ÜKnui Nieuwe Katechismus wordt gewijzi gd „Niet blijven leuteren, maar eindelijk doen" TITO WIJST HULP IJIT BUITENLAND AF Schijndelse zou ook cle kinderen vergif hebben toegediend Chauffeur van melkauto omgekomen Sneltrein kwam dicht ontsporing nog net bij plaats van tot stilstand Bisschop hekelt arrestaties in Spanje Aantal traditionele opvattingen moet worden geaccentueerd Politie treedt sneller op bij onlusten MARTINI Sommige mensen kiezen Martini omdat het beter staat Rapport van Vaticaan brengt R.K. Nederland in het gareel Voorzitter van C.H.-jongeren over partijvernieuwing: Minister vraagt spoedbehandeling gewijzigde wet huurverhoging Lepeltje siroop tegen A-griep ,Wij kunnen ons zelf verdedigen9 Treinpersoneel voorkwam groter ongeluk Rotterdam moet uitbreiding van Maasvlakte zelf betalen Geldschieterswet wordt vervangen Stokanker opgevist De meeste mensen kiezen omdat die beter smaakt SCHARRELTJE ONDERWIJSBELEID LOFWAARDIG CONFLICTSTOF NIET VER GENOEG In West-Duitsland VOORRANGSWEG „GEEN DRAMA Door elkaar Kerken dicht MAANDAG 2 DECEMBER 1968 ADVERTENTIE Rosso -Bianco - Extra dry ROME Het Vaticaan heeft offi cieel een aantal wijzigingen geeist in de nieuwe Nederlandse katechismus. In te tekst zal o.a. meer nadruk ge legd moeten worden op de traditione le opvattingen over de maagdelijkheid van Maria, het bestaan van engelen, de pauselijke onfeilbaarheid en de eucharistie (avondmaal). De eisen zijn neergelegd in een rap port, dat is opgesteld door zes kardi nalen. die de paus vopg jaar had be noemd om het geschil rondom de Ne derlandse katechismus te regelen. Met de officiële publikatie hoopt het Vaticaan een einde te maken aan de controverse, die nu al twee jaar rond de uitgave van de Katechismus woedt. Het Nederlandse episcopaat zal de wijzigingen binnenkort publiceren als aanvulling bij de Nieuwe Katechis mus, zo heeft het secretariaat van de Nederlandse bisschoppenconferentie meegedeeld. De commissie van kardinalen stelt o.a. de volgende wijzigingen voor: de Katechismus moet leren, dat „God behalve de zichtbare wereld, waarin wij leven, ook een rijk van rei ne geesten heeft geschapen, die wij engelen noemen"^ de Katechismus moet openlijk be lijden, dat de maagd Maria „al tijd de eer van de maagdelijkheid" heeft genoten; de Katechismus moet duidelijk le ren, dat door de zonde van Adam alle mensen worden geboren in een staat van erfzonde; in de Nieuwe Katechismus moet DRIEBERGEN „Als volgend jaar geen beslissing over de partijvernieu wing wordt genomen, kunnen we beter inpakken. We kunnen niet eeuwig blij ven leuteren over christendemocrati sche federaties, progressieve concentra ties of afspraken voor de verkiezingen. Hoe duister nu vele zaken nog zijn, volgend jaar zal de tijd onze wankel moedige heren politici dwingen een standpunt in te nemen." De voorzitter van de Christelijk-His- torische Jongerenorganisatie, de heer J. Huysen, zei dit zaterdag in Driebergen op de najaarsconferentie van de CHJO. Hij deelde mee dat de CHJO zal blij ven opletten of de lijn van „16 decem ber", die van de vernieuwing in de CHU, werkelijk wordt doorgetrokken. Dat moet ook blijken uit het politiek program van de Unie, dat binnenkort verschijnt. Daarin zou de heer Huysen graag het verlagen van de kiesgerech tigde leeftijd tot achttien jaar zien ver meld. Hij noemde de „niet in te dammen liefdesperikelen van de Anti-Revolu tionaire Partij" zorgwekkend. Mr. Jur- gens van de Radicalen bewees in de afgelopen maand onze beste vriend te zijn, toen hij zei niet langer voor schar reltje van de ARP te willen spelen, zei de heer Huysen. „Het is jammer dat de ARP niet de fut heeft zelf duidelijk stel ling te nemen. De beslissing zal niet door haar maar voor haar worden ge nomen." De heer C. J. van Mastrigt, voorzitter van de CHU, noemde de beweringen over economische machtsconcentraties van de voorzitter van het Ned. Kath. Vakverbond, P. Mertens, „in feite juist, maar op zichzelf niet nieuw". Hij' wil de deze machtsconcentraties niet on controleerbaar noemen, maar wel onge- DEN HAAG Minister Schut dringt er bij de Tweede en Eerste Kamer op aan zijn gewijzigde wetsontwerp tot verhoging van de huren nog voor 31 de cember te behandelen. Dan kan op 1 april de jaarlijkse huurverhoging met zes procent ingaan. Lukt dit niet, dan is volgens de bestaande regeling de jaarlijkse huurverhoging vier pro cent met ingang van 1 januari. •In het gewijzigde ontwerp wordt voorgesteld de jaarlijkse huurverho ging met zes in plaats van vier pro cent niet op 1 januari te laten ingaan, maar op 1 april. Premier De Jong had dit vorige week in de Eerste Kamer al aangekondigd. De kosten van levensonderhoud zul len bij een huurverhoging met zes pro cent de komende drie jaar met in to taal een half procent stijgen, zo deelt minister Schut de Tweede-Kamercom missie voor volkshuisvesting me®. wenst. „Er zijn bovendien", zei de oud voorzitter van het Chr. Nat. Vakver bond, „andere machten dan uitsluitend economische, die kritisch moeten wor den bezien". Als voorbeelden noemde hij de Landelijke vereniging van huisart sen, de reclamewereld en werkgevers- en werknemersorganisaties. Het Eerste-Kamerlid prof. dr. J. W. van Hulst had felle kritiek op de on derwijspolitiek, die mr. Cals eerst als minister van Onderwijs en daarna als premier heeft gevoerd. Hij herinnerde aan een rede die hij in 1966 in de Eer ste Kamer had gehouden, waarin hij een duidelijke uitspraak over de rech ten van de student had gevraagd. Het kabinet-Cals had toen geantwoord dat de positie van de student er een is van vrijheid en dat die zich niet voor wet geving leent. Over mentaliteitsverandering had het kabinet met geen woord gesproken, waaruit prof. Van Hulst nu de conslu- sie trok, dat het kabinet-Cals op on derwijsgebied zo conservatief was als de laatste eeuw niet is voorgekomen. Van minister Veringa had prof. Van Hulst in elk geval de overtuiging dat hij al het mogelijke doet om verande ring te brengen in de situatie aan som mige universiteiten, waar faculteiten vaak in een „goddelijke soevereiniteit" besluiten nemen over de hoofden van de studenten heen. duidelijk worden gesteld, dat de rooms-katholieke kerk onfeilbaar is in leer en geloof en in het gezag waar mee de paus de kerk leidt. De macht waarmee de paus de kerk bestuurt, moet ondubbelzinnig worden voorge steld als een „volledige hoogste en universele bestuursmacht, yrelke de herder der kerk altijd vrij kan uitoefe nen"; oplossingen van gewetenskwesties, die niet voldoende rekening hou den met de onverbreekbaarheid van het huwelijk, moeten worden verme den. De uiteenzetting van de huwe lijksmoraal moet meer getrouw de on verkorte leer weergeven van het Twee de Vaticaanse Concilie en van de II. Stoel. 99 be- De commissie van kardinalen sluit haar rapport met woorden van lof voor de „prijzenswaardige pastora le en liturgische opzet van de auteurs van de Katechismus". De commissie bestond uit de West- duitse kardinalen Frings en Jager, de Italiaanse kardinaal Florit, de Ierse kardinaal Browne, de Franse kardi naal Lefebvre en de Zwitserse kardi naal Journet. Zij vormden een door snee van de conservatieve en progres sieve stromingen in de kerk. De Nieuwe Nederlandse Katechis mus is sedert zijn verschijning, nu twee jaar geleden, het middelpunt ge weest van heftige tegenstellingen tus sen conservatieve en progressieve groeperingen binnen de rooms-katho lieke kerk. Een aantal conservatieve roomskatholieke Nederlanders zond zelfs een smeekschrift naar de paus met het verzoek in te grijpen. De Nieuwe Katechismus zou een aantal grote en kleine ketterijen bevatten. Achter de schermen in Rome begon een actie tegen de Nederlandse Kate chismus, geleid door enkele anonieme curie-kardinalen. Dit had slechts tot gevolg, dat de Katechismus ook in het buitenland in het middelpunt van de belangstelling kwam te staan. Tegen de wens van Rome in, verschenen uit gaven van de Nieuwe Katechismus in het Engels, het Frans en het Duits. In juni 1967 benoemde paus Paulus een commissie van zes kardinalen, die tot taak kreeg het geschil rond de Katechismus te regelen, nadat eerder al drie Romeinse en drie Nederlandse theologen niet tot overeenstemming waren gekomen over aan te brengen wijzigingen. In oktober 1967 deed het Nederlandse episcopaat voorstellen tot wijziging. De commissie van kardinalen was echter van mening dat deze niet ver genoeg gingen. In juni van dit jaar had de commissie nieuwe wijzigings voorstellen gedaan, die echter door de auteurs van de Nieuwe Katechismus waren afgewezen. Pater dr. Mulders, jezuïet, een van de auteurs van de Nieuwe Katechis mus, zei zaterdag voor de KRO-radio dat naar zijn mening de Nederlandse bisschoppen door een nieuw ingrijpen van Rome wel verplicht waren de door Rome voorgestelde wijzigingen over te nemen. Hij zei verder dat de auteurs al lang van plan waren een witboek uit te ge ven over de gebeurtenissen rondom de Nieuwe Katechismus. Dit plan zal worden doorgezet. In het witboek zul len alle documenten en corresponden tie worden gepubliceerd, die over de Katechismus zijn gevoerd. BRUSSEL Honderden inwoners van de Belgische universiteitsstad Leu ven, onder wie veel studenten, hebben zich flink bij de neus laten nemen door een groepje Vlaamse studenten. Zij brachten het geduld op om lange tijd in de rij te staan bij een tent van het Rode Kruis. De tent, zo was ge zegd, vormde het centrum van een ac tie voor inenting tegen de A-griep. Het vaccin zou door de mond kunnen wor den ingenomen. Binnen kregen de ge- duldigen een lepeltje limonadesiroop toegediend door de onbewogen kijkende grappenmakers. BONN De Westduitse politie wil in de toekomst bij demonstraties sneller ingrijpen, nog voordat grotere rellen ontstaan. Tot nu toe was aan de poli tie veelal opgedragen om „terughou dend" op te treden. De agenten moesten achter hun af zettingshekken toekijken hoe jeugdige rebellen barricades bouwden en stenen uit de straat braken. Het gevolg was dat de politiemannen daarna een zwaar dere slag moesten leveren, waarbij zij keien, flessen en wat dies meer zij naar hun hoofd kregen. De gezamenlijke Westduitse politie chefs hebben nu besloten in de toekomst over te gaan tot de tactiek van korte metten maken. Daarbij zal een nieuw soort traangas handgranaat zeker van pas komen. De ze handgranaat breekt bij het neerko men meteen kapot en het traangas ver spreidt zich. De tot nu toe gebruikte handgranaten braken niet. zodat oproer kraaiers mooi de tijd hadden om ze te rug te gooien naar de agenten. De mogelijkheid om de politie ook uit te rusten met beschuttende schilden, wordt nog bestudeerd. JAJCE „Ik heb de Verenigde Staten gezegd, dat ik niemand om hulp vraag. Wij zijn mans genoeg om onszelf te verdedigen". Met deze duidelijke uitspraak heeft de Zuidslavische president, Josiph Tito, zich zaterdag uit gelaten over de politieke discussies inzake de jongste militaire spanningen rond zijn land. De 76-jarige maarschalk gaf een persconferentie voor ruim tweehonderd bui tenlandse en Zuidslavische journalisten in Jajec. Zaterdag was het 25 jaar ge leden dat Tito daar zijn eerste regering vormde in de strijd tegen de Duitsers. Tito verzette zich tegen de berichten, dat Zuid-Slavië 'n aanbod om hulp van de Verenigde Staten had aangenomen. De president reageerde hiermee op een verklaring die de Amerikaanse minis ter van Buitenlandse Zaken, Dean Rusk, had afgelegd op de conferentie van de NAVO in Brussel. In een vraaggesprek voor de Ameri kaanse televisie kritiseerde Rusk overi gens gisteren de „stomme leden van een of andere delegatie" die de indruk hadden willen wekken, dat hij daar had gezegd dat Amerika zou ingrijpen bij 'n Russische inval in Zuid-Slavië, Roe menië of Oostenrijk. „Ik ben geen dorpsidioot. Ik wil niet in het openbaar worden betrokken bij besprekingen over bepaalde landen en voor hen moeilijkheden scheppen", al dus een zichtbaar geprikkelde Rusk. SCHIJNDEL Heeft de Schijndelse Riet S. ook getracht haar vijf kinderen met vergif van het leven te beroven? Met die mogelijkheid houden justitie en politie ernstig rekening, nu de 45-jarige vrouw het afgelopen wpekeinde heeft ADVERTENTIE Op een met automatische knip perlichten beveiligde overweg in de Voorveldse polder bij Utrecht- Overvecht is zaterdag een melkwa gen onder een trein gekomen. De 47-jarige bestuurder van de auto kwam hierbij om het leven. UTRECHT Het treinverkeer tus sen Utrecht en Bilthoven is het groot ste deel van de zaterdagmorgen ge stremd geweest nadat een melkauto te gen acht uur op een beveiligde overweg in de Voorveldse polder was gegrepen door een trein. De bestuurder van de auto, de 47-jarige W. Boshuis uit De Bilt, kwam hierbij om het leven. Geen van de treinreizigers werd» ge wond. De trein sleurde de vrachtauto meer dan driehonderd meter mee en liep bij een wissel uit de rails, zonder echter te kantelen. De machinist en de hoofdconducteur voorkwamen een veel ernstiger onge luk: met hun armen zwaaiend, konden zij net op tijd de machinist van een sneltrein waarschuwen. Deze kon zijn trein enkele tientallen meters voor de ontspoorde trein tot stilstand brengen. De Spoorwegen zetten na het ongeluk bussen in, die de verbinding tussen Utrecht Bilthoven Amersfoort on derhielden. Tegen drie uur 's middags was de spoorbaan hersteld en het trein verkeer was kort daarna weer normaal. SON De 67-jarige A. van Kemena- de uit Best is gisternacht in Son om gekomen, toen zijn auto, waarmee hij op een tegenligger was gereden, door een achteropkomende wagen werd ge- ramd. De man was op slag dood. WERKENDAM De 52-jarige J. Ip- pel uit Werkendam is gistermorgen in een Gorcums ziekenhuis overleden. De man was zaterdagavond aangereden toen hij een weg overstak. AMSTERDAM Onvoorzichtig over steken heeft vrijdagavond het leven ge kost aan de 68-jarige G. van den Dun- gen uit Amsterdam. De man werd op de Kattenburgergracht aangereden door een vrachtauto. UDEN De 58-jarige W. Zwaga uit Son is vrijdagavond omgekomen toen hij met zijn auto in Uden tegen een boom reed. De man was op slag dood. ALPHEN In een Leids ziekenhuis is de 41-jarige M. Taal uit Alphen aan den Rijn overleden aan de verwondin gen die hij bij een aanrijding had op gelopen. De man was met zijn auto een voorrangsweg overgestoken en daarby aangereden. RENKUM De negentienjarige Th. Lapoutre uit Utrecht is zaterdagmid dag omgekomen toen zijn auto slipte en tegen een boom reed. Een passa gier, P. Moraal zwaar gewond. uit Wageningen werd VLIJMEN De 31-jarige M. van der Aa uit Vlijmen is zaterdagmorgen in een Tilburgs ziekenhuis overleden als gevolg van de verwondingen, die hij kreeg toen hij met zijn bromfiets te gen een naderende auto reed. ALMELO De 44-jarige monteur P. E. de Waal uit Wierden is vrijdagavond in het ziekenhuis van Almelo overle den. De man was op 20 november aan gegrepen toen hij met zijn fiets een kruispunt overstak. APPELSCHA De 25-jarige J. A. L. Waasdorp uit Oosterhesselen is zater dagmiddag op zijn motor bij Appelscha aangereden door een auto die hem geen voorrang gaf. De man overleed in het ziekenhuis. SOMEREN Uit de Zuidwillems vaart in Someren is gistermiddag het stoffelijk overschot opgehaald van de 25-jarige H. van Hoof in Helmond. De man moet gisternacht met zijn motor te water zijn geraakt. Uit de Zuidwil lemsvaart bij Den Bosch is het lichaam opgedregd van de 75-jarige Jac. N. Heesters. ZIERIKZEE De gemeente Rotter dam heeft het Rijk gevraagd de aan leg en exploitatie van de Maasvlakte, en eventueel de uitbreiding van de Maasvlakte in zuidelijke richting, voor zyn rekening te nemen. Het gemeente lijk Havenbedrijf van Rotterdam zou dan als „zetbaas" het dagelijks beheer over die nieuwe haven- en industriege bieden kunnen voeren. „Het Rijk heeft hier echter geen oren naar", zei zaterdag burgemeester W. Thomassen van Rotterdam op een ka derdag van het NVV te Zierikzee. Het Rijk deinst, volgens de heer Thomas sen, terug voor de financiële consequen ties. Nu moeten de aanlegkosten en de aanloopverliezen betaald worden uit het gewone budget van de gemeente Rotterdam. Daarentegen houdt het Rijk vast aan zijn mening, dat Rotterdam domeinrechten moet betalen voor het inpolderen van dat stuk zee. bekend meer moordpogingen op haar tweede man te hebben ondernomen. De laatste poging dateert van enkele dagen voor haar arrestatie, vorige maand. In de dagen die op haar aan houding volgden, bekende Riet S. dat zij in 1962 haar eerste man had ver moord en in 1964 haar vader. In beide gevallen gebruikte de vrouw landbouw- vergif. Na langdurige verhoren be kende zij tenslotte ook een poging te hebben gedaan haar tweede man met vergif te doden. Dat was, zei Riet S., in 1964, toen rij in verwachting was van een tweeling. (De kinderen werden dood geboren). Vorige week liet de officier van justi tie in Den Bosch, mr. J. Booster, urine- proeven nemen bij de tweede man, om dat diens gezondheid achteruit bleef gaan. Het vocht werd opgestuurd naar het gerechtelijk laboratorium in Leiden. Vrijdag kwam de uitslag: de urine be vatte thallium, een zwaar vergif. Onmiddellijk na het bekend worden var* die vondst werd de vrouw uit het huis van bewaring, waar zij op haar berechting wachtte, teruggebracht naar het politiebureau van Schijndel. Zater dag hervatte hier de officier van justi tie samen met de Schijndelse politie, de verhoren. Gistermorgen vroeg be kende de vrouw dat zij haar tweede man de afgelopen jaren herhaaldelijk naar het leven had gestaan. Met vrij grote regelmaat heeft zij de invalide, werkloze man, rattenkruit toegediend in zijn koffie en soep. De man zei gisteren herhaalde malen soep en koffie te hebben weggegooid, wegens de nare smaak. Hij had zijn vermoe dens echter niet aan de politie verteld. „Die heb ik verzwegen", zei hij gister avond, „omdat de schande voor de kin deren toch al groot genoeg is." Omdat enkele van de kinderen van Riet S. er ook bijzonder slecht uitzien, gaf mr. Booster opdracht de kinderen aan urineproeven op thallium te onder zoeken. Die proeven duren tot vandaag. Over enkele dagen wordt de uitslag van het laboratoriumonderzoek ver wacht. Mr. Booster leidde gisteravond laat in Schijndel het verhoor van Riet S. „Ze is volkomen rustig," zei hij, „maar ik heb niet het idee dat ze ons alles al heeft verteld." De huidige echtgenoot van Riet S. heeft inmiddels een verzoek om echt scheiding ingediend. Hierover zal op 4 december worden beslist. DEN HAAG Het maximale bedrag van leningen, die bij partiuliere voor schotbanken kunnen worden opgeno men. wordt verhoogd van vijfduizend tot tienduizend gulden. De geldschie terswet, die in 1933 in werking kwam om woekerpraktijken tegen te gaan, wordt vervangen door de „wet op het consumptief krediet", waarvan het ont werp bij de Tweede Kamer is inge diend. In de nieuwe wet wordt een nieuwe figuur, de kredietcolporteur, ingevoerd. Hij moet een vergunning hebben van burgemeester en wethouders van de plaats waar hij werkt en in vaste dienst zijn van een voorschotbank. De geregistreerde banken, waaron der handelsbanken, vallen buiten de nieuwe wet als hun tarieven voor per soonlijke leningen niet uitgaan boven de wettelijke, die voor partiouliere voorschotbanken gelden. De kredietsom. het bedrag dat de schuldenaar in handen krijgt, moet in Nederlands geld worden uitbetaald. Iedereen, dus ook de kredietbemidde laar die geen kredietgever is, is het verboden zich als kredietgever voor te doen. Kredietbemiddelaars mogen de kredietnemer geen vergoeding voor hun bemiddeling in rekening brengen. De uitvoering van de nieuwe wet is in handen gelegd van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk. De minister zal ten min ste een maal per jaar een Onderzoek instellen naar het beheer en de be drijfsuitoefening van de particuliere voorschotbanken. HARLINGEN Een eeuwenoud zo genaamd stokanker is opgevist door schipper W. Toering van de Harlinger kotter HA 61. Hij deed zijn vondst be noorden Terschelling op de plaats waar het legendarisch goudschip Luti- ne is vergaan. De visser heeft het vijf meter lange en even brede anker geschonken aan het gemeentebestuur van zijn woon plaats. Dit zal het overdragen aan een comité dat het anker in houdbare staat zal laten brengen om het als (toeristische attractie te gebruiken. President Tito legde er zaterdag ver der de nadruk op dat Zuid-Slavië ook aan de Sovjet-Unie geen waarborgen heeft gevraagd voor militaire rust in Oost-Europa. „Het is gewenst om de situatie niet te dramatiseren", aldus Tito, die vond dat er naar ontspanning moet blijven worden gestreefd. Over de opbouw van de Russische vloot in de Middellandse Zee zei Tito: Er zijn elementen voor verontrusting". De president verduidelijkte vervolgens dat zijn land de komende communisti sche topconferentie niet zal bijwonen, omdat die bijeenkomst niet wordt be legd „om een concreet probleem te re gelen". Over de recente ontmoetingen die hij had gehad met de Amerikaanse onder minister van Buitenlandse Zaken, Nicho las Katzenbach, zei Tito dat hij alleen had gevraagd om samenwerking „bij economische problemen op gelijke ba sis". MADRID In Spanje en Brazilië hebben roomskatholieke bisschoppen openlijk kritiek geleverd op de burger lijke overheid. Mgr. José Cirarda (51), de bisschop van Santander in Noord-Span je, protes teerde tegen de arrestatie van een aan tal roomskatholieke leiders van een ar beidersbeweging, die werden beschul digd van „tegen de staat gerichte pro paganda". Volgens de bisschop worden zy ten onrechte als communisten be schouwd. Tezelfder tyd liet de bisschop in alle kerken een brief voorlezen, waar in hij scherp de kwalen van de Spaanse gemeenschap hekelde. In zijn brief merkte de bisschop op, dat in Spanje kerk en politiek veel te vaak door elkaar werden gehaald. Hij vond dat de Spaanse katholieken vaak meer bezig waren met de verdediging van hun geloof dan het in praktijk te brengen in sociale rechtvaardigheid. De gouverneur van Santander, Jesus Candio, heeft in een officiële verkla ring in antwoord op het protest van de bisschop tegen de arrestatie van een aantal Spanjaarden, laten weten dat de arrestaties geheel overeenkomstig de Spaanse wetten waren verricht en dat de menselijke rechten waren geëerbie digd. Hef is aan het gercht om te be- schillen tussen kerkelijke en burger zijn of niet, aldus de gouverneur. Ook in Brazilië waren er meningsver schillen tussen kerkeleijke en burger lijke overheid. In de stad Belo Horizonte bleven de kerken gisteren gesloten uit protest tegen de aanhou ding van drie Franse paters, drie se- minarissen en twee parochianen. De gearresteerden deden sociaal werk on der de arbeiders. Volgens de Braziliaanse politie zijn bij huiszoeking in een pastorie in Belo Horizonte ondermijnende geschriften in beslag genomen. Naar verluidde zou den de gearresteerden lid zijn van een organisatie, die guerrillastrijders opleidt en de bevolking tegen de regering op stookt. Het Vaticaanse blad l'Osservatore Ro mano heeft gisteren gewaarschuwd tegen de pogingen van journalisten om inlichtingen los te krijgen uit het Vati caan zelf. De krant vond dat de belang stelling van de pers voor de kerk en de morele problemen te waarderen was, maar dat deze zicht niet moest uitstrekken tot de interne aspecten van het kerkelijke leven, tot kritiek op het pauselijke gezag of het priesterschap. ADVERTENTIE

De Vallei | 1968 | | pagina 5