Nederlandse inbreng NAVO stak wat pover af bij de Harde cijfers in rapport over uitsterven van flora en fauna in Kijninond Baby kwam als een volslagen verrassing Con &Verdonck „K. V.P. is onmisbaar voor Nederland Rennies „Toestand van gebitten is in Nederland deplorabel BRAAT! Gelegenheid tot profiteren: dagelijks. KEUKENS? BTonchïletten Pony liep los op autoweg Transavia verdient meer aan sigarettenvervoer dan aan thuisreis parlementariërs GEEJV CONCRETE VOORSTEL IN BRUSSEL Extra-bijdrage van een kwart miljard staat wel vast Twee mannen na vollopen van schip gered Aantal verdachte loodsen loopt tegen de honderd Per dag zeventig onwettelijke abortussen Rekruten hadden oproep niet goed begrepen „Mercllrius', zoekt toenadering tot chr. honden Fluoriderin» zou het nog enige redmiddel zijn GEEN PANIEK MEER AMERIKANEN WAARSCHUWING SCHEEF OUDENRIJN Kamerlid-arts GOEDGEKEURD DAN METEEN IN DIENST We bestaan 35 jaar. En als u komt feliciteren, komt u meteen profiteren. Want de prijzen vieren méé. En daar komen feestelijke dingen van. Of overdrijven we: een Hamadan van-750.- min 7%? Of overdrijven we: die Ahar van 2875min 8 Of overdrijven we? Komt u dat zelf even controleren? HET OOSTERS TAPIJTHUIS Drs. Schmelzer sprak in Amsterdam: GROEP VAN 18 Brandend maagzuur, Griekenland vraagt uitlevering Italianen INTERNATIONAAL BEKROOND TELEGRAM TANDARTSEN LUIDEN DE NOODKLOK ANTI-CAMPAGNE AFWIJKINGEN Enorm tekort aan programmeurs Geboortencijfer daalt verder VRIJDAG 15 NOVEMBER 1968 BRUSSEL Nederland heeft bij de NAVO in Brussel geen afgerond plan voor een extra-inspanning op tafel gelegd. Minister Den Toom (Defensie) heeft gisteren in de vergadering van de Defensie-plan-commissie ook geen cijfers ge noemd. De minister wil het resultaat van hpt overleg eerst in het kabinet be spreken. Hij zal hierover dezelde dag nog een nota aan de Tweede Kamer zen den Nederland was een van de weinige landen van de NAVO. die niet met concrete voorstellen over de brug kwamen. Wel heeft minister Den Toom een aantal maatregelen opgesomd waartoe de regering mogelijkerwijs zal overgaan of waaruit zij een keus zal maken. Die maatregelen zijn: betere tankaf- weer, het vergroten van de bestelling van de Leopardtanks, het operationeel houden van „overtollige" Starfighters. hert verbeteren van de bestrijding van onderzeeboten, een betere raketafweer en het verhogen van de paraatheid van de marine. Het staat vast dat het kabinet denkt aan het vragen van een extra uitgave voor defensie van 250 miljoen gulden, verdeeld over drie jaar. Dat bedrag staat dan los van de pla fondafspraken die, te beginnen met het jaar 1969, voor de komende periode van drie jaar zijn gemaakt. Dat zijn afspraken over de maximale defensie uitgaven. Zij gaan uit van het begro tingsplafond 1968 en houden onder meer dit in: voor 1969 een stijging van 75 miljoen gulden en voor de jaren 1970 en 1971 een stijging van telkens 95 miljoen gulden. Dat Nederland geen kant- en- klaar- pakket aanbood baarde bij de andere partners geen verwondering, zei mi nister Den Toom. Zij hadden begrip voor het standpunt van de Nederland se regering dat zij eerst het parlement over het Atlantisch beraad moet in lichten. De heer Den Toom zei geen paniek stemming te hebben bespeurd. Alge meen overheerste de mening dat de strijdkrachten van de Navo niet moe ten worden uitgebreid. Dat zou de Russen maar in de kaart spelen en al lerminst bevordelijk zijn voor de ont- spanningspolitiek die de Navo ondanks de inval in Tsjecho-Slowakije, nog al- tij«rwil volgen. De defensie-plancommissie van de Navo vond wel dat het bondgenoot schap de Russen eens flink in de ogen moet kijken. Met name de Verenigde Staten zouden er prijs op stellen indien in het slotcommuniqué van de minis tersconferentie, dat zaterdag verschijnt een duidelijke waarschuwing aan het adres van de Sovjet-Unie werd gericht. Wat doen de andere landen om de Navo te versterken? West-Duitsland heeft het aantal voor 1968 nog op te roepen reser visten verhoogd. Toestemming is ge vraagd voor de aankoop van 88 Phan toms voor de luchtmacht. Daarnaast zullen worden aangekocht 50 Starfigh ters, 135 transporthelikopters en vier fregatten. Voor 1969 is een extra uitge- ve van ongeveer 700 miljoen gulden uitgetrokken. Groot-Britannië stelt een divisie ter beschikking voor de verdediging van het gebied van de Navo en Mid den-Europa. Deze divisie is in Enge land gelegerd maar in geval van nood startklaar. Ook leveren de Engelsen een bijdrage in schepen en vliegtuigen voor de Navo in de Middellandse Zee. Italië heeft aangekondigd zijn de fensie-uitgaven in 1969 met zeven procent te zullen verhogen. Noorwegen zal vooral gaan werken aan het versterken van de noord flank van het Navo-gebied. Daarvoor is het bereid om vier jaar lang per jaar vijftig miljoen gulden neer te tel len. Denemarken werkt ook met een meerjarenplan. Voor 1969 was een be drag van 25 miljoen opgevoerd. Dat wordt nu vijfitg miljoen* gulden. De Verenigde Staten zullen hu» oefeningen in West-Duitsland uit breiden om daarmee te bereiken dat AÓVERTENTIE permanent meer Amerikaanse troepen in Europa zijn gelegerd dan in de laat ste maanden het geval is geweest. Ook zal een groot aantal gevechtsvliegtui gen in Amerika voortdurend klaar staan. Canada is nog bezig met een diep gaande studie over zijn aandeel in de Navo, maar heeft al toegezegd dat het de gevechtswaarde van zijn strijd krachten zal verbeteren. SCHIEDAM In het Rijnmondge bied zijn de afgelopen twintig jaar tachtig plantensoorten verdwenen. Over enige tijd zullen er nog 127 andere planten- en zeventien vogelsoorten uit gestorven zijn. In een zojuist versche nen rapport heeft de Rotterdamse bio loog J. G. van der Made het uitster ven van de flora en fauna in de Rijn mond uitvoerig beschreven. De heer Van der Made heeft het rap port samengesteld op verzoek van het openbaar lichaam Rijnmond onder auspiciën van het Veldbiologisch On derzoek ten behoeve van het Natuurbe houd (RIVON) in Zeist. De voornaamste oorzaken van de steeds voortschrijdende verstikking van plant en dier ziet de heer Van der Made in de lucht- en waterverontreini ging in de industriegebieden zoals Bot lek en Europoort in de uitbreiding van de woonwijken, in de automatisering van de landbouw met het veelvuldiger gebruik van chemische middelen op akkers en weilanden en in het lawaai, dat het intensievere verkeer veroor zaakt. De heer Van der Made bestempelt zijn rapport als een waarschuwing voor de bewoners van deze streek en hun bestuurders, want met het verdwij nen van planten en dieren wordt ook het leefmilieu slechter. De gezond heidsgraad van de mensen zal niet aangetast worden, maar misschien wel hun psyche, constateert hij. In het Rijnmondgebied zijn, volgens hem, de verhoudingen tussen de in dustriegebieden en de recreatieterrei nen scheef getrokken. „De voltooiing van het Europoort-project en van de industrialisering van de Maasvlakte zullen de belangen van mens, plant en dier nog meer schaden". Hij ontraadt met klem een verdere uitbreiding van het industriegebied in de Rijnmond en verwijst naar mogelijke oplossingen ten Noorden van Schiedam, tussen Maas sluis en Hoek van Holland en ten wes ten van Rozenburg. WE MELD IN GE Voor de tweede keer deze maand is op de Oosterschel- de een binnenschip gezonken. Gisteren sloeg het Belgische binnenschip Leo van 1400 ton vol en zonk in korte tijd. De twee opvarenden van het met fos for geladen schip moesten ijlings een goed heenkomen zoeken. Schipper C. van der Linde (35) bleef niets anders over dan in het koude water te sprin gen. Z'n 32-jarige knecht M. de Graauw sprong in een half volgelopen roeiboot. Zij werden door een passerend schip opgepikt. Er stond een flinke golfslag op de Oosterschelde. De ruimen van de Leo waren vermoedelijk onvoldoende afge sloten. Het schip sloeg in enkele mi nuten vol, brak in tweeën en zonk. EDE Bovenstaande foto toont wat erover was van de personenauto, die gis termorgen in alle vroegte tussen Veenendaal en Ede op de vluchtstrook langs Rijksweg 12 door een vrachtwagen werd vermorzeld. Zoals wij in een deel van onze editie reeds meldden, vonden twee inzittenden van de personenauto de dood: F. Thijssen (19) uit Zutphen en A. F. Zaal (21) uit Arnhem. Een derde inzit tende, Th. J. Imhoff (31) uit Zutphen, werd ernstig gewond. De jongelui stonden op thuisreis na de voetbalwedstrijd AjaxFenerbahce in Amsterdam met motorpech langs de autoweg. Twee anderen waren uitgestapt om hulp te halen. De auto werd gegrepen door een vrachtwagen, waarvan de bestuurder vermoe delijk achter het stuur in slaap was gevallen. BREUKELEN Een loslopende po ny heeft gisternacht op de rijksweg Amsterdam-Utrecht onder Breukelen 'n reeks ongelukken veroorzaakt. De treurige balans: één dode, één zwaar gewonde, drie licht gewonden, twee zwaar beschadigde wagens en ander half uur stagnatie op de weg. De pony was uit het land losgebro ken en zwierf over de weg. Eerst werd het dier aangereden door een automo bilist, die doorreed. Even later werd het gewonde dier voor de tweede keer aangereden. De auto vloog over de kop en werd zwaar beschadigd. De bestuur der kwam met de schrik vrij; twee in zittenden werden licht gewond. Onmiddellijk daarna reed een derde wagen op de ravage in. Ook deze wa gen werd zwaar beschadigd. De bestuur ster klaagde over nek- en rugklachten. Een vierde auto kon evenmin tijdig remmen en botste op zijn voor ganger. De bestuurder liep geen ver wondingen op. Zijn auto werd echter flink beschadigd. Daarop volgde de auto van de 39-ja- rige Amsterdammer H. Bosma. Hij pro beerde een aanrijding te voorkomen, remde krachtig en ramde slippend de middenbermbeveiliging. De heer Bos ma werd zwaar gewond. Tenslotte schoot de auto van mevrouw A. de Outer uit Amsterdam o de chaos van wrakken in. Zij was op slag dood. UTRECHT Een dag na de opening van het klaverblad Oudenrijn is daar AMSTERDAM Twee Amsterdamse loodsen, de 48-jarige W. A. M. en de 54-jarige K. A.. zijn gisteren door de recherche van de rijkspolitie te water voor verhoor aangehouden. Het aantal in Amsterdam aangehouden loodsen is hiermee op zes gebracht De recherche, die eerder meedeelde, dat in Amsterdam ongeveer twintig loodsen zullen worden verhoord, ver klaarde gisteren dat dit aantal wel tot 40 zal oplopen. Als het onderzoek is afgelopen zouden dan in IJmuiden en Amsterdam tezamen circa honderd lood sen zijn verhoord. Zij worden verdacht giften te heb ben aangenomen van de directies van sleepbootrederijen en kapiteins van zee schepen het gebruik van meer sleepbo ten hebben geadviseerd dan nodig was. De directies van de rederijen Goed koop en Wijsmuller zullen in een later stadium, eveneens in het onderzoek betrokken worden. gisteren het eerste dodelijke ongeluk gebeurd. Het slachtoffer was de 59-ja rige F. Duisterhof uit Buren (Gelder land) die de afzethekken langs rijksweg 26 (Amsterdam-Den Bosch) aan het op ruimen was. Voorts stierven in Nederland nog minstens zeven personen als gevolg van verkeersongelukken te Ede, Drachten, Ilpendam, Lexmond, Loon-opZand, Schijndel en Valkenswaard. DHN HAAG „Per dag vinden ze ventig onwettelijke abortussen plaats, terwijl er wekelijks enkele tientallen van deze ingrepen op medisch advies in ziekenhuizen en klinieken gebeu ren", zei dr. II. L. Lamberts (PvdA) gisteren tijdens de openbare commis sievergadering over de begroting voor Volksgezondheid. Staatssecretaris Kruisinga wilde met zijn reactie tot de officiële begro tingsbehandeling wachten. Dr. Lam berts zei nog, dat er te weinig voor lichting wordt gegeven over de wette lijke mogelijkheid van abortus. De me dische gronden, die vroeger alleen be stonden als er levensgevaar aanwezig was, zijn al uitgebreid tot psychische omstandigheden. Mevrouw E. Verder- Smit (VVD) vroeg of het hele vraagstuk in studie kon worden genomen. Ir. C. N. van Dis (SGP) had zijn standpunt al klaar: „Abortus is moord". Staatssecretaris Kruizinga, zo bleek verder, zal de Raad voor de volksge zondheid een advies vragen over een algeheel verbod om stimulerende mid delen te verkopen. In Zweden bestaat zo'n verbod al. In maart had dr. Krui zinga besloten dat deze middelen al leen op doktersrecept mogen worden verkocht. Hij overweegt nu de gehele verkoop ervan te verbieden. Geheel stil onverwacht en na een of beter: ongemerkt ge dragen zwangerschap, heeft de echtgenote van Louis Wijman in Amsterdam-Noord deze week een kind ter wereld gebracht. De ouders stonden versteld, de dokter ook. Niemand had op de baby ge rekend. Nog maar een maand geleden vroeg mevrouw Wijman (22) aan een buurvrouw, die zeven maan den in verwachting was: ,,Hoe voelt dat nou, na zeven maanden?" Niemand had er ook maar enig idee van dat mevrouw Wijman op dat ogenblik al een maand verder was. Het enige waar ze eens over klaagde, waren haar benen; maar waar men het ook aan toeschreef, niet aan een zwangerschap. Zwaar der werd ze ook niet, althans niet opvallend, en de zwangerschap ging met bloedingen gepaard. De ze week kreeg zij hevige pijn in haar buik. De dokter: ,,Kan een blindedarmontsteking zijn ik kom wel even langs". Voordat er een dokter was: meldde zich de baby. Pas toen kwam uit wat zich in negen maan den tijds had voltrokken. Het was niet eens gering: een dochter van goed zeven pond. In allerijl is de kraamheer doende de voorzienin gen te treffen, waar een aanstaan de moeder onder normale omstan digheden alle^ tijd voor heeft. mvmn DEN HAAG „Wij begrijpen niet waar die jongens het over hebben. Op hun oproep staat duidelijk dat zij niet alleen voor de keuring maar meteen ook voor werkelijke dienst worden op geroepen". Dat is de reactie van het ministerie van Defensie op een open brief van ze ven boze rekruten aan minister Den Toom. Zij protesteren daarin tegen het feit, dat hun keuring in Breda veel lan ger heeft geduurd dan één dag en dat zij daardoor in financiële zorgen zijn gekomen. De zeven rekruten behoorden tot een groep van tachtig jongelui die door het ministerie van Defensie als „nalati- gen" worden beschouwd. Dat zijn re kruten die om een of andere reden niet de normale keuring (als zij negentien zijn) kunnen bezoeken, maar pas in het jaar waarin zij in werkelijke dienst moeten, worden onderzocht. Als zij worden goedgekeurd blijven zij met een in dienst. Worden zij afgekeurd dan mogen zij weer naar huis. Op de speciale oproepkaart staat dat vermeld. „Wij begrijpen dan ook niet", aldus het ministerie, „dat die jongens maar één dag verlof hebben opgenomen voor deze keuring. Zij had den tegen hun baas moeten zeggen dat zij voor zestien maanden in dienst moeten". AMSTERDAM De algemene bond Mercurius (voor personeel in handel en administratie), aangesloten bij het NVV wil nauwer samenwerken met de chris telijke vakbonden. In een resolutie, die gisteren aangenomen werd op de slot dag van een driedaags congres in Am sterdam, kwamen de leden overeen nauwere aansluiting te zoeken tot de bonden van het NKV en het CNV. De katholieke bond heeft al eerder samen werking met Mercurius gezocht. ADVERTENTIE ARS HE Ml AMSTERDA Gele >AM lein 41 Telefoon 20495 HAAG - EINDHOVEN AMSTERDAM „Dit land was niet zonder de KVP t« regeren, het is het niet en het zal het ook niet worden. Als de bundeling van christelijk genspi- reerde politiek niet tot stand mocht ko men, wat ik overigens niet verwacht, is het een schrale troost, dat de KVP onmisbaar is". Aldus, een voorspelling van de frac tieleider van de KVP in de Tweede Kamer, drs. W. K. N. Schmelzer, giste ren in Amsterdam. De heer Schmelzer betoogde dat een christelijk-democratische samenwer king niet vaag of zweverig is, maar zeer duidelijk, omdat binnen zo'n com binatie alle groepen zijn vertegenwoor digd. „Wij hebben niet het monopolie voor de beste oplossingen, maar wij hebben wel een eigen inbreng, omdat wij een echte volkspartij zijn van werk nemers en werkgevers die zoeken naar een binding los van ras, geloof of natio nalisme". Het werk in de Groep van 18 (KVP, ARP, CHU) is vertraagd door het uit treden van de Radicalen, maar men gaat rustig door. De heer Schmelzer belicht te ook de pogingen om duidelijkheid te brengen van de andere partijen. Om trent de linkse concentratie voorspelde hij: „Er zijn drie mogelijkheden: of er komt helemaal geen linkse concentra tie; óf zij komt tot stand, maar met een optimaal onduidelijk programma; óf de verkiezingsuitslag zal voor een linkse concentratie zo vernietigend zijn, dat de hele concentratie van de kaart is. Er is nog een andere methode, namelijk om de concurrentie te doden. De heer Jür- gens (PPR) heeft dat geprobeerd door de ARP los te weken, maar het is hem volkomen mislukt". Drs. Schmelzer verwacht dat pas 'n half jaar voor de verkiezingen van 1971 een gemeenschappelijk program ma van de christelijke partijen bekend zal kunnen worden. Hij acht het moge lijk, dat andere partijen als VVD en D'66 ook meewerken aan de uitvoering daarvan, als men het er voldoende mee eens is. Hij acht het zelfs denkbaar, dat de eventuele regeringspartners voor de verkiezingen bekend zijn, hoewel dat helemaal niet noodzakelijk is. De heer Schmelzer is ervan overtuigd dat er op dit moment binnen de chris telijke partijen absoluut geen voorkeur voor de ene of de andere regeringspart ner bestaat. „De ruggegraat van een nieuwe regering zal zijn: christelijk ge- inspireerde politiek, zo mogelijk met anderen, maar desnoods alleen". ADVERTENTIE druk op de maag, opgeblazen gevoel ATHENE Griekenland zal Frank rijk vragen om uitlevering van de twee Italianen, die op 8 november een Boe ing van de Griekse luchtvaartmaat schappij Olympic Airways dwongen terug te keren naar Parijs. Het toestel was op weg naar de Griekse hoofdstad Athene. De twee luchtpiraten hadden gehandeld in opdracht van de Griekse verzetsbeweging in het buitenland, zo deelden ze mee. ADVERTENTIE AMSTERDAM De Nederlandse parlementariërs de heer P. Dankert (P.v.d.A.) en mr. dr. M. J. J. A. Im- kamp (D'66) ondervinden hindernissen op hun terugreis uit Biafra. Op uitnodiging van de Israëlische vredespiloot Abi Nathan maakten zij deze reis naar het omstreden gebied. Deze had de Boeing-707 van het Am sterdamse luchtvaartbedrijf Transavia gehuurd om medicamenten en voedsel naar Nigeria te brengen. Met het toe stel reisden een week geleden uit Am sterdam mee een Amerikaanse televi sieploeg en behalve de Nederlanders ook nog twee parlementsleden uit Ca nada, een parlementslid uit Engeland en een uit Denemarken. Transavia had zich bereid verklaard het zestal een week later weer naar Amsterdam terug te brengen als de Boeing opnieuw op het eiland Sao To mé zou zijn. Dit gaat niet door, omdat de luchtvaartmaatschappij een aan trekkelijker opdracht voor het toestel kon bemachtigen. Het vliegtuig moest uit Aden een grote partij sigaretten naar Hongkong brengen. De heer John de Block, directeur van Transavia, heeft gisteren naar Sao Tomé een telegram gestuurd met de opdracht aan een van zijn andere ma chines om de Nederlanders naar Fer nando Poo te brengen. Zij kunnen van daar met een lijntoestel van Iberia naar Madrid vliegen en verder via Brussel naar Amsterdam. Dit gebeurt allemaal op kosten van Transavia. „Nu hoop ik maar dat het telegram vroeg genoeg aankomt", aldus de heer De Block, „anders zit er niets anders op dan dat zij een week moeten wach ten voordat de Boeing weer op Sao To mé is." UTRECHT Met veel overtuiging hebben de Nederlandse tandartsen gisteren alarm geslagen over de toestand van de gebitten in Nederland. Die werd deplo rabel genoemd, zelfs bü de kinderen. wy zyn er zo ernstig aan toe, dat een totale reorganisatie van de tandheelkundige verzorging noodzakeiyk werd geacht. Enkele voorstellen en uitspraken luid den: Zonder fluoridering van het drink water zal een goede verzorging en dus gezondheid onmogelijk zijn en blijven. Zelfs onbeperkte mankracht en geld in overvloed zouden niet kun nen helpen. De opgroeiende jeugd zal bij de tandartsen voorrang moeten krij gen. Behandeling van kinderen in een vroeg stadium zal alleen mogelijk zijn als van behandeling vna ouderen wordt afgezien. Er moet iets worden gedaan dat snel uitvoerbaar is en betrekkelijk eenvoudig. Dat is de fluoridering van het drinkwater. De voorzitter van de Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Tand heelkunde signaleerde „een heftige campagne die de laatste tijd tegen fluoridering wordt gevoerd, op grond van meestal versleten en bij herhaling afdoend weerlegde argumenten". Die campagne heeft desondanks in verschei dene gemeenten geleid tot uitstel of af stel. Verbazingwekkend noemde de heer Spies het dat de tegenstanders zich wel uitermate bezorgd maken over de even tuele schadelijke invloed van fluorzou- ten, maar nooit enige aandacht schen ken aan de schadelijke gevolgen van een slecht gebit voor de algemene ge zondheidstoestand. Prof. J. v. Amerongen noemde af schuwelijke feiten. Bij kinderen van zes jaar is de helft van de melkkiezen niet meer te redden. Kaken en spieren woren door gebrek aan kauwvermo- gen onvoldoende ontwikkeld. Ontste kingsprocessen bedreigen de gezond heid van het kind. „Onaanvaardbaar", zei de directeur ADVERTENTIE TE KUST EN TE KEUR IN ONZE SHOWROOM: KAYERSDIJK 97 APELDOORN - TEL. 05760-31970 OOK 'S ZATf RDAG* GiOPf ND VAN 9 TOT 13 UUR van onder andere de schooltandverzor- ging de heer T. G. J. Kuipérus, toen hij het had over de slechts gedeeltelij ke behandeling die de meeste kinderen krijgen. Aan het melkgebit wordt nau welijks of geen aandacht besteed. Er moet een nieuwe opzet komen, zowel voor preventieve als curatieve behan deling. Hoe nodig dat is maakte de ortho dontist dr. A. J. v. Hillegondsberg nog eens extra duidelijk: 55 procent van de vier- en vijfjarige kinderen hebben af wijkingen in kaak- en/of gebit. Op 19- jarige leeftijd is dat 57 procent. Tenslotte zei de plaatsvervangend directeur-generaal van de volksgezond heid tot de tandartsen, dat een alles omvattend programma niet door hen alleen kan worden afgewerkt. Zij zul len moeten samenwerken met voedings- en voorlichtingsdeskundigen, medici en tandheelkundige hulpkrachten. ROTTERDAM „In ons land wordt door een groot te kort aan program meurs vreselijk slecht met rekentui- gen omgesprongen". Dat zei gisteren in Rotterdam tijdens een bijeenkomst van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel prof. dr. Max Euwe. Volgens de Tilburgse hoogleraar zijn er voor de 800 computers die ons land telt, tienmaal zoveel programmeurs nodig. „Die zijn er domweg niet", al dus prof. Euwe. Tegen 1980 verwacht hij 5000 tot 6000 computers in ons land. HET MEEST ZUIVERE NATUURPRODUCT Volgens een 2 eeuwen oud recept ge stookt in de distilleerderij van N.V. Joh.s Verhoeven, 's-Graveland. DEN HAAG Voor het eerst in de geschiedenis zal het geboortecijfer in 1969 beneden de achttien per duizend inwoners dalen. „Als deze ontwikkeling doorgaat", zei statssecretaris Kruisin ga gisteren in de openbare commissie vergadering voor volksgezondheid in de Tweede Kamer, „zal de schatting van het Centraal Planbureau over het aan tal inwoners in 2000 weer moeten wor den herzizn." In 1965 dacht het planbureau, dat er in 2000 20,5 miljoen Nederlanders zou den zijn. Dit aantal is al teruggelopen tot 17,9 miljoen. Het is, zo blijkt nu uit de laatste geboortecijfers, waarschijn- ADVERTENTIE Hoestdrank in tabletvorm.95ct

De Vallei | 1968 | | pagina 7