Record-aantal teams (269) in twintigste Kerstvolleybaltoernooi voor scholen „We zijn gestart met slechts vijf scholen Zaterdag a.s. Scheepjes wol tafelten nistoernooi Weer hegemonie van ,Amersfooif-renners in cyclo-crossrit APARTE INGANGEN VOOR CHRISTENEN EN ANDEREN IN OPENBARE GEBOUWEN Mogelij k één schoolgebouw voor neutraal en bijzonder onderwijs in Leersum- VEILING SEPTER TIEL «Jortnieuws Tennisjeugd gaat naar Amerika Vier gulden kostte raad hoofdbrekens BIJNA 1900 JONGE „ARTIESTEN' IN DE „REVUE VAN BUYS EN VAN ASSELT" 5 scholen Teleurstellen Mavo-groep Competitie Midden-Nederland MO-groep Uitslagen Ederveense dammers wonnen VEENENDAAL Aan het Kerstvolleybaltoernooi voor scholen, dat voor de twintigste maal in successie in Veenendaal wordt gehouden, nemen dit jaar 269 teams deel. Daarmee is het record van vorig jaar aanmerkelijk verbeterd, want toen wierpen in totaal 213 schoolploegen zich in de strijd, die telkenjare wordt geleverd in de verschillende volleybalarena's. ■jjjggj f CllJj 4 kerken Voorgevoel Motie Dondertoren DONDiRDAG 12 DECEMBER 1968 Op zaterdag 21, maandag 23 en dinsdag 24 december treden de jonge artiesten voor een zeer groot publiek, weer op in de „Revue van Buys en Van Asselt", de twee grote organisatoren van dit spektakelstuk. Want een spektakelstuk is het zonder enige twijfel. Twee decennia schoolvolleybal. Twee decennia ook een maximum aan sfeer, sportieve strijd en ongekende geestdrift in de kerstvakantie. De deelnemende formaties vechten elk jaar weer voor zoveel mogelijk suc cessen, hierbij onstuimig aangemoedigd door de leerlingen van hun scholen, die zich met de meest vreemde attributen wapenen om hun favorieten op onstui mige wijze naar de overwinning te blazen en te ratelen of „gewoon" te schreeu wen. Het Kerstvolleybaltoernooi. Een gebeuren, dat niet meer weg te denken is uit de Veenendaalse sportwereld. E. VAN ASSELT VEENENDAAL Voor vele tafel tennissers uit de kring „Gelderse Val lei" gaat zaterdag a.s. een wens in ver vulling, namelijk dat ze" weer kunnen deelnemen aan een toernooi in eigen kring. Was het een tiental jaren gele den traditie, dat er elk jaar twee van dergelijke toernooien in Veenendaal ge organiseerd werden (één door t.t.v. Ri- tac en één door de destijds geheel zelf standige t.t.v. Climax), de laatste 4 jaren is er mede door gebrek aan goe de speelgelegenheid geen enkel toer nooi gehouden. Daarom heeft het actieve bestuur van S.T.V.-Climax de vereniging die ontstaan is door een fusie van de „Scheepjeswol Tafeltennis Vereniging" en „Climax" besloten dit jaar een hopelijk sfeervol toernooi op touw te zetten. Dat dit een goede gedachte is ge weest blijkt wel iot het feit, dat er 80 inschrijvingen binnenkwamen, voor de ze wedstrijden (het Scheepjeswol-tafel- tennistoernooi). waarvan 16 van junio ren en 8van dames. Zaterdag a.s. om 2 uur gaat dat ook in gebouw „Eltheto" op zes tafels de strijd beginnen om de diverse prijzen, zowel in de enkelspelen als in de dub belspelen. Bovendien zijn er 2 wisselbe kers beschikbaar gesteld, één door de directie van de Scheepjeswolfabriek voor de beste persoonlijke prestatie in de hoogste klasse en één door de Vee nendaalse sportzaak „Albers" voor de vereniging die de meeste punten scoort. Waarschijnlijk zal de strijd om dever- enigingswisselbekers een boeiend duel worden tussen de organiserende ver eniging en RTTV uit Rhenen. Daar er op dit toernooi maar liefst 197 wedstrijden verspeeld moeten wor den zag de toernooicommissie be staande uit de good-old P. W. van Ma nen, H. Hermans en W. v. d. Pol zich genoodzaakt om reeds gisteravond diverse poules te laten spelen. Daar door is het mogelijk geworden dat za terdag de finales om plm. 7 uur aan vangen, met als suitstuk (om plm. half negen) de finale in de hoofd-/overgangs- klasse. Een beeld uit één van de finales van vorig jaar in het met enthou siaste scholieren volgepakte Eltheto, dat soms schudde op zijn grond vesten. En deze twintigste maal betekent ze ker niet de laatste. De heer E. van As selt, vanaf het begin, samen met de heer Buys, organisator van 't toernooi, houdt weliswaar definitief op met het organiseren, maar hij weet voldoende mensen achter zich die zijn taak zullen overnemen. Daarvan is ook gymnas tiekleraar Buys overtuigd, die overi gens nog niet weet of hij er mee blijft doorgaan. Dit Veenendaalse tweetal nam twin tig jaar geleden het initiatief tot het houden van een volleybaltoernooi voor scholieren. „We startten met slechts vijf scholen het eerste jaar", vertelt dhr. v. Asselt. „Dat waren de Koningin Julianaschool en de hbs (nu lyceum) uit Veenendaal en de Openb. ulo, de chr. ulo en het Marnix-college uit Ede, allemaal scholen die nog steeds mee strijden in het toernooi. Het grote doel van ons destijds was om de jeugd van de straat te houden. In de paasvakantie werd er veel ge voetbald, dus wij opperden het idee om in de kerstvakantie een volleybaltoer nooi te organiseren. Een tak van sport die in onze omgeving nog niet zoveel beoefend werd". „Het is overduidelijk bewezen, dat deze wedstrijdenserie duidelijk in een behoefte, voorziet", is de mening van de heer Buys. „Duizenden scholieren zijn gedurende het toernooi op de been en een dissonant hebben we in die twintig jaar vrijwel nog niet gehoord. Het is werkelijk enorm om het ieder jaar weer mee te maken. Die geweldi ge sfeer, die grote strijdlust en flinke deelneming". De grote aantrekkelijkheid van het toernooi vormen volgens de organisa toren de grote rivaliteit tussen de ploe gen onderling, het feit dat er altijd vol overgave wordt gestreden en de fan tastische sfeer, waarin de duels en met name de finales worden uitge vochten. „Ook is het verheugend, dat er steeds meer ploegen inschrijven voor de wed strijden", vervolgt de heer Buys. „De toeloop was dit jaar zo bijzonder groot, dat we een groot aantal scholen (zelfs één uit Eindhoven) hebben moeten te leurstellen". Dat is overigens een van de redenen, waarom de heer Van Asselt ermee stopt. „Ik heb het twintig jaar met erg veel plezier gedaan, maar het wordt nu al te grijs. Het grote struikelblok voor mij is het aantrekken van scheidsrech ters. Soms weet je gewoon niet waar je die vandaan moet halen". De Veenendaalse gymnastiekleraar maakt dus het vierde lustrum van het toernooi nog mee en zet er dan een punt achter. Het heeft hem een enor me voldoening geschonken dat elk jaar weer duizenden werden meegesleept door het toernooi, maar in de komen de jaren laat hij het over aan „jongere collega's, die hun schouders er maar eens onder moeten zetten". hebben 124 formaties ingeschreven van 26 scholen uit Veenendaal en wijde om geving, namelijk uit Rhenen, Wagenin- gen, Ede, Bennekom, Lunteren, Barne- veld, Driebergen, Doorn, Amerongen en Kesteren. Er wordt in zijn „afde ling" in vier groepen gespeeld: jon gens en meisjes uit de le, 2e en 3e klasse en jongens en meisjes uit de vierde. Zijn groep speelt op twee dagen, na melijk 23 en 24 december, in tegenstel ling tot de mo-groep die drie wedstrijd dagen nodig heeft. Door het grote aan tal teams zag de heer Van Asselt zich genoodzaakt de eerste jongensgroep slechts matches van 15 minuten te la ten spelen (normaal beslaan de volley balduels in dit toernooi 20 minuten). De mavo-groep strijdt in de volgende volleybalarena's: Koningin Juliana school, LTS, de zaal in de Tuinstraat, de Ichthus-ulo en de scholen aan het dr. Slot. de Bruïneplein en de Sandbrink- straat. De groep van het middelbaar onder wijs van de heer Buys start reeds op zaterdag 21 december en vervolgt de wedstrijden op 23 en 24. Vorig jaar kwamen in deze afdeling uit 115 teams, H. C. BUYS een aantal dat nu is vermeerderd met 30. De 145 ploegen komen van 9 scho len uit Veenendaal, Ede, Doorn, Wage- ningen en Arnhem. De teams in deze groep spelen in het oude lyceum, in Eltheto, in de Huis houdschool (waar geen publiek is toe gestaan) en in het nieuwe lyceum, waar slechts een beperkt aantal toeschou wers wordt toegelaten. De deelnemers en deelneemsters zijn ondergebracht in twee-groepen: scholieren uit de le, 2e en 3e klassen en 4e, 5e en 6e klassen. De heer Buys heeft veel oud-leerlin gen als scheidsrechter aangetrokken. Voor deze ex-leerlingen wordt boven dien zaterdag 21 december een toernooi- tje georganiseerd naar aanleiding van het vierde lustrum van het Kerstvolley baltoernooi. De reünisten blijven na afloop van hun wedstrijden nog een tijdlang bij een in de zaal van het nieuwe lyceum. Nog ruim een week. Dan is het zo ver. Dan snerpen in de zalen van de Huishoudschool, het oude en het nieu we lyceum de eerste fluitsignalen. Dan begint de strijd tussen de spor tieve schooljeugd en... tussen de door gaans hippe menigten supporters, die ook strijden. Met hun fantasierijke aan moedigingsinstrumentarium en hun stemvolume. De bijna negentienhonderd spelers en speelsters zullen er moed uit putten... De heer Van Asselt heeft evenals in voorgaande jaren het wedstrijd- programma voor de mavo-groep samen gesteld en heeft de leiding bij deze matches. Vorig jaar waren in zijn groep 98 teams ondergebracht en dit jaar VEENENDAAL Voor de 6e rit in de gezamenlijke cyclo-competitie Midden- Nederland moesten de deelnemers naar de bossen nabij de Gooise Wieler baan te Hilversum. Hoewel het erg koud was, werd er met veel animo gestreden op dit niet zo erg zware parcours. Er waren 59 deelnemers van wip er velen uitvielen. Bij de amateurs was Cor Rutgers (verschillende malen kampioen van Nederland) de grote favoriet, maar hij moest toch zeer lange tijd gezelschap dulden van een sterk crossende Henk v. Velzen (Scherpenzeel) en J. v. Leij- enhorst. Ook Matti de Koning (Scher penzeel) gaf zich niet zo maar gewon nen, al moest hij wat terrein prijsge ven. Willem van Middelaar, slecht gestart, kwam steeds meer naar vo ren terwijl Gerard van 't Klooster pech kreeg en maar 1 maal doorkwam. Rutgers kon pas in de voorlaatste ronde enige voorsprong nemen op het doi v. Velzen/Leijenhorst en zo de ze ge behalen, door het parcours op zeer economische wijze te nemen en daar mee aantoonde, dat routine vaak door slaggevend is. Leijenhorst slaagde er in om in de eindspurt v. Velzen achter zich te houden, waarna Matti de Ko ning zich als 4e kwam melden. Bij de nieuwelingen wordt het een vrij eentonige zaak, want elke week zijn de „Amersfoort"-crossers veruit de sterksten. Ook nu weer werd het 'n duidelijke „Amersfoort"-aangelegen- heid, al kon G. v.d. Hoef bij de le doorkomst het kopgroep je van 5 ren ners nog aanvoeren. Vanaf de 2e door komst was het de Amersfoorter Max de Vries, die het veld aanvoerde, later ingelopen en bijgestaan door Aart-Jan Schurink (Woudenberg). Toen deze echter lelijk ten val kwam en een kleine achterstand opliep, was het voor De Vries niet moeilijk meer. Jan Co- zijnsen en Wim van Dompseler (Wou denberg) op de 6e plaats doorkwam. Rhenenaar Hennie Hendriksen kwam van achteren naar de 8e plaats en Rolf Sas, die een ronde te laat startte, moest nog diverse renners inlopen om op de 9e plaats terecht te kunnen ko men. B. Pellikaan en Woudenberger Gert Vink maakten elkaar weer het leven zuur, maar Pellikaan smaakte zoet van de overwinning en Vink moest ge noegen nemen met de 2e plaats, waar na H. Pouw 3e werd. De volledige uitslagen zijn amateurs 1. C. Rutgers (Ad.); 2. J. v. Leijen horst (Ad.); 3. Henk van Velzen (Scherpenzeel); 4. Matti de Koning (Scherpenzeel); 5. D. v. Wilgenburg (St.); 9. Willem van Middelaar (Ach terveld). Nieuwelingen: 1. Max de Vries (A'foort); 2. A. J. Schurink (Wou denberg); 3. Jan Cozijnzen (Scherpen zeel); 4. Wim van Domseler (Putten); 5. G. v.d. Hoef (T).; 6. Mees Wagens- vel d (Woudenberg); 8. Hennie Hen driksen (Rhenen); 9. Rolf Sas (Scher penzeel). A-adspiranlen: 1. H. v.d. Hoef (T); 2. P. Vlaanderen (V); 3. J. Schaafsma (T); Ted Sas (Scherpen zeel). B-adspiranten: 1. B. Pellikaan (J. v. A.); 2. Gert Vink (Woudenberg); 3. H. Pouw (Ad.). Verenigingen: 1. „Amersfoort" 65 p.; 2. „De Adelaar" 33 p.; 3. „Tempo" 33 p. Zondag 15 december wordt óp het Weesper Industrieterrein door „De Germaan" een invitatiecyclo-cross ge houden met dagprijzen. Op het zaterdagmiddag-parcours, na bij Scherpenzeel, werd een Sinterklaas- rit gehouden, waarbij de uitslag niet zo belangrijk is, maar wel het feit, dat nog 25 renners aanwezig waren en wat meer zegt, warm gekleed, zodat men de koude kon weerstaan. Na af loop kregen alle aanwezigen een Sinter klaasverrassing uitgereikt, zodat ieder een tevreden huiswaarts kon keren. Te Rotterdan werden in een interna tionale cyclo-cross door „Amersfoort"- leden de volgende resultaten bereikt: Amateurs: Henk van Velzen 9e. Nieuwelingen: Max de Vries 3e en Jan Cozijnsen 5a. LEERSUM „We moeten de openbare gebouwen twee ingangen geven, één voor de neutralen en één voor de christelijken. Als ze eenmaal binnen zijn maakt het niet zo veel meer uit", aldus de heer Van de Lubbe, fractievoor zitter van „Leersums Belang" tijdens de woensdagavond gehouden gemeente raadsvergadering. Aan de orde kwam op die vergadering onder meer de be handeling van de begroting. De heer Van de Lubbe was de enige fractievoor zitter, die hieraan een algemene beschouwing verbond. Dat nam niet weg, dat de heren raadsleden buitengewoon veel tijd nodig hadden om de toch niet zo uitvoerige agenda af te werken. Het vraagstuk „Moeten we nu scholen bouwen, of het gemeentehuis verbouwen, of kan allebei gerealiseerd worden", werd uit voerig besproken. De burgemeester, mevrouw C. M. s' Jacob-des Bouvrie ver telde, dat er een bespreking is geweest met de inspecteur van het lager onder wijs, het schoolbestuur van de christelijke school en de ouderraad van de open bare school om te komen tot de bouw van een zevenklassig schoolgebouw, waarvan drie lokalen door de Christelijke school en drie lokalen door de Open bare school gebruikt zouden kunnen worden. Verschillende agendapunten, die er als hamerstukken uitzagen, bleken een stemming waard. De „Woonforensbe- lasting" werd met 8 tegen 3 stemmen aangenomen. De subsidie voor het Utrechts Symfonie Orkest werd met ruime meerderheid, op voorstel van de heer Takken (PvdA) teruggebracht van f 470,- per jaar op f 250,- en de ge meente mag met vijf stemmen tegen geabonneerd blijven op de informatie die de Kon. Ned. Heidemaatschappij verstrekt. De heer Slijkhuis was daar op tegen en met hem zo bleek uit de stemming vier andere raadsleden. Het lidmaatschap dat voor de informa tie nodig is kost de gemeente nog geen 8 eent in de week, ofwel f 4,- per jaar. In zijn algemene beschouwing zei de heer Van de Lubbe onder meer: „Leer sum heeft 4700 inwoners. Hiervoor heb ben we vier kerken, vier kleuterscho len, vier lagere scholen en als het even wil over enige tijd twee dorpshuizen. Het lijkt me heel goed mogelijk dat we over enige tijd met een aantal scholen zitten, waarvoor we niet eens leerlin gen hebben. Ik zie het er nog van ko men dat de openbare gebouwen twee ingangen krijgen, een voor de neutra len en een voor de christelijken. Bij kleuterscholen zou dat heel praktisch zijn, want de ouders waren dan gerust gesteld en de kinderen lopen toch wel door elkaar. We demonstreren wel te gen apartheid, maar zelf houden we het nog steeds vol. De raad vergader de eerst in een café, nu in een onbe woond benzinestation en men wil ons in de toekomst naar de kleuterschool hebben. Ik voel er weinig voor om naar de kleuterschool terug te gaan. Ik zou graag een raads- en trouwzaal bij het gemeentehuis." Wethouder v .d. Bogert antwoordde de heer v. d. Lubbe: „De trouwzaal onder te brengen in de kleuterschool is niet mogelijk, door de veel te smalle gang die het gemeentehuis en de kleu terschool verbindt." Hiermee gaf hij te kennen, dat de door een raadslid bij EDERVEEN Dinsdagavond speel de DCE I in het Groene-Kruisgebouw de competitiewedstrijd tegen VRD II uit Renkum. De Ederveense dammers wonnen met ruime cijfers 137. Door deze zege is DCE geklommen naar de tweede plaats op de ranglijst maar een kampioenschap zit er niet meer in voor DCE. Doordat VRD een speler miste behoefde J. Boeve niet te spe len en had DCE voor het begin van de wedstrijd al een 20 voorsprong. De ze voorsprong werd vergroot door v.d. Dikkenberg en v. Beek die beide de partij wonnen en het leek er op dat DCE met grote cijfers zou gaan win nen, maar de gasten kwamen goed te rug en de einduitslag van 137 mag eervol genoemd worden. De uitslagen waren als volgt: G. J. v.d. Dikkenberg - B. V. Loon 20; J. de Koning - W. Beumer 11; St. Vier- winden - R. Geurtsen 11; G. v. Heerdt - J. v.d. Linden 02; G. Vlastuin - G. Geurtsen 11; B. v. Beek - P. Brug man 2-0; J. Boeve - n. opg. 2-0; W. Veldhuizen - J. Bömler 20. Stand 115. Reglementair 22; Eindstand 13—7. In onderlinge competitie speelde J. Boeve 2 partijen. De eerste partij te gen D. v. Heerdt werd na veel span ning remise wat een goede prestatie van v. Heerdt genoemd mag worden. In de tweede partij die Boeve speelde tegen W. de Koning was hij duidelijk sterker en won dan ook met ruim ver schil. ROTTERDAM De Nederlandse tennissers Fred Hemmes, Jan Hordijk en Paul van Min zullen van 12 decem ber tot begin maart een toernee maken door Amerika. Van 20 december tot 1 januari zul len zij deelnemen aan de 1 andenwed strijden om de Sunshine Cup en het toernooi om de Orange Bowl in Miami. Na afloop hiervan zal nog worden deel genomen aan enkele toernooien in het zuiden van de Verenigde Staten, even tueel gevolgd door deelneming aan een internationaal toernooi op Curacao. het afdelingsonderzoek gedane sug gestie in verband met dat lokaal zowel voor raadszaal als trouwzaal was afge wezen. De huwelijken en de raadsver gaderingen zullen nog wel enige tijd in „het onbewoonde benzinestation" moe ten plaatsvinden, zo bleek later. De burgemeester voorvoelde kenne lijk veel moeilijkheden bij de behande ling van het onderwerp scholenbouw. Tijdens de behandeling van de ingeko men stukken, waarbij aanvragen voor bouw van christelijke en openbare scholen, vroeg zij de raadsleden daar op later terug te komen, bij de begro tingsbehandeling. Voor dat punt van de begroting aan de orde kwam legde zij een verklaring af, waarin zij onder meer het volgende stelde: „We hebben een bespreking gehad met de inspec teurs voor het lager en het kleuteron derwijs. Beide inspecteurs hadden wei nig op met prognoses van de bevol kingsgroei, al waren ze het er over eens, dat er in Leersum iets moest ge beuren. De inspecteur voor het lager onderwijs wilde medewerking verle nen aan de bouw van een semi-perma- nente school met zeven lokalen. Drie daarvan voor het openbaar, en drie voor het christelijk onderwijs. We heb ben deze suggestie doorgegeven aan het schoolbestuur van de christelijke scholen en die zullen ons aanstaande maandag antwoorden." Met deze verklaring maaide zij het gras voor de voeten van de raadsleden weg. De heer Homan (Chr. groep.) wil de nog wel uitspreken, dat de raad graag zou meewerken aan de stichting van een christelijke school in Leer- sum-Zuid, terwijl de heer Slijkhuis de raad graag zover zou krijgen, dat ze in Zuid uitsluitend een openbare school wilde, maar geen van beide kreeg steun. De gemeenschappelijke Technische Dienst met Maarn en Amerongen was nog eens een heet hangijzer. Velen wil den van die gemeenschappelijke rege ling afwaaronder eigenlijk ook het college, dat echter van mening was dat G.S. geen toestemming zouden geven omdat deze regeling zeer kostbaar is en weinig voordelen voor Leersum oplevert. Mevr. S'JACOB voorgevoel TAKKEN USO te duur Na een onderling beraad, kwam de heer Dell met een algemeen aanvaar de motie waarin het volgende gesteld werd: „Overwegende dat de gemeen schappelijke regeling voor de techni sche dienst zeer onbevredigend werkt, dringt de raad er op aan met spoed stappen te ondernemen om tot een ef- ficiëntie-onderzoek te komen, om aan de hand van het rapport daarvan de dienst zo goed mogelijk te doen func tioneren. Het college wordt verzocht bij de volgende begroting met nadere voorstellen over de Technische Dienst te komen." Ook het college was blij met deze motie en het ziet er naar uit dat de Technische Dienst in het ko mende jaar „doorgelicht" zal worden door een commissie van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. De verhoging van de reinigingsrech ten van f 20 naar f 25 per emmer werd zonder veel moeite aanvaard. Wel wa ren er vragen naar aanleiding van de opmerking van het college, dat men de algemene politieverordening zoda nig wilde wijzigen, dat iedereen ver plicht zou worden een vuilnisemmer te nemen. Men was bang dat het wette lijk niet mogelijk zou zijn. De burge meester vertelde echter, dat er in an- v. d. LUBBE twee ingangen dere plaatsen reeds een dergelijk be paling in de politieverordening voor kwam en dat er voor Leersum dus eigenlijk geen reden was om het niet te doen. In het komend jaar wordt nog beke ken zo bleek ook tijdens de begro tingsbehandeling of er een mogelijk heid is om voor kapitaalslasten van f 1500,- per jaar de „Dondertoren" te restaureren. Door een aantal raadsle den werd daarop aangedrongen. Ieder een was het er over eens, dat Leer sum dit monument niet kan missen. Veilbericht van Tielse veiling Septer van woensdag 11 december 1968 Opgave na klasse mm maat 70/75 65/70 60/65 55/60 1 2 42—44 22—30 21—23 22—24 18—28 19—28 16—19 30—36 57—61 53—55 49—59 51—56 44—54 41—43 38—40 33—36 25—27 42—45 35—37 31—34 27—35 23—28 22—26 58—60 51—53 41—43 32—37 10—20 19—43 16—29 Appelen: 75/opw. x Cox Orange Pippin k.l 9394 8387 6872 4956 3840 x Cox Orange Pippin k.2 7986 7885 6570 4853 3638 Kon. Zuur k.2 Brab. Bellefleur k.2 Bramley Seedling k.2 Dijkmanszoet x Goudreinet k.l x Goudreinet k.2 x Golden Delicious k.2 Golden Delicious verp. x Jonathan k.2 Goudreinet rode k.2 Lamberts Calville Lamberts Calville verp. k.2 Winterbanana verp. k.2 Zoete Ermgaard Ingrid Marie Kroet per 100 kg zuur 13.20; rood 12.50; zoet 8.00. Fabrieksfruit per 100 kg blank 16.3016.50; rood 13.50. Peren: 15—23 24—65 11—22 17—36 9—18 20—22 57—61 37—54 19—21 13—15 20—33 19—22 32—34 23—25 26—29 20—22 46—49 28—41 IJsbouten x Gieserwildeman x Brederode Legipont k.2 Doyenne du Cornice Bonne L. d'Avranches k.2 Comtesse de Paris k.2 Perenkroet per 100 kg 3. Groenten: Andijvie 6872; Boerenkool 5153; Koolraap 1320; Knolselderij per stuk 42—46; Uien 24—32 10- 15; Rode Kool 31—34; prei 48—62 16—41; Spruiten 4381; Savooiekool groene 2733; Sjalotten 5860; Wortelen 2931; Witlof 1.17—1.23 68—75. x hoofdaanvoer Alles in centen per kg, tenzij anders vermeld.

De Vallei | 1968 | | pagina 13