Middelbare scholieren stichtten vakbond99 Prijzen stegen zeer tors in Frankrijk viert zijn 650ste verjaardag DIE ARME DUITSE POSTBODE! „Vleesstad" bij Parijs zou voorbeeld kunnen zijn Nederland komt in EEG met vakantie achteraan" Vandaag oprichtings- congres in Utrecht Bonn verhoogt inspanning voor defensie Griep heeft velen verrast Enquête onder demonstranten werd succes CASINO HARDERWIJK Veel grieven tegen schoolleiding over het openmaken en achterhouden van brieven Vrijspraak voor spel van benzinemij PLAN VOOR CENTRAAL SLACHTHUIS IN RANDSTAD Bezoek waard Duiven Adm inistr ateur beroofd en gekneveld Tienjarig meisje in Antwerpen schonk leven aan zoon Verboden 2,5 MILJARD MEER VOOR DE BU1SDESWEHR TVT/rt ver de zeer nuchtere, zeer -L grauwe autoweg tussen Vianen en Den Bosch en pal aan de brede door de eeuwen heen romantisch gebleven Lek ligt Culemborg: nu 650 jaar oud. Van daag begint in het stadje een tweetal evenementendie de inleiding vormen tot een groot aantal over een heel jaar uitgesmeerd e esti vit ei ten VELE CONTROLES BUS POETSEN „VLEESCENTRUM" 'b g^omnfhshel&fr ROCCO ROULETTE KATHOLIEKE ORGANISATIE B.V.A.: LEEFTIJD ZATERDAG 30 NOVEMBER 1968 UTRECHT De scholieren Belangen Organisatie, een kersverse vakorgani satie voor middelbare scholieren en kweekschoolleerlingen, heeft een klacht in gediend bij de officier van justitie in Utrecht, mr. W. H. Overbeek. Ze meent dat een aantal schooldirecteuren brieven, die voor de leerlingenverenigingen bestemd zijn, openmaakt en achterhoudt. „Schending van het briefgeheim en ontvreemding van post", vindt de SBO. De voorlopige voorzitster, de zeven tienjarige Marja Oosterman uit Utrecht, heeft de stof voor de klacht aangedragen. Vandaag houdt de orga nisatie, die nu nog het karakter van een actie-groep draagt in het Casino aan het Paardeveld in Utrecht het eer ste congres. Achthonderd scholen in ons land zijn aangeschreven. Twee honderd hebben gereageerd. Twee weken geleden kwam een re chercheur Marja opzoeken. Directeu ren zouden de politie informatie heb ben gevraagd, „of het wel bonafide was en zo". De rechercheur zou voor leerlingen bestemde brieven bij zich hebben gehad. „Onjuist", zegt de Utrechtse politie. „Geen enkele schooldirecteur heeft bij ons naar de SBO zelfs ook maar gen- formeerd". Wel heeft een rechercheur Marja thuis opgezocht om samen met haar de vereiste papieren voor de drankwet in te vullen. Die formaliteit zou voor iedereen, die een openbare vergadering wil beleggen, vereist zijn. Marja blijft ondanks die mededeling bij haar bewering. Men rekende erop dat achthonderd scholieren uit heel Nederland op het oprichtingscongres zouden komen. Utrechtse jongerencentra en groepen zoals Pluto, Kargadoor, Actiegroep Universiteit werken actief mee. Op de bijeenkomst worden actuele problemen aangesneden als: Is de Mammoet wel zo geweldig? Er zijn ook discussies over godsdienst, ontwik kelingshulp, seksuele voorlichting, mi litaire voorlichting en dienstweigering. De SBO wil democratisering van het onderwijs. „Nu maakt de leraar uit naar wat voor school je gaat". Kinde ren uit bepaalde milieus gaan naar de middelbare scholen, anderen bereiken slechts het beroepsonderwijs. „Drie brugjaren na de lagere school, daar ben ik .wel voor", zegt Marja Oosterman. Zelf is zij niet gebrand op ons mid delbare onderwijs. Onlangs verliet ze de als vooruitstrevend 'bekend staande scholengemeenschap Kanaleneiland in Utrecht. Ze wil nu volgend jaar staats examen doen. „In de vijfde klas (hbs- a) moest je alleen maar feitjes voor het eindexamen leren, uittrekseltjes". Het scholierenblad „Kiss" dat Mar ja dit voorjaar oprichtte en waarvan maar twee nummers verschenen om dat de rectoren niet wilden meewer ken aan de verspreiding, zal in janua ri weer verschijnen. Het wordt nu een algemener blad. De uitgeverij Streng- holt in Amsterdam heeft belangstelling voor de uitgave. De twee belangrijkste oppositie groepen tegen het bewind van Ian Smith in Rhodesië, de Rhodesische Constitutionele Bond en de Centrum partij, hebben besloten samen te gaan. De nieuwe groep zal de naam Centrum partij dragen, onder leiding van Pat Bashford. PARIJS President De Gaulle, de Franse premier en de Franse minister van Financiën "hebben zich vrijdag be raden over maatregelen ter voorko ming van prijsstijgingen, enkele uren nadat de minister van Financiën had bekendgemaakt, dat de kosten van le vensonderhoud in Frankrijk in oktober met 1,1 procent zijn gestegen. Zo krach tig als in oktober zyn deze kosten tot dusverre dit jaar in nog geen enkele maand gestegen. In officiële kringen wordt de moge lijkheid tfan 'n volledige prijsstop uitge sloten geacht. Verwacht wordt, de de regering met maatregelen zal komen voor uitbreiding en verscherping van het toezicht op de prijzen ter voorko ming van al te krachtige verhogingen. Financiële deskundigen in Parijs me nen, dat de kosten van het levensonder houd in Frankrijk volgend jaar, als ge volg van de door premier Couve de Murville dinsdag aangekondigde fisca le wijzigingen, met ongeveer twee pro cent zullen stijgen. Het Franse ministerie van Economi sche Zaken en Financiën heeft het per post verzenden naar het buitenland van waardepapieren en betaalmiddelen van welke waarde dan ook met onmiddel lijke ingang verboden. Dit zal alleen zijn toegestaan als kan worden aangetoond, dat daarvoor uit drukkelijke toestemming is verkregen van het deviezenverkeer gelden, parti- betekent dat overmaking van geld en verzending van waardepapieren naar het buitenland vrijwel geheel is verbo den. Verder heeft het ministerie bepaald, dat nu weer maatregelen ter beperking va het devieznvrkr gldn, parti culiere rekeningen van buitenlanders bij Franse banken luidende in vreemde valuta's tot nader order zijn geblok keerd. Ook deviezenrekeningen voor handelstransacties blijven tot nader or der geblokkeerd, voorzover het het ka pitaal en niet de rente betreft. DEN HAAG De kantonrechter in Den Haag heeft de publieiteitschef van Esso-Nederland NV, de heer A. J. S., vrijgesproken van de hem ten laste ge legde overtreding van de wet op de kansspelen. De kantonrechter achtte in zijn schriftelijk vonnis de prijzenparade met een „tijgerspel" niet in strijd met de geest van de wet: het beteugelen van de speelzucht en de exploitatie ervan. Het oplossen van de rebussen om in aanmerking te komen voor de prijzen, beoordeelde de kantonrechter ^als niet moei ijk en als een redelijke prestatie. BONN De Westduitse minister van Defensie, Schroder, heeft vrijdag in de Bondsdag een omvangrijk plan ter ver groting van de paraatheid der Westduit se strijdkrachten ingediend, dat in de jaren 1969 tot 1972 tweeëneenhalf mil jard mark extra gaat kosten. Voor 1969 zullen de extra-uitgaven „nog geen kwart van de genoemde som" bedra gen. Schroder gaf in zijn „regeringsver klaring over de veiligheids- en bond- genootschapspolitiek" te kennen, dat er geen valse hoop op ontspanning mag bestaan. Hij twijfelde aan de Russische wil om aan ontspanning mee te werken, kritiseerde de vermindering van de westerse militaire paraatheid en on derstreepte, dat momenteel in alle nuch terheid een „verscherping van de mi litaire toestand" moest worden gecon stateerd. Het plan om de paraatheid van de Bundeswehr op te voeren beoogde voor al verbetering van de personeelsstruc tuur (o.a. door het aantrekkelijker ma ken van langer dienen) en van de be wapening. Bezorgd was de minister over het, naar zijn zeggen, „georgani seerde misbruik", dat extreme groe pen maakten van het recht op dienst weigering. De eerste maatregelen zijn al geno men, zei Schroder. Het aantal reservis ten is verhoogd en een reeks onderde len, die in opleidingseenheden zouden worden veranderd, blijven als gevechts eenheden bestaan. Om de „verkenningsleemte" in de lucht op te vullen, is besloten tot de aankoop van 88 Phantoms en 50 Stan- fighters. Het duikbootprogramma wordt met de bouw van twaalf kustonderzee- ers voortgezet en vijf door Amerika aan de Bondsrepubliek uitgeleende torpedo- bootjagers, die in het begin van de ja ren zeventig als verouderd uit de vaart worden genomen, zullen vervangen worden door vier moderne sthepen van het type „Fregatte 70". Voor de landmacht wil men 135 mid delgrote hefschroefvliegtuigen aanschaf- gen om grotere beweeglijkheid te ver zekeren. Schroder verklaarde dat de maatre gelen noodzakelijk waren in het kader van de NAVO-plannen voor verhoogde paraatheid na de Russische inval in Tsjecho-Slowakije. Het parlementaire debat over de voorstellen begint vol gende week woensdag. De redenen voor zoveel en zo lang aangehouden feestvreugde zijn de al genoemde 650-ste verjaardag van Cu lemborg en het honderdjarig bestaan van de opmerkelijke één kilometer lan ge spoorbrug, die in' 1940 en 1945 aan een bijna zekere vernieling ontkwam. Over die' brug is vanaf heden een ex positie te bezichtigen in de raadskel- der van het stadhuis: dagelijks tot en, met 10 december, maar niet op zonda gen en ook niet op 5 december. Evenement numero tweevoor dit weekeinde is gewijd aan o.a. onze ras konijnen. Wie er veel tegelijk wil zien ADVERTENTIE versterkte werking. De griep van de laatste dagen heeft ve len verrast. Bestrijd die griep afdoende. Zet een flacon Togal bij uw bord. Neem bij iedere maaltijd twee tabletten. De verschillende bestanddelen, welke in iedere Togal tablet samenzijn gebracht bestrijden griep. Bovendien versterk zij eikaars werking. En die werking is: snel en langdurig. Zo gaat het ook met verkoudheid, reumatische pijnen, hoofd pijn, spit, ischias en migraine. Haal een flacon in huis vóórdat de griep u aan bed kluistert. Marja Oosterman (17), tijdelijk voorzitster van de S.B.O. heeft de school de rug toegekeerd omdat er voor het eindexamen zoveel feit jes moesten worden geleerd, ze wil nu staatsexamen doen. BONN De dienstvoorschriften van de Westduitse PTT, de Bundespost, moeten hoognodig worden gemoderni seerd. Dit concluderen Westduitse post ambtenaren, nadat zy een „stiptheids actie" hebben gevoerd om een hogere kerstgratificatie af te dwingen. De gra tificatie werd verhoogd, maar tevens trad aan het licht hoe hopeloos verou derd dë reglementen zijn. Als een Westduitse postbode zich houdt aan zijn voorschriften, dan zou hij voor het weggaan eerst alle brief kaarten in zijn tas moeten doorlezen. Volgens paragraaf 57 moet hij erop „toe zien dat geen van de poststukken bele digende of onzedelijke mededelingen bevat". De verzending van één brief vergt, strikt genomen, een massale operatie: niet alleen de sorterende ambtenaar moet zich overtuigen van de „echtheid en geldigheid" van de postzegel, maar obk de directeur, de afdelingschefs van het postkantoor, de bureauchef en de speciale controleur. Deze ambtenaren hebben het nog makkelijk vergeleken bij de pakket en telegrambesteller, die zijn autootje voor» tijdens en na de rit steeds op nieuw moet inspecteren, bij elk adres zijn wagen op slot moet doen, en bij dat alles de hem toevertrouwde sleutel bos aanbeen riem Om de hals moet dragen. Het hardst is het leven voor de post beambte, die in Beieren brievenbussen moet legen. Daar moet, volgens een oud decreet, deze goede man elke brie venbus schoonmaken en blinkend poet sen, voordat hij zijn postzak op de nek neemt. Tn West-Nederland zijn vier grote ge- meenten, zoals gemeld, gaan praten over de mogelijkheden van een centraal slachthuis voor de Randstad Holland. In Parijs wordt een „vleesstad" ge bouwd, die het grootste en modernste abattoir (en al wat daar bij behoort) van Europa moet worden. Of het com plex ooit rendabel zal worden (sinds 1959 wordt er aan gebouwd) is iets wat men zich in Frankrijk niet af vraagt. De Fransen hebben echter bij het oude slachthuis van La Vilette de ruimte geschapen om hun droom te kunnen uitvoeren: 1. Een kantoorgebouw van honderd meter hoogte voor het personeel van het abattoir en van de particuliere bedrij ven, die zich bezig houden met de ver- of bewerking van vlees en vlecsproduk- ten. 2. Een verkoophal van vijf hectaren (vijf voetbalvelden!), die de functie van de beroemde Franse Hallen voor wat het vlees betreft, te zijner tijd moet gaan overnemen. 3. Een ha! waar het vlees wordt uit gebeend aan acht lópende banden, die per dag een capaciteit hebben van zes tienhonderd runderen, 1440 kalveren, vierduizend schapen en vijftienhonderd varkens. 4. Een vrieshal met een heel koud plaatsje voor de geslachte dieren. 5. Het eigenlijke abattoir, waar het vee wordt afgemaakt en van de huid ontdaan. 6. Een „hotel", waar het slachtvee levend wordt aangevoerd en „gestald" om een zo constant mogelijke stroom van dieren naar het abattoir te kunnen leiden. Links onderaan op de fo\o zijn de hal len, waar de huiden worden verwerkt tot leer. G. en H. zijn respectievelijk het laboratorium en de eigen elektri sche centrale, vooral nodig voor het vrieshuis. Vorig jaar werd in dit nog altijd niet voltooide vleescentrum 420.000 ton vlees, 65.000 ton afvallen en 60.000 ton wild en gevogelte verwerkt. De huiden- fabriek verwerkt 25.000 ton. „Is dit, wat men zich in vakkringen voorstelt van een centraal slachthuis voor de Randstad Holland?", hebben wij de directeur van het Rotterdamse openbaar Slachthuis, dr. E. de Boer, gevraagd. „Wat het principe betreft wel", zei hij, „maar wat de omvang betreft be slist niet. Het kan nuttig zijn, dat de Randstad een complex krijgt, waar de zelfde voordelen gelden, als die in La Vilette bijeen zijn gebracht: goede aan- èn afvoerwegen, een slachthuis, dat door de overheid wordt geëxploiteerd en ruimte genoeg daarom heen voor alle diensten en particuliere bedrijven, die zich met de verwerking, het vervoer en de verkoop van het vlees bezig houden". Dr. De Boer zou zulk een gezamen lijke opzet van de vier gemeentebestu ren ergens midden in de Randstad dan ook liever een „vleescentrum" dan al leen een „centraal slachthuis" willen noemen. Hij verwéfcht dat zulk een „vleescentrum" voor de Randstad, wat ae pige slachterij betreft, niet veel groter behoeft te zijn dan wat Rot terdam' voor zich alleen, (en met een. technische reserve) nodig heeft. Ruim achthonderdduizend dieren wor den jaarlijks in de vier grote steden ge slacht, aan runderen alleen 160.000. Ge zamenlijk kan veel efficiënter worden geslacht. Een Deens architectenbureau is be gonnen aan de studie voor een „vlees centrum" voor de Randstad. Of die stu die positief zal uitvallen kan dr. De Boer niet voorspellen. Ook niet, wat de besturen van de vier gemeenten zullen beslissen. Maar één ding staat voor hem vast: „Al lukt het nu niet een gezamenlijk vleescentrum in de Randstad te bouwen, over tien of twintig jaar kan niemönd er meer on der uit". Kijkje door de oude poort in Cu lemborg. kan ze vandaag van 11.30 tot 23 uur en zondag van 11 tot 17 uur bewonderen in het NKV-gebouw in de Zandstraat. Deze (nogal bescheiden) aanzet van de feestelijkheden, die gisteravond in de Grote of Sint-Barbarakerk zijn inge luid met 'n besloten bijeenkomst, kreeg nog wat ondersteuning van een dertigtal jongens en meisjes, die gis teren op het plaatselijke station folders uitreikten aan het geëerde publiek. Het spoorwegpersoneel werd op feestsiga- ren gefuifd. In de folders staat wat er de komende weken en maanden* zoal in Culemborg zal gebeuren: tentoonstel lingen, concoursen, sportwedstrijden, olenluchtspelen en meer. Culemborg is een stadje dat ook zon der feesten en konijnenexposities een bezoek dubbel en dwars waard is. Wie er voor de eerste keer van zijn leven binnerijdt, staat wel even te kijken als daar plotseling dat oude stadhuis op duikt. Het sierlijke gebouwtje, dat de logeplaats van de markt inneemt, stamt uit 1534 en draagt een snufje middeleeuwse sfeer aan, waarin auto's en autodampen niet thuishoren. Maar kom daar maar eens om in deze tijd. ...Overigens, een beetje bedrieglijk zijn de eerste indrukken wel, want Culem borg beschikt, naast al dit antiek, ook over een groot aantal industrie- en woonwijken, die zeer nadrukkelijk he dendaags zijn. Van het oude gedeelte horen bij de uitschieters: de Grote of Sint-Barbarakerk (14e, 15e eeuw) met een kostelijke, kostbare preekstoel, ko peren kronen en een orgel uit 1719; het huis op de markt 13 waar in de zeventiende eeuw een oom van de be kende Van Riebeeck woonde, de (nu gesloten) Oudheidskamer in het Sint- Elisabethshuis, het Drostenhuis in de Slotstraat, no. 10, vier achttiende-eeuw- se pompen en de Binnenpoort, niet te vergeten. Een bezoek dit weekeinde aan Cu lemborg zou deel kunnen uitmaken van een kort tochtje door de Betuwe langs het gedeeltelijk nog ommuurde Buren, waar de oudheid er duimendik op ligt (het Weeshuis uit 1613, de zes- tiende-eeuwse hervormde kerk) en en kele typische Betuwedorpjes zoals Kerk Avezaath. Meer dan 1250 beroepsduiven, alle al eens kampioen geweest op de lange afstand, hokken zondag samen op de Internationale Kampioenenshow in het gebouw De Vereniging Nijmegen. Openingstijden half el/ tot half vijf. De entree. 1,25 per persoon. De diren komen uit België, .Duits land en eigen land\ Er zullen op de tentoonstelling ook zes duiven van prins Bernhard te zien zijn. Eén ervan wordt bij opbod verkocht. De op brengst ervan en van de entreegelden is voor het gehandicapte kind in Nij megen. UTRECHT Vanuit het Instituut voor klinische en industriële psycholo gie van de Rijksuniversiteit te Utrecht heeft de vijfdejaars-psychologiestudent Peter Teilegen (21) het initiatief geno men tot een onderzoek naar de sociaal- psychologische status van de Nederland se Viëtnam-demonstranten. In verband met dit onderzoek zijn on geveer 500 enquêteformulieren verzon den, nadat in enkele publiciteitsmedia adressen van demonstranten werden ge vraagd. Ongeveer 175 formulieren zijn thans ingevuld teruggezonden. Men verwacht dat de bevindingen volgende maand in grote trekken kunnen wor den samengevat en in maart 1969 ge publiceerd. De heer Tellegen verklaarde veel meer reacties te hebben ontvangen dan aanvankelijk werd verwacht. Het gro te aantal aanmeldingen van deelne mers aan het onderzoek heeft ertoe ge leid dat meer enquêteformulieren moes ten worden bijgemaakt Het onderzoek, dat over enkele weken wordt beëindigd, zal door een controle-onderzoek wor den gevolgd. De deelnemers aan de enquête komen vooral uit Utrecht, Amsterdam, Nijme gen en Haarlem, maar verder uit alle delen van het land. De enquête bevatte vragen over de frequentie van demon streren, de redenen die aan het demon streren ten grondslag liggen, de poli tieke ideologie en milieu-afkomst. De deelnemers werd ook gevraagd naar hun opvattingen over „sex" en hun houding en zienswijze ten opzichte van verdovende middelen. Het onderzoek van Peter Tellegen een van de vier Utrechtse studenten, die enige maanden geleden eerst door de rechtbank in Utrecht en later door het Hof in Amsterdam werden veroor deeld vanwege de kreet „Johnson oor logsmisdadiger, volgens de normen van Tokio en Neurenberg" wordt ge coördineerd door drs. A. X. v, Nears- sen, wetenschappelijk medewerker aan het instituut. Bij de verwerking van de enquêtegegevens zullen ongeveertwin tig eerstejaarsstudenten hulp verlenen. AMSTERDAM Twee onbekende mannen hebben gisternacht de 54-jari ge administrateur J. de Ruyter van het café-restaurant 't Hof op het Roelof Hartplein in Amsterdam in een woning boven de zaak overvallen en beroofd van f 2000. De administrateur, die in Hilversum woont, sliep gisternacht bij uitzondering in de op de tweede etage gelegen wo ning. Nadat het restaurant om 1 uur was gesloten had hij boven de kas op gemaakt, het geld in twee loonzakjes opgeborgen in een stalen kast en was vervolgens naar bed gegaan. Omstreeks vier uur werd hij gewekt door geklop op de buitendeur. Toen hij opendeed drongen twee mannen, ge wapend met een revolver en een mes, naar binnen en vroegen hem in het Engels om geld. Hun gezicht was on herkenbaar doordat zij elk een nylon kous over het hoofd droegen. De administrateur overhandigde hun de f 2000 uit de stalen kast, waarmee de overvallers niet tevreden waren. Na dat zij nog tevergeefs naar meer geld hadden gezocht bonden zij de admini strateur de handen op de rug en een hemd voor het gezicht. Hij moest op bed gaan zitten en kreeg de opdracht daar voorlopig te blijven. De indringers sneden vervolgens het telefoonsnoer door en vertrokken. Het slachtoffer wist door schreeuwen de aandacht te trekken van de huisknecht van het restaurant, die op de vierde etage woont. Deze bevrijdde hem ten slotte. ADVERTENTIE Vyhestraat l Tel. 03410-3828 Het derfde officiële geopende casino in Nederland. Iedere dag geopend van 20 uur tot 2 uur 's nachts. UTRECHT In de zes EEG-landen hebben zowel de Nederlandse handar beiders als de Nederlandse beambten het geringste aantal vakantiedagen, ze ker als men daarbij ook nog rekening houdt met de feestdagen, die elders veel vaker voorkomen dan bij ons. De Katholieke bond van werknemers in bank- en verzekeringsbedrijf en ad ministratieve kantoren BVA heeft een berekening gemaakt, gebaseercj op cij fers van de commissie van de Europese gemeenschappen. De BVA heeft al va ker aangedrongen op langere vakanties en meer vrije tijd voor beambten. Dit onder meer omdat in verband met de automatisering de beschikbare arbeid over zoveel mogelijk mensen moet wor den verdeeld, hetgeen volgens de BVA ook redelijk is omdat de automatise ring een grotere inspanning vergt van de werknemers. Uit de BVA-berekeningen, waarbij de gewone 'zaterdagen en zondagen niet als werkdagen zijn-geteld, blijkt dat in Duitsland de handarbeiders recht heb ben op 29 a 32 betaalde vakantiedagen en de beambten op 30 33 (inclusief 10 13 feestdagen). In Frankrijk is de sitautie voor de handarbeiders 31 a 34 dagen en voor beambten eenzelfde aantal (inclusief 11 feestdagen). In België krijgen handar beiders 26 dagen en beambten 26 29 dagen (inclusief 11 feestdagen). In Italië hebben de handarbeiders 27 a 32 vrije dagen en de beambten 27 a 43 (inclusief 17 feestdagen), in Luxem burg hébben de handarbeiders en de beambten ieder 27 a 32 dagen (inclusief .10 feestdagen). Voor Nederland komt de BVA op 22 a 25 vrije werkdagen voor handarbeiders en 22 28 dagen voor hoofdarbeiders (inclusief 7 feest dagen). Dat achter de verschillende catego rieën in de diverse landen variabele aantallen vrije werkdagen zijn ver meld, vindt zijn oorzaak in de omstan digheid dat het recht op vakantie mede wordt bepaald door leeftijd en dienst jaren. Uit het vergelijkend overzicht van d,e BVA blijkt eveneens, dat vele andere landen niet alleen aanzienlijk meer feestdagen kennen, waarop niet wordt gewerkt, met behoud van loon, maar dat men in tal van landen ook gunsti ger regelingen heeft voor buitengewo ne vrije dagen, zoals bij huwelijk, over lijden, priesterwijding, plechtige com munie en lidmaatschap van een recht bank-jury. ANTWERPEN Een mèisje van tien jaar, dat donderdag in een kliniek te Antwerpen was opgenomen, heeft vrijdag door middel van de keizersne de een kind ter wereld gebracht, een zoon van zeven pond. Een gerechtelijk onderzoek wordt ingesteld naar de nog onbekende vader van het kind. La Iter werd vernomen dat het meisje een Marokkaanse is.

De Vallei | 1968 | | pagina 6