Duitse architect geeft Ouwehands Dierenpark een heel nieuw gezicht Jeugdzorgfonds houdt deze week collecte Europese prijsbeleid loopt totaal vast TELEFUNKEN Rijtoer van St.-Nicolaas uitgebreid Uw salaris extra lonend maken? Uw spaargeld weer snel beschikbaar? Langere, maar overzienbare termijn? Geld waar u de eerste tijd niet aan hoeft te komen? Kunt u uw geld nog langer actief laten zijn? Kunt u uw geld enkele jaren missen? de bank waar ook u zich thuis voel* VERANDERING HOOFDINGANG Verkeer maakt wijziging noodzakelijk Voorzitter Gelderse A.B.T.B. toen krassende naalden nog modern waren hadden wij al de eerste lichtgewicht dynamische toonarm met saffier, maar dat is nog niets nu heeft zelfs onze voordeligste platenspeler een buistoonarm met regelbare naalddruk! UIT DE KERKEN T elef oonverkeer met Flevoland gestoord *i.v Ilf! Misschien denkt u dat alleen dure platenspelers zo'n buistoonarm hebben. TELEFUNKEN is een uitzondering. Wij vinden namelijk dat élke platenspeler de luxe van zo'n professionele toonarm moet hebben. Omdat dit 't behoud is van uw platen, en omdat u niets anders hoort dan de kwaliteit van de opname. En anders niets. Het zal u niet meevallen een andere betaalbare platenspeler te vinden met onze gevoelige TELEFUNKEN techniek. Maar dat hoeft ook niet. De TELEFUNKEN-serie biedt keus genoeg. Zoals de afgebeelde Musikus 108 V, met 4 watt transistor-versterker, grote luidspreker in kofferdeksel, volume- en toonregelaar en stereo-element. Ga eens luisteren bij een TELEFUNKEN-specialist Alles pleit voor TELEFUNKEN Thuïs kunt u maar op één manier sparen: RENTELOOS! Waarom 6 spaarvormen? Is één niet genoeg? Beslist niet. De NMB heeft voor iedereen een passende spaarvorm. Afgestemd op per soonlijke wensen, mogelijkheden en doeleinden. De een wil snel over zijn geld kunnen beschikken. Een ander kan langer wachten. Bij de NMB staan vele wegen open. Elke spaarvorm heeft zijn spe cifieke voordelen. En nog een belangrijk voordeel bij de NMB: de persoonlijke service. Dit blijkt uit ons gedegen advies over sparen, waarvan wij u hier een voorproefje geven! NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK WUtNiUAt* 20 NUVtMöfcK IV6Ü Veemarkt Doetinchem. Slachtvee 519, gebruiksvee 1083, vet te kalveren 44, vaarskalveren 1514, schapen 11, lammeren 27, geiten 4, paarden 15, veulens 5, biggen 290, to taal 3569. Prijzen (in guldens): Melk- en kalf koeien 980-1570, mest en weidevee 900-1280, drachtige vaar zen 1020-1580, guste vaarzen 900-1270, pinken 560-800, graskalveren 420-610, vaarskalveren 180-300, stierkalveren 60-80, schapen 110-135, lammeren 75- 130, biggen 65-77. Alles per stuk. Vette kalveren le kwal. 3,45-3,90, 2e kwal. 3,00-3,30, 3e kwal. 2,40-2,75, alles per kg lev. gew. Slachtvee le kwal. 4.10-4,65, 2e kwal. 3,60-3,90, 3e kwal. 3,20-3,45, worstkoeien 2,80-3,20, slacht- paarden 2,90-3,45, veulens 3,00-3,60, al les per kg gesl. gew. Handel: Slachtvee redelijk, weidevee redelijk, biggen kalm, vaars- en stierkalveren willig, vette kalveren kalm. schapen en lammeren kalm, paarden kalm. Komt men straks vanaf het grote parkeerterrein het park op, dan zal men niet" minder dan vijf kassa's aan treffen, die in het verlengde van dat terrein zijn aangelegd. Het huidige di rectiegebouw moet minstens vijf me ter in oostelijke richting worden uitge bouwd. Daarin komen drie kassa's, terwijl aan de overkant van de toe- RHENEN De Duitse architect Kurt Maywald, momenteel druk bezig om in Tunis de laatste hand te leggen aan een daar gebouwde dierentuin, heeft zijn schetsplannen gereed om aan Ouwehands Dierenpark een nieuw gezicht te ge ven. De hoofdingang van het park op de Grebbeberg zal straks totaal veran derd zijn. De plannen zijn een gevolg van het moderne verkeer, de auto en de bromfiets. Er komen praktisch geen voetgangers meer naar de Grebbeberg. Iedereen die het dierenpark wil bezoeken komt óf per auto, óf per bromfiets óf per autobus. De hoofdingang van het park van de heer Ouwehand was nog ingesteld op de verkeersgbruikeh van vóór de oorlog. Het gevolg was, dat iedereen die vanaf het parkeerterrein het die renpark in wilde, liep te zoeken naar de plaatsen waar hij of zij een kaart je kon kopen. Architect Maywald heeft natuurlijk de majestueuze hoofdin gang niet laten vervallen in zijn nieu we denkbeelden, maar wel zo veran derd, dat het in de naaste toekomst zó zal worden, dat iedere automobi list of bromfietser langs specifiek ge baande wegen, langs een grote water partij, de juiste ingang zal kunnen vinden.. RHENEN In tegenstelling tot de reeds eerder gepubliceerde route die Sint Nicolaas zaterdag 23 november zou volgen voor zijn rijtoer kan worden meegedeeld, dat de Goedheiligman over extra tijd voor Rhenen beschikt en zijn verblijf in de Grebbestad daardoor wat kan verlengen. In verband hier mee wordt oók de rijtoer groter ge maakt. Deze zal nu langs de volgende straten worden geleid: Grebbeweg - Bruine Engseweg - Ju- lianastraat - Dr. Wallerstraat - Fred v.d. Paltshof - Herenstraat - Ontvangst ten stadhuize om 15 uur - Nieuwe Vee- nendaalseweg - Molenstraat - Heren straat - Achterbergsestraatweg - Wil- helminastraat - Nieuwe Veenendaalse- weg - Domineesbergweg - Valleiweg - Rozenlaan - Ribeslaan - Seringplant soen - Valleiweg - Sparrenlaan - Eiken laan - Prunuslaan - Achterbergsestraat weg - Herenstraat - Grebbeweg. De Sint en zijn gevolg komt ongeveer 14.00 uur Rhenen binnen vanuit de rich ting Wageningen. gangslaan twee kassa's zijn geprojec teerd. Al tien jaar wacht de directie van het park, alsook de directies van de aangrenzende hotels, op verbetering van de rijksweg over de Grebbeberg, die al in 1958 op papier is gezet, maar tot op de huidige dag niet is verwe zenlijkt. Tijdens een door het gemeen tebestuur van Rhenen georganiseerde hearing voor de bur^ferij, bleek uit de antwoorden van burgemeester mr. L. Bosch ridder van Rosenthal, dat deze weg vermoedelijk in handen zal ko men van de gemeente, waarna met spoed de zo nodig zijnde hervorming kan worden uitgevoerd. Ook hier gaan particuliere, toerostisch en algemeen belang hand in hand. Er wordt aan de deur geklopt! Nee, niet op 5 december, maar nu deze week. Het zijn de collectanten van de Stichting Nationaal Jeugdzorgfonds, die een beroep op uw beurs komen doen. Deze Stichting is in het leven geroe pen door acht landelijke organisaties van verschillende gezindten, alle aan gesloten bij de Nederlandse Jeugdge meenschap (Sectie Jeugdzorg). De stichting houdt zich bezig op het ter rein van het bijzondefe jeugdwerk, het volksontwikkelingswerk, buurt- en bijzonder opbouwwerk. De behoefte aan dit werk manifes teert zich meer en meer in het toene mende gebrek aan leef- en speelruim te voor de jeugd, zowel in het gezin als daarbuiten. De deelnemende organisaties, die aan deze Stichting meewerken be schikken te zamen over 350 club- en buurthuizen, waarin over het gehele ARNHEM „Het huidige prijsbe leid loopt vast. Het heeft al tot een aanzienlijke uitbreiding van de produk- tie geleid. De vrees bestaat dat in de komende kritieke fase van de EEG- landbouwpolitiek het prijsbeleid onder druk van de overschotten ernstig zal worden aangetast. Het os duidelijk dat we er niet meer komen met kreten als „het landbouwbeleid dient een goed bestaan te verschaffen aan goed gelei de, sociaal en economisch verantwoorde bedrijven". Die pessimistische woorden werden maandagavond gesproken door de voor zitter van de Gelderse ABTB, de heer H. W. Huisman, op dè najaarsvergade ring van de bond in Arnhem. „Het prijsbeleid biedt geen oplos sing voor het probleem van de over schotten. Er zijn meer overwegingen, zoals de afzetsituatie, een rol gaan spe len. Het bestuur van de ABTB heeft er al eerder de nadruk op gelegd, dat het gaat om het in evenwicht brengen van vraag en aanbod binnen de EEG. Wij zien", aldus de heer Huisman, „geen heil in contingentering van de produktie per land of bedrijf, noch in systemen, waarbij lage richtprijzen worden aangevuld met toeslagen per bedrijf. De structuur van de bedrijven zal moeten worden verbeterd door be drijf svergroting, gecombineerd met af vloeiing van arbeidskrachten. Beper king van de totale produktieomvang wordt daarmee nog niet bereikt. Het landbouwschap wil daartoe landbouw gronden uit produktie nemen. Wat er in dezen ook gebeurt: het is noodzake lijk dat de overheid op grote schaal werkgelegenheid schept voor degenen, die de landbouw moeten verlaten". De heer Huisman was van mening, dat het ondanks de gelijkschakeling in de EEG voor de Nederlandse boer en tuinder nog geen koek en ei is. „Het verschil in belastingen, bijdragen in de sociale verzekeringen en directe in vesteringssubsidie geeft ons een ach terstand. In veel EEG-landen draagt de overheid een groot deel van de kos ten voor de sociale zekerheden. Onze landbouw-voormannen hebben dus nog werk te over". De ruilverkaveling in Gelderland moet snel op gang komen, vond de heer Huisman. Hij pleitte voor een hernieuw de saneringsregeling, omdat de oude zijns inziens nauwelijks meer functio neert. „Op de Veluwe en in de Achter hoek wachten nog vele gebieden op ruilverkaveling". Hij toonde zich verheugd over de grotere rijksbijdragen voor waterschap en dijkverzwaringslasten, al leek het hem redelijk dat er meer uit de bus zou komen. De heer G. Loman, secretaris van de bond van bedrijfsverzorgingsorga- nen voor Gelderland en Overijssel, hield een inleiding over de bedrijfsver- zorging. „Het lidmaatschap betekent voor de boer en tuinder een verzeke ring, waarvoor hij als premie zijn lid maatschapsgeld betaalt", 'aldus de heer Loman. Hij waarschuwde evenwel dat bij langdurige ziekte de vervanger van de bedrijfsverzorgingsdienst een dure zaak kan worden. „Een arbeids ongeschiktheidsverzekering mag niet worden vergeten", zo zei hij. Tijdens de vergadering werd afschep genomen van het bestuurslid Th. Ra- ben, die 33 jaar zitting had in het Gelderse ABTB-bestuur. Hij wordt op gevolgd door de heer J. Smeenk. IMPORTEUR VOOR NEDERLAND: AEG - AMSTERDAM Ook zij willen graag van de straat en naar een clubhuis. U kunt daar voor zorgen door deze week met gulle hand te geven aan de collectanten van de Stichting Nationaal Jeugdzorg fonds. land ongeveer honderdduizend jonge mensen worden opgevangen. Duizenden en duizenden anderen zou den echter nog opgevangen moeten worden. Dat zou men graag willen, maar de financiën ontbreken. Men hoopt dan ook dat een beroep op u niet tevergeefs is. Alleen met aller steun kan het bijzondere jeugdwerk aan zijn doel beantwoorden. Dat is ook in het belang van ons gehele volk. Ned. Herv. Kerk: Beroepen: te Vorchten: W. J. Hottinga te Baambrugge; te Rhenen (toez.) A. P. PAcher te Tzum (Fr.); te Wezep J. C. de Bie te Ederveen; te Besoyen G. J. Rebel te Waspik; te Tholen (toez.) S. de Jong te Houten, die be dankte voor Brakel. Beroepen te Utrecht (toez.) H. J. Ruis te Sluiskil, te Utrecht als ziekenhuis predikant C. H. van Rhijn te Apel doorn, te Beilen (toez.) J. de Ruyter te Rheden. Beroepen: te Drachten: S. Brandsma te Gramsbergen. Aangenomen: naar Uitgeest (N.-H.) C. J. Hollemans, vie.. Ned. Gemeente te Berlijn (Did.); naar N.O.P. (wijkgem. Emmeloord) dr. H. R. Smid te Veen- wouden. Aangenomen naar Dieren G. H. Gas- suto te Ten Boer (tevens bijstand in het studentenpastoraat te Groningen) Geref. Kerken: Aangenomen: naar Voorthuizen: H. A. Starrenburg te Wolvega, die bedank te voor Ridderkerk; naar Baarn P. C. van der Wel te Aalten. Geref. Kerken Vrijgemaakt: Beroepen: te Veendam-Zuidbroek: K. J. Kapteyn te Overschild-Appingedarri. Aangenomen: naar Heemse: R. Tim merman- te Bunschoten-Spakenburg. Chr. Geref. Kerken: Beroepen: te Veenendaal: J. Plantinga te Rozenburg; te Schiedam: C. van der Weele te Huizen (N.-H.). Geref. Gemeenten Beroepen: te Rotterdam-Zuid (Mijnshe- renplein): G. Schipaanboord te Apel doorn. Beroepen te Rijssen A. Hoogerland te Werkendam, die bedankte voor Am sterdam-Centrum en voor Leiden. UTRECHT Het interlokale tele foonverkeer tussen de polder Oostelijk Flevoland en de rest van Nederland is gisteren ernstig gestoord geweest door dat de draaggolfkabel tussen Harder wijk en Lelystad is beschadigd. De ka bel werd bij werkzaamheden in de buuF van de sluiten geraakt door een graaf machine. Voor u tot 6-l°/o rente en voor u keuze uit 6 spaarvormen voor u „Die persoonlijke service blijkt bij onze bank, de NMB, bijvoorbeeld uit de uitgebreide voorlichting over de spaarvorm, die voor ideaal is", zegt mej. Th. van Dongen, kassier kantoor Breda. Dat kan. Door een salarisrekening met spaarservice. Een rentevergoeding van 3|% over dat deel van het salaris, dat op de rekening blijft staan. De NMB verricht - ook betalingen vooru, geeft krediet, ver strekt u betaalcheques, etc. Geld opne men Contant aan de kas, elke werkdag van de week. Oplossingspaarrekening met opzegter mijn van 1 maand. Zonder opzegging kunt u meteen over f2500,- beschikken. Eerste inleg f 10,-. Rente 4%. Dan adviseren wij u de spaarrekening met een opzegtermijn van drie maanden. Eerste inleg ten minstef 100,-. Rente4i%. Veenendaal Markt 5. Ede Breelaan 1. Laat uw spaargeld groeien met een rente van 5i%op een spaarrekening met een opzegtermijn van 12 maanden. Voor de eerste f 10.000,- geldt een opzegtermijn van slechts 6 maanden Echt geschikt dus voor spaarders die een hoge rente wensen maar zich toch ook weer niet al te lang willen binden. Eerste inleg ten minste f100,-. Bijstortingen en opnemen ten minstef 100,-. Spaarrekening met een opzegtermijn van 18 maanden. Speciaal voor hen die een hoog en regelmatig inkomen van hun spaargeld willen hebben zonder koersrisico's. Eerste inleg f 100,-. Bij stortingen en opnemen tenminste f100,-. Rente 6%. Een deel van uw geld, dat u gemakkelijker beschikbaar wilt houden, zou u bijvoorbeeld op een spaarrekening met een kortere opzegtermijn kunnen plaatsen. Lange-termijn spaarders of zij, die bin nen 'enkele jaren met pensioen gaan, zijn vaak gediend met spaarbrieven. De rente wordt tegelijk met de terugbeta ling uitgekeerd. Men verschuift dus zijn inkomen en dat kan in bepaalde geval len fiscaal voordeel opleveren. Deze spaarbrieven zijn verkrijgbaar tegen storting van f 1.000,-per stuk.De looptijd is 5 jadr en 7 maanden. Bij aflossing ontvangt u liefst f 1.400,- 6±% rente. Eerder geld nodig? Vervroegde terug betaling op aanvraag mogelijk - uiteraard tegen aangepaste rente. Stapt u eens bij ons binnen en vraag over üw ideale spaarvorm

De Vallei | 1968 | | pagina 7