Nederlands A-team kon België niet van Europese titel afhouden Voetbal in het buitenland Pouwels-Windsma prolongeerde titel betrouwbaarheidsritten Dr. Van Zijll: „IOC rem op ontwikkeling van de sport Resultatei. eerste klassen» Moser won in Sneek Ski og Lyn in kwartfinales van Europa Cup II Albert Hendriks winnaar in Meppel Judo-jeugd verloor van Frankrijk IJshockeyteam verloor van Denemarken Minister Klompé ontving Olympiërs Club kampioenschappen van de NKGB Competitie-uitslagen in volleybaltop DE GRAAUWE HENGST Henk de Kleine in beslissende partij ten onder Duitsland Engeland België Spanje Italië Portugal Frankrijk Beneden normale peil Knock out Ook individueel Kritisch onderzoek het Nederlandse paard dat zegt met een onvervalste Franse tongval 10.80' 11.30 MAANDAG 18 NOVEMBER 1868 AMERSFOORT Het is Henk de Kleine niet gelukt om, evenals twee jaar geleden, het Europees kampioen schap team-pentatlon voor Nederland veilig te stellen. In een zenuwslopend duel met de jonge Belg Ludo Dielis moest de biervertegenwoordiger uit Mierlohout tenslotte het hoofd buigen voor de grote technische vaardigheid en de zenuwenbeheersing van de 23-jarige Vlaming uit Deurne. die in 1966 door De Kleine was geklopt. Toen Dielis de laatste carambole scoorde werd hij het .middel punt van een kluwen huilende Belgen, die de naderende Weliswaar was Popeyus zaterdag nacht begonnen met een kansloze ne derlaag tegen Ceulemans (60-29 in 37 beurten), maar Henk Scholte had tegen Vervest in het libre al spoedig de stand op gelijke voet gebracht. Met een slot- serie van 490 zettte Schol ten zijn oude rivaal op een zijspoor. Vervolgens was België door Schrauwen weer weggelo pen (300-159 in 6 beurten in het 71/2 tegen Wijnen), maar intussen demar reerde Vultink in het 47/2 tegen Corin en zegevierde ook in negen beurten: 230-400. Alles hing dus weer af van de laat ste partij in het bandstoten, nu tussen De Kleine en Dielis. Het was in het begin al goed te merken want beiden vorderden maar heel langzaam en bil jartten beneden hun normale peil. Toen leek Dielis beslissend toe te slaan. Met een prachtige reeks van vijftig sloeg hij in de achttiende beurt een gat, dat nauwelijks meer uitzicht voor De Klei ne leek te bieden: het was plots 114- 63. De Nederlander gaf zich echter nog niet gewonnen en toen hij vier beur ten verder een even mooie serie van 56 Ijroduceerde en daarmee weer aan de eiding kwam (132-137), begon het er donker uit te zien voor Dielis, die al ver voor de finale nerveus had rond gelopen. „Het was", zo zei hij later, „alsof ik in een afgrond stortte". Desal niettemin buitte de Belg kundig de gunstige positie uit, de De Kiene had achtergelaten en scoorde veerten kost bare caramboles. Het antwoord van De Kleine, op wiens wangen rode blosjes de spanning aftekende, was ook niet mis: eveneens veertien punten. Nog meer twee beurten verder ging de Nederlander knock out. Dielis ver zamelde toen de ballen aan de band en bouwde een serie van achtenveertig op. De laatste carambole, die de Bel gen toen al het kampioenschap had kunnen bezorgen, ging mis door dat in de verte een applaus aanduidde dat Vultink tegen Corin de stand op 4-4 had gebracht. Drie kansen kreeg De Kleine nog om via een krachttoer eer der dan Dielis aan de finish te komen, maar deze opgave was onder de om standigheden te zwaar voor de import- Brabander. Niet alleen de serie van 48 van Dielis had hem aangeslagen, nog meer was De Kleine van zijn stuk gebracht omdat naar zijn mening de derde carambole in die reeks gebillar- deerd zou zijn. Eindelijk maakt Dielis met een zacht aangespeelde driebandstoot over de ge hele lengte van de tafel een einde aan de spanning bij zijn landgenoten, die steeds dichter rond het biljart waren gedromd. Dielis had de tweehonderd vol en België was kampioen. Want zelfs als Henk de Kleine er in de nastoot in zou slagen om met een serie van 43 een remise te forceren, dan nog zouden on ze zuiderburen het goud hebben ont vangen, omdat zij over het totaal min der verliespartijen hadden dan de Ne derlanders. De sterkte van de Belgische ploeg blijkt niet alleen uit het kampioen schap, maar ook uit de individuele eind standen. In drie van de vijf spelsoorten eindigde 'n Vlaming op de eerste plaats: uiteraard Raymond Ceulemans in het driebanden, voorts Tonny Schrauwen onbetwist in het kader 71/2 en Ludo Dielis in het bandstoten. Voor Neder land bereikte alleen Hans Vultink in het 47/2 een dergelijke eervolle posi tie, want Henk Scholte werd zaterdag in de strijd tegen Spanje verrassend door Ramon Aguilera geklopt en eindig de nu als tweede achter de Spanjaard. De moyennes spreken hier echter een duidelijker taal over de werkelijke krachtsverhouding: Aguila 96,15 - Henk Scholte 186, 53. Over het algemeen werd in dit toer nooi niet zo sterk gespeeld als men bij een dergelijke bezetting had kunnen verwachten. Allleen Ceulemans (1.401), Scholte (86.53), Vultink (55.55), Spiel- man (46.16 in het 47/2), Schrauwen (41.66 in het 71/2) en Dielis (6.99) be reikten internationaal aanvaardbare ge middelden. Landenklassement: 1. en Europees kampioen België 10 winstpunten 44 matchpunten; 2. Nederland A 8-38; 3. Spanje 5-21; 4. West-Duitsland 5-17; 5. Nederland B '2-16; 6. Frankrijk 0-14. Individuele eindstanden: driebanden: 1. Ceulemans (B) 10 p, 9 hoogste serie, 1.401 alg. moyenne; 2. Lassere (F) 8, 6, 0.808; 3. Fopeys (N'a) 4, 9, 0.760; 4. De^ Ruyter (N'b) 4, 6, 0.760; 5. Tiedtke (D) 2, 6, 0.712; 6. Nadal (S) 2, 8, 0.663. Libre: 1. Aguilera (S) 10, 500, 96.16; 2. Scholte (N'a) 8, 500, 186.53; 3. Vervest (B) 4, 498, 71-33; 4. Hose (D) 4, 499, 88.72 5. Poupon (F) 2, 500, 39.76 6. Jacobs (N'b) 0, 227, 59.42. 47/2: 1. Vultink (N'a) 10, 299, 55.55; 5. Corin (B) 8, 193, 33.27; 3. Spielmann (D) 6, 252, 46.16; 4. Bessems (N'b) 4, 188, 30.09 5. Galmiche (F) 2, 181, 21.77; 6. Munoz (S) 0, 219, 24.55 72/2: 1. Schrauwen (B) 10, 255, 41.66; 2. Wijnen (N'a) 8, 241, 25.64; 3. Muller (D) 5, 224, 34.43 4. Van Nijnatten (Nd.) 4, 109, 19.39 5. Galvez (S) 3, 117, 28.00 6. Lafaillle (F) 0, 51, 12.36. Bandstoten: 1. Dielis (B.) 10, 71, 6.99; 2. De Kleine (N'a) 8, 56, 55.50; 3. Brufau (S) 6, 52, 4.35; 4. Ligthart (Nd.) 4, 35, 4.41; 5. Mazurier (F) 2, 37, 6. Wit te (D) 0, 48, 3.30. triomf handenwringend hadden zien aankomen en nu hun jonge landgenoot om de hals vielen. Nederland-A had de race tot het laatst volgehouden maar was uiteindelijk met 64 door de sterke Belgische formatie van het goud af gehouden. De verslagenheid in de Nederlandse ploeg was niet gering Want het had er lange tijd naar uitgezien, dat De Kleine er weer in zou slagen om de kostbare Prins Bernhard-cup opnieuw voor twee jaar naar het hoofdbu reau van de KNBB te doen verhuizen. SNEEK De Zwitserse atleet Mo ser van GAC uit Hilversum heeft za terdag in Sneek een stratenloop over tien kilometer gewonnen. Moser had iets meer dan elf seconden voorsprong op zijn naaste concurrent, de Apel- doorner Klaas de Ruiter. De uitslag: M: 1. Moser (GAC) 30 minuten 2 seconden; 2. De Ruiter (AV '34) 30.12,1; 3. Mil (GAC) 30.14,5; 4. Keizer (Atletika) 30.38,8; 5. Klop (Nurmi) 31.22,0 6. Van der lest IAV'34) 31.25,0. Henk de Kleine druk was zwaar NORRKÖPING Het Noorse Ski og Lyn heeft zondag de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinaars bereikt. De ploeg uit Oslo verloor in het Zweedse Norr- köping met 2-3 van IFK, maar het had de eerste wedstrijd met 2-0 gewonnen. In Norrköping scoorden voor 2382 toe schouwers Hultberg (2) en Hassengren voor de Zweden en Harald en Knut Berg voor de Noren. Het is de eerste keer, dat een Noor se club de kwartfinales van een van de bekertoernooien bereikt MEPPEL De 18-jarige Drent Al- bert Hendriks heeft zaterdag met Ca- rell de finale van het internationale in door puissance springparcours klasse Z te Meppel gewonnen. In de tweede barrage, waarin een oxer en een tot 1.90 meter verhoogde muur moesten worden genomen, liep Hendriks drie strafpunten op voor een weigering bij de muur. Zijn enig overgebleven con current, Mellema, staakte de strijd, nadat zijn paard Majoor voor de muur was blijven staan. Uitslag: Na twee barrages: 1. Hendriks (Nieuw Amsterdam), met Carell, 3 strafpunten; 2. Mellema (Beerta), met Majoor, staakte de strijd. Na een barrage: 3. Smit (Wieringermeer). met Gen- gal, 4 strafpunten; 4. Penetti (Zwitser land), met Sunny Boy, 4 strafpunten; 5. Dreyer (W Did) met Wiltschütz, 4 strafpunten; 6. Dreyer (W Did) met Arno, 4 strafpunten. NANTES De Nederlandse jeugd- ploeg judo, bestaande uit vijf adspi- ranten en evenveel junioren, heeft zon dag in Nantes met 3-5 verloren van Frankrijk. De Nederlandse winstpun ten kwamen op naam van de junioren Boersma, Kordelaar en Kruys. De par tijen van de adspiranten Van Reekum en Van der Heuvel eindigden onbe slist. DUSSELDORP De vijftiende ronde van de Bundesliga heeft geen enkele be zoekende club winst gebracht. Num mer voorlaatst Schalke '04 verloor bij Alemannia Aken met 1—4, 1960 Mün- chen maakte een doelpunt en dat bleek voldoende om het bezoekende Eintracht Frankfurt te verslaan en Kaiserslautern won van MSV Duisburg 30. De ande re zes wedstrijden eindigden onbeslist en aangezien de vier topploegen bij de puntendelingen waren betrokken veran derde er weinig op de ranglijst. Het verrassende gelijke spel was van Hertha BSC bij Hamburgers SV, dat voor 25.000 toeschouwers niet tot sco ren kwam tegen de met man en macht verdedigende Berlijners. Kickers Of fenbach, dat drie weken zonder winst punt was gebleven, veroverde ten kos te van lijstaanvoerder Bayern München een punt in de strijd zonder doelpun ten. Bayern, dat het altijd moeilijk heeft op de Biebererberg, raakte in de 40e minuut Franz Beckenbauer met een enkelblessure kwijt. Er waren 28000 toeschouwers en dat was de recordsco re op deze kille zaterdag, slechts 129.000 toeschouwers waren naar de 9 wedstrij den komen kijken. Vooral in Zuid-Duits- land moest op hard bevroren en met sneeuw bedekte velden worden gespeeld. Kaiserslautern, dat veel sterker was dan MSV Duisburg, vond in de Duis- burgse doelman Manglitz zijn grootste hindernis, die ook op zijn post bleef na dat hij in de eerste helft een gebroken neusbeen had opgelopen. Sinds, trainer Albert Sing bij 1860 München werd ont slagen, behaalde de ploeg haar 3e over winning in successie. Op het gladde be sneeuwde veld maakte Kohlars tegen Eintracht Frankfort het enige en zijn eerste doelpunt van dit seizoen. Borus- sia Mönchen-Gladbach leek op eigen veld kansloos tegen Stuttgart, dat voor al door drie doelpunten van Willi En- tenmann twaalf minuten voor tijd nog een voorsprong van 42 had. In de laat ste fase brachten de slecht spelende en herhaaldelijk uitgefloten international Netzer en vogts de „Veulens" uit Mön chen-Gladbach nog naast Stuttgart. In Aken maakte Hermandung, die de Roemeen Ionescu in de spits van de aanval bij Alemannia verving, eveneens drie doelpunten. Klostermann scoorde ook voor de Akers en pas kort voor tijd kreeg het zwak spelende Schalke zijn tegentreffer, 41. FC Köln, de te genstander van ADO in Europa Cup 2 heeft een bijzonder gelukkig gelijk spel behaald bij Borussia Dortmund. In de snijdend koude wind op het bevroren veld in Dortmund was goed voetbal vrij- BUNNIK De combinatie Pouwels- Windsma heeft door een overwinning in de herfsttocht van de KNAC de ti tel van Nederlands kampioen betrouw baarheidsritten geprolongeerd. In de B-klasse ging het kampioenschap naar de equipe Kalff-Vos en in de C-klasse naar Neeteson-Talens. Start en finish van de vijfde en laat ste wedstrijd, geldend voor de titel, was in Bunnik. Via Amersfoort en de Veluwe werd vrijdagnacht de rust in Harderwijk bereikt. Het parcours voer- ADVERTENTIE RIJSWIJK „Het Internationale Olympische Comité, in de dertiger jaren ver worden tot een club van bejaarden en regenten, blijkt een rem op de ontwikkeling van de sport". Tot deze uitspraak kwam dr. W. van Zijll, algemeen secretaris van de Nederlandse Sport Federatie, tjjdens een inleiding voor de Federatie van Be voegde Nederlandse Sportleiders, zaterdag in R\jswjjk. „Het IOC uit de tijd van Pierre Baron de Coubertin heeft een onvoorstelbare stimulans betekend voor het internationale sportleven. Nu is dezelfde organisatie een remmende factor. Het IOC zou een enorme stoot tot nieuwe ontwikkelingen in de sport kunnen geven, wanneer het de beste specialisten zou aantrekken en een werkbureau instelde. In de nationale Olympische comités is men al gekomen tot een professionele aan pak, gestoeld op doelmatigheid. De sterk paternalistische begeleiding van ploegen in de laatste 30 jaar is al enigszins doorbroken, doordat de mensen, die begeleid worden, steeds kritischer zjjn geworden. Men zal de atleten in grote sportploegen zo zelfstandig mogelijk moeten maken". Ook de politiek in de sport had de aandacht van de heer Van Zijll: „Het standpunt „sport is een particulier ge noegen" is volkomen uit de tijd. Top sport is een gemeenschapszaak gewor den en het gevolg daarvan is de sociale begeleiding van de sportmensen, omdat de maatschappij iets terug moet doen. De sport is in het stadium van de ruim tevaart gekomen. Wij zullen eraan moe- tenw ennen, dat specialisten teams op topprestaties gaan voorbereiden. De door hem zelf opgeworpen vraag: „Zijn wij op weg naar de waanzin?", wilde de heer Van Zijll niet beantwoorden. In zijn slotwoorden sprak de alge meen secretaris van de NSF nog over de angst van vele sportofficials voor de commercie. „De sport is een be drijf geworden. In de NSF zijn 2,2 mil joen mensen georganiseerd. Voor deze sportbeoefenaren moeten accommoda ties aangelegd worden en kleding, schoeisel en materialen worden ver vaardigd. Dit is een enorm bedrijf. Met goede afspraken behoeft er geen angst te bestaan voor commercie". In een poging tot zelf-analyse onder wierp zwemmer Dick Langerhorst zijn persoonlijke prestaties van de laatste drie jaar aan een kritisch onderzoek. Hij veroordeelde daarbij de trainings- opzet voor het Olympische jaar van bondscoach Rob Kerkhoven, zonder diens naam overigens ook maar een maal te noemen. De Haagse 4e jaars student aan de Academie voor Licha melijke Opvoeding gaf als conclusie, dat de evenwichtige training, die hij in 1967 volgde, met een maandenlange re gelmaat van trainen, rusten en studie, een veel stabielere basis voor succes is gebleken dan de door allerlei grote evenementen onderbroken training van 1968. „De toegespitste training over een periode van anderhalve maand om een top te halen in februari teneinde de uit zending af te dwingen naar Oost-Euro pa, de zesweekse trip zelf met vele wedstrijden, veel reizen en het steeds opnieuw koffers pakken, het verblijf in Fort Romeu en de zeslandenwedstrijd in Stockholm, waren allemaal erg ver moeiend". „Ik heb de indruk, dat de prestaties in Stockholm, die niet meevielen, in feite nog 'n opgeschroefd karakter had den. Midden in 't seizoen zat mijn trai ner Louis Voll met de handen in het haar, omdat er een zekere verandering in de cadans van mijn zwemmen was opgetreden. Waarschijnlijk is dat het gevolg van vermoeidheid geweest. Mijn vorm is daarna in Mexico gewoon te labiel gebleken om 'n stootje te kunnen verdragen". Langerhotst liet in 't mid den of de moeilijkheden, waarmee de aanpassing op hoogte gepaard gingen, een doorslaggevende factor zijn ge weest voor het teleurstellende optreden van de Nederlandse zwemploeg, of dat 't de spanning van de wedstrijd, of het wachten op het startschot is geweest. Atletiekcoach Ton Eykenboom, die op het laatste moment door de weigering van Wil Westphal, die aan de zijde van Anton Huiskes de bijeenkomst volgde, de volle verantwoordelijkheid voor de atletiekploeg kreeg, wilde zich, omdat hij daar weinig mee te maken had, niet uitlaten over de voorbereiding. Hij lichtte in zijn inleiding de problemen van aanpassing aan hoogteverschil en de gewenning aan tartan toe. KOPENHAGEN Het Nederlands ijshockeyteam heeft zaterdag met 2-5 van Denemarken verloren, via de pe riodieke scores 2-1, 0-0 en 3-1. - De beste speler bij Nederland was Simons (TYC Tilburg), die de achter stand van 0-2 tot 1-2 terugbracht en in de derde periode Bakker met een gave pass de gelijkmaker voor de stick leg de 2-2. Nederland bezat daarna niet de macht om door te drukken. De lange busreis en het slopende oponthoud bij de vaart over de Oostzee hadden er voor gezorgd, dat'de ploeg bepaald niet uitgerust op het ijs kwam. De Deense doelpunten werden gemaakt door Koch (2), Olesen, Petersen en Schack. RIJSWIJK De Nederlandse deel nemers aan de Olympische Spelen zijn zaterdagmiddag namens de regering ontvangen door mej. dr. M. A. M. Klompé, minister van Cultuur, Recrea tie en Maatschappelijk Werk. Er was een grote opkomst van de Olympiërs, die in Grenoble en Mexico Nederland hebben vertegenwoordigd bij de receptie, die werd gehouden in het ministerie van CRM te Rijswijk. Bij de aanwezigen was ook Prins Claus, die met talrijke Nederlandse topsporters heeft gesproken. Namens het Nederlandsch Olympisch Comité bedankte drs. Ch. E. van der Ploeg, de vice-voorzitter van het NOC, voor de ontvangst wel onmogelijk. Borussia speelde het minst slecht en 20 minuten voor tijd schoot Emmerich raak. Drie minuten voor het einde maakte Thielen gebruik van een blunder van doelman Gunther. Weber, die Held uitschakelde, speelde bijzonder goed, Jendrossek, in Den Haag als invaller maker van het enige Keulse doelpunt was de gevaarlijkste aanvaller en Thielen viel voor zijn ra ke kopbal alleen maar op door ontoe laatbaar grof spel tegen Emmerich. Na 15 wedstrijden is Bayern München eer ste men 24 punten, Hamburger SV heeft er 20, Borussia Mönchen-Gladbach is derde met 19 punten en de 4e plaats wordt gedeeld door Eintracht Braunsch weig en 1860 München met ieder 17. Hamburger SV Hertha SV 00; 1. FC Nürnberg Werder Bremen 11; Alem. Aachen FC Schalke '04 41; Bor. Dortmund 1 FC Köln 11; Mün chen 1860 Eintr. Franfort 10; Kick ers Offenbach B. München 00; Kaiserslautern MSV Duisburg 30; Mönchen-Gladbach VfB Stuttgart 4 4; Hannover '96 Brauschweig 11. de in het tweede deel van de wedstrijd langs Ede, Driebergen en Zeist naar Bunnik. De uitslag luidde: A-klasse: 1. Pouwels-Windsma (Heilo/Muider- berg) 241 strafpnt.; 2. Sinnema - Troost (Emmeloord) 256 strafpnt.; 3. Claus - Adries Jetten - (Stiphout/Boekei) 346 strafpnt.; 4. Bos - Wassenaar (Maars- bergen/Amsterdam) 381 strafpnt.; 5. Gebr. Baars (Badhoevedorp) 450 straf pnt. B-klasse: 1 Van Kasts - Brandt Corstius (Gro- ningen/Naarden) 499 strafpnt.; 2. W. en L. Fransen (Warnsveld) 514 strafpnt.; 3. Eine - Van Laarschot (Breda) 533 strafpnt.; 4. Jongkamp - Van der Hoed (Hilversum) 557 strafpnt.; 5. Kalff - Vos (Zevenaar/Rotterdam) 575 straf pnt. C-klasse: 1. Neeteson - Talens (Hilversum/ Amersfoort) 420 strafpnt.; 2. Boogaard - Post (Drachten/Assen) en De Jager- Hofman (Groningen) 510 strafpnt. Eindstanden kampioenscompetitie be trouwbaarheidsritten: 9 A-klasse: Bestuurders: 1. en kampioen van Nederland Pou- wels 81 pnt.; 2. Van Beek (Aalst) 66 pnt.; 3. Claus (Stiphout) 65 pnt.; 4. Troost 57 pnt.; 5. Martini (Amsterdam) 53 pnt.. Navigators: 1. en kampioen van Nederland Wind- sma 81 pnt.; 2. Verschuuren (Eindho ven) 66 pnt.; 3. Sinnema 57 pnt.; 4. Van Delden (Amsterdam) 53 pnt.; 5. Blankers (Arnhem) 50 pnt. B-klasse: Bestuurders: kampioen Kalff 64 pnt.; Navigators: kampioen Vos 64 pnt. C-klasse: Bestuurders: kampioen Neeteson 73 pnt.; Navigators: kampioen Talens 73 punten. TILBURG De nationale clubkam pioenschappen van de Nederlandse Katholieke Gymnastiek Bond, die zon dag in de stadssporthal te Tilburg zijn gehouden, werden bij de dames en meisjes beheerst door het hoofdstede lijke St. Pancratius en bij de heren en jongens door het plaatselijke Kunst en Kracht. De eindstanden waren: Dames: 1. St. Pancratius (Amster dam), met Nel, Anneke en Doris van der Voort, Joke Koenen en Ankie Smit 164.05 punten; 2. Fit (Amstelveen) 162.55; 3. Prinsenbeek 149.65. Meisjes: 1. St. Pancratius. Heren: 1. Kunst en Kracht (Tilburg) met Peter Gelens, Jan Doorackkers, Frans Strackx, Kees Lemmens en Leo de Rooi, 191,65 punten; 2. Eendracht (Kerkrade) 173.10; 3. DW (Noord Scharwoude) 163.25. Jongens: 1. Kunst en Kracht. HEREN HevokTornado 03 S FCAMVJ /Rotterdam 3—2 HML/CL VCito - 1—3 USBlokkeer 03 AMVJ/AmsterdamValuas 30 LibanonOrawi03 DAMES Rapid/MKaranoi 23 SFC—Vredestein/Ach III 3—2 HML/CL VV albo vol 0—3 BoemerangHaag '68 23 ArmadaBekkerveld 13 PSV—Isala 2—3 Ruim twee jaar geleden beleefde Jim my Greaves de grootste teleurstelling van zijn voetballoopbaan en misschien wel van zijn gehele leven. Alf Ramsey, manager van het Engelse elftal, pas seerde hem ook voor de eindstrijd van het wereldkampioenschap voetbal. Zijn plaatsvervanger Geoff Hurst bewees, dat de keuze van Ramsey goed was ge weest. Hij maakte drie doelpunten te gen West-Duitsland. Ramsey meende toen, dat Greaves het scoren, een van zijn meest opvallende eigenschappen, was verleerd. Eigenlijk pas twee jaar later, in dit seizoen, heeft de nu 28-ja- rige speler van Tottenham Hotspur de weg naar het doel en het doelpunt weer gevonden. De binnenspeler van de Londense club is duideljjk topscorer in de eerste divisie van de Engelse League met negentien doelpunten na negentien wedstrijden. Twee weken geleden maak te hq zijn 200e doelpunt in de League; zaterdag scfioot hij op White Hart Lane tegen Sunderland vier keer en de Spurs wonnen met 51. Het was de meest opvallende gebeur tenis van deze zaterdag, al moest lands kampioen Manchester City in de uit wedstrijd tegen Newcastle United op nieuw twee punten afstaan (10) en kwam de houder van de Europese be ker voor landskampioenen, Manchester United, op Old Trafford niet verer dan een gelijk spel zonder doelpunten tegen Ipswich Town. In de kopgroep van de eerste divisie veranderde niets. De twee clubs uit Liverpool bleven op dp gedeelde eerste plaats. Liverpool won met 21 van Sheffield Wednesday na dat de scheidsrechter de strijd vijf mi nuten had moeten onderbreken om de kussentjes te kunnen laten weghalen, die woedende toeschouwers op het veld had den gegooid nadat hij een doelpunt van Sheffield, de thuisclub, had afgekeurd. Everton hield Queens Park Rangers in de staartgroep door met 40 te win nen. Leeds bleef derde doordat Madeley, nadat de club twee wedstrijden zonder doelpunten was gebleven, eindelijk weer eens een treffer voor Leeds in de boe ken liet noteren. Dat doelpunt was vol doende om Coventry te verslaan. Arse nal volgt op onveranderde afstand na de overwinning van 20 in Notting ham. Chelsea, dat in het Jaarbeursste den-toernooi door DWS werd uitgescha keld, leed voor het eerst sinds 29 wed strijden weer een nederlaag op eigen veld. Southampton was daarvoor ver antwoordelijk, 32. De kop van de ranglijst ziet er als volgt uit: 1. Liver pool en Averton 28 punten uit 19 wed strijden; 3. Leeds United 27 uit 18; 4. Arsenal 25 uit 18; 5. West Ham United Tottenham Hotspur en Burnley 23 uit 19. BurnleyWolverhampton 11; Chel sea Southampton 23; Coventry Ci ty Leeds United 01- Everton Queens Park Rangers 40; Manchester United Ipswich Town 0—0; Newcast le United Manchester City 10; Not tingham Forest Arsenal 02; Shef field Wednesday Liverpool 12; Tot tenham Sunderland 51West Brom- wich Albion Stoke City 21; West Ham United Leicester City 40. FC Luik Daring 40; Racing White St. Gillis 11; Anderlecht Standard 00; Lierse Beeringen 2 0; La Gantoise Waregem 21; FC Brugge Beveren Waas 20; St. Trui- den Charleroi 31Beerschot Me- chelen 82;. Stand na tien wedstrijden: 1. Charle roi 15 punten; 2. Standard 14; 3. An derlecht, FC Brugge, St. Truiden en Lierse 12 pnt. Zaragoza Las Palmas 23; Athle- tico Bilbao Sabadell 21; Malaga Pontevedra 21Coruna Real So- ciedad 11; Espanol Athletico Ma drid 32; Real Madrid FC Barce lona 21. Stand na negen wedstrijden: 1. Real Madrid 18 punten; 2. Las Palmas 15; 3. FC Barcelona 12 pnt. Atalanta Berganmo Bologna 10; AC Milan Lanerossi 41AC Torino Juventus 12; AC Florence Sam- doria 10; AC Napoli SC Palermo 10; FC Pisa Inter 11; AS Roma Cagliari 14; FC Varese Verona 1—0. Na zeven competitiedagen is de stand aan de kop van het klassement: 1. AC Milan 12 pnt.; 2. Cagliari 11; 3. Inter, Fiorentina, Juventus 9 pnt. Belenenses Sporting 00; Benfica Guimaraes 00; FC Porto CUF 30; Uniao de Tornar Academico 21; Sanjonenses Leixoes 01; Se- tubal Varzim 21; Braga Atleti- co 21. Na negen competitiedagen luidt de stand aan de kop van het klassement: 1. Benfica 15 pnt.; 2. FC Porto 13; 3. Guimaraes 12; 4. Academica 11; 5. Se- tubal 11. Eerste klasse a DCGO VVO 00; SDWJOS 1—1; Stormvogels—AFC 1—4; ZVV—De Spartaan afg.; HRC BVC 30; Alkmaarsche BoysZilver meeuwen afg. 9 4 5 0 13 17— AFC 9 5 2 2 12 23—16 Alkm. Boys 8 3 3 2 9 14— 6 DCG 8 3 3 2 9 10— 9 ZW 8 4 1 3 9 11—11 HRC 8 3 3 2 9 10—10 JOS 9 3 3 3 9 9— 8 SDW 9 2 4 3 8 8— 9 De Spartaan 8 3 1 4 7 10—11 Zilvermeeuwen 8 2 3 3 7 68 BVC 9 2 1 6 5 8—16 Stormvogels 9 0 5 4 5 5—18 Eerste klasse b OlympiaEBOH 10; LFCPapendrecht 02; CW Roodenburg 21; OvermaasNeptunus 11; UVSGouda 40; De Musschen Unitas 1—0. De Musschen 9 9 0 0 18 23— 7 Neptunus 9 4 3 2 11 15—11 Papendrecht 8 4 2 2 10 14—12 UVS 8 3 3 2 9 15— 9 Olympia 8 4 1 3 9 8— 9 8 3 2 3 8 16—14 8 2 3 3 7 8—12 8 2 2 4 6 9— 9 LFC 8 .2. 2 4 6 9—14 8 2 1 5 5 7— 9 Roodenburg 8 2 1 5 5 5— 9 EBOH 8 1 2 5 4 4—18 Eerste klasse c DrachtenGermani- cus 5—0; SneekVelocitas afg.; Alci- desNeptunia afg.; Noordster:Spel. Assen afg.; ZwaagwesteindeLeeuwar den afg.; MuntendamEmmen 02. Germanicus 10 5 3 2 13 18—16 Spel. Assen 8 5 1 2 11 11— 5 8 4 3 1 11 10— 7 9 5 1 3 11 19—13 Leeuwarden 10 5 1 4 11 14—12 Velocitas 8 4 2 2 10 17— 9 10 5 0 5 10 14—10 8 3 2 3 8 11—10 Muntendam 9 3 2 4 8 17—19 Neptunia 9 2 2 5 6 11—20 Zwaagwesteinde 7 1 2 4 4 10—18 8 0 1 7 1 7—20 Eerste klasse d Be. Quick ZRiet vogels afg.; Quick '20Hengelo 20; Vosta—ESCA/VC 2—1; Spel. Enschede Rheden 4—1; De Treffers—DOS '19 2—0; Victoria BoysAZC 3— -1. SC Enschede 9 8 1 0 17 29— 8 Quick '20 8 5 1 2 11 15—10 De Treffers 9 5 0 4 10 21—17 9 4 2 3 10 19—20 8 3 3 2 9 17—10 Victoria Boys 9 4 1 4 9 21—18 Be Quick Z 7 3 1 3 7 13—16 8 2 3 3 7 14—17 9 3 1 5 7 13—19 DOS '19 9 2 3 4 7 5—12 9 2 1 6 5 12—20 ESCA/VC 8 1 1 6 3 9—21 Eerste klasse e DESKConcordia SVD 00; BrabantiaMiddelburg 11; Veerse BoysRKWU 51; Vlissin- gen—TSC 0—1; TOP—Helmond 2—0; Sparta *25—RKC 1—1. Middelburg 10 5 2 3 12 16—12 TSC 9 3 ,6 0 12 7— 4 8 4 3 1 11 15— 8 Concordia SVD 9 4 3 2 11 16— 8 DESK 9 3 5 1 11 7— 6 Veerse Boys 9 3 4 2 10 20—12 TOP 9 4 2 3 10 11—12 Vlissingen 8 3 3 2 9 12—11 9 2 4 3 8 8—11 8 2 2 4 6 10—13 UNA 8 1 3 4 5 9—18 8 0 4 4 4 7—14 RKWU 8 1 1 6 3 11—20 Eerste klasse F Wil hel mi na '08— Almania afg.; RIOS '31Caesar 02; VoerendaalMinor 10; Spel. Irene Roermond afg.; MKCSVN Heer—KVC Oranje 00. 00; KVC Oranje 9 5 4 0 14 8 5 1 2 11 Voerendaal 9 5 0 4 10 8 3 3 2 9 9 3 3 3 9 9 4 1 4 9 9 3 3 3 9 Roermond 8 3 2 3 8 Rios '31 9 3 2 4 8 9 2 2 5 6 9 2 2 5 6 Wllhelmina '08 8 2 1 5 5 9— 7 15—15 12—14 13—16 12—10 9—14 12—13 ADVERTENTIE Nantes Bastia 30; Ajaccio Lyon 41; Marseille Nice 31; Sochaux Metz 52; Sedan Red Star 00; St.-Etienne Nimes 10; Valencien nes Traasbourgh 11. De ontmoeting Rouwen Rennes werd afgelast. De wedstrijd Monaco Bordeaux wordt dinsdag gespeeld. De stand na elf wedstrijden: 1. St.- Etienne en Bordeaux 18 pnt. 3. Rouen 15 punten. vieux etalon vieux brandy per hele liter

De Vallei | 1968 | | pagina 8