Felle reacties tegen plan van Mansholt Studenten steunen Don Mazzi Geen schot in Viëtnamoverleg Britse overheid I [karig roet hoge salarissen Russen verlaten Tsjecho Slowakije volgend voorjaar Noor dier se premier ontslaat minister Anarchisten weer op pad IKWOGN VEL BONN: GEEN VERLAGING GRAANPRIJS „Twee of vier delegaties" Senaatspraeses tegenstander van samengaan PvdA en PSP ZWITSERSE PRESIDENT Toezegging gedaan in Kief? Archeoloog nam hoofd van mummie mee Frankrijk pleit voor conferentie over M.-Oosten CONFLICT PROTESTANTEN-KATHOLIEKEN g* DRAKA Weer vliegtuig gekaapt Geen hoop op hervatting van vredesgesprek TANKWAGEN REED OP TREIN Politiek asiel voor Rus in Denemarken MISLUKKING WERKDOCUMENT Kleinere luchtbus Gebruikelijk 1 Twee maal I Duidelijk j WOORDVOERDER Thuiskomen na'n drukke dag. Even zitten. Fijne stoel. Fijn huis ook, goed ingericht - door Man vergreep zich na ontvoering aan meisje van tien OPROER INMENGING DONDERDAG 12 DECEMB€R 1968 TTONN Het plan-Mansholt heeft vooral de Westduitse boer diep ge- schokt. Een stroom van protesten kwam gisteren los, nadat de vice-pre sident van de EEG-commissie zijn visie op het beleid tot 1980 had vrijgege ven. Minister Hoecherl (Voedselvoorziening) betwijfelde of de afvloei van miljoe nen boeren gepaard kon gaan met het scheppen van evenvele arbeidsplaatsen. De voorgestelde prijsverlagingen zullen zijns inziens de produktie onvoldoen de beïnvloeden. Van een verlaging van de graanprijs wil de Westduitse rege ring niets weten. ROME In Milaan en in Rome heb ben studenten gsiteren gedemonstreerd tegen het ontslag van de vooruitstre vende pastoor Don Mazzi uit Isolotto, een wijk van Florence. Op het Sint-Pietersplein voor het Va- ticaan ontstonden heftige discussies tussen voorbijgangers, onder wie enige priesters, en ongeveer honderd Ro meinse en Florentijnse studenten die er een zit-demonstratie hielden. De stu denten lazen citaten voor uit de eigen katechismus van de parochie van Don Mazzi. Op spandoeken werd Don Mazzi vergeleken met de Colombiaanse pries ter-rebel Camillo Torres, en de strijder voor dienstweigering in Italië, Bon Mi- lani. Tegelijkertijd hield paus Paulus in de Sint Pieter zijn wekelijkse audiëntie, Hij wees een groep priesters op hun plicht de band-met de kerkelijke hiër archie te bewaren, ook als zij direct contact zoeken met hun gelovigen. De demonstrerende studenten spra ken af, dat zij zondagochtend, wanneer de paus de aanwezigen op het Sint- Pieterplein toespreekt, er opnieuw bij een zullen komen. Aan de katholieke universiteit in Mi laan bezetten studenten het bureau van de rector uit protest tegen het ontslag van Don Mazzi. Zij verzamelden hand tekeningen voor een open protestbrief aan kardinaal Florit van Florence, die naar hun oordeel een kwalijke rol in de zaak Don Mazzi heeft gespeeld. KOPENHAGEN De 32-jarige Rus sische schrijver en cineast Wladimir Matoessevitsj, heeft politiek asiel in Denemarken gekregen, zo heeft de Deense politie meegedeeld. Matoessevitsj was in september ge vlucht, toen hij deel uitmaakte van een Russische culturele delegatie, die op bezoek was in de Noorse hoofdstad Os lo. Hij was naar Denemarken gegaan om te proberen daar politiek asiel te krijgen. Matoessevitsj is in de Verenigde Sta ten geboren. Zijn vader is een gewe zen Russische diplomaat. De vice-voorzitter van het boerenver- bond, B. Bauknecht, oordeelde: „Dit gaat te ver" en „utopie en meer niet". Hij berèkende de schadepost van lage re graanprijzen voor de Duitse boeren op 25 miljoen mark (22,5 miljoen gul den). De maatregelen ter verbetering van de structuur van het boerenbedrijf wilde hij weer geheel nationaal laten regelen. De algemeen secretaris van deze bond, Moews, zei voor de Duitse ra dio: „Als men het plan ernstig neemt, moet men het hele landbouwbeleid van de Europese Gemeenschap een mis lukking noemen..." De Westduitse boe ren worden volgens hem door het plan ontmoedigd, een keuze wordt hun niet gelaten. De vice-voorzitter van de christen democratische fractie in de Bondsdag, Detlev Struve, noemde het plan-Mans holt „niet op economische leest ge schoeid en op politiek vlak onuitvoer baar". Volgens hem kunnen 5 miljoen boeren onmogelijk in tien jaar tijd worden omgeschoold of met pensioen gestuurd. De kosten van het program ma zouden alle financiële plannen van de Bondsrepubliek de eerstkomende ja ren op losse schroeven zetten. De Amerikaanse minister van land bouw Orville Freeman een krachtig tegenstander van een afgeschermd „groen Europa" heeft het plan van de Europese landbouwdeskundige koel ontvangen. De situatie is nog verward, zei hij. In sommige maatregelen zag hij duidelijk nadelige gevolgen voor de Amerikaanse export. De Franse minister van Voorlich ting, Le Theulle, kent nog niet al te veel waarde aan wat dr. Mansholt de minister van de Europese Gemeenschap heeft voorgezet. „Het gaat nog maar om een werkdocument. De Commissie heeft er nog geen besluit over genomen en 't verplicht de regeringen tot niets". Het landbouwschap in Den Haag staat positief tegenover het plan om het patroon van het boerenbedrijf te wijzi gen. Maar de prijsveranderingen, die dr. Mansholt voor komend jaar heeft voorgesteld vindt het bestuur teleurstel lend. Deze prijzen bieden geen enkel uitzicht op verbetering van de inko mens van de boer en het opvangen van de stijgende kosten. Ir. C. S. Knottnerus voorzitter van het landbouwschap, maar sprekend „voor zichzelf" zei gisteren in Am sterdam: „Het nieuwe plan voor de landbouw zal belangrijk meer kosten dan het huidige. Waarom gaat men er dan op over?" Hij pleitte voor een po litiek, gericht op het vervangen van be jaarde door jonge boeren. Van onze correspondent PARIJS De Viëtnamese besprekingen hebben een nieuw dieptepunt be reikt De onderhandelingen tussen de Amerikanen en Noordviëtnamezen over het protocol van de openingszitting van de werkelijke vredesconferentie be vindt zich in het slop. Dit is gisteren bekendgemaakt door de Noordviëtnamese woordvoerder Nguyen Thanh Le. Hij voegde hieraan toe, dat zijn delegatie bereid is nog maals twintig jaar te wachten op een toegeven van de Amerikanen. De Franse regering heeft inmiddels haar bemiddeling aangeboden om te trachten de besprekingen op gang te brengen. DEN HAAG Prof. dr. ir. J. P. Mazure, de socialistische voorzitter van de Eerste Kamer, voelt niets voor een samenwerkingsverband tussen zijn partij en de PSP, tenzij de pacifisten voor bijvoorbeeld de eerste vier jaar hun eisen ten aanzien van de buiten landse politiek en de defensie zouden laten vallen. Prof. Mazure heeft zich, zo zei hij gisteravond in een interview voor de radio, aangesloten bij Democratisch Appel naar aanleiding van de adverten tie die deze groep enige tijd geleden in kranten had geplaatst. De dieper lig gende oorzaak om zich aan te sluiten bij deze „rechtervleugel" zijn de be zwaren van prof. Mazure tegen Nieuw- Links. Hij vindt dat deze beweging flirt met de totalitaire staten, alleen de goede kanten van die regimes naar voren brengt en de slechte zijden niet belicht. Nieuw-Links is volgens de voorzitter van de Eerste Kamer wezensvreemd aan het socialisme. Prof. Mazure, die vooralsnog niets voelt voor opheffing van de Senaat, zou geen lid van de Partij van de Arbeid lomnen zijn, als de „middenmoot" zich links van het centrum zou opstellen. Dit zal echter niet gemakkelijk zijn. In feite gaat het niet zozeer over de vorm van de tafel, over wie als eerste het woord mag nemen, of over de vraag hoe de naambordjes van de de legaties zullen luiden. De grondoor zaak van deze situatie is het verschil van mening tussen de Amerikanen en de Noordviëtnamezen over de aard van deze conferentie. De Noordviëtnamezen houden vast aan onderhandelingen tussen vier dui delijk te onderscheiden delegatiesn e de Amerikanen aan een bespreking tussen twee partijen. De grote moeilijkheid hierbij is, dat de Amerikanen de Zuidviëtnamezen be loofd hebben op dit punt geen duim breed toe te geven. De Zuidviëtnamese president had als eis voor de komst van zijn delegatie naar Parijs gesteld, dat die niet geconfronteerd zou wor den met de delegatie van het (commu nistische) Zuidviëtnamese Bevrijdings front (N.L.F.). Dit kan dus alleen ge beuren wanneer het N.L.F. zou worden opgenomen in de Noordviëtnamese de legatie. Het vraagstuk is des te moeilijker op te lossen, omdat de Zuidviëtnamezen gedreigd hebben naar huis te zullen gaan, als de Amerikanen hen op dit punt in de steek laten. LONDEN Het ontwerp voor een Europese luchtbus is gewijzigd. Volgens de nieuwe plannen zal het toestel klei ner worden en plaats bieden aan 250 passagiers. Het oorspronkelijke ontwerp voorzag in een vliegtuig met 300 zitplaatsen. Het leek nauwelijks een kans van slagen te hebben, omdat de luchtvaartmaat schappijen dit type te groot en te duur vonden. Door inkrimping van het aantal zit plaatsen kan zeshonderd miljoen gul den worden bespaard op de ontwikke lingskosten. Het nieuwe plan zal naar wordt verwacht volgende maand wor den goedgekeurd door de regeringen van Engeland, Frankrijk en West- Duitsland. •pamtMHimiiimimaMiMMaamMiaiimiiMMimtMMttflttMiiiiMiiBiiij s s LONDEN Behalve onder aan de loonschaal ondervindt de Brit se regering ook in de hogere regio nen steeds meer druk. Het kost te genwoordig de grootste moeite om topfunctionarissen te vinden voor de genationaliseerde bedrijven. Ve len vinden de salarissen niet aan trekkelijk genoeg. Het nieuwste voorbeeld hiervan is het hoofd van de post-girodienst, de 53-jarige John Grady. Die heeft deze dienst gisteren vaarwel ge zegd, nog geen twee maanden na dat de giro haar werk in Enge land begon. Hij verdiende 5635 pond per jaar (ruim 48.000 gul den). Grady gaat naar een beken de Londense handelsbank waar men hem een salaris geeft van on geveer 15.000 pond, dus bijna drie keer zo veel als hij van de over heid kreeg. Het voormalige hoofd van de gi ro heeft duidelijk gezegd, dat een der redenen van zijn vertrek het aantrekkelijke salaris is bij zijn nieuwe bank. Hij heeft 33 jaar bij de posterijen gewerkt. - Dat dit vraagstuk klemt bleek ook onlangs toen de financiële di- recteur van de nationale kolenraad zijn functie neerlegde waarmee f hij 9.500 pond verdiende. In het be- drijfsleven heeft hij nu een sala- ris dat twee maal zo hoog is. Eerder deze week is de benoe- ming bekend gemaakt van het hoofd van de nieuwe nationale vrachtcorporatie, het toplichaam jj van de nationale vervoersonderne- mingen. Hij eiste zestienduizend 1 pond en die kreeg hij ook. Tot nu toe was het in Engeland gebruikelijk om de hoogste chefs van de genationaliseerde industrie- f en salarissen te geven die tussen 11.000 en 12.500 pond liggen. Al lang beseft men dat het steeds moeilijker wordt de juiste man op de juiste plaats te krijgen wan- neer ook de overheid geen hogere salarissen biedt, zoals ze nu wel f heeft gedaan aan de nieuwe man voor het vrachtwezen. De raad voor de prijzen en inko- f mens bestudeert dit vraagstuk en f algemeen wordt verwacht dat dit lichaam hogere salarissen zal aan- bevelen voor dit soort functiona- f rissen; voor de allerhoog sten on- der hen om en nabij de 17.500 pond. I Voor zover bekend is in Enge- f land het salaris van de president- directeur van een bepaalde fabriek voor materialen het hoogste: f 91.722 pond. De belasting strijkt j daar ongeveer 78.000 pond van op. i j Zijn bedrijf is lang niet het groot- ste in het land. Het hoofd van Bri- j tish Petroleum b.v., wel een der i grootste van Engeland, verdiende j vorig jaar 50.000 pond. [MiiBaafaaBManaaanaiaiftaaBaaafaaaiaaaaaaaaaafaaaaaaaatftiaifaaaaaaaitiiiiiii iiminaiu*ai T>RAAG Alle Russische troepen die nog in Tsjecho-Slowakije zijn, zul- len voor 9 mei volgend jaar worden teruggetrokken. Dit zou de Sovjet- Unie de Tsjechoslowaakse leiders hebben toegezegd in de geheime conferentie van het afgelopen weekeinde te Kief. Tijdens dat overleg, waarover tot nog toe officieel niets werd bekendgemaakt, zouden nog verscheidene andere belangrijke besluiten zijn genomen of be krachtigd. Egyptisch blad: CAIRO Howard Carter, de Engel se archeoloog die in 1922 het graf van Toetanchamom heeft ontdekt, is er van beschuldigd dat hij het hoofd van de mummie heeft losgemaakt en het met andere overblijfselen in een houten koffer heeft verpakt. De beschuldiging tegen Carter, die al jaren dood is, werd geuit door Ka- mal al Malakh, redacteur archeologie van het Egyptische blad Al Ahram. Malakh schreef in zijn blad dat toe schouwers er vorige week, toen het graf werd geopend dor prof. George Harrison uit Liverpool, verbijsterd over waren, dat het hoofd van de romp was gescheiden. Dr. Zaki Iskandar, technisch directeur van het Egytpsche ministerie van Oudheden, verdedigde Carters daad aldus: „Hij had' geen keus. Om de schedel van Toetancha- mon te onderzoeken moest hij het hoofd wel van de romp losmaken." Deze zijn: Alexander Dubcek, eerste partijse cretaris treedt af. Hij wordt vervangen door de huidige premier, Oldrich Cer- nik. Dubcek krijgt een nieuwe represen tatieve functie: voorzitter van de Tsjechoslowaakse communistische par tij. Dr. Gustav Husak, de Slowaakse partijleider, komt aan het hoofd te staan van de nieuwe federale regering. Oud-premier Jozef Lenart wordt minister van .Buitenlandse Zaken. Le nart, een Slowaak evenals Husak, ie thans secretaris van het Centrale co mité. De uiterst liberale parlementsvoor zitter, Smrkofsky, wordt in de nieuwe federale volksvertegenwoordiging vice- voorzitter. Een nog niet met name ge noemde Slowaak wordt voorzitter. Deze en andere mutaties in de Tsjechoslowaakse partij en in de re gering, deels noodzakelijk geworden door de federalisering van het land, zouden voor eind februari hun beslag krijgen. Over één Russische eis had men, naar verluidt, geen overeenstemming bereikt. De Sovjet-Unie verlangde „in geval van een aanval", de hulp van een half miljoen Tsjechoslowaakse mi litairen. 0 Ludwig von Moos krijgt hier in Bern bloemen aangeboden door een meisje in klederdracht van het kanton Luzern, nadat hij gisteren tot president van Zwitser- land was gekozen. imiHiimMHiiniiHmiiHimimiimiiiiiiimiiiiiiimiiiiiiiHiHiimr ADVERTENTIE ELKE DROGIST HEEFT HET! PARIJS Frankrijk heeft gisteren opnieuw met klem aangedrongen op een viermogendhedenconferentie over het Midden-Oosten. Het deed dit nadat de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Michel Debré, in de wekelijkse kabinetszitting verslag had uitgebracht over de toestand in het gebied. Terwijl de vredespogingen van Gun nar Jarring, de speciale afgevaardig de van de Ver. Naties, tot niets leiden aldus Debré, worden de extremistische sentimenten onder de Arabieren en in Israël steeds sterker. „De toestand vergt een internatio nale oplossing", zei hij. De Franse mi nister achtte deze mogelijk door mid del van een conferentie van Amerika, Rusland, Engeland en Frankrijk. In rechtstreekse besprekingen tussen Is raël en de Arabische landen zag hij geen heil. LONDEN De politieke crisis die sinds enkele maanden in Ulster, Noord- Ierland bestaat, bereikte gisteren een dramatisch hoogtepunt met het ontslag van de minister van Binnenlandse Zaken, William Craig. Die had het al lang aan de stok met premier O'Neil, die voorstander is van een politiek van toenadering en verzoening tussen de protestanten en de rooms- katholieken in Ulster. Craig was onverzoenlijk tegenover de rooriis-katholieke minderheid. Sinds de bloedige onlusten in London derry van oktober, waarbij de politie buitengewoon bruut optrad tegen rooms katholieke demonstranten die betoog den tegen de discriminatie die zij in hun stad ondervinden, groeiden de spannigèn tussen minister Craig en zijn premier. Als minister van Binnenlandse Zaken was Craig ook hoofd van de politie; hij werd tevens hoe langer hoe meer - de woordvoerder van de 'extreme elemen ten onder de protestanten, die niets moeten hebben van meer burgerrech ten voor de rooms-katholieke minder heid. Deze ondervindt de discriminatie vooral bij het plaatselijke kiesrecht en bij de toewijzing van gemeentewonin gen. Na weken van onrust heeft de minis ter-president van Ulster maandag voor radio en televisie een rede gehouden, waarin hij de bevolking waarschuwde Anarchie. Men was het woord in Frankrijk bijna vergeten. Vooraf gegaan door haar zwarte vlag stap te de beweging echter in de woelige meidagen het Franse leven weer bin nen. Even dacht men aan folklore maar dat bleek een vergissing te zijn. Dit heeft een door haar eigen kneed- bom ernstig gewond geraakte vrou welijke student, Andrée Destouet, la ten zien. Sedert het einde van de vorige eeuw had de anarchistische beweging in Frankrijk afgezien van geweld en terrorisme. De gewelddadigheid heer ste vooral in een periode van twintig jaar die werd aangekondigd met de opstand van wevers in Lyon. Zij ver schenen in 1831 voor de eerste maal met een zwarte vlag. De grote stoot ertoe gaf een naar Frankrijk gevluch te Russische revolutionair, Pjotr Kropotkin, die in 1880 opriep tot „de permanente revolutie door woord, ge schrift, dolk, geweer en dynamiet". Dit gebeurde vier jaar nadat een con gres van anarchisten te Bern het pa rool had uitgegeven: „Propaganda voor de daad", wat betekende, dat het doel alle middelen heiligde. TA ie oproepen en de sfeer die zij schie- pen inspireerde een aantal mensen tot terroristische daden. Ravachol, Casério, die president Sadi Carnot vermoordde, Vaillant en Emile Hen ry waren onder hen de bekendsten. Kort voor 1900 kwam Pjotr Kropotkin echter tot de erkenning dat het ple gen van geweld voor het bereiken van een doel uit den boze was. Van dat ogenblik af begon de Franse anarchistische beweging weg te zak ken. Afgewezen door de vakbonden, weggevaagd door de oorlog in 1914- 1918, daarna verworpen door de com munisten en de socialisten, smolt zij weg tot een groepje idealisten, dat helemaal n teimeer gevaarlijk was. Maar ze zijn nog altijd onderge bracht in de Franse anarchistische federatie, geleid door Maurice Jo- yeux, hoofdredacteur van het tijd schrift Monde Libertaire. Tn het Quartier Latin, de studenten- wijk van Parijs, waar men over dit alles veruit het best geïnfor meerd is, schrijft men de recente bomaanslagen daarom toe aan het ontstaan van een gewelddadig neo- anarchisme. Deze nieuwe beweging is kennelijk voortgekomen uit de Ora (Organisation Revolutionaire Anar chiste) die in mei werd opgericht en wier belangrijkste wapenfeit uit die tijd de verovering en de bezetting van het Odéon-theater is geweest. Zij wa smede-organisator van de gro te politieke bijeenkomst in het stadion Charléty te Parijs waar Mendès- France ook verschenen is op 27 mei, aan de vooravond van de rede, waarmee de Gaulle Frankrijk weer in zijn macht bracht. Daarna ver dween zij. Maar de beweging bestaat nog steeds. ADVERTENTIE KORTE LIJNBAAN 21 TEL 010/112955 ROTTERDAM GROTE MARKTSTR. 5 TEL 070/116162 DEN HAAG MARIAPLAATS 2 TEL030/ie9C0 UTRECHT BRINK 93 TEL. 05700/12411 DEVENTER Zonder organisatie, zonder een vaste zetel, zonder internationale contacten wordt zij gevormd door een groot aantal cellen, die met elkaar contact houden en plannen beramen voor terroristische daden. De cellen vor men de commando's die proberen wanorde te scheppen en die bepaalde economische symbolen van de heden daagse maatschappij aanvallen. TAnafhankelijk hiervan schijnt een an- dere groep te werken. Deze bestaat uit leden van de voormalige, nu ver boden en ontbonden, communistische revolutionaire jeugdbeweging (JCR). Deze groep heeft geen enkel contact met de oude of de nieuwe anarchis ten, maar zij speelt hen door haar sabotagedaden wel in de kaart. ADVERTENTIE De matras waarop U wérkelijk uitrustl Van DRAKA. RIJNSATERWOUDE De politie van Uithoorn zoekt een ongeveer der tigjarige man, die op Sinterklaasdag een tienjarig meisje uit Rijnsaterwou- de heeft ontvoerd en verkracht. Het meisje, da tin Alphen aan den huis aangesproken. De man wist haar in zijn auto te krijgen en bond haar vast met een ceintuur. Via Alphen, Rijn op school gaat, werd op weg naar Nieuwkoop en Nieuwveen reed hij naar Uithoorn. Nadat hij haar had verkracht, maak te hij haar handen los en liet hij het meisje achter in het verlaten woonwa genkamp in Uithoorn. Het meisje heeft de politie een vaag signalement gege ven. dat ze op het punt staat om door chaos te worden verscheurd. Hij deed een krachtige oproep voor eenheid en verzoening. Hiermee kreeg hij van alle kanten veel steun, ook van rooms-katholieken. Hierdoor gesterkt durfde O'Neill het aan om zich te ontdoen van zijn minis ter van Binnenlandse Zaken die hij er gisteren ook van beschuldigde te stre ven naar een breuk tussen Ulster en Groot-Brittannië. Ulster heeft binnen lands zelfbestuur. Er wordt de laatste tijd in Engeland steeds meer gepleit voor Britse inmen ging in de binnenlandse aangelegenhe den van Noord-Ierland teneinde orde en rust te herstellen en te handhaven en om een einde te maken aan alle dis criminatie. Premier O'Neill, die al hervormin gen heeft aangekondigd, moet nu to nen dat hij de sterkste is, nu hij zich, meer dan tot nu toe, de vijandschap op de hals heeft gehaald van de protestant se extremisten, die onder leiding staan van William Craig. Een val van ten minste tien meter heeft de 49-jarige opperman B. A. Jansseri uit Nijmegen overleefd met enkele gebroken ribben en een paar in wendige kneuzingen. Hij maakte zijn val in een liftkoker van de vijfde ver dieping van een torenflat die in aan bouw is. MIAMI De piloot van een Ame rikaans verkeersvliegtuig met 32 passa giers en een bemanning van zeven kop pen aan boord is gisteren gedwongen uit te wijken naar Cuba. Een gewapende kaper drong de cock pit binnen, kort nadat het toestel, een Boeing-727 van de Trans World Airli nes, op een vlucht van Miami naar St. Louis een tussenlanding had gemaakt in Nashville (Tennessee). De piloot, Dennis Maloney, deelde per radio mee dat hij even voor vijf uur gistermiddag, Nederlandse tijd, in de Cubaanse hoofdstad Havana, zou lan den. Het was de 25ste keer dit jaar dat een Amerikaans vliegtuig door een ka per werd gedwongen uit te wijken naar Cuba. Alle passagiers en bemannings leden van die toestellen keerden tot nog toe veilig in Amerika terug. LAGOS Er is geen hoop op een hervatting van de vredesbesprekingen tussen Nigeria en Biafra. Dit heeft de leider van de Nigeriaanse vertegen woordiging bjj de besprekingen, Anthony Enahore, gisteren gezegd, boorde daarmee de Britse verwachtin gen de grond in zoals die een dag eer der waren geuit in een boodschap van premier Harold Wilson. De Britse boodschap was door de Britse minister voor Gemenebestza ken Lord Shepherd, in de Nigeriaanse hoofdstad Lagos overhandigd aan ge neraal Gowan, de Nigeriaanse leider. 0 Op een onbewaakte overweg in Coburg (West-Duitsland) is gisteren een Amerikaanse tankwagen met 30.000 liter brandstof in botsing gekomen met een passagierstrein. De bestuurder van de auto reageerde niet op het waarschuwingslicht. Vier passagiers in de trein werden licht gewond. De tankwagen brandde als een fakkel.

De Vallei | 1968 | | pagina 7