Scheepjeswol-bokaal opgeëist door routinier Henk Vermeer Splinters balanceerde Panters tegen CGSI op de rand van de afgrond Morgenster lijstaanvoerder in afdeling Cl RHC-heren met eerste verlies geconfronteerd VZC'ers wezen AZ en PC- reserves resoluut terug RHEVO 1 SLOOT COMPROMIS MET PANTERS 4 Judoka's reizen reeds vanavond naar Suriname 85 deelnemers aan eerste puzzel wandeltocht Minder deelnemers aan de schietwedstrijden van „Paul Krüger' in Opheusden 1 „Amersfoorf-zege in invitatiecross Slechts figurantenrol voor Wageningen Fanatieke duels in zeer geslaagd toernooi STV-Climax sterkste vereniging Biljartcompetitie KNBB WATERPOLO Hoofd-/overg.klasse Volleybal Met de AUTO naar de WINTERSPORT? Volleybal Spannend Reserves Verdeeld Handbal Fel offensief Dames MAANDAG 16 DECEMBER 1968 VEENENDAAL Het Scheepjeswol-tafeltennistoernooi, dat zaterdag door STV-Climax in gebouw Eltheto werd georagnlseerd is een groot succes geworden. Voor de toemooicommissie hadden zich drie oud-leden van Climax beschikbaar gesteld, namelijk de heren A. H. Hermans (tevens oud-hoofdscheidsrechter van de N i'l B) en W. v.d. Pol en P. W. v. Manen, beiden oprichter en oud-voorzitter van deze vereniging. Onder de deskundige leiding van deze commissie en van de bondsgedelegeerde Matterman uit Oosterbeek verliep de organisatie vlekkeloos en kon het geplande tijdschema In de Hoofd-overgangsklasse plaats ten zich uit de poules in de kwartfina les 6 STV-Climaxspelers: Vermeer, v. Wely, Vos, v. Eist, Bos en v. Dam, aangevuld met v. Breenen en v.d. Broek van RTTV. Deze 2 laatste spelers had den de pech direct uit te moeten ko men tegen de beide grote favorieten Vermeer en v. Wely en werden dan ook beien uitgeschakeld. tot het einde toe worden aangehouden. De zeer fraaie, door de directie van de Scheepjeswolfabrieken ter be schikking gestelde wisselbeker voor de winnaar van de hoogste klasse werd, zoals verwacht, gewonnen door Henk Vermeer, die in een goede finale z'n teamgenoot v. Wely terug wees. De door de firma „Albers Sport"1 aangeboden wisselbeker voor de beste prestatie in verenigingsverband werd ge wonnen door de organiserende vereniging, STV-Climax, die met een grote voorsprong op RTTV uit Rhenen fi nishte. In de weekbladen van zowel de KNVB als van de afdeling Utrecht worden steeds weer lange lijsten met straffen en boetes gepubliceerd. De straffen variëren van „levenslang ge schorst" tot een eenvoudige repriman de, terwijl bovendien een vereniging kan worden beboet van f 1,- tot maar liefst enkele duizenden guldens. Opmerkelijk is het dat de laatste weken het aantal negatieve vermeldin gen uit Veenendaal toeneemt. In de afgelopen week kreeg Unitas-speler T. Selhorst een straf opgelegd van 6 we ken schorsing, waarvan 1 week voor waardelijk. DOVO kreeg de hoogste boete te be talen en moet f 25,- neertellen voor het terugtrekken van een elftal uit de com petitie. Bovendien kwam er voor DOVO één gulden bij wegens het niet vermel den van de clubnaam op een wedstrijd formulier. Dat laatste was ook het ge val bij De Merino's. GVVV had wat meer geluk, want een opgelegde boete van f 2.50 werd door de strafcommis- sie ingetrokken. Dus de bewering (die nog steeds alom kan worden gehoord), dat „er maar raak gespeeld en ge trapt wordt", is bepaald niet juist.... Opnieuw is in de afgelopen week de sport uitvoerig besproken in de Veenendaalse gemeenteraad. Deze keer ging het over te verlenen subsidies voor de sportverenigingen. Het politieke duel om de centjes werd een sportieve wedstrijd met als uit slag een sterk verbeterde subsidie regeling voor de jeugdsector, waar van en dat is het belangrijkste, nu alle clubs gebruik kunnen maken. De doelpunten werden gescoord door het college van burgemeester en wethou ders. Slechts enkele raadsleden ston den herhaaldelijk (en vaak wat on nodig) buitenspel RHENEN Het is de heren van Rhe- ▼o 1 niet gelukt om in Veenendaal de beide punten mee naar huis te nemen tegen Panters 4. Het heeft de kans vol op gehad om de volle buit in de wacht te slepen, maar de nog zeer jonge Pan- tersploeg vocht verbeten terug in deze derby en zag kans Rhevo 1 van de vol le winst af te houden. Het werd na een langdurige strijd 22. In de eerste set kon Rhevo een 25 voorsprong nemen, maar Panters, tech nisch wat begaafder maar nog zeer on ervaren, sloeg fel» terug en trok met 164 aan het langste eind en Rhevo stond achter met 10. In de tweede set liep Rhevo 1 aanvankelijk weer weg tot 07, maar weer was het niet genoeg. Ondanks het feit, dat Rhevo een zeer ruime 2—13 voorsprong kon nemen moest het toezien dat Panters punt na punt naderbij kwam. Het werd verras send nog 1313 en Rhevo kon geen punt meer scoren. Panters 4 won weder om met het kleinst mogelijke verschil (1513) en Rhevo keek tegen een 20 achterstand aan. In de derde set kwam het herstel van Rhevo. Nu nam het eveneens een voorsprong en stond de ze niet meer af. Via de tussenstanden 39 en 414 kon Rhevo 1 deze set niet meer ontgaan en de Grebbestadbewo- ners wonnen daarom ook verdiend met 415 en hadden de stand teruggebracht op 21. De strijd ging in de laatste set gelijk op tot 77. Het werd zeer span nend bij de stand 1112 en ditmaal liet Rhevo 1 zich niet op de valreep ver rassen, want de laatste klap bleek een daalder waard. Rhevo 1 won verdiend met 1215 waardoor toch nog een 2 2 gelijk spel uit het vuur werd gesleept. VEENENDAAL De negen judoka's van Sportschool v.d. Velde, die op 19 december op uitnodiging van de Vereni ging Rijksspelen naar Suriname zou den vertrekken voor judowedstrijden en -demonstraties in de West, reizen door bepaalde omstandigheden reeds van avond af. Om tien uur begin, voor le raar v.d. Velde en zijn pupillen op het vliegveld Zestienhoven bij Rotterdam de zestien uur lange vliegreis naar Pa ramaribo. Woensdag 8 januari hoopt het gezelschap in Nederland terug te keren. Van Dam wees teamgenoot Bos terug en Vos schakelde v. Eist uit. In de hal ve finales kwamen zoals verwacht Vos en v. Dam er niet aan te pas zo dat de finale ging tussen Vermeer en v. Wely. Deze laatste gaf z'n teamge noot vooral in de eerste game uitste kend partij, maar kwam in deze best of five partij op het laatst toch duide lijk adem te kort. Vermeer won in vier games met de cijfers: 19-21, 21-18, 21- 14 en 21-12. In de 1ste klas werden de halve fina les gespeeld tussen enerzijds v. Breen en v.d. Broek en tussen Wolve van RTC en Vos. Deze laatste had weinig moeite met z'n opponent en v.d. Broek wist z'n clubgenoot de baas te blijven. In de slotpartij was „good old" v.d. Broek verrassend veel sterker dan Vos en won met de sprekende cijfers: 21-11 en 21-10. In de 2de klas kwamen weinig ver rassingen voor en de 4 grootste kans hebbers plaatsten zich voor de halve finales. Hier in moest De Kleuver van STV-Climax het opnemen tegen Jansen van Shot en v. Eist van STV-Climax kwam uit tegen Smets van Swift. Beide Veenendalers werden door hun tegenstanders uitgeschakeld zodat de eindstrijd ging tussen Smets en Jansen welk duel door laatstgenoemde met 21-19, 13-21 en 18-21 werd verloren. De finale in de 3de klas ging tussen Huntelerslag van RTTV en v. Laar van BTC. In een goede en spannende wed strijd bleek de RTTV-speler net iets sterker (19-21, 21-19 en 21-16). De 4de klas -finalisten waren beiden van STV-Climax. Van Veluw was hier met 21-9 en 21-12 duidelijk sterker dan Roelofs. Bij de dames had mej. v.d. Weerdhof van Ritac weinig tegenstand van mej. Scheer en van Kr. en Vr. (21-8 en 21-17). JUNIOREN Bij de junioren werd fanatiek gestre den en verschillende jonge spelertjes lieten zien al heel aardig met het bat overweg te kunnen. Shot uit Wagenin- gen bleek over de sterkste jeugd te be- VEENENDAAL Zaterdagmiddag werd de eerste van een serie van vier winterpuzzeltochten gehouden, georga niseerd door de uitstekend samenwer kende Veenendaalse wandelsportver- migingen. Ondanks het feit, dat de jeugd werd aangetrokken door de ijspret versche nen er toch nog ongeveer 85 wandel liefhebbers aan de start bij de Hollan- dia Tricotagefabriek aan 't Boompjes- goed. Door een goede voorbereiding had deze eerste wandeltocht een bijzonder vlot verloop en de organisatoren waren dan ook zeer tevreden. Het parcours voerde de deelnemers door het oostelijk en zuidelijk deel van Veenendaal, terwijl halverwege de mars een korte pauze was ingelast bij het plein aan de Boslaan, waar elke deelnemer kon genieten van een kop warme chocolademelk. De weersom standigheden droegen ertoe bij dat de ze versnapering bijzonder welkom was. Alle deelnemers aan de wintertochten krijgen na afloop van de laatste wan delmars een medaille uitgereikt. Voor de extra prijzen moet men echter aan ten minste drie van de vier marsen hebben deelgenomen. Gezien de gun stige reacties op de eerste tocht zal er voor de volgende marsen zeker nog meer deelneming kunnen worden ver wacht. De tweede wandelmars is gepland op zaterdag 11 januari. De start is dan bij de Beatrixschool. schikken, want beide finalisten kwamen van deze vereniging. Na een aardige en spannende strijd wist Zoomers de baas te blijven over Jongmans (12-21, 21-18 en 21-18). In de dubbelspelen tenslotte ging in de A-groep (Hoofd-, Overgangs-, 1ste en 2de klas) de winst naar de combinatie Vermeer - v. Wely die Vos - v. Dam met 21-12 en 21-15 versloeg. In de B- groep (3de en 4de klas) waren Hunte lerslag en v.d. Wetering van ZTTV veel sterker dan v. Dijk en Keem van Swift (21-14 en 21-12). In verenigingsverband scoorde STV- Climax verreweg de meeste punten (50); 2de werd RTTV met 28 pnt, 3de Shot (16 pnt), 4de Swift (10 pnt), ter wijl KEV en Ritac beide met 8 pnt op een gedeelde 5de plaats beslag legden. Nadat de heer Matterman met een toepasselijk woord de fraaie prijzen aan de winnaars had uitgereikt en v. Wely dank had gebracht aan allen die hadden meegewerkt om dit toernooi „werkelijk schitterend" te doen slagen, kwam tot slot nog de mededeling, dat de toemooicommissie zoveel plezier in haar werk had gehad, dat zjj zich in haar geheel weer voor volgende jaar beschikbaar stelde. Een overzicht van Eltheto, waar de tafeltennisstrijd op verschillen de tafels werd geleverd door de deel nemende clubs. ADVERTENTIE Juist! Nieuwe of remould sneeuw- banden (o.a. Michelin XN). Deskundig advies over spikes (ijsnagels) en sneeuwkettingen. Uw bandenspecialist DE JONGE BANDEN Apeldoorn Arnhemseweg 64 - tel. 05760-33710 VEENENDAAL De heren van Panters 1 hebben het vrijdagavond in De Bilt tegen CGSI 1 heel benauwd gehad. De wedstrijd was voor de Veenenda lers van het hoogste belang. De ploeg moest winnen om de aansluiting met de kop niet te verliezen en bovendien was CGSI thuis nog ongeslagen. Het werd geen beste wedstrijd. Panters speelde duidelijk onder de maat in dit sfeerloze gymnastieklokaal en nadat de stand 11 was bereikt stond Panters in de der de set op het randje van de afgrond bij de stand 1411. Maar CGSI kon de laatste punt niet scoren en door bekeken spel wist Panters deze set toch nog naar zich toe te trekken. Dit was het absolute hoogtepunt van deze matige strijd, want Panters won de laatste set met 1015 en had via een 13 over winning een moeilijke tegenstander van zich afgehouden. In de eerste set liep Panters weg naar 0-7, doch CGSI kwam ineens sterk opzetten en vocht terug tot 6-7 en even daarna stond het zelfs voor met 11-7. Deze set werd door Panters onver wacht ruim met 15-8 verloren en het zag er niet best uit. Maar in de tweede set keerden de kansen. Panters trok nu fel aanvallend ten strijde en liep weer vlug weg naar 1-6 en bij de stand 2-10 scheen er voor Panters geen vuiltje meer aan de lucht. Maar CGSI kwam op 5-10. Toen liet Panters zich echter niet weer ver rassen en won nu ruim met 5-15 (1-1). De derde set werd de meest spannen de van de hele strijd. CGSI rook de kans om tegen dit matige Panters het ongeslagen thuisrecord te handhaven. Het waren nu twee gelijkwaardige ploegen, die geen van beide in hun beste vorm staken. De strijd ging ge lijk op tot 7-6, waarna CGSI door fou ten van de Veenendalers uit kon lopen naar 14-11. Panters balanceerde op de rand van de afgrond. Ineens echter waren daar weer de keiharde serves van Dick Bovenschen en het werd 14-13. De spanning steeg ten top. Pan- OPHEUSDEN De Opheusdense schietvereniging Paul Kruger organiseerde af gelopen weken schietwedstrijden in het clublokaal achter hotel De Zwaan. De deelneming aan deze wedstrijden was niet zo groot als andere jaren. Er werd knielend en liggend geschoten. De schietvereniging had ook dit jaar, behalve de verschillende groepsprjjzen, veel individuele prijzen beschikbaar gesteld. De uitslagen van deze wedstrijden waren als volgt: Korps liggend: leNijm. Politie Sportver. Nijmegen 236 p; 2. Treffers Randwijk 231 p; 3. Neerlandia Ede 224 p; 4. Willem Teil Nijmegen 221 p; 5. Willém Teil Otterlo 218 p; 6. Treffers Malden 214 p. Korps knielend: 1. Eendracht Barne- veld 223 p, Paul Krüger Opheusden 220 p, Paul Kruger 2 Opheusden 218 p (beide Opheusdense teams deden bui ten mededinging mee); 2. Neerlandia Ede 213 p; 3. Willem Teil Amerongen 213 p; l.s. 37 p; 4. Eendracht 2 Barne- veld 206 p. Vaste baan knielend: 1. G. v. Dorland Opheusden 48, 47, 47 steun; 2. A. R. de Greef Hoevelaken 47, 47, 46. 137; 3. D. v. Dorland Opheusden 48, 46, 46, 136; 4. K. S. Schaap Ouheusden 48, 47, 45; 6. 5. G. Schaap Opheusden 47. 47, 45- 6 G. v. Druten Opheusden 48, 45, 44. Vaste baan liggend: 1. M. Aal Ni; gen 50, 50, 49; 2. G. Schaap Opheu 50, 50, 49; 3. Van Vugt Nijmegen 50 49, 49; 4. Van de Kraats Nijmegen 50, 45, 49; 5. .K Schaap Opheusden 49^ 49 49; 6. G. v. Dorland 50, 49. 48. Personeel knielend: W. de Gijdt Bar- neveld 48, 46, 36; 2. A. v. d. Weerd Opheusden 46, 46, 45; 3. J. v. Soest Opheusden 45, 47; 4. G. H. Beens, Driebergen 44, 47, 49; 5. G. Nijbing Lunteren 45, 45, 44. Personeel liggend: 1. G. v. Dorland sr. 50, 50; 2. H. Schaap 49. 50; 3. Teu- nissen van Manen Randwijk 49, 49, 47; 4. v. d. Kraats Nijmegen 49, 49; 5. Van Vugt Nijmegen 49, 48. Vrjje baan liggend: 1. K. Schaap Op heusden 90 6x30 3x29 p; 2. M. Aal Nij megen 90 2x30; 3. H. v. d. Brink Ot terlo 90 3x29; 4. G. Nijburg Nijmegen 90 1x29; 5. Boekelman Randwijk 89 p. Vrije baan knielend: 1. H. Beems Driebergen 89 p; 2. G .Nijburg Lunte ren 87 p; 3. G. v. d. Horst Amerongen 85 p; 4. H. den Uil Amerongen 84 2x26; 5. N. Storm Driebergen 84 1x26. Ere korps: Willem Teil Nijmegen 138 meesterschot G. v. Druten Opheus den, Z. v. Meerveld Ede, D. v. Dorland Opheusden, dit was liggend; meester schot knielend: G. Nijburg Lunteren, W. Engelaar Amerongen. ters zette alles op alles en ging door met rustig spel. Dit bracht Panters de setzege. Met 14-16 won Panters en stond op 1-2. In de vierde en laatste set liet Pan- trs er geen gras meer over groeien. De beide spelverdelers Hedda Buys en Henk de Kleuver vonden hun rust te rug en voorzagen hun aanvallers van bekwame set-ups. Henk Sukkel profi teerde hiervan goed en Panters stond ineens ver voor met 1-8. Toch kwam CGSI weer gevaarlijk opzetten tot 8-12. Het werd zelfs nog 10-13, maar toen was het pleit beslecht. Sterk aan vallend maakte Panters de set uit met 10-15 en had een zwaar-bevochten 1-3 overwinning behaald, waardoor het on geslagen bleef. De dames kwamen dit weekend niet tussen de lijnen en spelen a.s. donder dagavond tegen SVV in de Amers- foortse sporthal. De rest van de Pan- tersploegen had een goed weekend. He ren 2 won thuis na eene lang serie ge lijke spelen voor de eerste maal met 3-1 van het Utrechtse SVE 2. Heren 3 verloor met 1-3 van Valbovol 6 en het jongens-jeugdteam zegevierde in Cu- lemborg met 0-3 over Shot. Dames 2 tenslotte won in De Bilt fraai met 3-1 van CGSI 2 en draait in de tweee de klas, ondanks een totale ploégwijzi- ging, goed mee. Drie Europese judokampioenen, Wolfgang Hofmann, Peter Her mann en Klaus Glahn, konden zaterdag in Parijs niet verhinderen, dat West- Duitsland de landen wedstrijd tegen Europees kampioen Frankrijk met 46 verloor. Beslissend was het zwak ke verweer van de Duitse junioren: 1—4. De eerste helft van de competitie van de KNBB, district Veenendaal, is afgeslo ten. In de C 1-klasse is Morgenster uit Eist lijstaanvoerder, op de voet gevolgd door het sterke BW uit Veenendaal. In beide teams zorgen vooral de spelers die op de tweede plaats in het team zfjn opgesteld, de heren Van Mourik en Vonk, voor regelmatige overwinningen. De stand in deze afdeling is als volgt: Morgenster I 739 BW 1 7—37 Excelsior 1 728 BHS 1 7—25 Driehoek 1 7—22 Schans 1 718 Zeldenrust 1 718 Hertog 1 79 Deze week worden er enkele belang rijke wedstrijden gespeeld. Koploper Morgenster moet zijn positie verdedigen in de derby tegen Zeldenrust. BW moet op visitie bij Excelsior in Leersum, nr. 3 op de ranglijst. De Drie hoek uit Rhenen en BHS uit Doorn moe ten samen uitmaken wie voorlopig aan sluiting met de kopgroep houdt. In de gecombineerde C 2-3 klasse staat Centrum uit Langbroek op een zame hoogte. Om de tweede plaats wordt door 5 teams fel gestreden. Wan neer deze week de vastgestelde wedstrij den zijn gespeeld zal er waarschijnlijk meer tekening in de strijd komen. De stand is hier Centrum 1 746 Excelsior 3 737 Zeldenrust 2 735 Morgenster 2 733 Driehoek 2 7—30 Excelsior 2 730 BW 2 6—21 Rode Hert 1 6—12 De C 4 klasse is verdeeld in 2 poules In poule 1 is Driehoek 5 uit Rhenen lijst aanvoerder met BW 3, (Veenendaal) op de tweede plaats met 1 punt achter stand. Centrum 2 (Langbroek) en het Rode Hert 2 (Amerongen) wachten op een misstap van de leiders. BW 3 zal het deze week bijzonder moeilijk krijgen nu het bij het Rode Hert gaat duelleren. De stand luidt Driehoek 5 742 BW 3 7—41 Centrum 2 734 Rode Hert 2 7—32 Excelsior 4 731 CBV 2 6—25 Driehoek 6 619 Duurstede 1 719 In poule 2 gaat Morgenster 3 op kop. Ook hier staat BW, het 4e team, op de tweede plaats. De Driehoek 3 staat als derde geklasseerd en hoopt deze week via een overwinning op zijn clubgenoten van het 4e team enkele punten meer te vergaren. Morgenster 3 746 BW 4 7—40 Driehoek 3 7—37 CBV 1 7—34 Driehoek 4 6—18 Excelsior 5 623 Zeldenrust 3 520 Schans 2 512 VEENENDAAL Een aantal „Amcrsfoort"-renners heeft gisteren deelgenomen aan een zeer slecht geor ganiseerde invitatiecross van Wieler club „De Germaan". Het parcours was bepaald niet ge schikt voor een cycle-cross en er wa ren zeer veel renners die lek reden. De Vries zorgde voor een „Amers foort" overwinning by de nieuwelingen. De volledige uitslagen waren als volgt: v. Amateurs: H. v. Lqar, R. Hees, P. v. d. Tol, G. v. 't Klooster (Amersf.), C. Albert, V. Huenders, M. Jamin. B-adspiranten: G. Vink (Amersf.). A-Adspiranten: H. v. d. Hoef, J. Schaafsma, H. Pauw. Veteranen: H. de Bree, C. v. Don gen, B. Alfrink. Nieuwelingen: M. de Vries (Amers foort), M. Wagens veld (Amersf.); G. v. d. Hoef, M. Hendriksen (Amersf.), A. Rosseweg, H. Bon. Voor de 6e rit van de clubcompetitie verschenen slechts 9 renners aan de start. WAGENINGEN Wageningen heeft gisteren op de Berg weer eens teleurge steld. De pupillen van trainer Maarten Vink hadden meer moeite met het nog redel(jk bespeelbare veld dan Willem II en moesten na een pover duel een 01 nederlaag incasseren. Vooral de voorhoede van de Wage- ningers waarin Tonny van de Weerd figureerde faalde nagenoeg de ge hele wedstrijd volkomen. De thuisclub startte hoopvol. Het at taqueerde het eerste kwartier verras send snel, maar de verdediging van Willeme II gaf gen krimp. Na deze se rie aanvallen namen de gasten uit Til burg het initiatief over en hebben dat de gehele wedstrijd niet meer afge staan. Technisch was Willem II superieur, terwijl het ook het beste spelinzicht had. Twee minuten voor het rustsig- naal namen de bezoekers verdiend de leiding. Uit een scrimmage voor het Wageningen-doel bracht De Gooyer zijn ploeg door middel van een prachtige kopstoot aan de leiding (01). Ook de in tweede helft is Willem II constant in de aanval geweest en Wa geningen moest genoegen nemen met een figurantenrol in het weinig over tuigende volksstuk. De thuisclub kon het niet bolwerken tegen de Tilburgse formatie. De ruste loos spelende voorhoede kon zich in de ze tweede helft zelfs geen reële sco ringskansen scheppen. RHENEN Het eerste herenteam van RHC, dat de ranglijst aanvoerde in zijn afdeling, heeft gisteren in de Beatrixhal in Utrecht zijn eerste ver lies moeten incasseren en daarmee de koppositie verloren. Het had de handicap met een wissel speler te weinig moeten aantreden en leed tegen Sport Vereent 2 een 98- nederlaag. De pupillen speelden twee vriendschappelijke duels. Zij versloe gen Fidelitas met 90, maar verloren met gering verschil van de leeftijdsge noten van Spirit. In het duel Sport Vereent 2 - RHC bestreden twee gelijkwaardige ploegen elkaar. De eerste helft waarin de schutters het meermalen lieten afwe ten werd afgesloten met een 23 voorsprong voor de Rhenenaren. Na de rust excelleerden aanvanke lijk de verdedigingen. RHC had vrijwel de gehele wedstrijd met veel overleg gespeeld, maar maakte zich in de tweede helft vaak schuldig aan nonchalance. Doelman Bijker had bepaald zijn dag niet evenals overigens aanvaller Cees van de Pol en toen Sport Vereent sterk attaqueerde betekende dat de beslis sing. Acht minuten voor tijd liep de ploeg twee punten weg van RHC en de tref fers van Ces van dë Pol waren toén niet, voldoende jneer om 'n draw te be vechten, daar ook Sport Vereent nog scoorde. De Rhenenaren leden hun eer ste nederlaag (98). Het damesteam is in de afdeling derde klasse nog ongeslagen en is trot se koploper met acht punten uit vier matches. Ook de jongens-junioren en -pupillen hebben nog geen verliespun- ten. Met de tweede herenurtgave en de meisjesjunioren gaat het deze com petitie minder goed. VEENENDAAL Zaterdagavond trad de herenploeg van VZC aan tegen het Amersfoortse AZ PC 2, een re- resveploeg van hoofdklasser AZ PC, de formatie van de bekende Fred van Dorp. Voor rust konden de Amersfoorters de stand nog op 33 houden, maar daar na was het VZC dat de toon aangaf. Met nog vier gave treffers wees 't AZ PC gedecideerd terug, waardoor een fraaie 73 overwinning werd geboekt. Na de teleurstellende wedstrijd tegen Neptunus 2 een geweldige stimulans voor de Veenendalers om in de komen de wedstrijden van de wintercompeti tie onvervaard aan de slag te gaan. AZ en PC had het eerst succes toen de linksvoor de uitstekend keepende Henk van der Meer verraste met een taterbal. (0-1). Maar de gelijkmaker Evert v.d. Dikkenberg is zijn be lager te snel af en lost een keihard schot, dat echter werdt gestopt door de goalie van de gasten. liet niet lang op zich wachten. Wim van der Meer, zwaar op de huid geze ten door twee tegenstanders, zag kans zijn harde schot in de uiterste hoek van het doel van AZ en PC te richten. (1-1). VZC voelde dat het tegen deze ploeg tot een succes kon komen. Henk van de Meer stopte in deze periode tot twee maal toe van zeer dichtbij afgevuurde ballen en behoedde VZC voor een ach terstand. Evert van den Dikkenberg liet 2-1 aantekenen. Hij plaatste de bal van zijn linker- op zijn rechterhand en zijn schot trof on houdbaar doel (2-1). De bal was nog maar net in het spel of Wim van der Meer dook voor het doel van AZ en PC op. Met een boogbal zorgde hij voor 3-1. AZ en PC 2 zag kans om nog voor de rust op gelijke voet te komen door tref fers via de binnenkant van de paal. (3-3). Maar na de korte pauze nam VZC furieus het initiatief en liet zich dat niet meer ontnemen. Vanuit de achterhoede werd de bal op middenvoor Evert van den Dikken berg geplaatst en deze kogelde de bal pijlsnel in. (4-3). De achterhoede van VZC weerde zich geducht. Elke aan- valsactie van de Amersfoortse ploeg werd bekwaam onderschept. Yvo Koo- men gaf de middenvoor weinig kans en Henk Uri en Frans Leeman toonden verdedigend en aanvallend een juiste instelling. Toen Evert van den Dikkenberg een vrije bal kreeg toegewezen en het leer op Wim van der Meer plaatste, bete kende dat 5-3. Nog bleef VZC aandringen. Nadat enkele aanvallen van AZ en PC waren afgeslagen scoorde Evert van den Dik kenberg met een snelle rectie 6-3. AZ en PC 2 nam geen genoegen met deze dreigende nederlaag en viel fel aan, doch alle kansen werden om zeep ge bracht. Vlak voor het einde was Wim van de Meer gewikkeld in een ongelijke strijd met twee verdedigers van AZ en PC, maar toch zag hij kans met een flitsend schot te doelpunten (7-3). Voor deze strijd doken dames te water om de finale te spelen tegen Duinkikkers uit Soest, daar de teams enkele weken gelden niet tot een be slissing kwamen. Het werd een span nend maar geen best duel. Voor de rust scoorde Ria v. d. Horst 1-0 en tot k aan de pauze kon men dank zij goed 4 keeperswerk van Anneke de Kiev id de ze stand handhaven. Een minuut voor het laatste fluitsignaal scoorde midden voor Ria v. d. Horst via de handen van de keepster het winnende doelpunt (2-1). VZC veroverde daarmee de eerste prijs. De avond werd verder gevuld met een groot aantal waterpolowedstrijden door alle VZC reserveploegen. De ad- spiranten en VZC b wonnen met 2-1 van Polar Bears b, waarna VZC a ge lijk speelde tegen Polar Bears a. Vervolgens gingen VZC b en Polar Bears b aan de slag, welke strijd met 0-4 door de Edenaren werd gewonnen. VZC a versloeg daarna Poseidon a uit Scherpenzeel met 5-1. Een lang niet volledig heren 4 bond hierna de strijd aan met Poseidon 1. Het werd een 2-4 overwinning voor de ploeg uit Scherpenzeel. Heren 3 streed tegen Polars Bears 3, en verloor met 3-5. Heren 2 tenslotte klopte Duinkik kers 1 met maar liefst 8-3.

De Vallei | 1968 | | pagina 11