Amerika wil in juni twee astronauten op de maan Hansalijn geopend F ranse houding zal nadelige gevolgen hebben Twaalf miljoen Italianen in staking gegaan Nieuwe first lady in Witte Huis Als vluchten met de Apollo 8 en 9 lukken: Robert Murphy raadgever van Nixon Oefeningen in W.-Berlijn Kardinaal Bea ernstig ziek Verkiezingen in Egypte Europa en de E.E.G. Massale knokpartij in Parijs na botsing „Kerk krijgt het moeilijk in Tsj.-Slowakije" Parijse onlusten kostten miljoenen Garuda heeft f 14,5 min schuld Weer betogingen tegen Kiesinger PATRICIA NIXON-RYAN W inkelpromenade in Amsterdamse binnenstad Ultimatum aan rebellen op West-Irian Slager met krik op de schedel geslagen „ACHTERBLIJVER i pOTTER S^flsSl NIEUWE AUTOWEG SONDE KLOK TERUG Verdachte mislukte aanslag op Nixon zou spion zijn Dr. Visser 7 Hooft: AMERIKA Betogingen NEVADA Voor jou, van Sint... omdat je elke dag weer kookt en strijkt en wast. Omdat je glimlach blijft ook als het je niet past. Omdat een moeder zoals jij bent geen eigen vrije uurtjes kent... voor jou een Certina omdat de tijd zal leren hoezeer wij je waarderen. Omdat een stukje dank zich al bevindt in dit horloge van de Sint. certinaO REIZEN JORDAANSE BURGERS MOETEN HAMSTEREN VRIJDAG 15 NOVEMBER 1968 CAPE KENNEDY Er is een kans dat twee Amerikaanse astronau ten al in juni op de maan zullen lan den. Dat zullen dan Thomas Stafford en Eugene Cernan zijn, twee van de drie leden van de bemanning van de Apollo-10. Maar volgens NASA, de Amerikaanse rijksdienst voor lucht vaart en ruiintevaart,ykan het in juni alleen dan tot een landing op de maan komen, indien alles met de twee voor gaande tochten door de wereldruimte van de Apollo-8 en de Apollo-9 naar wens gaat Het is in ieder geval de bedoeling dat Stafford en Cernan in een baan om de maan zullen overstappen uit de Apol lo-10 in de LM, het voertuig dat uit een baan om de maan het laatste stuk naar de maan moet afleggen. De LM zal de eerste buitenaardse ontdek kingsreizigers daarna weer van de maan naar de om de maan draaiende Apollo terug moeten brengen. 99 Het derde lid van de bemanning van de ApolknlO, John W. Young, blijft in leder geval in de Apollo-10 achter. Ach ten, Stafford en Cernan een landing op de maan tijdens hun tocht nog niet ver antwoord dan zuilen zij toch proberen in de LM de maan tot op 15 kilometer te naderen. Stafford, Cernan en Young hebben alle drie eerder tochten in ruimte scheepjes door de wereldruimte ge maakt. Zij waren de reserve-beman ning voor de Apollo-7. Volgens de bestaande plannen van NASA ligt het in de bedoeling dat de Apollo-8, met de astronauten Borman, Lovell en Anders aan boord, om streeks Kerstmis achter de maan om zal gaan. De LM maakt die tocht niet mee. Omstreeks februari volgt dan de Apollo-9. Gedurende de tocht van de Apollo-9 om de aarde zal de LM wor den beproefd. Twee van de drie leden van de bemanning zullen dan van de Apollo-9 overstappen in een LM, en NEW YORK De komende Ameri kaanse president, Richard Nixon, heeft gisteren Robert Murphy (74), vroeger onderminister van Buitenlandse Zaken benoemd tot zijn persoonlijke raadge ver voor de buitenlandse politiek ge durende de overgangsperiode tussen de regering Johnson en de nieuwe regering Nixon. Nixon maakte de benoeming bekend op een persconferentie in New York in aanwezigheid van Murphy. Hij bracht de ontmoeting met president Johnson op het Witte Huis in herinnering en herhaalde zijn verklaring, dat het nood zakelijk was voor het aanzien van de Verenigde Staten dat gedurende de in terim-periode overeenstemming zou be staan in alle kwesties van buitenlandse politiek tussen hemzelf en de regering- Johnson. Robert Murphy heeft al een lange di plomatieke staat van dienst acht zich. Hij is ambassadeur geweest in België en Japan en later onderminister van Buitenlandse Zaken onder president Eisenhower. ADVERTENTIE en bij zware of hardnekkige verkoudheid POTTER'S CATARRH PASTILLES Alleen bi] apothekers en drogisten BONN Georg Leber, de Westduit- se minister van Verkeer, heeft gisteren de nieuwe autoweg Dortmund-Ham burg, de zogenaamde Hansalijn ge opend. De nieuwe route loopt van het kruispunt Kamen, benoorden Dortmund, via Bremen naar Hamburg waar zij aansluit op de Autobahn naar Ltibeck. Door de Hansalijn wordt de autorit van het Ruhrgebied naar Hamburg met ongeveer een uur bekort. Op de oude route, via Hannover, had men voor deze reis ongeveer vier uur nodig. De nieuwe weg wordt een schakel in een reeks autowegen van Scandinavië naar de Belgische stad Brugge, met aan sluiting in Oostende op de bootverbin dingen naar Engeland. Tweeduizend man hebben zeven jaar gebouwd aan de Hansalijn, die 215 km lang is, 196 bruggen omvat en meer dan een mil jard mark heeft gekost. Minister Leber opende gistermiddag bij Osnabrück de laatste nog niet vrij gegeven wegdeel van 78 kilometer. Le ber had geen lust om het zoveelste tra ditionele lint door te'knippen. Via een draagbaar zendertje gaf hij de politie langs het traject opdracht de verbods borden van de opritten weg te schui ven. De carnavalsvereniging in Münster vond ook dat nog te plechtig en door brak een over de weg gespannen keten van knakworstjes, precies op het leuti ge tijdstip van 11.11 uur. ontkoppelings- en samenkoppelings manoeuvres uitvoeren. In Moskou werd gisteren bekend ge maakt dat de Russische ruimtesonde Zond-6 achter de maan om was gegaan en zyn tocht door de wereldruimte voortzette. De staf van de reusachtige Britse radiotelescoop Jodrell Bank deel de daarna mede, dat de ruimtesonde weer in de richting van de aarde koers te en vermoedelijk zondag de aarde zou kunnen bereiken. Volgens sir Bernard LovelL de directeur van de radiote lescoop, was de tocht van de Zond-6 zo goed als geheel een herhaling van de recente tocht van de Zond-5. Heit Russsiche persbureau Tass meld de dat de Zond-6 de maan rondde op een afstand van 2420 kilometer. Volgens de staf van Jodrell Bank was dat ge beurd op een afstand van tussen 1600 en 3200 kilometer. De lancering van de grote drietraps raket Europa-1 op de basis Woomera in Australië gaat maandag a.s. wegens en kele technische moeilijkheden niet door. In Canberra, de hoofdstad van Austra lië, werd bekend gemaakt dat het om uitstel van ten hoogste een paar dagen zal gaan. Slaagt die lancering volledig, dan zal de Europa-I een experimenteel communicatiekunstmaantje van Itali aans fabrikaat en ontwerp in een baan om de aarde brengen. 5 Eugene Cernan (links) en Thomas Stafford (rechts) zul- J Zen misschien in juni al op de maan t landen. John Young (midden) moet in ieder geval aan boord van J de Apollo-10 blijven die het drietal 5 tot heel dicht bij de maan zal brengen. BONN De geallieerde garnizoenen in West-Berlijn hebben gistermorgen vroeg grootscheepse alarmoefeningen gehouden. Het grootste deel van de 13.000 geallieerde militairen in de stad nam deel aan deze manoeuvres, waar mee vooral de paraatheid van de defen sie werd beproefd. De oefeningen waren geconcentreerd op strategisch belangrijke punten zoals de luchthaven Tempelhof, het stadsbos Grünewald en het Olympisch Stadion. Hoewel de acties officieel als een „routine-oefening" werden bestempeld, neemt men aan dat zij vooral bedoeld zijn als waarschuwend gebaar jegens Oost-Duitsland en Rusland. In het bij zonder Oost-Berlijn heeft de laatste tijd weer gedreigd met maatregelen tegen West-Berlijn en zijn toegangswegen. DEN HAAG Er gebeuren dingen die tot catastrofale gevolgen kunnen leiden. Zo is het voorstel van Frankrijk om met Engeland en andere Europese landen overeenkomsten aan te gaan betreffende de reductie van douanetarieven in strijd met het verdrag van de GATT, de algemene over eenkomst voor tarieven en handel. Daarmee wordt de grondslag van de orde waarop de ontwikkeling van het internationale handelsverkeer is gebaseerd afgebroken. Deze uitspraak doet de directeur-ge neraal van de buitenlandse economi sche betrekkingen van het ministerie van Economische Zaken dr. W. P. H. van Oorschot in een interview in het weekblad „De Nederlandse onderne ming". Hij constateert dat er een neiging is om de regels van het GATT los te la ten. Verscheidene landen zijn er op uit om wederzijdse handelsovereenkomsten te treffen die in strijd zijn met de be ginselen van het vrijmaken van de we reldhandel, opgenomen in het verdrag van de 'GATT. Het voorstel van Frankrijk noemt dr. van Oorschot het slechte voorbeeld dat de EEG aan de wereld stelt. Wan neer dit wordt aanvaard zal het gevol gen hebben. Andere landen van de GATT zullen zich dan evenmin aan de regels gebonden voelen. Na de openheid die de Kennedy-ron- de kenmerkte, zien we nu een ver kramping in de richting van bescher ming, die direct leidt naar een terug keer van wederzijdse overeenkomsten tussen de landen, zoals die vlak na de Tweede Wereldoorlog ontstonden, zegt de directeur-generaal. Alles wat de laatste twintig jaar is opgebouwd komt op de tocht te staan. Als deze ontwikkeling doorgaat zal de economische groei vastlopen, de welvaart dalen en de werkloosheid toenemen, verwacht dr. Van Oorschot. Hij merkt daarbij op dat de wel vaart voor een belangrijk deel een gevolg is van een vrije internationa le uitwisseling van goederen en van een vrij internationaal betalingsver keer. Het standpunt van de Nederlandse overheid is volgens de directeur-gene raal, dat een overeenkomst die geen uitzicht biedt op toetreding van Enge land en de andere kandidaten tot de NEW YORK Eén van de drie Je- menitische Arabieren, die worden ver dacht van een moordcomplot tegen Ri chard Nixon is mogelijk een spion ge weest. Volgens informaties uit Jemen zou Ahmed Namer, die samen met zijn zoons Hoessein en Abdo het complot zou hebben gesmeed, lid zijn geweest van de geheime dienst in Aden toen dit gebied nog een Brits protectoraat was. De Amerikaanse justitie houdt er re kening mee dat Namer sr. mogelijk als spion werkte „voor of. nadat hij naar dit land kwam". Toen de drie verdach ten woensdag in staat van beschuldi ging werden gesteld noemde Harold Rosenbaum, de substituut-officier van justitie in New York, de zaak „heel ern stig". Hij verklaarde, dat de politie druk bezig was met een onderzoek naar „talrijke andere aspecten" van de ver moedelijke samenzwering. „Het onderzoek heeft uitgewezen", zei Rosenbaum, „dat de drie verdach ten sterke banden onderhouden met het buitenland". In verband hiermee heeft de Amerikaanse politie haar Engelse collega, Scotland Yard, om medewer king verzocht. In Londen zou men moe ten uitzoeken of Ahmed Namer inder tijd in Aden werkelijk voor de geheime politie heeft gewerkt. Intussen hebben de drie verdachten gisteren verklaard dat ze onschuldig zijn aan samenzwering tot moord op Nixon. PARIJS. Een doodgewoon klein verkeersongeluk, waarbij de auto's zo goed als geen schade opliepen, is giste ren uitgegroeid tot een enorme vecht partij, waarbij zes mensen in het zie kenhuis moesten worden opgenomen. In het gevecht, dat zich afspeelde op de Boulevard St.-Germain der Prés, werden twee politiemannen een aantal tanden uitgeslagen. Alles begon toen na een kleine botsing de ene chauffeur de andere een oorvijg gaf. SCHIPHOL „De kerken in Tsje- cho-Slowakije, zowel de roomskatho- lieke kerk als de protestantse kerken, gaan een sombere toekomst toege- moet". Dit vertelde gistermiddag de voormalige secretaris-generaal van de Wereldraad van Kerken, dr. W. Visser 'tHooft (68) op Schiphol na zijn aan komst uit Genève. Dr. Visser 't Hooft zei dat de vrij heid, die de kerken hadden gekend voordat de Russen Tsjecho-Slowakije binnenvielen, veel hoop had gegeven. „Er was een goede samenwerking aan het groeien tussen de Tsjecho-Slowaak- se kerken en die in het Westen. Nog onlangs heb ik vooraanstaande theolo gen gesproken uit Tsjecho-Slowakije, die mij zeiden dat ze nu voor een zeer zware taak staan. Namen kan ik niet noemen, omdat deze mensen dan in een zeer moeilijke positie komen", aldus dr. Visser 't Hooft. Dr. Visser 't Hooft, die 44 jaar van zijn leven in het buitenland heeft door gebracht, is voor vier dagen in Neder land. Morgenavond zal hij een groot aantal oude vrienden terugzien bij de viering van het vijftigjarig bestaan van zijn studentenvereniging in Lei den. EEG moet worden afgewezen, omdat die in strijd is met het verdrag van de GATT. „Italianen, Belgen en Lux emburgers zijn het daarmee volkomen eens. De Franse houding is ook bekend, maar dan op een andere manier en wat de Duitsers betreft, laat ik 't zo zeg gen: Hun houding is vol mystiek", zegt dr. Van Oorschot. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Rusk, heeft gisteren in Brussel tegenover de Europese Commissie zijn bezorgdheid laten blij ken over de plannen van de Gemeen schap de handel met Engeland aan trekkelijker te maken. Dat zou gebeu ren op voorstel van Frankrijk en Duits land. Minister Rusk ziet daarin een voor trekken van Engeland boven Amerika, waardoor Amerikaanse produkten min der in trek zullen zijn. VATICAANSTAD Augustin kar dinaal Bea, lid van de Romeinse Curie (adviesraad van de Paus), ligt ernstig ziek in een kliniek in Rome. De 87-jari ge uit Duitsland afkomstige kerkvader, die als zeer vooruitstrevend bekendstaat kreeg daar gisteren een kort bezoek van Paus Paulus. Kardinaal Bea heeft klierkoorts en griep. Sinds augustus is bovendien zijn hart aangetast als gevolg van een long oedeem. De kardinaal heeft de leiding van het Vaticaanse secretariaat voor de eenheid van de christenen. ROME Naar schatting twaalf mil joen Italiaanse werknemers hebben gis teren voor 24 uur het werk neergelegd uit protest tegen de huns inziens te lage staatspensioenen. De oproep om te staken vond vooral gehoor in particuliere bedrijven. In in dustriesteden als Milaan en Turijn bleef 95 procent van de arbeiders weg van het werk. In de haven van Genua werd helemaal niet gewerkt. Ook veel landarbeiders bleven thuis. Tegen de verwachting in bleven winkels en ban ken echter open en ook op het gebied van het vervoer was de staking niet overal een succes. Gisteren ontstonden als gevolg van de staking grote verkeersopstoppingen in verscheidene grote steden, maar in het algemeen had het publiek weinig last van de actie. In Rome deden zich schermutselin gen voor tussen de politie en de sta kers. De laatsten wilden een mars door de stad houden, gesteund door studen ten en middelbare scholieren. Vijf de monstranten werden gearresteerd en een politieman werd gewond. Op Sardinië hield men in verscheidene plaatsen afzonderlijke betogingen tegen de armoede en de werkloosheid. Enkele gemeentehuizen werden bezet en in sommige plaatsen blokkeerden de demonstranten de wegen met karren. Voor de komende dinsdag staat een staking van het overheidspersoneel, waaronder beambten van de PTT, op het programma. CAIRO De Egyptische president, Nasser, heeft gisteren het Egyptische parlement ontbonden en nieuwe verkie zingen aangekondigd voor 8 en 13 ja nuari. De zittingstermijn van het parlement, vijf jaar, loopt weliswaar pas af in maart volgend jaar, maar Nasser wil al eerder ingrijpende hervormingen doorvoeren. Hij besloot dit te doen om dat het parlement sinds de verloren oorlog van vorig jaar juli tegen Israël veel van zijn prestige heeft verspeeld. Alle leden van het nieuwe parlement zullen lid moeten zijn van de Arabische Socialistische unie, de enige politieke partij in Egypte. PARIJS De onlusten tijdens het voorjaar in Parijs hebben een schade aan particuliere eigendommen aange richt van ruim 2,8 miljoen gulden. Het Parijse gemeentebestuur heeft 883 scha declaims ontvangen sinds het heeft be kendgemaakt, dat het de aangerichte schade zal vergoeden. DJAKARTA De nationale Indone sische luchtvaartmaatschappij Garuda heeft een lege kas en een schuld van ongeveer 14,5 miloen gulden. Van dit bedrag moet meer dan de helft worden terugbetaald aan de KLM. De Garuda heeft voor vijf jaar van de KLM een DC-8 gehuurd die wordt gebruikt op de lijn Djakarta-Amster dam. De bedoeling is dat de Garuda de baten van deze route gebruikt om haar vloot uit te breiden met drie DC-9-toe- stellen en zestien Fokker Friendships. BRUSSEL Opnieuw hebben giste ren Brusselse studenten geprobeerd demonstraties te houden tegen deWest- duitse bondskanselier Kiesinger in de buurt van het hotel waar hij logeert. Oatricia Nixon, geboren Ryan, de j *- nieuwe „first lady" van het Wit- I te Huis, staat duidelijk voor ogen wat haar taak zal zijn als echtgenote van de nieuwe president. Zij heeft gezegd f dat zij haar man bij het Amerikaanse volk wil introduceren als een liefheb bende, humane huisvader, die tegelijk een krachtig leider kan zijn. Patricia is er trots op dat haar man de hoogste trap van de politieke ladder heeft bereikt. Zij maakt daar geen ge heim van. Tijdens de afgelopen ver kiezingscampagne zei ze dat zij in po litieke kwesties nooit met haar man van mening verschilt. „Hoe kan. je een man ongelijk geven, die ervaring heeft als Congreslid, als Senator en als vice- president?" placht zij te zggen. De vastbeslotenheid die het kenmerk is geweest van Nixons politieke carrière tot nu toe, heeft ook zijn echtgenote in hoge mate. Zij heeft geen gemakkelijke jeugd gehad, maar zij heeft zich met grote energie door alle moeilijkheden heen geslagen. Patricia Nixon is 17 maart 1913 in Ely in de Amerikaanse staat Nevada geboren als dochter van een Ierse mijn werker en een Duitse moeder. Haar vader' was mijnwerker in een zilver mijn. Later verhuisde het gezin Ryan naar Artesia in Califomië, waar vader Ryan een boerderijtje had gekocht. Toen Patricia twaalf jaar was, over leed haar moeder. Zij kreeg de zorg over haar twee broers William en Tom, Vijf jaar later stierf ook haar vader. Patricia werkte na de dood van haar vader in verscheidene functies om geld bijeen te krijgen voor een studie aan de universiteit. Zij liet zich inschrijven aan de universiteit van Californië, waar zij in 1937 afstudeerde. Na haar studie werd Patricia onder wijzeres aan een middelbare school. Daar leerde zij een jonge jurist ken nen, die Richard „Dick" Nixon heette. Zij trouwden in 1940, 2 jaar nadat zij elkaar hadden leren kennen. Met hun gezamenlijke spaargeld hadden zij de huwelijksringen bekostigd en het geld voor de huwelijksreis gespaard. Patri cia bleef ook na haar huwelijk nog als onderwijzeres werken om geld te kun nen sparen voor een eigen huis, maar ADVERTENTIE DAMESOLIFANT. Naast de wilde olifanten, de dierentuinolifanten en de circusolifanten komt de damesolifant steeds meer „in". Zij. ziet er als volgt uit: hoog glas, ferme scheut Jonge Olifant jenever, blokje ijs, schijfje citroen, opvullen met Tonic of Cola. Als Long-drink behoudt Olifant volledig zijn sympathieke karakter. AMSTERDAM In de binnenstad van Amsterdam komt één grote winkel promenade. Daartoe zullen de Nieuwen- dijk, Kalverstraat en Heiligeweg met alle daarop aansluitende zijstraatjes voor het verkeer worden afgesloten. 's Ochtends tussen zeven en tien uur wordt gelgenheid gegeven om de win kels te bevoorraden. Wanneer met de reconstructie van deze straten kan worden begonnen men denkt aan betegeling, waarbij een rode strook door het hart van de stra ten zal lopen is nog niet te zeggen. De plannen voor de Amsterdamse binnenstad voorzien ook nog in een ver lenging van deze winkelpromenade met de Reguliersbreestraat en een deel van het Rembrandtsplein. ADVERTENTIE ▼oor al die momenten dat je het beste wilt geven. veel van het geld ging op aan 't finan cieren van Nixons eerste politieke cam pagne in 1946 voor het Congres. Toen Nixon iin het Congres was geko zen steeg zijn ster snel. In de tijd van zes jaar werd hij gekozen tot lid van het Congres, senator en vice-president. In de periode dat Nixon vice-president was (van 1953-1961) makte Patricia met haar man vele reizen. Het echtpaar heeft twee dochters, Pa tricia en July. De twintigjarige July is verloofd met David Eisenhower, een kleinzoon van de oud-president. DJAKARTA De Indonesische mi litaire commandant van West-Irian, brigadegeneraal Sarwo Edhie, heeft volgens het persbureau Antara de re bellen van de „Vrü Papoea Beweging" een goede behandeling beloofd als ztf voor 30 november de strijd staken en naar hun woonplaatsen terugkeren. Êdhie's aanbod, dat in vlugschriften die boven het oerwoud worden uitge worpen is opgenomen, bevat echter ook de waarschuwing dat het Indonesische leger een groot offensief zal openen te gen de rebellen die het aanbod van de .hand wijzen. Wat betreft de volksraadpleging in West-Irian, die volgend jaar gehouden moet worden om de status van het ge bied te bepalen, minister van voorlich ting Boedjardjo heeft hierover op het eiland Biak gezegd dat de raadpleging slechts een formaliteit zal zijn, aldus Antara. Volgens Boedjardjo hebben het regio naal parlement, de stamhoofden en de politieke organisaties in West-Irian al verklaard dat geen keuze nodig is om dat het gebied een integraal deel van Indonesië is, maar is de regering in Djakarta verplicht haar internationale afspraken na te komen. EINDHOVEN De toestand van de dinsdagmiddag bij een gevecjit ernstig verwonde 54jarige slager P. K. is nog zorgwekkend. Hij werd (vermoedelijk met een autokrik) zo zwaar aan het hoofd gewond, dat overbrenging naar het St. Elisabeth gasthuis in Tilburg noodzakelijk werd geacht. Gearresteerd werden de 53-jarige R. J. v. W., zijn zoon de 21-jarige R. F. v. W., garagehouders te Eindhoven, en de 40-jarige Amsterdammer P. H. K., marktkoopman, een vriend van de familie Van W. Gisteren zijn zij ver dacht van „openlijke geweldpleging met vereende kracht" aan de officier van justitie in Den Bosch voorgeleid. De uit Veldhoven afkomstige slager was bezig zijn pand aan het Hemelrij ken in Eindhoven te ontruimen. Hij zou binnenkort een nieuwe zaak ope nen in Veldhoven, omdat de huur van het pand in Eindhoven, eigendom van Van W., hem enkele maanden geleden was opgezegd.' De ontruiming ging echter te langzaam naar de zin van de eigenaar. Deze besloot maatregelen te nemen en ging geassisteerd door zijn zoon en vriend de man „een handje helpen". Zij forceerden de gesloten voordeur. Toen de deur bèzweek, stond de sla ger, met een koperen pijpje als enig wapen, tegenover de drie kerels. D® Amsterdammer had zich speciaal ge wapend met een autokrik. De snel gearriveerde politie, die de daders nog op de achterplaats van de winkel kon arresteren, vermoedt dat de zware verwondingen aan het hoofd met deze krik zijn toegebracht. AMMAN De Jordaanse organisa tie voor de burgerlijke verdediging heeft gisteren de bevolking opgeroepen onmiddellijk levensmiddelen en brand stof in te slaan. De voorraad moet toe reikend zijn voor twee weken. De voorzorgsmaatregelen zouden moe ten worden genomen met het oog op de komende winter. De Jordaanse bevol king vat de oproep echter op als een aanwijzing voor een mogelijke Israëli sche aanval. Zo'n aanval zou in Jorda nië een uitgaansverbod en bevoorra dingsmoeilijkheden met zich brengen.

De Vallei | 1968 | | pagina 9