Veenendaals dagblad Shell Chemie vestigt zich te Moerdijk Meer mogelijkheden voor Rotterdam Buiten V.S. vragen steun voor vredesplan Onrust in Italië na schietpartij OLGA Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Zittenhlijvers krijgen door Mammoetwet problemen SINTERKLAASDR UKTE BI] PTT. VLIEGTUIG GEKAAPT Toestand van jongetje bevredigend winnen Veertien burgers dood na bombardement van BELANGRIJKE INDUSTRIËLE IMPULS VOOR NOORDWEST-BRABANT Bankier stopte ene gat met het andere Costa Riea sluit grens met Panama Drie nonnen in gevangenis Stakingen afgekondigd SCHILDWACHT LIET ZICH ZIJN GEWEER ONTFUTSELEN TEKORT AAN HARTDONORS Felle brand door vonk van gasaansteker I Aanhoudend I somber weer Woningvoorkeur „ZEER VERHEUGD" MIDDEN-OOSTEN ZEVEN PUNTEN GEWONDEN MEDELEYEN KUNSTWERK IN KERK BESCHADIGD DOOR INDRINGERS ARNHEMSE LEVER TRANSPLANTATIE en/of het bestede bedrag aan een matras Bur voor redactie en administratie. Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red Giro 1321600. Rhenen: Boekhandel C. Waiboer VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert losse mm-prijs 17 cent. Kleine -annonces „Vraag en Aanbod" op dl., do. en za. 1-10 woorden ƒ1,50, ieder woord meer 15 cent. WOENSDAG 4 DECEMBER I968 - 42e JAARGANG no. 286 ROTTERDAM Na uitvoerige bestudering van de mogelijkheden van een dertigtal nieuwe vestigingsplaatsen, heeft Shell Nederland Chemie N.V., na overleg met de regering, besloten een nieuwe vestiging van haar bedrijf te reali seren bij de Moerdijk, op een terrein, dat haar te koop is aangeboden door het Industrieschap Moerdijk van de gemeenten Zevenbergen, Klundert en Hoge en Lage Zwaluwe. Het betreffende terrein is gelegen aan de zuidelijke oever van het Hollands Diep. Het ligt in de bedoeling, dat het industrieschap in de jaren 1969 en 1970 een grondoppervlak van circa 150 ha bouwrijp maakt. De uiteindelijke grootte van het Shell-terrein zal circa 500 ha bedragen. Shell Nederland Chemie NV ver wacht de eerste fabriek omstreeks 1973 in hedrijf te kunnen nemen. De inves teringen voor fabrieken en installaties /.uilen over een periode van 10 tot 15 jaar naar verwachting 600 tot 900 mil joen gulden gaan bedragen. De mate ENSCHEDE Middelbare scholie ren, die op het ogenblik in de tweede klas zitten en volgend jaar niet over gaan, dreigen in moeilijkheden te ko men. Bij het overstappen naar de twee de klas „nieuwe stijl" (Mammoetwet) hebben ze in verschillende vakken geen aansluiting, terwijl ook de didactiek an ders is. Met name geldt dit voor wis kunde en moderne talen. De directeur van de gemeentelijke h.b.s. in Enschede, de heer P. A. van Meurs, heeft er na overleg met de inspecteur van het voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs iets op ge vonden. Enkele suggesties: Leerlingen met over de hele linie onvoldoendes moet worden aangeraden na het tweede rapport in de nieuwe klas over te stappen naar een gemak kelijker vorm van voortgezet onder wijs, bijvoorbeeld mavo of havo. Leerlingen die in de exacte vak ken niet meekunnen door gebrek aan inzicht moeten samengebracht kunnen worden in een derde klasse met een lichter wiskundeprogramma. De afde ling h.b.s.-A begint dan eigenlijk in de derde klas. Bovendien zou onderzocht moeten worden of er werkelijk kans op betere resultaten is bijvoorbeeld door middel van een test. Deze leerlingen zullen voor de overige vakken in de derde klas aan de normale eisen moeten vol doen. ILfen gaat bij de keuze van een l vogelnestkastje tegenwoordig serieus te werk. Vroeger volstond men met het ophangen van een oude klomp of een leeg inmaakblik en nog veel eerder van een aarden kan, de z.g. spreeuwepol maar die is zó zeldzaam geworden. dat zij hier en daar in een museum als curiositeit wordt bewaard. Veelvuldig zien we in bos en park nog het gebruikelijke, getimmerde model, doch het wordt meer en meet verdrongen door nestholen. bestaande uit een mengsel van 90'zaagmeel met een weinig ce- ment. Dit is het (Duvse) systeem j ..Schwegler"ongeveer een dozijn j jaren in gebruik, en er wordt door woningzoekende vogels zelfs de voorkeur aan gegeven. Na vier proefjaren, georganiseerd door een wetenschappelijke ..Vogelwarte" bleek dal het houtbeton model het meest geaccepteerd werd: uitge boorde stamstukken en getimmer de kasten volgden pas op verre af stand, n.l. in de verhouding van houtbeton tot uitgeholde stam 2 1 en tot planken kast 2Vt 1. Voorts werd een onderzoek ingesteld naar de voorkeur voor laag of hoog ge plaatste broedhokjes. respectieve lijk op 1 d 2 m en 5 a 6 m van de bodem. Telkens werd er daartoe één hoog en één laag aan dezelfde boom en onder gelijke zonbestra- ling aangebracht. Het bleek, dat mezen en bonte vliegevanger de op ooghoogte gehangen kastjes prefe reerden. Een uilzondering vormde de spreeuwdie bij vrije keus deze bepaalde op 5 6 m hoog, doch geen voorkeur aan de dag bleek te j leggen, indien alle voor deze soort passende woningen op 1.2 a 1.7 m hingen. Ge kunt met deze vogel- cultuur thans reeds beginnen, want de dieren slapen graag in zo'n warme, droge schuilhoek. I 4 dec. 196S A. B. WIGMAN van investering zal sterk afhangen van dc ontwikkeling van het economisch klimaat. In dit stadium kunnen nog geen me dedelingen worden gedaan over de aard van de installaties, die zullen worden gebouwd. Waarschijnlijk zullen het de zelfde typen fabrieken zijn als thans in Pernis in bedrijf zijn. Voor het bouwen van de fabrieken zullen circa 600 tot 1.000 mensen nodig zijn. Het aantal ar beidsplaatsen in de nieuwe fabrieken zal in de beginfase liggen in de orde van grootte van 300 tot 500 man. Bij voortgaande realisering zal dit aantal geleidelijk kunnen toenemen tot circa 2.000 a 3.000 man. By de beoordeling van de vele in het geding zijnde factoren, heeft ook de medewerking van de overheid een rol gespeeld. Zo heeft de beslissing tot het uitdiepen van de Dordtse Kil tot 8 me ter NAP een belangrijke invloed op dc besluitvorming gehad. Als gevolg hier van zullen schepen tot 20.000 ton voor 70 pet. beladen de Moerdijk kunnen bereiken. De keuze van het Moerdijkgebied houdt ook verband met de geringe af stand tot de bestaande vestiging van Shell Nederland Chemie NV te Rotter dam, waardoor van verschillende facili teiten, die in Pernis reeds aanwezig zijn gebruik kan worden gemaakt. Het Rotterdamse havenbedrijf, dat er varing heeft met de spectaculaire uit breidingen in het Botlek- en Europoort- gebied, kreeg eerder dit jaar van het Industrieschap Moerdijk de opdracht 't nieuwe industrieterrein Moerdijk tot ontwikkeling te brengen: van het sta dium van ontwerp af, via de volledige uitvoering, tot „promotion" en „ver koop" toe. Rotterdam, de laatste jaren krap in de grond, telt daardoor weer mee in de Europese wedijver in het aantrek ken van nieuwe industrieën. Het be schikt nu over de ruimte om grote con cerns een keuzepakket in vestigings plaatsen aan te bieden. Een woordvoerder van het ministe rie van Economische Zaken deelde desgevraagd mee, dat minister De Block zeer verheugd is over het be sluit van Shell Nederland Chemie NV om haar nieuwe fabrieken in ons land te vestigen. De woordvoerder verklaar de, dat de regering haar uiterste best heeft gedaan om dit resultaat te berei ken. Bijzonderheden over deze inspan ningen kon hij niet meedelen, behalve dat de toezegging om Dordtse Kil uit te diepen wel de voornaamste stap is ge weest om te bereiken, dat deze belang rijke vestigingen niet voor Nederland verleren zouden gaan. HAARLEM De Haarlemse politie heeft de 59-jarige bankdirecteur H. F. van H. uit Heemstede aangehouden. Hij wordt verdacht van valsheid in ge schrifte en van oplichting voor 'n bedrag van ruim twintigduizend gulden. De bankdirecteur heeft de politie ver zekerd dat hij uit privémiddelen zijn schulden kan betalen, en dat de twee honderd kleine spaarders aan zijn bank niet worden gedupeerd. De man zat in financiële moeilijkhe den. Hij maakte schulden en stopte het ene gat met het andere. Zo veranderde hij in zijn boeken een schuld van twaalf duizend gulden aan een van zijn cliën ten in een vordering. Later liet Van H. die ook commandi tair vernnoot is van een belegging maatschappij, een honderdtal obligaties drukken, elk ter waarde van duizend gulden, die door geen enkele fonds wer den gedekt. Hij slaagde erin acht van deze obligaties uit te geven. SAN JOSE Costa Rica heeft zijn grens met Panama gesloten, nadat er in de hoofdstad San José berichten wa ren binnengekomen over gevechten in Panama tus*en leden van de nationale garde en guerrillastrijders, die de af gezette president Arnulfo Arias steu nen. Rond 100 zwaar gewapende gueril- lastrijders zouden opereren bij het dorp Mellizes dat vlak bij de grens met Costa Rica ligt. PARIJS De Verenigde Staten wil len de steun van een aantal grote sta ten voor een nieuw, uit zeven punten - bestaand programma voor 'n vrede tus sen Israël en de Verenigde Arabische Republiek. Dit initiatief van de rege- ring-Johnson heeft na de verkiezingen van 5 november vaart gekregen en sindsdien de belangstelling opgewekt van de nieuw gekozen president Ri chard Nixon. Als begin van uitvoering van het pro gramma zou Israël zich uit de Sinaï moeten terugtrekken, terwijl de Ver enigde Arabische Republiek een einde zou moeten maken aan de 20 jaar ou de staat van oorlog met Israël. Het hoogtepunt van het Amerikaanse pro gram zou de ondertekening van een aanvaardbaar vredesverdrag voor de twee grote tegenstanders in het con flict zijn. Deze en de andere elemen ten van het Amerikaanse programma weerspiegelden precies de hoofdinhoud van de resolutie, die in november 1967 door de Veiligheidsraad van de Ver enigde Naties is aanvaard. Volgens zegslieden zijn dit de voor naamste punten van het Amerikaanse programma voor een vrede tussen Is raël en Egypte. 1. Terugtrekking van de Israëli sche troepen uit de Sinaï woestijn. Daardoor zou de status van het door Israël bezetté deel van Jeruzalem en van andere Arabische gebieden even wel niet geregeld worden. 2. Beëindiging van de staat van oorlog tussen de Verenigde Arabische Republiek en Israël. Dit betekent, dat de betrekkingen van Israël met Jor danië en Syrië later geregeld moeten worden. 3. Een regeling voor het lot van de Arabische vluchtelingen op Israëlisch grondgebied. Naar verluidt hebben de Israëliërs internationale besprekin gen aangeboden om een begin te ma ken met de regering van deze oudé bron van Arabisch-Israëlische wrij ving. 4. Aanvaarding door de Verenigde Arabische Republiek van het beginsel van vrije doorvaart door internationa le waterwegen als het Suezkanaal en de Straat van Tiran. 5. Vervanging van de Israëlische troepen te Sharm-el-Sjeik, de woes tijn-vesting die de Straat van Tiran beheerst, door manschappen van de Verenigde Naties. 6. Een akkoord tussen Oost en West ter beperking van de wapenle veranties aan de landen van het Mid den-Oosten. Hiervoor zou een basis akkoord tussen Washington en Mos kou nodig zijn. 7. Ondertekening van 'n vredesdo- cument door de twee voornaamste partijen. Nasser heeft tot dusverre steeds geweigerd een formeel vredes verdrag met Israël ook maar in over weging te nemen. Het doel van de Amerikaanse ideeën is steun te verlenen aan de wankelen de vredesmissie van de buitengewone VN-afgezant, de Zweed Gunnar Jar ring, waarover elders in dit blad meer te lezen is. Gezien de lawines pakjes, die de postkantoren binnenstromen. zijn we dit weekeinde met z'n allen enorm aan het dichten en inpakken geweest. Deze foto geeft een beeld I van de drukte in het Rotterdamse postkantoor. AMMAN Israëlische vliegtuigen hebben gisternacht veertig minuten lang een Jordaans dorp gebombardeerd Daarbij zijn veertien burgers, onder wie vijf kinderen, om het leven geko men. Dit heeft het Jordaanse leger in Amman bekendgemaakt. Van Israëli sche zijde werd meegedeeld, dat vlieg tuigen van de Israëlische luchtmacht ten oosten van de Jort'aan^.Tord^^se artil lerie tot zwijgen hebben gelik acht, na dat Joodse nederzettingen waren be schoten. Jordanië heeft bij de Veiligheidsraad geprotesteerd tegen de Israëlische lucht aanval op het dorp Kafar Assad in het noorden van Jordanië. Het vroeg de Raad „doeltreffende stappen" te onder nemen tegen Israël. Jordanië heeft overigens niet om een spoedbijeenkomst van de Veiligheidsraad gevraagd. FLORENCE Drie nonnen, die te rechtstonden wegens kindermishande ling, zijn gisteren door een rechtbank in Florence tot gevangenisstraf veroor deeld. De nonnen en andere verzorgers van een tehuis, waar kinderen van 8 tot 12 jaar verbleven, stonden terecht op beschuldiging kinderen o.a. met bezem stelen te hebben afgeranseld. De kin deren moesten na deze strafoefening een kruis op de vloer likken. De als ge tuigen gehoorde slachtoffertjes deden geëmotioneerd verslag van hoe zij lang durig aan hun bed waren geketend, of van de ijskoude baden, waarin zij mid den in de winter voor straf moesten gaan liggen. De omstandigheden waar onder de kinderen leefden waren er barmelijk. Zij gingen schamel gekleed, waren ondervoed en zaten vol ongedier te. De gevangenisstraffen waartoe de nonnen en enkele andere leden van de staf van het kindertehuis werden ver oordeeld varieerden van één tot vier jaar. De „vader" van het tehuis, een priester, ging wegens gebrek aan vol doende bewijs vrijuit. ROME III heel Italië is gisteren op rumoerige wijze betoogd tegen de wilde schietpartij van de politie op Sicilië, die aan twee stakende land arbeiders het leven kostte. Nieuwe stakingen zijn afgekondigd en gevreesd wordt, dat de kabinetsformatie >an Mariano Rumor tot mislukking is ge doemd. Prins Bernhard heeft gisteren op paleis Soestdijk, in zijn functie van president van het Wereldnatuurfondseen cheque van honderdduizend gulden in ontvangst genomen. De cheque werd hem aangeboden door de bestuursleden van de stichting Uitvoering Financiële Actie, jhr. B. Ch. J. M. van Lanschot (links) en de heer A. H. Bergers. Het Wereldnatuurfonds was een van de participanten bij de gehouden Voorjaarsloterij van deze Het drama op Sicilë begon toen de politie in Syracuse wegversperringen wilden opruimen die waren aangelegd door al geruime tijd stakende landar beiders. De arbeiders eisen hogere lo nen van de landeigenaren. Bij de komst van de politie begonnen zij met stenen te gooien. Daarop gebruikte de politie traangas, maar dit werd door de wind teruggeblazen. De agenten vluchtten vervolgens het veld in. Enke le van hen zouden daarbij in paniek zijn geraakt en hebben geschoten zon der bevel daartoe. De Italiaanse minister van Binnen landse Zaken, Franco Restivo, ont sloeg onmiddellijk het hoofd van de plaatselijke politie. Het nieuws over de schietpartij, waarbij ook vijftig po litiemannen en zes arbeiders gewond raakten, verhitte echter binnen de kortste tijd de gemoederen van hon derdduizenden. In Rome ontwrichtten tienduizend studenten en scholieren het verkeer met een massale betoging. In tal van fabriekssteden, zoals Milaan, legden tienduizenden arbeiders het werk neer en richtten vernielingen aan. Zowel de studenten als de arbeiders maak ten van de gelegenheid gebruik om ook voor onderwijshervormingen en beter arbeidsvoorwaarden te betogen. Leiders van de christen-democraten, socialisten en republikeinen, bezig met moeilijke onderhandelingen over de vorming van coalitieregering, zonden de vakbonden op Sicilië betuigingen van medeleven. De Siciliaanse politie mannen zijn op last van de regering te Rome in hun verblijven geconsig neerd. Aartsbisschop Bonfigliolo van Syracuse heeft opgeroepen tot kalmte. Twee van de zes landarbeiders die bij de tragisch verlopen betogingen van maandag gewond raakten, bevon den zich gisteravond nog in kritieke toestand. Er liggen ongeveer 40 poli tiemannen in het ziekenhuis met ver wondingen. AMERSFOORT Het geweer, dat vrijdagavond gebruikt is bij de (mis lukte) overval op de Boerenleenbank in De Meern, blijkt afkomstig te zijn uit Amersfoort. Het is onlangs door e?n jongeman losgepraat van een schild wacht bij de Willem III-kazerne aan de Heiligenbergerweg. De schildwacht werd aangesproken door een jongeman, die met zijn auto tot aan de kazernepoort was gereden. Hij zei tegen de schildwacht. „Je moe der is ernstig ziek. Je moet haar di rect bellen!" De militair zat met het probleem, dat hij volgens de reglementen zijn post niet mocht verlaten. Daar wist de jon geman wel raad op. Hij zou zo zei hij, het wel even overnemen. De schild wacht ging daarop naar het wachtlo kaal om op te bellen. Toen hij terug kwam, was de jongeman met het ge weer verdwenen. De schildwacht is onderhanden geno men door zijn commandant. Bij dit ver hoor kwam aan het licht, dat de mili tair geen moeder had. Die was enige jaren geleden reeds overleden. Op de vraag waarom hij dan toch was gaan telefoneren, antwoordde hij: „Het had ook mijn zusje kunnen zijn.-" MIAMI Een gewapende man heeft gisteravond de vlieger van een Boeing- 727 van de Amerikaanse luchtvaart maatschappij National Airlines op weg van New York naar Miami, gelast koers te zetten naar Havana. Het toestel, dat 28 passagiers en zeven bemanningsleden aan boord heeft, is in Key West in het uiterste zuiden van Florida geland om brandstof in te nemen voor de vlucht naar Cuba. Na de landing spoedden zich politie mannen en agenten van de federale re cherche naar het vliegtuig. Zij konden echter niets doen, omdat de piraat tij dens het innemen van de brandstof een revolver tegen het hoofd van de piloot gedrukt hield. De Boeing vertrok ver volgens naar Havana. ETTEN-LEUR De rijkspolitie in Etten-Leur speurt naar enkele inwoners uit die gemeente, die verantwoordelijk zijn voor de vernieling van een 350 jaar oud beschilderd paneel in de plaatse lijke Hervormde Kerk. In de nacht van zaterdag op zondag drongen de onge wenste bezoekers, na intensief cafébe zoek het in restauratie zijnde gebouw binnen. Zij wekten midden in de nacht de halve plaats met een langdurig klok gelui. LONDEN Twee Engelse hartpa tiënten, die in aanmerking kwamen voor hartoverplanting, zijn onlangs ge storven zonder dat een dergelijke over planting kon worden verricht. Dit was te wyten aan een donortekort, aldus heeft dr. Donald Longmore, de Britse pionier op het gebied van hartoverplan- tingen gisteren verklaard. De kliniek in Londen voor lijders aan hart- en vaatziekten had de laatste drie weken geen enkele mededeling ontvan gen omtrent een beschikbare donor, al dus dr. Longmore. In het academisch ziekenhuis te Erlanger heeft tien dagen geleden een eerste Erlanger heeft tien dagen geleden een groep chirurgen, gereed gestaan om de eerste harttransplantatie in West-Duits- land te verrichten, maar op het laatste moment werd van de poging afgezien wegens infectiegevaar. ARNHEM De toestand van het tweejarig jongetje, op wie een lever transplantatie is toegepast, is bevredi gend. Dat hebben de behandelende ge neesheren in het Arnhemse Gemeente ziekenhuis gisteravond bekend ge maakt. Over de levenskansen van het jonge tje, dat maandag een uit Nijmegen overgebrachte kinderlever ingeplant kreeg, was echter ook gisteravond nog niets te zeggen. „Wij hebben geen enkele zekerheid over het verloop", had het chirurgisch team dr. M. N. van der Heyde, dr. L. Schalm en dr. S. Sluis al eerder gezegd. „Wij zijn verheugd dat de toestand van het kind nu redelijk is. Dat hij leeft is een bewijs, dat het ingeplante orgaan werkt". Bij een levertransplantatie gaat het niet in de eerste plaats om de tech niek van de overplanting. Van veel meer belang is hoe de overgebrachte lever zal blijven functioneren. „Wij rijn nu nog maar bij het start punt en zullen moeten afwachten of er grote kansen zullen zijn het kind in leven te houden", aldus het chirur gisch team. Tot nu toe is niemand in de wereld, die een andere lever had ontvangen, langer dan één jaar blijven leven. „In Denver in de Verenigde Staten", vertelde dr. Van der Heyde, „heb ik kinderen gezien bij wie drie maanden na de operatie de situatie nog één en al probleem was". Niettemin klonk er hoop in zijn stem toen hij zei: „De laatste jaren zijn er betere methoden ontwikkeld voor het bewaren van levers en voor het voor komen van het afstotingsproces. Daar door zijn de resultaten van levertrans plantaties in Amerika nu beter gewor den. Wij hebben de hoop, dat de afsto tingsverschijnselen minder ernstig zul len zijn dan bij een harttransplantatie". Men zie ook elders in dit nummer. NAARDEN Tegen het einde van de middag is gisteren een van de oude panden van de Vesting Naarden geheel uitgebrand: een negentiende eeuw« huis, waarin de heer I. H. B. Wissen burg een groothandel in luxe, huishou delijke en rokersartikelen had. De heer Wissenburg was bezig met het repareren van een gasaansteker, toen een vonk van het vuursteentje plot seling een steekvlam deed ontstaan, die in luttele ogenblikken het hele pand in lichter laaie zette. De heer Wissenburg kon zich ternau wernood buiten in veiligheid stellen. Het pand ligt onmiddelijk tegenover het politiebureau, van waaruit de Naarder brandweer werd gealarmeerd, die even later ook die van Bussum te hulp moest roepen. De brand was in een klein uur be dwongen, maar men kon niet voorko men dat het hele pand met de totale voorraad goederen verloren ging. Be lendende percelen, die een ogenblik ge vaar liepen, werden behouden. Alleen aan het dak van een woning werd eni ge brandschade aangericht. Wel kreeg dit huis veel waterschade, maar mili tairen uit de Weeshuiskazerne slaagden er tijdig in alle huisraad naar buiten te brengen. De totale schade wordt op ruim een ton geschat. l Tfepalend voor het weer in grote delen van het vasteland is nog 2 S steeds een hogedrukgebied, waar- 2 van het centrum boven Zuidoost- 2 Europa is gelegen. In Frankrijk, j Nederland en Duitsland geeft een uitgestrekt wolkendek het weer een somber karakter, maar het tem- pert de nachtelijke afkoeling, zodat 2 het er 's nachts slechts een of twee 2 graden vriest. Boven de Britse eilanden ver- plaatst zich inmiddels een zwak I front, behorende bij een depressie 2 bij IJsland, langzaam in-oostelijke 2 richting. Het neemt nog verder in 2 betekenis af. Het komende etmaal zal het weer in onze omgeving niet veel verandering ondergaan. Morgen, zon op: 08.31, onder: 16.30; maan op 16.11, onder: 09.35. 5 ADVERTENTIE Dit zUn de winnaars van het aankoopbedrag In de afgelopen week: M. van Leeuwen, F abristraat 60, Schiedam. P. TrompOosteinderweg 313, Aalsmeer. H. Bouwhuis, Tulpstraat 19, Winterswijk. Mevr. J. Roelofs, Fazant straat 3, Oss. Mej. C. van Zwol, Creutzberglaan 28, Beverwijk. Vraag uw beddenvakman nadere inlichtingen.

De Vallei | 1968 | | pagina 1