Amateur voetbal afgelast Geen hockey Post zorgde op openingsavond zesdaagse al voor felle strijd FRANS GEURTSEN KREEG ZELFVERTROUWEN TERUG Nationale tafeltennisachtkamp in Deventer belooft spanning Mooi nieuw behang, mevrouw Het kan nog voor de feestdagen Nieuw Behang Okker en Marijke Jansen eersten op tennisranglijst Haico Scharn winnaar veldloopkampioenschap Wimbledon had voordeel van „open"-stelling Senator Gulden Eeuw ...alleen om de genr al! KEES VERKERK OP VIJFDE PLAATS Jansen-Loevesijn vooraan in Toekomst-zesdaagse DOS testte spelers Franse voetbalprofs overwegen staking 2000 ZITPLAATSEN MEER BIJ FEIJENOORD-TWENTE Werktijdverkorting Niet gemakkelijk Dames Schranz won reuzenslalom Schaatskalender NAC ontdekte geen schutter De feestelijke dagen komen eraan, 'tls nu de hoogste tijd om licht en gezelligheid te kopen. Want... I dat fleurt de hele kamer op! Niet voor niets werd Senator Gulden Eeuw het lijfmerk van de Connaisseurs du Tabac. Zo'n edele sigaar van 32 of 35 cent verschaft een echte kenner een puur en onvervalst rookgenot! r tabak! VRIJDAG 13 DECEMBER 1968 DEN HAAG De KNVB heeft in verband met de toestand van de terrei nen het gehele amateurvoetbal voor za terdag en zondag, zowel wat betreft de districten als de afdelingen, afgelast. De wedstrijden van de B-elftallen voor zaterdag zijn eveneens afgelast. De wedstrijden in het betaalde voetbal zullen normaal doorgaan. DEN HAAG De KNHB heeft in verband met de gesteldheid van de ter reinen alle hockeywedstrijden voor dit weekeinde'inclusief die voor de eer ste klasse afgelast. ROTTERDAM Voor de wedstrijd Feijenoord-Twente zal de capaciteit van het stadion Feijenoord met een twee duizend zitplaatsen worden uitgebreid. Voor de eretribune, op de sintelbaan, wordt een houten tribune opgebouwd, waar behalve de stamgasten wat deze plaats betreft de invaliden en po- litie-agenten een achttienhonderd man publiek kan gaan zitten. Die tribune zal er ook na de wed strijd tegen Twente zeker enige weken blijven staan. GOTEBORG De Zweedse schaat senrijder Goran Claesson heeft een in ternationale wedstrijd over 1500 meter gewonnen. De Zweed kwam in de rit tegen Magne Thomassen tot de tijd 2.09.6. Verkerk eindigde met 2.12.9 als vijfde en Ard Schenk met 2.18.6. als tiende. Uitslag: 1. Claesson (Zweden) 2.09.6; 2. Thomassen (Noorw) 2.11.0; 3. Sand ler (Zweden 2.11.7; 4. Guttormsen (Noorw) 2.12.8; 5. Verkerk (Ned) 2.12.9; 6. Hoeglin (Zweden) 2.13.7; 7. Maier (Noorw) 2.15.5. Op de 5000 meter kon Verkerk we reldkampioen Fred Anton Maier in het geheel niet volgen. Hij verloor de derde rit met een verschil van 24 se conden. De uitslag van de sprinterswedstrijd was: 1. Hasse Boerjes (Zweden) 41.3; 2. Hakan Holmgren(Zweden) 41.5; 3. Herbert Höfl (W. Did) 42.2. AMSTERDAM In een flitsende finale heeft het sterke Nederlandse amateurkoppel Leijn Loevesijn-Harrie Jansen de leiding genomen in de „Zes daagse van de toekomst", het voorspel van de derde Amsterdamse zesdaagse. De Nederlanders hebben overigens hard moeten werken om in het eerste uur van dit evenement de Zwitserse broers Edy en Jürgen Schneider, die met de Duitser Rasing het buitenland se element vormen, terug te pakken. De geroutineerde Zwitsers, die vrijwel alle amateurzesdaagsen van dit seizoen hebben meegereden, hadden namelijk al vrij snel na het startschot door Olympisch roeikampioen Jan Wienese een ronde voorsprong genomen, maar konden hun winst niet consolideren. In dit eerste uur deden zich, ondanks de waarschuwing van Jan Derksen aan de deelnemers om het wat kalm aan te doen, toch vijf valpartijen voor. De schade bleef echter beperkt tot het materiaal en wat schrammen. Overi gens werd op deze avond al een duide lijke scheiding gemaakt tussen de scha pen en de bokken. Oud-coureurs als Rob Redeker en Mees Gerritsen bijvoor beeld, die een „come-back" in gedach ten hadden, werden op resp. twaalf en veertien ronden gefietst. De stand in de amateurzeSdaagse na de eerste dag is: 1. Loevesijn-Jansen in 1 uur afgelegd 47,400 km, 2. Stam- Nieuwkamp, 3. Edy en Jürgen Schnei der (Zwits.), op 2 ronden: 4. Van de Ruit-Tabak, 5. Rasing (Dld.)-Niemeij- er, op 6 ronden: 6. Rentmeester-Ger- rits, op 7 ronden: 7. Pennings-Corne- lisse, op 8 ronden: 8. Kipping-Leunis, op 12 ronden 9. Redeker-Bosschieter, op 14 ronden: 10. Gerritsen-Aldershof, op 15 ronden: 11. Gramser-Otten. AMSTERDAM Het zesdaagse-fes- tijn in Amsterdam is donderdagavond door Olympisch zwemkampioene Ada Kok in beweging geschoten. Weer meer toeschouwers dan vorig jaar (nu ruim 4000) waren naar het RAI-gebouw ge komen om Vyths „circus" te zien ver trekken. Elf koppels, die tot de besten van Europa gerekend mogen worden (van de top ontbreken alleen de Belgen Patrick Sercu en Eddie Merckx) wer den voorgesteld. Onder hen, zesdaagse-keizer Peter Post, die op het laatste nippertje zijn opwachting maakte, voorts Tourwin naar Jan Janssen (in een passende gele trui gestoken), de Denen Lykke en Eugen (vorig jaar winnaars), wereld kampioen Giuseppe Beghctto, oud-re genboogtruidrager Rudi Altig en de af scheid nemende Jo de Roo. Zesdaagse-keizer Peter Post, met 45 overwinningen onbetwist leider in het klassement van zesdaagsewinnaars, zorgde ervoor, dat de 5000 toeschouwers op de openingsavond van hun stoelen kwamen. Dat gebeurde tijdens de der- niekoers, waarin de zes beste koppels mogen uitkomen. Toen Post na een kwartier halfkoers Leo Duyndam afloste keek de lange Amstelvener te gen een ronde achterstand op de De nen LykkeEugen aan. Deze situatie was kennelijk niet naar de zin van de Nederlandse dernyspecialist, die vrij spoedig liet weten, dat hij die ronde wilde terugpakken. Een tijdje nog kon Freddy Eugen het naderende geweld afweren. Toen kwam Posts grote aan val. Onder groot enthousiasme van de bezoekers kromde hij de rug, snauwde wat bevelen naar gangmaker Deboeve- re en ging op oorlogspad. Post was al een halve baan op het pelotonnetje ingelopen toen Deboevere plots het noodsein moest hijsen. De derny liet het afweten. Tierend over zijn pech moest Post de verworven winst weer prijs geven. Rondenlang draaide hij zonder gang maker, maar hij was uit cadans, toen deze met een nieuwe motor opnieuw in de baan kwam. De artiest Post, de ondanks zijn lange en vruchtdragende beroepscarrière in zijn hart toch altijd ook nog amateur zijnde Post, bezorgde de toeschouwers nu waar voor hun geld. Hij ging opnieuw in de aanval en raasde zo formidabel hard in de rondte, dat hij al snel de ronde had terug gewonnen. Post koos positie aan het wiel van Eugen voor de finale. Maar daarin bleek, dat hij te veel van zijn krachten had gevergd. Want terwijl Post in de allerlaatste ronde bijna het wiel van Deboevere niet meer kon hou den, snelde Eugen zegevierend over de eindstreep. De ovatie was toch voor Post, voor wie alle toeschouwers van hun stoelen waren gekomen. Hij had ze de eerste spannende momenten in deze zesdaagse-nieuwe-stijl bezorgd. Opnieuw namelijk hebben de profs werktijdverkorting gekregen. Men was al lang afgestapt van het vooroorlogse schema, waarbij een renner steeds in de baan moest blijven. Het was al ge woonte geworden om de renners van 4 of 5 uur 's nachts tot 1 uur 's mid dags vrijaf te geven. Die periode van rust is door zakenman Kurt Vyth nog verder uitgebreid. Nu rijden in Am sterdam de profs van zeven uur 's avonds tot vijf uur in de vroege ochtend en kunnen zo was de rede nering van de heer Vyth nu in de werkuren betere prestaties leveren. Het werd de heren de eerste avond al niet gemakkelijk gemaakt. Ploeg- koersen, afvalwedstrijöen, sprints (de laatste diep in de nacht) volgden el kaar in hoog tempo op. Zij gaven, wat de mogelijkheden betreft om straks, na 144 uur, met de kransen getooid de ere- ronde te mogen rijden, al enige aan duidingen. In de eerste plaats, dat Tourwinnaar Jan Janssen, enigszins met tegenzin gekoppeld aan de Duitser Klaus Bugdahl, niet van plan is vrij baan te maken voor de combinatie Post-Duyndam, de winnaars van Gent. Andere gegadigden voor de eer zijn de Westduitse koppels Oldenburg-Kem- per en Altig-Renz en uiteraard de De nen Lykke-Eugen, die voor een Neder lands sigarettenmerk rijden en hun ba zen niet willen teleurstellen. Ook is al duidelijk geworden, wie straks niet de laatste hap uit de koek zullen kunnen en mogen nemen: de Australiërs Baensch-Lawrie werden al op 7 ron den gereden, de Italiaans-Zwitserse combinatie Beghetto-Lcuis enninger op acht ronden en tenslotte de aan de zwakke Fransman Alain le Greves ge koppelde oud-wereldkampioen Gert Bongers al op elf... De stand in de zesdaagse bij de neu tralisatie donderdagnacht om vijf uur was: 1. Post-Duyndam (Ned.) 58 pnt.; 2. Janssen-Bugdahl (Ned./Dld) 29 pnt.; 3. Oldenburg-Kemper (Did.) 10 pnt. Op 1 ronde: 4. Altig-Renz (Did.) 14 pnt.; 5. Lykke-Eugen (Den.) 14 pnt. Op 2 ron den: 6. Fritz Pfenninger-De Roo (Zwits. /Ned.) 17 pnt.; 7. Deloof-Severeijns (Bel gië) 17 pnt. Op 4 ronden: 8. De Wit- Koel (Ned.) 18 pnt. Op 7 ronden: 9. Baensch-Lawrie (Austr.) 8 pnt. Op 8 ronden: 10. Beghetto-Louis Pfenninger (It./Zwits.) 19 pnt. Op 11 ronden: 11 Bongers-Le Greves (Ned./Fr.) 5 pnt. Aflossing tussen Leo Duyndam en Peter Post in de Amsterdamse zesdaagse. Op de achtergrond Jo de Roo. TOKIO Nicoline Locche is in To kio wereldkampioen boksen in het licht- weltergewicht geworden door een zege op titelhouder Paul Takshi Fuji uit Ja pan. De op Hawaii geboren Fuji kwam bij het begin van de tiende ronde niet uit zijn hoek, waarna de arbiter Locche tot overwinnaar verklaarde. WILNIS In het waterrijke Amstelland, waar de vochtigheidsgraad onge meen hoog moet zijn, ligt het dorpje Wilnis. Daarbuiten een gemeenteschappe- lijke aanlegplaats van woonarken. Geen geplaveide wegen en geschoffelde pa den, maar stroken ingewalste stenen en grind. Een troosteloze omgeving. Hier woont Frans Geurtsen, die na een lange periode van sukkelen met het terug vinden van de oude vorm woensdagavond in het Olympisch stadion plotseling de inspiratie in zich voelde opvlammen en dit tot uitdrukking bracht met het maken van de twee, voor DWS bijzonder kostbare, doelpunten tegen Ajax. Wie had daar nog op gerekend? Geurtsen: „Ik heb steeds gehoopt dat eindelijk het ogenblik zou komen om weer het gevoel te krijgen dat het nog gaat. Het is logisch dat een speler, die verscheidene seizoenen een naam als doelpuntenmaker had, vroeg of laat een inzinking moet doormaken. Maar het is toch wel dubbel moeilijk om het verloren terrein te herwinnen als er privé-problemen bestaan, die niet zo gauw zijn op te lossen. In mijn geval zijn dat huisvestingsmoeilijkheden. Ik ben nog steeds niet goed onder dak". Buiten het woonarkencomplex ziet al les grimmig wit. Hoe geriefelijk het in terieur van de familie Geurtsen ook is, alleen de reis van Amsterdam naar die omgeving van Wilnis en terug moet al een dagelijks weerkerende tegenzin op wekken. Is het wonder dat deze omstandighe den het moreel van een betaalde voet baller aantasten? Begrijpelijk dus dat de tvfee treffers tegen Ajax, die de DWS'er weer het ge voel hebben gegeven erbij te horen, hem met grote blijdschap hebben ver vuld. Hij zegt: „Dat eerste doelpunt overweldigde mij. Het leek alsof ik zweefde, of ik iets had bereikt dat ik nauwelijks voor "hiogelijk had gehou den. Ik kreeg een enorm gevoel van zelfvertrouwen. En daaruit kwam ook dat tweede doelpunt voort". Frans Geurtsen is van nature niet praatziek. Hij wekt de indruk wat in zichzelf gekeerd te zijn. Maar sinds woensdagavond loopt hij weer met ge dachten rond dat zijn opstelling in het eerste elftal is gebaseerd op zijn kwa liteiten als schutter. Op een mogelijke terugkeer van de faam, die hij ver- DEVENTER De Nederlandse ta- feltennis-elite komt zondag a.s. in de nieuwe sporthal te Deventer bijeen voor de jaarlijkse strijd cm de Limburg-cou pe voor dames en de NTTB-cup voor heren. Voor de „strijd der waarheid", zoals de aanhangers van bat en bal deze achtkampen terecht noemen. Dit eve nement, voor het eerst in de NTTB-ge- schiedenis georganiseerd in de IJssel- streek, is belangrijker dan ooit. In de koekstad kan de bloem van de 20.000 tafeltennissers antwoord op geven op enkele brandende vragen. Op de eerste plaats zal moeten blij ken, of de full-timè bondscoach, de Zuidslaaf Dusan Tigerman, met zijn sterke verjonging aan ie top en zijn drastisch gewijzigde trainings-metho- den op de goede weg is. Op de weg naar de Europese kampioenschappen, die over enkele jaren in Rotterdam zul len worden gehouden en waar Dusan Tigerman met zijn pupillen voor eigen publiek een bijzonder goed figuur wenst te slaan. Zondag zal ook de Nederlandse kam pioen Bert van de Helm moeten bewij zen, dat zijn naam wederom in de NTTB-cup behoort te worden gegra veerd. Zijn rivaal, de ongeslagen be kerwinnaar van verleden jaar, Ned Lloyd-speler Frans Schoofs zal echter niet achter de groene tafel verschijnen. Wegens een voetblessure heeft de dok ter hem verboden dergelijke zware wedstrijden te spelen. De Hagenaar Hennij Stolk (Wibats) zal het achttal completeren. Ondanks het ontbreken van Frans Schoofs zal de Leidenaar Van de Helm alle zeilen moeten bijzet ten om het aanstormende geweld het hoofd te kunnen bieden. In zijn gezel schap bevinden zich zijn clubmakkers Gerard Bakker en Ed van de Berg, doch ook de internationals Carel Deken en Bert Schoofs (beide Ned Lloyd, Am sterdam). Tenslotte geven Peter Joëls (Steeds Hoger/TSB, Rijswijk) en Nico van Slobbe, die enkele weken geleden zijn internationaal debuut in Genève met drie zeges afrondde, acte de pré- sence. Twee spelers uit de school Ti german, dus met een gevaarlijke con tra-attaque en actieve backhand-blok- keerbal in hun bagage. Voor de dames-achtkamp is het ma ken van een prognose nog moeilijker. De 14-jarige Ellen Klatt (Salamanders, Den Haag) dient in Deventer duidelijk te maken, dat haar titel, verleden jaar in Amsterdam behaald, geen verras sing was, doch het begin van een reeks internationale successen. Wanneer het gezegde „Een slechte generale repeti tie betekent een goede uitvoering" zon dag in Deventer opgeld doet, dan kan Ellen op prolongatie van haar titel re kenen. Immers.... afgelopen week moest het jeugdtalent in de interland tegen de zuiderburen het hoofd driemaal buigen. Overigens zijn er vele kaapsters op de kust. Haar jeugdige clubgenote Ve- ronique van der Laan, Mieke ten Broek en Mary van Ruiten, allen amper van een Engeland-trip teruggekeerd op va derlandse bodem, of de routiniers Ria Bogman (Elan, Rotterdam) en Aukje Wijnia (AMVJ, Amsterdam), die tegen de Belgen een 54 zege uit het vuur sleepten. Tenslotte Ellen Kort (Scylla, Leiden), die pijlsnel naar de tafelten- nis-top is geschoten en Bussumse Ilse Hameeteman (Buna) als gevaarlijke out-siders. Derhalve geen enkele zeker heid omtrent de speler en speelster, die zondagmiddag uit handen van bonds- praeses D. van Dijk de cup voor een jaar in ontvangst mag nemen. wierf in de periode, toen DWS wedstrij den speelde om de Europese beker. De periode dat hij samen met Mosje Tem ming de schrik van elke verdediging was. Hij, de ongrijpbare, die zich uit een dieptepass en enige handige voet bewegingen in een positie wist te ma noeuvreren die vele malen een doel punt tot gevolg had met een felle kop bal of een koelbloedig schot naar de hoek waar de doelman kansloos was. Die zelfbewustheid was hij kwijt. Ze ker, nog kortgeleden scoorde hij in het tweede elftal vier keer tegen de reser ves van Blauw Wit en tweemaal tegen Volendam B. Een vingerwijzing dat er een verbe tering in zichf was? Oefenmeester Tal bot overtuigd dat in afzienbare tijd de oude Geurtsen weer in de ere-divi- sie schrik en ontsteltenis zal zaaien haalde hem in het eerste terug voor de wedstrijd, zondag tegen DOS. Het re sultaat: het missen van een serie op gelegde kansen die de kleumende toe schouwers in het Olympisch Stadion „honoreerden" met een afkeurend boe geroep. En men schreef Geurtsen voor de zoveelste maal unaniem af. Dus toch? Maar, al dan niet bij gebrek aan beter, bleef Talbot vertrouwen in hem stellen door hem tóch tegen Ajax in te zetten. ADVERTENTIE DEN HAAG Voor de vijfde achter eenvolgende maal is Tom Okker eerste geplaatst op de nationale tennisrang lijst. Bij de dames is die plaats toege kend aan de nationale kampioene van 1968, Marijke Jansen, die vorige maand trouwde met Nico Schaar. Astrid Zuur- beek, die het vorig jaar de lijstaanvoer- de, staat ditmaal tweede. De top van de herenranglijst is in ver gelijking met voorgaande jaren onver anderd. Tom Okker eerste, Jan Hajer tweede en Evert Schneider derde. Laatst genoemde overigens voor de laatste maal, omdat hij, nu hij afgestudeerd is en de militaire dienst achter de rug heeft, weinig tijd overhoudt voor ten nis. Voor de eerste maal is bij de dames geplaatst Annemieke Blom (negende) door overwinningen op Els Veentjer, Jenny Ridderhof en Hetty Taphoorn. Jan Coebergh, die jarenlang op de Zwitserse ranglijst heeft gestaan, maar thans de Nederlandse tennisnationali- teit heeft aangenomen, is bij de heren op de met Jan Hordijk gedeele vierde plaats geklasseerd. Hordijk stond vorig jaar nog zevende. Fred Hemmes, die zich evenals hij uitsluitend met tennis bezighoudt, klom een plaats: van de ne- UTRECHT DOS heeft in een oefenwedstrijd tegen de vierdeklasser SVF diverse voetballers getast, voorna melijk voor de aanval. Het waren de Duitsers Renner, die voor het Zwitser se Sankt Gallen speelt en Kaminka, een speler van het Amerikaanse De troit en afkomstig van Kaiserslautern. Voorts de Nederlanders Van Haren van Haarlem, Wisse van HVC en Lio- tart, die onder contract heeft gestaan bij Blauw Wit en in de Amerikaanse club Cleveland speelde. Ook de Duitser Rummel, speler van het Amerikaanse Kansas City staat op het kandidatenlijstje van de Utrechtse club, evenals doelman Bertus Hooger- man. Er staan al twee buitenlanders bij DOS onder contract, doch wanneer mep nog een van de Duitsers enga geert, zal met wederzijds goedvinden het contract met de Zuidslaviër Milic te niet worden gedaan. DOS won de wedstrijd met 7-0 en zal vandaag be slissen welke zaken worden gedaan. APELDOORN Haico Scharn van de atletiekvereniging „De Keien" uit Uden heeft gistermiddag het veldloop kampioenschap van de Koninklijke HAICO SCHARN op weg naar de overwinning Landmacht op zijn naam gebracht. Hij liep het door de vorst bijzonder hard geworden parcours, dat in de omge ving van de Willem 3 kazerne was uitgezet en een lengte had van 8 kilo meter, in 26 min. en 23 sec. Op ruim 100 meter van de winnaar finishte J. Ruiter (CIKO 66, Arnhem) in een tijd van 26 min. en 40 sec. De zege van de nationale kampioen op de 1500 meter is eigenlijk geen moment in gevakr geweest. Na de bijzonder snelle start van de meute had Scharn zich al na circa 400 meter op kop ge nesteld en hij stond die positie niet meer af. De enigen, die Scharn enigs zins konden bijbenen, waren Ruiter, Van de Maas en Strik. Na twee kilo meter distantieerde Scharn zich van zijn achtervolgers en sloeg een gat van zo'n honderd meter. De strijd was beslist. De kampioen pakte er op het laatste stuk nog een paar meter bij. Anders ging het toe tussen Van de Maas en Strik. Zij vochten op het heu velachtige terrein, dat de uiterste sou plesse vergde van de deelnemers, een verbeten strijd uit om de derde en vierde plaats. Van de Maas was ten slotte 2 sec. sneller. Van de 260 deel nemers liepen er 220 de strijd uit. De organisatie was in handen van de sportcommissie van de Koninklijke Landmacht in samenwerking met de garnizoens LO en sportofficier van Apeldoorn. De uitslag: 1. H. Scharn, De Keien, Ud, 26.23 sec; 2. J. Ruiter, CIKO'66, Arnhem, 26.40; 3. P. van de Maas, TOR, Roozendaal, 26.44; 4. R Strik, HAV, Haarlem, 26.46 en 5. J. Dennis, 27.09 sec. De titel voor de onderdeels- ploegen ging naar het 17 Painf Bat, te Oirschot. gende naar de achtste. Hij ging de Hil versummer Peter Scholtz voorbij die van de zesde naar de negende plaats afzakte. De ranglijsten van 1968 luiden: DAMES: 1. Marijke Schaar-Jansen, 2. Astrid Suurbeek, 3. Ada Bakker, 4. Ju dith Salomé, 5. Lidy Jansen Venne- boer, 6. Els Veentjer-Spruyt, 7. Jenny Ridderhof-Seven, 8. Annemieke Blom, 9. Hetty Taphoorn-Baas. Niet geplaatst wegens gebrek aan ge gevens Elly Blomberg-Krocké, Trudy Groenman, Betty Stöve, Tine Zwaan. HEREN: 1. Tom Okker, 2. Jan Ha jer, 3. Evert Schneider, 4. Jan Coe bergh en Jan Hordijk, 6. Niek Fleury, 7. Peter Soeters, 8. Fred Hemmes, 9. Peter Scholtz, 10. Richard Kasten. Niet geplaatst wegens gebrek aan ge geven: Ron van Gelder. VAL D'ISÈRE. Karl Schranz heeft donderdag de reuzenslalom van 't 14de Criterium van de eerste sneeuw in Val- d'Isère gewonnen. Het was de eerste wedstrijd van de serie, die telt voor de wereldbeker. De 30-jarige Oostenrijker kwam op het 1930 mefer lange parcours, met een hoogteverschil van 505 meter, tot een totaaltijd van 3 minuten 17,73 seconden over de beide manches. De tweede en derde plaats waren voor de Fransen Barnard Orcel en Henri Duvillard. De uitslag luidde: 1. Karl Schranz (Oost.) 3.17.73; 2. Ber nard Orcel (Fr.) 3.17.83; 3. Henri Duvil lard (Fr.) 3.18.00; 4. Patrick Russel (Fr.) 3.18.03; 5. Kurt Schnider (Zwits.) 3.18.22; 6. Alain Penz (Fr.) 3.18.22. DEN HAAG De schaatskalender voor de komende dagen ziet er als volgt uit. Vandaag: Terzooi, nationale lange- baanwedstrijden voor heren, 500, 1500 en 3000 meter. Morgen: Midden Beemster, geweste lijke langebaankampioenschappen voor jongens a en b. Molenaarsgraaf, natio nale kortebaanwedstrijden voor heren. Beetgumermolen: nationale langebaan- wedstrijden voor dames, 500 en 1500 meter. Makkum, nationale langebaan- wedstrijden voor heren, 500, 1500 en 3000 meter. Edam, zeevangsttocht over 20 en 40 kilometer. Startplaatsen: Edam, Warder, Oosthuizen, Hobrede, Middelie en Kwadijk. Start vanaf 12.00 uur. Alblasserdam: 10.00 uur: Open kam pioenschappen: heren, korte baan, Al- blasserwaard. Zondag: Wieringen, gewestelijke kor- tebaankampioenschappen voor dames. Akkrum, gewestelijke langebaanwed- stfijden voor heren, 500 en 1500 meter. Edam, zeevangsttocht over twintig en veertig kilometer. Start vanaf 10.00 uur. Startplaatsen: Edam, Warder, Oosthui zen, Hobrede, Middelie en Kwadijk. PARIJS De Franse beroepsvoet ballers overwegen op de laatste com petitiezondag van dit jaar, 15 decem ber, in staking te gaan. De spelers zijn nl. verbolgen over de beslissing van de verenigingen alle spelers een shirt met een reclame voor een bepaald merk mineraalwater te laten dragen. De bond van beroepsvoetballers, die een deel van de opbrengst krijgt, heeft geen bezwaren tegen de reclame, maar de spelers willen dat ook hun een deel wordt uitbetaald. BREDA NAC zal geen spelers van Kansas City aantrekken. Het bestuur van de Bredase vereniging heeft gister avond in een oefenwedstrijd van het eerste elftal tegen de Amerikaanse ploeg geen Schutter ontdekt. Daar was het NAC hoofdzakelijk om te doen. Ook van andere zijde was er voor deze wedstrijd die door de Amerikanen met 2-0 werd gewonnen, belangstelling. Mr. Kernkamp, voorzitter van DOS, en de trainers Donenfeld, Michels (Ajax) en Pijl (RBC) waren aanwezig. De belangstelling van DOS ging in hoofdzaak naar de 26-jarige Dra jan Po- povac die vroeger in Rode Ster Belgra do speelde. LONDEN Sir Carl Aarvold, de voorzitter van de Engelse lawntennis- bond, heeft tijdens een beschouwing over het eerste open tennis jaar ge waarschuwd voor de vele „gevaren en moeilijkheden, die nog te overwinnen zijn". De Engelse bond werd begin dit jaar met uitstoting uit de internationa le federatie bedreigd, toen Engeland op eigen gezag Wimbledon toeganke lijk verklaarde voor profs en ama teurs. „Wij hebben ongeveer 80 pro cent bereikt, van hetgeen we wilden", aldus Aarvold. „De wereldopinie is ge alarmeerd, de schijnheiligheid is uit de tennissport verdwenen ten voordele van de spelers en de sport". Eén van de gevaren, die de tennis sport nog steeds bedreigen, is de on enigheid over het begrip Amateurisme. Dit is gekoppeld aan de categorie van de geregistreerde spelers, waarin zo veel betaald wordt, dat van werkelijke amateursport geen sprake kan zijn. Opheffing van deze categorie is dan ook een van de voornaamste Britse wensen voor het komend jaar. Hoezeer het open tennis ook in financieel op zicht een gunstige invloed heeft gehad, blijkt uit de afrekeningen van Wimble don. De Britse tennisbond had ruim vijftigduizend gulden aan inkomsten méér dan vorig jaar. ADVERTENTIE

De Vallei | 1968 | | pagina 17