JAAR OP NON-ACTIEF Stien Kaiser en Te Winkel in Heerenveen naar overwinning Ajax-Benfica op 12 en 19 februari FLIP STAPPER AL HALF JOHN STEEN OLSEN NIET NAAR HAARLEM Dubbelblik zalm CO-OP NAC test spelers Boogaerts leidt Feijenoord-Twente AJAX WELLICHT ZONDER CRUIJFF Slechte generale van Westduits elftal Ik ga gewoon naar CO-OP 8 knakworstjes 89 Hawaii Ananas»s89 Hoog bedrag ONDER TOEZIEND OOG VAN BORIS STENIN GVAV ontmoet Roemeens elftal Met Heracles niet eens geworden over nieuw contract Deen trok zich op laatste moment terug Meer Stadion Diekman wordt verbeterd Wellicht roomboter voor Ned. militairen Bisschoppen zien af van verdere discussie over Katechismus Op Oudejaarsavond na negen uur geen treinen meer Beaujolais ^,^295 Appelmoes «*98 Achterham 100 gram 89 Vleesragoüt 1 180 Koffie 59 89 4 Bierworstjes p»h. 99 Borrelworstjes 99 Halve abrikozen ws 119 Kersen op sap ws 149 Fruitcocktailbii!T£ocnrMla4ff198 Canadese import Qyj Q 440 gram £Lt\J Crabmeat Chatka s*r475 Roséd'Anjou 10- Jimenez sherry 4ar.sJo Fiorelli vermouth 385 345 Moroso sherry 0.7 mw 10.- Doperwten extra fijn literblik 189 Sperzieboontjes «tmum Tlo co CD Ragoutbakjes KOZIjnen zak 500 gram Cakemeel p** 500 gram 62 Aluminiumfolie 175 T45 Zoute pinda's gram 119 II DÉCtividCK gratis zegels voor een aandeel in de winst- ook bij merkartikelen pot 170 gram blikje 120 gram hele schijven blik 404 gram blik 825 gram zonder pit pot 0,5 liter Gratis folder met méér dan 80 voor deelartikelen l Van prachtig speel goed tot kostbare gouden sieraden. Ongelooflijklage prijzen. In uw CO-OP winkel. Gauw halent Heren 5000 m: 1. Karei te Winkel (Brummen) 7.59.1, 2. Piet Meyer (Kat- woude) 7.59.4, 3. Jan Bols (Hoogeveen) 8.00.2, 4. Wim Beukers (Bergen) 8.00.3, 5. Eddy Verheijen (Deventer) 8.08.8, 6. Arie Hekman (Balkbrug) 8.09.5, 7. Arie Eriks (St. Maarten) 8.12.0, 8. Jap- pie van Dijk (Ruigahuizen) 8.12.2, 9. Co Giling (Berkhout) 8.13.5, 10. Jorrit Jorritsma (Rotterdam) 8.16.2, 11. Peter Nottet (Loosduinen) 8.17.0, 12. Ronnie Nooitgedag (Amsterdam) 8.17.0. Dames 1500 m: 1. Stien Kaiser (Delft) 2.33.4, 2. Rieneke Demming (Terwol- de) 2.37.6, 3. Wille Burgmeijer (Nieuw- veen) 2.38.5, 4. Bep Geijssen (Amster dam) 2.39.0, 5. Elly van de Brom (Am sterdam) 2.39.1, 6. Ans Schut (Apel doorn) 2.39.4, 7. Carry Geijssen (Am sterdam) 2.42.0, 8. Marie Willems (Pes- se) 2.43.1. A Stien Kaiser in actie op de 1500 meter. ALMELO Flip Stapper, de meest talentvolle speler die Heracles de laatste jaren onder contract heeft gehad, staat al bijna zes maanden op non-actief. Heracles en Stapper konden het aan het begin van dit voetbalseizoen niet eens worden over een nieuw contract, waarop de Amsterdamse (ex-Blauw-Wit Hengeloër hij werkt als bankbediende in Enschede weigerde nog langer voor de Almelose eerste-divisieclub te spelen. Hoewel beide partijen hierna nog verschillende keren tot een gesprek kwamen, werd er geen oplossing gevonden in het conflict. Op dit moment staan beide partijen verder van elkaar dan ooit en lijkt een verzoening uitgesloten. Morgenavond zal in Zwolle het geschil worden onder zocht door een arbitragecommissie van de Koninklijke Nederlandse Voetbal bond (KNVB), waarin zitting hebben de heren mr. J. W. Schutte (voorzitter straf commissie), J. Melchers en R. Wiersma. Flip Stapper heeft de Rotterdamse advocaat mr. J. W. Jansen van Raay in de arm genomen en de belangen van Heracles worden verdedigd door de Al- meloër mr. B. W. Kranenburg, die ook de zaak-Samardzic voor FC Twente be handelde. Het zal de eerste keer in de geschiedenis van het semiprofvoetbal zijn, dat een college van (juridische) voetbaldeskundigen zal onderzoeken in hoeverre er schade is berokkend aan een betaald voetballer doordat de trans ferbepalingen niet juist werden nage leefd. Stapper zelf wil over het conflict met Heracles liefst zo weinig mogelijk pra ten. „Neem maar contact op met mijn raadsman. Die is van alles op de hoog te". Stapper, die drie seizoenen voor Hera cles speelde, gaf er aan het eind van de vorige competitie de voorkeur aan weer voor een eredivisieclub met Heracles degradeerde hij in 1967 naar de eerste divisie te spe len. Stapper verzocht het bestuur van de Alemelose club hem daar om op de transferlijst te plaatsen, temeer daar Heracles niet bereid bleek aan zijn hogere financiële eisen te vol doen. Direct toonden FC Twente en AZ'67 belangstelling voor de begaafde middenveldspeler. Heracles vroeg voor hem echter een dermate hoog transfer- bedrag f 150.000 dat beide clubs het al snel lieten afweten. Op grond van het gevraagde transfer bedrag zou Stapper dit seizoen hij He racles dus aanmerkelijk meer moeten verdienen dan het door de Almeloërs aangeboden minimumcontract van f 1500, met de mogelijkheid om op pre miebasis meer te verdienen. Flip Stap per weigerde onder een dergelijk con tract zijn handtekening te zetten en heeft sindsdien als toeschouwer de wed strijden van Heracles maar meer die van FC Twente vanaf de tribune moeten volgen. Stapper is teleurgesteld in de houding van Heracles. „Altijd heb ik met ple zier gevoetbald in Almelo. Nooit heb ik iets gehad. Nu ik mijn positie wil verbeteren, en dat kunnen ze mij toch moeilijk kwalijk nemen, belemmeren zij mij echter van club te veranderen. Wel heb ik nog een paar keer de trai ning bij Heracles bezocht. Maar als je niet speelt, gaat daarvan de lol ook snel af". Het bestuur van Heracles onthoudt zich tot dusver van ieder commentaar. HEERENVEEN Tijdens selec tiewedstrijden op de Heerenveense kunstijsbaan Thialf, die werden ge volgd door de Russische trainer Boris Stenin en diens Oostduitse collega Erich Löwenbarger, won wereldkam pioene Stien Kaiser gisteren bij de dames de 1500 meter in 2 min. en 33.4 sec. Bij de heren, die een 5000 meter reden, ging de zege naar Karei te Winkel in 7 min. en 59.1 sec. Aan de wedstrijden namen Kees Verkerk en Ard Schenk niet deel aangezien dit tweetal nog in Scandinavië verblijft. Boris Stenin, die al eens eerder in Nederland is geweest om zich op de hoogte te stellen van de Nederlandse trainingsmethoden die meehielpen de Nederlandse toprijders naar een voor vaderlandse begrippen ongekend ni veau te stuwen, keek vooral naar de techniek van de Nederlandse rijders en rijdsters, die, zoals bekend, op het ogen blik worden getraind door de nieuwe coaches Leen Pfrommer en Kees Broek man. Van de acht gestarte dames op de 1500 meter kwamen alleen Carry Geijs sen en Marie Willems niet onder de 2.40.0. Bij de heren reed Piet Meyer weer sterk. Hij werd op de 5 km tweede in 7.59.4. Jan Bols reikte met een tijd van 8.00.2 niet verder dan de derde plaats. De resultaten waren: A Boris Stenin (links), de Rxissische schaatscoach en Leen Pfrommer, die de Nederlandse hardrijders onder zijn hoede heeft, vergeleken in Hee renveen de tijden op de stopwatches. AMSTERDAM De Nederlandse voetbalkampioen Ajax speelt zijn wed strijden in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker tegen het Portugese Benfica op 12 en 19 fe bruari. De eerste ontmoeting wordt in het Olympisch stadion te Amsterdam gehouden. Beide clubs zijn overeengekomen een eventueel noodzakelijke beslissings wedstrijd op 3 maart te spelen, waar schijnlijk in Parijs. Bij een gelijk doel- gemiddelde in de kwartfinales tellen de in de uitwedstrijd gemaakte doelpun ten namelijk niet meer dubbel. BREDA Vier spelers van de voor malige Amerikaanse voetbalclub Kan sas City hebben in Breda de training van NAC meegemaakt Trainer Canjels kon over de drie Duitsers (Hart Glock, en Wringler) en de Zuidslaaf Popovic echter geen oordeel velleh. Daarom zal NAC vanavond in Den Bosch spelen, waar de vier spelers van Kansas City hun eventuele capaci teiten kunnen tonen. De manager van Kansas City, Taylor, vertelde dat ook de overige spelers van Kansas City naar Nederland komen. Indien dit het geval is, zal NAC een oefenwedstrijd tegen Kansas City spelen. ROTTERDAM De belangrijke zondag 22 december tussen Feijenoord en FC Twente te Rotterdam zal wor den geleid door de Dordtse scheidsrech ter Boogaerts. AMSTERDAM Het is twijfelachtig of de Ajacied Cruyff vanavond in de competitiewedstrijd DWS-Ajax zal mee spelen. Hij heeft last van een verwon ding in het gezicht, afgelopen zondag in de ontmoeting tussen PSV en Ajax opgelopen tijdens een botsing met Schrijvers. De voorzitter van Ajax Jaap van Praag is opgenomen in het Sint Jozef ziekenhuis in Heemskerk voor observa tie. Dit in verband, zoals clubarts Ror link het uitdrukt, met een algeheel on derzoek. Als er reden tot tevredenheid is, zal Van Praag aan het eind van de ze week naar huis mogen terugkeren. OFFENBACH Het Westduitse voetbalelftal heeft woensdagavond een bijzonder teleurstellende oefenwed strijd gespeeld tegen het nationale amateurelftal. De profs wonnen de wedstrijd, die als laatste voorbereiding gold voor de morgen te beginnen reis naar Zuid-Amerika, met 10. Dörfel maakte in Offenbach het winnende doelpunt drie minuten voor tijd. Er wa ren 6000 toeschouwers. In Zuid-Ameri- ka zal de Westduitse ploeg landenwed- strijden spelen tegen Brazilië, Chili en Mexico. GRONINGEN De Groningse eredi visieclub GVAV speelt op 7 januari in Groningen een wedstrijd tegen het Roe meense nationale voetbalelftal. Voor de Roemenen is deze vriendschappelijke ontmoeting bedoeld als voorbereiding op de interlandwedstrijd Engeland-Roe- menië, die op 15 januari in Londen ge speeld wordt. Tom Okker heeft dinsdagavond een demonstratiewedstrijd, ter gelegen heid van de opening van de sporthal te Vlodrop, in drie sets van Jan Ha- jer gewonnen. De setstanden waren 75, 63, 75. HAARLEM De Deense voetballer John Steen Olsen (25) die gisteravond een contract zou tekenen voor Haarlem heeft zich op het laatste moment terug getrokken. In de loop van gisteren heeft hij het bestuur van Haarlem via een telefoontje van zijn vrouw laten we ten dat hij van de toegezegde verbinte nis wenste af te zien. Aangenomen wordt dat Olsen een aanbod accepteerde van een Zweedse club. Het onverwachte bericht van afzeg ging sloeg bij Haarlem, dat zich blij maakte met een dode mus, in als. een bom. „Dit is voor ons een enorme te leurstelling, een waardeloze toestand, waar ik geen woorden voor heb", zei voorzitter J. Gosen. Haarlem zag de komst van Olsen met hooggespannen verwachtingen tege moet. De Deen, die elf keer voor de na tionale ploeg werd gekozen en onlangs terugkeerde uit het stopgezette Ameri kaanse profvoetbal waar hij ster-spe ler was van de Boston Beacons, staat bekend als een aanvaller van klasse die op alle plaatsen bruikbaar is. Met een topspeler als Olsen zou de Haarlemse ploeg niet weinig versterkt worden, waarbij het oog was gericht op promo tie naar de eredivisie. Maar er waren nog méér belangen bij de komst van Olsen naar Nederland. Want wanneer de Deen zijn reputatie bij Haarlem waar had kunnen maken zou hij waarschijnlijk overgaan naar Ajax, dat nu al de nodige belangstel ling voor hem aan de dag legde. Ajax' assistent-trainer Cor Brom, die als bemiddelaar fungeerde bij de trans fer voor Olsen, was gisteren niet min der verbijsterd dan het bestuur van Haarlem. „Zaterdag had ik alles met Olsen besproken", vertelde Brom. „De hele zaak was rond en zelfs de woonge legenheid was voor hem al geregeld. Vandaag zou Olsen naar'Nederland te rugkeren om het contract bij Haarlem te ondertekenen. Met een dergelijke af spraak mag je er toch wel op rekenen dat er netjes wordt gehandeld. Ik heb mij in Olsen danig vergist. Toen ik de zaak mondeling met hem had geregeld moet hij al geweten hebben dat hij keuze zou laten vallen op een club. Ik vind dat geen behandeling". ENSCHEDE De accommodatie van het stadion Diekman, de thuisha ven van FC Twente, zal aanzienlijk worden verbeterd. De Enschedese ge meenteraad heeft besloten een krediet uit te trekken voor uitbreiding van het aantal overdekte plaatsen van 1100 tot 7200. Dit betekent, dat circa 28 procent van de totale capaciteit (26.000) van het stadion in de naaste toekomst over dekt zal zijn. DEN HAAG De Nederlandse sol daat kan misschien een graantje mee pikken van de Europese boterberg. Het ministerie van Defensie zoekt, samen met het ministerie van Landbouw, uit of het leger in de toekomst boter kan eten. De Europese Commissie in Brussel heeft onlangs besloten dat aan de le gers in de landen van de Europese Ge meenschap boter tegen een zacht prijs je mag worden verkocht De ministe ries bekijken nu hoe zacht die boter- prijs wel is. Bovendien zit er nog een probleem aan boter voor de soldaat vast: mar garine wordt wekelijks verstrekt, maar boter is niet zo lang houdbaar. Er zou den dus ook extra koelkasten moeten komen in de militaire keukens. UTRECHT De Nederlandsche bis schoppen hebben besloten van verdere discussie over de nieuwe Katechismus af te zien uit respect voor de Paus. Ove rigens zouden de Nederlandse bisschop pen er de voorkeur aan hebben gege ven, als de kardinalecommissie had ingestemd met de voorstellen tot wijzi ging, die de bisschoppen zelf in okto ber 1967 hadden ingediend. Als de wijzigingen en aanvullingen, die door de kardinalencommissie zijn gevraagd, gepubliceerd zijn, zal iedere deskundige kunnen zien, dat men over verschillende punten zal kunnen blijven discussiëren, aldus deelt het secretariaat van de bisschoppenconferentie mee na de dinsdag in Utrecht gehouden maan delijkse vergadering. De bisschoppen hebben besloten de wijzigingen en aanvullingen bij de nieu we Katechismus, die door de kardina lencommissie noodzakelijk zijn geacht, in de formulering van de Romeins-Ne derlandse redactiecommissie (Fortmann, Dhanis en Visser) binnenkort te publi ceren. Dit zal geschieden in een afzon derlijke publikatie. UTRECHT De relzlgersdienst van de Nederlandse Spoorwegen zal op Ou dejaarsavond na negen uur worden ge staakt. Dan rijden uitsluitend nog D- treinen en TEE-treinen en mogelijk een enkele trein, die vanwege de noodzake lijke omloop van het materieel op een bepaalde plaats moet eindigen. Het staken van de relzlgersdienst op Oudejaarsavond na negen uur is een gevolg van de in het verleden opgeda ne ervaringen. De reislust van het Ne derlandse publiek op die familie-avond bij uitstek is vrijwel nihil, zo is de in druk bij de Nederlandse Spoorwegen. Op de stations zal worden bekend ge maakt welke treinen omstreeks negen uur nog zullen vertrekken. Ik ga gezellig veel kopen "zonder ongezellig veel geld uitte geven Om veel geld wit te geven met de feestdagen is geen kunst. Daar hebt u helemaal geen CO-OP voor nodig. Maar weet u wat een gezellig etentje extra gezellig kan makenAls u- en alleen ut - weet dat u er niet ongezel lig veel geld voor heeft moeten be talen. En daar heeft CO-OP zich heel erg voor ingespannen. Kijkt u maar. blik 185 gram medium dry* flea 0.75 liter rood en wit literfles Q medium dry 3 flessen 2 potten a 720 gram Franse A-iC blik 425 gram doosje16 stuks MiniStOhuwee. per stuk 1 SmymaSultana rol 10 meter vindt bij CO-OP veel van wat een tafel tot een feesttafel maakt. Want CO-OP is de halve wereld afgereisd om u gezellige Hollandse feestdagen te bezorgen. CO-OP is niet voor niets een halve wereldorganisatie. U merkt het nu met de feestdagen weer hoe CO-OP u daarvan laat profiteren. Prijzen geldla van 12 t/m 18 dec. CA 68-50 ChipS reuzenzak200gram 89 ChlpS reuzenzak200gram 95 S" v.>-\

De Vallei | 1968 | | pagina 11