„DE BLAUWE SCHUUR WORDT VERWARMD Extra service eist verhoging tarieven Verward „CARVONE VAN DE ROMEINEN IS RESTEREN" Stima-onderzoek nadert de finale De jeugd van vroeger wist ook van wanten Bezoek aan zwembad zal zeker toenemen Burgersdie de plagerijen niet konden verdragen waren meestal het mikpunt Ruitentik was altijd een succes U HET WOORD Caecilia neemt nieuwe gebouw in gebruik Onderwijzer vertelde in Eist over Renswoude Hoogleraar: G. van Gesiiik werd voorzitter van PvdA-fractie Vuile schoorsteen vloog in brand Uit de oude doos door Rik Valkenburg BURGERLIJKE STAN1) Agenda eerste vergadering van jeugdraad Kerstveiling Septer was redelijk RHENEN DONDERDAG 12 DECEMBER 1968 AMERONGEN In Ainerongen be staan vergevorderde plannen om het openluchtzwembad De Blauwe Schuur uit te rusten met een verwarmingsin- stallatie. Als de gemeenteraad in de vergadering van 18 december akkoord gaat met het voorstel van burgemees ter en wethouders zullen de benodigde werkzaamheden nog voor het komen de zweinseizoen kunnen worden uitge voerd. De totale kosten bedragen on geveer f 30.000,terwijl voor het eer ste jaar de extra-kosten zijn geraamd op 1 11.650.50. Aangezien de gebruikswaarde van het bad aanzienlijk zal toenemen en de verwarming van het water een aange name extra service betekent zal van het zwembad een veel groter gebruik gemaakt worden. Het is naar de mening van burgemees ter en wethouders van Amerongen re delijk, dat voor de extra service een geringe verhoging van de abonne mentsgelden plaatsvindt. Uit een onderzoek van de Inspectie voor de Volksgezondheid blijkt dat van de tien verwarmde baden er acht met de hogere inkomsten de lasten van de verwarming geheel kunnen dekken. Het merkwaardige feit doet zich der halve voor dat, terwijl de exploitatie van een zwembad als geheel niet ren dabel is, het onderdeel verwarming op zichzelf in het algemeen wel rendabel is. Volgens de hoofdinspecteur van de Volksgezondheid is zwemwaterverwar ming ook uit medisch oogpunt alleen maar toe te juichen. In toenemende mate worden momen teel openluchtzwembaden van verwar ming voorzien. Nieuwe baden worden haast niet meer zonder verwarming ge bouwd terwijl in vele bestaande baden deze voorziening alsnog wordt aange bracht. De voordelen van een ver warmd zwembassin zijn legio. Zo zal onder meer het zwemseizoen aanzienlijk kunne worden verlengd. Plaatsing geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de redactie De causerie, -die prof. Bogaers in Resteren heeft gehouden was een ver warde voordracht waar op het laatst geen touw meer aan vast te knopen was. In feite most ik in een glunder- stemming verkeren, want wat ik door puur en puur intuitie als Carvone lo gisch vond, werd door de prof. zonder meer als vaststaand erkend. En tóch is er grote twijfel. De hele lezing raakte in hc,. slop doordat we gens het late uur de discussie met de heer Heijenga (een bekwaam kenner van de Romeinse tijd van ons land) afgebroken moest worden. Daardoor kreeg het geheel een zéér onbevredi gend slot. Als men hoort hoe de pro fessoren elkaar om de eigen interpre tatie van het fenomeen Peutingerkaart onderling in de haren vliegen dan is het te betreuren dat deze belangwek kende discussie, die ik persoonlijk het hoogtepunt van de avond vond, op zo ^bi pte wijze beëndigd werd. De hoogleraar is knap in het lezen van Romeinse teksten, maar gaat al even mank waar het de situering van de plaatsen op de Peutingerkaart be treft als ieder ander. Hij was het niet eens met Jan en niet met Piet en niet met Klaas. In veel gevallen sprak hij zichzelf tegen. Als prof. Bogaers gedacht heeft in Resteren'met een stelletje stomme boeren van doen te hebben dan heeft hij de plank vorstelijk misgeslagen. Persoonlijk zou ik gaarne zien dat hij zo spoedig mogelijk nog een keer naar Resteren komt, enkel en alleen om de „zaak „Peutinger" nóg een keer onder de loep te nemen. Het frappeerde mij dat prof. Bogaers steeds maar weer op punten van belang zei: „Ja, u hebt gelijk". Wat hij voor onmogelijk aandiende, dat is toch de moeite van het bespre ken waard. En dan niet met „een brief je aan de hooggeleerde". Néén! Dat on- onderwerp is openbaar in Resteren aan de orde gesteld en moet in Resteren uitgevochten worden. De prof. zei overmoedig: „Kom maar op met uw vragen". Ze kwamen! En hóé! Ik ben onbevredigd naar huis ge gaan. Is Resteren nou het Carvone van prof. Bogaers en van ondergetekende of het Levefano.van de heer Heijenga. Dat willen wij weten. Dus professor, kom over de (Nijmegense) brug! Met dank voor plaatsing. A. P. de Kleuver, Veenendaal Openingsdata van 15 april en 1 mei, tegenover 15 mei bij een onverwarmd bad zijn normaal. De sluitingsdata kun nen worden verlengd tot 15 september en doordat gedurende het gehele sei zoen op voldoende warm zwemwater kan worden gerekend wordt veel regel matiger van het bad gebruik gemaakt. Gebleken is dat een verhoging van het totale bezoekersaantal met 70 tot 80 procent geen uitzondering is. Verder is komen vast .te staan dat de verkoop van abonnementen met ongeveer 22 pet stijgt. Bij de bouw van het zwembad in Amerongen is rekening gehouden met de plaatsing van een verwarmingsin stallatie. De apparatuur kan in de ma chinekelder worden gemonteerd. B. en W. tonen zich bijzonder ingenomen met het aanbod van de voetbalvereniging DVSA, die zich bereid heeft verklaard het nodige grondwerk te verrichten. Wat d-c verhoging van de abonne mentsgelden betreft stellen B. en W. voor het gezinsabonnement te verho gen van f 45 tot f 50 (bij voorverkoop resp. f 40,50 en f 45). De prijs van een abonnement voor volwassenen van f 17,50 tot f 20 (bij voorverkoop resp. f 15,75 en f 18) en die van een abonne ment voor kinderen van f 10 tot f 12 (bij voorverkoop resp. f 9 en f 10.80). Volgens het college blijft het kopen van een abonnement een reductie van ongeveer 60 pet op de entreeprijzen op leveren. Er wordt verwaeht dat ten gevolge van de verwarming van het zwem bassin, het bezoekersaantal aan de „Blauwe Schuur" in Amerongen aan zienlijk zal stijgen* SCHERPENZEEL Het gebouw van de muziekver. „Caecilia" aan de Wil- laerlaan ten noorden van het zwembad is nu klaar. De vereniging is zeer druk aan het verhuizen. Men hoopt het op zaterdagmorgen 21 december om 11 uur officieel te openen. De vereniging kan trots zijn op haar nieuwe repetitielokaal. Als nu de actie van het bestuur ook nog lukt om een aantal jeugdleden aan te trekken zal er wellicht een periode van grote bloei aanbreken in het 'nieuwe gebouw. Tot nu toe verloopt dq actie onder de jeugd zeer goed. ELST Op uitnodiging van de Cul tuur Natuurhistorische Vereniging Zuid-Oost Utrecht hield de heer S. Laansma in het wijkgebouw een le zing over de geschiedenis van Renswou de. De heer Pezarro (secretaris) sprak er zijn teleurstelling over uit, dat de be langstelling voor deze avond uiterst gering was. Nog geen 15 personen wa ren aanwezig. Aan de hand van ver schillende dia's onderhield de heer Laansma de aanwezigen op boeiende wijze. Hoofdthema was het kasteel van Renswoude, de ontwikkeling in de loop der eeuwen en de restauratiewerkzaam heden aan het bouwwerk. De kasteelbewoners waren heer en meester over de plaats en werden door haar bewoners, hoofdzakelijk de boeren, onderhouden, zo vertelde de heer Laans ma. Renswoude was vroeger tamelijk arm, doordat er veel heidegrond was en men hoofdzakelijk leefde van scha pen- en bijenteelt. Heden ten dage is het nog zo in Renswoude, dat vele hui zen nu weliswaar eigendom van de bewoners zijn, doch de grond eromheen bezit is van de heren van Renswoude. Dit met het oog op het jachtrecht, het geen plezierig is voor de kasteelbewo ners. maar. om diverse redenen minder prettig voor de omwonenden. Na de pauze werden er nog diverse dia's vertoond, o.a. van kerken, scho len, het gerecht en de galg. KESTEREN Professor Bogaers, hoogleraar aan de r.-k. universiteit te Nijmegen meent dat Resteren het Car vone is uit de Romeinse tijd. De pro fessor hield gisteravond in de Prinses Marijkeschool een causerie, die was georganiseerd door de Historische Kring Resteren en Omgeving van de Archeologische Werkgroep Nederland, afdeling Midden-Betuwe. Voor de bijeenkomst bestond een over weldigende belangstelling. De heer A. Da tenia, voorzitter van de Historische Kring, gaf nu een kort openingswoord professor Bogaers het woord. De hoogleraar begon met het tonen van de kaart uit het boek over de bodemkartering door prof. Mod derman. De kaart geeft een beeld van de Romeinse toestand in het rivieren gebied. Vooral de Over-Betuwe was tijdens de Romeinse tijd dichtbevolkt en er stroomden talloze rivieren met er langs hoge stroomruggen. Eist was het mid delpunt, trouwens daar werden ook de Gallo-Romeinse tempels uit ca. 50 en 80 na Chr. gevonden. De rivier de Lin- ge moet volgens de hoogleraar worden opgevat als een wetering uit de mid deleeuwen van het gebied tussen Door nenburg en de inval bij Zoelen, waar na de.Linge pas echt rivier wordt. Het Flumen Patabus (De Bataafse rivier) moet de Maas zijn geweest. Waal en Linge komen op de Peutin gerkaart niet voor. De Maas én de Rijn (tot Katwijk) waren opgenomen in het Romeinse verdedigingsstelsel. De cas- tplla (legerplaatsen) lagen in hoofdzaak langs de Rijn. Als „gidsfossiel" bij het bepalen van zo een castellum doen de stempels op de dakpannen dienst. Verder is steenpuin heel belangrijk. Professor Bogaers noemde grauache en tufsteen uit de Duitse middelgebergten en kalksteen uit de omgeving van Metz in Lotharingen. Van deze Franse kalk steen is het brok wijsteen, dat op de Prinsenhof in Resteren onlangs is ge vonden. Omtrent de Flavische tijd in Reste ren (ca. 80 na Chr.) is niets bekend. Volgens prof. Modderman had Reste ren praktisch geen Romeinse bevol king. De tijd leerde echter anders. Het was frappant te horen dat alle vond sten, die naar de Tielse oudheidkamer zijn gegaan, in Leiden zijn zoekge raakt. Uitgaande van de officieel aanvaar de Gallische mijl (luiga) kwam prof. Bogaers op Carvone als Resteren. De recente vóndsten zouden deze theorie wel eens kunnen bevestigen. Na wat discussie over een aantal vondsten in Resteren lanceerde de heer Heyenga uit Amersfoort een geheel andere theorie. Hij verweet de professor, dat deze van de kust tot Utrecht s w-.J alles op de kaart zonder meer aannam, maar dat hij voor het deel Vechten-Nijmegen verschrijvingsfouten op de Peutinger kaart veronderstelde. De aanval op de theorie van de hoogleraar had een in teressante discussie tot gevolg. De heer Heyenga zette zijn zienswijze uiteen, hetgeen enige verwarring bij de pro fessoren tot gevolg had. Laat in de avond moest de voorzitter van de AWN Midden-Betuwe, de discussies staken. Zaterdagmiddag brengen de Histori sche Kring Resteren en de AWN-groep een bezoek aan de kerken in Eist en Andelst. Aan deze excursie kan een ieder deelnemen. De leiding is in han den van de heer A. P. de Kleuver uit Veenendaal. 's Middags om twee uur wordt verzameld bij de hervormde kerk in Eist (Gld). RHENEN De heer G. van Gesink, lid van de gemeenteraad van Rhenen voor de Partij van de Arbeid, is geko zen tot voorzitter van de fractie als opvolger van de heer D. de Jong, die voor het raadslidmaatschap heeft be- ankt. EDERVEEN De belangstelling voor het Stima-onderzoek vertoont in Ede een stijgende lijn. Zo werden in 1964 4,6*/« meer foto's gemaakt dan in 1959. De dorpen, waar het onderzoek inmiddels is afgelopen, geven opnieuw een gro tere deelneming te zien 58.2°/t (1964 57,6'/t). Ook uit onderstaande cijfers blijkt een toenemende belangstelling. Tussentijdse telling BetreftLunteren, Harskamp, Otterlo, Wekerom, Ederveen en Bennekom. abs. 1968 1964 1968 1964 aantal gemaakte foto's 12.549 11.285 58,2 57,6 regelmatige controle 4.735 2.097 22,0 10,7 totaal onderzocht 17.284 13.382 80,2 68.3 ziekte 331 25 1,5 0,1 uitstedig en andere redenen 465 321 2 2 1,6 niet gereageerd op le oproep 3.468 5.855 16,1 30,0 totaal aantal opgeroepen 21.548 19.583 100 100 personen 15 jr. en ouder Hoewel het aantal ingezetenen datechter nu nog tot en met 20 december reageerde veel lager is dan in 1964, blijken er nog 3468 personen niet op de eerste oproep te hebben gereageerd. In absolute zin is dat nog een flink aantal. Aangenomen moet worden dat het merendeel van hen, die geen ant woord zonden, periodiek plegen te wor den onderzocht. Naar de grootte van dat aantal gaat de belangstelling van het gemeentebestuur en de Stima uit. Het onderzoek nadert zijn slotfase Het volgende onderzoek zal over 4 a 5 jaar worden gehouden. Men kan a.s. terecht. Allen, die verhinderd wa ren aan het onderzoek deel te nemen, kunnen zich zonder meer vervoegen bij de Stima-auto en wel van maandag 15 december t/m woensdagmiddag 18 december te Ede-Zuid, Parkweg 145 en van woensdagavond 18 december t'm vrijdag 20 december naast het ge meentehuis te Ede. Men kan zijn tijd zelf bepalen uiteraard binnen de uien waarop het Stima-tearn in functie is. ELST Bij de familie Van Dam op de Driftweg ontstond dinsdagavond 'n schoorsteenbrand, toen men in een kookkachel in de keuken hout aanstak en op hetzelfde moment de wind in de schoorsteen sloeg. Oorzaak was feitelijk, dat de bewo ners hadden verzuimd dit jaar de schoorsteen te laten vegen. Hoewel door omstandigheden de brandweer niet direct kon arriveren, is er wonder boven wonder geen schade ontstaan en bleef de brand beperkt tot schoorsteen. „De jeugd van tegenwoordig, nou, dat is wat Héél anders dan vroe ger Een spreuk die men nog al eens kan beluisteren. Als men echter oudere Veenendalers spreekt, blijkt dat dit gezegde vroeger ook opgeld deed. Toen deugde ook elke opkomende generatie nergens anders toe, dan voor galg en rad. In een variant uit gedrukt voor een gesticht of De Koepel (Arnhem). Het valt gelukkig meestentijds nog al mee. Laten we ter vergelijking eens een paar oude „koeien" uit de Veense sloot halen. In wezen is er dan weinig verschil met de „Kalveren" van tegenwoor dig. Het blijkt dat beide wel bij de „pinken" zijn Een bejaarde Veenendaler herin nerde zich het volgende: „Bij de Meulenbrug werd vroeger soms heftig gevochten door jongelui uit 't Ruisseveen tegen die van de Mun- nikenweg en omgeving. Natuurlijk om een meidje. Het ging er dan vaak hevig aan toe. Zelf heb ik ook wel eens een flink pak slaag gehad. Maar uitgedeeld ook! Soms moesten ook de bruggen het ontgelden. Ze werden wel eens half in elkaar ge trapt door die sterke goffers. Ik kreeg een keer zoveel slaag dat ik letterlijk alleen nog maar kruipend thuis kon komen. Een andere keer haalde je je haren wel weer terug. Ook ander kattekwaad werd uitge haald. Op een keer namen een stel van die gasten een boer in het Ruis seveen er tussen. Het was midden in de winter en erg koud die avond. De jongens zetten een laddertegen de boerderij en klommen op het dak. De kachel brandde als een lier. Met grote, natte zakken bewerkten ze de schoorsteen, zodat het huis in een ommezien onder de rook stond. Te meer omdat men vroeger praktisch uitsluitend hout stookte. De boer rende in paniek naar dè deur, maar... daar hadden de kwa jongens een boom tegen gezet. De man kon er niet uit en stond woe dend voor één van de vensters te gebaren. En de lieve jeugd maar brullen van de lach. Noodgedwongen sloeg de boer een ruit in en klom naar buiten. Toen wilden de jongens wel weg wezen! Grommend stond de man de jeugd van „teugeswoordig" te verwensen"... Een andere Veenendaler verhaalt hoe een jaar of dertig, veertig, gele den in het Kostverloren de jeugd in de herfst haar spel speelde: „We lapten 's middags de man een paar centen en gingen dan een klosje ij- zergaren kopen. Sterk spul. We maakten een „rikketik". Dat kon een veiligheidsspel zijn met een paar knopen er aan, of ook wel een klosje met kerven, er in. Op een speciale manier bevestigden wij daar dan het garen aan en staken, als het donker werd, de speld in de sponning van het raam. We zochten natuurlijk het liefst een huis uit. waarvan we wis ten dat de bewoners nogal snel „aangebrand" waren. Als het goed donker was, begonnen we met het spel. We klommen met een paar man in een tegenover staande boom, tussen de beschutten de bladeren en stelden de rikketik in werking. Telkens als je aan het garen trok, ratelde het geval tegen het raam, alsof er iemand dringend stond te tikken. Iets wat vroeger vaak voorkwam, omdat een arbei dershuis praktisch nooit een bel had. De bewoner kwam naar de deur, opende die en stond dan verbaasd fond te kijken. Niets te zien. Hoe was dat mogelijk? Hij had toch dui delijk iemand horen, tijken! De man gaat weer naar binnen. Hij zit riog maar net goed en wel op de stoel, of daar wordt weer getikt. Hè, wat vreemd. Zou hij daarnet niet goed gekeken hebben?... Maar weer even kijken. Weer niets te zien!... Geen kip! Wij moesten in de boom de hand voor onze mond houden om het niet uit te proesten... De man tuurt de straat nog eens af en gaat dan weer onverrichter zake naar binnen, 't Lijkt wel of het hier spookt!... We klommen vervolgens de boom uit, want de derde keer zal de kerel het wel in de gaten krijgen, dat er kwa jongens in het spel zijn en dan is het uitkijken geblazen! We hebben nog maar nauwelijks gerateld, of daar komt de man al aanrennen. Hij ver trouwde het zaakje blijkbaar niet meer, zoals we reeds verwachtten. We trokken snel de rikketik van de sponning en, renden zo hard we kon den, met dé klompen in de hand (gaat sneller) er vandoor. Een tijd je werden we nog achtervolgd, maar na enige ogenblikken gaf de man het Een oude ansichtkaart van de Ned. Herv. Kerk op de Markt in Veenendaal. De Patrimoniumlaan in vroeger jaren op. We konden het nu hardop en hij gend uitproesten"... Er was nog een andere variant op het plagen van eerlijke burgers, waarop men vroeger blijkbaar bij zonder tuk was. Och, de meesten konden er wel tegen. Die konden zich nog herinneren dat ze zelf ook jong geweest waren en voor de toen malige „hedendaagse" jeugd niet onder hoefden te doen. Toch waren er altijd enkelen die deze plagerijen niet konden verdragen, laat staan accepteren. En juist dezen werden de mikpunten van de plagende jeugd die voor hen wel eens uitgroeiden tot ware kwelgeesten. Meedogen is nu eenmaal niet een kenmerk van een kwajongen. Een Veenendaler: „We wisten twee buren te wonen, die niet zo best tegen een plagerijtje konden. Ver schillenden uit onze jongensgroep hadden al eens een pak slaag van hen opgelopen. We besloten die twee buren eens flink te grazen te ne men. We zorgden er voor dat we in het bezit kwamen van een fiirtk stuk stevig en sterk touw. Daar zouden we deze avond de twee deurknoppen van genoemde buren (op de huizen blokken kwam het vaak voor dat de twee deuren precies naast elkaar ge plaatst waren) eens geducht aan el kaar vastbinden. Zo stevig we maar konden. En dan... We verkneuterden ons al vast om de voorpret. Het was 's avonds een heel gesjor om de zaak goed voor elkaar te krijgen. Steeds moest er nar binnen gekeken worden, of men niets in de „smiezen" kreeg. Na een poosje werken zaten de deuren wel zo stevig aan elkaar „vergren deld", dat er geen open krijgen meer aan was. Ziezo, nu kon het spel beginnen. Eerst zetten we wachtposten uit aan de „gangen" (tussengangen) van de blokken. Toen bonkten we een paar maal krachtig op de deuren. Iets vrij normaals in die tijd zonder bel. Al spoedig kwa men de bewoners er op af om de bezoekers open te doen. He, wat was dat? Hoe ze ook rukten en trokken, er was geen beweging in te krijgen. En wij maar lachen en bonken. Woest werden ze binnen! Ze trokken zich krom om de deur open en ons te pakken te krijgen, maar het luk te niet. Het rukken hield op. Dat was ver dacht... Weldra kwamen de wacht posten aanrennen, al roepend: „Ze komen het blok om!"... Nu, daar hadden we al op gerekend. Snel de klompen in de hand en er als de hazewind vandoor. O, wee, als je nu in hun handen viel!... Ze waren niet mals! De kerels konden lopen als de beste. Eén van de jongens liet een klomp uit zijn handen vallen. Pani sche schrik! De achtervolgers raap ten de klomp op en namen die mee als buit. Afschuwelijke ervaring! Hoe durfde je thuis te komen met één klomp!? Dan zat er wat op! Cen ten voor nieuwe waren er niet. En als ze er dan ook nog achter kwa men hoe je de klomp verspeeld was en waar hij was, dan was je weinig te benijden. Die klomp moest en zou terugkomen en je moest hem zelf halen. Nu, aan dat halen hield je wel heugenis, al was het nog een geluk te noemen, dat de volgende dag de toorn wel wat afgekoeld was. Toch was het je geraden een stuk karton in je broek te stoppen"... Geboren: Tine Marjan. d.v. C. Schoonderbeek en W. Feddema, Vee nendaal; Willem Hendrik, z. v. J. J. van Blijderveen en H. E. Oelderik; The- resia Marleen Charlotte, d. v. B. W. v. Laar en W R. L.inde. Elders geboren: te Wageningen: bert, z. v. M. v. Pluuren en C. C. Bos. Ondertrouwd: J. v. Eek en H. W. C. van Walsem; R. G. v. Wijk en J. v. d. Waal; T. Brouwer en F. .J v d. Scheur; J. P. J. v. Lavieren en H. Bootsma Getrouwd: M. C. v. Doorn en N. J. van Ree. Overleden: Marinus Heikamp, 56 jr., e/v H. J. Bleijenberg, Veenendaal; Jo- han Hendrik Willem v. Gils, 67 jr., e/v A. Z. Meijer; Reijer Hermanus Kroes, 83 jr., e/v M. M. Clausing, Leersum; Cornelia Aaltje v. d. Waal, 49 jr., e/v .J M. v. Gelderen; Teunis v. Arkel. 73 jr.. e/v E. v. Ginkel, Leersum; Ger ritje. v. Stuivenberg, 64 jr. e/v E. V? kenburg Veenendaal; Dina de Man 5' jr.. e v v. W. v. d. Lustgraaf. Veener daal. Ingekomen: J. Bosch met gezin van Oldebroek; R. A. Butters Ryben met gezin van Rijswijk Z.H.) C. W. v. Rijn van Lienden; T. J. M. Jansen met ge zin van Nijmegen; J. W. Onink met ge zin van Lienden; S. Imorrig van Ech- teld; J. Koendertse g/m Hovestad van Dodewaard; G. Rainger van Renkum; K. Vissers van Zaltbommel; J. de Vor van Ede; N. M v.. Biemen met gezin van Bunnik; F. J. L. v. Nieuwameron- gen g/m Landman van Maarn; .J W. M. Hebben van Ermelo; J. H. Th. te Beest met gezin van Wageningen; H. Amar Hammou van Utrecht; A. v. Poel geest met gezin van Amsterdam; U. Reinders met gezin van Amsterdam; G. I. Djohan van Utrecht; M. J. v. Dam g/m De Kruijf van Resteren; J. M. Vonk van Den Haag; M .M. A. Smen- char van Driebergen- Rijsenburg; R. G. v. d. Pijl van Ommen} Vertrokken: M. K. M. v. d. Voet g m van Dijk naar Veenendaal; .J A. Hof et gezin naar Alphen a/d Rijn; M. Ben Ahmed naar Echteld; M. Hille- :i met gezin naar Heteren; M W.. Moret naar Driebergen - Rijsenburg; J. v. d. Scheur g m Holland naar Vrie- zenveen; RHENEN Tijdens de vergadering van de jeugdgemeenteraad Rhenen. die op vrijdag 13 december om 19.30 uur ten gemeentehuize wordt gehouden, zullen de volgende punten ter sprake komen. AGENDA: Installatie van de Jeugdgemeente raad Rhenen door Jhr. Mr. L. H. N. F. M. Bosch ridder van Rosenthal, burge meester van Rhenen; notulen; ingeko men stukken en mededelingen; spre ker: de heer Hulshof zal een uiteenzet ting geven over de sport in de gemeen te Rhenen; bevindingen van de com missie Sport; verkiezing van de leden voor de commissie Recreatie (De taak van deze commissie zal bestaan uit het nagaan van de recreatieve waarden van Rhenen in Nederland); discussie punt, voorstellen hiervoor dienen voor de aanvang der vergadering te worden ingediend; rondvraag. TIEL De 27ste kerstveiling van de veiling Septer te Tiel manifesteerde zich woensdag in een naar omstandig heden redelijke kwaliteit. Ook het quantum is alle verwachtingen te bo ven gegaan. De kopers hebben, door een goede prijs te geven voor het fruit, de kwali teit weten te waarderen. De gemiddel de prijzen liggen dan ook hoger, verge leken met de voorgaande kerstveilin gen, terwijl de kwaliteit in het geheel genomen iets lager lag dan in de voor gaande jaren, hetgeen is veroorzaakt door de koude, die in de bloeiperiode heerste. Resp. in 1966, '67 en 1968 lagen voor enkele variëteiten de prijzen al volgt: Coxs Orange Pippin 55 55 Goudreinette 36 37 Golden Delicious 55 45 5 Jonathan 34 34 6 Lombarts Calville 37 38 3 Brederode 50 85 3c

De Vallei | 1968 | | pagina 3