Amerikanen excelleren bij wereldtitelstrijd trampoline Nederlanders weerden zich goed in sterk gezelschap PONTIAC tegen AMVJ opnieuw kansloos Wisla Krakau Libre-titel voor José Galvez Schaakteam won van Engeland Nederlandse equipes wellicht ook voor laatste gedeelte aan start Noren maakten indruk op snelle baan van Inzeil HET PAARD MET DE MOOISTE JONGE DE GRAAUWE HENGST Resultaten eerste klassers Kortenray winnaar Lykke en Eugen wonnen uursrit Overleden na veteranenloop Competitie-uitslagen in volleybaltop Gebr. De Ylaeminck superieur bij cross Oostnederlandse boksploeg versloeg Westduitsers5-1 Weinig succes voor Riedewald en Nando Nieuwe amafeurploeg Theo de Leeuw won zevende etappe Opnieuw zege van dameshockeyteam Huub Harings won internationale cross Nieuw juniorenrecord op de 5000 meter JENEVER Volleybalselectie Londen-Sydney-marathon 10.50 per hele liter Fantastisch het meest verkochte merkhorloge In nederland Verrassend f MAANDAG 2 DECEMBER 1968 AMERSFOORT Teleurgesteld en mistroostig stapte de Nederlandse kampioene trampolinespringen. Riet Belt uit Apeldoorn, gisteren in de Amersfoortse sporthal van de verende mat. De hoop, dat ztf btf de wereldkampioenschappen een nog wat betere plaats zou veroveren dan vorig jaar was in enkele minuten vervlogen. Riet Belt faalde in de finale van deze wereldkampioenschappen en vloog tijdens haar vr^je oefening zelfs bijna van de trampoline. De zevende plaats, die zij na afloop van de vooroefeningen bezette en waarmee ze zo blij was, ging verloren. Aan haar landgenote Riet Vink uit Aalsmaar. die in het eindklassement op de zevende plaats finishte, twee plaatsen vóór Apeldoornse Riet. De Nederlandse kampioen bij de heren, Henri Zoetbrood uit Apeldoorn, reikte niet tot de finales. Hij moest zich tevreden stellen met de twaalfde plaats in de rangschikking en om voor de finale in aanmerking te komen was een plaatsje bij de eerse tien noodzakelijk. Tocli was Henri Zoetbrood best tevreden. Hij was voor gebleven op zijn trainer Hi! van Diermen uit Ermelo NEERWINDEN De Limburger Wil Kortenray (Kimbria, Maastricht) heeft zondag in het Belgische Neerwinden 'n internationale cross gewonnen. Hij leg de de bijna 7000 meter af in 17 min. 8 sec. De Belg Van Goethem eindigde met een halve minuut achterstand op de tweede plaats. ADVERTENTIE Een bescheiden klassering derhalve voor de Nederlanders in dit wereldkam pioenschap, dat door het KNGV werd georganiseerd als sluitstuk van de vie ring van het honderdjarig bestaan. En toch moet men, de omstandigheden in aanmerking genomen, alle waardering hebben voor onze Nederlandse deel neemsters en deelnemers. De trainings mogelijkheden in ons land zijn tenslot te uiterst beperkt en dat kennelijk het trampolinespringen nog altijd als bij zaak beschouwt. Riet Belt en Henri Zoetbrood waren wat dat betreft kern achtig in hun uitspraak, dat „het KNGV er geen fluit aan doet". Tegen het ge weld van de Amerikaanse, Zuidafri- kaanse en Westduitse afgevaardigden, waren onze vertegenwoordigers natuur lijk bij voorbaat kansloos. In dit gezel schap vormden de Amerikanen wel een klasse apart. Bij de dames prolongeerde de korte, nogal gezette, Juddy Wills haar titel met een prachtige finale-oefening en haar landgenote Vicky Bollinger werd tweede. De derde plaats was voor Aga- the Jaroch uit West-Duitsland, die na de voor-oefeningen slechts achtste was. Haar landgenote Ute Czech, die na voor-oefeningen de derde plaats bezet te, duikelde na een volkomen mislukte vrije oefening naar de achtste positie. Fantastisch was werkelijk het werk van de Amerikaan met een Nederland se naam David Jacobs. Na de voor oefeningen bleek al, dat er een wonder moest gebeuren, wanneer de titel niet bij hem terecht zou komen. In de fi nale zou het voldoende zijn geweest, wanneer hij zijn oefening zonder het nemen van enig risico had afgewerkt. Jacobs maakte er evenwel een bijna feilloze „kür" van en finishte met een straatlengte voorsprong op zijn concur renten. Zijn landgenoot Jim Yoncke, die een zekere tweede leek na de verplichte oefeningen, maakte een onverwachte en enorme duikeling op de ranglijst door dat hij kwam te vallen en door een veer van de trampoline was gegaan Vlak daarvoor had de Zuidafrikaan Spencer Wiggins al voor een onver wacht oponthoud in de afwerking van het programma gezorgd door in één sprong twee veren van de. trampoline naar de schroothoop te verwijzen. De Engelsman David Curtis greep onmid- delijk zijn kans op een zilveren medail le en de Westduitser Michael Buden- berg verrichtte een voortreffelijke pres tatie door zich van de zevende plaats op te werken naar de derde positie en het brons. 8WISS MADE 1 2 3 'carré cambré" model, een klein, fijn uurwerkje een klaeelek, sjiek horloge In een prachtig duidelijk afleeebare dat echt nooit verveelt gouden kastje met eollde wijzerplaat met lederen band gouden band een altijd ajleke Pontlac doublé f99.— f 530.— gouden kast f 174.— KRAKAU Ook in haar tweede wed strijd voor het toernooi om de Europe se beker voor landskampioenen (da mes) is het basketballteam van AMVJ uit Amsterdam kansloos geweest tegen de Poolse titelhouders Wisla Krakau. Zaterdagmiddag namen de Poolse da mes al in de eerste speelhelft een voorsprong van 42-24 en hielden die marge tot het laatste fluitsignaal: 72- 52. AMVJ had de eerste wedstrijd met 47-69 verloren. Gedurende de hele wedstrijd bleek de ploeg van Wisla duidelijk beter dan AMVJ. De passes bij AMVJ waren her haaldelijk onnauwkeurig en de tech nisch bijzonder goed onderlegde Poolse dames maakten een graag gebruik van de geboden kansen. Voor de rust al, toen Wisla een aantrekkelijke voor sprong had genomen, haalde de coach van Wisla vrijwel zijn gehele basis team uit de strijd. De tweede keus van de Poolse titelhouders bleek sterk ge noeg om met AMVJ gelijk op te spe len en de voorsprong vast te houden. Bij AMVJ waren het best op schot: Els de Groot (15), Els van der Heyden en Wil van Drooge-Voets (ieder 11). De productiefste speelsters bij Wisla wa ren: Gorka (18), Rogowska (16), Wojtal (13) en Biesiekierska (10). LORIENT Jose Galvez is zondag in de Franse havenplaats Lorient Euro pees biljartkampioen libre geworden. Galzez won in de finalepartü in één beurt van Marty, die titelhouder was. Marty had nog kansen z(jn kampioen schap te prolongeren door een winst partij, waarin de Spaanse kampioen dan een aanzienlijk slechter gemiddelde moest halen. Marty kwam echter in z(jn ene beurt niet verder dan het, toch al tijd, respectabele aantal van 431 ca ramboles. Tussen kampioen Galvez en nummer dre, Marthy, eindigde Tonny Schrau- wen, die bij een eventuele winstpartij van Jean Marty ook nog kampioens kansen had gehad. Schrauwen moest in zijn slotpartij de Oostenrijker Wein- gartner remise toestaan in 2 beurten. Joop Roodenburg, die zaterdag van Ludo Dielis had verloren, was ook in zijn laatste partij tegen de Fransman Poupon verliezer. In vier beurten maak te hij 303 caramboles. Roodenburg ein digde op de zevende plaats met vier winstpunten, het gevolg van overwin ningen op twee spelers, die in het eind klassement onder hem eindigden, Wein- gartner en de Luxemburger Grethen. De eindstand ia (resp. punten en alg. gem.) 1. Galvez 16 148,14 2. Schrauwen 13 122,21 3. Marty 12 120,89 4. Dielis 10 66,51 5. Hose 8 53,13 6. Poupon 6 49,28 7. Roodenburg 4 51,33 8. Weingartner 3 38,10 9. Grethen 0 11,44 Bij het Synchroon springen kwamen Riet Belt en Yvonne Vooges bij de da mes en Jan van der Zwaard en Rien de Ruiter bij de heren met vierde plaat sen verrassend goed voor de dag. Qua organisatie was dit wereldkampioen schap geen succes. De bekendmakingen van de uitslagen vroegen te vaak om een rectificatie en de pauzes tussen de oefeningen waren, vooral in de ochtend uren, dikwijls veel te lang. Het leek bij na symbolisch, dat het jachthoorn- en tamboerkorps van Bronswerk Feijen- oord, compleet met majorettes, een kleurige en feestelijke show besloot met het bijna klassieke „Vader Jacob, slaapt gij nog?". VLISSINGEN Nederland heeft de schaakwedstrijd tegen Engeland met 12-8 gewonnen. Na op de eerste dag een voorsprong van 7-3 te hebben geno men, eindigde zondag in Vlissingen de tweede ronde onbeslist: 5-5. De beste resultaten behaalden Langeweg en Ba- rendregt, die aan het derde en achtste bord hun beide partijen wonnen. Jan Hein Donner herstelde zich zondag van zijn nederlaag in de eerste ronde en versloeg aan het eerste bord Keene. De uitslagen van zaterdag luidden: Donner-Keene afg.; Ree-Hartson Vs-Vi; Langeweg-Clarke afg.; Bouwmeester- Haygarth 1-0; Kuypers-Whiteley afg.; Prins-J. E. Littlewood 0-1; Van Schel- tinga-Hollis Va-Vs; Barendregt-Wright 1-0; Van Geet-N. Littlewood 1-0; Tim- man-Franklin 1-0. Mevr. Vreeken won haar partij tegen de Britse Dinah Dob- son. Later op de avond werden de afgebro ken partijen uitgespeeld. De resultaten waren: Donner-Keene 0-1; Langeweg- Clarke 1-0; Kuypers-Whiteley 1-0. Uitslagen tweede ronde: Donner-Kee ne 1-0; Ree-Hartson Va-Vi; Langeweg- Clarke 1-0; Bouwmeester-Haygarth Va- Va; Kuypers-Whiteley Va-%; Prins-J. E. Littlewood 0-1; Van Scheltinga-Hol- lis Barendregt-Wright 1-0; Van Geet-N. Littlewood 0-1; Timman- Franklin 0-1. Mevr. Vreeken won ook de tweede partij tegen de Britse Dinah Dobson. ZÜRICH Palle Lykke en Fredy Eugen hebben zondagavond in de zes daagse van Zürich de rit van een uur achter dernymotoren gewonnen. Zij legden in dat uur 61.240 meter af. Al leen Peter Post en Patrick Sercu ein digden in dezelfde ronde. Jan Janssen en Leo Duyndam werden vierde met twee ronden achterstand. De uursrit geldt echter niet voor het klassement van de zesdaagse. De winst voor de Denen was dus zuiver een financiële, 4000 franken (ruim 3000 gulden). Zondagavond om 23.00 uur was de stand in de zesdaagse: 1. Fritz Pfen- ninger (Zwi.)/Bugdahl (W.Dld.); op een ronde: 2. Post (Ned.)/Sercu (Belg); 3. Kemper-Oldenburg (W. Did.); 4. Lyk- ke/Eugen (Den.); op drie ronden: 5. Schulze (W. Dld.)/Louis Pfenninger (Zwi.); op vier ronden: 6. Janssen/ Duyndam (Ned.); op 19 ronden: 9. De Wit (Ned.)/Maurer (Zwi.); op 29 ron den: 14. Van der Lans (Ned.)/Janser (Zwi.). Zoals bekend zijn er in de premie sprints in Zürich geen punten te „ver dienen". De klassering wordt bepaald door de stand op het ogenblik. WEERT Hans van Engeland, die zaterdag in Brunssum een stadsloop won, zegevierde zondag in de tweede IJzeren Loop, die in Weert werd gehou den. De Limburger legde het 6.000 m lange parcours af in 18 min en 22 sec. De Engelse militair Brian Balls eindig de met twaalf seconden achterstand als tweede. Bij de dames ging de overwin ning naar de Helmondse Carla Joosten. De wedstrijd werd overschaduwd door de plotselinge dood van een deel nemer aan de loop voor veteranen. De 47-jarige H. Verspagen uit Weert werd ia afloop van de wedstrijd onwel en verleed aan een hartverlamming. Uitslag: 1. Van Engeland (Unitas) 18,22,-; 2. Balls (Swift) 18.34,-; 3. Goss- lings (HAC) z.t.; 4. v.d. Burgt (Oss '20); 5. Boeven (Oss '20); 6. Jansen (Oss '20). De Amerikaan David, Jacobs, die voor de derde maal het wereld kampioenschap trampolinespringen won, met zijn landgenote Judy Wills, die voor de vijfde achtereenvolgende maal de titel veroverde. Heren SFCHevok 3—2 HML/CLV—Tornado 3—1 USAMVJ/Rotterdam 3—1 AMVJ/AmsterdamCito 30 LibanonBlokkeer 13 OrawiValuas 30 Dames SFC—Rapid/M 3—1 HML/CLV—Karanoi 0—3 BoemerangVr./Ach. III 03 ArmadaValbovol 03 IsalaHaag '68 03 BekkerveldPSV 3—0 HANNOVER De Belgische ge broeders Erik en Roger de Vlaeminck ijn zondag als eerste en tweede geëin digd in een internationale cyclo-cross over 25 km in Hannover, waaraan zes profs en zestig amateurs deelnamen. De Duitse oud-wereldkampioen Rolf Wolfshohl, die tweemaal een lekke band kreeg, eindigde met ruim een minuut achterstand als derde. Erik de Vlaeminck (prof) finishte in 55 minuten 35 seconden. Zijn broer Roger (amateur) arriveerde als twee de met een achterstand van 35 secon den. Wolfshohl liet een tijd van 56 min. 40 seconden voor ?ich afdrukken. De Nederlandse renner uit Sibbe, Huub Harings, bezette met een ronde achterstand de achtste plaats. ZWOLLE Een boksteam samenge steld uit boksers van het district Oost- Nederland (Overijssel, Gelderland en Utrecht) bleef zaterdagavond voor een talrijk publiek met 5-1 de meerdere over een vertegenwoordigende West duitse ploeg. Jammer was het, dat enkele promi nente boksers, zoals de Arnhemmer Futselaar en de Enschedeërs v. d. Dolder en Berendsen, te elfder ure verstek lieten gaan. Knapen als de oostelijke kampioen Kievit, Jansen uit Almelo en Klliunder uit Putten hebben echter toch nog voor boeiende strijd gezorgd. Het begin was voor de Duitsers hoopvol, want de middengewicht Mar tens bleef op punten, in fraaie stijl bok send, de meerdere over Jan Tabben. In de volgende partij zorgde Rein Klunder voor een gelijke stand door op punten te winnen van Bartel. De actieve Gerrit Jansen uit Alme lo zorgde voor een 2-1 voorsprong toen hij tegen de weltergewicht Bick een prachtige puntenzege boekte. Het werd zelfs 3-1, toen de zwaarge wicht Arie Verkade Ernst Scheer ver sloeg. De Enschedeër Stokker boekte als middengewicht een zege op de Duit ser Braszack, die na twee ronden op gaf. De mooiste partij van de avond bok ste de oostelijke kampioen Albert Kie vit, die na een boeiende strijd de Duit ser Berni Duttke versloeg. Een verdiende 5-1 zege. De oostelijke bokskampioenschappen (finales A en B-klasse zullen op zater dag 8 februari in de STILO-sporthal te Zwolle worden gehouden. DEN HAAG De Nederlandse vol- leybalploeg, die zaterdag in Antwerpen tegen België speelt, bestaat uit de vol gende spelers: Geert Trompetter, Bram Vermeulen, Hans Valkenburg, Harry Veldhuis, Han Lodder, Piet Wasse naar, Kees Tinga, Jan-Willem Mulder, Piet van Wijnen en Cor de Hond. Trai ner/coach is Henk Blok. Eerder op de avond speelt het Nederlandse jeugd- team tegen de Belgische jeugd. Hier voor zijn uitgenodigd: Houwen, Janssen, Rijksen, Waardenburg, Wans, Lens, Willems, Draaisma, Muieer en Kocx. Trainer/coach is Johan van der Haar. ROME Ronald Riedewald en Sugar Boy Nando hebben op een international boksgala in Rome weinig succes kun nen behalen. Riedewald (Suriname) ver loor in het middengewicht van de Ita liaan Mario Lamagna op punten en de uit de Antillen afkomstige Sugar Boy Nando moest de strijd tegen de Ame rikaan Freddi Little in de vierde van 't op tien ronden afgeloten gevecht sta ken na interventie van de arbiter. ROTTERDAM In het aanstaande wielerseizoen zal een nieuwe amateur merkenploeg op de weg verschijnen. De ploeg zal worden „gesponserd" door Pioneer Sport uit Krimpen aan den IJssel en zal voorlopig uit acht veelbelovende jonge renners bestaan. Tot dusver zijn er zes gecontracteerd. Het zijn Jan van der Haar (Moor drecht), Ton Schilperoord (Zwijn- drecht), Kees van Straten (Schiedam), Peter Nobel, Frank van der Goes (bei den Krimpen a/d Lek) en Bert de Hoedt (Slikkerveer). Het ligt in de bedoeling om in het komende seizoen aan tenminste twee Nederlandse klassiekers deel te ne men. AGUASCALIENTES Theo de Leeuw heeft zaterdag de 60 km lange zevende etappe van de Ronde van Mexico op zijn naam gebracht. De Leeuw, die al eerder de eerste etappe won, liet een tijd van 1 uur 20 minuten 5 seconden voor zich noteren. De Po len Rysuard Gac (1.20.16) en Boguslav Fornalczyk (1.21.55) bezetten de twee de en derde plaats. Popke Oosterhof eindigde met een achterstand van ruim drie minuten als zevende in 1.23.14. De achtste etappe is in een massale sprint geëindigd. Winnaar na de etap pe over 125 km van Aguascalientes - San Juan de Los Lagos werd de leider in het algemeen klassement, Vladimir Sokolov (Rus). GLASSBORO (New Jersey) Het Nederlandse dameshockeyteam, dat een tournee door de Verenigde Staten maakt, heeft zaterdag in Glassboro met 4-0 gewonnen van New Atlantic. De doelpunten werden gescoord door Riet Kuper, Dymph de Graaf, Hanke Trip en Liliane Martin. Van de tot dusver op de Amerikaanse trip gespeelde negentien wedstrijden wonnen de Nederlandse dames er zes tien en bleef de stand in drie wedstrij den in evenwicht. ROTTERDAM Huub Harings is za terdag winnaar geworden van een in ternationale wielercross over 20 km. Een parcours, dat in het Kralingse Bos was uitgezet, moest tien keer worden afgelegd. Er ontstond direct al een kop groep van vijf man, van wie de Belg Van Mechelen een kleine voorsprong kon opbouwen. Halverwege de koers echter zette Harings met succes een tegenaanval in en won ten slotte met een voorsprong van vijf seconden op de Belg. Uitslag: 1. Harings (Sibbe) 20 km in 1 uur 9 min. 10 sec.; 2. Van Mechelen (Belg) op 5 seconden; 3. Corruigers (Naarden) op 16; 4. Van der Hulst (Zoeterwoude) op 50; 5. Scheffer (Zei- hem) z.t.: 6. Wüdenboer (Apeldoorn) op 1.28; 7. Op den Beek (Belg.) zelfde tijd; 8. Brinkman (Rotterdam) op 2.10. AMSTERDAM De jonge Noordhol lander Co Gieling uit de Hulk heeft zondagmorgen bij wedstrijden op de Jaap Edenbaan in Amsterdam met een tijd van 8 minuten 6,3 seconden het Nederlands juniorenrecord op de 5000 meter aan flarden gereden. Recordhou der was Frits Bartling, die bij de Euro pese kampioenschappen 1966 in Deven ter 8.09.9 had laten afdrukken. Ondanks het zeer vroege uur werden op de Jaap Edenbaan toch over het al gemeen uitstekende tijden gemaakt. Bij de heren won Wim Beukers uit Bergen (NH) de 5000 m, in 8 min. 1,3 sec. Hij was daarmee ruim tien seconden snel ler dan Piet Meijer, die in de afgelo pen weken in de selectiewedstrijden had geexcelleerd, maar nu met 8.11.9 wat tegenviel. Derde op deze afstand werd Van Os met 8.12.8. De Zwitserse plaats Interlaken heeft zich kandidaat gesteld voor de or ganisatie van de Olympische winter spelen van 1976 of 1980. Dat is zater dag in Bern bekend gemaakt. Eerder liet een andere Zwitserse plaats, St. Moritz, weten dat het de winterspelen van 1976 eveneens wil organiseren. Het ijshockeyteam van Rusland heeft zondag in Moskou, in een in ternationaal toernooi, met 4-3 van Ca nada gewonnen. De periodieke scores waren 1-2, 2-1, 1-0. Er waren 15.000 toe schouwers. BOMBAY Het is waarschijnlijk, dat de beide Nederlandse equipes aan de Londen-Sydney-marathon ook aan het laatste deel, de barre tocht over het Aus tralisch continent, zullen kunnen deelnemen. Zoals bekend staat de laatste test open voor de zeventig best geklasseerde wagens, die Bombay zouden bereiken. Er z(jn echter nog slechts zeventig wagens in de strijd en op weg naar Bombay, waar woensdag de inscheping begint op de Chusan voor de zevendaagse bootreis naar Australië. Slotemaker en Jansen hadden de controle aan de haven, waar duizen den wild-enthousiaste Indiërs toeke ken, om 16.00 uur plaatselijke tijd be reikt. Zij hadden daarmee een voor sprong van zeven uur op het tijdsche ma. Van Lennep en Hissink worden twaalf uur later verwacht, waarmee zij desondanks opnieuw een gedeelte van hun achterstand zullen hebben in gelopen. Het voorlopige (officieuze) klasse ment ziet er als volgt uit: 1. Roger Clark (G.B.)/Ove Anderssen (Zwe) met Ford Lotus-Cortina, 12 strafpun- ten; 2. Stapelaere (Belg.)/Lampinen (Fin) met Ford 20 MRS, 20 str.p.; 3. Bianchi (Bel.)/Ogier (Fra.) met Ci- troën DS 21, 21 str.p.; 4. Hopkirk/ Nash (G.Br) met BMC 1800, 22 str.p.; 5. Aaltonen (Fin)/Liddon (G.Br) met BMC 1800, 2 str.p.; 6. Cowan (G.Br) met Hillman Hunter, 27 str.p.; 7. Firth/Hoinville/Chapman (Aus) met Ford Falcon GT, 29 str.p.; 8. Green/ Murray/Shepheard (Aus) met BMC 1800, 30 str.p.; 9. Hodgson/Rutherford (Aus) met Ford Falcon GT, 36 str.p. Gedurende de nacht, op weg van New Delhi naar Bombay, zijn twee wagens door ongelukken uitgevallen. De Britten Rodgers en Shepheard raakten, toen de weg bij een spoor wegovergang een tamelijk scherpe bocht maakte, de controle over hun stuur kwijt, vlogen van de weg af en kwamen in een diepe greppel terecht. De beide inzittenden zijn met verwon dingen aan het hoofd opgenomen in een ziekenhuis te Agra. De Fransen Masson en Py raakten met hun wagen een muur en konden de auto daarna als volledig vernietigd beschouwen. Masson heeft, niet ernstige kwetsuren aan de wervelkolom opgelopen, het ge broken neusbeen van Py is in een zie kenhuis te Agra alweer recht gezet. De Russische equipe Tsjevelev, Livs- jits en Tsjirotsjenkov kwam bij Agra met zijn Moskvitch in botsing met een INZELL „Inzeil heeft de beste en snelste baan ter wereld. Als ik het voor het zeggen had zou ik hier het hele seizoen trainen". Fred Anton Maier, wereld- en Europees kampioen 1968, was vol lof over de accommodatie, waar op 25 en 26 januari het Europese titeltoernooi zal worden gehouden. De lange Noor liet het niet by woorden. Hij won de drieduizend meter in 4.23.0, slechts vjjfeneenhalve seconde boven zijn eigen wereldrecord. ADVERTENTIE JONGE Maier was niet de enige Noorse rij dier, die zo vroeg in het seizoen indruk maakte. Ook Björn Tveter, Roar Groen- vold (winst op 1000 en 1500 meter en eerste in het eindklassement), Dag For nass en het jonge talent Willy Olssen lieten doorschemeren, dat er met hen in de komende maanden rekening zal moeten worden gehouden. Willy Olssen, nauwelijks achttien jaar, ontpopte zich als een stayer van formaat getuige zijn tweede plaats op de drie kilometer in 4.25,2. Zijn sprint is echter nog niet sterk genoeg om in een allround-wed strijd een rol van betekenis te kunnen spelen. De Westduitser Gerhard Zimmerman vorig seizoen al zeer snel op de 500 meter, blijkt zijn sprint nog aanzienlijk bijgeslepen te hebben. Met 41.3 secon den bleef hij Tveter (41,6) en Groen- vold (41,7), die toch ook goed weten wat sprinten is, ruim voor. Erhard Keiler, winaar van Olympisch goud op de 500 meter, ontbrak. Zijn trainingsachter stand was nog te groot na zijn herstel van een beenbreuk, die hij eerder dit jaar bij het skieën opliep. Uitslagen: 500 meter heren: 1. Gerhard Zimmermann (W Did) 41.3 sec; 2. Björn Tveter (Noorw) 41.6; 3. Roar Groenveld (Noorw) 41.7; 4. Otmar Braunecker (Oostenr) 41.8; Hans Lich- tenstern (W Did) 41.8; 6. Bernd Hasie- ber (W Did) 42.3; 7. Dag Fornass (Noorw) 42.3; 8. Giorgio Toorgler (It) 42.4; 9. Günther Traub (W Did) 42.6; 10. Fred Anton Maier (Noorw) 42.7. 1500 meter: 1. Roar Groenvold 2.08.6; 2. Dag For nass 2.09.0; 3/4 Björn Tveter en Fred Anton Maier 2.09.6; 5. Willy Olssen (Noorw) 2.09.7; 6. Gerhard Zimmer mann 2.11.3; 7. Edwin Keller (W. Did.) 2.12.8; 8. Rolf Bastian W Did) 2.13.6; 9. Otmar Braunecker 2.13.6; 10. Gian- carlo Gloder (It) 2.14.5; 12. Günther Traub 2.15.1. Dames, 500 meter: 1. Marie Louise Perrenoud (Fr) 48.8; 2. Paula Dufter (W Did) 49.0; 3. Elfrie- de Ruiner (Oostenr) 51.5. Dames 1000 meter: 1. Paula Dufter 1.39.8; 2. Hannelore Srauss (W Did) 1.41,2; 3. Marie Loui se Perrenoud 1.41,4. Heren 1000 meter: 1. Groenveld 1.22,5; 2. Fornass 1.23,3; 3. Braunecker 1.24,0; 4. Zimmermann 1.24,1; 5. Maier 1.24,3; 6. Tveter 1.25,6; 7. Edwin Keiler 1.25,8; 8. Olsen 1.25,8; 9. Hasieber 1.27,1; 10. Lichten- stern 1.27,4. 3000 meter: 1. Maier 4.23,0; 2. Olssen 4.25,2; 3. Tve ter 4.25,3; 4. Groenvold 4.30,2; 5. For nass 4.31,7; 6. Zimmerman, 4.33,3; 7. Krienbühl (Zwits) 4.38,5; 8. Bastian 4.43,8; 9. Edwin Keiler 4.44,4; 10. Glo der 4.45,5. Eindklassement 1. Groenvold 170,850 punten; 2. Tveter 171,817; 3. Maier 171.883; 4. Fornass 172,233; 5. Zimmermann 172,667; 6. Ols sen 173,733; 7. Edwin Keiler 177,567; 8. Braunecker 177,633; 9. Hasieber 178,650; 10. Gloder 179,616. groepje toeschouwers. De Russische ploeg zette de reis voort. De voorzitter van het organisatieco mité, Tommy Sopwitch, vertelde op een persconferentie, dat de organisa toren verwachtten, dat het stuk van Kaboel naar de Pakistaanse grens de deelnemers vóór Bombay de meeste moeilijkheden zou opleveren. „Het is", zei hij, „echter allemaal erg meege vallen, aangezien de weg helaas was verbeterd". Eerste klasse A: O WOZilvermeeuwen 1l Alkmaarsche BoysJOS 01 DCGAFC 1—1 SDWDe Spartaan 1l StormvogelsBVC 11 ZW—HRC 2—2 OWO AFC DCG HRC JOS Alkm. Boys De Spartaan ZW SDW Zilvermeeuw* BVC Stormvogels Eerste klasse B: PapendrechtEBOH 1 OlympiaRoodenburg 11 LFCNeptunus 30 CW—Unitas 2—2 OvermaasGouda 22 De MusschenUVS 00 17—14 19—16 15—15 9—12 12—11 13—15 11—16 7—11 ft—12 8—24 11 4 7 0 15 21—13 11 6 3 2 15 26—18 10 4 4 2 12 13—11 10 4 4 2 12 14—13 11 4 3 4 11 11—10 10 3 4 3 10 17—10 10 4 2 4 10 14—13 10 4 2 4 10 14—15 11 2 5 4 9 10—12 10 2 4 4 8 8—11 11 3 2 6 8 11—18 11 0 6 5 6 7—22 De Musschen 11 10 1 0 21 UVS 10 4 4 2 12 Papendrecht 10 5 2 3 12 CW 10 4 3 3 11 Neptunus 11 4 3 4 11 Olympia 10 4 2 4 10 Overmaas 10 3 3 4 9 LFC 10 3 3 4 9 Gouda 10 2 4 4 8 Roodenburg 10 2 3 5 7 Unitas 10 2 2 6 6 EBOH 10 2 2 6 6 Eerste klasse C: GermanicusVelocitas DrachtenNeptunia SneekSpel. Assen AlcidesEmmen MuntendamZwaagwesteinde NoordsterLeeuwarden Alcides 10 6 3 1 15 Drachten 11 7 1 3 15 Leeuwarden 12 7 1 4 15 Germanicus 11 5 4 2 14 Spel. Assen 10 6 1 3 13 Emmen 12 6 0 0 12 Velocitas 10 4 3 3 11 Muntendam 11 4 2 5 10 Sneek 10 3 3 4 9 Neptunia 10 2 2 6 6 Zwaagwesteinde 9 1 3 5 5 Noordster 10 0 1 9 1 1—1 3—1 2—3 1—0 2—1 1—3 14— 8 25—16 20—14 19—17 15—10 16—11 20—13 20—24 14—14 12—23 12—21 8—24 Eerste klasse D: HengeloRietvogels Quick '20Rheden Vosta—DOS '19 Spel. EnschedeAZC De TreffersVictoria Boys Be Quick Z—ESCA/VC 2—3 0—1 2—2 7—1 1—1 4—3 SC Enschede Rietvogels Quick '20 De Treffers Rheden Hengelo Be Quick Z Victoria Boys DOS '19 VOSTA A7P ESCA/VC Eerste klasse E: DESK—Middelburg UNA—RKWU BrabantiaTSC VlissingenRKC TOP—Sparta '25 Veerse BoysHelmond 11 9 1 1 19 36—11 10 5 3 2 13 22—13 10 6 1 3 13 17—12 10 6 0 4 12 23—18 10 4 3 3 11 18—19 11 4 3 4 11 24—26 9 4 2 3 10 20—22 11 4 2 5 10 23—21 11 3 4 4 10 ft—14 11 3 2 6 8 17—24 11 2 1 8 5 14—29 10 1 1 8 3 13—27 TSC 11 5 6 0 16 Middelburg 12 6 2 4 14 Sparta '25 9 5 3 1 13 DESK 10 4 5 1 13 Concordia SVD 9 4 3 2 11 TOP 11 4 3 4 11 Helmond 10 4 2 4 10 Vlissingen 10 3 4 3 10 Veerse Boys 11 3 4 4 10 Brabantia 11 2 4 5 8 UNA 10 2 3 5 7 RKC 10 0 6 4 6 RKWU 10 2 1 5 2—1 2—1 0—2 0—0 1—3 1—3 11— 5 19—15 18— 9 9— 7 16— 8 13—16 16—15 13—14 22—17 9—15 12—21 8—15 14—23 Eerste klasse F: AlmaniaCaesar Wilhelmina '08Minor RIOS '31Roermond VoerendaalSVN Spel. IreneKVC Oranje MKC—Heer 0—0 3—1 0—0 1—0 2—1 0-1 KVC Oranje 11 5 5 1 15 15—11 SC Irene 10 6 1 3 13 16—13 Voerendaal 11 6 1 4 13 17—12 Heer 11 4 4 3 12 15—17 Almania 10 3 5 2 11 10— 8 SVN 11 5 1 5 11 16—15 Roermond 10 3 4 3 10 13—11 MKC 11 3 4 4 10 16—17 RIOS '31 11 3 4 4 10 10—lt Wilhelmina '08 10 4 1 5 9 19—17 Caesar 11 2 3 6 7 17—21 Minor 11 2 3 6 7 13—20

De Vallei | 1968 | | pagina 9