RAAD VEENENDAAL Jeugdsport nu definitief door gemeente gesubsidieerd ^X^/irsTO^ SPAANSE ARBEIDERS VIEREN KERSTFEEST IN NVV-GEBOUW SGP: het wordt de jeugd te gemakkelijk gemaakt VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. KUNSTENAARS IN DE DOP KREGEN PRIJZEN Vier EHBCLers onderscheiden Hoofdleidster neemt ontslag Declamatie bij kerstviering Begin Inspraak Eerste maal Bejaarden Vijfde Ton Diensten Landelijk Gereformeerd Dominee SCHAATS- LAARZEN VAN WOUT BLAUWKOUS. Permanent FORD-show in showroom BURGERLIJKE STAND VkIJüAb» 13 ÜhCtMucix i/od De dag nadat ik de weinig opbeurende beschrijving van de Nieuwewegse school voor de langharige genera tie: de „Juliana van Stolbergschool" in dit dagblad had gelezen, kwam ik toevalligerwijze naast Hen te zit ten. Het was een weerzien na heel veel jaren. Ik kan me niet herinne ren dat ik na de schoolbanken nog een klein mondjevol woorden met Hen had gewisseld. Voordat ik, voor zien van een getuigschrift, dat ik het allerlaagste onderwijs met goed gevolg had doorlopen was afgezwaaid uit de onderwijsinrichting, was ik Hen al uit het oog verloren. Zijn ouders trokken, voordat Hen de kans kreeg het minimaal vereiste aantal schooljaren in het goeie ouwe Veen te verklungelen, de Berg over. En Hen emigreerde met nog elf broertjes en zusjes mee naar het na burige Eist. Maar afgelopen vrijdag kwam het dan toch weer tot een onverwacht weer zien. In één van onze plaatselijke apotheken. Driek tobt al enkele we ken met een euvel waarvoor ik me in deze voor mij gereserveerde hoek niet zal uitlaten. Het zal ook niet be langrijk genoeg wezen om er het pa pier van de medische rubriek aan te besteden, maar het is lastig als je het niet kwijt kunt. Kort gezegd, onze huisdokter had de diagnose gesteld en ik leverde aan de toonbank het receptenbriefje in bij een beminnelijk juffie dat mij ver zocht even in het skaileder weg te zakken, dan zou zij er intussen verder aan werken. Of de pillen nog gedraaid moesten worden of dat er gezocht moest wor den naar een voor het ziekenfonds acceptabel handelsmerk, weet ik niet. In ieder geval zei het assistentje van de apotheker „Neemt u daar even plaats; er wordt aan gewerkt". Zij verwees mij naar een onbezet stukje kunstleer. Naast Hen, die ik op dat moment nog niet als zodanig had thuisgebracht. We wisselden een knik je uit en daar bleef het voorlopig bij. Tot op een gegeven moment de belen dende persoon mij doordringend aan keek, het presteerde om nog meer rimpels in zijn voorhoofd te leggen dan het aantal dat er vanwege zijn ouderdom nooit meer uit zou ver dwijnen en plompverloren zei: „Ver haar, ik heb jou meer gezien, maar dat is dan wel meer dan een halve mensenleeftijd gelejen". Ik veronderstelde, dat zoiets best mo gelijk kon zijn. Wie weet hadden we samen nog bij het paardenvolk ge diend. „Nee" zei hij, „we moeten nog wel een paar jaar verder teruggaan". En hij strekte de rimpels uit tot over zijn volkomen gladde schedel. Intussen seinde de juffrouw dat de pil len klaar waren om gezet te worden, maar ik kon niet verticaal komen omdat de man me vasthield bij de mouw van m'n duffel. „Ik wil het nou nog weten" zei hij, alsof het een quiz gold waarbij duizend gulden op het spel stond en warempel hij haalde de duizend-gulden-vraag. „Wout" riep opeens uit. „Wout Blauw kous van de Boerlandseschool". De kreet bracht de dames tussen de vak ken met de flesjes en de doosjes enigszins uit het lood, want het is een vak dat de uiterste concentratie van het personeel vereist. Eén vergissing in de distributie van medicijnen kan zeer funeste gevolgen hebben. „Dan bij ja Hen" ik zag hem in eens weer voor me met z'n blauwe kiel, z'n pilo-broek, zwarte kousen en wit-geschuurde klompen - „dan mot jij Hen zijn, Hen den Dolle, zal ik maar zeggen". We hebben om de rust in de pillen- draaierij niet te verstoren onze gevoelens over het weerzien even in toom gehouden en toen hij z'n doosje met hulpmiddelen om in leven te blij ven binnen had, de conversatie op de stoep voortgezet. ,,'s Jonge, die Wout, weet je nog dat we naast mekaar op de Boerlandse school alweer voor de langharige generatie: de Beatrixschool van daag zaten". Of ik het nog wist. Hen was een mees ter in het uitvogelen van praktische grappen. Hij had voor dat doel altijd een levende have achter de hand. Spinnen en meikevers op de meiden loslaten was voor hem maar kinder werk. Met dat kleine grut liet ie zich niet in. Dat was voor de meer zoete jongetjes. Hij werkte met groter materiaal: kik kers, muizen en zo af en toe een dooie mol. We draaiden samen de hele film weer af en stelden vast dat de dezelfde banken waarin we onze namen had den gekrast nog wel 'es in de school konden staan. „En zitten daar nog steeds kinderen in? vroeg Hen. Ik moest het beamen. Waarmee maar gezegd wil wezen, dat de Nieuwe wegseschool er beroerd aan toe kan zijn, maar dat de ouder- domsverschijnselen van de Boerland- se die nog moeten overtreffen. Overigens vond ik het fideel van de voorzitter yan de Nieuwewegseschool dat hij ruiterlijk toegaf in zijn functie nog bouwvalliger onderwiisinrichtin- gen te hebben betreden. Waarmee hij trouwens geen fluit op schiet. Ik wens hem en z'n lotgeno ten sterkte. Wout Blauwkous. VEENENDAAL Wie verwachtte, dat de Yeenendaalse gemeenteraadsleden gisteravond nog in de ban leefden van de vrijgevigheid van Sint-Nicolaas, sloeg de plank vorstelijk mis. Alleen bij het P.v.d.A.-raadslid. de heer C. G. van Hall, kon men nog een zekere nawerking van het vorige week gevierde feest bespeu ren. Dat was bij het voorstel de subsidieverordening te verlengen. Genoemd P.v.d.A.-raadslid maakte er namelijk een voorstel van om de norm van twin tig jeugdleden waaraan de sportverenigingen moeten voldoen willen zij voor subsidie in aanmerking komen te verlagen tot tien. Voor zijn voorstel kreeg hij echter slechts vijf andere raadsleden achter zich zodat de twintig bleef ge handhaafd. De rest van de discussies droeg als ondertoon behalve bezorgdheid over de gemeentelijke financiën de wetenschap dat december een dure maand is. Anders is het namelijk niet te verklaren dat over een subsidieverlening van vijftig gulden praktisch ieder raadslid aan het woord kwam. De vijftig gulden werd gevraagd als een jaarlijks subsidie aan het Regio naal Jeugdorkest van Jeugd en Mu ziek Nederland omdat er twee Veenen- daalse jongens deel van uitmaken. Op 28 november j.l. staakten de stemmen over dit voorstel maar nu werd het verworpen met de kleinst mogelijke meerderheid (elf tegen negen). De verlenging van de subsidierege ling jeugdsport had eveneens heel wat voeten in de aarde. Bij raadsbesluit van 7 oktober 1965 werd deze rege ling voorlopig in het leven geroepen om de mogelijkheid te hebben die aan de praktijk te toetsen. De beslissing over het al of niet toekennen van het subsidie werd twee jaar geleden ook om die reden niet aan het college overgelaten. Men heeft er nu twee jaar mee ge werkt en de regeling blijkt goed te vol doen. In principe komt de subsidiever lening jeugdsport hierop neer, dat iede re sportvereniging met meer dan twin tig jeugdleden, die de leeftijd van 17 jaar nog niet hebben bereikt, voor een bijdrage in aanmerking komt. De grootte van de bijdrage is afhankelijk van 't totaalaantal jeugdleden in die cate gorie. Zo krijgt een vereniging met 20 tot en met 50 jeugdleden twee gulden per jaar per lid, een vereniging met 101 tot en met 300 actieve jeugdleden drie gulden en verenigingen met 701 of meer actieve jeugdleden vier gulden per jaar per lid. De heer G. van de Haar (SGP) deel de mee, dat zijn fractie niet achter dit voorstel kon gaan staan. „Het doodt de zelfwerkzaamheid van de leden, want het wordt hun nu te gemakkelijk gemaakt", vond hij. „We moeten de jeugd niet leren dat ze met hun hand open moeten staan, maar dat ze zelf de handen uit de mouwen moeten ste ken. Om die reden en ook om het feit, dat op zondag spelende clubs hiervoor in aanmerking kunnen komen is mijn fractie tegen", aldus de heer Van de Haar. De heer C. G. van Hall (P.v.d.A.) had tegen het karakter van het voor stel geen bezwaren maar wel tegen de normen die daarbij gehanteerd wor den. „Wanneer we het getal twintig als minimum handhaven werkt dat remmend bij het van de grond ko men van kleine verenigingen die niet een, twee, drie over twintig jeugdleden subsidiebedrag per actief jeugdlid on- tot 17 jaar beschikken". Hij wilde het geacht de grootte op drie gulden per jaar stéllen te beginnen met een ver eniging van tien leden binnen de ge noemde leeftijdsgrens. De heer P. C. van Ojik (CHU) was ook tegen het voorstel, omdat zoals hij het uitdrukte „steeds maar meer lasten op de nek van de gemeente geschoven worden". Mevrouw Buddingh-De Vries Lentsch (VVD) was de mening toegedaan dat in de verordening de stimulans voor de verenigingen ligt opgesloten om meer leden te krijgen. Zij wilde het getal twintig evenwel handhaven. In tegenstelling tot zijn fractiege noot de heer aVn Ojik was de heer C. van Genderen (CHU) van mening, dat het voorstel een continuering is van de weg die het college en de raad ruim twee jaar geleden heeft ingeslagen. De subsidieverlening in deze vorm zag hij als een stimulans voor de verenigingen. Wethouder Ant. de Ruiter (CHU) zag deze subsidieverlening niet al leen als een belang voor de jeugdige sportbeoefenaren, maar ook als een soort ondersteuning van de leiders en de leidsters van die jeugd, die hun vrije tijd toch maar opofferen en zich vaak belangeloos aan deze taak wijden. De wethouder voelde er weinig voor het getal twintig terug te brengen tot tien. „Het gaat de clubjesvorming te gen, want pas in groter verband zal een vereniging in staat zijn leiders of leidsters aan te trekken die voor hun taak berekend zijn". De voorzitter bracht naar aanleiding hiervan naar voren dat een van de uitgangspunten van een subsidieveror dening toch altijd .noet zijn dat de betreffende verenigingen hun bestaans recht moeten bewijzen. Aan het einde van een discussie in tweede instantie diende de heer Van Hall zijn voorstel in om het getal twintig terug te brengen tot tien. Het werd on dersteund door zijn fractiegenoot de heer B. van Remmerden en door de heer M. G. H. Hendriks (KVP). Het voorstel werd aangenomen met de aan tekening dat de SGP-fractie tegen was. Veenendaal gaat meedoen aan de coördinatie van politiemobilofoonnet- ten die tal van grote (voornamelijk Gelderse) gemeenten zal omvatten. De kosten die hieruit voor de gemeente voortvloeien bedragen f 6500,- voor de aanschaf van de benodigde apparatuur. Blijkens een antwoord dat de voorzitter op een vraag van de heer B. Vrieling (AR) gaf omvat deze coördinatie ook de Rijkspolitie en de Marechaussee in de diverse gemeenten. Het voorstel om de marktgelden te verhogen had mevrouw Buddingh aan het rekenen geslagen. Zij had becij ferd dat het schoonmaken van de markt door de dienst gemeentewerken aan het eind van iedere marktdag een van de grootste lasten verzwarende posten is, nameliyk f 144,per keer „Plaats containers waarin de markt kooplieden en met name de grootste vuilverwekkers de groentehandela ren hun afval kwijt kunnen, zo luid de haar advies. Dit bespaart de ge meente veel arbeidsloon zodat het ver schil tussen kosten en baten geringer wordt", zo redeneerde zij. Wethouder E. C. Diepeveen (AR) was van mening, dat met het oog op de dienstverlenende taak die de gemeente in dit opzicht ook heeft, het niet zo'n groot bezwaar is als er geld bij de markt moet. Wethouder Ant. de Ruiter verzocht de raad niet uit het oog te verliezen dat het schoonmaken van de markt op zaterdagavond door de premietoeslag op het loon relatief het meeste kost. De heer G. van den Berg (SGP) kwam met de suggestie een gedifferen tieerd marktgeld te gaan heffen. „Wie de meeste rommel maakt moet dan het meest betalen", aldus de heer Van den Berg. De heer A. de Kievid (Binding Rechts) wilde nog verder gaan en de ergste rommelmakers voor een paar weken de toegang tot de markt ontzeggen. Uiteindelijk werd het voorstel van B. en W. onveranderd aangenomen. Verder ging de raad nog akkoord met een subsidieverlening aan de wijk- gemeenschap „De Punt" ad f 6000,- voor de aanleg van twee kinderspeel plaatsen en met een aantal onderwijs voorzieningen. Een daarvan betreft het bijbouwen van twee lokalen aan de Joh. Calvijnschool en een verbouwing van de tweede Hervormde ulo-school waarvoor de raad reeds eerder een krediet uittrok van f 251.000,- Bij het afdelingsonderzoek van de ELST Tijdens een donderdag ge houden oefenavond van de Kon. Ver. E.H.B.O. afd. Els* in het Wijkgebouw. werden vier leden onderscheiden. De heren F. Roks. J. H. Roks, C. Takken en L. v. d. Berg kregen uit handen van de voorzitter, de heer Knegjens, een oorkonde en een medail le voor het feit, dat zij reeds 10 jaar verbonden zijn als geneeskundige hulp van de Bescherming Bevolking. Een en ander ging vergezeld van een lo vende toespraak door de heer Kneg jens. AMERONGEN Er is een verzoek ingekomen van de hoofdleidster van de openbare kleuterschool mevr. E. A. Ottoy-Pols om haar wegens gezond heidsredenen ontslag te verlenen. Sinds 1 november 1958 is mevrouw Ottoy als hoofdleidster werkzaam ge weest. Voorgesteld wordt haar met in gang van 15 april 1969 eervol ontslag te verlenen met dank voor de door haar bewezen diensten. RENSW'OUDE Woensdagavond hield de Ned. Christen Vrouwenbond afd. Renswoude z(jn kerstavond. Voor deze avond had het bestuur de medewerking gekregen van mevrouw Schutte-Aal bers uit Apeldoorn (decla- matrice). Nadat de presidente mevrouw Hosang de avond had geopend met ge bed, werd het woord gegeven aan de gast. Zij begon met enkele gedichten voor te lezen o.a.: „Zo Gij Heer ons een feest bereidt": ..Kerstfeest" van A. Toorne; „Immanuel" van P. A. Sloep en „De Herders". Mevr. Held-FLier las de meditatie. Na de pauze volgde declamatie van mevr. Schutte. „De vierde wijze uit het Oosten" een werk van Hannie van Dijke. Uit dit stuk kwam naar voren hoe er uitgezonderd de drie wijzen uit het Oosten nog een vierde was, Arta- baci genaamd, die ook op weg ging om de geboren Koning te zoeken. Deze man heeft er. aldus de geschiedenis, 33 jaar over gedaan, symbolisch gezien de tijd die er ligt tussen Kerstfeest en Pasen. Het geheel werd heel mooi gebracht. De orgelbegeleiding was in handen van mevr. L. Laansma. ADVERTENTIE ontwerp-gemeentebegrotingen voor het dienstjaar 1969 is de suggestie gedaan bepaalde bouwwerken door middel van loting aan te besteden. B. en W. hebben hierover een bespreking gehad met de plaatselijke aannemerspatroonsbond die te kennen gaf met de voorgestelde wijze van aanbesteding te kunnen in stemmen. De nieuwe methode van aanbesteding houdt in dat de plaatselijke aannemers- bond de namen van 'n aantal aannemers uit Veenendaal aan het gemeentebe stuur opgeeft, die naar het inzicht van de bond in staat zijn en bereid zijn een bepaald gemeentelijk bouwwerk uit te voeren. Zonodig wordt één van de vier opgegeven aannemers bij lo ting aangewezen. Deze bij loting aangewezen aanne mer dient bij de gemeente een zgn. „openbegroting" in, d.w.z. dat de prin cipaal de begroting van die aannemer post voor post nagaat om te bepalen of de aanneemsom aannemelijk is. De heer G. van Deelen (SGP) vond, dat de gemeente geen baas in eigen huis blijft als zij de aannemerspatroons bond hierin laat meespreken. De heer De Kievid had bezwaren omdat in dit geval alleen de georganiseerde aanne mers aan bod komen. Wethouder M. Bastmeijer (CHU) kon beide heren niet overtuigen maar uiteindelijk ging de raad akkoord met het voorstel. G. C. VAN HALL (P.v.d.A.) tien AMERONGEN Onlangs werd te Amerongen een tentoonstelling gehou den over-Friese kunst. Door de heer Jongenelen van de Stichtse Culturele Raad werd speciaal voor de school jeugd een toelichting gegeven op de tentoongestelde werken. Aan de hand van de ingezonden werken, die in drie groepen waren verdeeld, werd een prijsvraag gehou den. Aan de wedstrijd wprd deelgeno men door de school met de Bijbel te Leersum, beide Christelijke scholen te Amerongen en de openbare school te Amerongen. Het aantal inzendingen was enorm. De jury, bestaande uit mevr. Van Rossum van de Stichtse Culturele Raad, Amerongens burgemeester en de heren James en De Boer, heeft geen gemak kelijke taak gehad om uit het aantal inzendingen de beste te kiezen. De uitslag werd uiteindelijk: a. opgave voor droomvoorstellihg: le prijs Ineke Steenhuizen, van de open bare lagere school Amerongen, 2e prijs Jannet de Man, school met de Bijbel Leersum; b. opgave: een kleur-impressie (ab stract); le prijs Christel Walrabenstijn openbare lagere school Amerongen, 2e prijs Jannie van Soest, openbare lage re school Amerongen; 3e prijs Rijk van Bennekom Pr. Beatrixschool Ame rongen; c. opgave: het maken van een „Ding"; le prijs Wout Kroon, openba re lagere school Amerongen; 2e prijs Dik Wagensveld, Pr. Beatrixschool, Amerongen; 3e prijs Wim Kuit, Pr. Beatrixschool, Amerongen. Naast deze prijswinnaars was er nog een aantal eervolle vermeldingen. Dit waren inzendingen van Wandie Pezar- ro, Richard van Bergen en Conny Ten- ge van de openbare lagere school; Ger- rie v.d. Broek, Jan van de Klift en Henno Smits van de school met de Bijbel te Leersum en van Cor van Veenendaal van de school met de Bij bel Gasthuisstraat. Alvorens de burgemeester gistermid dag tot de prijsuitreiking overging ver telde hij het onderwijzend personeel, dat de jury verbaasd heeft gestaan van het aantal inzendingen en over hetgeen is gepresteerd. Het waren nog wel geen Rembrandts doch wel bepaald aantrekkelijke kunst werken. Onder de prijswinnaars bevin den zich missohien wel toekomstige kunstenaars, aldus de burgemeester. De heer James merkte nog op, dat het verschil tussen droomfantasie en kleurimpressie bijzonder klein is. Waar moet de grens worden getrokken, zo vroeg hij zich af. Na de prijsuitreiking en het nuttigen van een glas limona de merkte de burgemeester nog op, dat dit experiment zo goed is geslaagd, dat het bepaald navolging verdient. Wie weet zal volgend jaar weer iets dergelijks worden georganiseerd. De kinderen waren zichtbaar blij met het door hen behaalde resultaat en de ontvangen prijs, bestaande uit waarde bonnen. Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385)12244 Het „Kerknieuws" van Scheps nam het volgende over uit de Frank furter Allgemeine Zeitung: „Begin bij je zelf De samenstelling van het presidium van de Wereldraad met alleen maar geestelijken en al leen maar oude mannen (de jong- vste is 60 jaar) is een bewijs hoe moeilijk het de Wereldraad valt om het zelfgekozen motto: „Zie ik maak alle dingen nieuw", waar te maken. VEENENDAAL De Kerstnacht in het NV V-gebouw is gewijd aan de Spaanse gastarbeiders. Evenals vorig jaar zal ook nu weer een Kerstfeest viering plaatsvinden, speciaal voor dit deel van de bevolking in Veenen- deel en eventueel omgeving. Het Kerstfeerst wordt georganiseerd door pater W. Boetzkes uit Oosterbeek, die de geestelijke verzorging van de Spaanse gastarbeiders in Nederland op zich heeft genomep. Het feest in Veenendaal wordt geleid door pater Ditters, aalmoezenier van de gast arbeiders in Gelderland, omdat pater Boetzkes verhinderd is. Het kerstfeest begint 24 december om 24 uur met een Heilige Mis, die door pater Ditters wordt opgedra gen. Daarna zou er volgens de Spaanse traditie een diner moeten volgen, maar dat is volgens pater Boetzkes niet mogelijk. Nu zullen de 80 tot 100 verwachte gastarbeiders Spaanse wijn aangeboden krijgen. Het programma na de Mis is vrij, maar zal door de gastarbeiders op „Spaanse" wijze geïmproviseerd worden: „Je moet ze om 3 uur of half vier naar huis jagen, anders gaan ze de hele nacht door", vertel de de pater. Doorgaan met zingen, opvoeren van stukjes en dergelijke. Niemand heeft bij een dergelijk feest de lei ding, maar iedereen weet wat hem of haar te doen staat. Iedereen draagt bij aan het programma op gen wijze. zoals die alleen in zuidelijke landen mogelijk schijnt te zijn. „Het kerstfeest is voor de Span jaarden een huiselijk feest, meer nog dan in Nederland. En omdat ze zo sentimenteel zijn, verlangen ze met dergelijke dagen veel meer naar hun vaderland, dan normaal. Daar om organiseren we dat feest. Dan hebben ze toch iets van thuis. Voor het feest worden alle Spaanse gastarbeiders in Veenendaal en om geving uitgenodigd. In de praktijk komen alleen de Veenendalers, om- lat er geen vervoer is voor hen, die van buiten Veenendaal komen". Een kerstfeest, zoals in Veenen daal georganiseerd wordt, zal op veel plaatsen in Nederland plaats vinden. Pater Boetzkes heeft voor de Misvieringen een aantal Spaanse priesters kunnen „charteren", die aan de Universiteit van Nijmegen studeren. Bovendien is het voor de enkele Spaans sprekende priesters in Nederland welhaast onmogelijk die kerstnacht thuis te blijven daar zorgt de pater uit Oosterbeek wel voor. De gereformeerde kerkeraad voor Algemene Zaken kwam in Veenen daal op 6 november voor het eerst bijeen. Overigens kenden de broe ders elkaar al, want het waren de zelfde die zitting hadden gehad in het nu opgeheven „Breed modera- men". De gehele kerkeraad heeft in oktober tot deze (naams)wijziging besloten.- In Overberg hebben de hervorm de catechisanten inspraak in de sa menstelling van een kerstzangdienst gekregen. Op eerste kerstdag wordt er in het hervormde kerkje in deze buurtschap een zogenaamde ge- zinsdienst" gehouden. Een commis sie bestaande uit kerkeraadsleden en vier catechisanten heeft de litur gie voorbereid. De Hervormde bejaarden in Eist vieren op 18 december hun kerst feest in „Pniël". Voor de bijeen komst, die om 20 uur begint, moeten de bejaarden zich aanmelden bij een van de dames, die hen komt be zoeken. Voor de restauratie van de Oude Kerk (Vaartbrugkerk) in Veenen daal zal de gereformeerde kerke raad een bedrag van f 10.000,moe ten lenen. De kerk wordt gerestau reerd, nadat nieuwbouwplannen om verschillende redenen geen door gang konden vinden. De gereformeerden en hervorm den van dé wijkgemeente „Sola Fi de" in Veenendaal hebben een inge wikkeld preekrooster opgesteld voor de kerstdagen: Eerste Kerstdag 9 uur: gereformeerde dienst in „Sola Fide", zelfde tijd: Hervormde dienst in de Petrakerk. 10.30 uur: hervorm de dienst in Sola Fide en gerefor meerde dienst in de Petrakerk. Men diet dit, omdat er kans ns, dat er reeds voor de kerstdagen een begin gemaakt wordt met de restauratie van de Oude Kerk. De gereformeerden in Veenendaal hebben besloten zich aan de lande lijke regeling van de dankdag voor gewas en arbeid te houden. Lande lijk is deze dag vastgesteld op de eerste woensdag 'in november. In Veenendaal wordt deze dienst altijd op de tweede woensdag gehouden. Dit jaar is gebleken, dat er op de eerste woensdag geen bijzondere sportactiviteiten op radio en tv ge weest zijn. Op de dankdag echter wel en dat was blijkbaar aan de op komst in de kerk te merken. De kerkvoogdij van Sola Fide is kennelijk de strijd tegen de „Tien de penning van Alva" vergeten. De ze heren stellen namelijk een „Vijf de penning" voor. Wel niet over het gehele inkomen, maar over het tot dus ver in de kerkcollectes geoffer de bedrag. Zij vragen namelijk om 20 pet. meer te geven om het tekort dat reeds tot f 16.000.- is opgelo pen te verminderen. Het volgende stond in het contact orgaan van de Christelijke gerefor meerde Pniëlkerk iri Veenendaal: „Op een zondagmorgen stonden bij het bejaardencentrum op de Kerke wijk twee echtparen te wachten om opgehaald te worden voor de kerk. Het ene echtpaar was bestemd voor de Pniëlkerk, het andere voor de gereformeerde kerk. Ongeveer tege lijkertijd rijden de twee ophaalau- to's voor. Per abuis echter stappen de passagiers in de verkeerde au to, welke vergissing pas blijkt op het moment dat de auto's bij de beide kerken voorrijden. De Pniëllers zagen de Vaart be slist niet aan voor de beek Jabbok en wilden graag naar het eigen hoekje. De dolende dolerenden dachten er niet anders over. Eén geluk: ze hoorden beiden de gereformeerde waarheid. Niet dan?!" Op de vraag van een leider van een spel op een jeugdvereniging, welk boek als prijs werd gekozen, werd geantwoord: „Ik kies „Haring of Kuit", het nieuwste boek van DO MINEE Rik Valkenburg" (Contact orgaan Pniëlkerk). Burgemeester O. R. van den Bosch reikte aan de mini-kunstenaars de prijzen uit. ADVERTENTIE voor dames en heren (ook Noren) HOOFDSTRAAT 15, VEENENDAAL (BIJ DE MARKT) TEL. 12869 LEERSUM Geboren: Olaf Enrico Immanuël, z.v. O. R. J. Broekema en R. M. J. Thomassen. Gehuwd: M. L. R. van Velze, 23 jr. Blomberg (West-Duitsland) en M. J. S. Kwakernaak, 22 jr. Vertrokken: Mevr. M. J. S. van Vel- ze-Kwakernaak, Rijksstraatweg 87 naar Duitsland. Vestigingen: Mevr. P. H. Mills-Jack son met gezin, Scherpenzeelseweg 36 uit Ver. Staten van Amerika; mevr. I. Hougaard-Kastner met kind, Koningin Julianalaan 11 uit Ver. Staten van Amerika; mej. M. van der Horst, Rijks straatweg 3 uit Amerongen; mevr. C. van den Bogert-Quint, Burg. van den Boschlaan 11 uit Driebergen-Rijsen- burg; Fam. T. C. Eckhardt, Burg. van den Boschlaan 77 uit Gorinchem; mej. H. J. van Beusekom, Mr. Bosweg 16 uit Doesburg; mej. G. M. Satter, Rijks straatweg 241 uit Wisch; de heer L. C. Keijzer, Hoogstraat 8 uit Dordrecht; mevr. B. B. de Kooij-Kampherbeek, Pomplaan 16 uit Amerongen (met kind); mevr. L. de Nijs, Scherpenzeelseweg 43 uit Losser; de heer R. C. J. Takke- bos, Middelweg 71 uit Rotterdam; mej. K. A. S. Kranenburg, Rijksstraatweg 7 uit Rotterdam. BURG STAND EDE Geboren: Johan, z.v. D. van Ede en T. A. van Egdom; Johan, z.v. A. Slot boom en M. Haalboom; Dick, z.v. B. van Laar en G. J. Oosting; Hendrik J., z.v. P. van de Voort en J. van Ee; Jeannette W., d.v. W. van Grootheest en A. van Gent; Johannes, z.v. J. Hui gen en J. C. van Voorst; Willem, z.v. L. A. Jansen en D. Reitsma; Eveline M., d.v. E. Achterstraat en M. van Maanen; Lamberta, d.v. J. H. van Koo- ten en J. Minnen; Denis, z.v. C. W. Keijman en W. de Zwaan; Alexandra P. d.v. G. J. Jansen en A. M. E. Rot- huijsen; Anna M. P., d.v. A. L. Wakél- kamp en M. J. F. van Roosmalen; Cor- rie, d.v. E. van Lagen en G. W. M. J. van Dijk; Willem, z.v. W. Looijen en G. G. van Roekei; Simone, d.v. C. O. L. Booister en G. W. Gerritsen; Gerard K., z.v. J. W. te Winkel en D. Schoep; Rijk J., z.v. J. Kroesbergen en J. van Harn; John P., z.v. J. Koster en A. Sterkman; Hendrikus, z.v. H. Hendriksen en A. Harskamp; Yvonne B., d.v. G. W. Baars en C. M. de Groot; Linda, d.v. L. Rozenboom en G. van Geffen; Wil lem, z.v. E. Willemsen en J. van den Brink; Evelien J., d.v. B. Leusink en W. Tuten; Willem, ï.v. D. Klomp en M. van Manen; Lammert, z.v. H. Beu- mer en D. Brons; Peter A., z.v. P. B. Scherrenbrug en J. Bal; Gerrit B. P., z.v. W. van Bruggen en J. Ploeg. Ondertrouwd: Herman C. A. Cornelis- se en Johanna P. van Bemmel; Corne lls Verhoek en Geerke A. de Koning; Cornelis Kieft en Maasje Buitenhuis; Gerrit E. Hendriksen en Aaltje Rad- staat; Jan W. van de Pol en Helena M van Middendorp; Bor van Laar en Jan netje A. Klok; Hans P. Spits en Beren- dina C. Werkman; John O. H. N. Kuy- pers en Maria L. Wittendorp; Karei H. Th. Janssen en Astrid van Beek; Jan Beerdsen en Hendrika M. W. Kraak; Jacobus A. Bos en Gerritje Blotenburg; Binnert R. Blankenstein en Hendrik je M. Beukhof. Getrouwd: G. Blotenburg en W. van Wijk; R. Hendriksen en M. Roseboom; S. de Vries en M. L. van Randwijk; E. Boertien en A. Evertsen; J. Meul- meester en W. H. A. van den Brink; F. G. Jonkers en G.s Jansen; H. Post en C. Oudschoorn; G. J. Vlastuin en J. R. van de Weerd; J. van Veldhui zen en D. Hol; W. C. J. Schepers en A. C. Adriaansen; W. H. J. Bloemen en Th. J. van den Beid; M. van Egmond en C. J. H. Kampman. Overleden: Antje Tuinman, geh. gew. met B. Beumer, 67 jr.; Aaltje Teeninga, geh. gew. met W. van der Horst, 73 jr.; Jantina D. Veltkamp, 2 maanden; Evert A. J. W. Barten, 69 jr.; Jacobus Kluij- ver, 68 jr.; Willempje Bouter, geh. gew. met J. Slagmolen, 70 jr.; Marinus J. van Beek, 75 jr.; Willem van der Zwaan 78 jr.; Wijnand van Driesten, 59 jr.; Hendrik van der Koot, 83 jr.; Jan Bos, 76 jr.; Johanna J. van Boeschoten, geh. gew. met M. J. van Leur, 86 jr.; Dirk je C. Bos, e.v. G. van de Kamp, 64 jr.; Gerhardus H. Wolfs, 78 jr.; Johanna C. van Engelenburg, e.v. M. Sinnecker, 74 jr.; Franciscus L. van der Horst, 68 jr.; Cornelia de Pijper, geh. gew. met G. Buitenhuis. 83 jr.; Johannes D. J. de Vries, 71 jr.; Jelisje H. van Laar, geh. gew. met G. Schut, 75 jr.

De Vallei | 1968 | | pagina 3