DWS ontnam Ajax laatste kans op aansluiting bij koplopers: 2-1 Jan Janssen rijdt met Klaus Bugdahl Tour de France '69 zwaarder en korter dan dit jaar Prognose betaald voetbal Weber naar PSV Griekenland versloeg Portugese elftal Turkije-N.-lerland0-3 ETAPPESCHEMA Belgisch elftal bijna zeker naar Mexico Elfsteden-rijders al ongeduldig Militairen en Sparta doelpuntten niet Santos kampioen van Brazilië Overdekt bad en sporthal in Utrecht Franse regering onderscheidde atleten Basis Plaagstoten Wanhopig Wielerzesdaagse op televisie Verslag Zesdaagse voor de radio Paard verongelukt in Zuidlaren Tourwinnaar had liever met Rudi Altig koppel gevormd Hoofdstukken Engeland gelijk tegen Bulgarije Schaatskalender Ashe en Smith in halve finales NAC nam nog geen beslissing Evenwicht Bergen Slimmer Druk DONDERDAG 12 DECEMBER 1968 AMSTERDAM Landskampioen Ajax heeft gisteravond in het Olympisch sta dion in Amsterdam de koplopers in de Nederlandse competitie uit het oog verlo ren Het leed tegen een tactisch sterk spelend DWS een nederlaag met 21. DWS, opererend vanuit een hechte verdediging, hervond zjjn zelfvertrouwen na een angstig begin snel toen Geurtsen, in buitenspelpositie overigens voor 10 ■orgde. Steeds zelfverzekerder spelend voegde DWS daar meteen na de rust een tweede doelpunt ook van Geurtsen aan toe. Ajax, dat naarmate de strijd vorderde met steeds minder overtuiging speelde, was toen eigenljjk al een verslagen ploeg. Ajax, nog steeds zonder Muller maar met Johan Cruyff, nam onmiddellijk het initiatief. Dat kon ook bijna niet anders, want DWS trok zich even snel terug in de verdediging. Benauwd voor Ajax' beweeglijke voorhoede, vertrouw den de op zeker spelende troepen van Lesley Talbot hun aanvallen toe aan het trio Rensenbrink, Seemann Geurt sen, dat nauwelijk steun kreeg. Het overwicht van Ajax, eveals zijn tegen stander door maillots en handschoenen beschermd tegen de felle kou, was der halve groot. Hoewel de uitvallen van DWS niet van alle gevaar waren ont bloot, leken de Ajacieden toch regel recht op weg naar winst. In de twintigste minuut legde een gruwelijk misverstand plotseling de ba sis voor een voorsprong van DWS. Ren senbrink kreeg de bal, maar Geurtsen stond duidelijk buitenspel en Ajax' de fensie bleef in zijn geheel staan. Pas toen Vasovic doorkreeg, dat scheids rechter Dorpmans er niet voor floot, kwam hij in actie. Te laat. Hij sprintte fel achter de door Rensenbrink afgegeven bal aan, maar Frans Geurtsen had een te grote voor sprong en hij passeerde de ook al ver blufte doelman Bals gemakkelijk: 1-0. Geschrokken en wat geprikkeld door zoveel onrechtvaardigheid vergrootte Ajax zijn inspanningen. Hartstochtelijk aanvallend en met vaak ver opgerukte verdedigers probeerde het DWS murw te krijgen. Natuurlijk kwamen er kan sen. Groot en Pronk hadden echter wei nig geluk met hun schoten, terwijl doel man Jongbloed uitmuntend vakwerk verrichtte. Maar DWS, enorm gestimuleerd door die verrassende treffer, bleef ondanks alles gevaarlijke plaagstoten uitdelen, waarmee het de defensie van Ajax dwong terug te komen. Bovendien bleef DWS opmerkelijk koelbloedig. In de rustige verdediging ontstond slechts in cidenteel paniek en haastig Ajax kwam •r minder vaak doorheen dan in het begin. En vlak voor rust scheelde het maar een haar, of DWS had met 2-0 voor gestaan. Opnieuw rekende Ajax op zijn buitenspelval, maar opnieuw kwam er geen geluid uit het fluitje van Dorp- mans toen de snelle Rensenbrink plot seling doorbrak. En dit keer terecht. Mét de bal aan de voet rukte hij in zijn eentje op naar het doel van Bals, maar hij wachtte net iets te lang met schieten, waardoor Vasovic zijn doel man kon bijspringen. Steeds brutaler, steeds zelfverzeker der kwam DWS snel uit zijn verdedi ging en voor de ogen van twintigdui zend verbaasde toeschouwers kroop Ajax door het oog van de naald. Ver bazing, die plaats maakte voor ontstel tenis bij de supporters van Ajax toen de landskampioen een paar minuten na de hervatting al tegen een achter stand van 2-0 aankeek. Rechtervleugelverdediger Flinkevleu- gei stormde energiek naar voren en rondde zijn solo af met een gave voor zet. Met een fraaie kopbal zette Geurt sen Ajax voor een bijna onmogelijke opdracht: 2-0. Ook Ajax besefte dat en dat was duidelijk te merken aan zijn spel, waar uit nog slechts weinig overtuiging sprak. Dit in tegenstelling tot DWS, dat plotseling twee punten, waarop het niet had gerekend, binnen handbereik had. Het groeide snel naar ongekende hoog ten, haalde Ajax, verdediging met zeer verrassende aanvallen nog verder uit zijn evenwicht en gaf in verdedigend opzicht geen krimp. Ajax' trainer Rinus Michels: slechte bui AJAX: Bals; Suurendonk, Hulshof, Vasovic, Van Duivenbode; Groot, Pronk; Swart, Cruyff, Iuninga, Keizer (Krol). DWS: Jongbloed; Flinkevleugel, Over weg, Soetekouw, Pijlman; Kamminga, Dijkstra; Van der Vall, Geurtsen (v. d. Berg), Seemann, Rensenbrink. Scheidsrechter Dorpmans: toeschou wers: 20.000. Wanhopig Ajax sprong inmiddels steeas slordiger met zijn kansen om en had bovendien nog te maken met de schitterend spelende Jongbloed, die in noodgevallen voortreffelijk ingreep. Ajax geloofde er niet meer in. Het kwam bij een uitval van DWS nog nauwelijks terug naar achteren, speel de alles of niets, maar wel met de over tuiging dat het niets zou worden. Trainer Michels, in zijn zenuwen zelfs in het veld gestapt, probeerde het dra ma te voorkomen. Hij stuurde de lange Hulshof naar voren en liet Keizer ver vangen door de jonge Rudy Krol. Dat, en het op het allerlaatste nip pertje gescoorde doelpunt van Henk Grcot. kon Ajax gisteravond niet meer redden EINDHOVEN PSV en NEC heb ben overeenstemming bereikt over de transfer van de 27-jarige linksbuiten van NEC, Gerard Weber, naar PSV. Weber, die oorspronkelijk van BW komt en daarna zowel bij DOS als bij NEC drie seizoenen speelde, was bij het begin van dit voetbaljaar van zijn plaats verdrongen door Lambert Ver donk, die eerder bij PSV en Sparta speelde. Hoewel Weber de laatste we ken weer in plaats van Verdonk in het eerste elftal van NEC speelde, bleef hij toch op de transferlijst staan. ATHENE Het Griekse nationale voetbalelftal heeft in Athene voor een daverende verrassing gezorgd. In een wedstrijd van de voorronden om het wereldkampioenschap versloegen de Grieken het Portugese elftal met 4-2. Bij de rust was de stand 2-1 in het voordeel van Griekenland. Aanvankelijk leek het er in het door 30.000 toeschouwers bijgewoonde duel niet op, dat het Griekse elftal was op gewassen tegen de grotere routine van Portugal. Zeker niet toen rechtsbinnen José Augusto in de zeventiende minuut het eerste doelpunt voor de Portugezen scoorde. De fanatiek aangemoedigde Grieken kwamen echter terug en in de 33ste minuut scoorde linksbinnen Dimitros Papaioannou de gelijkmaker. Zes mi nuten later bracht rechtsbinnen George Siderius de stand op 2-1. Bij één van de vele stormlopen na rust op het Portugese doel kopte José Torres, die zijn zwaar onder druk staan de verdediging te hulp was gesneld, in eigen doel, waarna Siderius de stand op 4-1 bracht. Het L>„de P- ugese doelpunt kwam i van de voet van Eusebio. Spelmoment voor het doel van Ajax: v.l.n.r. Van Duivenbode, Geurtsen en doelman Bals. STAND EREDIVISIE Feijenoord 14 13 0 1 26 40—10 Twente 14 12 2 0 26 36—10 Go Ahead 14 10 1 3 21 28—10 Ajax 14 8 2 4 18 34—17 ADO 14 7 3 4 17 20—13 Sparta 14 5 5 4 15 17—11 NEC 14 5 5 4 15 13—9 GVAV 14 6 2 6 14 19—20 DWS 14 7 0 7 14 16—18 PSV 14 5 3 6 13 16—20 AZ '67 14 4 4 6 12 16—21 Telstar 14 4 4 6 12 17—29 NAC 14 3 5 6 11 15—23 Holl. Sport 14 4 3 7 11 10—24 Volendam 14 3 3 8 9 13—21 MW 14 1 5 8 7 11—25 DOS 14 2 3 9 7 12—29 Fort./Sitt. 14 0 4 10 4 8—23 HILVERSUM Van de wsetenes- daagse, die van vanadaag tot 19 de cember in de nieuwe RAI in Amster dam wordt verreden, zendt de NTS reportages uit op de volgende tijd stippen: 12 december in 't program ma Scala tussen 19.03 en 20.00 uur op Nederland 2 (start), zondag 15 december in het programma NTS- Sport tussen 19.30 en 20.30 uur op Nederland 1, dinsdag 17 december in het programma Scala tussen 19.03 en 20.00 uur op Nederland 2 en woensdag 18 december van 22.40- 23.10 uur op Nederland I (laatste ron den en finish). Alle uitzendingen wor den door Barend Barendse van com mentaar voorzien. HILVERSUM De NRU zal van vandaag t.m. woensdag 18 december in de avonduren (23.50 - 23.55 uur) een kort verslag brengen van de wieler zesdaagse in Amsterdam. Verslagger- ver: Theo Koomen. De verslagen zijn te horen via Hil versum II. behalve op zaterdag 14 de cember (KRO-programma Goal) en woensdag 18 december (NRU-program- ma X) via Hilversum I. ZUIDLAREN Bij het indoor-con- cours-hippique in Zuidlaren is woens dagavond het dertienjarige Belgische paard „II Tempore" verongelukt. Het paard, met de negentienjarige amazo ne Rita Omwal uit Gent, viel tijdens het springconcours voor landelijke rui ters op de oxer. Het brak zijn nek en bleef dood in de piste liggen. De ama zone brak een sleutelbeen. Het nummer eindigde in een over winning voor de Duitse ruiters. Otto Petersen (met „Delphin"), Otto Am- mermann (met „Arabeske") en Her mann Vosskamp (met „Akon") eindig den op de eerste drie plaatsen voor de Nederlanders Jan ter Halle uit Al melo (met „Kongo") en Gert Paes uit Leende (met „Sunbeam"), die allen foutloos rondkwamen. Het Schotse voetbalelftal heeft in Nicosia de wedstrijd voor de voorron den van het wereldkampioenschap te gen Cyprus met 50 gewonnen. De Schotten hadden de eindstand al in de eerste helft bereikt. AMSTERDAM Wanneer aan een zesdaagse wat strubbelingen vooraf gaan, pleegt de organisator een tevre den man te zijn. Maar dat laat hij na tuurlijk niet merken, anders zou het effect van zo'n conflict averechts wer ken. De geroutineerde organisator loopt in die situaties handenwringend rond, en wijst op huizenhoge moeilijkheden. Maar zie, een paar dagen voor de start wordt alles toch nog „tot ieders tevredenheid" geregeld. En niet zel den verschijnt dan de voordien on troostbare organisator breed lachend aan de zijde van de aanvankelijk bal sturige coureur in het openbaar. Die renner moet dan uiteraard wel enige faam bezitten, anders zou niemand de handen op elkaar krijgen voor die dan toch nog maar getekende vrede. Deze keer was er rondom de derde na oorlogse Amsterdamse zesdaagse, die vanavond om tien uur in de RAI begint, een probleem, waarvan Jan Janssen het middelpunt was. De gevierde Tour- renner die meende illustere Westduitser Rudi Altig die geen last meer heeft van maagklachten en nu zeker in Am sterdam 'zal starten tot zijn teamge noot te kunnen rekenen, werd tenslotte door verschillende oorzaken gekoppeld aan de wel geroutineerde, maar minder hoog genoteerde Klaus Bugdahl. Gevolg: ruzie, die vervolgens werd bijgelegd. Dergelijke gebeurtenissen brengen een zesdaagse meestal in de publiciteit en daarom pleegt een organisator in dergelijke gevallen rond te stappen met een goed verborgen ge voel van diepe voldoening. Waarmee overigens niet gezegd wil zijn, dat al die conflicten in scène zijn gezet. Wij nemen best aan, dat Janssen liever met Altig dan met Bugdahl rijdt. Wij zijn er zelfs van overtuigd dat de zieke Peter Post er vorig jaar beroerd aan toe was, toen hij besloot af te stap pen, waardoor intussen de strijd een verrassend open karakter kreeg. Wij geloven ook wel, dat kort voor de start van diezelfde zesdaagse de ruzie tussen Post en Fritz Pfenninger echt was, hoewel beiden elkaar na dat festijn waarop Pfenninger de zijde van Jo de Roo had gekozen en „wel eens zou laten zien dat hij voor Post niet bang was" weer spoedig vonden. PARIJS De ronde van Frankrijk 1969 zal uitgesproken zwaarder worden dan die van vorig jaar. Dit blijkt uit de volgende karakteristieken: 1. Na slechts vier korte vlakke aanloopetappen waaronder die van Woluwe- Sint Pieter naar Maastricht worden de renners de bergen ingestuurd. Hierbij zullen zij alle gebergten moeten beklimmen, die Frankrijk rijk is: Ardennen, Vo gezen, Jura, Alpen, Pyreneeën en het hoogland van Auvergne. 2. Niet minder dan vijf tijdritten zijn in het parcours opgenomen. 3. Alle rustdagen zijn afgeschaft en vervangen door enkele rustochtenden. De oorzaak van dit alles is, dat de organisatie van de Tour de France haar wielerwedstrijd met twee dagen heeft bekort om wat lucht te scheppen op de internationale kalender. Om de wedstrijd zijn harde karakter te laten bewaren heeft zij een beroep moeten doen op alle moeilijkheden, die het Franse landschap haar bood. Dit nood zaakte haar echter om, wilde zij de' renners niet over de kop jagen, de rit ten te bekorten. Daardoor is de komen de Ronde van Frankrijk met ongeveer 4100 km de kortste sedert 1960. Daar om ziet men in deze Tour etappes zo wel van rondom de 100 als rond de 200 kilometer. Dit heeft de organisatie tevens in staat gesteld om de renners en de vol gers kennis te laten maken met t nieu we gezicht van Frankrijk, zoals dit zich vertoont te La Grande Matte aan de nieuwe Cóte d'Azur-Languedoc en te Mourenx-Ville Nouvelle in het pas ontgonnen industriegebied bij de gas bel van Laq. Een extra moeilijkheid voor de ren ners, die niet zo best klimmen, is de omstandigheid dat in bijna alle bergrit ten de eindstreep vrij kort achter de laatste bergovergang ligt. Kansen om de in de bergen verloren tijd in te ha len hebben zij dus niet. Van de andere kant kunnen zij op hun beurt van de vijf tijdritten profiteren. Hierdoor wordt een zeker evenwicht in de Tour bewaard. Dit evenwicht vindt men in zekere zin' terug in de zes hoofdstukken, waarin men deze Tour kan verdelen. Het eerste, van Roubaix naar Nan cy. speelt de specialisten van de vlakke etappes in de kaart. Het bevat twee tijdritten (te Roubaix aan de vooravond van de start en de ploegen- tijd te Woluwe-Sint Pieter) en vrijwel uitsluitend vlakke ritten. De niet al te hoge Ardennen zijn in dit opzicht te verwaarlozen moeilijkheden, maar ge ven toch de klimmers enige steun om niet te ver achter te raken. Het tweede deel voert van Nancy naar Digne. De tijdrit van tien km te Dyvonne-les-Bains betekent voor de tijdrijders nauwelijks een vergoeding voor moeilijkheden als de bestijging ISTANBOEL In een wedstrijd voor de voorronden van het wereldkam pioenschap heeft Noord-Ierland woens dag in Istanboel met 30 gewonnen van Turkije. De eerste wedstrijd tus sen beide landen, die in Belfast werd gespeeld, eindigde met een 41 zege voor Noord-Ierland. In deze groep heeft van de Ballon d'Alsace, waar de eind streep van de zesde etappe ligt; de rit van Thonin-les Bains met de Col de Cou; de etappe van Chamonix naar Briangon met de drie bergen Madelei ne, Télégraphe en de beruchte Galibier en de daaropvolgende rit naar Digne, met de geduchte Vars, Alios en Corro- bin. Het derde deel, van Digne naar Re- vel, bij Toulouse, bevat een tijdrit, de niet al te zware berg Espigoulier bij Aubagne, en de zomerse ritten van de Middellandse Zee. Hier zijn de moei lijkheden dus duidelijk verdeeld. Het vierde hoofdstuk is weer geheel aan de bergen gewijd, ditmaal aan de Pyreneeën. Hier zijn de eens zo be- PARIJS Het etappeschema van de 56e Ronde van Frankrijk, die van 28 juni tot 21 juli 1969 wordt gehouden, luidt: Zaterdag 28 juni: klasseringsrit in Roubaix: 10 km individuele tijdrit. Zondag 29 juli: 1ste etappe a. halve etappe Roubiax - St. Pieter Woluwe (Belg) 139 km. b. halve etappe: ploe gentijdrit over 15 km op het circuit van-St. Pieter/Woluwe. Maandag 30 juni: 2e etappe: St. Pieter/Woluwe - Maastricht 176 km. Dinsdag 1 juli: 3e etappe: Maastricht - Charville Mezie- res (Fr.) 205 km. Woensdag 2 juli: 4e etappe: Charleville Mezieres - Nancy 216 km. Donderdag 3 juli: 5e etappe: Nancy - Mulhouse 191 km. Vrijdag 4 juli: 6e etappe: Mulhouse - Belfort (Ballon d'Alsace) 130 km. Zaterdag 5 juli: 7e etappe Belfort - Divonne les Bains 244 km. Zondag 6 juli: 8e etap pe: a. halve etappe: individuele tijdrit over 10 km op het circuit van het Meer van Divonne. b. halve etappe: Divon ne les Bains - Thonen les Bains 133 km. Maandag 7 juli: 9e etappe: Tho- non les Bains - Chamonix 112 km. Dinsdag 8 juli: 10e etappe: Chamonix - Briangon 221 km. Woensdag 9 juli: 11e etape: Briangon - Digne 199 km. Don derdag 10 juli: 12e etappe: Digne - Aubagne 172 km. Vrijdag 11 juli: 13e etappe: Aubagne - La Grande Motte 196 km. Zaterdag 12 juli: 14e etappe: La Grande Motte - Reve 230 km. Zon dag 13 juli: 15e etappe: individuele tijdrit 10 km op het circuit van Revel. Maandag 14 juli: 16e etappe: Revel (Castel-Naudary) - Luchon 196 km. Dinsdag 15 juli: 17e etappe: Luchon - Mourenx (Ville Nouvelle) 210 km. Woensdag 16 juli: 18e etappe: Mourenx (Ville Nouvelle-Bordeaux 200 km. Don derdag 17 juli: 19e etappe: Bordeaux (Libourne) - Brive 191 km. Vrijdag 18 juli: 20ste etappe: Brive - Clermond Ferrand (Puy de Dome) 189 km. Za terdag 19 juli: 21ste etappe: Clermond Ferrand - X... Zondag 20 juli: 22ste etappe: a. halve etappe: X... - Creteil. b. individuele tijdrit over 36 km van Creteil naar Parijs. ruchte etappes in ere hersteld. Van Castel-Naudary naar Luchon met de Portet d'Aspet, de Manthe en de Por- tillon op 10 km van Luchen, en vooral de vierbergen-rit van Luchon, ditmaal niet naar Pau maar naar Mourenx-Vil- le-Nouvelle. Hierin moeten de Peyre- sourde, Aspin, Tourmalet en Aubisque worden genomen. De vijfde episode van Mourenx via Bordeaux naar Clermont-Ferrant ein digt boven op de gevreesde Puy de Do- me en de zesde in Parijs, via een etap pe van 320 km en een tijdrit over 40 km van Créteil naar Parijs. Zoals men ziet zijn in het vijfde deel de klimmers en in het zesde de tijd- races weer in het voordeel. Voor deze Ronde van Frankrijk die nen de fabrieksploegen, die hieraan wil len deelnemen, in te schrijven vóór 1 mei 1969. De nieuwe selectie volgt op 12 juni of vier dagen na de Ronde van Italië. LONDEN Het Engelse voetbalelf tal is gisteravond voor 80.000 toeschou wers in het Londense Wembley-stadion niet verder gekomen dan een gelijk spel (11) tegen Bulgarije. In deze vriendschappelijke wedstrijd werden beide doelpunten in de eerste helft ge scoord. Asparoeohof gaf Bulgarije, tegen stander van Nederland in de voorron den van het wereldkampioenschap, na 32 minuten de leiding en Hurst scoor de drie minuten later de gelijkmaker. MADRID België heeft woensdag avond in Madrid de wedstrijd voor de eliminatieronden van het toernooi om het wereldkampioenschap (groep 6) te gen Spanje met een gelijk spel (1-1) af gesloten. De Belgen hadden bij de rust met 1-0 de leiding door een treffer van Devridnt. In de 76e minuut konden de 45.000 toeschouwers eindelijk 'n Spaans doelpunt bejubelen toen Garate zijn ploeg op gelijke hoogte met België bracht. De stand in groep zes is nu: 1. België 2. Zuid-Slavië 3. Spanje 4. Finland 123 9— 4 1— 1 3—17 DEN HAAG Op de wedstrijdkalen der van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijdersbond (KNSB) komen voor de komende 'dagen de volgende wedstrijden voor. Vandaag: Ter voor heren. Horne, afvalwedstrijd Zaterdag: Jutrijp Hommers, lacige- baanwedstrijden voor heren. 500, 1500 en 3000 meter. Achlum, langebaanwed- strijden voor junioren a en b, 500, 1500 en 3000 meter. Zondag: Jorwerd, langebaanwedstrij- den voor heren, 500, 1500 en 3000 me ter. Wij willen alleen maar zeggen, dat de genoemde voorvallen de belangstelling stimuleren. En dat is voor een organi sator niet iets om erg bedroefd over te zijn. Piet Liebregts (38), die zijn hele le ven als loopjongen en later als soigneur temidden der wielrenners had geleefd, toen organisator Kurt Vyth hem drie jaar geleden als manager in dienst nam, behaalde naar zijn overtuiging tij dens die recente controverse een over- winninkje. „Ik ben slimmer geweest dan Jan Janssen", vindt hij. „Hij heeft een contract getekend, waarin staat dat hij aan Altig of aan een andere renner ge koppeld zou worden. Als Tourwinnaar had hij het recht te eisen in elk geval aan een vedette gekoppeld te worden. Misschien heeft hij, wat zesdaagsen be treft, toch wat te weinig ervaring." 4 ..Bugdahl is natuurlijk wel een groot renner, maar het is nu eenmaal geen Altig. Eerst leek het er trouwens op dat Janssen zijn zin zou krijgen, omdat Al- tigs vaste koppelgenoot Renz sukkelde met een voetblessure. Maar nu Renz tijdens de zesdaagse van Zürioh die hij als training beschouwde, zich heel goed bleek te voelen, stond Altig erop met hem te rijden. Begrijpelijk, natuurlijk. Toen kozen wij Bugdahl voor Janssen, die daar goed kwaad over was, dat verzeker ik je. Wij hebben nog een hoop ellende gehad". Tourwinnaar Jan Janssen zelf heeft zich, in tegenstelling tot bijvoorbeeld zesdaagsekeizer Peter Post, gisteren nog niet laten zien op de 143 meter kor te houten baan. Was woede daarvan de oorzaak? Welnee, Jan Janssen had het druk genoeg met een verhuizing van Ossen- drecht naar de Brabantse grensplaats Putte. Wanneer hij zoals Liebregts vertelde enorm kwaad was geweest, waren in elk geval de sporen daarvan grondig uitgewist. Janssen, bedaard: „Ach ik had best met Altig willen rijden, natuurlijk. Maar Bugdahl is ook goed. Ik heb in Antwerpen twee zesdaagsen met hem gereden. Ikgeloof zelfs, dat hij op het moment beter in vorm is dan Altig, die tenslotte deze week nog maagklach ten had. Het liefst had ik trouwens met een Nederlander gereden. Met Duyn- dam bijvoorbeeld. Of met Post, die me na de Tour heeft gezegd dat hij graag zesdaagsen met me zou rijden. Maar dat bleek niet te kunnen". Jan Janssen vindt het, in dit stadium allemaal wel best. Hij reed na zijn Tourzege het ijzer smeden toen het gloeiend heet was naar eigen schat ting zo'n honderd wedstrijden. En in tussen stroomden de brieven met lof uitingen bij duizenden binnen in het Ossend rechtse huis. H ij heeft er een secretaresse voor aangestel om iedereen keurig te antwoorden. Na al die onvoorstelbare drukte en vóór de start van de Amsterdamse zesdaagse laat Jan Janssen blijken, dat ook een Tourwinnaar maar een mens is: „Het wordt tijd, dat ik eens een poosje rust krijg". BRISBANE De Amerikaanse Da- vis-Cup-spelers Arthur Ashe en Stan Smith hebben de halve finales heren- enkelspel bereikt in het toernooi om de tennistitels van Queensland in Bris bane. Ashe zegevierde met 6-4, 7-5, 6-4 over zijn landgenoot Bob Lutz en Smith versloeg de Australiër Philip Dent met 9-7, 6-2, 6-3. Ashe kon ais gevolg van een elle boog-blessure zijn gevreesde eerste harde service tegen Lutz niet in het geding brengen, maar was desondanks geen enkele maal in gevaar. In de an dere partij leek het er even op, dat de 19-jarige Dent het Smith niet ge makkelijk zou maken. Na een zwaar bevochten eerste set kwam Smith er echter beter in en nam het initiatief in de volgende twee sets. LEEUWARDEN De vereniging 1 Friese Elfsteden begint al ongeduld; te worden nu het een paar dagen lang heeft gevroren. De koppen zijn al weer bij elkaar gestoken. Om de juiste sfeer weer te pakken te krijgen is ook «en film van de Elfstedentocht 1963 afge draaid. Met gemeentebesturen is al overleg gepleegd over het opvangen van de eventueel te verwachten verkeers stroom en het onderbrengen van (k duizenden toeschouwers. SLEEUWIJK De voetbalwedstrijd tussen het Nederlandse militaire elftal en Sparta, die woensdagavond op het terrein van Sleeuwijk werd gespeeld, eindigde zonder doelpunten. Er waren ongeveer 1000 toeschouwers. De Leidse tafeltennisvereniging Scylla. die is doorgedrongen tot de kwartfinales van het toernooi om de Jaarbeursbeker, zal daarin uitkomen tegen de Hongaarse club Spartacus Boedapest De loting voor de kwartfinales had het volgende resultaat: Standard Luik -GSTD Zagreb; Scylla - Spartacus Boedapest; Mayda Barcelona - Spar ta Praag; KFUM Stockholm - winnaar le FC Saarbrücken/Stadion Praag. De kwartfinales moeten worden ge speeld tussen 1 januari en 15 februa ri 1969. DEN BOSCH De eerste divisieclub Den Bosch heeft in een oefenwedstrijd in het stadion De Vliert in Den Bosch het Bredase NAC met 1-0 verslagen. NAC testte in dit duel zes door de Amerikaanse club Cansas City aange boden spelers. Van het zestal maakte rechtsbuiten Rummel de beste indruk. Een beslissing van NAC over het aantrekken van spelers kan niet voor vrijdag worden verwacht. Vanmiddag wordt in Breda nog een oefenwedstrijd gespeeld. Op het harde besneeuwde veld in de Vliert was het moeilijk de spelers op hun waarde te taxeren. Wolters scoor de het doelpunt voor Den Bosch. RIO DE JANEIRO FC Santos heeft door een 2-1 zege op Vasco dl Gama het landskampioenschap vero verd en mag Brazilië vertegenwoordi gen in het toernooi om de Zuidameri- kaanse voetbalbeker 1969. Drie Brazi liaanse clubs: Internacional di Porto Alegre, Vasco di Gama en Palmeiras, zullen moeten uitmaken wie van hen als tweede vereniging de Braziliaanse kleuren in dit toernooi mag verdedigen. UTRECHT Volgend jaar verwach ten burgemeester en wethouders van Utrecht de gemeenteraad een plan te kunnen aanbieden voor de bouw van een overdekt zwembad in de .wijk Overvecht van het type „Den Hommel" Het zal echter een kleiner instructie bassin krijgen en wellicht een afzon derlijk trainingsbassin. Ook streeft Utrecht ernaar volgend jaar over te gaan tot de bouw van nog twee sporthallen aan de verlengde Hoogravenseweg en in Tuindorp-Oost. Voor de sporthal aan de verlengde Hoogravenseweg wordt gespeeld met de gedachte deze te combineren met een roeiloods voor de Utrechtse studenten roeiverenigingen. Het college van cura toren van de rijksuniversiteit onder zoekt de mogelijkheid van de finan ciële uitvoerbaarheid hiervan. PARIJS In Parijs heeft de Fran se ministerraad besloten vier Franse sportlieden het ridderkruis van het Lé- gion d'Honneur toe te kennen voor hun verdiensten tijdens de Olympische Spe len in Mexico. Het betreft hier de gou den-medaillewinnares op de 400 meter hardlopen, Colette Besson en de gou den-medaillewinnaars Jean-Jacques Guyon (samengestelde wedstrijd-paar- desport), Pierre Trentin (1 kilometer tijdrit en tandem) en Daniel Moreion (sprint en tandem). EDEDIVISIE FC Twente—NEC1 TelstarFeyenoord2 Holland Sport—MW1 Volendam—DWS.3 DOS—PSV2 AjaxAZ '671 Fortuna/SittardiaADO2 Sparta—GVAV3 NAC—Go Ahead3 EERSTE DIVISIE WageningenWillem IIl VeendamRBC l Helmond SportDe Volewijckersl EindhovenElinkwijk3 Blauw-WitHaarlem2 DFCDen Bosch3 VitesseHeraclesl RCH—SW2 SC CambuurHVCl T\ «- EDE DIVISIE Zwolse BoysBaronie3 AGOWDe Graafschap2 Hermes DVS—FC VWi EDOLimburgia3 ZFC—Veloxi Roda JCSC Gooilandi Fortuna VI.Heerenveeni ExcelsiorSC Drente3 NO ADPEC3 De wedstrijden met ervoor, komen voor in de sportoto van zondag a.s.

De Vallei | 1968 | | pagina 15