Toekomst van M.V.V. ligt nu in handen van de gemeente Maastricht Men wordt pas scheutig als het mis dreigt te gaan Zondagssport op Radio en T.V. Londen-Sydney-marathon gaat morgen van start Norbert Höfling werkt aan verbetering van Anderlecht Candia ontmoet zware tegenstand van Culemborgse Vriendenschaar Stok achter de deur voor AGOVV-ers Ajax maandagmiddag naar Istanboel Botwinnik in Hoogoventoernooi ROSEWALL WON PR0FT0ERN00I Geen goede melding in sporttoto Minister Klompr ontving „gouden" para-olympische ploeg Post/Duyndam in Gent op tweede plaats FILMVERSLAG VAN FENERBAHCE-AJAX A. G.O.V.V. H.D.VS Joop Verbon bokst tegen Van Laere VOETBALPROGRAMMA VOORZITTER MR. TRIPELS: Helpen Lee Evans niet bij politie Nu boos STICHTING KUNSTIJSBAAN UTRECHT OPGERICHT Ronald Riedewald tegen oud-kampioen van Italië Watertanden Via radio en tv om Achteruitgang Misschien nog jaren Veenendaal moet winnen van EMS afd. voetbal afd. voetbal van hier en daar SPORT ZATERDAG* 23 NOVEMBER 1968 MAASTRICHT De naam van de Maastrichtse eredivi sieclub MVV reeds enkele jaren, gezien de povere re sultaten, een bron van ergernis voor de rechtgeaarde Maastrichtenaar gaat in de hoofdstad van Limburg weer van mond tot mond. Het gaat weer niet goed met deze Nederlandse voetbalvereniging. Met drie punten uit elf wedstrijden verkeert MVV, naar het schijnt, in een uit zichtloze positie. De licht ontvlambare zuiderlingen concluderen snel. „Er moet intern onenigheid zijn", zo zei men. Dezer dagen werd Maastricht in deze mening gesterkt door een publi catie waarin het heengaan van manager Rokx bekend werd gemaakt. Hij zou worden opgevolgd door Joop Drei- müller, sinds dit jaar bestuurslid van MVV. Extra voe ding voor bevestiging van dit bericht was tevens het ver trek van een driemanschap van MVV naar Tsjecho-Slo wakije, dat enkele spelers, ter versterking van het eerste elftal, zou gaan beoordelen. Manager Rokx was daar niet bij, hoewel hij in eerste instantie de trip wel zou mee maken. Het meest vreemde van de hele situatie is evenwel, dat MW voor het begin van het nieuwe seizoen geen cent los konkrijgen van een armlastig gemeentebestuur, ter wijl, nu de zaken slecht gaan, er plotseling wél geld aan wezig is. Maastricht zoekt naar een antwoord. Wat is er wel en wat is er niet waar van alle geruchten Gaat Dio Rokx inderdaad weg Wordt hij opgevolgd door Joop Dreimüller En heeft MVV nu geld Een ontspannen manager Dio Rokx: „Ik weet het niet meer. Laat ik eerst even zeggen, dat ik geen ontslag heb ingediend en ook niet ben ontslagen. Een andere zaak is, dat ik met het bestuur van de Stichting Geusselt en met MVV de afspraak heb gemaakt dat ik, gezien mijn drukke werkzaam heden er is de laatste tijd nogal niet het een en ander in Beek veran derd als directeur van de luchtha ven Beek wel te zijner tijd mijn func tie zou neerleggen. In een periode van zes weken zouden wij het een en an der bespreken. Slechts enkele dagen, nadat wij dit besluit hadden genomen werd bekend gemaakt, dat ik mijn ont slag zou hebben ingediend. Dat is niet waar. Ik ben nog altijd manager. Hoe het nu, na al die vroegtijdige publika- ties, zal gaan weet ik ook nog niet". „Er wordt gezegd, dat ik een gedeel te van mijn taak als manager zou overdragen aan de heer Dreimüller. Voor mij niet te verteren. Als ik blijf, dan alleen. Bij MW heeft men in de laatste jaren tenminste één ding goed gedaan het aanstellen van een ma nager en dat is niet omdat ik het ben. In feite zou het een betaalde kracht moeten zijn, maar daar is het geld niet voor". Manager Rokx, die zich voor het be gin van het voetbalseizoen de kreet liet ontvallen. „Ze kunnen beter naar de amateurafdeling gaan", is van die me ning nog niet teruggekomen. „Zolang de gemeente niet inziet, dat er veel geld nodig is om er iets goeds van te maken, blijft het een hopeloze zaak". De naar voren geschoven Joop Drei müller (52) chef buitendienst van het Gemeentelijk Administratie Kantoor in Maastricht ziet zich, voorlopig althans, nog geen manager van MVV worden. „Niet alleen ik",- zo is zijn mening, „maar het gehele bestuur van MVV heeft de grootste bewondering en waar dering voor Dio Rokx. Alleen door loslippigheid van een medebestuurslid, tijdens een raadsver gadering in Maastricht zijn er veel te vroeg publjkaties ontstaan. Nu worden alle veranderingen, als ze tenminste zouden worden doorgevoerd, uitgelegd als zijnde een reactie op grote strubbe lingen. Van de zijde van MVV heeft men mij gevraagd om in het bestuur zitting te nemen, omdat dat bestuur vier man veel te klein was". „Er moet iets worden gedaan, want we kunnen toch niet lijdzaam toezien, dat MVV zou gaan verdwijnen? Eén van de mensen, die daarom moeten blij ven, is Dio Rokx. Ik zal hem alleen maar helpen. Wél ben ik er van over tuigd, dat er een fulltime manager zal moeten komen; een man met vele rela ties. Gezien de financiën kunnen wij Rokx nu beslist niet missen, zoals ook de steun van de gemeente onmisbaar is. De -moeilijkste taak is om de gemeente daarvan te overtuigen. Als het bedrijfs leven „ja" zegt, kan de gemeente niet achterblijven". Mr. Max Tripels, voorzitter van MVV, was reeds ver voor de aanvang In het NRU-sportprogramma „Langs de Lijn" (14.30-17.00 uur via Hilversum 1 en 18.10-18.30 uur via Hilversum II wordt morgei, verslag gedaan van de volgende voètbalwedstrijden: ADO - Go Ahead, Haarlem - Vitesse, SW - He racles, De Graafschap - ZFC en AFC SDW; voorts de finale van de vereni gingkampioenschappen turnen voor da mes en heren in Den Haag, de dam- wedstrijd Nederland - België in Vlis- singen, de selectie-achtkampen tafel tennis in Heemskerk, de paardenkoer- sen in Hilversupi. Redactie: Jan Dassen, Wim Hoogen- doorn, Theo Koomen en Dick van Rijn. In het NTS-sportprogramma, dat morgen van 19.30 tot 20.30 uur op Ne derland I wordt uitgezonden, wordt on der voorbehoud van wijzigingen aan dacht besteed aan: de voetbalwedstrijd FC Twente - Volendam en ADO - Go Ahead; De nationale schaatswedstrijden om de IJssel Cup in Deventer; de volleybalwedstrijd Blokkeer AMVJ-A'dam in Den Haag; de basketballwedstrijd in het toer nooi om de Europa Cup voor dames AMVJ - Wiszla Krakau in Amsterdam. SAN JOSE (Californië) De Ame rikaanse negeratleet Lee Evans, die op de Olympische Spelen goud op de 400 meter won, zal niet voor halve dagen in dienst treden bij de politie van San Jose. Evans, die studeert, heeft bij na der inzien de betrekking waarin hij de contacten tussen de negerbevolking en het gezag zou moeten bevorderen, niet aangenomen. Lee Evans sloot zich in Mexico-Stad bij de geschorste sprinters Tommie Smith en John Carlo? aan door tijdens de huldiging voor de 400 meter een zwarte baret en zwarte sokken te dragen. van de competitie een teleurgesteld man. Het gemeentebestuur had zijn voorstellen om MVV uit de diepe put te halen afgewezen. Er kwam geen stuiver, want, zo redeneerde het groot ste gedeelte van de raad, het zou weg gegooid geld blijven, ondanks de pas- 'sieve recreatie. Was Mr. Tripels toen teleurgesteld, nu is hij boos. „Rokx is en blijft mana ger. Alleen krijgt hij assistentie. Zo hebben' wij. het gezien en niet anders" is zijn felle reactie. „Juist als wij alle pogingen in het werk stellen om MVV uit een impasse te halen, zijn er weer anderen, die wel een vuurtje willen stoken. Ook wij weten, dat er in de toe komst een fulltime manager moet ko men, maar gezien de huidige situatie is het niet verantwoord^ om daarvoor iemand aan te trekken.'ln feite zou hij op een schopstoel zitten, want er is geen zekerheid". Mislukte een eerste poging van mr. Tripels om het gemeentebestuur van Maastricht tot andere gedachten te brengen, de kans van slagen is nu groot. „Er is", zo zegt hij, „sprake van een krankzinnige discriminatie. Mijn eerste voorstellen aan de gemeente wa ren niet haalbaar omdat zoals werd ge zegd, Gedeputeerde Staten van Limburg met die voorstellen toch niet in zee zou-» den gaan. G.S. zijn bereid gebleken om de Fortuna/Sittardia-Combinatie wel de helpende hand drie ton toe te steken. Waarom dan MW niet? Naast de acht ton, die de gemeente jaarlijks investeert in de stadsschouwburg, mag SCHIPHOL In een DC-8 van Mar tinair Holland zal maandagmiddag a.s. om half twee de Ajax-ploeg alsmede de officials en een aantal supporters (in totaal 150 man) naar Istanboel ver trekken. Diezelfde dag vliegen nog een 150 supporters in een andere DC-8 naar Istanboel. Het grootste deel van het supporterslegioen, ongeveer 560 man in 5 chartervliegtuigen, volgt dinsdag. Op de dag van de wedstrijd, woensdag, vertrekt het staartje van de supporters- schare, bestaande uit ruim 330 man, in twee vliegtuigen naar Turkije. In totaal zullen ongeveer 1200 men sen van deze voetballuchtbrug gebruik maken. UTRECHT Het Departement Utrecht van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel, de Junior Kamer Utrecht en de Socië teit „De Constructieve" hebben de Stichting Kunstijsbaan Utrecht opge richt met als doel de bouw en exploi tatie van een bij elkaar gelegen open 400 meter en overdekte 60 x 30 meter kunstijsbaan. De stichtingskosten wor den geraamd op f 6 miljoen gulden. De gemeente Utrecht heeft voor dit nieuwe complex een terrein gereser veerd bij fort „de Klop". Inzake de op- zer en financiering vindt thans een overleg plaats tussen de, gemeente Utrecht, de provincie Utrecht, het mi nisterie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, de Nederland se Sport Federatie, de Koninklijke Ne derlandse Schaatsrijders Bond en de Nederlandse IJshockey Bond. De ini tiatiefnemers zijn echter van mening, dat er ongetwijfeld financiële hulp no dig zal zijn van het bedrijfsleven en de burgerij, 't Stichtingsbestuur streeft ernaar de Utrechtse kunstijsbaan in de loop van het schaatsseizoen 1969/'70 in gebruik te nemen. Voorzitter van de Stichting Kunstijsbaan Utrecht is de heer H. R. Bredero. ROME De Nederlandse bokskam pioen in het zwaarweltergewicht Ro nald Riedewald zal op 29 november in het sportpaleis te Rome uitkomen tegen Mario Lamagna, oud-kampioen van Ita lië in het middengewicht. De wedstrijd geldt evenals de ontmoeting tussen Sugar Boy Nando en de Amerikaan Fred Little als omlijsting van het gevecht om de Europese titel in het zwaarweltergewicht tussen de Frans man Joseph Gonzales en de Italiaan Re- mo Golfarini. BEVERWIJK. De organis. n van het hoogovenschaaktoernooi d?.t van 13 januari tot 1 februari in ik aan Zee wordt gehouden, hebben richt ontvangen, dat de Russische oud wereldkampioen Botwinnik de uitnodi ging,'om deel te nemen, heeft aanvaard. er voor MVV ook wel iets komen. Wij hebben nu de beschikking over een bedrag van 50.800 gulden van de in dustrie, alsmede een bedrag uit een par ticulier fonds. De gemeente zal eenzelf de bedrag moeten investeren". De deputatie van MVV, die naar Tsjecho-Slowakije is vertrokken heeft nog niet gekocht, maar de onderhan delingen met Mraz zijn, zoals we dezer dagen reeds vermeldden, bijna rond. MVV heeft vooral Tsjecho-Slowakije uitgezocht omdat de financiële moge lijkheden passen in het raam van een armlastige club zoals MVV. „We kunnen", aldus mr. Tripels, „geen bokkesprongen maken. Voor niet teveel geld zal het een goede speler moeten zijn, die naar MVV komt. We hebben nu echter nog de tijd en we kunnen ook nog gaan praten met en kele Zuidslaven. Om van te watertan den, maar hadden we maar veel geld. Wat er ook gedaan wordt, ik kan in feite niets anders zeggen dan dat de toekomst van MVV berust in handen van de gemeente". LONDEN De Australiër Ken Rose- wall heeft in Londen het proftoernooi van Wembley gewonnen door in de fi nale zijn landgenoot John Newcombe in vier sets te verslaan: 6-4, 4-6, 7-5, 6-4. De 34-jarige Rosewall, elf jaar ouder dan Newcombe, heeft twee uur nodig gehad om zich van de eerste prijs (5000 pond, ongeveer 43.000 gulden) te ver zekeren. De wedstrijd had een regel matig verloop, waarin de zeer goed spelende Rosewall slechts een inzin king had: in de tweede set verspeelde hij twee keer zijn service en gaf New combe, de laatste amateurwinnaar van Wimbledon, de kans terug te komen. Eerder versloeg de Spanjaard Andres Gimeno in de strijd om de derde plaats de Australiër Fred Stolle (9-7, 4-6, 6-1). De cijfers van sport- afgelopen weekeinde DEN HAAG. - toto 14 van het luiden: Deelnemers894.235 inleg f 1.937.519,10; prijzenbedrag: f 871.884, Eerste prijs: geen meldingen van der tien goed. Tweede prijs: beschikbaar 40 procent van het prijzenbedrag, f 348.753,60. 49 meldingen, bruto f 7.117,40. Derde prijs: beschikbaar 35 procent van het prijzenbedrag, f 305.159,40. 664 meldingen, waarbij zes met twee ko lommen, per kolom f 456. Extra prijs: beschikbaar 25 procent van het prijzenbedrag, f 217.971,—. 335 meldingen, waarbij drie met twee ko lommen en een met vier kolommen, per kolom f 640, RIJSWIJK „Ik doe in de aller eerste plaats aan deze wedstrijden mee om te bewijzen, dat wij net zo goed wat kunnen als de anderen". Inhaken de op deze uitlating van de benjamin van de ploeg, Ingrid van den Benden, die drie gouden en een zilveren me daille won, opende de minister van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, mej. dr. M. A. M. Klompé, vrij dagavond de ontvangst, die zij op haar ministerie te Rijswijk aanbood aan de Nederlandse ploeg de „gouden ploeg" zoals hare excellentie het team kwa lificeerde die met zoveel succes heeft deelgenomen aan de paralympi- stelde vraag: „Ziet u wat u doet als recreatie of als sport" bestond er voor de minister maar één woord: „Sport!! Deze ploeg verdiende goud, omdat ze toonde een gouden hart te bezitten", aldus de minister. „U hebt laten zien, ♦dat u het niet net zo goed kan als anderen, maar beter. Er zijn er nog zo- velen, die denken dat ze nooit aan sport toe kunnen komen en die zich niet kun nen voorstellen, dat sport voor hen door oefening spel kan worden en zij dat spel normaal en gewoon als ieder an der kunnen genieten en beleven. Voor hen vormen uw sportieve successen een geweldige stimulans. Zij kunnen, dank zij u, misschien de moed opbrengen om de weg terug in te slaan naar een ac tief en geluikkig bestaan. Dat is uw al lergrootste verdienste". De chef d'equipe van de ploeg, de heer Van Leeuwen, onderstreepte in zijn dankwoord aan de minister eveneens, dat het hier wel degelijk om sport gaat en hij verheugde zich er bijzonder over, dat dit inzicht steeds meer post heeft gevat. GENT De Belgen Sercu en Van Looy hadden vrijdagavond bij de neu tralisatie de leiding in de zesdaagse van Gent met 154 punten. Peter Post en Leo Duyndam bezetten de tweede plaats met een ronde achterstand en 216 punten. De Zwitserse gebroeders Louis en Fritz Pfenninger lagen met 128 punten op de derde plaats. Morgen gaat bij het Crystal Palace in Londen de marathon Londen - Syd ney van start; een spectakelstuk, waar aan door ongeveer honderd teams deel genomen wordt. Twee Nederlandse equipes zijn van de partij. De eerste ploeg bestaat uit Rob Slotemaker en Rob Janssen, die met een DAFF-55 rij den en de tweede Nederlandse ploeg be staat uit David van Lennep en Peter Hissink, eveneens met een DAF-55. Het eerste traject leidt via Parijs, Tu rijn, Belgrado, Istanboel, Teheran, Ka boel, New Delhi naar Bombay. Daar brengt de boot de auto's en de coureurs naar Freemantle in Australië, waarna een 5600 km-route door de woestijn tot Sydney volgt. In zijn radio- en televisieprogram ma's zal de AVRO aan deze Londen - Sydney-marathon aandacht besteden. Wat de radio betreft gebeurt dit in de bulletins van het Radio-journaal met in gang van morgen. De televisie zendt re portages uit op maandag 25 november tussen 20.20 en 20.45 uur via Nederland 2 (de start in Londen, de overtocht over het Kanaal en de doorkomst door Pa rijs), op zondag 1 december van 22.00 tot 22.20 uur via Nederland 1 (verslag van het traject Parijs-Teheran) en op Van de voetbalwedstrijd Fenerbahce Ajax die woensdagavond 27 novem ber in het kader van de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen in Ankara wordt gespeeld, zendt de NTS donderdag 28 november van 18.15 tot 18.50 uur op Nederland 1 een samengevat filmver- slag uit, dat door Herman Kuiphof van commentaar wordt voorzien. Een rechtstreekse uitzending van de wedstrijd is niet mogelijk, omdat er geert verbinding bestaat tussen de Turkse televisie en het Europese tele visienet. De NTS heeft desalniettemin diverse mogelijkheden onderzocht om de wedstrijd nog later op de (woens dag) avond op de Nederlandse schermen te kunnen brengen, maar deze bleken geen van alle te realiseren. Vandaar dat moet worden volstaan met een de volgende dag uit te zenden filmverslag. BRUSSEL Er zijn goede en slechte trainers, zoals er ook goede en slechte clubleiders zijn. Bij de eerste categorie zit het verschil niet alleen in de wijze waarop ze hun oefenstof beheersen, maar vooral in het vertrouwen dat zij van de spelers krijgen. Ontbreekt dit vertrouwen dan zijn de dagen van de trainer geteld. In feite is dat een begrijpelijke gang van zaken, want een trainer mag nog zo vakkundig zijn, zonder vertrouwen bereikt hij niets. Dat was het geval met Andreas Peres, die in 1966 bij de veertienvoudige Bel gische kampioen Anderlecht de plaats innam van de Fransman Pierre Sinibal- di. En om bij een recent drama te blijven de affaire rondom Arnold de Raeymaecker, die door het Anderlecht-bestuur en de spelers werd weggestemd. Zijn opvolger werd de per 31 oktober vorig jaar tot Belg genaturaliseerde Roe meen Norbert Höfling (44), ex-speler van Dynamo Kief, Vörös Lobogo, Lazio Roma, Pro Milano en Lenerossi Vicenza, ex-trainer van Club Racing Brugge (1957-1963 en 1967-1968), Feyenoord (1963-1964) en Racing White (1964- 1967). Norbert Höfling, op 21-jarige leeftijd om politieke redenen naar Hongarije gevlucht en daar getrouwd met een Hongaarse, is er weer. En elk die het voetbal in België met kennersogen bekijkt is er blij om. Het is duidelijk: Höfling, die tot de beste trainers in België wordt gere kend, promoveerde in enige maanden tijd van trainer van de Belgische be kerwinnaar 1968, Club Brugge, tot oefenmeester van de Belgische lands kampioen 1968, Anderlecht. Norbert Höfling over zijn verleden als oefenmeester: „Als er sprake is ge weest van kortsluitingen kwamen deze steeds van clubleiders, die zich met mijn beleid bemoeiden of inspraak wilden hebben in mijn werkwijze. Daar voel ik weinig voor, omdat ik zelden club leiders heb meegemaakt die iets be grijpen van voetbal, laat staan van het vak van trainer". De critici van Norbert Höfling ver klaren, dat Wij een herrieschopper is. Hij wü daarover niet discussiëren. Maar hij heeft wel altijd geweten, wat hij wil. „Ik denk, dat alles kan worden teruggebracht tot jaloezie en broodnijd, omdat ik het geld niet onmiddellijk no dig heb". Zijn recente ontslag bij de Brugse bekerwinnaar vond. zijn oorzaak in het verdelen van de bevoegdheden met de voormalige technische directeur van het Belgische elftal, Constant van den Stock. „Nu werk ik bij Anderlecht met een voorzitter Albert Roossens die in zijn club uitstekend werk heeft gedaan en ook nu niet, in de crisisperiode van Anderlecht, houdt van kletsen in de ruimte". Veertien maal landskampioen in am per 22 jaar: het is een weelde die laat vermoeden dat Anderlecht de gelukkig ste voetbalvereniging van België is. Sinds een paar jaren echter is iu paradepaard van de Belgische voel bal sport ontdaan van veel glans. De achteruitgang is begonnen met de dood van achterspeler Laurent Verbiest, ruim 2Vi jaar geleden. Sindsdien en mede door het over schakelen naar een nieuw systeem is op de speelwijze en vooral op de or ganisatie van de defensie felle kritiek geuit. Een ander punt is dat nu de ogen zijn opengegaan van degenen, die vorig seizoen nog beweerden dat het handhaven van het middenveldduo Ha- non-Jurion Anderlecht ten gronde zou richten. Jurion speelt nu na dertien ja ren Anderlecht in Gantoise en Hano is reserve. Men rekentle voor de ver vanging van dit vermaarde duo op de Fransman Yves Herbet en op de van Olympic Charleroi afkomstige Fons Peeters. Maar iedereen in België be twijfelt nu of beiden geschikt zijn om Anderlechts middenveld te beheersen. Daarbij komt dat de achterspelers Jean Plaskie, Julien Kialunda en Jean Cornelis geblesseerd zijn, dat in de voorhoede Jan Mulder en Johan De- vriend vaker geblesseerd dan fit rond lopen, dat de Zweed Thomas Nordhal zoon van de illustere Gunnar .te log is. Het is te begrijpen dat iedereen in België het nu over de grote deceptie van Anderlecht heeft. Anderlecht anno 1968 had een ploeg van Europees for maat moeten zijn, maar het zal nog vele maanden en misschien zelfs jaren duren voordat het veel beter zal gaan. De problemen waarmee de Brusselse club worstelt zijn van velerlei aard: gebrek aan talent, povere fysieke con ditie, negatieve mentale instelling en twijfel aan de organisatie. Na de komst van Norbert Höfling is \nderlecht opnieuw begonnen. Met ge duld èn met de kans dat het elftal in de loop van het seizoen nog meer dan eens door het eigen publiek wordt uit gefloten. zaterdag 7 december van 22.15 tot 22.40 uur via Nederland 2 (de route Teheran- Bombay). Wat na Bombay zal gebeuren is nog onzeker. In ieder geval zullen de kij kers/luisteraars door middel van de communicatiemedia over deze spekta kelrace in de autosport worden geïn formeerd. De samenstelling en presentatie van de eerste tv-uitzending, dat wil zeggen de reportage van Londen naar Pdrijs, zijn in handen van respectievelijk Bob Bremer en Koen Verhoeff. In Parijs nemen Piet ter Laag (camera) en Cees van Drongelen (verslaggever) het werk over. Cees van Drongelen zorgt uiter aard ook voor de radioreportages. David van Lennep (links) en Peter Hissink vormen de tweede Nederlandse equipe, die aan de Lon- den-Sidney-marathon deelneemt. ADVERTENTIE I ZONDAGMIDDAG 2.30 UUR VEENENDAAL De magere overwinning van Candia op Baarn geeft niet veel goede vooruitzichten op een volgende zege voor de ploeg van Te Kulve. Candia gaat zondag naar Culemborg voor de ontmoeting tegen Vriendenschaar. De vrien delijke naam van de thuisclub mag voor Candia een waarschuwing zijn, want binnen de witte lijnen is de Culemborgse ploeg een geduchte tegenstander. Het zal zeer de vraag zijn hóe Candia morgen gestemd is. Indien er een vaste wil is om, ondanks het wel eens berucht geworden forse spel van Vriendenschaar, met volle inzet te strijden voor een overwinning dan lijkt het ons evenwel niet uitge sloten dat Candia een kleftoe overwinning zal kunnen behalen. Voorlopig houden we het echter op een gelijk spel. In de vierde klasse H. zal Veenen daal eindelijk zijn tanden eens moeten laten zien. Hoewel er steeds weer uit stekende plannen gemaakt worden en de training zeer trouw wordt bezocht kan Veenendaal niet uit de put komen en bijvoorbeeld het enthousiasme opbren gen dat nog dit jaar werd bereikt in de bekerwedstrijden. Er is een bepaalde matheid over de Veenendaalse forma tie gekomen die men op geen enkele manier kwijt kan raken. Verwonderlijk is het bovendien dat de stevige knapen van Veenendaal, zoals steeds weer dui delijk is te constateren, niet tot een vol ledige inzet komen als gehele ploeg. In dien Veenendaal er zondag niet in zal slagen tot winst te komen tegen EMS is het voorlopig uitgeschakeld om een APELDOORN Een geladen trainer De Busser heeft ons gisteren met dode lijke ernst verklaard, dat hij zondag van geen enkele speler van AGOVV ook maar één moment onverschilligheid of gemakzucht zal accepteren. „Het ge hele elftal zal van het begin tot 't ein de in de wedstrijd tegen Hermes DVS moeten vechten voor een overwinning en de eerste de beste, die ook maar een ogenblik de kantjes eraf loopt gaat er zonder pardon uit. Ook al zal ik met tien man moeten verder spelen", al dus De Busser. De trainer van AGOW heeft besloten af te stappen van het systeem van de versterkte verdediging en heeft zijn ploeg opgedragen conse quent 4-2-4 te spelen. Wie zich niet aan de opdracht houdt kan ook de kleedkamers gaan opzoeken. Voor de strijd tegen Hermes DVS werd het elftal opnieuw gewijzigd. Mackaay is teruggekeerd, maar staat nu weer in het centrum van de ver dediging'. „Dat is", aldus De Busser, „de enige plaats waar hij zich thuis voelt. Er zal van het begin tot het ein de worden aangevallen, want alleen door geregeld aan te vallen kan de ver dediging verlichting vinden". Linksbuiten Steenhuis heeft zijn plaats moeten afstaan en is naar het reservebankje verwezen en Evers is vanuit de achterste linie opgeschoven naar het middenveld, zodat de ploeg van AGOVV er zondag als volgt uit ziet: doel: Wiegmink; achter: Van Hout- turn, Meijer, Mackaay en Nijdeken; midden: Evers en Van de Kraats; voor: Tiesselink, Meijers, Hoeben en Van der Voort. DEN HAAG De Utrechtse prof bokser Joop Verbon zal vrijdag 29 no vember in Gent uitkomen tegen de Bel gische zwaarwelterkampioen Roger van Laere. Het gevecht is afgesloten op'acht ronden. rol van betekenis te kunnen vervullen. In het afdelingsvoetbal gaat Scher- penzeel ongetwijfeld een moeilijke wed strijd tegemoet in de thuiswedstrijd te gen Kampong. Toch zit er een overwin ning in, want de gasten kwamen vorige week tegen het zwakke Amersfoortse Boys niet verder dan een bescheiden 2-1 zege. DVSA, leider in de eerste klasse B. zal mogelijk een grote overwinning gaan behalen ten koste van hekkesluiter Pa- tria uit Zeist. Op de Burgwal in Ame- rongen kan DVSA daardoor werken aan een vaste positie aan de kop van de ranglijst. Oranje Wit zal tegen VSK mogelijk weer eens tot volle winst kun nen komen. In elk geval verwachten we een overwinning van R.K. Unitas op het bezoekende Ares. KNVB 3e klasse D (107): DEV - Donar, WY - Holland, Vic toria - Ultrajectum, Baarn - Amsvorde, Vriendenschaar - Candia '66, Zeist - CDN. 4e klasse H (115): KDS - Fortitudo, Utrecht - JSV, EMS - Veenendaal, Stichtse Boys - Zwaluwen Vooruit, Vreeswijk - Saes- tum, De Meern - SVF. le klasse A: Minerva - Roda '46, Amf. Boys - EMM, Veense Boys - Midlandia, Hoog land - Soesterberg en Scherpenzeel - Kampong. le klasse B: DVSA - Patria, Brederodes - PVC, SCH - MSV '19; Utr. Boys - W. b. Duur stede, R.-K. St.vogels - DWSV. 2e klasse B: Barneveld - Rivierwijkers, DVSU - De Meeuwen, Maarssen - Mal. Muda, VSK - Oranje-Wit. 3e klasse B: Dorestad - HDS, R.-K. Unitas - Ares, SVMM - Bilthoven, RUC - 't Goy. y Op de jaarvergadering van de in ternationale zeilbond (IYRU), die vrij dag in Londen is gehouden is besloten de 5.5 m2-klasse te vervangen door de Soling-klasse voor de Olympische Spe len van 1972. De Soling is ontworpen door de Noorse constructeur Jan Her man Linge. De volgende vijf klassen staan nu op het programma voor Mün- chen: Flying Dutchman, Finjollen, Star, Draken en Soling. Tijdens het congres van de Europe se commissie van de internationale at- letiekcommissie is vrijdag in Brussel besloten dat de zeslandenwedstrijd Bel gië - Zwitserland - Oostenrijk - Spanje - Denemarken - Nederland (heren) vol gend jaar op 19 en 20 juli in Barcelona gehouden wordt. In 1971 vindt deze zes kamp in Brussel plaats.

De Vallei | 1968 | | pagina 7