MORGENAVOND GAAN ELF PROFKOPPELS MET ZESDAAGSE WERKWEEK VAN START Frazier behield wereldtitel Okker op vierde plaats van Duitse ranglijst wintermode in lentetinten Opnieuw nederlaag van damesteam KO-zege voor Liston Koersen in Hilversum ADA KOK SCHIET RENNERS WEG Dames Andere school kunt U niet missen - geen dagl Trevira 2000 (polyester), geheel gevoerd. Ceintuur met metalen siergesp Twenniematen .65 y- Crêpe, geheel.gevoerd. Met lange puntkraag en brede manchetten. Twenniematen 19,- Crêpegeheel gevoerd. Sluiting met lusjes en knoopjes. Twee paspelzakjes. Twenniematen 45,- WOENSDAG II DECEMBER 1961 Publicatie ven het CEBUCO, Centreal Bureau vóór CourantenpubllcHeM AMSTERDAM Nóg klinken in de immense ruimte van de nieuwe RAI de hamerkloppen: monotone ouver ture tot de fanfares, die de derde Amsterdamse na oorlogse zesdaagse tot de late avonduren van de acht tiende december weer zullen begeleiden. Timmerlieden spijkeren aan de details rondom de demontabele houten baan 150 kubieke meter hout, 160.000 spijkers en 65.000 schroeven waarop morgenavond elf meer en minder illustere profkoppels beginnen aan hun zesdaagse werkweek, die overigens door de jaren heen gelijke tred heeft gehouden met de sociale verworvenheden. Werd er vroeger van de coureurs geëist dat zij 145 uren in actie zouden zijn één renner van elk koppel moest constant op de piste ronddraaien de „werknemers" van organi sator Kurt Vyth (58) rijden per etmaal slechts negen uur. Koren op de molen uiteraard van een kriticus als de vermaarde zesdaag serenner uit vroeger dagen Frans Slaats, nu lid van de sportcommissie der Koninklijke Nederlandse Wielren Unie. Jeugdsentiment uit de jaren der tig etalerend: „Als dat vroeger ook zo was geweest had ik wel honderd dagen achter elkaar kunnen fietsen". De tijden zijn veranderd. Piet Lie- bregts (38), acht jaar lang soigneur in 91 zesdaagsen en nu als manager in dienst van Kurt Vyth, stelt daar tegen over: „Als je ziet hoe slap er vroeger gedurende vele uren werd gefietst Nu kunnen we tenminste steeds op strijd rekenen". Die gevechten moeten komen van elf koppels, waaronder het sterk favoriete duo Peter Post/Leo Duyndam. Promi nenten uit het zesdaagse ircus vor men de concurrentie: Freddy Eugen, Palle Lykke, Fritz Pfenninger en Jan Janssen. Janssen rijdt niet, zoals eerder is gemeld, met Rudi Altig, maar met diens landgenoot, de Westduitser Bug- dahl. Altig is namelijk ziek. Het startschot zal morgenavond om tien uur worden gelost door Ada Kók, tot voor zeer kort een fenomeen te wa ter. Te land schijnt zij zich nu, einde lijk ook financieel profiterend van al haar reusachtige inspanningen van voorheen, uitstekend te vermaken. Een voorwerp, dat fn eerste instan tie bij zo'n zesdaagse de aandacht trekt, is het gidsje, dat elke bezoeker die eens een avondje uit wil (goed voor u, zo u weet) zich kan aanschaffen voor anderhalve gulden: het program maboekje. In Amsterdam is dat een 64 glanzende pagina's en 48 adverten ties tellend boekje, waarin de tekst soms via weinig originele teksten is aangepast aan het zesdaagsegebeuren: „Huppelepup wint het altijd....". En, uiteraard: de onuitroeibare voorwoorden. Per traditie eerst een monter tekstje van dr. P. van Dijk, voorzitter van de Koninklijke Neder landse Wielren Unie die met de orga nisatie van een zesdaagse overigens net zo veel heeft te maken als voet- PHILADELPHIA Oscar Bonavena, de Argentijnse zwaargewicht, is er niet in geslaagd de wereldtitel in het zwaargewicht naar Zuid-Amerika te brengen. De 26-jarige Argentijn ver loor dinsdagavond in de Spectrumare na van Philadelphia met ruim ver schil op punten van Joe Frazier. Overigens wordt de „wereld"-titel van Frazier slechts door de vijf Ame rikaanse staten Pennsylvania, New York, Maine, Massachusetts en Illinois erkend. In de andere staten geldt Jim my Ellis, de vroegere sparringpartner van Cassius Clay, als wereldkam pioen. Om de situatie nog verwarren der te maken wordt Clay bijv. door het toonaangevende boksblad „The Ring" als enige titelhouder gezien. De technisch betere Frazier, die in de tweeëntwintig gevechten, die hij tot nu toe als prof leverde, nog niet ver loren heeft, leek vooral in het begin van de partij op een snelle overwin ning af te gaan. Bonavena werd her haaldelijk tegen de touwen gezet maar Frazier kon daar geen beslissend voor deel uit halen. Pas in de laatste ronde werd Bonavena gevaarlijk toen Fra zier vermoeid werd. Aan de puntenze- ge van de Amerikaan bestond niet de minste twijfel. Klontjes voor „Cheridon" en „Uranus" na afloop van de eerste dag van het indoor-concours-hippique in Zuidlaren. Irene Wagemaker- Janse.i won met Cheridon" het springconcours. balcoach George Kessler met korfbal. Er staat van deze beminnelijke Hoge Autoriteit een foto bij, die moet date ren uit de jaren veertig aldus intus sen de eeuwige jeugd van deze 67-jari ge gepensioneerde orthopedisch chi rurg fijntjes symboliserend. Van een voorwoordenschrijver wordt verwacht dat hij een tekstje samen stelt, waarin louter vriendelijke dingen staan. Ondenkbaar is dit: „Naar mijn stellige overtuiging wordt dit evenement een reusachtige misluk king. Niet alleen zijn de organisatoren ongeschikt voor hun taak, maar boven dien deugen de renners niet". Dr. Piet van Dijk, voorwoorden- schrijver met vele jaren ervaring, doet het dan ook héél anders. Hij spreekt niet de hoop uit dat zo'n zesdaagse slaagt, hij blijkt het zelfs te wéten. „Er zal zeker weer een sterk ren- nersveld zijn, waarbij jongere renners zullen proberen zich tussen de vedetten LONDEN Het Nederlandse da mes tafeltennisteam heeft dinsdagavond in Crystal Palace in Londen opnieuw verloren van de Engelse dames. Even als in de eerste ontmoeting, enkele da gen geleden in Wellingborough, zege vierden de Engelse speelsters met 9-0. De gedetailleerde resultaten waren: Shirley - Mary van Ruiten 21-15, 21- 8; Heaps - Mary van Ruiten 21-9, 21- 13; Heppell - Mary van Ruiten 21-14, 21-8; Shirley - Veronique van der Laan* 21-7, 21-8; Heppell - Veronique van der Laan 21-18, 21-13; Heaps - Veronique van der Laan 21-18, 21-14; Heppell - Mieke ten Broek 21-12, 21-12; Heaps - Mieke ten Broek 21-12, 17-21, 21-11; Shirley - Mieke ten Broek 21-12, 21-14. BALTIMORE (Maryland) Sonny Liston heeft dinsdagavond een boks wedstrijd tegen Amos Lincoln gewon nen door knock out in de tweede ron de. Het gevecht had tien ronden zullen duren. Liston, die een poging waagt de zwaargewichttroon te heroveren die hij in 1964 verloor, kwam in de eerste ronde meteen al fel opzetten met een hagel van korte stoten. Lincoln gaf echter voortreffelijk partij. In de tweede ronde maakte Liston echter snel werk met de Californische zwaargewicht, vanaf het moment dat de bel ging. Enkele ogenblikken voor de knock out lag Lincoln al op zijn knieën. Liston ging onmiddelijk door met een combinatie van stoten, waar bij een krachtige linkse op het hoofd. Lincoln viel bewusteloos tegen het can vas toen de ronde 2 minuten en 46 se conden oud was. te dringen. De corifeeën van hun kant zullen trachten dit te beletten. Veel strijd in de klassementen en adembe nemende jachten zullen weer te genie ten zijn en velen zullen deze sportieve recreatie willen beleven". Het is maar dat u het vaat weel De Amsterdamse wethouder voor de sport, de heer A. A. Verhey, bekend van Cruyffs huwelijk, stamt als voor woordenschrijver uit een andere school. Ook daarvan legt het programmaboek je getuigenis af. De belangen van de stad Amsterdam en de zesdaagse bun delend kwam hij tot ontboezemingen, die aanleunen tegen de literatuur. „Een zesdaagse is als een vuurwerk. Soms spatten de vonken eraf met een enkele maal een sisser maar altijd is het schouwspel kleurig en velend". En zo hoorde u het ook eens van een ander. HILVERSUM Het was gisteravond op de Hilversumse baan een ia alle opzichten opvallend debuut van Grana- dia, de driejarige dochter van Hairoc II. Het paard liep in handen van pikeur De Visser magnifiek maar kreeg er enkele tientallen meters voor de bevrijdende eindstreep schoon genoeg van. Grana- dia verviel tot galopperen, maar vol gens de rechter van aankomst kwam de combinatie toch puntgaaf door de finish. De uitslagen waren: Bugel-prtys, eerste afdeling: 1. Grana- dia (E. de Visser) 1.32.2; 2. Gino West- landia; 3. Godewind. Winn. 4,50 pl 1,70 1,40 2,40 kopp 16,60 cov 4,60 trio 611,90. Tweede afdeling: 1. Godfried van S (H. J. Pools) 1.32.3; 2. Gerd Hannover; 3. Germo Buitenzorg. Winn 3,30 pl 1,20 1,10 kop 3,20 cov 3,00. Bandola-prijs: 1. Freddy Scotch (M Bouwhuis) 1.52.2; 2. Esta Beerona; 3. Gieteling S. Winn 6,20 pl 1,80 2,10 2,00 ko 11,00 cov 4.10 trio 130,40. Balalaika-prijs, eerste afdeling: 1. Fluweeltje (R. Q. J. v.d. Lubbe) 1.25.2; 2. Frieda Zele W, 3. Guy Hannover. Winn 7,20 pl 1,80 1,80 1,20 kopp 11,50 cov 3,80. Banjo-prijs, eerste afdeling: 1. Corita R. (H. J. Pools) 1.25.7; 2. Donna Hanna; 3. Benno Six. Winn 3,80 pl 1,50 2,10 3,30 kopp 4,90 cov 6,10. Cello-prijs: 1.. Bosvink S. (T. H Kooiman) 1.32.2; 2. Beach Comber; 3. Entry Volann. Winn. 20,50 pl 2,90 4,50 2,00 kopp 5,50 cov 6,80 trio 1021,60. Banjo-prijs, tweede afdeling: 1. Don Stürmann W. (B. Leeuwenkamp) 1.25.5; 2. Electra W; 3. El Mac. Winn. 8,30 pl 3,10 1,90 2,00 kopp 8,30 cov 6,29. DÜSSELDORF De Nederlandse tenniskampioen Tom Okker, een gere gistreerde speler, neemt op de door „Sportinformation Düsseldorr opgestelde ranglijst van 1968 de vierde plaats in. De Australiër Rod La ver. winnaar van Wimbledon, wordt door negentien experts uit de gehele wereld als de beste tennisser van dit jaar beschoud. Tussen Okker en La ver staan de Amerikaanse amateur Arthur Ashe en de Australiër Ken Rosewall. Rod La ver heeft in het eerste jaar, dat profs met amateurs werden gecon fronteerd, twee van de zeven open toernooien gewonnen: Wimbledon en Los Angeles. Ken Rosewall leverde de zelfde prestatie hij zegevierde in Bournemouth en Parijs. De Zuidafri kaan Cliff Drysdale (Gstaad), de Aus- traliër John Newcombe (Hamburg) tn Arthur Ashe (Forest Hills) rfamen de overige drie evenementen voor hun re kening. Ashe, de eerste neger, die bij de heren een plaats op de ranglijst veroverde, maakte niet alleen bij de open Amerikaanse kampioenschappen een pure amateurgelegenheid, Ashe versloeg Okker in de finale - indruk. Hij drong op Wimbledon door tot de halve finales, ten koste van Okker, en bereikte eveneens de laatste vier ln Los Angeles. Hij verloor ln de ploeg van de Ver. Staten geen enkele wed strijd in het toernooi om de Davis Cup. Okker bereikte naast de kwartfinales te Wimbledon en de finale te Forest Hills de halve eindstrijden te Gstaad. Bij de dames voert de Amerikaanse Billie Jean King de lijst aan, gevolgd door de Britse Virginia Wade, de Ame rikaanse Nancy Richey en de Britse Ann Jones. Opmerkelijk is hier, dat slechts drie beroepsspeelster bij de eerste tien voorkomen, te weten Billie Jean King, Ann Jones en de Ameri kaanse Rosemary Casals. Billie Jean King dankt haar eerste plaats voornamelijk aan haar zege op Wimbledon. Virgina Wade, geregis treerd speelster, bezet alleen de twee de plaats door een overwinning in Fo rest Hills, na Wimbledon het belang rijkste toernooi. Nancy Richey won Parijs. Ann Jones plaatste zich voor de halve finales van Wimbledon, Fo rest Hills en Los Angeles. Zij stond verder in de eindstrijd van de Franse kampioenschappen Rosemary Casals zakte, in vergelij king tot het vorige jaar, van de zesde naar de negende plaats. Zij was ech ter naast Billie Jean King de enige prof, die een open toernooi op haar naam schreef: Los Angeles. De ranglijsten zien' er als volgt uit: Heren: 1. Rod La ver (Australië), 2. Arthur Ashe (Ver. Staten), 3. Ken Ro sewall (Austr.) 4. Tom Okker (Ned.), 5. John Newcombe (Austr.), 6. Tony Roche (Austr.), 7. Clark Graebner (VS) 8. Cliff Drysdale (Z. Afr.), 8. Dennis Ralston (VS), 10. Pancho Gonzales (VS). Dames: 1 .Billie Jean King (VS), 2. Virginia Wade (Gr. Britt.), 3. Nancy Richey (VS), 4. Ann Jones (GB), 5. Margaret Court (Austr.), 6. Maria Es ther Bueno (Braz.), 7. Judy Tegart (Austr.), 8. Annette du Plooy (Z. Afr.), 9. Rosemary Casals (VS), 10. Lesley Bowrey (Austr.).

De Vallei | 1968 | | pagina 13