„Bouw van postkantoor op de oude plaats is misgreep' VALLEI? Belt DS. VAN DER KRIFT DOET OP 1 DECEMBER INTREE IN OUDE KERK Politienieuws Zou iemand het in zijn hoofd durven halen om u s morgens voor de koffie een koopje te leveren? Blij met de benoeming NIEUWE PTT-DIRECTEUR B BASTIAANSE IN RHENEN Verbuizen Ideaal de sterke jonge generatie OPEL Santomei koffiemelk van de melkman Kom eens een maat-auto passen! VEENENDAALS AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. UW I?.,,10550 11079 Boze hoopman op de bon Vreemd idee? Niet voor Rekord. Want die geweldige Rekord, die alles heeft, biedt ook nog een enorme keuze, 2- of 4-deurs modellen, DeLuxe uitvoeringen, Rekord Sprint, Coupé, Caravan (3- of 5-deurs), 1700,1700 S of 1900 motorkortom, de Rekord die u kiest is aangepast aan üw eisen, üw rijstijl. Er is al een Rekord voor f 7995,-. Proefrijden? Goed idee! Wij helpen u graag bij uw keuze. Jazeker. Uw melkman durft dat. En hij heefter een uit stekende reden voor. Het koopje dat hij levert heet Santomei koffiemelk. Die per grote fles (met blauw etiket) niet meer kost dan f 1,68. En per halve liter (met blauw etiket) slechts f 1,02. Thuisbezorgd en wel. En de reden dat uw melkman u juist deze koffiemelk komt brengen, is de kwaliteit. Santomei is namelijk een uitzonderlijk goede koffiemelk. Heerlijk romig. Een weldaad voor uw koffie. Een exclusief merk van de melkhandel. Waardoor het geen verwonde ring hoeft te wekken, dat kenners het de beste koffiemelk vinden die er is. Maar dat is nog niet alles. Achter op de fles vindt u bovendien nog een waarde volle CCM-zegel. Waarmee u mooie cadeaux bij elkaar kunt sparen. Heel snel en heel voordelig. Dat krijgt u zogezegd op 't koopje toe. 'nffjprodukt Pagina 5 WOENSDAG 20 NOVEMBER 1968 RHENEN De Grebbestad heeft zijn nieuwe postdirecteur gekregen in de persoon van de heer B. Bas- tiaanse (51), een geboren Rotter dammer, vanaf 1 november 1964 di recteur van het postkantoor in Schijndel, sedert enkele dagen zete lend in het noodpostkantoor op de Vismarkt in Rhenen. als opvolger van de heer De Jong. die naar Zwijndreeht vertrok. De heer Bastiaanse logeert nog in hotel „De Stiohtse Oever", totdat hij hopelijk in Rhenen een woning toegewezen zal krijgen. Hij is ge huwd. heeft een zoon van achttien, die studeert aan de Technische Ho geschool te Eindhoven en een veer tienjarige tweeling, die straks de RHBS in W'agenigen zal gaan be zoeken. „Ik zal waarschijnlijk een zoge naamde voorkeurs woning -krijgen." zegt de heer Bastiaanse met de deur in huis, „een flat, alhoewel ik na tuurlijk in Schijndel bijzonder ver wend ben geworden met een huis- met-een-tuintje." Zoals al enige tijd bekend is, worden er in Rhe nen plannen uitgewerkt om een nieuw postkantoor te bouwen. „Rhe nen is fantastisch mooi. Ik was er weg van, toen ik met mijn vrouw vanuit het zuiden over de verkeers- brug kwam binnenrijden. Wellicht wordt het ook wel een mooi huis", aldus de nieuwe directeur. De heer Bastiaanse begon bij de posterijen op 21-jarige leeftijd in de avonduren op één van de kantoren in Rotterdam post te sorteren. Lang zamerhand klom hij door middel van zijn studie hogerop 'en al spoe dig kreeg hij een vaste baan op het hoofdkantoor aan de Coolsingel in de Maasstad. „Ik verkeerde wat dat avondwerk betreft in goed gezel schap. Ook de huidige directeur van het postdistrict Amsterdam is als sorteerder in zijn vrije tijd begon nen," lichtte de heer Bastiaanse toe. In Rotterdam verhuisde hij nogal eens van het ene bijkantoor naar het anderé. Dat duurde tot 1945. Toen werd -hij benoemd aan het hoofd kantoor in Amsterdam enNook daar viel hij menigmaal in op de bijkan toren van de hoofdstad. Eerst als lo ketbediende, later als beheerder van de verschillende kantoren. Dat duur de tot 1956. Maar het doel van de heer Bastiaanse lag op een geheel ander vlak. Hij wilde directeur wor den van een postkantoor. In de loop van de jaren Had hij daarvoor de volledige bevoegdheid verworven, maar voordat het zover was werkte hij eerst nog tot 1964 als chef van het bureau begrotingen, budgette ring en statistiek in het districts- postkantoor Rotterdam. „In de Maasstad begon het me tenslotte met al die raffinaderijen toch wel een beetje te hard te stin- ADVERTENTIE u dan «ven a.u.b. Tot Van 17.30- 19.30 uur dan brengen wij hem nog Alleen voor Veenendaal 's Zaterd. van 16.30-17.30 uur VEENENDAAL De markt koopman G. van Z. uit Zevenaar werd dinsdagmorgen een beetje" kwaad, omdat hij geen standplaats meer kon vinden op de Veenen- daalse markt. Helaas had zijn col lega, de heer A. H. B. uit Lunteren, die dezelfde artikelen als Z. ver koopt, zijn auto geparkeerd op de Achterkerkstraat. Bovendien stond er aan de andere kant van de weg nog een bestelwagen. Van Z. reed uit nijdasserigheid nogal wild tussen de twee bestel auto's door. Hij ramde daardoor de auto van zijn concurrent B. en even later een vuilnisvat. Na de aan rijding reed hij met volle snelheid door. Onnodig te vertellen, dat de politie een proces-verbaal gaf, want doorrijden na een aanrijding, wat daarvan dan ook de oorzaak mag zijn, is strafbaar. ken en ik begon steeds meer te ver langen naar een directeursfunctie ergens in het binnenland. Dat werd in 1964 Schijndel. Ik heb daar de laatste vier jaar bijzonder prettig gewerkt. De plaats heeft 17.000 in woners, maar het postkantoor is er kleiner dan in Rhenen, omdat de structuur van die gemeente anders is. Ik werkte daar bijvoorbeeld met 17 man en hier in Rhenen zijn het 25 employés. We kenden in Schijndel al evenmin de bestelauto en de bromfietsen. Rhenen is veel uitge strekter en veel heuvelachtiger, van daar. Het betekent voor mij dus wel een mooie promotie, niet alleen wat de functie betreft, maar ook wat de omgeving betreft. Bovendien heb ik hier in Rhenen nog twee bijkanto ren, één aan de Valleiweg en één in de buurtschap Achterberg. Boven dien heeft Rhenen postaal gezien nog een grote toekomst voor de boeg. Ik ben dan ook bijzonder blij met mijn jongste benoeming." De heer Bastiaanse heeft de direc teursfunctie steeds als een ideaal ge zien. Voor wat de omgeving betreft durft hij wel te zeggen dat hij er 100 pet. op vooruit is gegaan. Zijn vrouw denkt er precies zo over. Tijdens het onderhoud met de heer Bastiaanse ontpopte hij zich als een sympathieke figuur. In de Schijndel- se courant, waarin een stuk ten af scheid was geschreven, stond: „Wij feliciteren het personeel van het postkantoor in Rhenen met de be noeming van deze directeur." Sprekende over de plannen die er in Rhenen liggen om een nieuw postkantoor te bouwen hield de nieu we directeur een grote slag om de De nieuwe directeur van het post kantoor in Rhenen. de heer B. Bas tiaanse. arm. „Ik mag en ik kan er niet op vooruit lopen, maar ik weet uiter aard al wel het een en ander. Wel wil ik als mijn strikt persoonlijke mening naar voren brengen, dat herbouw op dezelfde plaats aan het Fred. v. d. Paltshof een grote mis greep zou zijn," aldus de heer Bas tiaanse. „Er is totaal geen gelegen heid om te parkeren aan de hoge kant van het Hof. Bovendien is het logischer, dat het postkantoor meer centraal wordt gebouwd. We kun nen veel beter werken in het belang van de ingezetenen. Want, zet dat vooral in de krant, ik leg bij mijn werk altijd het accent op het dienst betoon. Dat klinkt misschien wat ar rogant, maar de PTT heeft te allen tijde tot taak werkzaam te zijn ten bate van de gehele bevolking." De pas in Rhenen werkzaam zijn de nietiwe directeur heeft inmiddels al contacten gelegd met het plaatse lijk verenigingsleven. In Schijndel was hij penningmeester van de ver eniging van directeuren bij het PTT- district-Zuid. In Rotterdam vervulde hij in dezelfde vereniging h'fet secre tariaat en nu heeft de Utrechtse kring al weer gevraagd het secreta riaat te willen vervullen. „Wanneer het verenigingsleven in Rhenen op mij een beroep zou doen een functie te vervullen, dan ben ik gaarne be reid een dergelijk verzoek in over weging te nemen. Ik heb toevallig vanavond al een bespreking met en kele afgevaardigden van de afdeling Rhenen van het Nederl|mdsche Roo- de Kruis, waarin mijn voorganger De Jong ook een bestuursfunctie be kleedde," aldus de heer Bastiaanse. VEENENDAAL Ds. J. J. van der Krift zal zondagavond 24 november in de Nieuwe Kerk afscheid nemen van de hervormde gemeente van Ermelo, waar hij ruim vijftien jaar werkzaam is geweest. De week daarna, op zon dag 1 december zal hij in de Oude Kerk, na vooraf in de morgendienst in dat zelfde kerkgebouw te zijn bevestigd door ds. L. Kievit uit Leiden, intrede doen als predikant van de hervormde gemeente van Veenendaal, waar hij be roepen is in de vakature van dr. C. Graafland. Johannes Jacobus van der Krift werd op 12 juni 1917 te Jutphaas in de pro vincie Utrecht geboren. Hij bezocht eerst het christelijk gymnasium te Utrecht en studeerde daarna aan de rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij in 1940 zijn kandidaatsexamen theolo gie en ongeveer een jaar later in 1941 ook zijn kerkelijk voorbereidend exa men aflegde. Nadat de heer Van der Krift in 1941 door het provinciaal kerkbestuur van Drente was toegelaten tot de evange liebediening in de Nederlandse Her vormde kerk en hij eerst nog enige tijd te Wierden in de provincie Overijssel werkzaam was geweest als hulppredi ker werd hij op 22 februari 1942 door zijn oom. ds. C. J. van der Graaf, toen nog predikant te Nijkerk, bevestigd als predikant van de hervormde gemeen te van Renswoude in de classis Doorn. Op 28 juli 1946 verwisselde ds. Van der Krift deze gemeente met die van Katwijk aan Zee en op 6 september '63 werd hij door ds. D. Bouman, toen nog predikant van de hervormde gemeen te van Katwijk aan Zee en thans eme ritus predikant te Katwijk aan Zee, be vestigd als predikant van de hervorm de gemeente van Ermelo. Ds. Van der Krift heeft in de loop der jaren vele bestuursfuncties vervuld en zitting gehad in verschillende colle ges en commissies. Zo was hij o.a.: tij dens zijn ambtsbediening als predikant van de hervormde gemeente van Kat wijk aan Zee lid van het classicaal be stuur van Leiden. Te Ermelo was hij lid van het breed moderamen van de provinciale kerk vergadering van Gelderland: eerst lid van de provinciale commissie voor het opzicht voor de kerkprovincie Gelder land en naderhand secundus-lid van de Regionale Commissie voor het Opzicht voor de kerkprovincies Overijssel en Gelderland en lid van het dagelijks be stuur van de Stichting „Noord-Veluwe". Tijdens zijn ambtsbediening als pre dikant van de hervormde gemeente van Renswoude heeft ds. Van der Krift eni ge tijd godsdienstonderwijs gedoceerd aan het Marnix-college te Ede. Te Er melo was hij docent aan de zustersop- leiding van het ziekenhuis „Salem" te Ermelo en verder doceert hij thans nog godsdienstonderwijs aan het Nassau- Veluwe-lyceum te Harderwijk. Het ligt in de bedoeling van ds. Van der Krift om vanuit Veenendaal deze laatste le raarsfunctie'te blijven aanhouden. Van zijn hand verscheen in 1953 een brochure „Verontrustende Factoren" en verder werkte hij ook nog mee aan de in 1959 bij Van Keulen NV te Den Haag verschenen uitgave „Roeping en Belof te". Veenendaal werd op de Zandstraat ter hoogte van de KVSW aangereden door een auto. Hij viel met zijn hoofd tegen de trottoirband en moest naar het Ju- lianaziekenhuis gebracht worden. De heer A. was plotseling de Zand straat overgestoken. Ofschoon de chauf feur van de auto nog alle mogelijke moeite deed om hem te ontwijken, was dat niet mogelijk. Op de Brinkersteeg reed dinsdag morgen vroeg de bromfietser T.S. uit Rhenen tegen een aanhangwagentje van een personenauto. De bromfietser moest naar het Julianaziekenhuis wor den overgebracht. De aanhanger hing achter de auto van de heer G. van B. Van B. dacht, dat zijn ene koplamp niet brandde en daarom stopte hij. Kennelijk reed de bromfietser te dicht achter hem om een aanrijding te voorkomen. Eveneens op de Brinkersteeg zou gistermiddag een aanrijding plaatsge vonden hebben. Toen de gewaarschuw de politie arriveerde, vond zij alleen de vijfjarige R. A. G. K. naast zijn fiets liggen*Het joch had een wondje bij zijn oor. maar kón zonder behande ling naar huis gebracht worden. Dealer voor Veenendaal en omgeving /NDUSTRIELAAN 12 VEENENDAAL TELEF. 08385-12450 >L4M.| PUBLIKA TIE TEN BEHOEVE VAN DE MELKHANDEL EN HAAR KLANTEN.

De Vallei | 1968 | | pagina 5