 uur dan brengen wij hem nog I Alleen voor Veenendaal 's Zaterd. van 16.30-17.30 uur RENSWOUDE Een dezer dagen heeft de Christelijke Gemengde Zang vereniging „Con Amore" uit Renswoude deelgenomen aan een zanguitvoering in de Grote Kerk te Driebergen. Aan deze uitvoering, die uitging van .Bijbelkiosk' werkten verder drie koren mee uit de omgeving van Driebergen. Dirigent van de zangvereniging uit Renswoude was Hans Boelee. Solist bij de uitvoering was Kees Denik. De classis-Zeist van de Gerefor meerde Kerken heeft zich bezig ge- Houden met de predikantstraktemen ten. De daartoe benoemde commis sie vertelde tijdens de vergadering dat de zaak na een gesprek* met (de kerkeraden van) Amerongen en Leersum gunstiger is komen te lig gen. De classis kon er echter niet achter komen hoe het met de pen sioenrechten en emolumenten zat. De classis vond de zaak nog niet duidelijk genoeg en de commissie moet volgende keer weer met een - nu duidelijker - rapport komen. Overigens blijkt de rechtspositie van de predikanten in Zeist nog he lemaal niet goed geregeld te zijn. Voor de zoveelste maal krijgt de kerkeraad te Zeist een brief om voor 20 november opening van za ken te geven. Het eerste Jeugd-Appel van dit seizoen vindt plaats op zondag 17 november in de Petrakerk. In dit appel hoopt voor te gaan ds. W. Blanken. De bariton Arie van Enk verleent zijn medewerking. De commissie heeft gemeend de aanvangstijd te moeten verzetten naar vijf uur 's middags, in plaats van acht uur 's avonds. Ds. Blanken werd in 1929 geboren, hij was predikant te Rutten, Wes- terbork en Badhoevedorp. Op 18 au gustus 1968 deed ds. Blanken intre de in de Geref. Kerk van Veenen daal. Hij zal spreken naar aanlei ding van Ps. 65 5a: „Welzalig hij, dien Gij verkiest en doet naderen". Zijn eerste thema hierover zal zijn: Doet God aan „voortrekkerij" en het tweede thama: „Ootmoed is een' christelijke eigenschap". De solozang in dit appel wordt verzórgd door de bariton Arie van Enk uit Kampen. Arie van Enk werd geboren in een arbeidersgezin. Hij bleek al vroeg over bijzondere zang kwaliteiten te beschikken toen hij in solopartijtjes zong in kinderkoren. Toen na aandringen van verschillen de prominente figuren uit de mu- ziek-wereld, de eigenlijke muziekstu die begon, nam ook de bekendheid toe. Arie van Enk is nu een bekend zanger, niet alleen van het geestelijk lied, maar ook als vertolker van de negro-spirituals, die hij, als solist met het bekende Kamper-mannen koor ten gehore brengt. In dit Jeugd- appel zal hij verschillende geestelij ke liederen en negro-spirituals ten gehore brengen. De begeleiding van de samenzang wordt verzorgd door de bekende organist Bob van Stemp- voort. Deze zal na de meditatie van ds. Blanken een orgelsolo ten gehore brengen. De heren H. de Jong en J. Stunnen- berg, die voor de regelmatige jeugd-appelbezoekers geen onbeken den meer zijn, verlenen met hun trompet muzikale medewerking. De samenzang vooraf begint om kwart voor vijf. De deuren van de Petrakerk gaan half vijf open. De De Jeugd-Appélcommissie rekent op een volle Petrakerk. Ds. R. Slofstra, die van 1949 tot 1954 predikant is geweest in de christelijke gereformeerde kerk in Veenendaal neemt zondag afscheid van zijn huidige gemeente Mussel. Hij zal tien dagen later op woens dag 27 november bevestigd worden als predikant in 's-Gravezande, waar hij beroepen is in de vacature ds. M. S. Roos. De jeugd van de hervormde wijk- gemeente „Sola Fjde" in Veenen daal gaat het komend weekend doorbrengen in „De Bliscap" in Amerongen. Het vertrek is bepaald op zaterdagmiddag 14 uur bij het kerkgebouw. Om 15 uur hoopt men in Amerongen te arriveren. De zaterdagavond zal voor de jon geren in het teken van een speur tocht staan. Zondagmorgen wordt er een „huisdienst" gehouden door de heer Hoitink, met daarna een discussie. Het programma voor de zondagmiddag is nog een geheim van de jeugdraad. Kerknieuws meldde het volgende: „Een preek is net als een ritsslui ting. Als het begin verkeerd gaat, wordt het nooit meer goed." De joodse gemeente in Veenen daal heeft voor haar diensten de beschikking gekregen over het ge reformeerde gebouw „Pro Rege" bij de Vaartbrugkerk. Uit dank baarheid heeft deze gemeente nu eén boom laten planten in Israël die opgedragen is aan de gereformeer de kerk in Veenendaal. om jongeren tussen de 18 en 25 jaar bijeen te brengen om te pra ten. Donderdag 14 november is de eerste bijeenkomst gehouden. De bedoeling is een stelletje jon ge mensen bijeen te brengen en een gezellige „boom" op te zetten over de meest uiteenlopende onderwer pen. In alle kerkbodes staan altijd een aantal namen, van (jonge) mensen, die willen trouwen, en zich willen laten „overtrouwen" in de kerk. Ds. Van Malenstein zet onder een rijtje van die namen de volgende opmerking: „De bedoeling van deze mededeling is mede, dat zij het ge bed van de Gemeente voor hen be geren, tot het doen van zulk een be langrijke stap in hun leven." Kerk- ordelijk worden de „ondertrouw den" enkele weken „onder de gebo den" gezet om de gemeente gele genheid te geven bezwaar te maken tegen het voorgenomen huwelijk. Dit om bijvoorbeeld bigamie te voorkomen. Het uitbreidingsfonds van ds. A. Vroegindeweij groeit gestadig. Er rit een zo sterke groei in, dat de do minee het nauwelijks bij kan hou den. In rijn verantwoording van 8 november vertelt de dominee, dat er f 142.653,34 in kas is. Als men echter de in die week binnengeko men giften optelt bij het vorige sal do, komt men een knaak lager uit, op f 142.650,84. De kerkeraad van de gerefor meerde kerk in Leersum richt een „vriendelijk verzoek" tot de ge meenteleden: „Willen degenen, die met de auto naar de kerk komen er om denken dat ze de inritten van de kerk en de huizen eromheen vrij laten". De gereformeerden, die in Israël een boom rijker worden, zullen er in Veenendaal straks enkele armer zijn. Er moeten enkele bomen bij de Petrakerk gehakt worden, om dat ze te dicht bij het naastgelegen terrein staan. Een commissie van deskundigen houdt rich bezig met een scheuring in de gereformeerde kerk in Vee nendaal. In de Petrakerk, om pre cies te wezen en wel in een van de muren. Binnenkort zal er rapport over de ernst van de scheur worden uitgebracht. De „Jonge Kerk" in Amerongen komt donderdag 21 november bij een in Kerkheem. Op deze bijeen komst, die bedoeld is voor alle le den tot 35 jaar, zal het onderwerp „De paus'en de pil" worden behan deld. Zondag 17 november om 10.30 uur wordt in de „Bergschool" te Rhenen een jeugdkerkdienst gehou den met pianobegeleiding. Het on derwerp zal zijn „Wind uit- en voor uiteenlopende richtingen." De naam van de spreker wordt geheim ge houden. De heer K.~F. Holdinga in Ame rongen stelt pogingen in het werk De afdeling Rhenen van de Ne derlandse Protestanten Bond gaat vrijdag 22 november de jaarlijkse algemene ledenvergadering houden in de benedenzaal van de kerk aan de Beukenlaan. Uit de agenda voor deze vergade ring blijkt dat in verband met de groei van de afdeling wordt overwo gen het bestuur uit te breiden. Daar toe dienen drie nieuwe bestuursle den te worden gekozen. Als kandi daten wórden gesteld de heren W. van Breda, P. H. Sybring en H. Wouda. De Hervormde gemeente van Rhe nen heeft in de vacature ds. Westra een beroep uitgebracht op ds. Pe- schar van Tzum (Fr.).

De Vallei | 1968 | | pagina 3