Ged. Staten in nota Bejaardentehuizen in Utrecht komen op aanzienlijk hoger plan RTTV ZETTE CEVELUM MET 10-0 AAN DE KANT VALLEI? Belt 10550 11079 Krijgt Rhenen openbare scholengemeenschap W. Linders heeft nog van Recreana veel plannen Saneringsplan van baksteenindustrie trekt veler aandacht G.M.V.L. bezorgd over Rijnkanalisatie DE VALLEI Aannemervishandelaar o.a. bij belangstellenden om tehuizen te exploiteren Eisen Cijfers TAFELTENNIS Loodgieter Neem nu een abonnement op SDV-team verloor van Wageningen VY Y-kerstboom in stadscentrum Snelle reactie van chauffeuse voorkwam erger UW Causerie met dia's over Friesland Huisvrouwen organiseren kindermiddag Macro-wildrit Mail bedolven onder meubelplaten Wie had dit jaar de mooiste tuin? Geslaagd P.T.T. en brievenbus gingen overstag BURGERLIJKE STAND KESTEREN MEER ONTSPANNING IN OCHTEN Race WOENSDAG I I ÜcwL UTRECHT Er is heel wat verbeterd op* het gebied van de bejaardenzorg Ir de provincie Utrecht sinds het college van Gedeputeerde Staten hiernaar twee jaar geleden een onderzoek heeft ingesteld. Een dergelijk onderzoek heeft onlangs weer plaatsgehad en het college heeft hiervan in een nota verslag uit gebracht aan de staten. De verbeteringen die hoofdzakelijk werden geconsta teerd op *t gebied van de huisvesting betreffen niet alleen de situaties zoals die zich voordoen in tehuizen van verenigingen of stichtingen, maar ook daar waar deze zorg is toevertrouwd aan particulieren. Wel vindt het college het een ver ontrustend verschijnsel dat de provinciale overheid bij de vestiging van com merciële tehuizen pas achteraf wordt geïnformeerd. Met voldoening constateert het colle ge, dat enkele houders van bejaarden oorden op commerciële basis plannen hebben ingediend tot verbouw en uit breiding op zodanige wijze, dat deze bejaardenoorden na realisering van die plannen beschikken over moderne volledig aan de eisen aangepaste woon eenheden. Gedeputeerde Staten jui chen deze vooralsnog schaarse po gingen tot aanpassing van bejaarden oorden aan de in deze tijd als redelijk te bestempelen eisen, toe. Dit getuigt volgens de nota onder meer van een gezonde kijk op het dragen van verant woordelijkheid voor bejaarde mede mensen. Van wezenlijk belang acht het col lege het werk, dat ten behoeve van hun leden en in het belang van een goede zorg voor de op de tehuizen aangewe zen bejaarden, wordt verricht door algemene, humanistische, katholieke en protestantse stichtingen of vereni gingen. Het college is verheugd te kunnen constateren dat deze instellingen al lengs meer een gezamenlijke benade ring van hun doelstellingen nastreven en problemen ook naar buiten geza menlijk aan de órde stellen. Het college is er een fervent tegen stander van dat er plaatselijk versnip pering voorkomt Over de hoofden van de staten heen doet het college in dit verband een beroep op gemeentebestu ren en plaatselijke organisaties de grootst mogelijke samenwerking te be trachten. ter, personeelschef en accountant. De meesten van deze belangstellenden za gen na de verkregen informaties af van hun voornemen om een bejaarden oord te beginnen of een als bejaarden oord ingericht huis te kopen. Overigens komt het veelvuldig voor dat houders van bejaardenoorden zich aan het wettelijk toezicht onttrekken door de bezetting terug te brengen tot vier bejaarden. Tot nu toe gebeurde dat in twaalf gevallen. Op dit punt meent het college een stroomversnel ling te bespeuren. Ook bij sommige adspirant-houders bleek de neiging om wel met bejaar denzorg te beginnen, doch niet in zoda nige omvang dat de wet op hun tehui zen van toepassing zal zijn. Het colle ge acht dit geen gelukkige ontwikke ling. Speciaal ook ten aanzien van de prijzen, die de bejaarden in rekening worden gebracht neemt het provinciaal voorshands een afwachtende houding aan omdat de minister van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk plan nen beraamd om de wet op de bejaar denoorden aan te passen aan de ont wikkelingen. Bij het provinciale toezicht is geble ken, aldus de nota, dat in vele tehui zen die daarvoor ook qua accommoda tie en personeelsbestand niet geschikt zijn, verschillende categorieën verzor ging c.q. verpleging beho^venden zijn opgenomen. Het college acht daarom ook eer gericht opnemingsbeieid zeer belangrijk. Houders van tehuizen die niet specifiek geschikt zijn voor de verzorging van demente en/of chro nisch zieke bejaarden dienen zich vol gens de mening van het college te be perken tot de valide bejaarden. Uit de nota blijkt verder, dat het to taal aantal onder provinciaal toezicht staande bejaardenoorden, verzorgings- en verpleegtehuizen aanvankelijk 213 bedroeg. Dit aantal bedraagt thans 223. Een splitsing naar commercieel en niet-commercieel geeft het volgende beeld: vermeerdering van het aantal niet-commerciële tehuizen van 85 tot 109 en een vermindering van het aan tal commerciële tehuizen van 128 tot 114. In totaal kwamen in de periode 1984 tot en met 1967 in de provincie Utrecht gereed: '2104 pensionbeddden in tehui zen (inclusief ziekenbedeen etc.). 353 bejaardenwoningen behorende bij te huizen en 813 zelfstandige bejaardenwo ningen. Duidelijk stelt de nota dat de houder van een commercieel tehuis ernstige moeilijkheden kan verwachten wanneer hij zich niet tevoren overtuigt van de eisen, die aan een bejaardenoord ge steld worden. Het college betreurt dit vooral voor hen die in dergelijke tehui zen zijn opgenomen. Hetzelfde geldt voor de exceptionele gevallen waarbij de exploitatie door faillissement ein digt en ook derden de dupe worden van iedere onverantwoorde gang van za ken. Iets dergelijks wordt evenwel nog aangetroffen. Aangezien de procedure van het geven van aanwijzingen tijdro vend is acht het college de basis waar op het toezicht kan worden uitgeoefend voor verbetering vatbaar. De situatie van dit ogenblik is. dat de wet het provinciaal bestuur niet het instrument verschaft om uit een oog punt van planning ongewenste huisves- tingsvormen te weren, uit een oogpunt van goede bejaardenzorg ongezonde toestanden snel en doeltreffend te be strijden en nieuwe ongezonde toestan den te voorkomen. Tot dusver echter heeft het provin ciaal bestuur de thans bij de wet ge geven middelen hoe onvolledig de ze overigens ook zijn naar de me ning van het college zo effectief mogelijk gebruikt. Nog steeds blijkt grote belangstelling te bestaan voor de oprichting van be jaardenoorden op commerciële basis. Deze belangstelling komt vooral van personen die nog nooit een verzorgend beroep hebben uitgeoefend noch daar voor een opleiding hebben genoten. In '68, zo zegt de nota. werd tot dusverre aan een dertigtal personen door het col lege van Gedeputeerde Staten informa tie verstrekt omtrent de eisen waaraan bejaardenoorden, ook als deze geves tigd worden in herenhuizen e.d. moe ten voldoen, alsmede de aan houders te stellen eisen. Het beroep of vak dat door deze be langstellenden werd uitgeoefend betrof o.a. aannemer, vishandelaar, loodgie RHENEN RTTV heeft zich prima hersteld van de onverwachte nederlaag tegen Oldra en won in Cuyk met niet minder dan 010 van Cevelum. Alle spelers bleven dus ongeslagen, terwijl het'spel van R. v.d. Brink en E. Doornkamp weer een opgaande lijn vertoonde. E. Doornkamp begon met een overwinning op P. Peters met de cijfers 17/21 en 17/21. D. van Breenen moest hierna de le game afgeven tegen H. van Amstel met 21/15 doch de 2e en 3e game won hij gemakkelijk met 7/21 en 11/21. Vervolgens won R. v.d. Brink gemakkelijk van H. Minten met 10/21 en 17/21. E. Doornkamp en D. van Breenen wonnen vervolgens ook het dubbel en 3 games n.l. met 19/21- 21/19 en 12/21. Hierna speelde E. Doornkamp tegen H. van Amstel en wist deze ook in 2 games te winnen met 15/21 en 17/21, waarna R. v.d. Brink in de enige partij die spannend was, op het nippertje wist te winnen van P. Pe ters met 20/22 - 21/14 - 18/21. D. van Breenen had geen enkele moeite om vervolgens H. Minten te verslaan ge zien de cijfers 11/21 en 6/21, R. v.d. Brink maakte korte metten met H. Am stel 13/21 en 16/21 en ook E. Doorn- SCHERPENZEEL De leden van het tweede tiental van de Scherpen- zeelse damvereniging dat met een acht tal aan de bondscompetitie deelneemt verloor maandagavond met 812 van het bezoekende Wageningen 4. Doordat er een drietal spelers van Scherpenzeel verstek liet gaan begon men de wedstrijd met reeds een achter stand van 6 punten. Het pleit wel voor de overige 5 spelers dat men een eind stand van 812 wist te bereiken. De uitslagen waren K. Wallet - J. v.d. Weerd 2—0, I. Stuivenberg - T. Wes- sel 11, J. Brand - J. van Eek 20, H. Valkenburg - J. Asmoredjq 11, J. v.d. Peppel - G. Dol 02. De uitslagen van de onderlinge com petitie waren J. v.d. Peppel - K. Wal let 02, M. J. van Raay - C. Pul 20, M. Inkenhaag - A. Stuivenberg 0—2, D. J. Iprenburg - M. J. van Raay 20, L. v.d. Burgt - W. van Setten 02, J. v.d. Vliert - G. Pul 2—0, B. Valkenburg - A. Stuivenberg 2—0. RHENEN Zoals dat nu al jaren lang gebruikelijk is. zal het bestuur van de VVV ook dit jaar weer een kerstboom plaatsen in het centrum van Rhenen, wanneer burgemeester en wet houders daartoe toestemming verlenen, waaraan overigens niemand twijfelt. De boom komt te staan op het hoge deel van het Fred. v:d. Paltshof onder aan de Molenstraat, waar de dienst van gemeentewerken destijds een blij vende koker heeft ingegraven, waarin men de boom kan plaatsen. LIENDHN Door een snelle reactie, zowel van haarzelf als van een zand- auto-chauffeur is de 21-jarige leerling verpleegster J. A. T. uit Ede dinsdag middag met de auto van haar vader aan de dood ontsnapt, toen zij in snelle vaart de gevaarlijke kruising van de Hogeweg met de Oud-Rhenenseweg on der Lienden passeerde. Zij kwam uit de richting Lienden, rij dende in de richting Rhenen. Door een langs de Hogeweg staande doornenhaag is het uitzicht ter plaatse onvoldoende. Op het laatste moment zag zij. komen de van Resteren een met 9 ton zand beladen vrachtauto naderen. „Als ik rem, kom ik op de kruising tot stil stand", zo had zij naar zij aan de rijkspolitie van de groep Lienden ver klaarde gedacht. Daarom gaf zij gas, hopende er juist overheen te zijn. De vrachtwagenchauffeur A. R. uit Op- heusden haalde scherp naar links uit, waardooi hij een botsing voorkwam. Hij raakte de auto van mej. T. net even en nam de achterlamp mee, maar ver der liep alles goed af. Beiden hadden wel danig de schrik in hun benen. Op dit kruispunt zijn al enkele dode lijke ongelukken gebeurd. Enkele we ken geleden werd hier een inwoner van Resteren op zijn bromfiets door een au to gegrepen, waarbij hij verongelukte. kamp wist wel raad met H. Minten 17/ 21 en 18/21 waarna D. van Breenen de stand op O—10 bracht door gemakkelij ke winst op P. Peters met 12/21 en 11/21. Door deze overwinning staat RTTV nog steeds op dë gedeelde le plaats. De ze week krijgt het Arena 2 op bezoek en aangezien de uitwedstrijd in een 28 overwinning voor RTTV eindigde, mag verwacht worden dat het ook nu een overwinning voor RTTV wordt. De verdere uitslagen zijn: RTTV 3 Shot 2 6—4. H. v.d. Broek bleef ook nu weer on geslagen en won dus driemaal, terwijl O. Meyer en J. Notermans beiden een winstpartij boekten. Door ook het dub bel te winnen werd het 64 voor het derde team. TTOS 4 RTTV 4 7—3 Invaller C. Huntelerslag deed het nog het beste met twe^ overwinningen, doch H. Huntelerslag met 1 overwinning en O. Weyssenfeld dié zonder winstpartij bleef, stelden toch wel teleur. RTTV 5 Kr. en Vr. 4 9—1 C. Huntelerslag en invaller B. Mid del bléven ongeslagen terwijl E. van Hees tot twee overwinningen kwam. Ook het dubbel was voor RTTV. RTTV 7 SKF 1 2—8 J. de Bode en J. Nieuwenhuis wisten beiden eenmaal te winnen, doch A. Need kwam niet tot winst. RTTV 8 St. v. Climax 7 7—3 Mevr. T. Notermans en G. v.d. We tering wonnen beiden driemaal en het DUBBEL. Mévf. Mulder kon niet tqt winst komen. RTC 4 RTTV 5 5—5 Deze inhaalwedstrijd leverde een ge lijkspel op doordat G. v.d. Wetering weer ongeslagen bleef en ook het dub bel won met mevr. T. Notermans, ter wijl deze laatste speelster enkelspel won. Mevr. Mulder bleef ook deze keer zonder winst. Het programma van deze week is: RTTV 1 Arena 2; Boemerang 1 RTTV 2; RTTV 3 DNW 1; AT VA 1 RTTV 4; RTTV 5 Swift 2; RTTV RTC 3; Schot 3 RTTV 7. Tat 17.24 uur u dan even e.u.b. Van 17.10- 17.30 uur dan brengen wij Ham nag 1 Aliaan voor Vaanandaal i Zatard. van 10.30-17.30 uur RHENEN TEL. 3328 Heden, woensdag LEERS UM 't Centrum, 19.30 uur: Raadevergadering. RENSWOUDE Rehoboth, 19.45 uur: Bijeenkomst NCVB. WAGENINGEN Junushof. 20.00 uur: Toneelgroep Arena met „De Ruiters". BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uw: „Slaaf van zijn driften". Morgen, donderdag VEENENDAAL Raadhuis. 19.30 uur: Gemeenteraadsver gadering. WAGENINGEN Junushof. 20.00 uur: Het Nationale Bal let o.l.v. Tonia Gaskell. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal. 19.30 uur: „Grand Prix". AMERONGEN Woensdagavond, 18 december a.s. zal er weer een Nuts- avond zijn in het Dorpshuis te Ame- rongen. Dan zullen in de bibliotheek zaal de heren W. Dijkstra Jr. en "Y. Gemsen uit Veenendaal voor de aan wezigen dia's vertonen met explicatie, terwijl verder gepraat en verteld zal worden over Friesland. AMERONGEN De afdeling Ame- rongen van de Nederlandse vereniging van Huisvrouwen organiseert weer een middag voor kinderen van 4 tot en met 8 jaar. welke plaats zal vinden op za terdag 14 december, aan het adres Bos- laan 45. Aangezien deze middag gehou den zal worden ten huize van een der leden zal er slechts aan 35 kinderen plaats gegeven kunnen worden. Geboren: Arie, z.v. H. van Beek en A. Peters. Ondertrouwd: A. W. Boelhouwer en M. Tijssen; C. Versteeg en A. T. A. van Dolderen; J. J. Kerpentier en W. van Laar (Rhenen). RHENEN Hedenavond wordt in hotel „SonvtHer*', het voormalig* ..Wfapcfi van Rhenen", een persconferentie gehouden door de P.r.d.A. afdeling Rhenen en de gemeenteraadsfractie van deze partjj over een te stichten open ham scholengemeenschap in Rhenen. Het zou in de bedoeling liggen da school voOT de middenstand aan de Groeneweg en de openbare Mavo aan de Wtttieimtna- straat in deze scholengemeenschap onder te brengen. Hoofd van de school aan de Groeneweg is de heer D. van Zuilekom en directeur van de openbare Mes* is de heer J. J. Altena. Nadere bijzonderheden zullen tijdens de peraconierMtéia bekend gemaakt worden. VEENENDAAL 10 december 1968. Eiermarkt. Aanvoer ca. 48.000 stuks. Prijzen grote eieren f 16.50 - f 17.50; kleine eieren f 10,f 15,- alles per 100 stuks. Handel vlug. OCHTEN „Als zoiets in Blok ker of in Groningen kan waarom zou het dan hier in Ochten niet gaan?" Aan het woord is de heer W. F. Linders die het heeft aange durfd om zondagmiddag 15 decem ber de Dutch Swing College Band naar zijn Rekreana te halen. „Het is een stunt en 't is lang niet zeker dat we er mee uitkomen. Maar ik vond het nu éénmaal leuk om zoiets naar de Betuwe te brén gen. Aan dergelijke programma's hebben we hier in deze streek be hoefte", aldus de heer Linders. die nog vele plannen heeft. De belangstelling voor Rekreana wordt steeds groter. Van heinde en ver komen de danslustigen naar Ochten. zei de man, die sinds twee jaren dat hij in Ochten woont, vele vrienden gemaakt heeft. „Als Hage naar zag ik er eerst wel een beetje tegen op, om me in Ochten te ves tigen. Maar als me ooit iets mee gevallen is, dan is dit het wel. Zelfs met.de zogenaamde moeilijke jonge lui kan ik nog goed opschieten. Het is gewoon een kwestie, om de jon gens op de juiste manier aan te pak ken". Niet alléén de Dutch Swing Collegeband komt naar Ochten, maar ook het Cocktailtrio zal in Re kreana te beluisteren en te zien zijn. „Ook voor de mensen die op de camping verblijven, ga ik van de zomer iets organiseren. Hier in de buurt zijn een viertal campings. Op een regenachtige dag weten die mensen niet waar ze naar toe kun nen gaan", aldus de heer Linders, die van plan is voor hen cabaretvoor stellingen te organiseren. Ook de miniracebaan zal dan vaker geopend zijn. „Deze miniracebaan heeft in Ochten al een nieuwe vereniging op de been gebracht", vertelde hij. Het is de raceclub „Intercar". die 20 enthousiaste leden heeft. reeds Vrijdagavond 20 december rijden zij reeds drje-Ltpr-r^ce. Binnen kort gaan zij eveneéns racen tegen tegenstanders van andere clubs, al dus de heer Linders, die' besloten heeft om in het vervolg op zaterdag niet meer om twee uur te sluiten, maar om twaalf uur. „Na twaalf uur kwamen ze van overal nog even naar Ochten. Daat voel ik niets voor- De heer Linders, die zakelijk gezien wel risico's durft te ne men. Nu blij f ik op vrijdagavond tot twee uur open. Het is dan niet zo druk, maar wel gezelliger." De heer Linders, verlangt nu al weer naar de zomer, want met zijn boterzaak, zjjn midgetgolfbaan en zijn ritjes, zal hij heel wat vertier in Ochten weten te brengen. ARNHEM Op een in Arnhem ge houden persconferentie heeft de heer Ariëns, bijgestaan door een aantal be stuursleden, opgemerkt, dat het sane ringsplan het aantal ondernemingen in de baksteenindustrie in enkele jaren zal terugbrengen van 210 tot 170. Na de jaarwisseling zullen nog acht onderne mingen moeten worden gesaneerd. Bij de vereniging zijn een aantal bedrijven, tien procent van de produktie voor hun rekening nemend, niet aangesloten. Op 1 december j.l. hadden achttien onder nemingen 370 werknemers afgevloeid, aldus de gegevens op die datum. Van hen werden 159 in de baksteenindustrie herplaatst. De resterende 211, van wie 123 jonger dan vijftig jaar was, hebben in het algemeen elders werk gevonden, omdat in hun directe omgeving geen steenfabrieken, die alle personeel kun- hen gebruiken, waren. De samering omvat in totaal 760 werknemers. Ver der wordt door de sénering 215 ftiiljoen stenen blijvend uit de markt genomen. In de loop van dit jaar werd reeds 160 miljoen jaarproduktie stilgelegd, begin 1969 volgt nog 55 miljoen. Het aantal ARNHEM Het hoofdbestuur van de Gelderse Maatschappij van Land bouw maakt zich zorgen over de ge volgen, die de rijnkanalisatiewerken hebben voor de fruitteelt en vreest, dat ook de voorgenomen verbreding van het Amsterdam-Rijnkanaal nadeel zal berokkenen aan land- en tuinbpuw. Enkele jaren geleden zijn, zoals be kend, bij Hagestein en bij Amerongen stuwen in Lek en Rijn gereedgekomen, waardoor de waterstanden op deze ri vieren hoger werden. De afdeling Maü- rik-Eck en Wiel van de Gelderse Mij heeft er nu het hoofdbestuur op attent gemaakt, dat er sindsdien in haar werkgebied sprake is van toeneming van het kwelwater. Na de bedrijven op 't uiterwaarden beginnen nu ook enkele le binnendijks gelegen fruitteeltbedrij- ven de nadelige gevolgen te ondervin den van de ook daar gemeten hogere grondwaterstanden. Het hoofdbestuur is voornemens, hierover contact op te nemen met het betrokken water schap. Verder wil het samen met de commissie grondgebruik aandacht aan deze problematiek wijden. Door metin gen wil het ar zekerheid over zien te krijgen of de kwel inderdaad aan de Kanalisatiewerken moet worden toege schreven. Daarna kan beslist worden of -men schadeclaims zal indienen of zal aandringen op maatregelen om de toestand voor het agrarische bedrijf te verbeteren. De invloed op de grond waterstand van de stuw in de Rijn bij Driel, die binnenkort gereedkomt, zal ook de aandacht van de Maatschappij hebben. Het hoofdbestuur van de Gelderse Maatschappij wil de commissie grond gebruik van het Landbouwschap ook benaderen voor het gezamenlijk doen van stappen inzake de plannen voor het Amsterdam-Rijnkanaal. Rijkswater?- staat wil dit kanaal verbreden en de sluis in dit kanaal bij Ravenswaay la ten vervallen. Hierdoor ontstaat een open verbinding met de Rijn en de Lek, waardoor de waterstand van het ka naal op een hoger peil zal komen. Vol gens de Gelderse Mij zal dit een toe neming van de kwel uit het kanaal tot gevolg kunnen hebben, hetgeen tot ernstig nadeel voor de omliggende landbouw- an fruitteeltbedrijven kan leiden. werknemers, dat in deze bedrijfstak bij de produktie is betrokken is van 12.300 in 1953 teruggelopen tot 8200 in 1967. De uitvoer schommelt al enige jaren om de 200 miljoen metselstenen en heeft thans een stijgende tendens. De invoer, die van complementaire aard is, bedraagt rond 25 miljoen. Voor straatklinkers is het uitvoercijfer 15 miljoen stuks. Het door deze bedrijfstak ontworpen saneringsplan, aldus de heer Ariëns, is door geïnteresseerden in dezelfde bran che in België, Italië, Duitsland en Dene marken opgevraagd en in enige landen zal hij er een toelichting opgeven. Daarnaast toonde ook een Nederlandse bedrijfstak, buiten de baksteenindus trie, interesse, aldus de voorzitter op de persconferentie. Ook vertelde hij dat drie Afrikaanse ontwikkelingslanden belangstelling heb ben voor deze tak van industrie en de döór de sanering vrijgekomen appara tuur. Er is een vragenlijst door de technische sector uit de bedrijfstak op gesteld om aan de hand daarvan de behoefte na te gaan. Het zou in de be- doeling liggen, naast het eventueel be schikbaar stellen van apparatuur, ook technische hulp te verlenen. Men wil dit alles in het raam van de hulpverle ning inpassen. Daar de apparatuur nog steeds eigendom is van de gesaneerde fabrieken, zou deze wel gekocht moeten worden, maar door de sanering is de prijs bijzonder laag, zo voegde hij er aan toe. RHENEN De Motor- en Autoclub Rhenen en Omstreken is voornemens op zondag 22 december een zogenaamde wildrit te houden. De st^rt is om half twee bij het gebouw van „Ons Genoe gen" in de Muntstraat. Er kan al vanaf 1 uur worden ingeschreven. ENSCHEDE Doordat een grote stapel meubelplaten begon te schuiven, is de 43-jarige G. J. Baaihuis uit De nekamp om het leven gekomen. Met twee collega's wilde B. een meu belplaat uit een grote stapel trekken. De twee collega's hielden de stapel vast, terwijl B. de platen ertussen uit zou nemen. Op zeker ogenblik begon de stapel te schuiven en de mannen moes ten* een goed heenkomen zoeken. B. kwam onder 'e meubelplaten terecht, raakte zwaar gewond en is later in het ziekenhuis overleden. RHENEN Ook de afgelopen zomer heeft een jury, bestaande uit de heren Blom, De Jong en Van Dam, de sier- tuinen in de gemeente gekeurd op ver zoek van de plaatselijke WV. Inmiddels zijn in drie categorieën van tuinen de uitslagen bekend. Zij worden op maandag 16 december in de achter zaal van „De Koning van Denemarken" medegedeeld. Er zijn drie wisselbekers, een prestatiebeker, de nodige diploma's en talrijke waardebonnen te winnen. Vragen over tuinaanleg en problemen die daarmee verhand houden, worden beantwoord door de heer Blom. Na de pauze wordt een natuurfilm ver toond. VEENENDAAL Voor het diploma 3-jarig bouwkundeonderwijs slaagden aan de Stichting Bouwtechnisch Insti tuut de heren: A. Kroesbergen, J. Moes bergen en T. Nieboer. Allen te Veenen daal. RHENEN Onderaan de Molen straat, op de hoek van het Fred. v.d. Paltshof, staat sinds het ontruimde ou de postkantoor een brievenbus, die daar tegen de zogenaamde klaagmuur is ge zet met de gleuf naar de hoofdrijbaan. Dit leverde nogal wat ongemakken op. Vooral de wandelaars klaagden steen en been, omdat zij zich vanaf het hoge deel van het Hof over de Molenstraat, die ter plaatse 'n stopverbod heeft voor het verkeer dat van boven komt, moes ten begeven om bij de bus te kunnen komen; een karweitje dat niet van ge vaar ontbloot was. Het bestuur van de RMC heeft zich in een adres tot de PTT gericht met het verzoek deze bus een halve slag om te draaien, zodat de gleuf waarin de post moet worden gedeponeerd te bereiken zou zijn vanaf het hoge Hof. Sinds gisteren is aan dat verzoek ga- volg. gegeven. BON INVULLENPOSTEN (zonder postzegel)EN KLAAR Naam Adres Woonplaats per week ad0,97 abonneert zich op DE VALLEI per maand ad 4,15 per kwartaal ad f 12,35 (Doorhalen wat niet wordt gewenst) Deze bon uitknippen en in open enveloppe verzenden. Wij betalen de port. U behoeft geen postzegel te plakken, indien als volgt wordt geadresseerd Dagblad De Vallei, Antwoordnummer 8, VEENENDAAL De Vallei wordt nog op de dag van uitgifte bezorgd in Veenendaal - De Klomp - Ederveen - Renswoude - Scherpenzeel - Overberg - Amerongen - Leersum - Eist - Kesteren - Opheusden - Rhenen - Achterberg.

De Vallei | 1968 | | pagina 9